Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86451) konzumpro válasza koxx (#86450) üzenetére


konzumpro
senior tag

Plusz-mínusz 2 fok nem is biztos hogy elég... Szépen borított fröccsöntött jószágnak tűnik, vagy csak savanyú a szőlő, még nem tudom. Elengedtem. Köszönöm.

(#86452) koxx válasza konzumpro (#86451) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ami jobb gep az a sage bes 920, de azert a penzert igazabol mar kapsz komolyabb gyartotol is gepet. (Expobar, Bezzera, Ascaso)
Raadasul az 53as antiszabvanyos portafilter kar sem szerencses.

(#86453) qvik27 válasza bluesfan (#86445) üzenetére


qvik27
tag

Egyetértek.
Én kb. 5 éve váltottam automatáról (Jura) kis karosra, aztán egy nagyobbacskára.
Én így fogalmaznám a különbséget: egy kis karossal, ha tudod, hogy mit csinálsz, egész elfogadható kávét tudsz produkálni; egy automatával, ha tudod, hogy mit csinál, el tudsz menni egészen addig a határig, amit a gép megenged.
Egy másik dolog, hogy az összeépített eszközök mindig korlátozni fognak abban, hogy javíts azon, amin épp jónak látod.
Szóval szerintem a kis karos gép + külön daráló a legjobb konstelláció, ha a jó kávé a cél.
Egy helyrepofozott Gaggia Classic -amennyire utánaolvastam- elég jó kezdésnek - fejleszteni is lehet, meg eladni is, ha más márkát választanál.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86454) fragola.6035 válasza soldier2 (#86432) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Értem én, hogy mit mondasz, valamelyest igaz is. A fórumtárs listája viszont jórészt hulladék minőség. Igen, a Lelit kicsit kiemelkedik közülük, de én a kis karos Lelitet inkább hanyagolnám. A nagyokat is, de azt más okból, párszor leírtam már a fejbojleres gépek fő hátrányát. Úgyhogy én legfőképp ezzel nem értek egyet:
"szokott lenni felújított Gaggia már készen tuningolva ami köröket ver a Leliten kívül bármelyikre"
Sajnos egy 2015 előtti Gaggia Classic köröket ver szinte mindenre, ami modjuk újonnan 300 ezer alatt van, jó rutinnal még tuning nélkül is.

https://caffe35.webnode.hu/

(#86455) #64275200 válasza #64275200 (#86439) üzenetére


#64275200
törölt tag

Mivel a Reneka szűrő nem akar összejönni az kérdezném, hogy a VST szűrőből a RIDGED vagy a RIDGELESS változat a jobb választás. Egyaránt használom a nyitott és a kétszemélyes kart. Korábban csak a peremes szűrő jöhetett szóba mert az egyenesfalú nem fért bele a korábbi szűrőkarba. Van-e lényegi különbség a két szűrő használati értéke között?

(#86456) Peti...(16v) válasza koxx (#86452) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Csak hogy ne maradjon itt téves infó: a Catler/Breville/Sage/Gastroback BES900 és 920 karja 58mm-es, nem 53-as. Valóban ”antiszabványos”, de az idegen szűrőket fogadja.

Zöldbab: én rühellem a peremes szűrőket, mert sokkal nehezebb őket kipattintani a karból, és engem tömörítésnél is zavar a horony, bele tud ülni az őrlemény. Lehet hogy pont ezért, de nem szeretem a Renekát. Kicsi is, a perem is zavar, wdt-nél is figyelni kell, és azért csak van egy megközelíthetetlen rés a háló és a kosár anyaga között, ami kitisztíthatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#86457) ici169


ici169
csendes tag

Sziasztok,

A képen látható Elec 24V-os solenodiot (vagy kiváltóját) keresek. A magyar webshopokban nem találtam. Van valakinek ötlete, hogy hol keressek tovább, vagy hol érdeklődjek?

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#86458) GAgyiXyXy


GAgyiXyXy
aktív tag

Sziasztok!
Nincs valakinek Szegeden, vagy környékén elfekvőben egy feleslegessé vált 58-as tampere? Picipézé átvenném. Csak szigorúan 58-as, nem 58,4, 58,5 meg ilyenek. Esetleg M5 mentén, M0 keleti szektor, Budakalász még szóba jöhet.

Előre is köszi.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#86459) verti1


verti1
tag

Még mindig van egy 2 személyes eladó Brikkám:
[link]

(#86460) koxx válasza Peti...(16v) (#86456) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Értem én, de amit linkelt sage bes875 annak 53-as a filtere nem 58-as.

(#86461) Peti...(16v) válasza koxx (#86460) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Az oké, hogy te tudod, de a hsz-od félreérthető.

(#86462) Sic.Transit válasza #64275200 (#86455) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Nekem van egy 17g-os La Marzocco Strada kosaram eladó. 6.000 Ft, ha érdekel.

(#86463) qvik27 válasza #64275200 (#86455) üzenetére


qvik27
tag

IMS E61 Superfine - ez kapható az innen kiátkozott szegedi webshopban is. Valszeg veszek egy 14-16 grammost, mert érdekel.
Egyébként van egy Renekám, és eléggé szeretem, annak ellenére is nagyon jó, hogy a finom szűrő egy kicsit felhullámosodott (így vettem).

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86464) qvik27


qvik27
tag

Erről mi a vizes szakvéleémény:
https://www.biltsrl.com/wp-content/uploads/2017/09/ST-NICAL-900-Blu.pdf
?
Köszönet!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86465) qvik27 válasza qvik27 (#86464) üzenetére


qvik27
tag

[link]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86466) #64275200 válasza Sic.Transit (#86462) üzenetére


#64275200
törölt tag

Köszi, kell!
Levél ment :)

(#86467) szuszinho


szuszinho
őstag


Szétkaptam a bojlert, picit az alsó rész is látszik. Mehet rá citromsav, vagy csiszolópapír inkább?

(#86468) blacksand


blacksand
újonc

sziasztok, lenne valakinek eladó La Marzocco Linea Mini-je jó áron? :) Érdekelne, köszönöm. :B

Keresek: LM Linea Mini-t

(#86469) bandras83


bandras83
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni! La Scala Butterfly gépem túlfűti magát, valamint a kapcsoló kar mellett ömlik a víz, ha indítom a csapolást. Szombathelyi vagyok, a létező összes kávégép szervizt végigjártam, de persze csak automatákkal foglalkoznak. Tudtok valakit a környéken, aki ért hozzá?

(#86470) mdav88 válasza bandras83 (#86469) üzenetére


mdav88
senior tag

Fej felújítás és nyomáskapcsoló csere valószínűleg.
De így érdemes komplett átnézetni, vagy felújíttatni.

Simi Észak-pesten, Fragola Ballószögön, én Dél-pesten. Arrafelé szakiról nem tudok, de majd jönnek a helyi erők.

(#86471) kalanchoe


kalanchoe
senior tag

Sziasztok! Dolce Gusto gépek közül melyik a legajánlottabb? Vagy mindegy melyiket választom?

(#86472) Toobee válasza kalanchoe (#86471) üzenetére


Toobee
veterán

Egy szar az mind, csak más a neve. Vedd a legolcsóbbat.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#86473) maross válasza kalanchoe (#86471) üzenetére


maross
veterán

válaszd az enyémet, krups kp 3501 vagy 350b, nem is tudom, ugyanúgy néznek ki. összes kapszulával együtt akciós áron :). mióta vettem egy darálósat, nagyon lassan fogynak a kapszulák. egyébként ötletem sincs hogy melyik mennyire jó, nekem ez volt az első, elégedetten használtam, csak szeretem végigpróbálni a kávékat, és kapszulással limitáltak voltak a lehetőségek.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#86474) Sic.Transit


Sic.Transit
csendes tag

Kihasználatlanság miatt eladó tavalyi vásárlású Nespresso Essenza (Delonghi gyártmány). Gyári dobozában, számlával, kiegészítő garanciával, ami 2022 decemberig érvényes. Sérülésmentes, megkímélt. Csak lágy vízzel használtam összesen 56 db kapszulát látott. :) Ár az állapotra és a hosszú garanciára való tekintettel 17.000 Ft

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#86475) iatti


iatti
aktív tag

szegedről használja valaki az ék formájú egyengetőt? esetleg vélemény?

(#86476) mutyi


mutyi
őstag

Én Szegedről a keresztet használom a legnagyobb megelégedésemre.

(#86477) iatti válasza mutyi (#86476) üzenetére


iatti
aktív tag

én nálam is volt kölcsönben a kereszt.de a széles felületek nem tetszenek.lehetne hegyesebb.

(#86478) Ferdzsoo válasza mutyi (#86476) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Erről beszélünk? Mert épp én is disztribútor beszerzésen vagyok.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#86479) qvik27 válasza szuszinho (#86467) üzenetére


qvik27
tag

Nem vagyok vegyész, de valami emlékeim még vannak anyagtechnológiából.
Akármilyen módon is távolítod el ezeket, utána célszerű a felületet eloxálni: savas közegben, némi egyenárammal. ( [link] )

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86480) qvik27 válasza Ferdzsoo (#86478) üzenetére


qvik27
tag

Korábban a Mottáéról okoskodtunk itt. Azokról is, erről is az a véleményem, hogy nem csinálják a dolgukat, ellenben a "puck perfecterrel".

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#86481) Coffeeman válasza bandras83 (#86469) üzenetére


Coffeeman
újonc

András, ha folyik a kar mellett a víz akkor vagy fellazult a tömszelence csavarja, vagy maga a tömszelence ment tönkre. Próbálj húzni a csavaron (11-716 számú)
Robbantott ábra ebben a pdf-ben a 236. oldalon: https://expolygon.hu/exploded/professionale_catalogo_2015.pdf

Szerintem ez lesz a tömítés: https://expolygon.hu/webshop/termek/11-009-viton-tomites-goz-tea-csaphoz

A fűtést nyomáskapcsoló vezérli, állítható de ha nem volt még piszkálva akkor az állítócsavart festék takarja. Alacsonyabb nyomás = alacsonyabb hőmérséklet, ha így sem jó akkor csere

Az alkatrész: https://expolygon.hu/webshop/termek/12-297-nykapcs-1-4-15a-1-2-5-bar
vagy ez ha 1/8" a menete: https://expolygon.hu/webshop/termek/18-113-nyomaskapcs-703013

Jó kísérletezést!

[ Szerkesztve ]

(#86482) mutyi válasza Ferdzsoo (#86478) üzenetére


mutyi
őstag

Igen, erről van szó.
qvik27: Pontosan miben tér el a két eszköz, amitől egyik jobb és teszi a dolgát,a másik pedig nem teszi?
Komolyan érdekel.

(#86483) bandras83 válasza Coffeeman (#86481) üzenetére


bandras83
csendes tag

Nagyon köszönöm a segítséget és a részletes leírást!

(#86484) PeterAgos válasza mutyi (#86482) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Nekem van szegedi és Keresztapper féle is. Az első polírozott, kevésbé tapad rá az őrlemény, egyszerűbben állítható a magassága. Én ezt használom, a másik a fiókban van.

(#86485) 72lakiluk válasza PeterAgos (#86484) üzenetére


72lakiluk
tag

Csatlakozok, nekem ugyan csak szegedi van, de semmi bajom vele. Nem hiszem, hogy ' zongorázni lehet ' a különbséget :) a drágább javára.

[ Szerkesztve ]

(#86486) Bazsee71 válasza 72lakiluk (#86485) üzenetére


Bazsee71
őstag

Volt a kezemben mindegyik, az egyik tömörít, a másik egyenget is. Egy koccantás a pulton, és lejön a feltapadt őrlemény. Szerintem egyszer kell áldozni a minőségre, hosszú távon az az olcsóbb. Szóval részemről +1 a Keresztapper-féle cuccra.

(#86487) Keresztapper válasza Bazsee71 (#86486) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én is a Keresztapper félét használom, de csak mert selejtes darab volt, amihez így olcsón jutottam hozzá. :D

http://palscoffeetech.com/

(#86488) 72lakiluk válasza Keresztapper (#86487) üzenetére


72lakiluk
tag

Egy olyan selejteshez ami nem piacképes, de egyébként rendesen teszi a dolgát, én is szívesen hozzájutnék :B

(#86489) szuszinho


szuszinho
őstag

Urak,

Ez az ajánlott a SJ-be is?

(#86490) iatti válasza PeterAgos (#86484) üzenetére


iatti
aktív tag

én a kettőt ötvözném.a puck perfecter alját a szegedi állítható felsővel.na az bombajó lenne :)

(#86491) jana86 válasza iatti (#86490) üzenetére


jana86
csendes tag

Olyat is árulnak Szegeden - nem olcsó cucc: [link]

Nekem meg ilyenem van, és tök jól működik: [link]

Ebay-en is találtam az utóbbihoz hasonlót: [link]

(#86492) 72lakiluk válasza jana86 (#86491) üzenetére


72lakiluk
tag

Vannak jó nevű, gyönyörű disztribútorok, de valóban 150-200$ között futnak :(((

(#86493) jana86 válasza 72lakiluk (#86492) üzenetére


jana86
csendes tag

A Kafatek csak 50. Nem tudom, a szállítás mennyi lehet. De az ebay-es is megérhet egy próbát.

(#86494) 72lakiluk válasza jana86 (#86493) üzenetére


72lakiluk
tag

Ahogy nézem a simogatósak olcsóbbak, a komolyabb árfekvés mindegyik a 'harapós' fajta :) Én már/még csak simogatok :O

(#86495) koxx


koxx
MODERÁTOR

Tegnap lemaradtam a Roastopus starfish akcióról :((( , nem lesz mostanában hasonló? teljesen kifogytam mindenből.

(#86496) Ferdzsoo válasza jana86 (#86491) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Szerintem én benevezek egy ilyen ebayesre. Aztán megmondom hogy milyen. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#86497) hogyaza válasza jana86 (#86491) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Oh a fenébe.Ha tudom hogy csak 50ezerért lehet venni hasonlót mint amilyet csináltam,nem veszödök vele. :DD

(#86498) Ferdzsoo válasza Ferdzsoo (#86496) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Vagy lehet hogy mégsem mert december vége mire ideér. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#86499) jana86 válasza Ferdzsoo (#86498) üzenetére


jana86
csendes tag

Pedig biztosan érdekes infiormáció lenne itt a fórumon....

(#86500) jana86 válasza hogyaza (#86497) üzenetére


jana86
csendes tag

Nem aprópénz, de ez sajnos nem szokatlan.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.