Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73101) bluesfan válasza Laox (#73100) üzenetére


bluesfan
tag

Specifikusan lattéhoz nincs gépajánlat, viszont ami tud jó eszpresszót készíteni és tejet gőzölni, az jó eséllyel bármilyen tejes variánshoz is megfelelő háttér lehet. Ilyen célra találsz az összefoglalóban ajánlást.

(#73102) adp válasza vTamas35 (#73099) üzenetére


adp
őstag

ahogy az arányokat elnézem ez már majdnem inkább cortádo, sztem a flatwhitehoz sokkal több tejet tesznek.

Ha mondasz egy környéket sokkal könnyebb lenne helyet ajánlani amúgy meg: [link]

(#73103) vTamas35 válasza adp (#73102) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Nem, dupla espresso + kb. 100ml tej vékony tejhabbal. A flat white csésze úgy 140-150ml mindössze, capu 200 körül, latte 300.

Igazából XVI. ker. lenne ideális, de majd egyszer ráveszem magam, hogy betévedjek a belvárosba.

O1G

(#73104) adp válasza vTamas35 (#73103) üzenetére


adp
őstag

én is arra lakok (14) elvileg a legközelebbik a mexikóinál van a memories, bár én ott még soha nem jártam, és nem tudom van e filter, mondjuk onnan meg már érdemes bemenni a flow-ba

(#73105) Lefty


Lefty
addikt

Keszthelyen vagy kozeli kornyeken tudtok normalis kavezot?

(#73106) adp válasza Lefty (#73105) üzenetére


adp
őstag

Zalakaroson a no sugar, vagy Egerszegen a kávélabor. Bár ezek azért picit arrébb vannak.

[ Szerkesztve ]

(#73107) Upo válasza sz.zs. (#72884) üzenetére


Upo
addikt

Ez tényleg egy drága rex c100.
Most találtam én is ilyen hamisat: [link]
És valami ilyent kellett volna venni elvileg: [link]

Nem volt róla kép? Én visszakérném a teljes árát, mert ugye így kéne kinéznie: [link]

A második linkem az jobban hasonlít, ha már hamisítvány akkor legalább hasonlítson, bár ki tudja milyen szoftver lehet benne, lehet ugyanaz mint a filléres hamis rex-ekben.

Az eredeti omron E5CC olyan 200 dolcsi körül mozog, a mi pénztárcánkkal max a kínaiasított jut.

Blogom: https://logout.hu/blog/upo/index.html | "Az átlagember alvásigénye még 5 perc"

(#73108) weinmaker válasza #04441088 (#73090) üzenetére


weinmaker
őstag

A pascuccinak is van, és elég jó, bar nem olcsó. A Kávékorzón is irtam rőla. Több cégnek is van.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#73109) Parci válasza fragola.6035 (#73086) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

a csóka ugye 30/500 grammot mond a videóban a cupping brewerről, ami horror, annyi kávéhoz nincs elég ember itthon. a 15/250-nél nem gond, hogy a végén a dugóka alatt marad a finom kávéból túl sok? gondolom a kancsó úgy van méretezve, hogy 30 grammnál van alul elsősorban zacc és nem a szuper filterkávé.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73110) Dr.Anonymus


Dr.Anonymus
addikt

Álom szép, álom jó, álom csendes: Eureka Mignon Silenzio, csak ajánlani tudom. :B
Könnyen használható, jó széles skálájú fokozatmentes, síktárcsás, masszív és prémium cucc.


(#73111) Lefty válasza adp (#73106) üzenetére


Lefty
addikt

Igen, nemileg odebb vannak, de koszi az infokat mindenesetre.

(#73112) sz.zs. válasza Upo (#73107) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Sajnos nem volt kép, csak a dobozáról. Elb.....m, hogy így megvettem, nincs mit reklamálnom. Viszont azóta nyúzom és nem olyan rossz ám! A Rexnél sokkal stabilabb! nem mondom, hogy megérte az árát, de használható :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73113) And06 válasza Dr.Anonymus (#73110) üzenetére


And06
aktív tag

mivel "prémium"abb egy mazzertől?

(#73114) Dr.Anonymus válasza And06 (#73113) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

a korábbi lelit fred-emhez képest az :D
vannak árkategóriák, a 100-as területen szerintem ez egy nagyon jó gép :K

[ Szerkesztve ]

(#73115) GAgyiXyXy válasza Dr.Anonymus (#73114) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

És milyen a fredhez képest az örlemény? Kevésbé rögös? Mennyi a pangó? A fredhez képest megéri a dupla árat?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#73116) Dr.Anonymus válasza GAgyiXyXy (#73115) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Eddigi csekély tapasztalatok alapján sokkal jobb, kevésbé rögös, ugyanabból a kávéból aromára mintha többet hozna ki (és ezt mások is akivel kóstoltattam megerősítették).
Nagyon halk, a kávéfőzőnél csendesebb (Lelit anna).
A kényelmi feature-ök is jók, mondjuk pl. az hogy aláfér egy tároló, a kar kivehető, vagy hogy alulról lezárható a kávébab tartály, hogy könnyebb legyen kávét cserélni ha túl töltötted - benne lehetett volna a Fredben is.

(#73117) GAgyiXyXy válasza Dr.Anonymus (#73116) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

És a pangó? Én adagonként darálok, nálam nem mindegy mennyit kell hozzá pofozni.

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#73118) Dr.Anonymus válasza GAgyiXyXy (#73117) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

kipróbálom mégegyszer, hogy pontosat írjak, de jónak tűnt ezen a téren is. :K

egyébként a Rancilio Rockyn is gondolkoztam, de még az előd Eureka modellhez képest is durvának tűnt a legfinomabb őrleménye:
https://www.youtube.com/watch?v=8RQ6AD-uhD0

(#73119) weinmaker válasza Parci (#73109) üzenetére


weinmaker
őstag

De ezt egy sima frenchpressel is meg tudod szerintem csinálni ha van otthon ;)

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#73120) kk831228


kk831228
addikt

ha valakit érdekel iberrital, priviben jelezze... ;)

bár itt mar kétlem, hogy barkit is érdekelne... ;] :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73121) adp válasza Dr.Anonymus (#73118) üzenetére


adp
őstag

jo h nem a rocky lett :D

(#73122) CB


CB
senior tag

Az elmúlt héten volt szerencsém minden nap a balatonfüredi Pazar kávézóban meginni a délutáni eszpresszót.
Ittam Brazil, Etióp, Kolumbiai és Hondurasi kávékat.
Mivel még nagyon zöldfülű vagyok, így csak ízlelgetem, próbálom felfedezni miben különböznek.
A mai Hondurasi:

Kár, hogy csak 6-8 pici korty az egész, mert nagyon finom.
Annyit megtudtam, hogy 92,3 fokos a fej, és a szekszárdi LuckyCap pörköli és szállítja.

[ Szerkesztve ]

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73123) Parci válasza CB (#73122) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

háde bazz, akkor összebeszélhettünk volna, hiszen az elmúlt hét felében én is minden nap ittam ott presszót a családommal... :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73124) CB válasza Parci (#73123) üzenetére


CB
senior tag

Őszintén szólva nekem megfordult a fejemben, de elhessegettem a gondolatot, mert nem akartam belekavarni más nyaralásába.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73125) Parci válasza CB (#73124) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

majd legközelebb, az meg nem bekavarás, hogy összefutunk ott, amikor amúgy is mennénk oda mindannyian :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73126) sz.zs. válasza kk831228 (#73120) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Na, ezek szerint barátok lettetek a Majorral?! :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73127) kk831228 válasza sz.zs. (#73126) üzenetére


kk831228
addikt

baratkozunk még... ;) :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#73128) Lefty


Lefty
addikt

Az elet nagy problemai. Egy jo hetre elutazunk Balatonra, viszont a kozelben rendes kavezo nem lesz, ahogy azt korabban kipuhatoltam. Hogyan fogom a napi kaveadagot biztositani? :) A GC-t azert nem akarom elvinni, igy gondolkodtam egy brikkan esetleg, melle meg a graef siman utazaskepes. Kerdesem, hogy mennyire gany azzal a kave? Van-e egyaltalan ertelme? Egyeb alternativ otlet esetleg van?

(#73129) Rush77 válasza Lefty (#73128) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szerintem a brikka simán vállalható. Én is azt használom utazósnak.

(#73130) Dr.Anonymus válasza GAgyiXyXy (#73117) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

Kipróbáltam, de pofozásra nem jön ki semmi az Eurekaból darálás után, mert eléggé masszív a több mint 5 kilójával.
Úgyhogy a kedvedért kicsit meg is tornáztattam szegényt, íme az eredmény:
https://www.youtube.com/watch?v=o9ix4AgXxeg
Szerintem ez minimális pangó, de kalapáccsal már nem megyek neki a kedvedért :D

(#73131) sz.zs. válasza Dr.Anonymus (#73130) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezt nem így szoktuk.... kiöntöd belőle a kávét. Párszor ráindítasz, közben pofozgatod. Így elvileg kijön belőle ami ki akar, de a legjobb, ha kiporszívózod. Beletöltesz mondjuk 18 g babot, ledarálod, megméred. Amennyivel kevesebb lesz, mint 18 g, na az a pangó!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73132) GAgyiXyXy válasza Dr.Anonymus (#73130) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

Köszönöm, már többet tettél mint elvárható lett volna, de sz.zs. jól beszél, mérlegelni kellene.
18g be, mennyi jön ki kis rásegítéssel? Ha még ezt megtennéd, (videó nem kell,) megköszönném :)
És persze egy mérés nem mérés...

@baker_ : én is brikkát hurcolok, azt a pár napot kibírja az ember és a nyaralás végén legalább van valami, amiért (igazi jó kávé) érdemes hazajönni. Könnyebb útrakelni :)

[ Szerkesztve ]

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#73133) mdav88 válasza Dr.Anonymus (#73130) üzenetére


mdav88
senior tag

Én egyszer próbáltam meg a majort pofozgatni, de visszaütött, azóta nem piszkálom.... :DDD

(#73134) adp válasza Lefty (#73128) üzenetére


adp
őstag

nem rossz a brikka de nalam minden kavenak vagy egy brikka ize, ez kb mint a nespressonak is van egy jellegzetes ize, kezdetben egyiknel sem zavart annyira, most mar elegge zavar mindketto. en szemely szerint nem szeretem a brikkat es nem is ajanlom, max utazosnak de otthonra sokkal elobb egy automatat ajanlanek barkinek

[ Szerkesztve ]

(#73135) Dr.Anonymus válasza sz.zs. (#73131) üzenetére


Dr.Anonymus
addikt

sz.zs.:

LOL, ilyenkor jövök rá, hogy mekkora noob vagyok ehhez a fórumhoz :DDD :DDD

GAgyiXyXy:

Ok, csak egy kis türelmedet kérem, mert a mérlegben elemet kell cserélnem otthon.
Igyekszem hétvégéig összehozni. :K

mdav88:

Önvédelmi feature :DDD

(#73136) Bazsee71 válasza Lefty (#73128) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nálam az utazós egy 2 személyes Top Moka lett, egyszerűen azért, mert könnyebb eltakarítani, mint a Brikkát.

(#73137) #91073280 válasza Lefty (#73128) üzenetére


#91073280
törölt tag

Vidd a GC-t is.

(#73138) Parci válasza adp (#73134) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

egy ellenvélemény: kedvelem a brikkát, szép, savas kávét lehet csinálni vele, otthonra el sem tudom képzelni, hogy melyik automatával lennék elégedett.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73139) soldier2 válasza Parci (#73138) üzenetére


soldier2
őstag

Egy késcsere után a tőled vett Aquaviva szerintem verte a brikkát egy Choco Madness-el vagy Spicy-val. :D

Baker: nyaralásra nálam is a brikka a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73140) Lefty válasza adp (#73134) üzenetére


Lefty
addikt

Köszi, illetve mindenki másnak is. Itt most csak is kizárólag egy hét átvészeléséről van szó, az otthontól távol, eszembe sem jutott otthon rendszeresíteni a Brikkát. :) Csak annyi tényleg, hogy azért úgy vállalható módon megigyam (esetleg élvezzem is) a napi adagot. Szóval nem kifejezetten vinném a GC-t meg a Superjollyt.

Szóval gondoltam puhatolózom a Brikka/Moka felhasználóknál, hogy egy kis graeffel meg friss paljoccal jó alternatíva lehet-e rövid időre :)

(#73141) Parci válasza Lefty (#73140) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem szeretni fogod. mi sem használjuk máskor, csak ott, és kedveljük, ezer éve megvan.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73142) norkov84 válasza mdav88 (#73133) üzenetére


norkov84
tag

Én is csak a cukrász tölcsért paskolom rajta a ráindítás után. Igaz, pumpálok cserében.

(#73143) Laox


Laox
aktív tag

Ez a Bialetti Brikka jobb, mint egy olcsó kávéfőző (most éppen ilyen van)? Egyelőre még gyűjtök a több százezres főzőre, de addig is szeretném a finomabb ízeket, ha ebben az alsó árszegmensben van erre lehetőség.

(#73144) adp válasza Parci (#73138) üzenetére


adp
őstag

persze mert csak nyaralaskor hasznalod, evente egyszer, ha elkezded huzamosabb ideig hasznalni akkor erted meg amit irok, en is azt irtam h csak nyaralasra ajanlom, amugy nekem egy automata ezerszer jobb es egyszerubb, persze nem cserelem le a gaggiat ra

[ Szerkesztve ]

(#73145) #91073280 válasza Lefty (#73140) üzenetére


#91073280
törölt tag

Nálam a Brikka csak úgy főz jól, ha előforralt vízzel, megemelt súlyszeleppel használom, vagyis mokka módban. Viszont így jobb mint bármilyen más kotyogós, gondolom az alumínium jó hővezető, jobb mint a rozsdamentes acél. Na meg a kosárméret sem elhanyagolható, egész nagy adagokat nyel el.

Viszont nekem ennél is jobban tetszik a filteres, amit nemrég írtam. Elég egy forróvíz forrás meg a fém filter tölcsér. Utazáshoz ideális, szükségképpen kipróbáltam már kapszulás kávé tartalmával is, nagyságrendekkel jobb volt mint amit a gép kreált belőle. Csak az arányokat kell betartani, 1:10 a minimum, de 1:4 is előfordult már, az öntésnél sem kritikus. Semmi varázslat, ez nem az a tölcsér.

(#73146) #91073280 válasza Laox (#73143) üzenetére


#91073280
törölt tag

Nem jobb. Számold ki, megéri-e.

A tiéd kb. ilyet főz, mint ez a másik? https://www.youtube.com/watch?v=datk05BTHD0

[ Szerkesztve ]

(#73147) Parci válasza adp (#73144) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem vagyok meggyőződve róla, hogy kevésbé zavarna egy automata hulladék kávéja, mint a brikka körülményessége, de maradjunk annyiban, hogy itthon mi sem a brikkát használjuk :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73148) Lefty válasza #91073280 (#73145) üzenetére


Lefty
addikt

Mit jelent ez a megemelt sulyszelep? Ha most veszek egy brikkat semmit nem szeretnek pluszba rakolteni, merg ritkan hasznalnam.

(#73149) adp válasza Parci (#73147) üzenetére


adp
őstag

engem sem feltetlen a korulmenyessege zavar, mondom hasznald legalabb 5-6kaveval huzamosabb ideig csak a brikkat, nekem is akkor valtozott meg a velemenyem, nyaralaskor meg tetszett, teglaval is

[ Szerkesztve ]

(#73150) Bazsee71 válasza Lefty (#73148) üzenetére


Bazsee71
őstag

Nem is kell ráköltened semmit. A súlyszelep megemelésével pont azt a funkciót iktatod ki, amitől a Brikka egyedi.

Nem tudom azt olvastad-e, de a 4 személyes hozza a kb. 2 személynek elegendő mennyiséget, így azt érdemes venni, ha ketten vagytok rá.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.