Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73201) zolnagy válasza WiZARD (#73189) üzenetére


zolnagy
őstag

Na végre én is eljutottam hozzád. Jó a hely, a kávé pedig kitűnő. Ez van, ha a jó gépparkot hasznàlni is tudják ;) És helyben elérhető CM kávék. Legközelebb veszek azt is, de most be vagyok tárazva itthon.

(#73202) tonnoka


tonnoka
tag

Sziasztok! Megörököltem egy Vibiemme Domobar Junior kávéfőzőt, egészen pontosan ilyet:
[link]
Készítettem vele kávét, én nem látok semmilyen hibát rajta. Annyi hiányossága van, hogy sajnos nem minden tartozéka van meg, csak az egyszemélyes szűrő és kiömlő van meg hozzá. Mivel nekem ez egy túl profi gép, meg egyébként is van automata kávéfőzőm, szeretném majd eladni. Amiben segítséget szeretnék kérni tőletek, hogy mit érdemes leellenőrizni rajta, van-e valamilyen típushibája esetleg? Ha infoval szolgál akár tudok készíteni fotót/ videót is.
Előre is köszönöm a segítséget! :R :R :R

(#73203) GAgyiXyXy válasza tonnoka (#73202) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Én tutira megtartanám, majd felnőnék hozzá....

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#73204) 2007ath válasza qvik27 (#73200) üzenetére


2007ath
aktív tag

"mi a kozvelekedes a Kapucziner kavekrol?"

Eddig 4 félét kóstoltam, csak ezekről tudok nyilatkozni. Én ezeket leginkább átlagosnak éreztem. Ellentétben a P & Y -tól származó két csomaggal, amik viszont különlegesek és brutál jók voltak.

(#73205) Koczó93 válasza tonnoka (#73202) üzenetére


Koczó93
őstag

Add el az autómatát és vegyél egy őrlőt a Vbm mellé :D

(#73206) adp válasza 2007ath (#73204) üzenetére


adp
őstag

+1

(#73207) M3aN


M3aN
senior tag

Amatőr kérdések lesznek, de ha tudtok, szívesen veszem az építő segítséget.

Mivel jobb egy pl. Tadaam tamper egy műanyag gyárinál? (azon kívül, hogy szebb 😁)

Hogyan jellemeznétek, hogy lehet megtalálni a megfelelő erőt a tömörítéshez? Van egzakt dolog, amivel meghatározható, mikor megfelelő a tömörítés?

(#73208) zolnagy válasza M3aN (#73207) üzenetére


zolnagy
őstag

Egyrészt jobban illeszkedik a szűrőbe, másrészt tartósabb. Az első, ami fontos a kávékészítésnél, mert a nem megfelelő előkészítés következménye, hogy a víz nem egyenletesen oldja ki a kávét és ez az ízekben is visszaköszön. A nagykönyv szerinti tömörítési erő 15 kg, de itt többen arra jutottunk, hogy az egyenletes tömörítés sokkal fontosabb. Ha könnyen használható eszközt szeretnél, én ezt ajánlom: [link]
Mekkora egyébként a szűrőd, milyen gép?

[ Szerkesztve ]

(#73209) M3aN válasza zolnagy (#73208) üzenetére


M3aN
senior tag

Egy kis DeLonghi Dedica, aminek talán 58mm a szűrője.

Ember legyen a talpán, aki tudja, mikor fejt ki 150N erőt valamire 😀 előtte mérlegen kell gyakorolni.

(#73210) tonnoka válasza Koczó93 (#73205) üzenetére


tonnoka
tag

Hát, nekem is egyre jobban tetszik 😀 De sajnos most az ára jobban jönne mint maga a gép.

(#73211) sgery válasza M3aN (#73209) üzenetére


sgery
őstag

Léteznek rugós állítható tamperek, beállítod 15kg-ra és utána mindig egyenletesen tudsz tömöríteni.
Ezek még nem is drágák, ellenben az ipari nagy tamperekkel.

FurTv-s Lapeno figurát keresek, aki tudja hol lehet venni szóljon!!!:)

(#73212) kaligula válasza M3aN (#73207) üzenetére


kaligula
tag

A tömörítés lényege leginkább egy tökéletes, légmentes kávépogácsa létrehozása, ami utána ellenáll a ráérkező víznyomásnak. Ahol a tömörítésben hiba van, ott a 9bar utat talál és csatornát fúr a kávédba, nem lesz jó a kioldódás. A rugós tömörítőkkel én hadilábon állok, én nem érzem, mikor tolom félre vele a pogácsát, a merev kiképzés vállt be. A tadamm tényleg nagyon jól használható. A kg-oknál fontosabb, hogy vízszintes legyen a pogácsád, ne maradjon benne légzárvány, ezt pedig a készülékhez adott műanyag tömörítők nem tudják garantálni.

rovidkv.reblog.hu

(#73213) emvy válasza kaligula (#73212) üzenetére


emvy
nagyúr

> légmentes kávépogácsa

hat az nem fog menni :)

while (!sleep) sheep++;

(#73214) soldier2 válasza emvy (#73213) üzenetére


soldier2
őstag

Pontosan tudjuk, hogy mit akart írni. De ha jobban tetszik, akkor legyen légbuborékoktól mentes kávépogácsa.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73215) emvy válasza soldier2 (#73214) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem (csak) kotekedni akartam. A cel nem egyertelmu, mert a legolcsobb tamperrel is lehet 'jelentosebb' legbuborekoktol mentes pogacsat csinalni. Szoval teljesen jo a kerdes, hogy mi a valodi cel - a leheto legtomorebb pogacsa, vagy valami mas.

while (!sleep) sheep++;

(#73216) hoffman_


hoffman_
nagyúr

sziasztok,

darálót illetően szeretném megkérdezni, hogy érdemes hosszútávon kézi darálót használni? van ajánlott típus emberi áron, amivel az kiválthat egy gépet? van itt olyan, aki így használja a napi rutint?

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73217) sz.zs. válasza hoffman_ (#73216) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Eszpresszó, filter, vagy kotyogós?
Eszpresszó finomságot csak a drágább ( kb. 50-60e-400e-ig ) kézi darálók tudnak általában...

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73218) hoffman_ válasza sz.zs. (#73217) üzenetére


hoffman_
nagyúr

egy DeLonghi Dedica mellé lenne, ha pedig bejön és rákapok, esetleg benevezek jobb gépre, akkor jó lenne nem cserélni.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73219) And06 válasza hoffman_ (#73218) üzenetére


And06
aktív tag

azok a kézik amiket nem kell lecserélni drágábbak mint egy belépőkategóriás elektromos.
a hariok jók arra, hogy kipróbáld a dolgot, utána pedig jó lesz utazós őrlőnek. azt azért tudni kell, hogy ezek a ~10k-s kézihajtányok elég korlátozottan alkamasak eszpresszózásra. (ezért kell majd lecserélni :) )

(#73220) hoffman_ válasza And06 (#73219) üzenetére


hoffman_
nagyúr

értem. ez egy hasznos infó volt. köszi, akkor így állok hozzá.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#73221) qvik27 válasza Koczó93 (#73205) üzenetére


qvik27
tag

Koszonom!
Nekem elegge izlenek az indiai meg a nepali kavek. Olyanokat sajnos nem nagyon lattam nala. Ezekre is van hasonlo otlet? Rendeltem monsooned malabart a Pacifictol is, az valamivel vilagosabb volt, mint a Kapuczinernel, de kevesbe volt egyenletes.
Elore is koszi!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73222) noss


noss
csendes tag

eladó a tömörítőm és a kézi őrlőm (Minimill)

noss

(#73223) CB


CB
senior tag

Veszprémben tudtok-e ajánlani jó kávézót?

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73224) bluesfan válasza CB (#73223) üzenetére


bluesfan
tag

Sajna a Tízen1 bezárt, mást meg jó szívvel ajánlani nem tudok. :B

(#73225) Elekellek válasza noss (#73222) üzenetére


Elekellek
csendes tag

USB-s? Profilokat miben lehet rá feltölteni, xml-ben?

(#73226) adp


adp
őstag

Casmo Reko filter pori igen csak bejovos pressoban, jobban mondva ZM shot :D elsore baromi jo lefolyast es hot sikerult beloni, annyira jon a citromfu amit amugy is nagyon szeretek teaban holnap du. megnezem v60nal is

[ Szerkesztve ]

(#73227) koxx válasza bluesfan (#73224) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Basszus és tényleg :W [link] mi is nemsokára megyünk Veszprémbe és pont őket találtam meg.

(#73228) CB válasza koxx (#73227) üzenetére


CB
senior tag

A héten itt leszek, majd körbenézek. Eddig az a tapasztalat a nyaralás alatt, hogy hiába van a kávézóban a drága gép és örlő, a kávét összecsapják. Gondolom a kávé is zacsis polcos.
Kivéve a B.Füredi Pazar, ezért jártam oda. Legszívesebben Veszprémből is átjárnék.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73229) Parci válasza CB (#73228) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

bár nem lényeges szempont, de azért leírom, hogy a pazarban kóstolt és finom etióp rekóból vételezett 250 gramm kofi full döglött volt (10 naposan) itthon :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73230) adp válasza Parci (#73229) üzenetére


adp
őstag

Parci ez Casmo volt?

(#73231) CB válasza Parci (#73229) üzenetére


CB
senior tag

Nekem minden adag ízlett ott.
De azért elmondom, hogy hazaérve az alap GC-on készítettem egy szimplát a fagyasztóból kivett, Pécsi kávénál vett kávéból, és sokkal finamabb volt minden kávénál, amit eddig ittam.
Hogy ez mitől volt, nem tudom. De magam is meglepődtem.
Majdnem lemondtam fragolánál a pidet és a rézcsövezést. :D

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73232) Parci válasza adp (#73230) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ja nem, még a múlt heti írásaimra reflektáltam. ez a saját rekójuk volt (hogy az milyen, azt persze nem tudom), ami helyben nagyon finom volt, de itthon úgy jön le, mint a saras víz :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73233) Bazsee71 válasza Parci (#73229) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Lucky Cap pörköl nekik?

A Tizen1-ért nagy kár. Szerencsére egy barátom unszolására még zárás előtt jártam náluk, bajnok presszót ittam. Tényleg kifogástalan volt, a kiszolgálással együtt.

[ Szerkesztve ]

(#73234) Parci válasza Bazsee71 (#73233) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

itt írtátok, hogy elvileg igen. én érdeklődtem helyben, de a barista lány csak annyit tudott mondani, hogy "azt a főnök intézi".

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73235) Bazsee71 válasza Parci (#73234) üzenetére


Bazsee71
őstag

Csak ebből gondoltam, Lucky Cap a dizájn, meg a tasak is.

(#73236) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#73235) üzenetére


Bazsee71
őstag

1 hónapja hoztam Szekszárdról etiópot (Dimtu Tero, natural), 9-10 naposan bontottam, a 3. napra már nálam is üres volt. Elfogyott, mert nem volt rossz, de már minden izgalmat és jellegzetességet nélkülözött. Pedig ilyenkor arra is figyelek, hogy úgy merem ki a zacskóból a kávét, nem borogatom.

(#73237) adp válasza Parci (#73232) üzenetére


adp
őstag

jaa ertem, en tegnap bontottam meg a 29-edikei porkolest, es nagyon szuper. Azt kostoltad?

(#73238) bluesfan válasza Parci (#73234) üzenetére


bluesfan
tag

Akkor titeket is az a kislány szolgált ki, aki bennünket. Lehet, hogy fel is tűnt neki a sok fura kérdezősködő. :)
A burundijukat most hétvégén nyitottam fel és azzal semmi problemo, szinte olyant tudtam lőni belőle, amilyen náluk volt.

(#73239) CB válasza Parci (#73234) üzenetére


CB
senior tag

Igen, nekem a barista srác mondta, hogy szekszárdról a LuckyCap-tól vannak a friss pörkölések. Terveztem is, hogy a Füredi nyaralás utolsó napján veszek valamelyikből egy zacsival, aztán eszembe jutott, hogy a héten Veszprémben leszünk. Gondoltam akkor ráér, mert párszor átugrunk fürdeni a strandra. Addig marad a reggeli Senseo a lányomnál.

Egyébként tényleg igaz, hogy semmi wdt, meg szitálás, hőfok állítgatás, mégis finom kávét kaptam minden alkalommal. Gyors örlés, tamperelés, és már csepegett is a coffee.
Az is érdekes, hogy minden fajta kávét ugyan azon a hőfokon készítik. Nem állítanak semmit.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73240) Bazsee71 válasza CB (#73239) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ugyanezt látom a Kék Elefántban is, a precíz mérlegelésen kívül nem bűvészkednek vele, és mindig szuper kávét kapok. A hőfokot sem sűrűn variálják, úgy emlékszem legfeljebb 1 fok fel vagy le.

Következő Koffeinrandi lehetne egy oknyomozás, egymás mellé téve egy full GC-t és egy kávézós monstrumot. :)

(#73241) WiZARD válasza Bazsee71 (#73240) üzenetére


WiZARD
addikt

A kávézóban én se varázslok, őrlök, mérlegelek, tamperelés, és mehet. Igaz csak 1 kávé van egyszerre, de az stabilan hozza azt amit elvárok. GC mellett otthon próbálhattam bármit, és nem nagyon lett ilyen.
(Ha a cél időhöz képest túl gyorsan/lassan jön le a kávé, akkor kuka és jöhet az örlő állítás)

LM mellé még kéne egy naked kar, érdekelne, hogy ott is látni-e különbséget GC után.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73242) Parci válasza adp (#73237) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, a casmóékét nem.

hőfok: kb. 92 fok körül jók ezek a kávék, nagyon akkor kéne eltérni, ha az ember a világos pöri mellett előránt egy robusztás olaszt is -- mivel ezt nem szoktuk, sőt, jellemzően kevés vagy csak egy pörkölő kávéit fogyasztjuk (amik nyilván végképp hasonló pörkölésűek) nincs nagy jelentősége. én picit többet játszom (de csak pár fok az is), de az azért van, mert az itthoni pörkölés azért el tud csúszni a kinti időjárás függvényében, és akkor jobb híján a hőfokkal tompítom kicsit a keserű ízeket.

na de a tuning gc-nél sem az a lényeg, hogy állandóan babráld a hőfokot, a pid azért kell, hogy fixen tartsa azt a 92 fokot, a többi vudu pedig azért, hogy csapolás alatt is állandó maradjon a hő. :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73243) Csápájev válasza Bazsee71 (#73240) üzenetére


Csápájev
őstag

Egy kávézós profi gépet én is nagyon kipróbálnék.
Úgyhogy részemről +1, hogy a következő koffeinrandin legyen egy.
Mikor is lesz? ;]

(#73244) Bazsee71 válasza Csápájev (#73243) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az ősz eddig mindig működött, azt kellene megcélozni.

(#73245) kaligula válasza emvy (#73215) üzenetére


kaligula
tag

Igazad van, a légmentes erős kifejezés volt, ugyanakkor a célt jól szemlélteti szerintem. Egy pohár talpával is lehet tömöríteni, ha nem 9baros nyomásról lenne szó, kb mindegy is lenne. De a nyomás miatt ha nem precíz a pogácsa előkészítése, csatornásodni fog. Ha tömörítés után még puha a pogácsa, akkor tuti nem volt elég a tömörítő erő. Ezért van az szerintem, hogy egy kézreálló tömörítővel jobb eredményt érhetsz el, mint a műanyag valamivel.

rovidkv.reblog.hu

(#73246) WiZARD válasza kaligula (#73245) üzenetére


WiZARD
addikt

Biztos kell erőltetni a 9 bar nyomást és erős tömörítést?

This Low Pressure Lark
This Low Pressure Rehash

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73247) gytam65 válasza Bazsee71 (#73235) üzenetére


gytam65
újonc

Kapuczinertől is ilyen szelepes zacskóban rendeltem most a kávét. Tapasztalta valaki, hogy mostanában gond lenne vele? Nekem 2-ből 2x felbontás után nem lehet visszazárni. A villámzár nem nyílik, hanem elenged az egyik fele mintha nem lenne jól ragasztva a zacskóhoz.

(#73248) Jókv


Jókv
csendes újonc

A La Pavoni tulajokat kérdezném szerintetek ez a masina megér ennyit?
La Pavoni Professional 1994. réz 130.000 Ft.

[link]

(#73249) jack B.


jack B.
csendes tag

Jó GC 50-ért. Érdeklődtem, kartömítést kell cserélni.

(#73250) sz.zs. válasza Bazsee71 (#73240) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én még azért odatenném a Dosata-t is, hátha megfejtjük a titkát?! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.