Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86301) Csápájev válasza stereofan (#86300) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi szépen!
Nekem 58,5 ös kell, abból nincs motta sajnos. Úgyhogy marad valamelyik utángyártott :)

(#86302) Ferdzsoo


Ferdzsoo
addikt

Ezek az állítások mennyire lehetnek helytállóak?
Egy kávé a túlkivonatolástól savanyúbb lesz (50-70sec), mintha megfelelően lenne lefőzve.
A túl magas hőmérsékelttől savanyúbb lesz mintha a kávénak szánt hőmérsékleten lenne lefőzve.
:U

Bazsee71 - többek között azért is kérdezem mert én még itthon képtelen voltam keserű kávét főzni. Savanyút viszont tudok bármikor. :DDD

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#86303) Bazsee71 válasza Ferdzsoo (#86302) üzenetére


Bazsee71
őstag

A két paraméter szorosan összefügg, de nekem mindkét esetben inkább a keserűség jellemző.

(#86304) WiZARD válasza Ferdzsoo (#86302) üzenetére


WiZARD
addikt

Szerintem is mindkét esetben keserű lesz.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#86305) jana86 válasza Csápájev (#86301) üzenetére


jana86
csendes tag

Ha érdekel, van egy eladó darabom, alig használtam. Írj privátban, megegyezünk az árban! Én az őrlőmhöz kaptam egy ék alakút, azt jobban szeretem, azóta csak azt használom.

(#86306) jana86 válasza WiZARD (#86304) üzenetére


jana86
csendes tag

Szerintem is keserű, illetve fanyar (astringent) lesz a túlkivonatolástól. Ez utóbbit könnyű összetéveszteni a savanyúval illetve a keserűvel, de igazából egyik sem. A fanyarság a nyelv oldalsó részén érezhető leginkább, talán ezzel lehet a legjobban beazonosítani.
A magas hőmérséklettől meg keserű, valóban.

[ Szerkesztve ]

(#86307) hogyaza válasza jana86 (#86305) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Fotót kérhetnék az ék alakúról?Én is (szerintem) ék alakút csináltam magamnak,de kíváncsi vagyok a profik megoldására.

(#86308) zozy84 válasza soldier2 (#86290) üzenetére


zozy84
senior tag

A Super Crema nagyon ízlik. Ennyi. :)
Régen az Illy volt nagy kedvenc de ha kg árát nézem akkor nem fogok annyiért kávét venni. (kb 12eft/kg)
Akkor egy ilyen tároló jobb lenne? [link]

Amúgy erről a hűtős/fagyasztós tárolásról írnak minden félét.

"Felejtsd el a frigót!

Bárki bármit is mond, a kávénak semmi keresnivalója a hűtőben vagy a fagyasztóban. A kávébab egyik meglepő tulajdonsága, hogy erősen nedvszívó, ezért hiába húzná tovább a frigódban, közben átvenné a maradékok szagát.

Peter Giuliano, a Specialty Coffee Association fejlesztése vezetője azt mondja, egyesek szentül hiszik, hogy a mélyhűtőben feljavítható a kávé íze, a megfelelő készítési móddal azonban sokkal nagyobb hatást érhetsz el. A lényeg, hogy frissen őröld a kávét, és kellően forró (90-95 Celsius-fokos) vízzel főzd le, hogy kiereszthesse az ízét.

Sam Sabori összegzésként hozzátette, a kávéval úgy érdemes bánnod, ahogy a kenyérrel is teszed.
Ne hagyd, hogy közvetlen napsütés érje, tartsd relatív hűvösen és szárazon, és ne hűtsd le. Ilyen egyszerű."

(#86309) soldier2 válasza zozy84 (#86308) üzenetére


soldier2
őstag

Én azt mondom felejtsd el a dobozos tárolást.
Ha adagonként üvegben vagy fagyasztva nem vesz át semmit, sehonnan, zacskóban valóban nem teszem én se fagyasztóba. De a Super Cremával ne erőlködj, azon nem változtat semmilyen tárolási mód, ha csak nem sikerül pár hónapos pörkölést szerezni belőle. A boltba már többnyire döglötten érkezik, a döglött lovat meg hiába ütöd (vagy abrakolod) nem fog húzni. Kóstolj meg pár igazán jó kávét és vsz rá se bírsz nézni többé régi kedvencedre.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86310) Daneeka válasza zozy84 (#86308) üzenetére


Daneeka
senior tag

Nekem valamiféle üzleti érdek által vezérelt tömény baromságnak tűnik az idézet és a link is.

(#86311) flash-


flash-
veterán

Sziasztok
Segafredo extra strong kávét szoktam meg, de ezt nem kapni nálunk.
Ehhez hasonló olcso friss porkolesu kavet keresek! Nem kell jobb minőség:)
Ez nekem már kave, mégse omnia classic

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#86312) mutyi


mutyi
őstag

Valaki meg tudná írni, hogy HX-es gépnél mi a pontos különbség az 1 bojleres és a 2 bojleres között? Azt írják hogy az 1 bojleres géppel is egyszerre lehet a hőcserélő miatt kávét készíteni és gőzölni. Szóval akkor mitől lesz jobb a két bojleres,hogy egy halandó is értse.

(#86313) soldier2 válasza mutyi (#86312) üzenetére


soldier2
őstag

A HX-egépben van egy nagy bojler, ez adja a gőzt, illetve ezen egy spirálcsővel átvezetik akávéhoz való vizet, útközben meg felmelegedik. A kétbojleres megoldásnál külön van gőz és kávébojler, egymástól függetlenül állítható, kapcsolható. A másüdik a jobb és drágább módszer. A csupa króm E61 (ez a fejre utal) gépek lehetnek HX (heat exchanger) vagy DB (dual boiler)rendszerűek is.

#86311 Flash: Paljoc Get Up, de a Pacificcaffe, AVX, Kapucziner pörkölők olcsóbb kávéiból is válogathatsz.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86314) jana86 válasza hogyaza (#86307) üzenetére


jana86
csendes tag

Ilyen: [link]

(#86315) vicces1 válasza iatti (#86298) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ahol mindig BF-van.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86316) sz.zs. válasza flash- (#86311) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Innen a Velencei és a Palermo is hasonlóak szerintem. [link]
Illetve innen rendelhető a nevezett kávé is, én szoktam innen rendelni. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86317) bl4ze válasza sz.zs. (#86316) üzenetére


bl4ze
veterán

nem akarok belevaú , de Sega strong-nál a P&Y Locavore jobb, minőségben és árban is szvsz

[ Szerkesztve ]

.:. bl4ze .:.

(#86318) iatti válasza vicces1 (#86315) üzenetére


iatti
aktív tag

ez lehet szegeden is?

(#86319) sz.zs. válasza bl4ze (#86317) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez így van, de a kolléga kimondottan olcsót keresett, nem csak símán olcsóbbat :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86320) hogyaza válasza jana86 (#86314) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Köszönöm. :R
Az enyém nem ilyen.

(#86321) jana86 válasza hogyaza (#86320) üzenetére


jana86
csendes tag

Dobj fel egy képet róla, l.sz., hogy lássuk, milyen! :)

(#86322) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Saeco Aromához keresnék síma ( nem nyomásfokozós ), esetleg naked kart.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86323) stereofan válasza sz.zs. (#86322) üzenetére


stereofan
tag

itt valaki átalakította az eredeti kart:

létezik "gyári" nyomásfokozó nélküli kar is, de az extra ritka (és drága is)

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#86324) sz.zs. válasza stereofan (#86323) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sajnos nekem nem ez a fajta kar van, hanem még a régebbi, azt nem lehet így átalakítani.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86325) KVfun


KVfun
csendes tag

És valakinek van olyan egyengetője amit feltétel nélkül tud szeretni? Esetleg ami a wdt-t is nélkülözhetővé teszi?

(#86326) sz.zs. válasza KVfun (#86325) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem van, a Pal’s Coffee Tech (Keresztapper ) féle “The Puck Perfecter” [link] . Nem ez fogja kiváltani a wdt-t, hanem a jó daráló. Mióta a Niche van, azóta nem kell wdt-znem.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86327) yazoo1 válasza vicces1 (#86315) üzenetére


yazoo1
tag

Ez sokban segít a lefolyásban?

(#86328) koxx válasza sz.zs. (#86326) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Niche ezek szerint ennyire bevált? engem csak az zavar benne (az árán kívül), hogy 1-1 adagos örlést tud, nincs babtartály.

(#86329) Bazsee71 válasza koxx (#86328) üzenetére


Bazsee71
őstag

De hát pont az a lényege. :)

(#86330) koxx válasza Bazsee71 (#86329) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tudom :) ezért nem tetszik.

(#86331) sz.zs. válasza koxx (#86328) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Soha nem használtam babtartályt eddig sem, a Graef-ról is lefűrészeltem :DDD Abba csak beledöglik a kávé...
Amúgy igen, bejön a Niche :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86332) waxos válasza sz.zs. (#86322) üzenetére


waxos
csendes tag

Nyomifoki nélküli új acél kar a tavasszal még volt a Cadynél. Esetleg Isomac Giada, régi 53-as Bazzar A2 Iso vagy régi Solis karok is jók lehetnek. Ezek már rézből vannak, de használtan ritkák, illetve az első kettő még újonnan is megvehető, de úgy már húzós az áruk. Vagy ha van esztergályosod, akkor egy LaSpaziale kar átalakítva a legjobb.

(#86333) sz.zs. válasza waxos (#86332) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Köszönöm! De ez amúgy nem 53-as, hanem 48-as :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86334) GAgyiXyXy válasza Daneeka (#86310) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Ja. Szerintem is, mert senki nem állította, hogy a mélyhűtő feljavítja a kávé ízét. Max. azt, hogy a mélyhűtéssel lassítható valamelyest a kávé öregedési folyamata.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#86335) waxos válasza sz.zs. (#86333) üzenetére


waxos
csendes tag

48-as? :Y Ez teljesen biztos? Az életben nem hallottam még ilyen méretű Saeco-ról, azt hittem az Aroma belül leginkább csak bojlerben változott (réz helyett acél). A Károlyé is 53-as volt. Általában ez a standard méretük. A Cadynél nem tudnád rápróbálni, hogy tényleg ekkora kell-e?

(#86336) paljoc


paljoc
tag

Ez a sima F64e nagyon kicsit rögösít, így érkezik az őrlemény a karba:

(#86337) koxx válasza paljoc (#86336) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A catler 8030-as örleményét nem tenném mellé :DDD

(#86338) sz.zs. válasza waxos (#86335) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Megmértem, annyi.
És a 48-as tamper is pont jó bele.
[link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86339) Flashback válasza paljoc (#86336) üzenetére


Flashback
addikt

Ez nagyon jól néz ki.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86340) Raymund


Raymund
újonc

Briel es71 a csere Briel es161 -re!
Jó reggelt s remek kávét mindnyájunknak!
A képeken látható, tévedésből kapott, amúgy teljesen új ( az előző tulaj által csupán kétszer , mert a barátnője a kapszulás kávét választotta végül, általam pedig két napja használt) acél kazános briel es71a kávéfőzőt cserélném akár használt briel es161-re. Igen, tévedésből kaptam, akitől ugyanis vettem, azt gondolta, egy briel es161-et ad el nekem. Remek darab, s szép, ráadásul jó kávét főz, de acél kazános főzőnk mar van, s a termoblokkost szeretném kipróbálni. Szeretne valaki egy csodaszép acél kazános briel es71 a -t? [kép] [kép]

(#86341) paljoc válasza koxx (#86337) üzenetére


paljoc
tag

Én simán, legalább jól látszana a különbség!😆

(#86342) koxx válasza paljoc (#86341) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Mondjuk arban is van egy massziv 3.5x-es ardifi. De erdemes lenne mellerakni :)

(#86343) flash- válasza sz.zs. (#86316) üzenetére


flash-
veterán

köszi!
ez a stílus bejött, (nem tudom milyen féle stilusok vannak) olyan csokis az utóize, akor ahogy olvasom ezek is hasonlóak, Velencei gondolások kedvence egész jó árban van sztem,és akkor ezek szerint kb olyan (ha nem jobb)minőség :)

Kérdés:vizkeménységmérő tesztcsíkot hol lehet venni?(westendbe media,stb)nem találtam..
elvileg a kávéfőzőhöz be lehet állitani(delonghi esm3000, bár gyárilag nem adták hozzá)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#86344) stereofan válasza sz.zs. (#86338) üzenetére


stereofan
tag

ez egy különleges változat lehet.
van egy ugyanilyen gép nálam is, lemértem: a szimpla és dupla kosár is 53mm-es (53,47mm), a fejen mértem 52,5mm-t.
a kép szerint olyan a gép mint a tiéd, de a kar tényleg különböző:

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#86345) sz.zs. válasza flash- (#86343) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Minőségre csak jobb lehet, hiszen frissen pörkölt :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86346) grizlisandor válasza koxx (#86328) üzenetére


grizlisandor
addikt

DarlóPodcast Dewla is elismerősen nyilatkozott(DPC050 adás után volt szó) a Niche-ről. Ha jól emlékszem, könnyen állítható, egyszerű, minimális pangó (~0,1 g). De az elnök még mindig az EK. ;]

(#86347) Noroo válasza koxx (#86342) üzenetére


Noroo
tag

a képen PY Locavore Blend látható egy Sage BES870-en őrölve. (kb a Catler 8030 szint)

(#86348) sz.zs. válasza stereofan (#86344) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ez érdekes... akkor nekem más lenne a fej is?! De hát amit vettem hozzá új kartömítést, az meg stimmel. Na ha hazaérek megmérem mégegyszer, hátha vak vagyok :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86349) Daneeka válasza GAgyiXyXy (#86334) üzenetére


Daneeka
senior tag

Mondjuk rémlik ilyen, hogy a fagyasztva darálástól több vagy kevesebb fine lesz és ettől jobb vagy rosszabb lesz a végtermék.

(#86350) gtr313


gtr313
csendes tag

[link] Nagyon szép Mazzer Mini - csapjatok le rá! (nem az enyém)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.