Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87751) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv,
tudnátok ajánlani kifejezetten "édes" szemeskávé fajtákat? Gondolom hazai cégek kínálatában kellene keresgélnem de jó lenne konkrét típus, ha tudtok segíteni. :)

(#87752) sz.zs. válasza mutyi (#87748) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem azt mondom hogy jobb, mert ez nyilván egyén és probléma függő is, de unokaöcsém gyógyszerész És amikor mondtam neki hogy én ezt nem szeretném szedni, mit tud ajánlani helyette, akkor első körben Salvus kúrával együtt az Optacidot másod sorban az Apo-Famotidint javasolta . Még a második sem avatkozik be olyan brutál módon mint a pp gátló. Gyógyszernek gyógyszer, de kíméletesebb.
Ja és azt is mondják, hogy a tej közömbösíti a csersavat. én sokszor csinálom azt, hogy az utolsó korty kávé után iszom egy két korty tejet.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87753) soldier2 válasza sz.zs. (#87752) üzenetére


soldier2
őstag

A PP gátlók szedése leginkább kúraszerűen javasolt. Hosszútávra valóbam kevesebb mellékhatással bír a jó öreg quamatel és származékai, mint az sz.zs. által is javasolt apo-famotidine. DE ezek a gyógyszerek egymással nem helyettesíthetők, mindkét csoportnak megvan az indikációs területe. Meg lehet beszélni a kezelőorvossal hogy megpróbálhatjátok-e a gyengébb változatot, de a recept kidobását nem javaslom, már csak azért sem, mert a quamatel is vényköteles, és bár a felületes olvasónak az jön be, hogy a PP gátlók (vagy PPI röviden) az ördög művei, erről szó sincs.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#87754) paljoc válasza soldier2 (#87753) üzenetére


paljoc
tag

Vagy minden reggel 5x5 uddijana-bandha csodát tesz a gyomor/belek allapota, azok helyzete és mukodese teren.

(#87755) Parci válasza soldier2 (#87753) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, így már nem kell leírnom, mert leírtad te. :)

azért amikor van egy nagyon rossz kiinduló-állapot, fekély stb., akkor a pp-gátló isten. tényleg, egy csapásra elkezd úgy viselkedni a gyomrod, mintha egy normális ember lennél.

aztán évekig szedni tényleg nem szabad. de ha évente van egy köröd vele, még beleférhet. és a kúra végén beálló, nagyon törékeny egyensúlyt onnantól fenn kell tartani.

viszont ez az egész nagyon-nagyon egyedi. törekedni kell a gyógyszer visszaszorítását, de el kell fogadni, hogy valakinek elég lesz a salvus-víz, ő a szerencsés, te meg esetleg kevésbé vagy az.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87756) yazoo1 válasza Mano66 (#87750) üzenetére


yazoo1
tag

Próbáld ki a repcemézet..

[ Szerkesztve ]

(#87757) phranxinatra válasza Parci (#87755) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

Háziorvosom azt mondta, hogy tavasszal és ősszel csináljak egy-egy pp gátló kúrát. Salvus vízre sajnos már immunis vagyok. Amit én ajánlok az a Venter granulátum étkezések előtt.

[ Szerkesztve ]

(#87758) Bali27


Bali27
addikt

Nekem fel volt maródva a nyelőcsövem alja szóval fekély előtti állapot.. Magas sav (torokig visszajött)... Fél évig szedtem az orvos javaslatára Supremexet és Emozult.
teljesen rendbe tett.. Na meg persze egy lightosabb reflux diéta ezen idő alatt.. Kávé napi 1, az is jó tejesen.

(#87759) Csápájev


Csápájev
őstag

Cafelat robot beszerezhető itthon?
(gondolom,hogy nem,csak mégis hátha) :DDD

(#87760) grizlisandor válasza Csápájev (#87759) üzenetére


grizlisandor
addikt

Google, csak azt hozza, hogy bartenders.hu volt raktáron(katt), de a link elévült.

Ellenben, ha keresem a bartenders.hu-n(katt) van két találat sima(katt) és a nyomásmérős(katt). :)

(#87761) phranxinatra


phranxinatra
aktív tag

Egy utolsó megjegyzés a gyomortémához: Ha az orvos esetleg nem mondja vagy csináltatja meg, akkor is elvégeztetni egy Helicobacter tesztet.

(#87762) sz.zs. válasza Csápájev (#87759) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem értem hogy tehetsz fel kávés kérdést itt, a Gasztroenterológiai topikban?! :))

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87763) OPiiPO válasza sz.zs. (#87762) üzenetére


OPiiPO
addikt

épp jelezni akartam hogy teljesen rossz topicba írt, de megelőztél :DDD :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87764) Csápájev válasza OPiiPO (#87763) üzenetére


Csápájev
őstag

Én a tejet nem bírom már úgy, mint régen. Úgyhogy zabtejre váltottam. Dm saját márkás. Csak, hogy én is témánál maradjak :DDD
Ja meg a paradicsomtól van savam, úgyhogy azt se teszek a kávéba :N

[ Szerkesztve ]

(#87765) mutyi


mutyi
őstag

Nem tudom ti hogy vagytok vele, de érezhetően megváltozott a Salvus víz ahhoz képest, ami 15-20 éve volt. Akkor alig bírtam lenyelni annyira sós meg undorító volt, ahhoz képest most olyan mintha kb 50%-os hígítás lenne. Az eredmény pedig ennek mérten el is marad attól, ami anno volt.

(#87766) OPiiPO


OPiiPO
addikt

Durva ez a Gasztroenterológiai topik, nem nekem való - lassan lehet megkeresem a kávéval foglakozót ;]

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87767) Toobee


Toobee
veterán

Nem tudom ki hogy van vele, de az itteni emberek nagy része elmélyül abban, amit szeret/meg kell oldania, ezért az a pár offtopik egészen velős kivonata az adott problémakörnek. Én szívesen olvasom a kávés offtopikokat is itt, mert látom a befektetett rengeteg időt benne.

https://barbieripnk.hu/

(#87768) grizlisandor válasza Csápájev (#87764) üzenetére


grizlisandor
addikt

Egy tuning GC árán, miért akarsz venni egy Robotot? ;]

(#87769) Parci válasza Toobee (#87767) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egyébként tényleg, kb. 4-5 hsz összefoglalja úgy az egészet, amit egy tükrözés ;] és két-három konzultáció, meg pár év gyakorlat után summáznál magadnak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87770) Parci válasza phranxinatra (#87761) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

:K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87771) Parci válasza phranxinatra (#87757) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez is :K , tavasszal és ősszel rosszabb a sav-téma, míg nyáron és télen nyugisabb. de külön kell választani a felborult egyensúly helyreállítását (nálam is emozul volt) és utána a szigorúan odafigyelt étkezéssel való fenntartását.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87772) Csápájev válasza grizlisandor (#87768) üzenetére


Csápájev
őstag

Kell valami új :B

(#87773) Tamoo válasza mutyi (#87765) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Helyiektől kell hozni szűretlent. :) Mondjuk mi nem isszuk, csak ilyenkor télen párásítunk vele gyerek miatt.

(#87774) Bazsee71 válasza grizlisandor (#87768) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én is bizseregnék, ha nem lenne a Flair. Egyszerű és nagyszerű cuccok.

(#87775) Parci válasza Bazsee71 (#87774) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

amúgy 145e ft-ért nyomásmérővel kibírható. drága, persze, hiszen nincs benne semmi, fajlagosan lehúzás. de ahhoz képest, hogy hány ft-ot kávézunk el egy évben, kibírható. egy roboton én is gondolkodom, de második gépnek azért tényleg drága.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87776) Bazsee71 válasza Parci (#87775) üzenetére


Bazsee71
őstag

Mire levámolják, szerintem van az több is sajnos.

(#87777) grizlisandor válasza Bazsee71 (#87776) üzenetére


grizlisandor
addikt

Nem ismerem őket, de szerintem a Bartenders rendelés vámmentes, áthozza a határon, és feladja valami határmenti Postán, de kell dobni rájuk egy e-mail-t, hogy ők mit mondanak.

(#87778) Parci válasza grizlisandor (#87777) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

"áthozza a határon" -- ukránok? :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87779) jana86 válasza Csápájev (#87759) üzenetére


jana86
csendes tag

Nekem rendelés alatt áll jelenleg. A múlt héten rendeltem a bartenders.hu-n. Felhívtak, hogy kb. 2 hét a beszerzési idő, mert nincs raktáron. Kivárom....

Tuning GC-re nincs szükségem, mert van otthon kávégépem. Viszont utazáshoz, vagy ha nem akarom bemelegíteni a nagy gépet (kb. 0,6-0,7 kWh) vagy épp csak ahhoz van kedvem, hogy ezzel játsszak, akkor reményeim szerint tök jó lesz a Robot. A Flair meg eközött ingadoztam, de végül az emóciók felülkerekedtek a racionalitáson. :) Magamat ismerve, ha valamiből nem a létező legmagasabb elérhető minőségi szintet szerzem be, utána úgyis addig agyalok rajta, amíg le nem cserélem.

(#87780) jana86 válasza Parci (#87778) üzenetére


jana86
csendes tag

Nem a vám a nagy tétel, hanem az Áfa. Romániai székhelyű vagy telephellyel is rendelkező cég szerintem. Nekem nagyjából ez mindegy is, mert valóban olyan bruttó áron adják, ami kevesebb, mintha külföldről rendelve kifizetem utána az Áfát. És teljesen hivatalos, plusz ha garanciális problémám van, itthoni cégnél tudom érvényesíteni. (Volt ilyen egy Felicita mérleggel, és korrekt módon kicserélték a meghibásodott darabot.)

(#87781) Csápájev válasza jana86 (#87779) üzenetére


Csápájev
őstag

Kiváncsian várom a tapasztalataidat, nagyon jókat írnak róla :)

(#87782) grizlisandor válasza Parci (#87778) üzenetére


grizlisandor
addikt

Majd kiderül, ha jana86 megkapja, honnan adták fel. :B

Autóguminál ez egy bejáratott módszer.

(#87783) jana86 válasza grizlisandor (#87782) üzenetére


jana86
csendes tag

Már kiderült a korábbi rendeléseimnél. :) Romániai cím szerepel a számlán a kibocsátónál.

[ Szerkesztve ]

(#87784) #64275200 válasza grizlisandor (#87777) üzenetére


#64275200
törölt tag

Szerintem is korrekt cég. Több rendelésem volt már tőlük, legutóbb a Comandante. Ha nincs raktáron, vagy nem azt tudnák adni amit kértél engem eddig mindig hívtak, Az árak áfásak. És szerintem néha kifejezetten jók. A Hario szifon alsó tartályát is náluk vettem amikor az elődje örömében kiugrott a kezemből :D

(#87785) jana86 válasza Csápájev (#87781) üzenetére


jana86
csendes tag

Én is kíváncsian várom. :) Jelzek majd.

(#87786) Parci válasza jana86 (#87783) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor milyen áfa? lehet román áfát is fizetni, nem? az oldalon lévő 145e ft az nettó ár?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87787) Csápájev válasza jana86 (#87785) üzenetére


Csápájev
őstag

Itt írnak róla pár dolgot [link]

(#87788) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Nem tudom miből van ez az Omnia, de az biztos, hogy a Graef CM702 megdolgozott vele.

(#87789) general


general
addikt

Urak, Lelit Annához létezik egy kiömlős portafilter? (tehét 57mm-es) :B

(#87790) bluesfan válasza general (#87789) üzenetére


bluesfan
tag

Ha a kifolyócsőrre gondolsz, kimondottan Lelitről nem tudok, de minden 3/8-os kifolyó, tehát egyes is, simán rátehető a gyári szűrőtartójára.

(#87791) adriankoooo válasza grizlisandor (#87777) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Románia a legutóbbi ismereteim szerint az EU-hoz tartozik. Miért kéne VÁM-ot és ÁFA-t fizetni? :F

(#87792) jdianis


jdianis
újonc

Sziasztok, valakinek van ötlete, hogy egy Gaggia Coffee gépen a vízhozam miért csak 30-40 ml/10s között van? A gép nagyjából uaz mint a Classic, csak 3 utas szelep nélkül. Ez egy régebbi gép, pontos gyártási dátumot nem tudok. Vízköveztem, így nem hiszem hogy ez a gond. Különösebben nem gond, mert használható így is, de szerintem alapból több kellene legyen. Válaszokat köszönöm.

(#87793) bluesfan válasza adriankoooo (#87791) üzenetére


bluesfan
tag

Vámot nem, de az ÁFA-t valahol ki kell fizetni, ha nem cég vagy.

(#87794) Parci válasza bluesfan (#87793) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alapvetően egy webshopban bruttó árakat látsz, az áfát pedig ott fizeted, ahol akarod. egyáltalán honnan jött elő ez az egész? vagy nettó az a 145e ft?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87795) grizlisandor válasza adriankoooo (#87791) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#87776) Bazsee71 folytattam.
Tényleg Eu-s tagok. ;]

(#87792) jdianis:
Zsíroldóval mikor takarítottad?

(#87796) jdianis válasza grizlisandor (#87795) üzenetére


jdianis
újonc

Az az igazság, hogy amióta nálam van, nem zsíroldóztam. Csak 2. gépnek hasz álom, sőt nagyjából pár napja kezdtem vele kv-t főzni vele. Van mellette egy Quickmill 820-am, és az szinte hang nélkül teszi a dolgát, így a reggeli kv főzés sem gond, a család nem ébred fel. A gaggia az meg mint a légkalapács. :) De azt is észrevettem, hogy a Gaggiával jobb kv-t tudok főzni kül. kísérletezés nélkül. Vmelyik gépet eladnám, csak még nem döntöttem, melyiket. Szóval a zsíroldózást mivel érdemes csinálni?

(#87797) bluesfan válasza Parci (#87794) üzenetére


bluesfan
tag

Mert az volt a kérdés, miért kéne az EU-ban ÁFA-t fizetni. A kiírt áron felül valóban nem kell, de azért egyszer valahol igen.

(#87798) adriankoooo válasza bluesfan (#87793) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Ne vicceljünk már gyerekek, megnéztétek a linket? Szó nem volt sehol nettó árról:

Tehát az ár az ÁFA-t tartalmazza. Te mint magánszemély, nem tudsz vásárolni ÁFA mentesen az EU-n belül. Nem is értem, miről beszélünk. :) Egyébként legjobb ismereteim szerint a webshopokban kötelező feltüntetni a bruttó ÁFA-s árat.

(#87799) adriankoooo válasza bluesfan (#87797) üzenetére


adriankoooo
senior tag

Egyszer valahol kell, mégpedig egy esetben: ha EU-n kívüli országból rendelsz és hozol be árut (xy érték felett).

Ez már erősen offtopic, szerintem zárjuk a témát. :R

---

Egyébként is FLAIR. :D

[ Szerkesztve ]

(#87800) bluesfan válasza adriankoooo (#87799) üzenetére


bluesfan
tag

Én sem azt mondtam, hogy nettó az ár, hanem, hogy valahol meg kell fizetni az ÁFA-t. Ebben az esetben a vételárban. Hagyjuk!

(#87801) Parci válasza adriankoooo (#87798) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

cégként is csak akkor/azért tudsz, mert vállalod, hogy a saját országod áfáját fizeted inkább. aminek ugye a világbajnok 27%-kal semmi értelme :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87802) general válasza bluesfan (#87790) üzenetére


general
addikt

tehát egy kifolyó csőre legyen a portafilternek, egy csészéhez, nem kettő.

nem igazán értem ezt a méret dolgot. a szűrő (szimpla vagy dupla) külső átmérője ugyanaz lenne, a belső kisebb egy mm-rel és lesz így "csak" 57mm? tehát vehetek bármilyen portafiltert, csak a benne lévő szűrő legyen 57-es, Lelit Annához való?
(bocsánat a naív kérdésekért, újonc vagyok :D )

(#87803) jana86 válasza Parci (#87794) üzenetére


jana86
csendes tag

A bartenders ára természetesen bruttó ár.

Ha EU-n kívülről rendelsz, pl. a Cafélat oldaláról, akkor vámot és Áfát is kell fizetned. Erre írtam, hogy a vám nem nagy tétel (kb. 1-2%), de az Áfa húzós, 27%. Tehát ha a Cafélat árára rászámolod az áfát, akkor már a bartenders 145 bruttója kb. ugyanannyi. Erre jönne még az 1-2% vám meg a szállítási költség, amivel már kicsit túl is léped a bruttó 145-öt, és ha ne adj'Isten garanciális problémád van, akkor nem itthoni céggel kell rendezned. Ezért rendeltem inkább a bartenderstől.

[ Szerkesztve ]

(#87804) jana86 válasza Csápájev (#87787) üzenetére


jana86
csendes tag

Igen, köszi, ezt olvastam. :)

(#87805) Parci válasza jana86 (#87803) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

oké, engem az kevert meg, hogy én végig a bartenders áráról beszéltem

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#87806) zolnagy válasza general (#87802) üzenetére


zolnagy
őstag

Semmi köze a szűrő átmérőjének (57 vagy 58) a kifolyóhoz.
Tehát, letekered a jelenlegi, gondolom 2-est. Kapsz egy hasonló menetes csonkot: [link]
Ezt mérd meg. Ha 3/8" (ami a leggyakoribb), akkor kell hozzá egy 3/8" menetes egyes kifolyót venni: [link]

[ Szerkesztve ]

(#87807) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Srácok/Lányok!
Már írtam ide de elirányítottatok másik topicba :DDD... nah ott halott minden.

Segítsetek még, ha nem is szeretitek az automata xarokat :)

Szeretném magam meglepni egy ilyennel:

[link]

Sajnos vagy nem sajnos az eMag-tól kell vásárolnom.
A kávét imádom. Koffein mentest is szoktam inni.... jó sokat.

Lehet még nem is ittam jó kávét?!?!?! ... tudom tuti nem.

Vagy inkább költsem másra az utalványom?

ezer puszi nektek :)
thx

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87808) Bali27 válasza Vangelis (#87807) üzenetére


Bali27
addikt

15 báááárr :D :D :D Ez a kedvencem :))

(#87809) Vangelis válasza Bali27 (#87808) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Tudom mit jelent... de segíts...

Maradjak a kotyogósnál?..

tanítsatok .)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87810) qvik27 válasza Vangelis (#87807) üzenetére


qvik27
tag

Szerintem akkor jársz jobban, ha egy elfogadható őrlőt veszel, pl: [link] Ez elég jó akkor is, ha esetleg komolyabb géphez használod majd, de használhatod kotyogóshoz is, rendes kávéval élvezhető lesz az eredmény. Ha meg még marad az utalványból, akkor nézhetsz mellé kis karos gépet is.
Anno én 3 hónap után váltottam automatáról (Jura) kis karos gépre + őrlőre.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#87811) sz.zs. válasza qvik27 (#87810) üzenetére


sz.zs.
senior tag

“Anno én 3 hónap után váltottam automatáról (Jura) kis karos gépre + őrlőre.”
Én 2 hét után :DDD

Viszont én a 900 helyett inkább ezt venném: [link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87812) konzumpro válasza qvik27 (#87810) üzenetére


konzumpro
senior tag

Egy őrlő csodákat képes tenni egy automatával is, ha képes fogadni őrölt kávét. A beépített őrlőt sosem lehet annyira jól kalibrálni, legjobb esetben is túl rövid ideig őrölnek megfelelő finomságra állítva.

(#87813) zolnagy válasza konzumpro (#87812) üzenetére


zolnagy
őstag

Ez így van. :K
Munkahelyi jurába nemrég kezdtem így magamnak őrölni a commandantéval, és meglepően vállalhatóak a kávék. A többiek meg isszák a tchibot, ami a babtartályban van.

(#87814) kurtuzov válasza Vangelis (#87809) üzenetére


kurtuzov
senior tag

A kérdés az, minél mennyit tudsz "vangelizálni" az árakból.
Itt a többség félautomata presszógépet használ, de vannak akik extra újhullámos csodakütyüvel csinálnak kávébablevet.

Az automata gépek legnagyobb baja a rövidebb várható élettartam, macerásabb karbantartás és drága szervizelés. Ha a szervizt is meg tudod oldani cseh Macbook árszinten ( a Bestbuy topikból tudjuk, hogy Vangelis elhozott 17k Ft-ért egy fóliás új, két évvel ezelőtti Macbook modellt Alzától) akkor OK.

Máskülönben ezt a Gaggia Classic 2018 modellt hozd el 25 ezerért ;)
Persze ehhez kell őrlő, de azt már linkelte sz.zs: Graef C702
bár ezt nem az EMAG forgalmazza, szóval lehet nem tudod gombokért elhozni.
Valóban a kezdeti induló költség magasabb, de hosszabb távon szerintem kevesebb költséggel és vesződséggel járnak ezek a félautomata gép+külön őrlő megoldások.

Tehát ha két évente tudsz egy jó automatát beszerezni bagóért, akkor nyugodtan vehetsz bármilyen gépet, annyi időt kibír - persze azért legyen a közelben szervizes aki vállalja az adott típus rendberakását.

Jó kávé van közel hozzátok is Miskolcon pl: Pizza Kávé Világbéke

[ Szerkesztve ]

(#87815) verti1


verti1
tag

Az első és legfontosabb kérdés szerintem az, hogy mennyit hajlandó valaki szenvedni egy kávéval. Nekem nem gond a pepecselés őrlővel, előkészítéssel stb. Viszont van aki gombnyomásra szeretne azonnal egy kávét kapszulásból, automatából. Ha valaki ilyen gépet választ akkor nem biztos, hogy külön szeretne darálgatni mellé. Persze el kell mondani a lehetőségeket azt értem. Egyébként a legtöbb és legjobb amit tehetsz az ilyen gépekkel, hogy pl Norda vagy Vera vízzel használod, mert az első problémák a vízkő miatt lesznek (most hagyjuk az egyébb gyengeségeket) valamint tisztán tartod a kávés részt, hogy ne a dohos, pudvás maradékon keresztül igyál kávét egy hét után.

(#87816) grizlisandor válasza jdianis (#87796) üzenetére


grizlisandor
addikt

Olaszpresszó(katt) szépen összefoglalta a miértjét.
GC-m van, videó1(katt) + videó2(katt), alapján csinálom.

(#87817) Vangelis válasza kurtuzov (#87814) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Köszönöm.
eMagtól kaptam 80ezer utalványt.
Több most nincs rá.
Igaz ebből amit linkeltem még lejön 15% kedvezmény, tehát 69e-t kell elköltenem az utalványból és még tudok venni valami lomot az asszonynak is. Tehát 70 alatt (ingyen) megúsznám ezt a gépet.

Persze tudom, hogy van jobb , mert mindennél van jobb... de ingyen ne válogasson az ember.

Jah .. A MacBook ... .D
az is megvan. Lehet el sem adom... igaz nem nagy szám, de olcsó volt.
Eladni bagóért meg nem akarom... minek. Lassan kincs lesz :D ... igazából bánom, hogy felbontottam picit.

Az alzás krups lett volna jó 32-ért. Kár, hogy nem működött a kijelzője. :( 32ért. ...

Ahhh de elég nehéz munka mindig bányászni a jó dolgokat.
Kell a KV mellé .. , hohy ébren tartson :)

KÖszi az infókat!

EMag előtt meg le a kalappal!!! :)

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#87818) qvik27 válasza konzumpro (#87812) üzenetére


qvik27
tag

Kb. pont annyit javít, amennyivel jobb az őrlő a beépítettnél.
Persze egy automatánál így is kifizeted a rakat mechanikát, ami pakol, tömörít, öblít stb., és valójában korlátoz a játéktérben.
Graef-ben nincs rutinom személyesen, sz.zs. véleménye biztos relevánsabb. ...és persze olcsóbb, szóval lehet, kifér mellette egy vállalhatóbb kiskaros gép is..

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#87819) OPiiPO válasza sz.zs. (#87811) üzenetére


OPiiPO
addikt

A Graef 700-800-900 sorozatok mechanikailag kb. ugyanazok belül?

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#87820) Noroo


Noroo
tag

[link] Ford Cascara :DD :C

(#87821) qvik27 válasza verti1 (#87815) üzenetére


qvik27
tag

Nézd, természetesen igaz, hogy ha kézzel csinálod, az több pepeccsel jár. Ha szenvedés ez, akkor persze automatát kell venni (vagy 3in1 port). Ha játéknak tekinted - amiben egyébként nagyon hamar kialakul egy gyors rutin-, akkor élvezhető, sőt!
A minőséget nem feltétlenül lehet számszerűsíteni, de azt azért hadd osszam meg, hogy a Jura (mittoménmelyik) automata után nálam egy Iberital challenge meg egy kis Pavoni Gran... (kb., mint a Gaggia Gran...) egy fél nap játszás után már olyan ugrást hozott ugyanazokkal a kávékkal, hogy lehülyéztem magam a kitérő miatt.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#87822) general válasza zolnagy (#87806) üzenetére


general
addikt

Oh, értem! Erre nem gondoltam. :P Tehát csak a kifolyó csőrt kell cserélni, nem az egész kárt. :C Cool! Köszönöm!

(#87823) Seth1 válasza Noroo (#87820) üzenetére


Seth1
tag

Fantasztikus dolog, aztán csodálkozunk, hogy 5 évesen szétmálnak ezek az alkatrészek... A környezetkimélő műanyag használata különösen olyan helyeken ahol nagy stressznek vannak kitéve és hosszú éveket kell kibírnia nem működik. Persze idő előtt tönkremegy, aztán csere és így már a környezetre is károsabb mintha elsőre tartós de nem környezetkimélő anyagból gyártották volna...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.