Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86401) sz.zs. válasza sz.zs. (#86379) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Jegelve.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86402) hogyaza válasza jana86 (#86321) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Az enyém ilyenre gyártódott a daráló konzolomba specifikusan.Darálás után garatsöprés,egyengetövel egy perdület,és tamperolásra kész szemetelés nélkül.

(#86403) Flashback


Flashback
addikt

Melyik nyitott kar megy rá a Sage BES920-ra? Gaggiát kipróbáltam de annak túl magasak (~7mm) a "fülei" Jobban meg nem akartam beleerőszakolni mert a gyári csak ~5mm.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86404) landi válasza Flashback (#86403) üzenetére


landi
csendes tag

Sajnos csak az eredeti... egy "vagyonért"...

(#86405) koxx válasza Flashback (#86403) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ez [link] 34k ft :(((

(#86406) soldier2 válasza SoundON (#86397) üzenetére


soldier2
őstag

Életem legsavanyúbb presszója Dalmayrból készült, szóval csak óvatosan az általánosítással. :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86407) SlayerSub válasza bl4ze (#86355) üzenetére


SlayerSub
tag

MediaMarktban láttma ilyet. Nagyon szemeztem vele, végül elhalasztottam a kipróbálását. Valyon használható minőséget kapok ott?? :U

(#86408) bl4ze válasza SlayerSub (#86407) üzenetére


bl4ze
veterán

Molinari decaf-ra gondolsz?
Attól függ mikori lejárat.
Ha budapesti vagy, és nem akarsz rizikózni én inkább fél kiló P&Y Decaf-ra lőnék, vagy
vedd meg a Molinari kávézóban, ott tuti friss nem rizikós MM.....

.:. bl4ze .:.

(#86409) SlayerSub válasza bl4ze (#86408) üzenetére


SlayerSub
tag

Erre:
[link]

(#86410) Flashback válasza koxx (#86405) üzenetére


Flashback
addikt

landi, koxx: :R

Akkor lehet esztergáltatni :D

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86411) SoundON válasza soldier2 (#86406) üzenetére


SoundON
tag

Sajnos 2hetente kénytelen vagyok Dallmayr kávét inni egy melóhelyen és az minden csak nem savanyú. Se jó se rossz értelemben. A koffeinmentes verziót még nem ittam, de nem is akarom :)
Én csak annyit mondok hogy egy kávé sok mindentől lehet savanyú akkor is ha amúgy az adott kávé nem a savasabb, világosabb speciality ligából érkezik.

(#86412) grizlisandor válasza Flashback (#86410) üzenetére


grizlisandor
addikt

Vagy nekem is adhatod a naked GC kart. ;]

(#86413) Flashback válasza grizlisandor (#86412) üzenetére


Flashback
addikt

Kölcsönbe van nálam is :)

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86414) bl4ze válasza SlayerSub (#86409) üzenetére


bl4ze
veterán

jaaa bocs. kevertem :)
azt hittem a decaf kérdés :p

nem tudom mennyire lehet friss, meg kell nézni vagy rákeresni a forgalmazóra és direktben venni Tőle
Nem tudtam itthon tartja valaki :)

Ma ebéd utáni "Cremador" csapolásom :

.:. bl4ze .:.

(#86415) kzoltann válasza vrob2 (#86398) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Nekem egy Pezsgo parafadugoba van beleszurva 4 hùstü es azzal keverem at a Kinu orlemenytartoban a kavet.
Kicsit sufni modszer de bevalt.

(#86416) iatti válasza kzoltann (#86415) üzenetére


iatti
aktív tag

nekem öt fogpiszkáló

(#86417) iatti válasza hogyaza (#86402) üzenetére


iatti
aktív tag

ez a kialakítás tetszik.nincsenek lapos felületek mint a szegedi cuccon.ott a kereszt élei nagyon szélesek.ahogy ráteszem a kosárra,szerintem egyből tömörít azon a részen.meg látni hogy középen nem is mozgatja át az őrleményt,egyből lenyomja,és csak a felületét simítja át kb 1cm-es körben.ilyet lehetne csináltatni állítható magassággal?

(#86418) kisati748 válasza Z0mbi (#86369) üzenetére


kisati748
csendes tag

Vigyázok az Ascasora! :)
Nagyon jól teljesít. :K :DD

[ Szerkesztve ]

"Valójában minden semmilyen. Mindig attól lesz valamilyen, amiért te azt hiszed, hogy olyan amilyen."

(#86419) Csápájev válasza bl4ze (#86414) üzenetére


Csápájev
őstag

Mennyire állítod a pidet?
Kavetarsasagnál is lehet kapni egyébként.

(#86420) bl4ze válasza Csápájev (#86419) üzenetére


bl4ze
veterán

Nekem 8 fokot "csal" a PID, így 100 fok körül van, így ténylegesen 92 fokos vizet kap.

.:. bl4ze .:.

(#86421) hogyaza válasza iatti (#86417) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Mindent meg lehet csinálni.Csak idő kérdése.

(#86422) weinmaker


weinmaker
őstag

Most a tesztkávékon kívül két kávéval játszadozom. Ami eléggé bejött az egy új kávé a Pacificaffétól, Peru. Csokis, gyümölcsben nekem leginkább a csipkebogyó jön, és nagyon jó a kávé természetes édessége. A másikra Lorien hívta fel a figyelmem, egy kolumbiai szüreti gyümölcskávé a Kapuczinertől. Na ez úgy adja az édes narancsot, mint még talán semmi eddig.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#86423) Csápájev válasza bl4ze (#86420) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi

(#86424) bl4ze válasza weinmaker (#86422) üzenetére


bl4ze
veterán

csápájev: nincs mit.

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#86425) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok! Kisméretű konyhámba szeretnék egy olyan gépet amit ha egy mód van rá nem kell tuningolni. Őrlő ha nem darálósat veszek akkor egy Graef 702.
A gépek meg:
1/ Gaggia RI9833 Brera Kávéfőző
2/ Graef ES 702 Pivallaval holtversenyben Sage SES500 Bambino Plus /eddig ez a kettő a befutó/
3/• Ez nem tudom mi de jól néz ki :D Rommelsbacher EKS 2010
4/• Ez már az ára miatt a lélektani határom kicsit megugorja de beteszem: Lelit PL41TEM Anna
5/• Automata/őrlős de jókat írnak róla: DeLonghi ECAM 350.35

(#86426) konzumpro válasza Bali27 (#86425) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Bambinonak csak egy hőfoka van, thermocoilos, a Pivallának öt hőfoka van, thermoblokkos, és nincs OPV-je, könnyen felrobban ha befullad. Amúgy kb. egy szinten muzsikálnak de egyik se hőstabil, nehezen fogsz velük kétszer ugyanolyat főzni, egyiket se venném. De a Bambino főz jobbat egyébként, ha veszel hozzá szimpla falú kosarakat a szerviztől.
Viszont készülj fel rá, hogy szorul a kar és ölelve kell lebirkózni róla. Gyűjti az ujjlenyomatot és beleég az oxidáció az acélba, nagyon macerás újszerű állapotban tartani.
Ha mégis Bambino akkor Sage őrlő nézne ki jól hozzá, az kb. 60e aminek nincs kijelzője. Egy automata kisebb helyet foglal de még szarabb kávékat főznek ha eszpresszóról van szó.

[ Szerkesztve ]

(#86427) soldier2 válasza Bali27 (#86425) üzenetére


soldier2
őstag

Ha csak ezek közül lehet választani akkor egyértelműen a Lelit (egyébként meg (ha Magyarországon laksz) írnék a helyedben szzs-nek vagy Fragolának egy privátot, náluk szokott lenni felújított Gaggia már készen tuningolva ami köröket ver a Leliten kívül bármelyikre (tuning fokától függően arra is) olcsóbban, és javítják ha esetleg történne vele valami, de nem fog.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86428) Bali27 válasza soldier2 (#86427) üzenetére


Bali27
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat... Akkor lehet privi lesz. :)

(#86429) nemethsza válasza weinmaker (#86422) üzenetére


nemethsza
tag

A kolumbiai szüreti tényleg fantasztikus :C
Bár legutóbb kissé "érdesebb" volt, mint korábban. Vagy "csal a szám", vagy takarítani kellene a gépet :))

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#86430) fragola.6035 válasza Bali27 (#86425) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ezek közül a darálós automatát választanám, mert a többi annyira hitvány minőség, és kb. használhatatlanok is.

https://caffe35.webnode.hu/

(#86431) yazoo1 válasza weinmaker (#86422) üzenetére


yazoo1
tag

Az lesz az, amelyiknek 25 déká ja 3.500?! Jó árban van...de megjött hozzá a kedvem.
Hány fokon csapoltad?!

(#86432) soldier2 válasza fragola.6035 (#86430) üzenetére


soldier2
őstag

A kis Lelit bár nem különösebben masszív de az automatákra köröket ver mind elkészült ital minőségében mind tartósságban.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86433) Bali27 válasza soldier2 (#86432) üzenetére


Bali27
addikt

Nézegettem teszteket a GC 2015-ről.
Az egyik oldalon azt írták hogy kissé tulárazott, és egy Delonghi dedicaval hasonló minőség jön le, csak az olcsóbb...
Azért kezdtem el ezeket nézegetni. Kicsit idegenkedem az automatáktól nem tagadom, de 120000 alatt új gép meg labdába se rúg minőség terén..😟
Max tényleg felújított gépet nézek... Igaz láttam felújított Jura s70-t 90 ért... de a Karos szimpatikusabb

(#86434) Csápájev válasza Bali27 (#86433) üzenetére


Csápájev
őstag

A karos nagyon más. Ott nem egy gombnyomás a kávé,ezt azért számold bele. Nem lebeszélni akarlak, sőt, csak ebben döntened kell.

(#86435) konzumpro válasza Bali27 (#86433) üzenetére


konzumpro
senior tag

A Jura jó, ha veszel hozzá egy őrlőt, mert a gyárival nem fog annyit őrölni megfelelő finomság mellett, ami elég lenne és nincs a hagyományos értelemben vett OPV, ha túlnyomás van eldobja a főzést. Szóval nem jó.

120e alatti Philips automata ugyanolyan főzőegységet kap mint a 200e fölötti. Talán a legolcsóbbat a legegyszerűbb tuningolni és elég jól gőzöl tejet, latte arthoz is megfelel akár.
Majdnem olyan jó mint egy karos, cserébe nem annyira karbantartásigényes. Könnyebb teljes karbantartást végezni hetente, ki lehet venni a főzőegységet.

Ha presszókávét akarsz macera nélkül, karos PID-del és jó őrlővel.

Ha cappuccinot akkor ugyanez de valami rézbojleres verzió. Franc se tudja, a kávépogácsa nagyon jól megszűri az alumíniumot de a gőzölésnél nincs pogácsa.

[ Szerkesztve ]

(#86436) konzumpro


konzumpro
senior tag

Kávéológián van most fent egy GC szett, megér 90-et? PID-es, ahogy látom 2011-es classic.

(#86437) fragola.6035 válasza soldier2 (#86432) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Tudom, hogy milyen a kis Lelit, meg a nagyok is. Műszaki érzék nélkül tényleg jónak tűnik.

https://caffe35.webnode.hu/

(#86438) konzumpro válasza fragola.6035 (#86437) üzenetére


konzumpro
senior tag

Megérné vajon a pides Lelitet átépíteni valami masszívabb lemezházba? Annyi mindent tuningoltok, házat miért ne lehetne ha jó a többi?

(#86439) #64275200


#64275200
törölt tag

Keresek eladó 16 grammos Reneka szűrőt vagy olyan helyet ahol mostanában meg tudom venni.

(#86440) soldier2 válasza fragola.6035 (#86437) üzenetére


soldier2
őstag

Tudom, hogy tudod :). Csak azzal a résszel nem értek egyet, hogy helyette inkább automata. Azt még a H König csodasz.r is odaveri egy Graeffel lefőtt kávéban (és talán még tartósságban is, bár az enyém elég gyorsan megkotlott).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86441) verti1


verti1
tag

San Marco 64-es késeit lehet egy az egyben Mazzer SJ késekre cserélni vagy átalakítást igényelnek a késtartók? A külső méretei egyformák, de furatok is azonosak? Nyilván minden megoldható, csak kérdés mennyire könnyen. A fórumokat olvasgatva nekem úgy tűnik egy az egyben cserélhetők. Valaki aki csinált ilyet megerősítene.

(#86442) fragola.6035 válasza konzumpro (#86438) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem csak a házzal vanbaj, hanem az egésszel.

https://caffe35.webnode.hu/

(#86443) konzumpro válasza fragola.6035 (#86442) üzenetére


konzumpro
senior tag

Szomorú.
Egy ideig reménykedtem a Magisterben, de arról azt írtátok, nehéz lenne PID-elni a vezérlése miatt. Tényleg a rézbojleres GC a legjobb idáig és amennyi pénzt elköltöttem már tévutakra, annyiból már régen lenne egy a pulton.
Remélem még sokáig fennmarad a GC-tuning manufaktúra és be tudok fektetni egy példányba!

(#86444) dozó válasza verti1 (#86441) üzenetére


dozó
tag

Egy az egyben cserélhető.

(#86445) bluesfan válasza konzumpro (#86443) üzenetére


bluesfan
tag

Azért, hogy kissé árnyaljuk a képet, nem abszolút műszaki dilettánsként hozzátenném, hogy 4 éve használom békés együttélésben a Lelit gépeket. Otthon jelenleg egy Victoria, a műhelyemben egy Anna szolgál és még egyik sem esett szét. Tény, hogy egyik sem ipari felhasználásra készült(főleg az Anna), az is igaz, hogy vannak gyermekbetegségeik, de a hitvány kifejezés a minőségükre szerintem erős túlzás. (Hogy milyen az ár-érték arányuk? Nehéz megmondani. Hasonló értékű telefonokat sokan 2 évente, zokogás nélkül kukáznak. Hozzátenném, hogy ezzel messze nem értek egyet, de ez van.)
Megfelelő alapanyagból, jó őrlővel, a gépek gyengéit kiismerve, egészen elfogadható kávét tudok mindkettővel készíteni. Igaz, hogy 6 adagot egymás után(talán még kettőt sem) nem tud konstans minőségben reprodukálni, de ez az igény nálunk ritkán merül fel.

(#86446) konzumpro válasza bluesfan (#86445) üzenetére


konzumpro
senior tag

Darálós automatához képest? Mekkora az esélye egy god-shotnak? Amikor nem sósnak, üresnek, keserűnek érzed a végeredményt cukor és tej nélkül, hanem kiegyensúlyozottnak, édesnek, amiből innál még egyet, aminek nem múlik el a lecsengése sem percek múltán.
Automatával szerintem nagyon nehéz jó presszókávét csinálni. Meg szar karossal is, ami thermoblokkos mondjuk vagy kis bojleres, pláne PID nélkül.
PID-del sem bír az Anna több adagot egymás után?

(#86447) bluesfan válasza konzumpro (#86446) üzenetére


bluesfan
tag

A "godshot"- hoz azért némi rutin sem árt, eleinte vsz. nem ilyeneket fogsz kapni. Kb. 10-15 perc, mire újra hőstabil, ezen a PID sem sokat segít. A 2,5 decis, könnyű rézbojlerrel ennyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#86448) verti1 válasza dozó (#86444) üzenetére


verti1
tag

Köszi! :))

(#86449) konzumpro válasza bluesfan (#86447) üzenetére


konzumpro
senior tag

Azt nézem, hogy most akciós a Sage őrlős karos, 200e https://www.kavetarsasag.hu/sage-es-8013-eszpresszo-kavefozo-kavedaraloval de viszont thermocoil-os és PID-es.
Mennyire lehet hőstabil egy kis tehetetlenségű fűtőelem PID-del? Összemérhető vajon egy nagy bojleres félprofesszionális géppel?

(#86450) koxx válasza konzumpro (#86449) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Nézd meg milyen rohadt macerás állítgatni a pidet. Én ezt a modellt elengedném.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.