Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#69101) pelenka35


pelenka35
őstag

Teljes felújítás előtt állunk (családi ház) keresem a megoldásokat arra ,hogy a TV koax ,kábele + internet vezeték a falban legyen elvezetve. Ha megoldható az usb telefonok töltése közvetlen konnektorból az se lenne rossz,de elhagyható opció mivel minden eszköznek van saját töltője . (Azt szeretném,hogy majdnem minden helységbe legyen vezetékes internet)

Köszönöm.

Gamertag:Rob3rt75

(#69102) pjen válasza #33253120 (#69099) üzenetére


pjen
félisten

Igen,sajnos egy dobozba amit eddig láttam az a valena life dugalj+usb vagy például a siemens egy moduljai,mint a mozaik,de abból is csak kettőt láttam egy dobozban.Tv +utp vagy Tv+usb vagy utp+usb.Az Elko keskeny szerelvényei között érdemes még körülnézni.

(#69103) pjen válasza pelenka35 (#69101) üzenetére


pjen
félisten

Minden további nélkül megoldható.El kell dönteni hová érkezik a szolgáltató a lakásban és onnan a falban el lehet vezetni a koaxot és az UTP-t.Drága antenna aljzatot ne vegyél,a kábeltévés azt fogja először kidobni.Vagy olyat tegyél amiben csak egy csavaros "F" csati van,vagy kábel kivezetőt és lógass ki másfél méter kábelt.UTP az lehet kiépített aljzat,akár kombinált UTP+USB.

(#69104) #33253120 válasza pjen (#69102) üzenetére


#33253120
törölt tag

Ezért említettem meg a TEM féle Modul termékcsaládot. A saját 3-4-7 modul méretű beépítőkeretébe azt raksz amit akarsz. Van 1M méretű keresztkapcsoló, mozgásérzékelő, cat5(talán6 is) koax, és 1-2M méretű vakfedél ami tökéletesen alkalmas kábelkivezetőnek.
Csavaros mechanizmus, elég masszív kialakítású szerelvényekkel.
[link]

(#69105) pjen válasza #33253120 (#69104) üzenetére


pjen
félisten

Mondjuk ha mixvill már nem szimpi.Egyébként jól néznek ki,tiszta Gewiss.

(#69106) #33253120 válasza pjen (#69105) üzenetére


#33253120
törölt tag

Nem kell tőle félni. Ebben tényleg van anyag. Csak annyi, hogy ők forgalmazzák.

(#69107) mezis válasza pelenka35 (#69101) üzenetére


mezis
nagyúr

(#69108) szaszyka válasza pelenka35 (#69101) üzenetére


szaszyka
senior tag

Én a helyedben külön modult használnék a netnek, és a TV-nek. A TV szinte mindegy milyen, de a netes modulból Keystone-os verziót vennék, hogy később lehessen magát a betétet cserélni cat7-re, vagy gyorsabbra. A Falba Cat7-es fali vezetéket húznék, mellette mehet a koax egyazon csőben. Laikusként legalábbis én így tervezem a sajátomat megcsinálni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69109) pjen válasza szaszyka (#69108) üzenetére


pjen
félisten

Így van, a Tv szinte mindegy milyen,úgyis kidobja a szerelő.Olcsót kell venni.

(#69110) szaszyka


szaszyka
senior tag

Lenne nekem is kérdésem. Padlót szeretnék cserélni a társasházi lakásoban(60-ban épült tégla, parkettázva, alatta valami salak van, a teljes padló kb 7cm vastag a födémen). Azt terveztem, hogy a födémig letakarítani mindent parkettával, salakréteggel együtt, és megcsinálni az egészet lépéshang-szigetelő anyaggal(Közetgyapot/E-XPS lapok) 4-5cm-es vastagságban, arra OSB-lapból csinálnék egy teherhordó réteget, és rá hajópadló, vagy svédpadló.
A kérdésem az lenne, hogy ha nútféderes OSB-lapokból lerakok 2 réteget, ait összeragasztok, és 0-40cm közönként, illetve illesztéseknél összeragasztok, plusz rá a hajópadló, ez a rendszrer elbírná a bútorokat, stabil lenne, nem lenne esetleg behorpadás, mozgás? Az OSB-lapok 15-18mm vastagok lennének, tehát az 30-36mm lenne összesen, plusz mondjuk 2cm hajópadló.
Rakok fel 2 képet, hogy hogyan képzeltem el a lerakott OSB-lapokat.
Kisszoba:

nagyszoba:

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69111) martillo válasza macilaci78 (#68923) üzenetére


martillo
tag

Elnezeset, par napig problemas volt net kozelbe kerulni, igy most ujra kerdeznek a korabbi vizesedeses tema kapcsan

Ez megfelelo lenne a javasolt celra?
Ez nem lassitja a szaradast, ha ilyennel teritem le? Illetve, ha pakolok ra, akkor nem gatolja a szellozest is?

(#69112) macilaci78 válasza szaszyka (#69110) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Az OSB-t párnafára raknám 40-50 cm tengelytávval, azok közé a szigetelés. Párnafák alá gumicsík.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69113) macilaci78 válasza martillo (#69111) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A filcből létezik gumis hátú is, az gátolja. Látni kéne. Ha az arcodhoz tartva át tudsz fújni rajta, akkor jó.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69114) szaszyka válasza macilaci78 (#69112) üzenetére


szaszyka
senior tag

4X5cm-es párnafa elég lenne, és közé a lépéshang-szigetelő cucc- Párnafára a 3cm OSB akkor bőven elég, nem nyikorogna, hajolna be ezek szerint. Gyerek ugrálása, rohangálása "dübörögteti" a falakat, alsó szoszédot, azt akarom megszüntetni.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69115) martillo válasza macilaci78 (#69113) üzenetére


martillo
tag

Es amugy arban ez realis, vagy m2-re mennyi?
Azt irtad olcsot nezze, ez annak tunik, de nem tudom az arakat...

(#69116) macilaci78 válasza szaszyka (#69114) üzenetére


macilaci78
nagyúr

15 mm egy rétegben párnafán elég. Nálunk betonon csaphornyos parketta van ragasztva, 150 kg vagyok, alattam is döng, nem is kell produkálni magam.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69117) macilaci78 válasza martillo (#69115) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem drága, de olcsóbb is lehet. Diego?

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69118) szaszyka válasza macilaci78 (#69116) üzenetére


szaszyka
senior tag

Nálunk is ez van ost kb. födém, 2-3cm salak, azon 3cm betonra kátránnyal a parketta, ez helyére menne a cucc. Töegben kb azonosak vagyunk, csak ugye i sétálunk, a bútor pedig fix helyen van, és nem örülnék, ha az OSB behorpadna a szekrény súlya alatt, vagy eldeformálódna.
Köszi a választ ;)

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69119) Morris


Morris
veterán

Srácok, padlóval kapcsolatban kérnék segítséget.

3 cm xps jó lehet erre?
Adott egy padloponnal leöntött padló.
Erre szeretnénk laminált padlót rakni, de 3 cm-t emelni kéne a magasságon. Tehát 3cm valami +5mm xps + 1cm laminált padló.
Kérdés: mi legyen az a valami (vagy valamik)?

3cm-es Ravatherm kék xps jó lehet?

[ Szerkesztve ]

(#69120) macilaci78 válasza Morris (#69119) üzenetére


macilaci78
nagyúr

15 mm OSB 2 rétegben.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69121) macilaci78 válasza szaszyka (#69118) üzenetére


macilaci78
nagyúr

A párnafák sűrűbben vannak attól.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69122) Morris válasza macilaci78 (#69120) üzenetére


Morris
veterán

Oksi. Thx :R

(#69123) Chaser válasza Ton-ton (#69085) üzenetére


Chaser
titán

a vakolat maradékokra gondoltam, elég szépen elmókázott velük az ecet ( : meg a porral is, utána alapozó mehetne
lichthof folyamatban, sztem befalazták a csatornáját, de majd kap akkor másikat, csak falat kell átfúrni és jöhet a nálam levő lefolyóba, h ne duguljon el az esetlegesen lehulló vakolat maradványoktól egy csőre gondoltam a fal oldalánál ami lyukacsos, talán van is ennek egy neve
szakszavakat nem ismerem, bermann csőre gondoltam én is ((( : falak egyenletesek szerencsére, tudom mért sörösüveggel vakolták a falak találkozását:) én sztem leginkább hozzáállás kérdése volt akkor is sok minden, ha kipárnafázzák bárhol a falakat azok közé kb még gyerek is síkra tud vakolni, amennyiben a fal síkba lett rakva, de ha nem akkor is meg lehet oldani megkeresve azt a távot ami lefed mindent, ugyanezt plafonnál is el tudták volna játszani, lehet nem volt rá igény, meg ugye a sörnek fogynia kellett...:)

ytong helyett porfix tégla is mehet? úgy láttam kb olyan mint az ytong, ellenben olcsóbb, tegnap láttam obiban

erre tud még valaki érdemit? főleg az áthidalós téma érdekel, szerencsére a helyzet változatlan, nem repedt nem nyöszörög sehol semmi, de szeretném ha ez így is maradna...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69124) föccer válasza Chaser (#68991) üzenetére


föccer
nagyúr

Ezt szerelobetonnak vagy talaj megerositesre mondtam. Nem lesz teherhordo max tehereloszto. Regi pincek alzat megerositesere idealis, de semmi tobb.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69125) föccer válasza macilaci78 (#69039) üzenetére


föccer
nagyúr

Van egy praktikus ambar kevesbe egzakt modszer.

1 dd A4 lapot le kell tenni a padlora es letakarna egy szetvadott es szethajtott sittes zsakkal. Lesulyozni es 24 orat hagyni. Masnap kiszeded a papirlapot es ha nem szivta meg magat nedvesseggel akkor mehet ra barmilyen burkolat vagy mugyanta.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69126) Chaser válasza föccer (#69124) üzenetére


Chaser
titán

akkor kicsit azt félreértettem

áthidalóról mondj már véleményt:)
és porfix? elsőre azt látom kb ua. mint az ytong, obiban is ezt mondta egyik dolgozó, kivéve méreteit amit kiszúrtam egyből, na meg az árát
- kb mindent obiból veszek, náluk van free házhoz szállítás 100e ft felett és sajnos kell annyit költeni többször is:d -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#69127) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!

Bejárati ajtó kapcsán lenne segítségre szükségem ! 2 ajtóról lenne szó, egy nyitott verandát szeretnénk így lezárni a két végén.

Ajtó1
Ajtó 2

Az ajtónyílások mind 2 esetben: 211,5 cm x 101cm. Gondolom ez a szabvány 210x100cm ajtónak lett így megcsinálva(Már így vettük a házat).

A probléma az, hogy a benti folyosót lebetonoztuk, ez által bent 4cm-el magasabban van az aljzat. Viszont szeretnénk, ha az ajtó befele nyílna, és nem a lépcsőre.

Kérdésem, hogy ez a ~4cm különbség az ajtó nyitásánál gondot jelent-e? Vagy a küszöb miatt ez nem gond ?
Ha nem megoldható, ekkora falnyílásra lehet-e venni 206cm x 96cm ajtót, amit akkor feljebb tudnak "emelni" a beton szintjére?

Ehhez teljesen nem értek, kérném a segítségeteket!
Köszi !!! :R

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#69128) szaszyka válasza DinkaDanka (#69127) üzenetére


szaszyka
senior tag

Szia. Akiktől én készülök ajtót venni, náluk úgy van, hogy ha eltérsz a szabványérettől(100X210), akkor ha jól rélik10% eltérés felett/alatt 10-15% felárat száolnak fel az egyedi méret miatt, egyébként legyártják azt, amekkorát te szeretnél. Nekem a kereskedő legalábbis ezt mondta, illetve néhány forgalmazó árlistáján is láttam, hogy van ilyen lehetőség.

Lenovo Thinkpad X220 :D

(#69129) dh66e válasza DinkaDanka (#69127) üzenetére


dh66e
veterán

Három lehetőséged van,levésed felül azt a pár centit ha van rá mód vagy gyártatsz méretre ami ugye költségesebb,vagy levágjátok az ajtó alját meg a tokot ebben az esetben viszont a kilincs lesz lejjebb azzal a pár centivel.

(#69130) macilaci78 válasza DinkaDanka (#69127) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem írtad, hogy milyen bejárati ajtót szeretnél. Fa, MDF, műanyag, fém?

Egy mai modern bejárati ajtónál komoly hőszigetelés és hangszigetelés van, amihez egy komoly küszöb és ajtókeret is jár. Az ajtólap pedig ezekhez a falcokhoz illeszkedik, vagyis nem csak az oldalán, hanem az alján sem sík. Fa bejárati ajtónál a keret és a küszöb épp ezért jellemzően egyben kerül beépítésre.
Összességében a mai bejárati ajtó nem alkalmasak arra, hogy csak úgy méretre vágd őket.

Vagy az ajtónyílást igazítod méretre, vagy az ajtót. A lényeg, hogy beférjen és az ajtólap alatt elférjen a beton és a burkolat is. 4 cm beton azért nem kevés, erre hívd fel a figyelmet az ajánlatkérésnél, hogy ennyivel magasabb küszöböt csináljanak, vagy tegyél az ajtó alá valamit, amivel 4 centit tudsz emelni.
Praktikusan valami teherbírót, de szigetelőt. Én keresztben a negyedelő pontoknál 40×40 mm fa hasábot betennék alátámasztásnak, közte meg hőszigetelő PUR-habbal kinyomnám, mint az oldalát, sniccerrel levágnám a felesleget, glett, festék.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#69131) Met


Met
Topikgazda

Csütörtöktől lesz Aldiban anyagnedvesség mérő, 4k-ért.
Azt írja betonhoz is jó.

"If in doubt, flat out!" Colin McRae

(#69132) Bacusuz válasza Met (#69131) üzenetére


Bacusuz
őstag

szerintem betonhoz inkább kölcsönözni érdemes karbidost

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#69133) föccer válasza Bacusuz (#69132) üzenetére


föccer
nagyúr

Ahhoz toretet kell venni a beton teljes keresztmetszetebol, roncsolasos vizsgalat. A tapinto merok meg pontatlan es csak a feluleten mer.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69134) gordonfreemN válasza föccer (#69133) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Szia. Sokan kerdztek tőled mostanában de hátha lesz energiád válaszolni. :)
Ugy emlékszem jársz erre a 21-es főút fele.
Szerinted van oka annak hogy néhol acélgerendákkal máshol meg betongerendával csinálnak hidat?

Az aszfalt alá ment az alapra egy szép kis betonréteg. Néhol 30cm -t is megközelitette a vastagsága néhol 15cm ránézésre.
Ezt locsolta a locsolóautó de sokszor láttam a felületét kiszáradni közben. Szerinted ez gond?
Eleve más technika mint a megszokott ha jól mondták, mert itt a gép tömöritette terités után a betont így állitólag sokkal strapább.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69135) föccer válasza gordonfreemN (#69134) üzenetére


föccer
nagyúr

Az a beton igazandibol ckt. Cementtel erositett kavicsos alap. Ezt kell utak ala rakni.

Az hogy acel vagy beton tartokbol lesz sok minden meghatarozza. Alapvetoen tervezesi kerdes, fokent fesztav es tehrrbiras hatarozzameg hogy melyik a gazdasagosabb, mevalosithatobb.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69136) gordonfreemN válasza föccer (#69135) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Értem. Vagyis sokat nem mond ez de elhiszem ha te mondod :)
Csak azért kérdeztem mert mindig panasz van, szarok az utak, de ez most úgy látszik egész normális lesz. Hogy strapabiró-e? Ki tudja.

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69137) DinkaDanka


DinkaDanka
tag

Sziasztok!

Köszönöm az ajtóval kapcsolatban a válaszokat!

Lenne még egy kérdésem:
Régi FÉG gázkonvektoraink vannak minden helyiségben. Kérdésem hogy megéri-e újabb típusú gázkonvektorra váltani? (most hagyjuk, hogy mennyire gazdaságtalan, és inkább kazán kellene). Mennnyivel takarékosabbak ezek az új konvektorok? 1db-ot cserélnék le csak a hálóban, ilyenre:
Lampart lb50 15.000ért tudnék hozzájutni.

Kérdések:
Megéri-e lecserélni, visszajön-e az ára hosszutávon a jobb hatásfok miatt?
Ezek is kattognak-e ??

Real Gamers Never Die, They Just Respawn

(#69138) gordonfreemN válasza DinkaDanka (#69137) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Lampart lb50 15.000ért tudnék hozzájutni
Megéri-e lecserélni, visszajön-e az ára hosszutávon a jobb hatásfok miatt?

Nem.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69139) föccer válasza gordonfreemN (#69136) üzenetére


föccer
nagyúr

Ez azert ennel bonyolultabb, mint igy leirni. :DDD

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69140) Bacusuz válasza föccer (#69133) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igen, nálunk is olyannal mértem.
nehézkes, hosszadalmas, drága, viszont pontos.

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#69141) DoItYourself válasza gordonfreemN (#69136) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az aszfalt csak a kopóréteg. Az Autobahn alatt 80cm a teherhordó réteg, azért olyan jó minőségű az autópálya a németeknél. Az M0 pálya M3 és M5 közötti szakaszán a kopóréteg is vmi spéci beton, az elég jól sikerült, nem láttam, hogy tákolás lenne rajta utólag.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#69142) föccer válasza DoItYourself (#69141) üzenetére


föccer
nagyúr

Nem olyan speci az. :)

Egyebkent a deli szektor sokkaj jobban sikerult. Monsjuk mas technologia a ketto, de mindegy.

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69143) kasza blanka válasza pjen (#69091) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

Na, ő lenne a csereérett elosztó:


B16-os Schneider R9-es megszakítók és Mentavill 4P 25A 30mA ÁVK jó lenne ezek helyett egy 18modulos mentavill elosztóba? Abba viszont kell egy külön föld és nullagyűjtő is, igaz?

(#69144) gordonfreemN válasza föccer (#69142) üzenetére


gordonfreemN
addikt

Relative hogy mennyire jó ott :)
Én mindig azt hiszem, hogy nyolcas van a kerékben ha arra járok :)

De valóban jó azért. Nincs tele foltozva mint ala M3.

[ Szerkesztve ]

¯\_(ツ)_/¯ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇ Üdv, Andris.

(#69145) pjen válasza kasza blanka (#69143) üzenetére


pjen
félisten

Ha már cserélsz akkor Fi relét is valami márkásat vegyél.Kell 18 modul?A kiselosztóban legalábbis a legtöbben van nulla és föld sin.

(#69146) kasza blanka válasza pjen (#69145) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

akarok fi relét is. azt kérdeztem pont, hogy jó-e abból a Mentavill 4pólus 25A 30mA, kigmegszakítóból pedig a Schneider r9-es.

Azért gondoltam 18modulosra, mert ugye lesz 8kismegszakító+4 a firelé, az 12 és akkor a 12-esben már nem lenne hely.

Boltban ma megnéztem egy ilyen Mentavill elosztót, és csak kalapsín volt benne, nulla és földsín nics, csak a helye, ahova felcsavarozhatod.

Amúgy ennek mi a lényege, hogy ezen az ósdni FKA elosztón a nullasín galvanikusan le van választva a keretről (amire a földsín rá van hegesztve ugye), de mégis össze van kötve egy combos zöldsárgával. Miért nincs akkor a nullasín is csak úgy ráhegesztve? :D

[ Szerkesztve ]

(#69147) M@nH. válasza kasza blanka (#69146) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Tapasztalatom a Mentavill lakáselosztóval, hogy pénzkidobás. Nekem a gyűjtősíneken annyira rosszak voltak a menetes furatok, hogy 2 meg is szakadt. A Fi relével szintén csak rossz tapasztalataim voltak. Ha nagy vihar volt állandóan leoldott. Mióta Schneider van fent semmi problémám nincs.

(#69148) föccer válasza kasza blanka (#69146) üzenetére


föccer
nagyúr

Mentavill felejtos. Minek 4 polisos fi rele? Be lesz huzva 3 fazis?

Építésztechnikus. Építőmérnök.

(#69149) kasza blanka válasza föccer (#69148) üzenetére


kasza blanka
aktív tag

"Minek 4 polisos fi rele? Be lesz huzva 3 fazis?"

be VAN húzva 3 fázis. házgyárilag, lévén gáz nincs, és a sütők/főzőlapok 3 fázisról mennek az egész lakótelepen. fent írtam pontos fázis és elosztókiosztást amúgy.

De akkor milyet?
Ez jó?
vagy ez?

(#69150) sketchifun válasza kasza blanka (#69149) üzenetére


sketchifun
senior tag

Legrand, Scneider jó.

Elosztóból Viko by panasonic.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Építő/felújító topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.