Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72851) Deadzone41 válasza Toobee (#72849) üzenetére


Deadzone41
őstag

Telefonon. Írásban légy kitartó. :DDD

(#72852) soldier2 válasza adp (#72848) üzenetére


soldier2
őstag

A legjobb szemét az ami nem is keletkezik, utána jön amit újrahasználsz, majd amit újrahaszjosítasz.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72853) jack B. válasza sz.zs. (#72800) üzenetére


jack B.
csendes tag

ezt sajnos nem tudom megmondani, márcsak azért azért sem, mert egyik gépemen se használom a gőzcsapot. :DD

ha valakit érdekel, van egy eladó garis Graef CM702-őm. kicsit nagyobb őrlő kellene már...

(#72854) mdav88


mdav88
senior tag

Végre valamire tudtam használni az ikeás kiöntőt😂
Diy ikea filteröntő lifehack

(#72855) bluesfan válasza mdav88 (#72854) üzenetére


bluesfan
tag

Mókás lett. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72856) hoffman_ válasza CabalX (#72846) üzenetére


hoffman_
nagyúr

+ M3aN:

köszi szépen a választ mindkettőtöknek! tegnap sok olvasgatás után még a Saeco Poemia lett befutó. bár sokan lehúzták a szérián belüli minőségromlás kapcsán, de talán még így is az a legértelmesebb gép 40e körül. ezt akkor majd megpróbálom kitalálni. a párom úgyis latte mániás, az őrlő kérdése csak engem érint, de az majd a következő projekt lesz. a jó kávéért fizetek szívesen. a Nespresso kapszulákat sem tizesével vettem, az tiszta sor, hogy a kávén nem érdemes nagyon sokat spórolni.

köszi még egyszer :)

adp:

a villamos energia 2:20-hoz aránya a fenti összehasonlítás szerint, amellett, hogy valótlannak tartom, teljesen más, mint a keletkezett hulladék kérdése. nem megyek bele energetikai számításokba, mert ez nem az a topic (arra ott a munkám :D ), de a rendelkezésre álló energiát felhasználni jobb, egyszerűbb, olcsóbb és környezettudatosabb, mint az eszement energiaspórolás. na de a kapszulára visszatérve, az összetöppedt zacc+alu kombót jóval nehezebb szétválasztani, neaggyisten újrahasznosítás céljából kinyerni belőle az alumíniumot, mintha egyáltalán nem lenne benne az alumínium az egyenletben. nem mentem utána nagyon mélyen, de az eddig gyűjtött infóim alapján a Nespresso, bár helyesen, gyűjti a kapszuláit, viszont az újrahasznosítási folyamata azért távol áll a tökéletestől. szóval ez a kérdés nem fekete-fehér, de kisebb lábnyomot hagy a hulladék nem-létrehozása, mint egy alig alacsonyabb energiafelhasználás.

a komposztálható és egyéb kapszulákról nincs infóm, ez tény.

más kérdés, hogy ilyen szintű szőrszálhasogatás már-már értelmetlen egy ilyen egyszerű témánál, egy VB focimeccs hangosításából az összes fórumtag 2391 évig főzne kávét, az eldobált szemétről nem is beszélve :D

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#72857) kk831228 válasza hoffman_ (#72836) üzenetére


kk831228
addikt

55 már majdnem egy alag GC... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#72858) hoffman_ válasza kk831228 (#72857) üzenetére


hoffman_
nagyúr

az alag-ot nem tudtam értelmezni, de ha azt jelenti, hogy találok Gaggia Classic-ot 55-ért, akkor kérek egy linket :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#72859) mdav88 válasza hoffman_ (#72858) üzenetére


mdav88
senior tag

De Baby-t biztosan.

(#72860) kk831228 válasza hoffman_ (#72858) üzenetére


kk831228
addikt

g= p... :D Azt írtam, hogy majdnem... :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#72861) M3aN válasza adp (#72848) üzenetére


M3aN
senior tag

A válasz egyik része elhangzott, a másik része pedig a teljes élettartam, ami áll a szállításból, stb, így már annyira nem kedvező.

Egyébként a gépem nem megy 2 percnél többet, nem hogy 20.

(#72862) emvy válasza M3aN (#72861) üzenetére


emvy
nagyúr

A valodi valasz az, hogy nem tudjuk pontosan, hogy melyiknek mekkora a kornyezetterhelese. A kapszula-hulladekok nagyon szem elott vannak, igy nyilvan zavarobb a tudat, mint a magasabb energiahasznalat.

while (!sleep) sheep++;

(#72863) adp válasza Bazsee71 (#72850) üzenetére


adp
őstag

Attol az esely adott, ha kidobod sem hiszem hogy nagyobb kart csinalsz mint az aki fel napokra bekapcsolja a gaggia

(#72864) adp válasza M3aN (#72861) üzenetére


adp
őstag

Ha ket perc alatt fozod le jo esellyel a vegeredmeny is egy rakas s...

[ Szerkesztve ]

(#72865) yazoo1


yazoo1
tag

Üdvözletem!

Sokszor savanyú-van hogy túlzottan is..a kávém.
Mit variáljak?
A csapolás idejét rövidebbre, vagy a hőmérséklettel játsszak?
Vagy így ebben a sorrendben..?!
de már csináltam ezt is azt is...:D
köszi

(#72866) Sic.Transit válasza yazoo1 (#72865) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Vized milyen?

(#72867) M3aN válasza adp (#72864) üzenetére


M3aN
senior tag

Ennyi erővel minden, ami 200e alatt van, az az, igaz? Ha a gép felmelegszik 1 perc alatt, mire várjak? Ennyire nem kellene már sznoboskodni, hogy minden ihatatlan ami nem a macska mögül jön ki.

(#72868) mdav88 válasza M3aN (#72867) üzenetére


mdav88
senior tag

Mindenkinek mást jelent a kávé, túl tág fogalom. Sárgacsíbó+szarvasi produktuma is kávé, meg Lucky Cap+DC Mina párosából is kávé folyik ki....

(#72869) Keresztapper válasza yazoo1 (#72865) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Vagy elrontott pörkölés, vagy alacsony vízhőmérséklet, vagy túl lágy víz. :) Vagy mind, vagy valami más, amire nem gondoltam. :)

http://palscoffeetech.com/

(#72870) M3aN válasza mdav88 (#72868) üzenetére


M3aN
senior tag

Én ezt megértem, jogos is. Csak azt nem értem, miért kell sz***ozni másnak, ha neki mást jelent. Ebből van a probléma.

A karok mennyire univerzálisak? DeLonghi gépre tudok akasztani más, sima kart, amit pl. a Pacificaffé árul?

Keresztapper: és attól rögtön sz**ozni kell, igaz? A gép azt jelzi, hogy meleg, a kávé meg kevergetés után is forró ami kijön.

[ Szerkesztve ]

(#72871) Keresztapper válasza M3aN (#72867) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Szerintem adp nem "sznoboskodott", hanem csak nem látott eddig olyan gépet, amelynek minden szükséges alkatrésze üzemmeleg lett 1-2 perc alatt.

http://palscoffeetech.com/

(#72872) soldier2 válasza Keresztapper (#72871) üzenetére


soldier2
őstag

Mert nincs :
M3aN: az, hogy a gép mit jelez, max annyit jelent, hogy az a hely ahol a szenzor van mennyire meleg. Egy termoblokk esetén maga a blokk már lehet meleg ennyi údő után, de a fej még jéghideg. Mire a vized a kávéhoz ér már rég nem az a hőfok amire szükség lenne. Forró víz átengedésével a rendszeren lehet valamennyire segíteni, de 3 perc alatt a nyakam rá, hogy nem hőstabil a rendszer. Ettől lehet rajta kávét készíteni, csak a végeredmény lesz sokkal gyengébb mint lehetne, hogy próbáljak PC maradni.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72873) jack B. válasza mdav88 (#72854) üzenetére


jack B.
csendes tag

ilyesmi Pavoni futott múltkor 27-ért a neten. Te vetted meg? :D

(#72874) M3aN válasza soldier2 (#72872) üzenetére


M3aN
senior tag

Nem rossz ötlet, lehet ki fogom próbálni a víz átengedését, úgy milyen az ízvilág.

(#72875) adp válasza Keresztapper (#72871) üzenetére


adp
őstag

pontosan, ismerem a gepet, jobban mondva foztem mar parat masnal olyannal,
m3an: az biztos nem igaz hogy uzemmeleg 2perc alatt
ez nem sznoboskodas ez teny... a gaggia is elvileg 2perc alatt felfut, a bojlert de nem a rendszert

[ Szerkesztve ]

(#72876) M3aN válasza adp (#72875) üzenetére


M3aN
senior tag

Az lehet tény, hogy nem lesz homogén meleg minden rész, a sznoboskodást viszont arra értettem, ahogy megnyilvánultál: hogy mivel ilyen, ezért rögtön sz.
De szerintem lezárhatjuk :)

(#72877) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Megjött az Omron pidem. Az egy dolog, hogy a DHL vámkezelte, ezért rátett 6e Ft szolgáltatási díjat, majd erre az egészre a vételár rak együtt rátették az áfát és így már le sem merem írni mennyibe van :((( , de hogy ez miért nem úgy néz ki, mint a szokványos Omron pidek, na azt nem értem... tipusszám szerint így kell ennek kinéznie?!
Ha igen akkor milyen tipusszámot kellett volna rendelnem?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72878) kk831228 válasza sz.zs. (#72877) üzenetére


kk831228
addikt

Szép az "Arany" ... ;] :D 🍻

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#72879) adp válasza M3aN (#72876) üzenetére


adp
őstag

figyi, legyen igazad annyira nem erint meg ez az egesz, de ettol meg egyebkent erdemes lenne megfogadni a hozzaertok tanacsat es hagyni a gepet 10-15percig melegedni, egesz mas lesz az eredmeny meg a delonghinal is....

(hogy neked mi a jo es nekem mi a jo sztem amugy nem igazan a sznob szo takarja be...)

[ Szerkesztve ]

(#72880) M3aN válasza adp (#72879) üzenetére


M3aN
senior tag

Egyszer kipróbálom, köszi.

Úgy látom továbbra sem érted. Attól mert neked nem jó, nem kell általánosságban leszólni. Ez a különbség a szubjektív és objektív dolgok között.

(#72881) Parci válasza M3aN (#72880) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lassan akadj le erről a témáról, kérlek. lépjünk túl rajta.

az pedig, hogy egy egyszerű kávégép sem melegszik át teljesen 2 perc alatt, nem szubjektív kérdés. még egy egyszerű, nem túl sok anyagot tartalmazó gépnek is több kell. ettől még lehet használni két perc után is, természetesen (csak nem érdemes).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72882) M3aN válasza Parci (#72881) üzenetére


M3aN
senior tag

Továbbra sem abba kötöttem bele, hogy átmelegszik-e, és az lehet tény. De az szubjektív, hogy ettől az elkészült ital milyen lesz.

Komolyan, inkább véditek (ami nem érdekel), mint át lenne gondolva mit is írok. Nem baj, ez egy ilyen közösség :-)

(#72883) Clemi válasza adp (#72879) üzenetére


Clemi
veterán

Na most ami nekem van, az 15 perc után lekapcsol automatikusan, már ha nem használom....

Más, ezzel a vizes zaccal nem jutok dűlőre. Próbáltam finomabb darálékkal, jobban és kevésbé tömöríteni az eredmény ugyanaz. Egy híg trutyi marad a szűrőben, de csak a nagy szűrőben. A kicsivel minden rendben, abban kemény és száraz zacc marad és még a kávé íze is más. Hol lehet a hiba?

(#72884) sz.zs. válasza sz.zs. (#72877) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Most üzemeltem be, egyelőre nagyon úgy tűnik mintha vettem volna kurva drágán egy Rex C100-at :U :W

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72885) Parci válasza M3aN (#72882) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

pár ezer kávé van már mögöttem, tudom, hogy milyen lesz, amikor hőhiányos :U

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72886) mdav88 válasza jack B. (#72873) üzenetére


mdav88
senior tag

Sajnos nem :DDD
De lattam...

(#72887) yazoo1 válasza Sic.Transit (#72866) üzenetére


yazoo1
tag

sima csapvíz-más az itt említett vízek csak k..va drágn beszerezhetők.
Békés megyében annyira nem kemény víz...lehet túl lágy is...lehet ez is gond

(#72888) yazoo1 válasza Keresztapper (#72869) üzenetére


yazoo1
tag

93 fokon nyomom általában,de van ,hogy lejjebb is megyek...
az 1:2 es arány megvan általában,de van hogy hosszabbra húzom...tudom,az is gond
holnap esküszöm vezetek egy naplót...

(#72889) adp válasza M3aN (#72882) üzenetére


adp
őstag

oké akkor másfelől közelítek, kezdj el úgy kávézni, hogy hagyod a gépet bemelegedni 10-15 percig, majd közben 2-3 szor csapolsz/ öblítesz egyet, majd csapolás előtt közvetlen öblítesz még egy rövidet, ezt hogy pontosan hogyan és mikor neked kell majd kikísérletezni, sőt ha nagyon világos a krema főzés előtt pár mp-re be is kapcsolhatod a gőz funkciót, hogy picit melegítse túl, majd ha már megvan a jó beállítás kávézz így egy hónapig, aztán próbáld meg a régi módszerrel úgy hogy bekapcsolod a gépet és amint felfűt egyből főzöd, és meg fogod érteni miért írtam azt amit. ez nem sznobság, nem okoskodás pusztán segíteni szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#72890) sz.zs. válasza yazoo1 (#72888) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Milyen kávé és hagyod-e rendesen bemelegedni a gépet?
Esetleg megpróbálhatsz 1 g-mal kevesebb őrlemény mellett finomabbra, illetve 1 g-mal több mellett durvábbra darálni és figyelni, hogy mikor mi változik az ízekben.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72891) Lefty válasza yazoo1 (#72888) üzenetére


Lefty
addikt

Mennyire vilagos a kofi? Mert akkor inkabb 1:2,5 aranyt javasolnek hosszabb lefolyassal, 35sec korul elso korben. Ja es lehet a 93 fok keves, de nem irtad milyen kave. Meg hany g megy a szurobe? A naplo meg nem vicc, szerintem mindenki irja a beallitasait kavenkent.

[ Szerkesztve ]

(#72892) Keresztapper válasza soldier2 (#72872) üzenetére


Keresztapper
senior tag

"Mert nincs :" Valami ilyesmit akartam írni, csak ezek szerint túl PC lett. :)

http://palscoffeetech.com/

(#72893) soldier2 válasza adp (#72879) üzenetére


soldier2
őstag

Mióta láttam a munkahelyi termoblokkos csodát belülről, azért változott a véleményem ez ügyben valamennyit :) Fejbojleres gépeknél valóban segít a 10-15-25 perc bemelegedési idő, de ezeknél a műanyag csodáknál nincs összeköttetés a termoblokk és a fej között, kell kb 1 dl vizet több részletben átengedni a fejen, hogy felmelegedjen valamennyire. De úgy is kell 5-10 perc.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72894) adp válasza soldier2 (#72893) üzenetére


adp
őstag

pont ugyanezt irtam en is de akkor legyen 10p, mivel nem hasznalok ilyet ezert irtam hogy neki kell pontosan az obliteseket kitapasztalni

[ Szerkesztve ]

(#72895) koxx válasza sz.zs. (#72890) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha ezt írja a géphez, hogy: (catler 8011)

The coffee machine will enter the
sleep mode after approx. 10 minutes
of inactivity, the POWER button will
flash slowly. To wake it up, press any
button, a pumping noise will be heard
and the system will heated.
If you do not press any button for
another approx. 10 minutes, the
coffee machine will be turned off
automatically. POWER button will stop
flashing. To turn the coffee machine
on, press the POWER button.

Mi a fenéért kapcsol ki ennyi idő után ha kb ez lenne a felmelegedési idő :F vagy nyomkodjam addig az öblítést? :)

[ Szerkesztve ]

(#72896) soldier2 válasza koxx (#72895) üzenetére


soldier2
őstag

A környezetvédelmi szabályozást nem baristák írták, az új gépek mindegyike ilyen sajnos. A bojler szigetelése több áramot spórolna, de ezt egyszerűbb követni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72897) koxx válasza soldier2 (#72896) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Remek :/

(#72898) hoffman_


hoffman_
nagyúr

közben mit ád a sors, előkerült egy nyeremény Saeco Poemia (HD8423), hehe. érdemes erről Delonghi Dedica-ra váltani apró ráfizetéssel, vagy csak rosszabb lesz? :))

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#72899) sz.zs. válasza koxx (#72895) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezt ki lehet (szokták) iktatni...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72900) 2007ath


2007ath
aktív tag

Ma kipróbáltam Paljoc Choco Madnessét. Kalapemelés és mély tisztelet!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.