Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86951) zolnagy válasza jolti (#86950) üzenetére


zolnagy
őstag

Szia Jolti,

üdv újra itt :)
Köszönöm a lehetőséget, hogy használhatom az ötletedet.

Csak megerősíteni tudom a fentieket. A Silvano vízterítése gyakorlatilag tökéletes lett tőle. A gyárival nem volt az, hiába tettem rá IMS felsőszűrőt, nem segített. Látszottak a lyukak a pogácsán és nem is egyben jött ki. Most teljesen egyben jön ki a pogácsa és sima a felülete.
Szerintem ez egy must have tuning a hagyományos fejbojleres gépeknél. Annyi különbség lehet, hogy míg ECM-nél és Silvanonál a vízterítő O gyűrű bemarása a fejen van (és így a vízterítő tömítő felülete sima), addig pl a Brasilia Ladynél a vízterítőben van a bemarás, így ott még kell egy plusz bemarás az O-gyűrűnek.

(#86952) mdav88 válasza zolnagy (#86951) üzenetére


mdav88
senior tag

Ascasonal en a suru lyukas elektra vizteritot hasznaltam, kb hasonlo vegeredmennyel.
Ims felsoszurok valahogy nekem sem valtak be, de az utobbi idoben a kosar sem nyert nalam. Sima 800 forintos kosarakkal sookal kiegyensulyozottabbak a kaveim, nem mellesleg sokkal szebbek a lefolyasaim.

Jolti: szep munka!

[ Szerkesztve ]

(#86953) mdav88


mdav88
senior tag

Ha valaki olcso daralora vagyna egy forumtars hirdeti:
[link]

(#86954) jolti válasza zolnagy (#86951) üzenetére


jolti
senior tag

Nincs mit! Nagyon szívesen!
Jaja! Darabra meg tudom mondani, hogy hány kávét készítettem a héten, csak ki kell borítani a zacctartályt és megszámolni a pogácsákat... Ami még -ha nem borítom ki addig- a hét végén is egyben van. :D

(#86952) mdav88
Köszi!

(#86955) qvik27 válasza mdav88 (#86952) üzenetére


qvik27
tag

Tudnál dobni erre egy linket lszi? Bajom nincs a IMS-sel, de megkukkantanám, amit említesz.
Köszi!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86956) mdav88 válasza qvik27 (#86955) üzenetére


mdav88
senior tag

Sima, halos, ipari felsoszurore gondolok. Nem tudom neked milyen gephez kell, ha jol emlekszem e61, igaz?

(#86957) mester6 válasza jolti (#86950) üzenetére


mester6
tag

Üdv Jolti :)

(#86958) RBJ


RBJ
addikt

Úgy látom lecspataj az ipon is Gaggia rá már egy darab nincs belőle. :W
Hajnalba még volt. De nem mertem megvenni míg nem tuti a fajtája.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#86959) jolti válasza jolti (#86950) üzenetére


jolti
senior tag

(#86957) mester6
Hali!
Pálinkás kávés jó reggelt! :)

Így néz ki ketté véve:
A négy furaton átjövő víz nekilövődik' a tárcsának, ami aztán levezeti a vizet a felsőszűrőbe.

[ Szerkesztve ]

(#86960) qvik27 válasza mdav88 (#86956) üzenetére


qvik27
tag

steel uno prof.
fejbojleres.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86961) mdav88 válasza qvik27 (#86960) üzenetére


mdav88
senior tag

Hopp, bocs, csak az avatart néztem. :)
Felsőszűrő: [link]
Vízterítő: [link]

(#86962) jana86 válasza jana86 (#86932) üzenetére


jana86
csendes tag

Távol álljon tőlem a reklám, de épp ebből a vitatott pörkölésből, iszonyat jókat csapolok. A reggeli italom muszáj volt megismételnem.... :)

(#86963) SSJJ válasza jolti (#86950) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Én vagyok a másik szerencsés.Zolnagy fórumtárs már leírta a tapasztalatait, én csak ismételni tudnám, annyival egészíteném ki, hogy nálam ezzel a vízterítővel már az IMS felsőszűrő is jól szerepel, ami régóta jó mélyre volt téve a fiókban.Hibátlan zaccpogácsák, csak a felsőszűrő lenyomata látszik rajta, szemben a gyárival (ECM), ami oda tudta nyomni a a furatokat a pogácsa tetejére, annak dacára, hogy szűkítőzve van a gép.
Ha valakinek van jó esztergályosa, és csináltatni szeretne, én innen rendeltem a hozzávalót :http://www.bronzker.hu/
Kérésre méretre szeletelik az anyagot.
Tehát az ötlet működik.Volt már előtte nekem is próbálkozásom vízterítő legyártatásával, de ez a fajta leveri azokat.
Hála Jolti!

(#86964) SSJJ válasza mdav88 (#86953) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Köszönöm!

(#86965) mdav88 válasza SSJJ (#86964) üzenetére


mdav88
senior tag

Pont belebotlottam és igen jó az ár, még magam is elgondolkodtam rajta.

(#86966) Parci válasza zolnagy (#86951) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez annyira jól hangzik, hogy akkor mostantól gaggiához is van? :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#86967) soldier2 válasza RBJ (#86958) üzenetére


soldier2
őstag

Nem értem az aggodalmadat. Várható volt, hogy ha nincs semmi bukó gyorsan elfogy. Amint tegnap du láttam a hírt küldtem a linket a kollégának aki szeretett volna új Gaggiát. Megrendelte utánvéttel, tehát ha kamu az egész még a visszatérítésért sem kell várni. Az ipon honlapon reggel még volt, bár az árukereső már nem listázta. Nem tudom a honlapon változott-e a helyzet. Bár egyelőre nincs raktáron, csak 20.-án érkezik, utána szállítják ki.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86968) vicces1 válasza RBJ (#86958) üzenetére


vicces1
aktív tag

Hát igen, ilyenkor gyorsan kell reagálni.
Könnyen lehet, hogy innen csaptak le rá.

-én annyira nem stresszelek miatta, mert mindenképpen fulltuningot szeretnék (nem érdekel a garanciavesztés), és Fragola szerint opv-t cserélni kellene, hogy rendesen szabályozni lehessen a nyomást, rézcsövezni sem igazán lehet, (vagy nagyon macera) manométer felejtős. Bár másik fórumtárs szerint meg lehet oldani.

De lehet sz.zs.-nál van eladó, nyáron volt 3 db is. :)

Amúgy leinfóztam, emailben kaptam választ, hogy a cikkszám szerinti a gép, tehát valóban az új 2018-as :K

Szóval, ha valaki egy új, jó presszógépet akar 100ezerig, akkor ennek nincs alternatívája.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86969) SSJJ válasza mdav88 (#86965) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Tényleg rendben van, szép tiszta volt, a gép is, meg a hely is ahonnan hoztam (egy kis osztrák panzió).Beszéltem a Fragolával, belül SJ ,kések is kompatibilisek, ha valakinek nem lenne jó a Fio kés és Mazzert szeretne, bár szerintem az F64 Evo kés jó választás.

(#86970) jana86 válasza jolti (#86959) üzenetére


jana86
csendes tag

Mekkora a négy furat átmérője, a középső tárcsa átmérője, illetve a tárcsánál a hézag?

(#86971) RBJ válasza soldier2 (#86967) üzenetére


RBJ
addikt

Nem aggódtam csak felmerült itt, hogy téves az infó a honlapon. Én vártám rá, hogy kiderüljön helyes e , így mire eszbekaptam volna már nincs is. Erre meg ennyiért rászántam volna. Én megvagyok minden fajta tunning nélkül. Igy tudtam volna, hogy van egy főzöm tízen akár mennyi évig.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#86972) mdav88 válasza SSJJ (#86969) üzenetére


mdav88
senior tag

Én tudom :) Azért is ajánlottam.

(#86973) fjstbr


fjstbr
újonc

Üdv!

Gaggia Viva Deluxe típusú kávégéphez lehet-e nyitott szűrőtartót kapni?

Ugye ez 55mm átmérőjű, de eddig csak 58mm átmérőjű nyitott szűrőtartót találtam a Classic/Baby típushoz.

A tippeket köszönöm!

(#86974) SSJJ válasza mdav88 (#86972) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Gondoltam, hogy képben vagy.Kicsit megfényeztem, hátha valaki nincs vele tisztában. :)

(#86975) Rush77 válasza fjstbr (#86973) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szia.
Ez egy át matricázott Saeco Poemia.
53as kosár van benne (53as tamper jó hozzá).
Nekem volt ilyenem és Amerikából lehet hozzá rendelni kb 60 dollárért. Annyit szerintem nem ér. Legjobban akkor jársz ha kiműtöd a nyomásfokozót a karból és veszel egy tampert meg egy darálót. Egész jókat lehet vele készíteni ha tisztában vagy a gép korlátaival

(#86976) vicces1 válasza jolti (#86959) üzenetére


vicces1
aktív tag

Remek ötlet, van hozzá esetleg műszaki leírás, ami alapján le tudnánk gyártatni magunknak.
GC-hoz?!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86977) SSJJ


SSJJ
csendes tag

Kérem azt a fórumtársat, akivel telefonon beszéltem a Fio-val kapcsolatban,hogy legyen kedves küldeni egy üzenetet.

(#86978) fjstbr válasza Rush77 (#86975) üzenetére


fjstbr
újonc

Szia,

Van őrlőm; kézi kerámiatárcsás is és őrlő gépem is. Tampert viszont nézegetem épp, most a gyári műanyag kanalat/tampert használom. Sokat kísérletezek, finomítom a módszert, aminek a végeredménye olykor kétes. :)

Érdekelne a nyomásfokozó kiszerelése és a gép korlátai is. Ha erről írsz nekem vagy tudsz valami linket ezzel kapcsolatban, köszönettel veszem!
Amit eddig én találtam, kevéske.

(#86979) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Eladó Gaggia Classic.

https://caffe35.webnode.hu/

(#86980) zolnagy válasza Parci (#86966) üzenetére


zolnagy
őstag

Még megvolt a GC, sajna ahhoz így nem kompatibilis, bár a GC vízterítésével nekem nem volt gondom, így nem is agyaltam tovább rajta. A koncepciót biztos oda is át lehet ültetni, csak arra kell méretezni.

(#86981) 72lakiluk válasza SSJJ (#86963) üzenetére


72lakiluk
tag

Mi az hogy " oda tudta nyomni a furatokat a pogácsa tetejére " ? Nem túltöltött kosárról beszélünk ? vagy van olyan gép ahol mozog lefelé a felsőszűrő ? komolyan kérdezem. Nálam gyönyörű a pogácsa alul felül, és nem látszik rajta semmi, mivel próbálom az ideális töltöttséggel használni.

(#86982) zolnagy válasza 72lakiluk (#86981) üzenetére


zolnagy
őstag

Úgy kell érteni, hogy a gyári felsőszűrő kis krátereket spriccelt a pogácsára.
Amúgy neked milyen géped van?

[ Szerkesztve ]

(#86983) 72lakiluk válasza zolnagy (#86982) üzenetére


72lakiluk
tag

Aha. Ok. Új GC, most lesz 1 gyertya a szülinapi tortáján :) én picit olcsóbban vettem akkor, mint most az ipon ár volt, de az már áfa, béta meg mindenmentes volt. Sok haszon nem lehetett rajta nekik.

(#86984) zolnagy válasza 72lakiluk (#86983) üzenetére


zolnagy
őstag

Úgy emlékszem annak ugyanaz a vízterítője, mint a réginek, így sztem azon is alapból jó lehet. Nálam Brasilia Ladyk voltak, meg most a Silvano, amiknél gyárilag nem ideális. Meg az ECM-nek sem ezek szerint. A Gaggiakkal nem volt bajom.
A Jolti vízterítőnek nálam még egy pozitívuma van, hogy gyakorlatilag alig koszolódik. Valahogy nem jut be oda a kávézsír. A gaggiat gyakrabban kellett takarítanom.

(#86985) Rush77 válasza fjstbr (#86978) üzenetére


Rush77
aktív tag

Írtam privit.

(#86986) SSJJ válasza zolnagy (#86982) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Így, így!Pontosabban a vízterítő furatainak a lenyomata volt látható a zaccpogácsa tetején.Köszönöm Zoli.

[ Szerkesztve ]

(#86987) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Hario Skertont vs Bialetti Brikka 2-es használók!
Hanyas "fokozatban" és hány gramm kávéval használjátok a "rendszert"?

(#86988) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Nem tudja valaki, hogy hol kapok ilyen Cafelat szilikon fejtömítést?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86989) zolnagy válasza sz.zs. (#86988) üzenetére


zolnagy
őstag

Én legutóbb Expolygonnál vettem: [link]

(#86990) #64275200 válasza sz.zs. (#86988) üzenetére


#64275200
törölt tag

A múlthéten vettem én is az Expolygonban.

(#86991) #64275200


#64275200
törölt tag

Egy kis famunka. Tudom a kis gyűrűk belső része nem szép, de takarni fogja a csapok szorítóanyája

(#86992) soldier2 válasza coxymaxi (#86987) üzenetére


soldier2
őstag

A daráló beállítást nem úszod meg, próbálgasd. A kétszemélyes Brikkába nálam 14g körül megy,de ez kávéfüggő, tömörítés, kocogtatás nélkül legyen tele a kosár, osztjónapot.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86993) jolti válasza jana86 (#86970) üzenetére


jolti
senior tag

Nem tudom fejből a méreteket.
Egyedül a hézagot. Az 0,5 mm.
Még azt akarom majd lejjebb vetetni egyébként.
A furatok vagy 1 mm, vagy 2 mm-esek, nem emlékszem tényleg. Egy éve csináltam. A rajzom meg az esztergályosnál maradt.
De majd leszedem és megmérem.
Rancilio felsőszűrőhöz csinaltattam, mert azon vannak a legjobb lyukak'.
Úgy értem, hogy a csavar helyét leszámítva mindenhol van rajta lyuk. Egészen kiér a pogácsa legszéle fölé.
Nekem az az elvem, hogy lehetőleg minél nagyobb felületét fedje le a pogácsának a vízterítő és a felsőszűrő, meg annak a furatai. Itt gyakorlatilag szinte 58mm, a középső csavart kivéve.

[ Szerkesztve ]

(#86994) jolti válasza vicces1 (#86976) üzenetére


jolti
senior tag

A GC-hez felesleges.
Azé alapból jó.
Bár lehet javítana egy picit azon is, de nem biztos, hogy megérné a pénzt es a belefeccölt munkát.

(#86995) vicces1 válasza jolti (#86994) üzenetére


vicces1
aktív tag

Köszönöm a tanácsot, végül is így igaz.

Szűkítő, (majd tágulási), ipari felső szűrő, réz vizterítő. Ezt már fölösleges "szinezni"

soldier2 - örülök, hogy segítettem a barátodnak :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86996) sz.zs. válasza zolnagy (#86989) üzenetére


sz.zs.
senior tag

és Zöldbab, köszi srácok!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86997) Illesvik válasza Illesvik (#86940) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Ez amúgy bele megy a silvia nyitott karba?

(#86998) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Karbaőrlős Mazzer Mini szerintem jó áron!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86999) sz.zs. válasza Illesvik (#86997) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Biztosan bele megy. A VST-hez képest pedig valamivel gyengébb minőség, kérdés, hogy kiérzed-e ízben?! A VST-vel egyező minőség talán a LM Strada kosár. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#87000) Illesvik válasza sz.zs. (#86999) üzenetére


Illesvik
csendes tag

Köszönöm.
Az expolygonos linken is strada feliratos kosár van amúgy a képen.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.