Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73601) von toth válasza Parci (#73586) üzenetére


von toth
tag

Balanszként azért az is tegyük hozzá, hogy attól, hogy kedveskedő hülye nevet adok egy mű-lepattant helynek, ahol öccá fohint egy eszpresszónak csúfolt crema-mentes, 12ml-es citromlépótlóra emlékeztető valami, az még nem szpesölty, csak sznobkollekció.

(#73602) Parci válasza sz.zs. (#73597) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

miért jön le a kromozas a melegtől? Akkor az összes gépről lejonne, amivel gozoltek már. No meg SoundON nem rezkazanositotta a gepet?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73603) Parci válasza von toth (#73601) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

Hiszen írtam is, hogy minden műfajban lehet rosszat alkotni. Igazából mit akartok kihozni ebből az egészből?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73604) #91073280 válasza sz.zs. (#73580) üzenetére


#91073280
törölt tag

Nem tudom szabad-e hivatkozni másik oldalra, de ha már alubojler és felújítás, ez jutott eszembe: http://olaszpresszo.hu/alubojler/

"Szép fényesre fel lehet polírozni belül, minden vízkövet és oxidot el lehet távolítani. Ez elsőre oké, de hamar rájötem arra, hogy itt nem fejeződik be a művelet. Ebben az állapotban az alu nem stabil. Ha ilyenkor bevizezitek és félreteszitek, másnapra kivirágzik. Fehér kis pamacsok jelennek meg rajta. Erre akkor jöttem rá, mikor az első így összeszerelt gépet pár nap múlva szét kellett szednem a tömítés hibája miatt. Nagy megelepésre, mikor szétnyitottam a bojlert, eléggé ótvar állapotok fogadtak belül, mintha penész lett volna benne. Ezt elkerülendő a bojlert ebben az állapotban egy gyengébb vízkőoldós oldatba szoktam meríteni egy rövid ideig (5-10 perc). Ettől ugyan megmattul, kap egy bársonyos szürke színt, viszont sokkal ellenállóbbá válik és így már nem hajlamos a “kivirágzásra”."

(#73605) sz.zs. válasza Parci (#73602) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A az is lehet hogy ez a magyarázat például arra, hogy az utóbbi időben a kezeim között megfordult ~ 30 gépből kb. 10-ben volt teljesen ép a fej krómozása a víztérben. Lehet, hogy ezekkel soha, vagy nagyon keveset gőzöltek?! De ez tényleg csak spekuláció…
Igen rézbojleresítette, de ha jól tudom a bojlert is lekrómoztatta.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73606) von toth válasza Parci (#73603) üzenetére


von toth
tag

Semmit, minden szavaddal egyetértek!

(#73607) fragola.6035 válasza #91073280 (#73604) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Ez így van. Tisztítás után be kell vizezni és hagyni magától megszáradni. Ha megjelenik a fehér alusó, akkor kuka. De aki sok kazánt látott már, az látja a korróziót már tisztítás előtt is. Általában nincs értelme tisztítani.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#73608) Clemi válasza mdav88 (#73600) üzenetére


Clemi
veterán

A termosztát cserét vajon elvégzik a szervízben garanciában? Vagy bevállaljam a cseréltetést és azzal nem bukik a gari? Ha bele kerül a 95 fokos termosztás akkor ezzel javul azért a kávé minőség, vagy mindenképp kell a PID is?

(#73609) bandras83


bandras83
csendes tag

Sziasztok!
Csak megerősítést szeretnék kérni arra, hogy a Gaggia Baby-hez tökéletesen passzol-e a vendéglátós Gaggia szűrőtartó?
Konkrétan ez:

http://expolygon.hu/webshop/termek/13-298-szurotarto-700567

Valamint a GB szűrőtartójának kifolyói is passzolnak erre? Köszi!

(#73610) Parci válasza sz.zs. (#73605) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

én továbbra is inkább a citromsavra gyanakodnék. tudom, hogy soundon megírta, hogy nem az és kész :B, de elég megnézni (és ezt legalább könnyű is), hogy mit csinál a szűrőtartó karok krómozásával a citromsavas oldat. gondolom a bojler/fej belső fala is ugyanúgy vékonyan krómozott, egy erősebb oldat (pláne fél órára bent hagyva, 100 fok környékén) azt egy menetben megeszi.

fragola, mit gondolsz? mégiscsak te vagy a veterán, én bojler belsőt még csak mesében láttam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73611) soldier2 válasza Clemi (#73599) üzenetére


soldier2
őstag

Milyen Gaggia? Mert ha garancia még él akkor vsz a "pimpelésre nem ajánlott" kategóriába tartozik. Az átzubogó kávé megoldása nem a tömörítésben és nem is a nyomás állításban keresendő, hanem a daráló állításban. Ha nincs darálód, vagy nyomásfokozós a szűrőd, akkor szerezz be egy Graefet "minimum) és nyomásokozótlanítsd a szűrőt. Tömöríteni a gyári műanyag kacatot használod, vagy van tömörítőd?

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73612) Clemi válasza soldier2 (#73611) üzenetére


Clemi
veterán

Ez egy Gaggia Viva Deluxe. Van Graef 702 darálóm, és már alátéteztem is, hogy finomabb legyen az őrlemény. Van sima nyomásfokozó nélküli fejem hozzá, a Cady-nál vettem és ugyanott egy fém tampert is, amit használok is (mérlegen próbáltam a tamperelés erősséget) még a nyomásfokozós karhoz is.
A bemutató teremben kaptam korrekt kis bemutatót és kóstolót is (mikor vettem a kart és a tampert) de egyszerűen nem tudok úgy és olyan kávét főzni ahogy ott. Azt a sárga cremát és azt az ízt nem tudom reprodukálni, pedig ugyanabból a kávéból főztem (már elfogyott) amiből ott a kóstolót kaptam. Nekem szinte átfolyik a nyomásfokozó nélküli karon is és sötétbarna lesz a crema is a kávé pedig brutál erős és keserű.

(#73613) soldier2 válasza Clemi (#73612) üzenetére


soldier2
őstag

A dupla szűrőt rakd tele darált kávéval, a felesleget húzd le valamivel a kifolyóba. Tömöríts, és készűlhet a kávé. Ha gyors akkor darálj finomabbra. Ha nem elég még finomabbra stb. A szimpla szűrőt felejtsd el az elején, a dupla szűrő aluladagolása meg eszedbe se jusson. Ja, és szerezz be valami friss kávét, mert régiből sokkal nehezebb összehozni egy jó lefolyást. Menni fog :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73614) Clemi válasza soldier2 (#73613) üzenetére


Clemi
veterán

Hidd el pont így csinálom. Inkább púposan a darálást mint kevesebbet de most is valami atom erős keserű cucc jött ki a csészébe. Még cukorral is brutál keserű.
Asszem beviszem a bemutató terembe a gépet, a darálóval együtt, hogy ott főzzünk egy kávét.

[ Szerkesztve ]

(#73615) soldier2 válasza Clemi (#73614) üzenetére


soldier2
őstag

Ha tudsz készíts egy videót az előkészületekről és a lefolyásról, és oszd meg. Hátha van valami olyan hiba amire így nem gondolunk, de egy videón kiszúrjuk. A munkahelyi gépparkom talán a tied alatt van, de friss kávéból iható a végeredmény. (esetleg ha péntek du el tudod hozni Zuglóba, megpróbálok segíteni). Vagy beviszed a bemutatóba....

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73616) WiZARD válasza Clemi (#73614) üzenetére


WiZARD
addikt

Lehet csak én siklottam át ezen, de milyen kávéról van szó?

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73617) Clemi válasza WiZARD (#73616) üzenetére


Clemi
veterán

A szalonban Pellini kávét kaptam és most Omnia Gold Crema következik.

(#73615) soldier2 Próbálok majd egy videót csinálni, de asszem a szalonba mindenképp beviszem hamarosan.

[ Szerkesztve ]

(#73618) paljoc


paljoc
tag

Nálam múltkor valaki "krémkávét" keresett. Csodálkozó tekintetemre többször is elismétlődött a bűvös szó... hallatlan, hogy-hogy nem értem....hát KRÉMKÁVÉ, KRÉMKÉVÉ, olyan krémes KRÉMKÁVÉ. Nekem egyre nagyobbra nyíltak a szemeim, zavartan tekintgettem a polc irányába, a paljocos zacskók felé....mondtam hogy hát itt nekem ilyenek vannak csak. :U :U
Eztán egy újabb mágikus szó hangzott el, tisztázni akarván már-már bosszantó értetlenkedésemet, "hát akkor Omnia vagy valami ilyesmi". Ekkor kérem szépen körülnéztem, hogy hol a kandi kamera és megkérdeztem, hogy ez most valami vicc???
Szerencsére a vásárló jóval határozottabb és magabiztosabb teremtés volt mint jómagam, kért végül egy Indian meg egy sima Choco-t.
Hát.....érdekes egy mesterség ez, maradjunk annyiban... :Y

(#73619) Bazsee71 válasza Clemi (#73617) üzenetére


Bazsee71
őstag

PID előtt jó kávéval kellene megpróbálni első körben. Amiket írtál, azokban kódolva van a negatív élmény.

Ajánlom a fentebb szóló pörkölőt, még ha krémkávéja nincs is. :)

(#73620) Csápájev válasza paljoc (#73618) üzenetére


Csápájev
őstag

Nálad? Az mit jelent?

(#73621) Parci válasza paljoc (#73618) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

terjed ez az elnevezés, a cremás (azaz klasszik) eszpresszót értik alatta.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73622) emvy válasza Clemi (#73617) üzenetére


emvy
nagyúr

A Balaton-felvidek eleg remes kavei kozott egy Pellini volt meg az ihato. (Egy faluban.)

while (!sleep) sheep++;

(#73623) WiZARD válasza paljoc (#73618) üzenetére


WiZARD
addikt

Én egy review-ban kaptam meg, hogy a doppio az túl kevés, és ez a mennyiség jobb helyeken szimplának számít :DDD :W

De már többen panaszkodtak, hogy kevés az espresso. Nem tudom mit várnak, és mi lenne a megfelelő mennyiség nekik...
(41g a dupla, kb 50ml)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73624) paljoc válasza Parci (#73621) üzenetére


paljoc
tag

Lehet akkor én vagyok tudatlan, de valahogy nem raktam össze ezt az info-t az Omnia, Saeco automata, idősebb hölgy trióból. :DD

(#73625) emvy válasza WiZARD (#73623) üzenetére


emvy
nagyúr

> 41g a dupla, kb 50ml

Az meg hogy? (Marmint hogy lehet 50 ml kave 41 gramm?)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#73626) Koczó93 válasza emvy (#73625) üzenetére


Koczó93
őstag

Cremával :)

(#73627) paljoc válasza WiZARD (#73623) üzenetére


paljoc
tag

Minnyá’ megnézem az értékeléseket, mielőtt én is megnéznélek!🤣

(#73628) WiZARD válasza paljoc (#73627) üzenetére


WiZARD
addikt

Előre szólok, hogy nincs se tejszínhab, se krémkávé és a cukrot is önkiszolgáló módon kell belerakni ;)

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#73629) soldier2 válasza Clemi (#73617) üzenetére


soldier2
őstag

Lehet döglött kávéból is "krémkávét" készíteni (ha már felvetődött, ma hívjuk így az espressot :) ) de sokkal nehezebb, és kezdőként szinte kódolva van a sikertelenség. A munkahelyen mi a daráló kis edényébe őröljük a kávét, egy villával elkeverve megszabadulunk a statikus feltöltődéstől, majd egy levágott aljú yoghurtos edényt használva szűrő magassítónak szépen áttöltjük a szűrőbe. Óvatosan megrázva etlűnik a piramis, kivesszük a magassítót, tömörítünk, majd élvezzük a végeredményt.

Az omnia crema (szerintem az összes kávé aminek a nevében "crema" van) sok sok robusztát tartalmaz, ettől keserű ha fejre állsz is. Optimális lefolyással ennek ellenére meg kéne kapnod a cremát a kávédra. Sajnos szarból csak szarvárat lehet, jó kávét meg nem kapsz a multiknál. Ha belefér az idődbe egyeztess Paljoccal, az ő kávéit itt mindenki ismeri, tudjuk, hogy melyiktől milyen ízeket várhatsz. Ha megvan a rutin akkor irány a többi hazai pörkölő, és kísérletezgess vidáman. Kezdetnek Locavore, Java mix majd Choco Madness, Spicy Italy kávékat javasolnám.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73630) Clemi válasza soldier2 (#73629) üzenetére


Clemi
veterán

Van crema a tetején, ahogy korábban írtam, de nagyon sötét barna, a lefolyó kávé pedig szinte fekete és baromi erős, hiába engedek tele a 40 ml-es csészét.
Már látom valakit a gépem elé kell állítani, hogy tanítson meg rajta jó kávét főzni.

(#73631) fragola.6035


fragola.6035
aktív tag

Sokan kértetek mostanában Fiorenzato F64 EVO kést. Most érkezett mindössze 10 pár.
Ára 12e. + 600 posta. Aki kér, írjon privátot, vagy WEBÁRUHÁZ.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#73632) nemethsza válasza Clemi (#73599) üzenetére


nemethsza
tag

Őrlő milyen van?

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#73633) von toth válasza paljoc (#73618) üzenetére


von toth
tag

Látod, látod. CSinálhatnál már valami fasza fahéjasat, jó krémeset! :DD

(#73634) soldier2 válasza nemethsza (#73632) üzenetére


soldier2
őstag

Graef

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73635) Clemi válasza nemethsza (#73632) üzenetére


Clemi
veterán

Graef 702 és már tettem alá két alátétet, így most 15-ös fokozaton darálok. Ha alá megyek közel a 10-hez, már szinte liszt szerű lesz a darálék.

(#73636) nemethsza válasza Clemi (#73635) üzenetére


nemethsza
tag

Szerintem a rendes, !friss! kávé, a megfelelő szemcseméret jóval fontosabb, mint a tamp erőssége

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#73637) qvik27 válasza Clemi (#73630) üzenetére


qvik27
tag

Persze az is egy módszer, és felajánlást is kaptál.
Ha szép és jó kávét akarsz, én is a P&Y kávékat javaslom. Próbálkozz azokkal, össze fog jönni. Ne a nagyipari vackokkal próbálkozz, azoknál nem a kávé a lényeg, az csak egy eszköz a profithoz, szóval olcsó anyagokat pörkölnek gyorsan. Ha rendesen kivonatolod, ahogy egy jó kávénál érdemes, bőven lesz benne vacak íz.
Egyébként az új karral szűrőt is kaptál?

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73638) Clemi válasza qvik27 (#73637) üzenetére


Clemi
veterán

Nem, a nyomásfokozó szűrőjét használom.

(#73639) qvik27 válasza Clemi (#73638) üzenetére


qvik27
tag

Abba valószínűleg kicsivel több kell 18g-nál (duplához).
Amikor leveszed a kart csapolás után, látszik a felső szűrő nyoma a kávépogácsán?
Még egy: ha túl finom az őrlemény, a szemcsék átférnek a szűrő lyukain. Nem lesz jó a kávé. Ittam ilyesmit egy étteremben Szekszárd mellett, és már nem volt igazán jó, noha a kávészemnek kiváló volt az íze.

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73640) sz.zs. válasza Clemi (#73638) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nem tudom ennek milyen a nyomásfokozós szűrője, de szerintem cseréld le a szűrőt!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73641) soldier2 válasza Clemi (#73638) üzenetére


soldier2
őstag

Tegyél fel egybképet a szűrőről is. Ha fény felé tartod akkor átlátsz minden lyukon, vagy csak egy lyuk marad középen?
(omniából akkor is keserű lesz ha fejen állva a felkelő nap irányába forgatod. Lássuk a szűrőt, és kell egy rendes kávé is)

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73642) Clemi válasza soldier2 (#73641) üzenetére


Clemi
veterán

Ha hazaértem, lefotózom a szűrőt.
A kávé mennyiségről meg annyit, hogy már darálás közben kicsit rázogatom és mondhatni puposan töltöm meg majd úgy tömörítem, addig, hogy a tömörítő pereme legyen egy magasságban a szűrő szélével és akkor érzem is legalább, hogy körben egyforma nyomással nyomtam le.
A szűrő nyoma szokott látszódni, viszont középen 3 sugárban jön a víz a szűrőn át és annak a nyoma is látszik a kávén.

(#73643) Bazsee71 válasza Clemi (#73642) üzenetére


Bazsee71
őstag

Legjobb lenne, ha egy videót csinálnál a folyamatról, az a biztos. Illetve ahogy soldier2 is írta, amíg nincs rendes kávé, addig kódolva van a sikertelenség.

(#73644) bl4ze válasza WiZARD (#73623) üzenetére


bl4ze
veterán

Egy kapcsolódó sztori : szicíliai srác megnyitott egy kávézót itt Budapesten, elég jó helyen.
Első nap bejött egy idősebb bácsi nyitás után és kért egy espresso-t. Meg is kapta, igazi szicíliai kávé, ahogy "illik". Kifele menet a srác tört magyarsággal megkérdezte, hogy milyen volt az espresso :
"Jó volt a kávé, csak ne sajnálná ennyire..."
:DD :)) :DD

.:. bl4ze .:.

(#73645) Koczó93 válasza Clemi (#73642) üzenetére


Koczó93
őstag

Gondolom nyomásfokozós a kosár, 1 lyukkal az alján. Ezt dobd el messzire :) És friss kávé!

(#73646) M3aN válasza Koczó93 (#73645) üzenetére


M3aN
senior tag

DeLonghi géphez nekem is ilyen szűrőm van. Tudtok beszerzési forrást nyomásfokozótlanított szűrőre?

(#73647) zoknee válasza bl4ze (#73644) üzenetére


zoknee
csendes tag

Melyik ez a hely?

(#73648) Jókv


Jókv
csendes újonc

Tudna valaki segíteni? La San Marco 90/A darálóhoz hol találok kapcsolási rajzot? Vagy hogyan lehet átkötni úgy, hogy csak a főkapcsoló működtesse a ki- bekapcsolást. Tehát szeretném minden egyéb belső elektronikától megszabadítani, mert a dózer le lesz szedve. Karba őrlőssé lesz alakítva.

(#73649) von toth


von toth
tag

Tudtok valamilyen sütő-főző fórumot? Nem találtam

(#73650) qvik27 válasza Koczó93 (#73645) üzenetére


qvik27
tag

Sztem amelyiknek rugos a karja, abban nem egylyuku a szoro, de egy picit nagyobb, mint a normal.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.