Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73951) mayday00 válasza Bazsee71 (#73950) üzenetére


mayday00
őstag

Sima mezei. :)

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#73952) nemethsza válasza mayday00 (#73949) üzenetére


nemethsza
tag

De igen, viszont - ha elolvastad, azt is látod, hogy - nem annyiért, amennyit te írtál.
Az új gép drága. Viszont nem biztos, hogy jó.
Ez egy "technikai sport", az általánosan (itt) elfogadott (talán) konszenzus alapján a jó presszóhoz gép+őrlő mindenképpen kell, ez újban kb. 100-150e, használt, de jó cuccban talán 70 körül az alja (de majd vki kiigazít).

Azért írtam, hogy kinek, mi a jó. Ha neked pl. ízlik egy automatás "presszó", akkor az is egy lehetőség. Az új drága, viszont általában nem tartós a szerkezet. A klasszik karos presszógép meg sokféle, sokféle produktummal :-(

"Tanútt embernek párlya nincs!"

(#73953) Bazsee71 válasza mayday00 (#73951) üzenetére


Bazsee71
őstag

Kicsit konkrétabban? Ha a propelleres cukordarálóra gondolsz, akkor az sajnos nem alkalmas presszóra.

[ Szerkesztve ]

(#73954) soldier2 válasza Frogz (#73944) üzenetére


soldier2
őstag

Lehet etetni adagonként, érezhetően jobb a végeredmény úgy ús, hogy van benne 1-2g pangó.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73955) koxx válasza Bazsee71 (#73953) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Lehet, hogy egy hario mini mill :)

(#73956) Bazsee71 válasza koxx (#73955) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lehet egy Rhino is. Vagy egy Skerton. Vagy... :)

(#73957) paljoc válasza Bazsee71 (#73956) üzenetére


paljoc
tag

Vagy amit én veszek, a Comandante, tekertem vele egyet Toobee-nal az irodaban es eleg meggyozo volt a szerkezet. :-) Kell kanyarodni egyet az expolygon fele.🛵

(#73958) Toobee válasza paljoc (#73957) üzenetére


Toobee
veterán

Kinu meg jobb szerintem. Bár azt hiszem durván felment az ára.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#73959) SierraFox válasza Toobee (#73958) üzenetére


SierraFox
tag

Az enyém még eladó. ;) Az f64evo késes mini mellett nem használom ki...

(#73960) paljoc válasza Toobee (#73958) üzenetére


paljoc
tag

Fel bizony, ugyanis: “Mivel a homebarista közösség egy jó részének jó marketing szöveggel szinte bármit, bármennyiért el lehet adni, (lehet az akár gyári hibás és tervezési hibás eszköz is,) így a Kinu is hasonló árazást alkalmazhatott.”
😱😆
/a comandante 50-ert még belefér/

[ Szerkesztve ]

(#73961) Bazsee71 válasza paljoc (#73960) üzenetére


Bazsee71
őstag

Az az 50 is inkább 63.5, már ha a bruttó árat tekintjük mérvadónak. :) Engem csak az zavar, hogy még mindig lutri, hogy kotyog-e majd a tengely vagy sem, kiszámíthatatlan. Amúgy tekerni sokkal jobb, mint a Lido-t, azt magam is tapasztaltam.

(#73962) Libretom válasza Libretom (#73946) üzenetére


Libretom
aktív tag

HAHÓ! Senkinek nincs kedve rámozdulni a kérdéseimre? :) Ennyire érdektelenek lennének? :DD

(#73963) Bazsee71 válasza Libretom (#73946) üzenetére


Bazsee71
őstag

1. A kosarat mindig névértéken (vagy közelében) kell tölteni, ha jó eredményt szeretnél.

2. A döglött kávé tipikus ismertetője, hogy átzubog rajta a víz. A Pellini egy kimondottan rossz kávé. Egy első osztályú tamper sem segít rajta. Ha választanom kellene, akkor inkább műanyag tamper, és minőségi kávé. De jobb, ha nem kell választani. :)

(#73964) adp válasza Libretom (#73962) üzenetére


adp
őstag

vegyel jo kavet, es finomits az orlon

bazsee: nem feltetlen doglott, en amit anno teszteltem es egyszer regebben vettem az nem volt doglott csak siman szar, MM-ba gyakran vam 3-4honapos ami a NO gazban siman el van

[ Szerkesztve ]

(#73965) soldier2 válasza adp (#73964) üzenetére


soldier2
őstag

A NO-t a dízel autók kipufogójából szedik? Ezért nem volt dízelbotrány a Fiatnál, amíg a Fritzek semlegesíteni próbálták kevés sikerrel addig az olaszok felfogták és beletöltötték kávés zacskókba. N2 lesz az ;]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73966) Libretom válasza Bazsee71 (#73963) üzenetére


Libretom
aktív tag

Világos. Ez mindent megmagyaráz, de annak örülök, hogy tudom a megoldásokat! Én sem választok, ergo a tamper beszerzése folyamatban van, most mehet a rendelés a Kávékalmárnak.Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#73967) Illesvik


Illesvik
csendes tag

Mazzer SJ gyári piros festéssel eladó. 2 éve vettem akkor volt késcsere benne, otthon használt, azóta kb. 25 kg ment át rajta. Babtartály és egyebek is megvannak.
85.000 Ft. Budapest 14. Kerületben van.


Üdv Viktor

(#73968) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!

Gondoltam kipróbálom a Barista Hustle víz receptjét és ehhez kérnék egy kis segítséget.

Desztillált vízből bármilyen megteszi? Vagy van amit ajánlanátok?

Érdemes előtte vízkőteleníteni a gépet? Eddig csak Oscar párnával illetve egy ideje csak nordával használom.

A buffer és mg koncentrátumokat gondoltam ilyen üvegbe teszem. Ezeket hol érdemes tárolni, sötét helyen, esetleg hűtőben?

Köszi.

(#73969) Mano66 válasza Rush77 (#73968) üzenetére


Mano66
senior tag

Ha Norda-ról ne válts. Egy ideig én is kevertem a vizet meg Oscar párna kombóval is próbáltam. Most egy hete csak Norda, de érezhetően jobb a kávé (Paljoc Guatemala).

A koncentrátumokat én hűtőben tartottam.Ne keverj be 1litert mert meg őszülsz mire elfogy.

[ Szerkesztve ]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#73970) mdav88 válasza prandris (#73935) üzenetére


mdav88
senior tag

Fejhő témakör:

Nem hagyott nyugodni, mert 108 fokos víznél voltak elfogadhatóak a kávék, ezért levettem a fedelet, megigazgattam a hőelem vezetékét, és újracsavaroztam a pidre: A fej hője sokkal közelebb került a bojleréhez, most rámérve 98 fokos pidnél 20p-fél óra után 91-92 fok magasságában mocorgott.
Nem vagyok nagy villanyos, de lehet hogy rossz volt a kontakt...

Mindegy, a lényeg, hogy meggyógyult a beteg :)

(#73971) Rush77 válasza Mano66 (#73969) üzenetére


Rush77
aktív tag

Szerintem teszek egy próbát mi baj lehet alapon aztán max visszatérek a Nordára.
De megfogadom a tanácsot és csak fél liter koncentrátumot keverek be.
Nekem a Norda érezhető javulást hozott az Oscarhoz képest karcosság eltüntetésében de ízre nem éreztem akkora nagy ugrást mint amit itt sokan (nyílván benne van a nem túl kifinomúlt ízlelésem is de többet vártam mint lényegében a karcosság eltüntetését).

(#73972) Mano66 válasza Rush77 (#73971) üzenetére


Mano66
senior tag

Én leszűkítettem 1dl-re a bekevert vizet. Csak pár gramm kell belőle.Amit karcosságnak írsz a kevert vízzel vissza jön.A Norda nálam kellemes csalódás.Selymesebb,lágyabb,csokisabb íz.Az ára is tűrhető a GRoby-ban. Innen nem kell rendelnem a fiam meghozza. Ott megy el mellette.

[Norda 2L]

[Norda 1,5L]

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#73973) adp válasza Mano66 (#73972) üzenetére


adp
őstag

csokis kávéhoz valóban felesleges a nordán vagy az oscaron kívül mást használni, de azért ne mondjuk már ilyen blődségeket, meg ne beszéljük már le a kollégát ha ki szeretné próbálni. Ha a nordát vagy bármilyen eljáréssal készített vizet "megoscarozol" annak kb annyi értelme van mint, hogyha egy finom kávét jól feltejszínhabozol. Nyilván a barista hustlenél értenek egy kicsit hozzá és elég sok jó magyar tapasztalat is van vele, igaz spec kávé fronton leginkább. A lényeg a tiszta víz alap, amit nem könnyű beszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#73974) bandras83


bandras83
csendes tag

Akkor újra, hátha most érkezik válasz is:

Sziasztok!
Csak megerősítést szeretnék kérni arra, hogy a Gaggia Baby-hez tökéletesen passzol-e a vendéglátós Gaggia szűrőtartó?
Konkrétan ez:

http://expolygon.hu/webshop/termek/13-298-szurotarto-700567

Valamint a GB szűrőtartójának kifolyói is passzolnak erre? Köszi!

(#73975) Rush77 válasza adp (#73973) üzenetére


Rush77
aktív tag

Lebeszélni nem fog tudni senki :DDD
Nekem a csokisabb vonallal nincs is problémám de más gyümölcsösebb kávéknál, pl sidamo, vagy hasonlóknál nekem a norda egyszerűen nem nyújtott semmi extrát.
Meg hajt a kíváncsiság, hogy milyen lesz, meg szeretek kisérletezgetni.
És igazából az egyik legfontosabb kérdésem még mindig lóg a levegőben. :D
Van e bármilyen desztillált víz ami ajánlott vagy besétálok a tescoba és lekapok egyet a polcról.

[ Szerkesztve ]

(#73976) adp válasza bandras83 (#73974) üzenetére


adp
őstag

igen, de ha jól gondolom akkor ez csak annyi mint a képen van, se kifolyó se nyél, így ez kevés lesz kell még nyél meg kifolyó: [link]

a kifolyó az mindenhol 3/8-os

[ Szerkesztve ]

(#73977) adp válasza Rush77 (#73975) üzenetére


adp
őstag

az a helyzet, hogy amire te gondolsz az ioncserélt víz nem deszt víz, az csak a kocsiba és a vasalóba lesz jó, kávéhoz egyáltalán nem jó, sok benne a Na ion, igazából ettől is nem túl jó választás az oscar, főleg világosabb pörikhez, mert ott is a Ca-t és az Mg-t Na-ra cseréli a párna. Fogalmam sincs a közeledben hol tudsz szerezni desztvizet. Első körben megpróbálhatod amúgy magnéziumozni is a Nordát. Édesebb lesz tőle a kávé

[ Szerkesztve ]

(#73978) Rush77 válasza adp (#73977) üzenetére


Rush77
aktív tag

Oscart már pár hónapja nem használok. Nordázok mióta kiszakadt a párna egy teljes takarítás alkalmával.
Gondolom gyógyszertárban sem nagyon árulnak desztvízet.
A norda magnéziumozását, hogy kell elképzelni? Csinálok egy ugyanolyan mg oldatot mint ami a BH oldalán van pl és azt adagolom a nordához?

(#73979) bandras83 válasza adp (#73976) üzenetére


bandras83
csendes tag

köszi, igen, ez csak szűrőtartó és fa nyelet néztem ki hozzá, vagyis láttam másnál ezt a kombót, a gyári bakelit helyett.

(#73980) dni


dni
őstag

Sziasztok,

korábban érdeklődtem filter kávé készítéshez szükséges eszközökkel kapcsolatban, kicsit félretettem a projektet, azonban mostanra sikerült beszereznem őket (kancsó, mérleg, őrlő, v60) :)
Következő kérdésem az volna, hogy teljesen kezdő kávézóként milyen kávéval volna célszerű próbálkoznom? Nagyjából utánanéztem a fajtáknak, termő terület sajátosságainak, de tanácstalan vagyok, hogy mégis honnan, mit volna érdemes beszerezni.

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#73981) jolti


jolti
senior tag

Sziasztok!
Utazósra a brikka a jobb vagy ez a bialetti mini mokka express is megteszi? Ez a kis mikkamakka nagyon tetszik, főleg, hogy egyből a csészében landol a kávé.
Elég sokszor olvasom, hogy brikka talán nem is ad annyival többet....
Ha nem muszáj, akkor nem fizetném ki a kétszeresét egy brikkáért, azért, hogy egy évben egyszer elővegyem. Persze, ha egyértelműen jobb, akkor oké.

(#73982) adp válasza dni (#73980) üzenetére


adp
őstag

menj be egy olyan kávézóban ahol van jó filter kávé, igyál egy filtert és vegyél belőle ott helyben. Így tudod milyennek kellene lenni. Ha nincsenek sokan szerintem a barista el is mondja mire figyelj, esetleg megmutatja milyennek kellene lenni az őrleménynek

[ Szerkesztve ]

(#73983) cotagg válasza Rush77 (#73978) üzenetére


cotagg
tag

Pár hónapja ezt a desztillált vizet ajánlotta itt a fórumon valaki (elnézést nem emlékszem ki):

[link]

Illetve 1-2 hete páran mondták a Tescos inoncserélt vizet, én most azt használom a Barista Hustle vízhez alapként. Előtte Volvicot használtam egy évig és szerintem jobb nála.

[ Szerkesztve ]

(#73984) adp válasza cotagg (#73983) üzenetére


adp
őstag

az ioncserélt nem igazán lesz jó, sok nátrium miatt, akkor már inkább Norda + hozzáadott keserűsó

[ Szerkesztve ]

(#73985) sz.zs. válasza adp (#73984) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Szerintem a legjobb, legtisztább desztvíz patikában kapható, de igen drága!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73986) adp válasza sz.zs. (#73985) üzenetére


adp
őstag

az tuti

(#73987) Sic.Transit válasza jolti (#73981) üzenetére


Sic.Transit
csendes tag

Számomra jobb. Nekem van ilyen egy-, és kétszemélyesben is, fasza, szeretem.

(#73988) soldier2 válasza adp (#73984) üzenetére


soldier2
őstag

Ezt írtam nem olyan régen én is, de ki lettem okosítva, hogy a kevertágyas ioncserélő gyanták használatával készült ioncserélt víz ok. Még van kb fél évre Nordám, aztán ráérek részletesen utánanézni a dolognak.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73989) sutszi


sutszi
veterán

Kézi őrlők közül mi az ami jelenleg ajánlott? Szeretnénk venni egyet. Amit eddig néztünk az a Hario mini Mill. Hasonló árfekvésben van versenytársa, vagy nincs értelme nagyon szagolgatni a piacot?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#73990) soldier2 válasza sutszi (#73989) üzenetére


soldier2
őstag

Presszóra Kinu, Lido, Kommandante alatt kéziben nincs élet. A Mini Mill, Skerton kotyogóhoz ok (értsd a propelleresnél jobb).

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73991) adp válasza sutszi (#73989) üzenetére


adp
őstag

mit szeretnel vele csinalni? mini mill inkabb kotyogohoz valo, de mivel alig dragabb a skerton pro en igy a mini millt semmihez sem ajanlanam

[ Szerkesztve ]

(#73992) jack B. válasza soldier2 (#73990) üzenetére


jack B.
csendes tag

nekem az magas, hogy ha valakinek van pénze 60 ezres tekergetősre, miért nem vesz inkább egy rendes őrlőt a pultra. az utazás, mint indok szerintem hülyeség, hiszen a kávégépet sem viszed magaddal sehova.

láttam, a Lidukat is úgy reklámozzák, hogy "nem ébreszti fel a családot reggel". haha, egy rendes Mazzer vagy LSM sem, de még a Graef CM702-től felfelé lévő német őrlők sem feltétlenül. most egy CM81 van a pulton, az asszony vígan alszik, míg be nem viszem neki a kofit. :D

(#73993) Bazsee71 válasza jack B. (#73992) üzenetére


Bazsee71
őstag

Elég sok előnye lehet egy jó kézinek. Kezdjük azzal, hogy a pangó őrleményt mondhatni elfelejtheted. Pillanatok alatt állsz át presszóról filterre, majd vissza. Használhatod otthon és a munkahelyeden is, kényelmesen elfér egy válltáskában. Az már valóban csak egy kényelmi extra, hogy nyaralásra is magaddal tudod vinni.

Nálunk pont vendégek voltak a múlt héten, és hiába számít rendkívül halknak a HC, mindig sikerült mindenkit felébreszteni. Persze szomszédos helyiség, nem volt köztünk 3-4 fal.

(#73994) soldier2 válasza jack B. (#73992) üzenetére


soldier2
őstag

Erre nekem sincs magyarázatom. Ahogy arra sem, hogy miért vesz valaki közel 400kért tekerőlantot Mazzer helyett. És az még nem is mozgatható. Ez egy életérzés :D, persze tartósságban is köröket ver egy jó tekerőlant az olcsó motorosokra, mindazonáltal racionális érv egyedül a 0 retenció, és az alacsony fordulat miatt kevesebb púderszerű őrlemény talán.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#73995) sz.zs. válasza jack B. (#73992) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ezek szerint még műkódik Hófehérke?! :)

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73996) adp válasza jack B. (#73992) üzenetére


adp
őstag

azert mert a 60ezres tekergetos motorosban 200-300ezres kategoria, egyebkent meg nem csak presszo keszites letezik talan azert kell utazosnak

(#73997) qvik27


qvik27
tag

"Pangó téma":
tudom, valaki játékszernek nevezte a Baratzát a komolyakhoz képest, én itthon ezt használom. Azok alapján választottam, amiket olvastam róla mindenféle fórumokon, illetve nem túl zajos, és kicsi is eléggé.
Emellett: kimértem a pangót rendes takarítás (porszívóval is) után: 0.4g lett.
Amikor nem takarítok előtte, kb. +-0.2g a különbség, és néha látszik egy bolhafingnyi az előzőből.
Egyébként a kerámia késekről megosztana velem valaki véleményeket/kritikákat?
Kösz&Üdv!

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73998) akaido válasza adp (#73723) üzenetére


akaido
addikt

Az lehet, hogy indokolatlan, de finom. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#73999) soldier2 válasza qvik27 (#73997) üzenetére


soldier2
őstag

Ha a Baratza a Sette270, akkor a pangót nem fogod porszívózással eltávolítani. A felépítéséből adódik a közel 0 retenció lehetősége, de egy műanyag alkatrész rossz tervezésével ezt elrontották. Ha kiveszed az alsó kést, látni fogod, hogy kb 2-3g pangó marad, ha fejedre állsz akkor is.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#74000) qvik27 válasza soldier2 (#73999) üzenetére


qvik27
tag

Mahlkönig Vario.
Epként a fejmre álltam: télleg nem jött ki semmi az őrlőből :-D
A kutyám viszont kellően meglepődött, és hülyén nézett, azóta meg itt fekszik mellettem, és vigyáz rám: hátha valami nincs rendben :-DDD

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.