Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73301) jack B. válasza CB (#73297) üzenetére


jack B.
csendes tag

nem a hülyeség a jó szó, csak nálam pl. elveszne a varázsa a tekerősnek. akkor vegyél automatát, érted. nyilván időt spórol, meg lehet egyenletesebb, de szerintem baromi hülyén nézne ki, ha a vendégeknek így kezdeném el készíteni a presszót.

(#73302) soldier2 válasza killerjohn (#73298) üzenetére


soldier2
őstag

A Kávéológián volt egy Baby pár napot olvass vissza. Pénteken még megvolt neki, de a kollégámat nem tudtam meggyőzni.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73303) koxx válasza CB (#73297) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kepzeld vegul sikerult a szallasunktol cca 50meterre talalni normalis kavet. A fricskaban a bluebirdtol van a kofi. Egy presszot ittam, asszony egy lattet. Toronymagasan ez volt a legjobb itt Veszpremben. Ha jol remlik 420-ert.

(#73304) jack B. válasza jack B. (#73296) üzenetére


jack B.
csendes tag

még egy pici az SM90-hez. szerintem szar. nem bírom presszóképessé tenni, és a motor nem is folyamatosan jár, hanem pulzálva, nem igazán tudom rendesen elmagyarázni. tök jó bőrben van, kések is patentek, de valami gebasz lehet vele. utána olvastam németeknél, állítólag valami motor rúgó törhetett el, attól ilyen szakadozott a hangja.

valakinek ötlet?

(#73305) stereofan válasza koxx (#73303) üzenetére


stereofan
tag

szia,
Veszprémben még érdekes lehet a Gusto delikát, illetve egy viszonylag újabb hely a Big Caffé House.
mindkettő az Almádi úton van, a Gusto a városhoz közelebb a rendőrség közelében, a Big pedig feljebb,
az Interspar felé bekanyarodva a villamossági üzlet mellett az udvarban.
itt még nem jártam, nekem is csak említették.
nyilván egyik hely sem Tizen1 színvonal, de egy próbát megérhet.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#73306) bluesfan válasza stereofan (#73305) üzenetére


bluesfan
tag

Szia!

A végén még sok lesz itt a fan Veszprémből. :DD

(#73307) stereofan válasza bluesfan (#73306) üzenetére


stereofan
tag

szia!
várlak egy kávéra ahogy megbeszéltük!
😉

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#73308) adp válasza jack B. (#73296) üzenetére


adp
őstag

szedd le vagyis csavard le a felso kestartot, porszivozd ki, fogkefevel vagy barmivel pucold tok tisztara a keseket, majd csavard vissza allo helyzetben amig ossze nem szorol, majd innen tekerd vissza kb 4-5rovatkat, ha tiszta a gep nyugodtan lehet allo helyzetben is tekergetni, ja es az autotmata kapcsolot a garat feletti tokban kosd vagy kottesd ki, vigyazz mert 230at kapcsol!!
ugy szepen ki lehet soprogetni a garatot, igy nagyon sok lesz a pango

[ Szerkesztve ]

(#73309) hogyaza válasza killerjohn (#73298) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Szia!
Nekem lesz nemsokára egy 2012-es Baby classom.
A héten lett kész a talp porfestése,kívül-belül olyan lesz mint az új.Félig van még összerakva.Kapott réz OPV-t is.Megvan hozzá a PID is,meg 8-as rézcsö is.Ha hétvégén hazaérek,akkor tervez összerakni.
Van egy Classic is,de az nem kifogástalan állapotú.
Ha érdekel valamilyen verzió privátban légyszi.

[ Szerkesztve ]

(#73310) CB válasza koxx (#73303) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm. Ez a Fricska nagyon jó helynek tűnik a google térkép fotóit nézve. Valószínű, hogy az ebédet is ott esszük meg. Csak legyen jó idő!

stereofan: Köszönöm a tippeket neked is, a Gusto delikat lesz a következő.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73311) SoundON


SoundON
tag

Gaggia Classicnál kinél mennyi a max kijövő víz mennyisége persze kar nélkül. Pl 1 perc alatt kinél hány gramm vizet nyom ki a pumpa? Gyanús lett nálam valami az űrgaggián, ezért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#73312) stereofan válasza CB (#73310) üzenetére


stereofan
tag

a Fricskának igen jó konyhája van,
az Olívát is ajánlom, hasonló, talán még színvonalasabb, nagyon komoly chef-el.
a Fricska közelében a Völgy fagyizó kihagyhatatlan!

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#73313) sz.zs. válasza SoundON (#73311) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Nekem szűkítőzve 30 sec alatt 195 ml, előtte ha jól rémlik 250, v. 270 ml volt.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73314) SoundON válasza sz.zs. (#73313) üzenetére


SoundON
tag

Köszi a gyors választ! Akkor nálam valami beszart mert 30sec alatt csak 75ml víz jön ki a dimmert maxra felcsavarva. Mi lehet a baj? Ma már beraktam egy új ulkát és próbából a dimmert is kihagytam de ez így is csak 75ml vizet ad 30sec alatt. Érdekes hogy a nyomasmerő ennek ellenére is 9bart mutat.

(#73315) sz.zs. válasza SoundON (#73314) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Úgy gondolom valami dugulás lehet. Első körben nézd meg a 3 járatút sztem.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73316) koxx válasza stereofan (#73312) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A völgy fagyizora ralatok az ablakbol, kb 30meterre van :) tenyleg jo a fagyijuk.

(#73317) SoundON válasza sz.zs. (#73315) üzenetére


SoundON
tag

A 3 jaratúval mit kell csinálnom, hogy nézzem meg hogy teszi-e a dolgát?

(#73318) Lefty


Lefty
addikt

Reggeli Black LXR GC-vel.

(#73319) dozó válasza SoundON (#73317) üzenetére


dozó
tag

Ha a gőzcsövön jön a víz rendesen, akkor a 3 járatú, vagy a szűkítő (ha van benne) van, eldugulva próbálkozhatsz citromsavazással, ha nem segít, akkor a 3 járatú leszedése kipucolása,

(#73320) SoundON válasza dozó (#73319) üzenetére


SoundON
tag

Koszi szepen! Szuper, így gyorsan le lehet majd csekkolni hogy mivel van a baj.

(#73321) Parci válasza SoundON (#73320) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

mikor citromsavaztad utoljára?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73322) SoundON válasza Parci (#73321) üzenetére


SoundON
tag

Kb 6hete, azota 15-20liter víz ment át rajta. Durvan 14 liter Norda+Mg es kb 6liter víz amit a Flowból hoztam.

(#73323) Parci válasza SoundON (#73322) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, az érdekes, mert ha a citromsavazásnál dugult volna, az már rég kijön, 15-20 liter ilyen víztől viszont nem kéne neki.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73324) SoundON válasza dozó (#73319) üzenetére


SoundON
tag

Na most sikerült megnéznem. A gőzcsapon keresztül szépen jön a víz, tehát ahogy mondtad vagy a 3járatú vagy a szűkítő szart be. Hogyan tudom tovább szűkíteni a kört? :) Tehát hogy tudom eldönteni hogy a 3járatú vagy a pipacsőbe szerelt szűkítő a hibás? Melyikkel mit kell tennem? Például hogy tudom le ellenőrizni meg tisztítani a 3járatút?

(#73325) sz.zs. válasza SoundON (#73324) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A 3 járatút sajnos csak úgy, ha kiszereled és szétszeded. Esetleg megpróbálhatsz hosszabban vakszűrőzni még előtte, hátha megoldódik és megúszod a szerelést.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73326) looser


looser
addikt

Sziasztok!

Ha csapoláskor a kar mellett csordogál a kávé, akkor az kartömítés cserés lesz? Ha igen, látok több méretet (6,5-8,5-9), egy GB-hez melyik lenne megfelelő?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73327) bacskait válasza killerjohn (#73298) üzenetére


bacskait
tag

Nekem van egy SM90 eladó, keveset használt gyári Mazzer késsel. Az 50-be belefér, annyi az irányára.

(#73328) zoknee válasza looser (#73326) üzenetére


zoknee
csendes tag

Nekem GC-hez ez az Expolygonos lett jó. A mindenféle utángyártottak nem tömítettek, amiket máshol vettem, ez meg gyári.
1786216 Eredeti Ga Classic kartömítés 72x57x8.5
Baby-hez is gondolom ez kell.

(#73329) killerjohn


killerjohn
addikt

SM 90 vagy CM 81 ? egyikről se tudok semmit se...

(#73330) jack B. válasza adp (#73308) üzenetére


jack B.
csendes tag

ezeket mind megcsináltam, kivéve a kiköttetést, de az nem befolyásolja, hogy nincs rendes őrlemény. viszont nem hallom a kések sikítását, szerintem össze sem érnek. meg mondom, az őrlő motorjának hangja nem folyamatos, hanem darabos, szinte pulzáló. az eladó szerint valami szénkefével és valami rúgóval lehet gond ilyenkor. ő állítja, hogy teljesen jól működik. érdekes.

(#73331) looser válasza zoknee (#73328) üzenetére


looser
addikt

Köszi szépen, akkor ez lesz az :-)

:R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73332) sz.zs. válasza killerjohn (#73329) üzenetére


sz.zs.
senior tag

A Graef CM81 - ami nekem van eladó - gyakorlatilag egy CM702 fém köntösben, fehér színben.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73333) jack B. válasza jack B. (#73330) üzenetére


jack B.
csendes tag

na, szemcseméret alakul, közelebb tudtam vinni a késeket, azt a kis bizbasz csavart kellett kitekerni jobban a szemcseméret állítón. viszont a hangja borzasztó továbbra is.

csináltam egy videót róla.

(#73334) fragola.6035 válasza jack B. (#73330) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nincs ebben se szénkefe, se rugó. Max. annyit tehetsz vele, hogy kicseréled a kondenzátort.

https://caffe35.webnode.hu/

(#73335) killerjohn válasza sz.zs. (#73332) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi :) sajnos a CM702 sem mond semmit. nem vagyok nagy guru :(
CompaK K6-om van, saját doserless moddal... Ehhez képest hogyan teljesítenek ezek?

(#73336) Nimda


Nimda
addikt

Hi!

Mivel a pacificcafésok szabin vannak, a héten sajnos nem lehetséges tőlük rendelni. Tud valaki egy iható bolti kávét "gyorsba" amíg újra elérhetőek lesznek? Kizárólag arabika, nem erős, szemes, vagy őrölt érdekelne, kis kiszerelésben, brikkához.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#73337) soldier2 válasza Nimda (#73336) üzenetére


soldier2
őstag

Pallyotz Choco Madness. Nem bolti, de a Pacific sem.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73338) Nimda válasza soldier2 (#73337) üzenetére


Nimda
addikt

Pallyotz nem szállít a címemre, elmenni meg nem tudok érte. Ma kéne valami iható, de bolti is megfelel:(

[ Szerkesztve ]

(#73339) Toobee válasza Nimda (#73338) üzenetére


Toobee
veterán

El kell költözni. Vagy megkérni, hogy postázza.

https://barbieripnk.hu/

(#73340) looser válasza Nimda (#73338) üzenetére


looser
addikt

Szerintem az ALDI-s Espresso Bar Italia megfelelhet neked. Kiemelkedik a kommerszek közül, szerintem.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73341) mdav88 válasza Nimda (#73338) üzenetére


mdav88
senior tag

Amikor így jártam Lavazza Cafe Espresso-t vettem, találtam viszonylag friss pörkölést, és sikerült vállalhatót készíteni belőle.

(#73342) von toth válasza Nimda (#73338) üzenetére


von toth
tag

Aldit hagyjuk, 4500/kg lavazza szinte bármi csak az előredarált bolti téglát ne. Rajta van a csomagolás és a lejárat dátuma is . Értelem szerűen azt vedd ami később jár le. Egyébként és postapontra kérem, ma jött meg az aktuális, a san miguelre kíváncsi vagyok. Már most.

(#73343) Nimda válasza von toth (#73342) üzenetére


Nimda
addikt

mdav88 + looser köszi az ajánlásokat. Végül is ami gyorsan elérhető volt, az a Lavazza Cafe Espresso, szemes. Ha jól láttam a dátumot, mindegyik tavalyi csomagolás, ami jövőre jár le, hát nem valami friss. Még van a régiből is egy kevés (la piazza) de utána kipróba.

(#73344) sz.zs. válasza killerjohn (#73335) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Belépőszintű kiskúpos az eszpresszó képes kategóriában :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73345) CB válasza Nimda (#73343) üzenetére


CB
senior tag

Most voltunk a veszprémi aldiban, kíváncsiság képpen megnéztem a lejáratát az Espresso Bar Italia-nak. 2019. 10. hó. Az sem valami friss.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#73346) sz.zs. válasza CB (#73345) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én egyszer vettem egy olyat itt valakinek az ajánlására, a kukában landolt, számomra ihatatlan kategória.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73347) jack B. válasza fragola.6035 (#73334) üzenetére


jack B.
csendes tag

Köszi, Fragola! Ezt megpróbálom...

(#73348) bacskait válasza killerjohn (#73329) üzenetére


bacskait
tag

Az SM90 meg egy síkkéses nagyobb gép. Ha valaki nem akar vagy nem tud Mazzer SJ-90-120e Ft-ot szánni, akkor szokták ajánlani. Graef-el nem tudom összehasonlítani, de nekem egy Iberital-t váltott. Lényegesen jobbak vele ugyanazok a kávék, ugyanazon a GC-n.
Azért adom el, mert hozzám került fragola moddolt SM95-e.

[ Szerkesztve ]

(#73349) SoundON


SoundON
tag

Miután egy zsír új pumpa után egy zsír új 3járatút is belevettem és semmi nem változott a gyenge 75ml/30másodperc átfolyáson, gondoltam nincs mese, szét szedek mindent.
Egyszerűen nincs magyarázat!!! Elvileg ez ugyan az a zsír új CADY Trade es fej 3hónap elteltével...
És mindez úgy, hogy nem belehugyozok, meg aksivizet öntök bele, hanem patika Nordát meg Flowban csapolt tudományos vízzel etetem.

Most vagy elraboltak az ufók, bekameráztak és röhögnek rajtam vagy nem értem...

[ Szerkesztve ]

(#73350) SoundON válasza SoundON (#73349) üzenetére


SoundON
tag

ez meg hogy?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.