Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72351) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

továbbra is működőképesnek tartanék egy olyan őrleményoszlatót, ami a szűrőmagasítóba (annak átmérőjére) tett, kb. egy centi magas, függőleges, vékony penge. a szűrőmagasítót úgy is használom, ha úgy rakom fel a darálónál, hogy a penge merőleges irányban áll a garathoz képest, még a kidobott őrleményt sem fogja fel semmilyen irányban, aztán darálás végén körbeforgatom párszor és kész.

azért gondolom, hogy működik, mert is így oszlatok: egy "valamivel" a púpot elkezdem körbetolni, amíg síkba nem rendeződik az egész.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72352) zolnagy válasza Parci (#72348) üzenetére


zolnagy
őstag

Jobb a gőzölés, mint a QM0650-en? Nem teljesítményre értem.

(#72353) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ilyet vagy ehhez hasonlót hol lehetne itthon beszerezni? (a képen szereplő az mondjuk magyar termék)

[ Szerkesztve ]

(#72354) Bazsee71 válasza koxx (#72353) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pal's Coffee Tech, vagy itt a fórumon keresd Keresztapper felhasználót (ő a tervező, forgalmazó).

(#72355) koxx válasza Bazsee71 (#72354) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Köszi, írtam neki.

(#72356) hifis50 válasza jveres (#72341) üzenetére


hifis50
csendes tag

Ez egy próbadarab, kisérleti példány, tehát még burkolva se lesz, így kinézetről tulajdonképpen beszélni se lehet. A cél most csak annyi, hogy eléggé egyben legyen. hogy tesztelésre más is próbálhassa. Ha működőképes, és van értelme folytatni, akkor az egy külön történet, teljesen át lesz tervezve, nyilván a próbadarabon szerzett tapasztalatok alapján.

(#72357) Elekellek válasza PeterAgos (#72343) üzenetére


Elekellek
csendes tag

WDT-hez csináltam egy olyan hardvert, ami egy bambusz fogpiszkálóból és egy darabka, eredetileg műanyaggal bevont zacskókötözőből áll. A kötözőt meghámoztam, a pár tizedmilliméter vastag rozsdamentes acéldrótot a fogpiszkáló kis esztergált hornyából indítva feltekertem, a végén pedig annyi lóg ki, hogy majdnem leérjen a kosár aljáig.

Ezt használtam eddig a Fiorenzato F5-höz. Aztán pár napja annyi vendég volt, hogy teljesen összezavarodtam, és elfelejtettem védétézni – és láss csodát, finomabbakat húztam, mint eddig. A lefolyás szemre ugyanolyan. Fene se érti. (Ami még hozzátartozik, hogy WDT után még a Pal's tech kütyüt is használom, azt nem szoktam elfelejteni.)

Közben épp most veszem használatba a Parcitól vett Compak K10-et, ami a fenti észrevételt ugyan nem befolyásolja, de most túl sok lett a változó ahhoz, hogy tovább kísérletezzek disztribúció témában, illetve hogy elfogulatlannak tarthassam a tapasztalataimat.

Mindesetre mindenkinek javaslom, hogy tegyen egy-két próbát tömegoszlatás nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#72358) mdav88 válasza Elekellek (#72357) üzenetére


mdav88
senior tag

Altalam tervezett es kivitelezett multifunkcios wdt tool:

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#72359) Elekellek válasza mdav88 (#72358) üzenetére


Elekellek
csendes tag

A gemkapocs vastagságát én soknak találtam, szerintem többet ront a helyzeten, mint javít. Pláne, ha duplán van, mint itt. Persze csakis imhó :)

(#72360) mdav88 válasza Elekellek (#72359) üzenetére


mdav88
senior tag

Volt vékonyabb is, nem volt az sem jobb/rosszabb... Persze lehet én kezelem ezt csak olaszosan.

(#72361) Elekellek


Elekellek
csendes tag

Fogpiszka:

(#72362) Rush77 válasza Elekellek (#72361) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én egy ilyen tűvel csinálom. És nem rossz.

Nincs semmiféle egyengetőm de majd egyszer talán lesz.
Nálam úgy néz ki, hogy WDT -> egy picit megrázom a kart, hogy eloszoljon az őrlemény (max 1-2 apró mozdulat) -> újjal elegyengetem a tetejét -> tömörítés.
Eddig kb. mindig szép egyenletes volt a lefolyás.

Ma kipróbáltam wdt nélkül és az eredmény hasonló volt. Egy icipicit elkezdett szédelegni félidőnél de ennyi.

(#72363) soldier2 válasza Rush77 (#72362) üzenetére


soldier2
őstag

[link] 10-20 s és többnyire jó a végeredmény.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72364) pacuha69 válasza djboris (#72331) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Hogy néz ki a Mina-nàl egy csapolàs? Van valami előre beàllított érték amin elindítja a felhasználó és utàna korrigàl? Úgy érzem most màr el kell menjek a Flow-ba kiokosítani magam.

(#72365) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok!
Egy gaggia baby szokásos takarítását végeztem, felsőszűrő , vízterítő tisztítása, után tersonet átöblítés. Összeraktam, és olyan bűn rossz lett a vízterítése, hogy csak néztem. Szétszedtem újra, megint összeraktam, semmi... ims szűrő van rajta, réz vízterítővel. Konkrétan ahogy kijön a vízterítő 4 lyukán a víz, úgy jön ki 4 folyamatos sugárban is a szűrőn keresztül. Valakinek van ötletel erre?

(#72366) SSJJ válasza mdav88 (#72358) üzenetére


SSJJ
csendes tag

Nálam 0.8-as CO huzal a játékos....

[ Szerkesztve ]

(#72367) Bazsee71 válasza Parci (#72134) üzenetére


Bazsee71
őstag

Jelentem, sz.zs. bíztatására és támogatásával kicseréltem a pumpát! :D Első húzás bíztató, úgy tűnik sikerült megzabolázni a nyomásmérő mutatóját, de majd beszámolok róla tartós teszt után is.

(#72368) Elekellek válasza soldier2 (#72363) üzenetére


Elekellek
csendes tag

És mi az a szép alaménium csetresz, amiben csinálod???

(#72369) Parci válasza Bazsee71 (#72367) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kell ehhez bármi tömítés vagy plusz kis bizbasz, amit az expolygonból kéne valahogy megszereznem, vagy csak fogó és rá kell húzni a szilikoncsövet, oszt csókolom? ha ez utóbbi, akkor lehet, hogy lövök egy ulkát én is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72370) soldier2 válasza Elekellek (#72368) üzenetére


soldier2
őstag

A darálóval adták (HG 1), de másolata itthon is beszerezhető (vagy a Lynn Webertől az eredeti, de nem túl gazdaságos), azon kupak is van (már a fejlesztett verziót másolták) aminek előnye, hogy az összes hókusz pókusz egy kis rázással elkerülhető. Ha érdekel írj privátot.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72371) qvik27 válasza koxx (#72353) üzenetére


qvik27
tag

Szia,
Én Mottából néztem "hasonlót", de abban nem tetszik valami (a közepe). Pont azt a megoldást kerestem, amit ez minden bizonnyal tud. Köszönet a fotóért és a kérdésért is! Nomeg persze a válaszadónak is (később)!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72372) Fixmiki


Fixmiki
tag

Sziasztok ha valakit érdekel Catler 8030 daráló eladó még 1.5 év gari, az aprón fenn van.

(#72373) #91073280 válasza Rush77 (#72347) üzenetére


#91073280
törölt tag

Van egy jobb videó french press tejhab készítéshez, ott mutatják hogy csak pici levegőt szabad az elején bevinni, utána azt eloszlatni a felszín alatti mozgatással. Lehet benne valami, hasonló mint gőzcsővel az elején a kiterjesztés, ha túl sok akkor olyan lesz a tejhab mint amit a cukrászdában adnak.

Ez az, csak a végét ne nézd.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#72374) koxx válasza qvik27 (#72371) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Elsőre az OCD-t találtam meg, de kicsit túlzásnak érzem az árazását. Ez a magyar változat még pont belefér az ingerküszöbömbe. Azt írta nekem, hogy a nagy érdeklődés miatt ~4hét a gyártási idő.

(#72375) Fixmiki


Fixmiki
tag

A KávéKalmárnál kapható mini habverő jó WDT-hez vagy felejtős és a vékony tűt vagy fogpiszkálót kell használni? Köszi

(#72376) And06 válasza Fixmiki (#72375) üzenetére


And06
aktív tag

nem a kalmár féle, de nekem van 2 méretben is minihabverőm, és egyik sem vált be. csak a tű jobb eredményt hoz.

[ Szerkesztve ]

(#72377) Fixmiki válasza koxx (#72374) üzenetére


Fixmiki
tag

Én megkaptam 2 hete a rendelés után 2 nappal, a naked karnál látható a javulás, eltünt a maradék kicsi spricc is amit nem tudtam mivel magyarázni mert néha-néha előjött bármit is csináltam (igaz csak minimálisan szinte fel sem tűnt csak ha a csapolást megvilágítottam mert látható nyoma nem volt), az íze is jobb a kávénak, remélhetőleg nem csak bebeszélem magamnak az íz javulását, bár lehet placebo hatás .

(#72378) koxx válasza Fixmiki (#72377) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Akárhogy keresem naked portafiltert nem találok a gépemhez :/ okosok szerint jobb lesz tőle a kávé. Ennyire sajnos nem értek hozzá :) Hány darab alátét gyűrűvel kaptad?

(#72379) Fixmiki válasza koxx (#72378) üzenetére


Fixmiki
tag

2 gyűrűvel és egy nagyon szép tokkal amin meg is lepődtem

[ Szerkesztve ]

(#72380) Bazsee71 válasza Parci (#72369) üzenetére


Bazsee71
őstag

sz.zs-nél van egy robbantott ábra, amin van ott tömítés, de eredetileg nincs, illetve szerintem nem is lenne haszna, nem tudja zárni a felületet. Jól meg kell húzni a pipát. YouTube videó alapján megcsinálható, csak türelemmel kell nekiállni. Én nagyon tartottam tőle, de eddig úgy tűnik, hogy rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#72381) gogh


gogh
csendes tag

Sziasztok! Olvasható valahol Fragola-féle tágulási tartály készítésének leírása?

(#72382) soldier2 válasza koxx (#72378) üzenetére


soldier2
őstag

A kávéd nem a portafiltertől lesz jobb hanem attól, hogy látod ha elnagyoltad az előkészítést. Mondhatni kötelez a legjobb előkészítésre, különben büntet.

Habverő: nekem a habverő ÉS a tű hozta a legjobb eredményt. Illetve amikor shakernek használtam a daráló edénykéjét. Az a legjobb (időben is), de sajna nincs teteje.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72383) Fixmiki válasza soldier2 (#72382) üzenetére


Fixmiki
tag

Először habverő, utána tű? Ne a kosárban hanem pohárban, majd beleönt a kosárba?

(#72384) sz.zs. válasza Bazsee71 (#72380) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Igen, a robbantott ábra szerint egy - a gőzcsőnél is használatos - O gyűrű van ott. Haszna szerintem sincs...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72385) fragola.6035 válasza gogh (#72381) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mivel esztergályos munka is van benne, értelmetlen lenne a leírás.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72386) CB válasza fragola.6035 (#72346) üzenetére


CB
senior tag

PID+rézcső+nyomásmérő beépítés után azért tudok majd a lányomnak tejhabot készíteni ugye? A lányom ki fog nyírni, ha nem.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#72387) gogh válasza fragola.6035 (#72385) üzenetére


gogh
csendes tag

Értem. Köszönöm! Esetleg Tőled tudok vásárolni egyet?

(#72388) PeterAgos válasza Elekellek (#72368) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Azért drága, mert valami titán ötvözet. Én is használom (őrlőhöz kaptam), okos cucc.

(#72389) Deadzone41 válasza CB (#72386) üzenetére


Deadzone41
őstag

bár kényelmetlen, de a pidet is fel lehet pörgetni 160fokra. :)

(#72390) soldier2 válasza PeterAgos (#72388) üzenetére


soldier2
őstag

Sehol nem olvastam, hogy titánt akár nyomokban tartalmazna az őrlő bármelyik része. Alumíniumot írt mindenhol.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72391) sz.zs. válasza gogh (#72387) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én például ilyet építek most be a sajátomba: [link]
Attól függően, hogy hova építed be, fog még kelleni hozzá egy-két dolog, egy 1/2 “ - 1/4” szűkítő és egy 1/4” T idom valószínűleg mindenképpen.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72392) qvik27 válasza hifis50 (#72312) üzenetére


qvik27
tag

Olvasom egy ideje ezt a témát, nagyon tetszik! Gratula!
A léptetőmotoroknak -amenyire én tudom- alacsonyabb fordulatszámon nagyobb a forgatónyomatékuk. Szóval ha magasabb fordulatszámon elegendő a dugattyúra kifejtett nyomóerő, akkor szerintem alacsony fordulatszámon biztosan elég lesz, sőt!

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72393) hifis50 válasza qvik27 (#72392) üzenetére


hifis50
csendes tag

Kösz, a jövő hét elején minden eldől, mert megforgatjuk a motort és leellenőrizzük, mit tud.
A kézi dugattyú emelésről pedig azt gondolom, hogy még akkor is meg kéne hagyni, ha a motor amúgy tudná az emelési sebességet is. Ha hozzákötjük a motoros nyomórúdhoz, mindig a motorral kéne mahinálni, pedig víz leeresztésnél, takarításnál, meg akármilyen apró dugattyú mozgatásnál egyszerűbb kézzel hergelni. De ez a teszteléseknél majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#72394) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Eladó Gene Café CBR-101 kávépörkölő gépem. Részletek a hirdetésben.
Ára: 100e HUF

[ Szerkesztve ]

(#72395) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

P&Y CM, 19/42g, 86C fokon, előáztatás nélkül, kopott késsel:

[ Szerkesztve ]

(#72396) paramparya válasza paramparya (#72319) üzenetére


paramparya
őstag

Végül megkaptam erre a refundot, szóval van egy Omron E5CC-nek kinéző E5CZ-m, ami ingyen elvihető, ha valaki tudja mire használni és eljön érte (Budapest belváros). SSR-t nem hajt meg, ez a "Relay" output nem tudom mit jelent, de hátha valakinek többet mond ;)
Amúgy szépen jelezte a hőmérsékletet, amit a PT100 szenzortól kapott.

(#72397) paljoc válasza Bazsee71 (#72394) üzenetére


paljoc
tag

Ajandek kenyersutovel!😱😂

Peti16v, jajjj, kell csinaltatnom paljoc cseszet jut eszembe a keprol...😬🤣

(#72398) Csápájev


Csápájev
őstag

Kipróbáltam én is az elnök EK gésáját a Flowban.
Röviden azt mondanám semmi különös, tényleg nem tudom mitől kéne hasraesnem.
Hacsak nem az árától, ami 950-, bár szerintem duplát kaptam.
Nem kérdeztek, valószínűleg látták a méreteimet és nem akartak szimplával megsérteni.
A mazzer frasi shot jobban ízlik. Sokkal.
Továbbra is fentartásaim vannak az újhullámos kávék eszpresszó kompatibilitásával.
Arany áron, profi baristáktól, milliós gépekből nagy ritkán iszom olyat, amire azt mondom,hogy finom.

(#72399) Peti...(16v) válasza paljoc (#72397) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Talált! Ez volt a célom a képpel 😜

(#72400) norby_42 válasza Peti...(16v) (#72395) üzenetére


norby_42
aktív tag

42g? Mekkora azt a csésze?

Eat pasta, run fasta

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.