Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72901) Csápájev


Csápájev
őstag

Nem tudjátok véletlenül, hogy hol tudok kifejezetten baristáknak szánt alternatív tejet venni?
Rizs, szója stb mindegy.
Apro for baristas, for professionals néven árulja.
Dmben, rossmanban, Sparban nem kapok. Webshoppokban tizesével kell rendelni.
Mullerben esetleg? Vagy más ötlet?

(#72902) Kávé Kálmán


Kávé Kálmán
tag

Mindazoknak, akik viszolyognak a manuális kávékészítéstől. Lehet ezt lábbal is :-)

https://youtu.be/Oo5OZwZYr_g
Mindig is tudtam, hogy a hollandok "bolondok". Nem kicsit. Az amszterdami WOC egyik legnagyobb dobása. Berlinre, ha minden igaz, mi is hozzátesszük a magunkét.

(#72903) noss válasza Kávé Kálmán (#72902) üzenetére


noss
csendes tag

tejóég! :DD
az őrlés, vízmelegítés, nyomás felépítése mind biciklis hajtánnyal történt?
ja, a nyomáshoz csimpaszkodni kellett

[ Szerkesztve ]

noss

(#72904) noss válasza Csápájev (#72901) üzenetére


noss
csendes tag

a Flowban a Scotty zabtej vált be, alapból azzal adják a tejes italokat

noss

(#72905) Kávé Kálmán válasza noss (#72903) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Ez egy erősen editált verzió, ugyanis először túladagolták a fiúk, és amíg küzdöttek a kar felhelyezésével, addig visszahűlt a víz 70-re, úgyhogy újat kellett őrölnöm és visszatolnom a vizet 90+-ra.

Ez a majdnem teljes verzió:

https://www.facebook.com/kavekalmar/videos/2110442562318522/

[ Szerkesztve ]

(#72906) Csápájev válasza noss (#72904) üzenetére


Csápájev
őstag

Köszi.
De árulni nem árulják,ugye?

(#72907) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#72394) üzenetére


Bazsee71
őstag

Még mindig eladó a Gene, annyiban változott a helyzet, hogy Kinu M47-et, Commandante C40 MK3-at, esetleg Lido E/ET-t beszámítok.

(#72908) adp válasza noss (#72904) üzenetére


adp
őstag

nekem ez mar egy picit sok, az oke hogy a tulaj vegan, de ez kit erdekel? a vendeglatas a vendegeknek szol.. neveben is benne van. oke h vegan a kaja, ez jo mert nem sok ilyen hely van, de ha valaki csak egy TEJES italt akar inni, ne szivjon mar ilyen hulyeseggel, foleg hogy ha csak ugy bemegy az utcarol inni egyet. ha en kaput akarok inni azt adjanak, nem lo vagyok, es zabos sem akarok lenni, kicsit pipa lennek ha kernek egy kaput es figyelmeztetes nelkul kihoznanak egy ilyen szart.... ettol fuggetlen soha nem iszok kaput, csak probaltam demonstralni a helyzetet

[ Szerkesztve ]

(#72909) Toobee válasza Bazsee71 (#72907) üzenetére


Toobee
veterán

Remélem jó cucc ez a Comandante, mert a 10 hónap alatt elhalálozott Atom helyett kértünk belőle 2 darabot a céghez.

https://barbieripnk.hu/

(#72910) Keresztapper válasza Toobee (#72909) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Mi lelte az Atomot?

http://palscoffeetech.com/

(#72911) adp válasza Toobee (#72909) üzenetére


adp
őstag

az eleg para, de garis volt meg nem?

(#72912) qvik27 válasza hoffman_ (#72898) üzenetére


qvik27
tag

Ennek kapcsán, de ettől függetlenül is(mét) :-)
Itt egy kis Pavoni, amit néhány évig megelégedéssel használtam, és gondosan karbantartottam:
[Pavoni GC(P)N]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72913) Toobee válasza adp (#72911) üzenetére


Toobee
veterán

Garis volt még. Visszaküldtük, megnézték, ott nem produkálta, úgyhogy vissza is jött hozzánk. Első bekapcsoláskor megint szar volt, csináltam róla videót, ment vissza megint és most ott tartunk, hogy levásárolhatjuk. Úgyhogy kértem helyette 2 Comandante-t, meg komplett filter szettet Kruve-val. Egyelőre a V60-at próbáljuk ki ezen a vonalon, kíváncsi leszek, hogy mi sül ki belőle. Mostanában szívesen kortyolok filtert is.

Atom: valami elektronikai nyűg, nem indította a motort, hiába nyomtam gombot. Ez is random volt, előfordult, hogy csak a végtelen őrlés ment, máskor a gombok nem indították, csak a lenti, karral benyomható, aztán olyan is volt, hogy egyáltalán nem indult el, csak a számláló. Nálunk heti 5 napot ment, olyan 5-10 dupla/nap.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#72914) Bazsee71 válasza adp (#72908) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem teljesen rendben van, attól hogy vendéglátó, nem kell mindenkit kiszolgálnia, a célközönség pedig így boldog. Egy olasz pizzériában sem kapok ketchupot, vágnának ki, mint azt a bizonyos macskát.

Toobee: Elsősorban nekem is munkahelyre lenne filterre, illetve otthon presszóra arra az esetre, ha nélkülöznöm kell a HC-t. Még egy motoros pedig nem kell, a mostanin úgysem tenne túl.

(#72915) Csápájev válasza noss (#72904) üzenetére


Csápájev
őstag

Kezdetektől fogva így van?
Csak mert pár hete ittam náluk tejes italt és nekem nem tűnt fel, hogy az nem tehéntej...

(#72916) adp válasza Bazsee71 (#72914) üzenetére


adp
őstag

azert ez a pelda kozel nem ugyanolyan. sot full az ellentete ennek. a kapucino az gyarilag tejbol van, nem holmi lotaplalekbol, a pizza meg teszta sajt meg paradicsomszosz gyarilag...
egy tejet tartani a hutoben egy KAVEZOBAN!! annak aki kapucsinot akar inni eredetit nem kamut, sztem kicsit eletszerubb mint autentikus pizzzeriaba kecsapot.
Ha valaminek az a neve hogy speciality kavezo akkor az legyen kavezo ne vegan nem mondom ki mi. Ettol fuggetlen en nem iszom egyiket sem, csak sztem ultra ciki ez az angol majmolas meg az only zabtej style

[ Szerkesztve ]

(#72917) fragola.6035 válasza Toobee (#72913) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem tudom, hogy hol vetted az Atomot, de ez így elég átb.szás, hogy le kell vásárolni. Én biztos, hogy nem fogadnám el a levásárlást. Mondjuk eleve Eurekát se vennék.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72918) Toobee válasza Bazsee71 (#72914) üzenetére


Toobee
veterán

Fragolától szerettem volna megvenni a Royal-t, de sajnos akárhogy matekoltunk, nem fér be :((

(#72917) fragola.6035: első körben levásárlás, de aztán felajánlották, hogy visszaadják az árát. Ez a része korrekt, nem panaszkodom. A Royal-t mutogattam tegnap a főnöknek, mondtam, hogy ennél feljebb nem nagyon van, tetszett neki is, de a k***va konyhapulton csak 53 cm hely van felfelé, szóval a Royal-t csak betolni tudnánk, a bab nem férne be.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#72919) mdav88 válasza Toobee (#72918) üzenetére


mdav88
senior tag

(#72920) Parci válasza Toobee (#72913) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ilyen nincs, hogy levásárolhatod. fogyvéd úgy szétszedi őket, hogy pisilni sem lesz idejük. garancia, szavatosság, ezek pontosan szabályozott jogi fogalmak, nem lehet ad hoc kitalálni dolgokat a vásárlók felé. simán kivered belőlük, ha akarod és a sarkadra állsz.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72921) Parci válasza adp (#72916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

szerintem is gáz, de én inkább csöndben maradok, illetve mégsem: legutóbb linkelte bazsee az itallapjukat, ahol a magyarázkodásnak az is része volt, hogy a zabtejet ajánlják (egymillióból választották), de ha nagyon akarod, valami vidám marhafarmról van tej is.

de amúgy egy darab kávézóról van szó, igazából tök mindegy, hogy mi van és miért van, nem? el lehet menni tucat másikba, nem hiszek a "mindegyik hibás, de majd most mi" elméletben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72922) Toobee válasza Parci (#72920) üzenetére


Toobee
veterán

Lehet átsiklottál felette, de felajánlották a visszautalást is, mivel a Royal nem fér be hozzánk, ezért inkább két kézit kértünk, hogy tudjuk filterezni is, meg presszózni is állítgatás nélkül. Ettől függetlenül morcos vagyok a Royal miatt, azért az elég baszó lett volna céges darálónak, nem mellesleg gyönyörűen is néz ki.

Flow: megjárattuk mi is bajnokpityuval, a filter nagyon fincsi volt (ahogy hűlt, egyre jobb lett), a süti, meg a kaja is a toppon van, ellenben az eszpresszó finom szólva felejthető volt, de ha erősebb jelzőt kellene használnom, akkor azt mondanám, hogy szar.

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#72923) koxx válasza adp (#72916) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Zabtej, rizstej nem kávéba való. De legalább jó sokat elkérhetnek érte.

(#72924) Lecs@


Lecs@
addikt

Hahó. Apóséknak tervezünk egy kávégép vásárlást ajándékba. Eddig egy egyszerű filteresük volt. Szeretnénk valami gépet, ami frissen darálja nekik a kávét. Illetve, egy jófajta szemes kávét, ami ár, érték arányban frankó. Árát lőjjük be pl 60 ezernek, de nem feltétlen kell spórolni.

Köszi!

512 GB

(#72925) Bazsee71 válasza adp (#72908) üzenetére


Bazsee71
őstag

Akkora baromság, hogy a ló egye a zabot, már ne haragudj, hogy nem is szeretnék vele vitatkozni. A köles meg a madaraknak, mi?
Egy vegán étteremben is vernéd az asztalt, hogy Te bizony hagyományos összetevőből kéred a rizottót?
Megcélozta a közönséget, ha nem tetszik, akkor nem mész. Tetszik vagy sem, üzletpolitika szempontjából jól csinálják.

(#72926) adp válasza Bazsee71 (#72925) üzenetére


adp
őstag

ezzel nem is kell mert nyilvan ironikus celzattal irtam.

ez a peldad megint nem jo mivel ez egy speciality kavezo a neveben is benne van, a kavezoban kavet adnak, es nehogymar mas dontse el en hogy szeretem, azokat sem ertem ahol nem adnak cukrot meg tejet mert az hulyeseg, majd a vendeg lesz szives eldonteni hogy o hogyan szereti.

[ Szerkesztve ]

(#72927) koxx válasza adp (#72926) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

A kontaktban is így vannak vele, mindenhol ki van írva, hogy 'No sugar'. Btw megkóstoltam náluk az agyonhájpolt roketet, bár ne tettem volna...

(#72928) Parci válasza Bazsee71 (#72925) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt majd eldönti az idő, hogy jó-e az üzletpolitika. kellően niché ezzel a vegán vonallal, az biztos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72929) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#72925) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Megcélzott egy szűk közönséget, amivel tud azonosulni. Ebbe belefér a zablé is. Nincs ezzel semmi baj, én is olyanra formálnám a vállalkozásomat, amit magam is el tudok fogadni. pl. én sem vállalok pidet G. Evoba, pedig pénzt keresnék vele, stb.
Hogy majd megél-e ebből a szűk rétegből, az majd kiderül. Lehet Bp.en nem is olyan szűk ez a réteg.
Az biztos, hogy az angol nyelven posztolt magyar nyelvű étlappal nem engem célzott meg, hanem akik ezt menőnek tartják. A minőség biztosan stabilan jó lesz. Szerintem jól fog menni, van erre közönség Budapesten és ott vannak a turisták is.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72930) Parci válasza Bazsee71 (#72907) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tulajdonképpen miért nem használod? nem vagy elégedett az eredménnyel?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72931) Csápájev válasza fragola.6035 (#72929) üzenetére


Csápájev
őstag

Az csak angol nyelvű posztok engem személy szerint baromira idegesítenek.
One Eleven is ezt csinálja, le is iratkoztam róluk.
Oké,hogy angolul is,de ne csak angolul.

(#72932) Parci válasza Csápájev (#72931) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

valamiért nálunk ez a vonal az, ahol hajlandó a nép kinyitni a pénztárcát és megvenni az ezer forintos kávét is. már egy starbucks is elég, csak very american legyen. so much sznobság. valamikor majd kikóserolom a helyet én is, de a sok duma után a hibátlannál gyengébb presszót very much és ruthlessly megírom will.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72933) adp válasza Csápájev (#72931) üzenetére


adp
őstag

na igen, erre irtam en is hogy irtoan gaz, qva ciki hogy magyarul nincs kint semmi, oke,hogy van angol mert elegge turista centrikus helyen van de hogy magyarul mar elfelejtettunk... na nem irom tovabb mert az mar tulmenne a moderatori kereteken

[ Szerkesztve ]

(#72934) paramparya válasza adp (#72926) üzenetére


paramparya
őstag

És ha a vendég eldöntötte, akkor elmegy egy olyan helyre, ahol az ízlésének megfelelően kiszolgálják.

Mert hát az isten a kávéhoz a tehéntejet teremtette, ez makacs tény, de amíg a szemét vállalkozók mindent megtehetnek, addig sajnos a kihasznált fórumozó pár sarokra kénytelen arrébb menni a WarmCupba, My Little Melbourne-be, Doradoba, neadjisten Kontaktba.

Ahogy Izraelben és egy arab országban is ki kell kérni magunknak a császárszalonnát, nehogymár ők mondják meg mit eszik az emberfia, ha már addig elment és beengedték.

(#72935) paramparya válasza adp (#72933) üzenetére


paramparya
őstag

Ez a gyakorlatban miben korlátoz téged?
Volt már olyan hely, hogy úgy érezted, hogy beülnél, megéri és ki is tudod fizetni, de sajnos nem tudsz angolul, és ezért ki lettél zárva? A fizetőképes, angolul nem beszélő, magyar étlapot kérni nem képes (mert hát annak muszáj lennie, ilyen a törvényi szabályozás) kereslet annyira marginális, hogy nem is vagyok biztos benne, hogy létezik.
Azt nem számoljuk bele, hogy valaki ezen felháborodik és az internet tudtára adta, ő valószínűleg sosem ült volna be.

(#72936) Parci válasza paramparya (#72935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kemény vagy, mint a vídia. pedig röhejes ez az angolkodás. nem ettől lesz komoly egy hely.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72937) Csápájev válasza Bazsee71 (#72925) üzenetére


Csápájev
őstag

De az.miert üzletpolitika, hogy csak angolul írok ki mindent?
Ha magyarul is kiírná, akkor kevesebben mennének? :)

(#72938) Toobee válasza Csápájev (#72937) üzenetére


Toobee
veterán

A réteg, akit vár magához az vagy külföldi, vagy alapból bújja a szakmai fórumokat, amiken angolul zajlik a kommunikáció. Gondolom összesen ez áll a háttérben.

https://barbieripnk.hu/

(#72939) fragola.6035 válasza paramparya (#72935) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Egy magyar nyelvű étlap, angol nyelven való kiposztolásáról volt szó, ha nem menne a szövegértés.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72940) paramparya válasza fragola.6035 (#72939) üzenetére


paramparya
őstag

Nem volt szó étlapról abban a hozzászólásban, amire válaszoltam :(

(#72941) paramparya válasza Parci (#72936) üzenetére


paramparya
őstag

De azon kívül, hogy valamiért pár embernek (aki távolabb nem is állhatna a célközönségől) bántja az önérzetét, miért baj? Nem hinném, hogy az ő szemükben komolynak tűnés lett volna a cél. Nem is keménynek akarnak tűnni szerintem, ahogy én sem, sajnálom ha így tűnt.

(#72942) Parci válasza paramparya (#72941) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát azért itt elég hardcore arcok fórumoznak, akik rendszeresen írnak arról, hogy milyen volt a kávé a különböző szpesölti helyeken, szóval szerintem célközönség. az meg csak simán tipikus, ha valakit zavar egy ilyen jellegű túlzott maníroskodás. ám i agree, hogy akkor az ember elmegy máshová, ennyi. vagy egy kávés-hobbista fórumon szóváteszi, az sem ördögtől való ;)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72943) paljoc


paljoc
tag

Mindjárt arra motorozok, iszom én is egy kávét a nevezetes helyen. /ha nincsenek sokan/

(#72944) Csápájev válasza Toobee (#72938) üzenetére


Csápájev
őstag

Ha kiírja magyarul is , akkor ezek a csoportok nem mennek?

(#72945) Parci válasza paljoc (#72943) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igyál valami finomat a flóban, vagy zabos leszek! :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72946) adp válasza Parci (#72945) üzenetére


adp
őstag

ez jo volt :D :D

[ Szerkesztve ]

(#72947) adp válasza paramparya (#72935) üzenetére


adp
őstag

En is csak azt tudon irni, hogy szovegertes...
a lenyeg hogy miert kell elfelejteni az ANYANYELVED... Ezt szepen kerlek ne probald megmagyarazni. Téháiksz

[ Szerkesztve ]

(#72948) qvik27 válasza paramparya (#72935) üzenetére


qvik27
tag

haat...oooo
szoval: amellett, h ez a csakkulfoldiul tudunk menon talkingolni sztem szanalmas is meg sznob is egyszerre,
kotelezo a magyar nyelven valo tajekoztatas, pont. sot, mielott barki igenybe akarna venni a szolgaltatast, lehetove kell tenni szamara a tajekozodast. muvel a hivatalos nyelv a magyar, hat magyarul.
egyszeru ez, mint a faek.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72949) Csápájev válasza Lecs@ (#72924) üzenetére


Csápájev
őstag

Szia
Szüleidnek valószínűleg automata lenne megfelelő, itt azt nagyon kevesen használnak.
Kavekorzo.hu automatás topicját keresd meg.
Kávék közül a frissességre menj rá.
Paljoc fórumtárs -honlapjan "palyotz" kaveit érdemes lenne kipróbálnotok szerintem. Keress rá, van sok féle.
Ha tejjel isszák akkor én Bialetti Mukka Expresszt vennék nekik. Baromi jópofa cucc, YouTube on van róla videó.
Ha emellett döntesz privátban írj rám, megírom hol a legolcsóbb.

(#72950) paljoc válasza Parci (#72945) üzenetére


paljoc
tag

Ittam, senki nem volt a pultnál, úgyhogy bementem! :) Kicsit túl van misztifikálva ez az iménti téma, legalábbis az előbbi tapasztalatom alapján, simán megkérdezték h presszót vagy filtert kérek, presszó kolumbiai volt, filter meg etióp. Semmi "short blackezés" meg egyebek. Egy duplát ittam a kolumbiából, a végén megkérdezték hogy "hogy ízlett a kifogástalan és tökéletes eszpresszó". :Y Mondtam hogy finom volt, fizettem és eljöttem. /a barista sráccal amúgy találkoztam pont hétfőn a casmo-nál, úgyhogy láttuk már egymást, de nem tudom hogy hívják/

A kofi érdekes volt. Elvileg pomelo, kesudió meg csemegeszőlő jegyek, ebből a pomelo talán jött is / a kesu sajna nem pedig nagy kedvencem/, de tényleg ízlett, ezért mondtam is ott.
De aztán volt egy érdekes grapefruitos kesernyés volnal, ami a fogyasztás után egy perccel jelentkezett és viszonylag hosszan tartott, pont robogtam végig az Andrássyn és az Alkotás úton csillapodott le./kb. 5-10 perc/ Ez nem annyira tetszett, jobban mondva nem számítottam ilyenre egyáltalán.
Ezután megettem egy mangó-passió fagyit a Böszörményi úton, aminek tökéletesen érezhető mangó íze volt, baromi jó volt. :C
Aki Casmo-t iszik vagy ismeri/próbálta otthon a kávét, kérdezném hogy tapasztalta-e ezt ennél a kolumbiainál, mert nekem furi volt, nem számítottam ilyen utóízre...?!

Holnap lehet megpróbálom az etióp filtert!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.