Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86051) Peti...(16v) válasza vicces1 (#86050) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Magát a típust venném, de ezt a konkrét gépet nem, mert több helyen is csúnyán be van horpadva. Várj egy olyan példányt, ami szebb állapotú.
Amúgy meg van benne rizikó, mert csak az importőrnél van hozzá alkatrész, ha kéne hozzá valami.

(#86052) Peti...(16v) válasza sz.zs. (#86049) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Itt a fórumon mindig is az volt a tanítás, hogy a gomb megnyomásától számítjuk a lefolyást. A gépek is akkor indítják a stoppert, mindegy hogy ipari vagy hobby. Az már más kérdés, hogy az előáztatási időt levonja -e az ember vagy sem.

Itt egy más szempontból is jó video, ami ezt igazolja.

[ Szerkesztve ]

(#86053) sz.zs. válasza Peti...(16v) (#86052) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Kezdek megnyugodni, hogy nem írtam hülyeséget :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86054) norby_42


norby_42
aktív tag

Eger, Manooka kávézó. Ma jutottam el, teljesen korrekt etióp eszpresszót ittam. Racer Beans pörkölő.
Ami nem tetszett, hogy csak egyféle kávé volt, és nem kaptam mellé vizet, de ez már csak szőrözés.

Eat pasta, run fasta

(#86055) vicces1 válasza Peti...(16v) (#86051) üzenetére


vicces1
aktív tag

Köszönöm, megfogadom.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86056) SoundON


SoundON
tag

...a vizes téma kimeríthetetlen :)

(#86057) 72lakiluk válasza qvik27 (#86048) üzenetére


72lakiluk
tag

Kösz. Próbáltam az oldalukat nézegetni, de sehogy nem adja be a kávékat. Csak személyesen a Cirkuszban :) tudom megnézni, hogy mi van és mit lehet venni ? Viszont az étel-itallap ( gondolom ezt nem is így nevezik belvárosi nyelven ) kiverte a biztosítékot :C na hát mégiscsak vidéki gyerek vagyok és ha lehet nem megyek a Nagykörútnál beljebb :K

(#86058) konzumpro válasza SoundON (#86056) üzenetére


konzumpro
senior tag

Jé, az azonnal oldódó vízpor!

(#86059) Flashback válasza SoundON (#86056) üzenetére


Flashback
addikt

Mikor lesz az értékelés?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#86060) Csabio válasza verti1 (#86047) üzenetére


Csabio
újonc

Tovább gondolva, ha alapvetően a kávé megjelenésétől számolunk, akkor kiküszöbölhető a gépek közötti különbségek...Előáztat, vagy rögtön tolja a 9bar-t ..

(#86061) 72lakiluk válasza Csabio (#86060) üzenetére


72lakiluk
tag

Az a pogácsa amit előáztattál, már nem ugyanaz, mint amire én ráküldöm a 9 bart. Maradjunk a gombnyomástól való számolásnál, aztán aki akar, meg tud, az áztasson :) az enyémbe nem fér bele :(

(#86062) verti1 válasza Csabio (#86060) üzenetére


verti1
tag

Ennyire nem egyszerű a dolog szerintem, hogy egyenlőség jelet tegyünk a gépek közé ha az első cseppek megjelenésétől számolunk. Legjobb mindig a pontos meghatározás szerintem. Én csak arra akartam kilyukadni, hogy a hosszú előáztatást érdemes külön kezelni. Más ha valami csöpög 50 másodpercig vagy 20 másodperc előáztatás és 30 másodperc tényleges lefolyás. A nyomás profilokról akkor nem is beszéltünk. Kezdésnek nagyon jó ez a 25-30mp-es eszpresszó sztenderd, de ahogy elmélyül az ember a dologban bonyolódik a helyzet. Olyasmi mint amikor leírja valaki, hogy mennyit mutat a PID a gépén. Az nem segít senkin belőni egy kávét, a kifolyó víz a lényeg amit mindenki le tud fordítani a saját eszközeire. Az időre is az a legjobb, ha azt mondjuk, hogy ennyi előáztatás ennyi ideig, ilyen nyomáson blablabla. Persze ez a hard core szint.... :D

(#86063) Csabio válasza verti1 (#86062) üzenetére


Csabio
újonc

Nem feltétlen egyenlőségre gondoltam, inkább az összehasonlíthatóság miatt jobb, mert kisebb mértékben játszik az előáztatás szerepe, talán... :)

(#86064) weinmaker válasza Szabász (#86019) üzenetére


weinmaker
őstag

Van feltéve egy külön csap neki. Semmi extra.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#86065) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok!
Az érdekelne hogy ilyen olcsóbb új gépnél inkább thermoblokkosat vagy az acél kazános verziót ajánlanátok?

(#86066) Bali27 válasza Bali27 (#86065) üzenetére


Bali27
addikt

Konkrétan a Dedica és az ECZ 351-ről van szó.
Saeco Poemiáról váltok mert tönkrement.

(#86067) Csápájev válasza Bali27 (#86065) üzenetére


Csápájev
őstag

Olcsóbb új gép alatt pontosan mit értesz?

(#86068) Bali27 válasza Csápájev (#86067) üzenetére


Bali27
addikt

Dedica és az ECZ 351-
Dedica a thermoblokos
ECZ 351 meg a rozsdamentes acél kazános.
Ezeket + a külsőt leszámítva kb ugyan az a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#86069) grizlisandor válasza grizlisandor (#86045) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megvan az őrlőállás, amivel megvan a 1:2 arány ~30 sec alatt, de a kávé íze nem jó nekem, 88 fokos PID-en.
Talán mintha savanyú vagy keserű szerű íze van a kávénak, ezt is félve írom le, a sok DarálóPodcast után. :DDD

(#86070) Csápájev válasza Bali27 (#86068) üzenetére


Csápájev
őstag

Ezek elég amatőr gépek.
Nem biztos, hogy lesz itt,aki ért hozzá.
Van valami amatőr kávés topic is itt ph-n, keress rá, hátha ott ilyen van valakinek.

(#86071) qvik27 válasza 72lakiluk (#86057) üzenetére


qvik27
tag

Alapvetően a kávé miatt írtam, nem a weblap vagy az elhelyezkedés miatt, és a kávéik finoman szólva megérdemlik az említést.
Különben meg válaszolnak emailben, ha kérdezel.
A hely: akármilyen is a környék, magának a helynek van stílusa, a személyzet pedig kedves és figyelmes. Igazából akkora forgalmuk van, hogy egy csöppet sincsenek rászorulva a szemes kávé árusításra - szóval nem ígérték, hogy lesz hűdejó webshop (nem tudom, ez mennyire "belvárosi nyelv"). Mindezzel együtt én elugrok hozzájuk kb. havonta kávéért.
(A kávéik a CM kategóriájában vannak, kb. 3/4 áron. )
Aki szereti a jó kávét, és teheti, szerintem kóstolja meg - ennyit írtam. Több dolgot nem szándékom sem firtatni, sem a leírtak mögé bújtatni.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86072) Szabász válasza 72lakiluk (#86057) üzenetére


Szabász
csendes tag

Szerintem a rendeléshez itt kell regisztrálni, és bejelentkezés után látható a választékuk.
http://rendeles.bagira.coffee/

(#86073) 72lakiluk válasza Szabász (#86072) üzenetére


72lakiluk
tag

Persze megtettem, de mégsem látom. Egyszer ha arra járok majd megnézem.

(#86074) Bali27 válasza Csápájev (#86070) üzenetére


Bali27
addikt

Első ránézésre és ahogy utána jártam a dolgoknak újonnan 140 alatt nincs normális gép, használtat nem akarok venni, és azok is kezdenek kikopni jofogásról.
Ahogy nézem nem járok sokkal rosszabbul a fent említettekkel mint egy új tulárazott Gaggia Classiccal. Legalább is a teszteket elnézve így gondolom.

(#86075) 72lakiluk válasza qvik27 (#86071) üzenetére


72lakiluk
tag

Én meg csak alapvetően a szemes kávéikat szerettem volna mustrálgatni előre, hogy valami elképzeléssel érkezzek a Cirkuszba. De így majd megyek vakon :) elsőre is elhittem, hogy jó a kávézó és jó a kávéjuk is, de sebaj.

[ Szerkesztve ]

(#86076) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok.
Aki magának "pancsolja" a vizet otthon, melyik recept ami leginkább bevált presszóra?

(#86077) grizlisandor válasza Bali27 (#86074) üzenetére


grizlisandor
addikt

Gaggia Baby ugyanolyan alkatrészekből van, csak műanyag külsőben és olcsóbb.

(#86078) Bali27 válasza grizlisandor (#86077) üzenetére


Bali27
addikt

Meg újonnan sehol se látom hogy lehetne venni kishazánkban.

(#86079) Bali27 válasza Rush77 (#86076) üzenetére


Bali27
addikt

Egy kristály tiszta artézi kútból hozom. Bevizsgaltatta ismerősöm és adatokat nem tudok, de a csapviz keserű hozzá képest és a vizforralo /kávéfőző abszolút nem vizkovesedik

(#86080) qvik27 válasza 72lakiluk (#86075) üzenetére


qvik27
tag

Persze, hogy "sebaj" :-)
Egyébként a weblappal én sem boldogultam, de gondoltam, berepülök egyet "vakon" - bejött. :-) De emilen v. telefonon biztosan megmondják, hogy mi van épp. Nálam eddig a burundi van az élen, bár csak egy kicsivel a többi világosabb előtt. Brazilból pörkölnek sötétebbet, én azt max. keverni szoktam máshoz.
Remélem, nem csalódik majd senki, aki a bejegyzésemen felbuzdulva vásárol náluk!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86081) zolnagy válasza Bali27 (#86074) üzenetére


zolnagy
őstag

Pedig jobban járnál egy használt normális géppel, mint egy új ipari hulladékkal. A dedica és a másik újonnan kb 45-ért megvehető. Én most fél perces kereséssel gyorsan találtam egy használt gaggia babyt: [link] , ami a belsejét tekintve sokkal minőségibb, mint a delonghik (nyilván meg kell nézni, ki kell próbálni, nem ismerem az eladót). Ha ezeken valami tönkremegy, tudsz venni olcsón alkatrészt, a delonghit meg valószínűleg dobhatod el (garancia után), mert nem éri megjavítani. Persze azt tudni kell, hogy egy ilyen normális géphez jó örlő kell (Graef cm 702 a legolcsóbb használható belépő örlő ~30e Ft-ért). Ha nincs megfelelő őrlőd, akkor persze ez ennyivel nagyobb kiadás, ill jó örlő nélkül a gaggia nem fog jó kávét készíteni.
Mindezt azért írtam le, mert itt a fórumról sztem senki nem venne delonghit, ha 45e Ft-ja van, ezért nem hiszem, hogy kapsz érdemleges választ. Azt még hozzáteszem, hogy én személy szerint akkor már inkább egy használt Gaggia Classicot vennék egy kicsivel többért, mert azt jobban lehet később tuningolni (több benne a hely), de alapgépnek a baby is teljesen jó.

[ Szerkesztve ]

(#86082) sz.zs. válasza Rush77 (#86076) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én ez [link] t a receptet használom, de másikat még nem próbáltam. Igazából nem tudom, hogy mit kellene változtatni, hogy jobb legyen?!
SoundON és Sic.Transit fórumtársak biztosan többet tudnak segíteni.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86083) grizlisandor válasza Bali27 (#86078) üzenetére


grizlisandor
addikt

Bocsi átfutottam az felett, hogy nem szeretnél használt gépet.

Más:
Kiporcióztam a kávékat(Kapucziner), hát elmaradt a szokásos finom, szobát betöltő frissen pörkölt kávé illat; mint ami, eddig megvolt az általam kipróbált frissen pörkölt kávékhoz képest. PY kávéhoz hasonlítom első sorban, mivel utoljára azt ittam elégedettséggel. PY pozitívum, az előbb említett illat(PY kávéstasakokat nem volt szívem kidobni, mivel még napokkal később is árasztotta a finom illatokat), negatívum, hogy talán pernye több volt a zacsiban, más pörkölőhöz képest. De nem voltak kavicsok, mint most a (Kapuczinerben), ~12 db apró kavicsot bányásztam ki a szemek közül, meg kb ugyanennyi pörköletlen/hibáspörkölésű kávészemeket(könnyű volt nem észre venni a többi egyenletesen megpörkölt kávészem közül) is találtam.

(#86084) vicces1 válasza Bali27 (#86074) üzenetére


vicces1
aktív tag

de! rosszabbul jársz, nem kicsit, hanem sokkal,
- és ezt itt sokan több év távlatából biztosan tudják.

- Melyik az a csodakút? :)

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86085) vicces1 válasza grizlisandor (#86083) üzenetére


vicces1
aktív tag

....húha!
hamarosan privát üzenetet fogsz kapni.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#86086) bl4ze válasza grizlisandor (#86083) üzenetére


bl4ze
veterán

Uhh, 12 apró kavics nagyon nem kóser.
Az sem annyira jó, hogy nincsen jó, friss kávé illat, de a 12 kavics az horror lássuk be
:W

.:. bl4ze .:.

(#86087) maross válasza grizlisandor (#86083) üzenetére


maross
veterán

gyorsan megneztem en is az aktualisan bontott 250g kapucziner skyburymet, nem talaltam benne kavicsot, keves pernye, egy-ket tulporkolt apro/torott kaveszemen kivul mas nem zavart. nagyon merges lennek ha tonkrevagna a gepet par kavics, nem szoktam atnezni a kavekat...

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#86088) Peti...(16v) válasza bl4ze (#86086) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Késbejárató blend. Azért erre illene odafigyelni...

(#86089) yazoo1


yazoo1
tag

Graef 702 kávédaráló eladó!
Hibátlan működéssel, szép kullemmel..vigyáztam rá.
1.5 éves
Havi 1 kg kávé darálás..
Képek a jófogáson...

(#86090) Sic.Transit válasza Rush77 (#86076) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Milyen kávéhoz? :)

Nekem a világosabb pörkölésekhez 37,5/50 (puffer/Mg) per 1000g desztvíz.

(#86091) sz.zs. válasza Sic.Transit (#86090) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezt most annyira nem értem :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#86092) Csabio válasza sz.zs. (#86091) üzenetére


Csabio
újonc

szinte ugyanaz amit te linkeltél, csak ez 1l-hez adagolva. Koncentrátum.

(#86093) Bali27 válasza vicces1 (#86084) üzenetére


Bali27
addikt

Heves megye, Atkár mellett. Sokan járnak oda vízért... Valaki a viz automatába is innen visz 😁

(#86094) SoundON válasza Bali27 (#86093) üzenetére


SoundON
tag

A jó és finom és egészséges ivóvíz az nem egyenlő a jó kávés vízzel!

(#86095) grizlisandor válasza vicces1 (#86085) üzenetére


grizlisandor
addikt

Szoktam kapni, pedig nem árulok semmit. ;]

(#86086) bl4ze:
Hát igen, volt ám meglepődés.

Idézem magamat, hogy "Kiporcióztam a kávékat", ez 4 zacskó kávé, mint ahogy írtam(katt) fentebb, átlag 2-4 meglepetés zacskónként se javít a helyzeten.

(#86087) maross:
Nyugi, valószínűleg nincs minden zacsiban így, mint írtam.

(#86096) Bali27 válasza SoundON (#86094) üzenetére


Bali27
addikt

Azt értem, de ha alacsony az ásványanyag tartalma?
Igaz olvastam hogy a Mg-nak kell magasabbnak lenni mint a Ca-nak de ez már a fanatizmus netovábbja szerintem.
Egyébként meg jobb vele a kávé mint a csapvízzel, és legjobban a vízforralón veszem észre hogy a csapvízzel kb 10 alkalom után kell ecetezni mert vastagon kiült rá a Ca, ezzel a vízzel meg hónapok alatt is csak egy nagyon minimális, finom majdnem hogy átlátszó réteg keletkezik rajta.

(#86097) jana86


jana86
csendes tag

Ismerősöm hirdeti patika állapotú 2019. januárban vett, garanciális Lelit Glendáját. (Eladás oka: az én Victoriám szeretné megvenni helyette.)

https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=136&t=136269

(#86098) jana86 válasza verti1 (#86062) üzenetére


jana86
csendes tag

Hogy mennyire nem egyszerű, itt egy példa, ami jóval túlmutat az első cseppek megjelenéséig illetve az utána eltelt idő megadásán. Az, hogy ennek mennyi a totál lefolyás ideje, önmagában elég keveset árul el a részletekből.

Cremina profile:
5 seconds to 1 bar (that's lifting lever slowly up and pressurizes to Cremina boiler pressure)
Hold 1 bar for 10 seconds (that's holding level up for soaking/pre-infusion)
Ramp pressure to 9 bars over 10 seconds (that's pressing lever slowly down to get to 9 bars)
Decline pressure to 3 bars over 50 seconds (that's lever being pressed down with declining pressure)
Last step 4 I made 50 seconds just as a maximum time but you can interrupt shot sooner.

Ehhez persze valamilyen módon a nyomás szabályozására képes gép kell, de ahogy láttam, már itt a fórumon is van tuning GC, ami erre alkalmas. Az mondjuk külön vicces számomra, hogy a modern, "nyomás profilozós" gépekkel a klasszikus karos gépeket emulálják. Persze ennek is van értelme, csak kicsit abszurd.

(#86099) soldier2 válasza jana86 (#86098) üzenetére


soldier2
őstag

És mi lesz a Victori helyett? Csak nem valamelyik kiskaros, hogy Creminás profilolat nézel.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#86100) grizlisandor válasza vicces1 (#86085) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megkaptam, csak e-mail formájában.

Ha hazaértem kukázhatok. :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.