Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86901) GAgyiXyXy válasza sz.zs. (#86899) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Az AVX 1 év minőség megőrzéssel árulja a kávéit, azonban a csomagoláson mindig feltünteti a pörkölés dátumát is, sőt nem csak azt, hanem azt is, melyik aznapi pörkölésből származik ha jól rémlik. Ez utóbbi lemaradhatott?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#86902) Csabio válasza yazoo1 (#86888) üzenetére


Csabio
újonc

Yirgával jártam már így én is . Kávé helyett citromsavra gondoltam az első korty után... Sokkal finomabbra kell őrölni, 21gr-ig mentem el, lefolyásban 45s-ig. Hőfokban 95°C (Sage Bes 920 ) Így már kaptam értékelhető italt, viszont ha csatornásodott akkor ismét nagyon citromos lett...

(#86903) Csabio válasza GAgyiXyXy (#86901) üzenetére


Csabio
újonc

Csak a pörkölés dátuma, +1év van feltüntetve.

(#86904) GAgyiXyXy válasza Csabio (#86903) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Yazoo1 kávéjáról akkor lekaparták a pörkölés dátumát :)

A pörkölés száma tényleg csak akkor elérhető amikor beteszik a shopba.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#86905) bluesfan


bluesfan
tag

Kapucziner üzleti mentalitás:

Hétfőn volt a Kapuczinertől egy kávérendelésem, amiben egy durván elárazott(konkrétan lemaradt egy nulla) tétel is volt. Én is csak utóbb vettem észre, amikor végiggondolva a rendelteket, túl kevésnek bizonyult a fizetett összeg. Vártam, hogy jön-e valamilyen megkeresés a korrekcióra, ehelyett szó nélkül kiküldték a hibásan árazott csomagot a rendelt mennyiségben. Azt gondolom, ez igazán korrekt hozzáállás volt a részükről, kíváncsi volnék, hány kereskedőnél történt volna így.

(#86906) norby_42 válasza bluesfan (#86905) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lehet, ők még nem vették észre

Eat pasta, run fasta

(#86907) vicces1 válasza bluesfan (#86905) üzenetére


vicces1
aktív tag

Gyorsan, gyorsan, küld a linket! :D

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86908) bandras83


bandras83
csendes tag

Sziasztok! La Scala Butterfly E61-el lehet vakszűrőzni? Vagy ott más módja van a visszaöblítésnek? Az sem teljesen világos, hogy mire jó, ha a csapolást indító kart lefele nyomom és a fejegység alján folyik ki a víz... Köszi előre is

(#86909) fragola.6035 válasza bandras83 (#86908) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen, kell vakszűrőzni ezt is, mint minden lefújószelepes gépet. Otthoni használatban 3-4 naponta, de legalább hetente zsíroldóval.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#86910) coxymaxi


coxymaxi
csendes tag

Sziasztok!
Igazán nagy, fanatikus Brikka rajongó fórum társat tudtok ajánlani. Lenne pár kérdésem.
Köszi

(#86911) vicces1 válasza coxymaxi (#86910) üzenetére


vicces1
aktív tag

"Kávékalmárék" körbejárták nagyon a témát, ha eléred gondolom tud segíteni.
Itt sokan brikkázunk is presszó mellett, több kevesebb sikerrel.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86912) stereofan válasza tottijani (#86894) üzenetére


stereofan
tag

szerintem ezt a kis podos gépet nem éri meg átalakítani, ha egyáltalán lehetséges az átalakítás.

még ha fej rész cserélhető is lenne, akkor is honnan lesz hozzá fej, kartartó, a kosarakról, karról nem beszélve, ezeket nem lehet külön beszerezni (a normál őrölt kávéval használatos változatnál ezek az alkatrészek biztosan különböznek).

viszont szépen rendbetéve ez egy jó termoblokkos podos gép lehet.

ez a kisgép ilyen kivitelben is igen ritka, én a helyedben kipróbálnám poddal.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#86913) konzumpro válasza coxymaxi (#86910) üzenetére


konzumpro
senior tag

Vagyunk egy páran.

(#86914) coxymaxi válasza vicces1 (#86911) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Köszi! Ezt még nem láttam. Frankó vidi. :)

(#86915) coxymaxi válasza konzumpro (#86913) üzenetére


coxymaxi
csendes tag

Köszi, írtam ;)

(#86916) bandras83 válasza fragola.6035 (#86909) üzenetére


bandras83
csendes tag

Köszi! És ha a kart lefele nyomom és alul jön ki a víz, az mi célt szolgál?

(#86917) Flashback


Flashback
addikt

Graef 802 2,5 hónap után:
Lassan összebarátkozunk. Az örlemény is mostmár jól jön ki belölle. A pangó lement 1gr környékére. Ehhez két említett dolgot mindenképpen meg kell tenni:
- A fém terelőlapot el kell távolítani
- statikus elektromosságot pedig csökkenti kell a kávébaboknál darálás előtt JH módon
- Nekem az 1-es beállításon sem hozta a presszó finomságot ezért az örlőművön kellett jópárat tekerni mire elértem. Nem tudom hogy mindegyik Graef ilyen, vagy csak az enyémet hagyta így QC de ez fura volt.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86918) yazoo1 válasza Csabio (#86903) üzenetére


yazoo1
tag

Bocsánat, tényleg enyém is ilyen! Két dátum van rajta.
Benéztem...

(#86919) konzumpro válasza coxymaxi (#86915) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ha már szóba került, tudja itt valaki, melyik Bialetti Moka felel meg leginkább a Brikka kétszemélyes változatának?
Azt a modellt keresem, aminek ugyanakkora víztartálya, kosara van, csak nincs benne súlyszelep.

Mivelhogy leginkább megemelt súlyszeleppel használom a Brikkát, ez a módszer vált be - ízre - leginkább, előmelegített vízzel. És akkor már lehetne Moka is ennyi erővel.

(#86920) sz.zs. válasza konzumpro (#86919) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez alapján a háromszemélyes Mokka. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86921) grizlisandor válasza Flashback (#86917) üzenetére


grizlisandor
addikt

702 majdnem kiköp mindent, ha üresen ráindítok és ösztökélem egy kis ütögetéssel.
Én 2 fújást szoktam nyomni a babokra, a vízzel töltött kozmetikai spray-s üvegből.

(#86922) jana86 válasza yazoo1 (#86888) üzenetére


jana86
csendes tag

Most nyitottam egy október 9-i pörkölést. Szó nincs túlzott savasságról és a crema is rendben van. Próbáld hosszabb lefolyással, magasabb hőfokon, ha tudod, előáztatással! A világos afrikai kávék ezt szeretni szokták.... :)

Én 19,5-»41g-ot kb 15s előáztatással és utána 35s lefolyással (tehát összesen 50s alatt) csapolok ebből 95 fok (+- 1 fok) tényleges kifolyó víz hőmérséklettel. Nem ez a tutti recept, de így biztosan nem túlzottan savas.

(#86923) yazoo1 válasza jana86 (#86922) üzenetére


yazoo1
tag

Előáztatni nem tudok,de Köszönöm,kipróbálom!
19.5 gr al próbáltam,viszont majdnem befulladt,az finomságot durvîtanom kell picit

[ Szerkesztve ]

(#86924) yazoo1 válasza Csabio (#86902) üzenetére


yazoo1
tag

Délután kiprobtam 19.5 grammal és tényleg jobb lett!

(#86925) korte73


korte73
csendes tag

Aktívan használ ilyet valaki?

Lelit Mara PL62T PID

(#86926) tottijani válasza stereofan (#86912) üzenetére


tottijani
csendes tag

Köszi! Tényleg sok munka lenne az átalakítás, mondjuk lenne egy donor de az tur mix tx40-es ez pedig tx10.

(#86927) qvik27 válasza fragola.6035 (#86870) üzenetére


qvik27
tag

Bocs, hogy sokára reagálok, így hozza az Élet.
Akkor hát legyen ez a követendő. Jóféle víz, nincs puceválás.
Komolyan mondom mindkettőt.
Az alumínium felületén oxid réteg alakul ki pl. levegőn, szerintem egy normális gyártó ezt direkt hozza létre, így vastagabb lesz és egyenletesebb: ez az eloxálás. Az alumínium oxid réteg pedig kifejetezzeten jó víz- és elektromos szigetelő, viszont nagyon jó hővezető. Ezek egy bojlernél kívánt tulajdonságok, tehát ennek a rétegnek az óvása, vagy ha sérült, a javítása kiemelten fontos.
Amitől sérül: csiszolás - ez nyilvánvaló; és oldódik híg savakban, híg lúgokban.
Így tehát: a víz ph semlegessége követelmény az alubojleres gépeknél, hisz a víz folyton benne van. Ha a kancsó szűrője olyan, hogy a szűrt víz ph semleges lesz, az jó az oxidréteg megóvása szempontjából, ami nem ilyen, az bontani fogja. A másik: a bevett szokás vízkő mentesítésre: híg savas eljárás. ez nem csak a vízkövet oldaja, hanem az alumínium oxid réteget is, ahol eléri. (Annak nem néztem utána, hogy milyen gyorsan, stb.)
Ha sérült az oxidréteg, az alumínium reagálni fog a vízzel, ha pedig még réz fémes kapcsolat is van a vizes rendszerben, akkor nagyon gyorsan korrodál a már leírt galvánelem okán.
Ennek elkerülésére kell(ene) eloxálni a tisztítás után.
Konklúziók:
1. Alu bojlernél használjunk ph semleges vizet,
2. Bojlertisztítás után célszerű eloxálni a felületet, ha pl. rézcsövezve is van, akkor méginkább, ha mechanikusan is tisztítunk, méginkább.
...persze a kemény víz változatlanul nem szerencsés a felületi kőképződés miatt, de ez most nem erről szólt.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86928) flash-


flash-
veterán

Srácok erről mit lehet tudni? Milyen minőség? (avx oldalan ezt nem talalom)

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#86929) bluesfan válasza flash- (#86928) üzenetére


bluesfan
tag

A minőségéről nem tudok nyilatkozni, mert nem kóstoltam ilyet, de a shopban megtalálható.

(#86930) forras2


forras2
őstag

Szevasztok!

Ismertek esetleg normális webshopot ahonnan lehet kávé kapszulákat rendelni?
Van 1 Bosch Tassimó kapszulás kávé főzőm.
Eddig a kapszulashop.hu oldalról rendelgettem hozzá kávét, de már hónapok óta 1 csomó kapszulánál az van kiírva, hogy elfogyott, meg mellesleg drága is.
Alzát találta még a google, de ott meg 1 pár fajta van csak fent

:R

(#86931) bl4ze válasza flash- (#86928) üzenetére


bl4ze
veterán

Vélhetően valamelyik/valamilyen Sandalj espresso blend - amit Ők pörkölnek, de a Sandaljtól vesznek

.:. bl4ze .:.

(#86932) jana86 válasza yazoo1 (#86924) üzenetére


jana86
csendes tag

A 19,5g-ot csak az arányok miatt írtam. Ez szűrő és gép függő. De örülök, hogy jó lett! :)

(#86933) thyeby


thyeby
őstag

Sziasztok!

Nemrégiben egy Jura Impressa F70 boldog tulajdonosa lettem. Az eddig használt mezei kávéfőző után fantasztikus kávéélmény - örülök, hogy beruháztam rá.

Most elérkezett számomra az első vízkőtlenítés ideje, kéri a gép.

Semmi tapasztalatom. Tud-e valaki biztos kézzel segíteni rajtam az alábbiakban?

Nem a gyári Jura vízkőtlenítő csodát szereztem be aranyáron, hanem mezei citromsavat vettem valami 800 forintért.
1 - Fél liter vízbe mennyi citromsavat öntsek? (A dobozán az szerepel, hogy félautomata kávégépekhez. Nabazmeg, lövésem sincs, mi a félautomata kávégép? A teljesen automata az, ami meg is issza a kávét helyettem? :F )
2 - A manual azt írja, hogy kikapcsolt géppel indítsuk a descale programot. (Hogy miért, fantáziátlan vagyok hozzá.) Két kikapcsolt állapot van:
1 - készenléti üzemmód
2 - teljesen kikapcsolt, áramtalanított állapot.
Van annak szerepe, hogy mennyire kapcsolom ki? Azt is várjam meg, míg kihűl? (Bekapcsoláskor úgyis azzal kezd, hogy felfűt.)
3 - Van, ahol azt olvasom, hogy 1 liter citromsavas oldattal indítsam a processzt, van, ahol azt, hogy fél literrel. Vajon ez az oldat sűrűségének függvénye? A Manual fél liter vizet ír, és ebbe Jura vízkőtlenítőt kell feloldani, ami porciózva van. Ez esetleg töményebb oldatod eredményez?

Több fa van, mint asztalos!

(#86934) vicces1


vicces1
aktív tag

Gaggia 2018
Létezik ez, vagy megint valaki tudatlan, keveri a szezont?!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86935) Daffni2 válasza vicces1 (#86934) üzenetére


Daffni2
addikt

Szerintem,csak a képet keverték el.

"Aki ad,az nyer"

(#86936) vicces1 válasza Daffni2 (#86935) üzenetére


vicces1
aktív tag

Valószínűleg, de a megnevezés és a leírás is a 2018-as típus, ami durva vásárlói megtévesztés.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86937) RBJ


RBJ
addikt

Ha meg nem akkor lecsapunk. :DDD
Rá kellene kérdezni, hogy mégis mi, hogy?

[ Szerkesztve ]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#86938) pbalint válasza vicces1 (#86936) üzenetére


pbalint
csendes tag

A név (USA-ban Gaggia Classic Pro néven fut a 2018 utáni széria), a kép és a leírás is az új Classicra utal. Illetve az ára a nyáron még 140k volt. Nem látom, hogy ez miért lehetne a régi modell.

(#86939) vicces1 válasza pbalint (#86938) üzenetére


vicces1
aktív tag

Mert abszurd az ár, de holnap leinfózom, 100ezer alatt már akkor meg kell venni a 2018-as pro-t ha nincs rá szükségem.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86940) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Üdv!

Ez az LM 21 grammos szűrő [link] mennyivel gyengébb mint pl a VST hasonló méretű kosara?

Árban sokkal jobb.

(#86941) qvik27 válasza thyeby (#86933) üzenetére


qvik27
tag

Használati utasítás
18.
Valamelyik lapon persze azt írják, hogy a saját tisztítójukat használd, de azt nem tudni, hogy ebben a mondásban mennyi a műszaki tartalom, és mennyi az üzlet - mint ahogy ez sajnos általános manapság.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86942) tottijani válasza tottijani (#86652) üzenetére


tottijani
csendes tag

75ezer Ft az ára.

(#86943) Mano66


Mano66
senior tag

Van egy Fio F4 Nano-m.Van egy dilemmám.Javítsam fel a Fio-t az F64-es késével?Vagy vegyek egy Niche Zero-t?Meg kapom azt a tartósságot a Niche-től is mint a Fio-tól?A pangó mennyiségével már megbarátkoztam.Az nem mérvadó a váltásban.Inkább a kávé ízében mennyi lenne a változás?

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#86944) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ha valaki el hobbizgatna egy SJ-val: [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86945) iatti válasza sz.zs. (#86944) üzenetére


iatti
aktív tag

ez elég régi szériás lehet? ha jól látom az oldalán jön ki a tápkábel.

(#86946) RBJ válasza vicces1 (#86939) üzenetére


RBJ
addikt

Ha tényleges akkor én is meglepem magam karácsonyra. Asszonynak egy dologgal kevesebb. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#86947) RBJ


RBJ
addikt

Szerintem lehet valós. Ha visszanézzük a régi árát az oldalon volt 140e is.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#86948) yazoo1 válasza Peti...(16v) (#86753) üzenetére


yazoo1
tag

A Mm Ben néztem a Passalucqa kávét, és egyiken sem volt lejárati vagy pörkölési dátum. Az ott dolgozó sem találta...
Nem vettem...

(#86949) RBJ válasza vicces1 (#86939) üzenetére


RBJ
addikt

Írj egyből ha valós a dolog. Akár privátba akár ide a fórumba.

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#86950) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Régen jártam erre, -bár ez így nem igaz, mert olvasgattalak benneteket amikor volt időm, ami sajnos mostanában nem nagyon volt,- de gondoltam, hogy egy év használat után megosztom veletek a tapasztalataimat egy saját találmányú vízterítőről, hogy aki érez magában affinitást az csináltassa meg és próbálja ki.
Ez már a 3.0-ás verzió, még lehetne egy picit finomítani, de nem volt még mostanában időm vele foglalkozni. Meg lehet nem is érné már meg a belefeccölt energiát, annyi pluszt nem adna már.
A lényege az lenne, hogy nem egy furaton be és mondjuk 4 furaton ki jönne belőle a víz, hanem 4-en be és körben 360 fokban ki.
Azon elv alapján gondolkodtam, hogy mindig az a baj, hogy egy-két-három-négy furaton jön ki belőle a víz, ami, ha szemben van a felszőszűrő furataival/rácsaival, akkor lehet csak átpriccol' rajtuk, vagy, nem egyenlően tölti fel a felsőszűrőt és nem egyenlően jön át rajta a víz, hanem ahol kilép belőle ott erősebben, máshol meg esetleg gyengébben.
Arra gondoltam, ha egy "kör furat" van, akkor ezzel ki tudjuk ezt a hibát küszöbölni, ezzel még jobbá tenni a kioldódást.
Végül is nagyon sok agyalás után sikerült is kitalálnom a kivitelezését.
Nem volt egyszerű lerajzolni és megértetni magam az esztergályossal, de mivel az öreg drehás' vérprofi, így hamar dűlőre jutottunk.
Szerintem egész jó lett, van benne potenciál.
Én egy kör alakú függőleges vízoszlopot képzeltem el, aztán rájöttem, hogy mivel le van szűkítőzve a rendszer, így ehhez nem elég a vízhozam. De így is van általában 8-10 kilépési pont. Ráadásul úgymond ez képlékeny.
Kerekebbnek', testesebbnek, teltebbnek érzem vele az ízeket.
Két fórumos is próbálta/próbálja innen.
Ez lett belőle:



Ez még itt a 2.0-ás:

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.