Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73501) soldier2 válasza bl4ze (#73499) üzenetére


soldier2
őstag

A Flow kávézóban kapható, igaz főleg filterre sok sok utánajárással kikísérletezett "elnök" víz. Filterre sokak szerint jobb mint a Norda. De otthon is keverhetsz magadnak a Baristahustle receptje jó kiindulópont.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73502) looser


looser
addikt

Daráló felújítás

Csak érdekességképp :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73503) csab001


csab001
tag

Sziasztok!

Lenne itt egy Tecnosystem Blitz Espresso podos kis szerkezet!
Esztétikailag szép állapotban található és műszakilag is tökéletesen teszi a dolgát a kicsike...
Nekem csak egy rövid időre volt szükségem rá, most pedig elválnának útjaink... :-)
Frissen vízkőmentesítve, ajándékba adok hozzá 10db Goriziana podot is, hogy azonnal munkára fogható legen.

30.000 Ft-ot szeretnék kapni érte, Újpesten pedig megtekinthető, átvehető.

Köszi!

(#73504) Csápájev válasza csab001 (#73503) üzenetére


Csápájev
őstag

Ez a gép mekkora? Nem tudom megítélni képek alapján :)

(#73505) bl4ze válasza soldier2 (#73501) üzenetére


bl4ze
veterán

Értem, oké köszi.
Évek óta csak Norda, jó lesz. :C

.:. bl4ze .:.

(#73506) mdav88 válasza csab001 (#73503) üzenetére


mdav88
senior tag

hopp,nemide

[ Szerkesztve ]

(#73507) koxx válasza soldier2 (#73501) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Whisky árban van legalább?

(#73508) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Sziasztok!

Karbaőrlősre alakítanám az SJ-t. Ez a motortakaró lemez jó hozzá? [link]
Üdv Viktor

[ Szerkesztve ]

(#73509) Jókv válasza mdav88 (#73500) üzenetére


Jókv
csendes újonc

A hűtőcsapolás azonban fogyasztja a vizet. És ez a hx-nél elengedhetetlen művelet

(#73510) mdav88 válasza Jókv (#73509) üzenetére


mdav88
senior tag

De nem ebből a bojlerből, hanem az átfolyó részből.

A bojler ezen részéből csak forró víz és gőz jön, az átfolyót a hőcserélő elv melegíti, amiből a kávéhoz menő vizet kapod .

Két külön vízkör.

[ Szerkesztve ]

(#73511) csab001 válasza Csápájev (#73504) üzenetére


csab001
tag

Nem pici! Elég masszív darab, lemértem neked... :-) 35 magas, 38 mély és 32 széles,természetesen centiben... :-) Ráadásul nem is pehelysúlyú a drága.

(#73512) Csápájev válasza csab001 (#73511) üzenetére


Csápájev
őstag

:R

(#73513) Jókv válasza mdav88 (#73510) üzenetére


Jókv
csendes újonc

Az igaz, te jobban ismered ezeknek a masináknak a belsejét. Viszont ezzel a megy amit én keverek.

(#73514) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

némileg megszeppenve, hogy esetleg SoundON-os lesz az én kazánom is, lehet, hogy visszarakom a pultra a külön tejgőzölőt. a gaggia ugyan sokkal jobb habot csinál, de annyit nem ér nekem (pláne, hogy nem is én iszom meg :DDD), hogy belepusztuljon.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73515) adp válasza koxx (#73507) üzenetére


adp
őstag

ingyen tolthetsz magadnak a kavezoban a csaprol

(#73516) mester6 válasza looser (#73502) üzenetére


mester6
tag

Hát Te aztán nagyon ügyes vagy! :C

(#73517) looser válasza mester6 (#73516) üzenetére


looser
addikt

Ügyesen osztok meg videókat :-DD

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73518) zolnagy válasza Parci (#73514) üzenetére


zolnagy
őstag

A külön tejgőzölő a QM? :)

(#73519) Parci válasza zolnagy (#73518) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

qm 0650 nem marad nálam, de amúgy a qm stimmel, mert egy qm senago nevű, gagyi termoblokkos önálló gőzölő van mellette.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73520) kaligula


kaligula
tag

Üdv! Tudtok nekem ajánlani csak gőzre gépet? Presszókávé mellé kellene egy külön egység csak tejkrémre (tejhabkészítő pörgettyű van). Van ötletetek iylesmire nem aranyáron?

rovidkv.reblog.hu

(#73521) mdav88 válasza kaligula (#73520) üzenetére


mdav88
senior tag

Parci árulta a QM gépét, de lehet hogy most megtartja?!

Olcsó megoldásként a melegített tej+frenchpress nem elegendő?

[ Szerkesztve ]

(#73522) WiZARD válasza WiZARD (#73465) üzenetére


WiZARD
addikt

Elmentem a legendás helyre, ahol bizony "35 féle" (vagy több, ki számolja) friss kávé közül lehet választani, hogy miből kérem a kávét.
Nem a "konkurenciát" akarom minősíteni, elemezni, stb. így csak a lényeget írnám le:
Világos pörkölésű kávét kértem, az óriási választék egy fajta tanzániai volt. Sötétebb pörkölést sajnos nem iszom meg semmilyen formában, így ez maradt. Egy presszót kértem.
A nagy műanyag vödörből 2 kanálnyit kivett a hölgy, bedobta egy Ditting őrlőbe. Az őrleményt átkanalazta a szűrőbe (mindenféle mérés nélkül). Feltette a gépre, alá mérleg. 16 másodpercnél állította le, gondolom súly alapján.
Szerintem az eredményt sejtitek.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73523) koxx válasza WiZARD (#73522) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egészen jól hangzik :U

(#73524) Bazsee71 válasza WiZARD (#73522) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ehhez itthon még fel kell nőni. Hányszor hallani, hogy milyen jó egy étterem, a minősítés alapja pedig annyi, hogy két tenyérnyi a bécsi szelet. Vagy hogy szuper a fagyi, közben csak sok, de az is legalább térfogatnövelő.

(#73525) Csápájev válasza Bazsee71 (#73524) üzenetére


Csápájev
őstag

Sajnos pontosan így van.
Ismerek egy fagyizót, 200-nal is több értékelés után 5 pontos.
Röviden a sütemények borzalmasak, a fagylalt iszonyú cukros.
Külvárosi hely, sajnos azt kell mondjam oda úgy látszik jó...

[ Szerkesztve ]

(#73526) mdav88 válasza Bazsee71 (#73524) üzenetére


mdav88
senior tag

+1
Családban is van olyan, hogy általában minőségről beszél, kajában, ruhában, de tudom, hogy a szart veszi meg. (és neki az a minőség)
Egyedi igényszintekhez megfelelően minőségi... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#73527) soldier2 válasza WiZARD (#73522) üzenetére


soldier2
őstag

Nem értem mi a gondod, nem azt mondták, hogy rosszabb a kávé nálad, hanem azt, hogy ott 35+ féle van. Ja, hogy mind szar.... az lehet ;]. Van aki inkább választ 35 féle szarból, mert nekemenemoggyamámeg senki mit igyak :DD

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73528) von toth


von toth
tag

Mit toltok most? Mármint kávét. :D

San Miguel most, ami tetszik, hgy napi hármat letolok belőle, ami nem, hogy b%%+szott pepecs.

[ Szerkesztve ]

(#73529) CB válasza WiZARD (#73522) üzenetére


CB
senior tag

Közben fogadunk az járt a fejedben, hogy ha beállhatnál a pult mögé, és te készíthetnéd el a kávét a rendelkezésre álló eszközökkel, mennyivel jobbat ihatnál. Meg hogy szívesen elmagyaráznád neki, hogy hogyan is kell csinálni.
Persze az alapanyag ettől nem lesz jobb, de abból ami van, lehet, hogy jobbat is ki lehetne hozni.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73530) norkov84 válasza soldier2 (#73527) üzenetére


norkov84
tag

Pedig otthon, odafigyeléssel elkészítve amúgy jók a kávéi. Én szoktam rendelni onnan, és elégedett vagyok az eredménnyel. Jó, én inkább a közepes és picit sötétebb pörit szeretem (pl choco madness jellegű más, meg nem nevezett pörkölőnél :D).

(#73531) WiZARD válasza CB (#73529) üzenetére


WiZARD
addikt

Az a baj, hogy adja magát a tény, hogy 1 darálón nem lehet 1nél több fajta kávét jól elkészíteni, főleg nem egy üzletben, ahol a profit a cél.
Kiőrölni a benne lévőt utána vagy kitisztítani az őrlőt, vagy minimum kicsit az újból áttolni rajta. Utána készítesz egy kávét, ami 99% hogy elsőre nem jó, kuka, őrlő állítás, megint kiőrölni belőle egy adagot a kukának, hogy az új szemcseméretet kapd, ismét próba, hogy jó lett-e... A vége, hogy elment minimum 60-70g kávé a kukába, mire van 1 jó, és akkor "szerencséd" (vagy isten vagy) volt mert másodikra jó lett.

Ha emellé vesszük, hogy az akarat sincs meg, jó az úgy ahogy van. Nincs mérve a bemenő kávé mennyiség se (csak úgy szem mértékkel), őrlőn jó a joker beállítás mindenre, tök mind1 mennyi idő alatt jön ki, stb...
Ehhez szinte tökmind1 milyen az alapanyag, milyen az eszközpark.

Mi meg itt azon vitatkozunk, hogy érezni-e a VST és IMS szűrő közti különbséget :DDD

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73532) CB válasza WiZARD (#73531) üzenetére


CB
senior tag

Ja! Meg hogy WDT-nél jobbra, vagy balra kell keverni a kávét. :)

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73533) Parci válasza CB (#73532) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát az nem is mindegy, valahol olvastam egy ilyen sok grafikonos cikket, hogy egy jobbkezes ember óramutatóval ellentétes irányba (tehát "balra") nem tud olyan jól keverni és érdemes figyelni, hogy jobbosok jobbra, balosok balra kutyuljanak.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73534) CB válasza Parci (#73533) üzenetére


CB
senior tag

Nálunk anyukám a süti habjának keverésénél figyelte mindig, hogy csak egy irányba szabad keverni, különben nem jön fel a tészta. Nagyon dúrva! :D

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73535) von toth


von toth
tag

A henteses példát akartam írni, hogy 35 féle hús van , de egy daráló, ott még akár jól is jöhetsz ki a dologból, feltéve, ha egy jó kis csevapot akarsz készínetni :D . Na, de a barisssszta kisasszony hogy gondolta? Benne maradt egy kis széntabletta, de rádarálunk egy kis monsoon malabart? Abból mi lesz, paula desszert?

(#73536) Parci válasza von toth (#73535) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát a széntablettára nyugodtan mehet a malabar és fordítva ;]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73537) sz.zs. válasza Parci (#73533) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én jobbkezes vagyok és az óramutató járásával ellentétesen keverek.... kiskoromban próbáltak anyukámék rászoktatni a “helyes irányra”, de én mindig azt mondtam, hogy én jó irányba keverek, mindenki más kever fordítva :D És a mai napig ezt az irányt tartom természetesnek :)

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73538) Bazsee71 válasza Parci (#73533) üzenetére


Bazsee71
őstag

Erről jut eszembe, az elmúlt egy hónapban előáztatás mellé használtam a rögrémet, és egyértelmű a javulás, pöccre ugyanúgy jönnek le a presszók. Előáztatás nélkül viszont nem ez volt a helyzet. Gondolom ezért tapasztalta Gábor is a karos gépeknél a hasznát.

(#73539) Parci válasza Bazsee71 (#73538) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, nekem ez kicsit x-atka. előáztatáshoz segít, normál csapolásnál ront? hogyan?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73540) Parci válasza sz.zs. (#73537) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én rejtett balkezes vagyok. és természetesen vicceltem. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73541) Bazsee71 válasza Parci (#73539) üzenetére


Bazsee71
őstag

A hogyant ne kérdezd, ez csak tapasztalat. A Bailies-től volt egy elég világos etióp, annál kezdtem el, mert előáztatással is rángatózott, nem akart összejönni a szép lefolyás.

(#73542) Parci válasza Bazsee71 (#73541) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, oké, csak én jó materialistához híven úgy vagyok vele, hogy amire nincs magyarázat, az nincs :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73543) Bazsee71 válasza Parci (#73542) üzenetére


Bazsee71
őstag

De itt nincs bizonyítva az sem, hogy nincs magyarázat, csak annyit tudunk, hogy még nem tudjuk. :D

(#73544) Keresztapper válasza Bazsee71 (#73543) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Az biztos, de az is valószínű, hogy a használat szükségessége kávé és daráló függő. Szóval ez szerintem sosem lesz egy egzakt módon feltárt és meghatározott területe az eszpresszó készítés technológiájának. ;)

http://palscoffeetech.com/

(#73545) vTamas35 válasza WiZARD (#73531) üzenetére


vTamas35
csendes tag

A magyar átlag azért elég gyatra kávézó fronton. Ma például egy autómosó kis kávézójában kértem egy jó eszpresszót a vicc kedvéért és végignéztem a munkafolyamatot:
- A dózer félig volt a reggel leőrölt kávéval
- A gép mellől előkapott a barista lány egy hideg kart egyes szűrővel
- Belapátolt max 5-6g kávét
- Lenyomta az őrlőre applikált tamperrel
- Előkapott egy hideg csészét
- Minden további flanc nélkül felpattintotta a kart és indította a csapolást
- Majd átküldött 15 másodperc alatt egy deci vizet azon az 5g őrleményen amíg tele nem lett a csésze
- Természetesen adott mellé tejszínt is
- 350...

Mindíg elkap a kísértés, hogy tartok egy kiselőadást a kávékészítés fortélyairól, főleg egy olyan helyen ahol baromira ráérne odafigyelni... de elengedtem.

O1G

(#73546) Parci válasza vTamas35 (#73545) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tejet sem rakok soha a kávéba, de oké, a tej egy dolog. de hogy ezt a rohadt tejszínt ki találta ki és mikor.. :F

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73547) von toth válasza WiZARD (#73531) üzenetére


von toth
tag

Múltkor említetted a Vergnanos tagot, kicsit utánanéztem, nem egy olcsó cucc, de legalább nem jó?

(#73548) qvik27 válasza CB (#73534) üzenetére


qvik27
tag

ja... nekem meg azt mondta, h ha forditva keverem, liszt me tojas meg cikor lesz belolemegint, nem suti.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73549) von toth válasza vTamas35 (#73545) üzenetére


von toth
tag

Én már leszoktam a 'máshol ivásról' :D , de ezt meg lehet még fejelni azzal, hogy a hölgy kijelenti csillogó szemmel; "Omnia!"

(#73550) WiZARD válasza von toth (#73547) üzenetére


WiZARD
addikt

En nem kostoltam, csak o a mienket, majd mondta hogy nem szereti ezt a vilagos vonalat :D

Parci: pedig mennyien kernek tejszint...
Mai kedvenc:
-Kerek egy hosszukavet!
(az mi?)
-Nalunk nincs, csak eszpresszo, vagy filter.
-Presszo nem jo, mert nagyon keves. (Filtert meg vegkepp nem ismeri)
-Akkor egy doppio esetleg, vagy americano? A doppio dupla presszo, nem lesz keves, vagy az americano az egy presszo forro vizzel. (Na itt nagyon csunyan nez, hogy felvizeznem a kavet)
-Ok, akkor legyen a duplapresszo.

Kesz, odaadom. Kerdezi: "Van benne cukor meg minden?"
Mondtam cukrot tegyen maganak bele, de kostolja mar meg nelkule. Mas meg nincs benne, csak kave.

Vegez, mennek el. Kerdem hogy izlett a kave? Valasz: "Keseru ez is, de ket lapat cukorral jo volt."

Kerdem Toletek: mi az a "minden"? :DDD

vTamas35: de az megse egy kavezo, foleg nem olyan amit mindenki emleget, mint jo hely...

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.