Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73801) jveres válasza pacuha69 (#73796) üzenetére


jveres
csendes tag

Az nem baj, hogy nem nyugszol. Mi lusták, tőled(ek) tanulunk.
Na majd megint összehozunk egy Robur-EK összehasonlítást, csak előtte jól ki kell találni, hogy mit van értelme nézni és azt hogyan tegyük. Az biztos, hogy a múltkorinál több időt kell rászánni

(#73802) meander válasza pacuha69 (#73796) üzenetére


meander
tag

Hát ha a workával egyből jól muzsikált, akkor nagy baj nem lehet. Nálam erősen kell wdt-ni a tisztességes lefolyásért. És úgy tudom mások is szenvednek vele.

(#73803) Bazsee71 válasza jveres (#73801) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, a következő koffeinrandin valami nagyon minimál dolgot kell vizsgálni. Eddig a GC-nagygép fej-fej meleltt teszt volt a felvetés.

(#73804) looser válasza adp (#73791) üzenetére


looser
addikt

Nem, már eleve a víztartályba teszek citromsavat és zsíroldót, így mindig minden tiszta marad. Az alubojlert így ugyan havonta kell cserélni és a kávé sem az igazi így, de a sterilitás miatt megéri, még rendszeres gyomormosás mellett is.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73805) pacuha69 válasza jveres (#73801) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Benne vagyok. Veszünk egy rakás kávét ugyanabból az alomból, és addig isszuk amíg teljesen el nem bizonytalanodunk :DDD .

Parci: "a racionalitás vajon miiii..." :D

meander: nem akartam elsőre túlozni, de most, hogy írtad mit össze küzdöttek vele mások, ahhoz képest nálam mintaszerű lefolyásokat produkált. Mondjuk ebbe biztos bele szól a profilozás is, de a 71-es késhez képest később szőkült és tényleg minta szerűen összeállt. De ebben csak az A-B teszt után lennék határozottabb.

(#73806) looser válasza looser (#73804) üzenetére


looser
addikt

Emlékeim szerint egy wholelattelove vidiben láttam, hogy így csinálták. Azzal viszont megfogtál, hogy csak a vízkőoldós löttyöt vagy a zsíroldósat is rákente. Reményeim szerint nem szivárog be, vagy legalábbis eddig nem tapasztaltam. Amikor múltkor a rágyógyult kartömítést leszedtem, alatta is elég retkes volt, akkor csináltam ezt. A citromsavas és a zsíroldós lötty is állt kicsit a fejreállított gépen. Nem sokat ért, de tisztább lett.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#73807) ANDROID??? válasza #91073280 (#73763) üzenetére


ANDROID???
addikt

Köszönöm a választ. A Delonghi EC-156 és a Gastroback ajánlottabb, mint a Delonghi debica EC 685 (ha sikerülne esetleg beszereznem 25-ért akkor is?) ?

(#73808) Johnny70 válasza looser (#73806) üzenetére


Johnny70
tag

Vakszűrős tisztításnál a Tersonet eljut mindenhová, bár időnként leveszem a szűrőt és vízterítőt és úgy vakszűrőzök. A kazánban csak vízkő és a vízben található anyagok csapódnak ki. 2-3 éve vettem egy Gaggia Tebe-t , ami hibás volt, ami azt jelentette, hogy a kazán alja teli volt vízkő darabokkal, úgy, hogy a felsőszűrő újszerű állapotban volt. Hogy ez hogy sikerült.....

A savat meg a Tersonetet egyszerre vicces lenne használni, ha jó kevered őket, akkor ki lehet hozni egy ph semleges oldatot is :)

(#73809) Johnny70 válasza mester6 (#73798) üzenetére


Johnny70
tag

Köszi, reméltem van valakinek egy (nem annyira) titkos forrása, amit megoszt :)

(#73810) sz.zs. válasza zoknee (#73800) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Írtam mailt!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#73811) Lefty válasza Bazsee71 (#73736) üzenetére


Lefty
addikt

Na visszatérve erre a témára. Végül nem próbáltam ki a helyet Fehérváron, helyette sokkal jobbat találtam szerintem. A keszthelyi vasútállomáson találtam egy tök jó helyet teljesen véletlen. BoomBike a neve, mivel nem ajánlotta senki, így feltételezem, hogy másnak is hasznos lehet az információ, aki Keszthely környéken tartózkodik a jövőben. A kávé után egy picit beszélgettem a sráccal, 3 hónapja nyitottak, saját pörkölésű blendjeik vannak, egy közepes brazil és egy etióp sidamo. A képen a presszó az a brazil, egészen rendben volt. Az etiópból pedig hoztam haza, meglátjuk mit tudok kihozni belőle. Saját készítésű péksütemények is vannak, a design is nagyon rendben van. Amit nem tudok egyelőre hova tenni az az, hogy miért a vasútállomáson van. @boombikecoffee

[ Szerkesztve ]

(#73812) bl4ze válasza Lefty (#73811) üzenetére


bl4ze
veterán

Jól néz ki a hely, köszönjük az infót.

Az espresso ha a fotó rendben van akkor lehet kicsit sok hőt kapott, mintha pötit megégett volna...

.:. bl4ze .:.

(#73813) Keresztapper válasza Johnny70 (#73809) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Ezzel már én is próbálkoztam itt, de a forrásaikat nem fedik fel a kollégák.

http://palscoffeetech.com/

(#73814) Lefty válasza bl4ze (#73812) üzenetére


Lefty
addikt

Az egészen rendben van alatt ezt értettem :) De teljesen iható volt, lehet elnézőbb voltam, mert egy teljes hét után ez volt az első valamire való kávé, amit ittam.

[ Szerkesztve ]

(#73815) mdav88 válasza Keresztapper (#73813) üzenetére


mdav88
senior tag

Biztos nem merik megmondani honnan rendelnek :DDD

Én Szegedről szoktam nyers alapanyagot berendelni, gyors, viszonylag olcsó, és amíg tanuló fázisban vagyok, addig nem érdemes high-end zöldet venni. Nem is tudom megéri-e egyáltalán?

(#73816) koxx


koxx
MODERÁTOR

Bloom Coffeet próbálta már vki? [link]

(#73817) Bazsee71 válasza mdav88 (#73815) üzenetére


Bazsee71
őstag

Meg lehet-e egyáltalán? Az importőrök szerintem egy zsák alatt szóba sem állnak senkivel. Parcival rendeltünk a Rohkaffeebohnen-től, nem tudom most mennyire éri meg onnan hozatni, akár közösen rendelve.

baker_: Köszi az ajánlót, szoktunk arra bringázni, biztos oda fogom időzíteni a pihenőnket. :)

[ Szerkesztve ]

(#73818) prandris válasza qvik27 (#73784) üzenetére


prandris
tag

Nincs ilyen műszerem sajnos. Tegnap éjszakába nyúló méricskélés és egy jó tippnek köszönhetően sikerült bemérni, hogy a pid bizony jól működik, az adott ponton valóban fix az érték, egyszerűen a fej környéke fűt túl egy idő után (60-70 perc után már "extrém" forró). A gépbe rakott szigetelés csökkentésével lehetett mérsékelni, de a bojler körül még mindig van anyag.
Én egyszerűen arra tudok gondolni (habár nem vagyok szaki), hogy ahol elhelyezkedik a szonda ugye a pid ahhoz képest tudja, hogy merre van arccal azt próbálja belőni, az fix. De a fűtőszál hosszabb U alakú, ami gondolom az U alak alján a legforróbb. Az SSR ki be kapcsolgatja ahogy a pid vezérel és elképzelhető, hogy az a fogalmam sincs mondjuk több száz fokos fűtőszál a nagyobb tömegű fejet és a bojler alsó részét előbb- utóbb túlforrósítja sok idő elteltével akár 100°C fokig, amitől forrásnak indulhat a víz csapolás közben és a pid ebből nem érzékel semmit.
A fedő levételekor ez a plusz hőmérséklet ugye távozik és normalizálódik a helyzet.
Ha ez a felvetésem megállja a helyét ezen lehet javítani esetleg pid állítással, vagy valami mással? Esetleg másnál nem forrósodik túl a vízterítő környéke 30-40-50+ perc után természetesen fedéllel? Másnak nincs ilyen probléma?

[ Szerkesztve ]

(#73819) handrash válasza jack B. (#73769) üzenetére


handrash
őstag

Ebben van háromjáratú meg opv?

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#73820) Jókv


Jókv
csendes újonc

A La Scala volt vagy jelenlegi tulajdonosokat faggatnám. Érdemes - e a Pillangót átépíteni roto pumpásra? Lenne egy donor amiből át lehetne emelni a motort pumpával együtt. A padlólemezen meg is van a helye. Ha jól emlékszem az Eroica is roto pumpás. Hoz-e számottevő változást a működésben ez a tuning?

(#73821) mester6 válasza Johnny70 (#73809) üzenetére


mester6
tag

Én is örülnék újabb szállító(k)nak.
Az egyik szállító másfél éve komoly áremelést hajtott végre, azóta nem veszek
semmit tőlük. Így ez a négy is csak jó esetben három lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#73822) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

jelentem, az "alulpörkölt" kávéim kezdenek újhullámosodni, egészen jó gyümölcsöst húztam az imént az etiópból.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73823) mdav88 válasza Jókv (#73820) üzenetére


mdav88
senior tag

Roto jó cucc, nagyon stabilan hozza a beállított nyomást. Viszont nem tudsz hozzá passzítani nyomásszabályzást, ami egészen érdekes kisérletekre ad lehetőséget.

(víztartály nem hiszem hogy elfér tőle, erre gondolj)

(#73824) Keresztapper válasza mdav88 (#73815) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én inkább arra gyanakszom, hogy nem csak pörkölt, de zöldkávéban is létezik úgynevezett "csókos". :)

A tippet viszont köszi. Korábban vettem Mordorból kávét, de az ár/minőség arány engem bizony nem győzött meg és ahogy idő közben megismertem a tulajdonos személyiségét és a viselkedését, reflexeit, szerintem, ha 1,- Ft-ért adná is a Panama tegnap szüretelt gr.1-es Geisha-t, akkor sem vásárolnék tőle.

http://palscoffeetech.com/

(#73825) zoknee válasza sz.zs. (#73810) üzenetére


zoknee
csendes tag

Szerintem válaszoltam is :)

(#73826) Keresztapper válasza mdav88 (#73823) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Javítson ki valaki, ha tévedek, de szerintem meg pont hogy lehetne a roto pumpához fasza nyomásszabályzást passzítani akár arra az állítási lehetőségre építve, ami a hálózati nyomáshoz mérten a pumpa nyomásának beállítására szolgál. (ennél nyakatekertebben most nem tudtam megfogalmazni)

http://palscoffeetech.com/

(#73827) Parci válasza Keresztapper (#73826) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is így lenne logikus :K (de csak addig, amíg nem ismerem a rotoszivattyú működését :DDD)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73828) Koczó93 válasza Jókv (#73820) üzenetére


Koczó93
őstag

Karthmann fórumtárs pillangója is rotós. Szerintem érdemes :)

Szabályzáshoz:
Ez milyen elven működhet? Bonyolult lenne kivitelezni?

[ Szerkesztve ]

(#73829) pacuha69 válasza Keresztapper (#73826) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Szerintem sem egy elvetemült ötlet. Anno a QM Vetrano 2B-nél nekem is megfordult a fejemben ez. Ott is a gép oldalán egy kupak mögött volt az állító csavar, és már azt kezdtem vizsgálgatni, hogy miként lehetne azt ott szabályozottan tekergetni. De más technikával (vagy lehet, hogy hasonlóképpen) a Rocket R60v-ben is megoldották a roto szabályzását.

(#73830) Keresztapper válasza Parci (#73827) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Igen Parci, jól célzol rá, ehhez sem értek, csak abból indultam ki, hogy amikor Siminek felvetettem, ő nem tiltakozott kézzel-lábbal. (most meg jól rá is kentem másra a hülyeségem)

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#73831) Parci válasza Keresztapper (#73830) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

félreértesz, én tényleg magamra gondoltam (és pont, hogy logikusnak hangzik nekem az ötleted). azt gondolom, amit írtam. :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#73832) Clemi válasza looser (#73790) üzenetére


Clemi
veterán

Oksa, tehát a kávézsír oldásra eltávolításra a Tersonet. A kazán vízkőtlenítésére a citromsav? Azt milyen arányban keverve? Nekem a Philips szervízben mondta egy ottani kávégép szerelő, hogy ők az "Express vízkőoldó"-t használják, abban a töménységben ahogy a palackban van. Csak betöltik a víztartályba indul a vízkő eltávolító program, utána öblítés és kész.

(#73833) Jókv válasza mdav88 (#73823) üzenetére


Jókv
csendes újonc

Az enyém vízhálózatta köthető, de a kevert víz miatt most kannából szívja fel. Még átgondolom a műveletet.

(#73834) vTamas35 válasza Keresztapper (#73826) üzenetére


vTamas35
csendes tag

Simi kisérletezett anno amikor az enyémet is csinálta. Lehetett volna egy manuális megoldás, ahol egy karral közvetlenül az OPV-t állítod, de arról letettem, van elég dolog csapolás közben. Így csak az előáztatást csinálta meg rajta egy külön vízkörrel, külön OPV-vel amit egy a csepptálca alá rejtett időrelé szabályoz. Nagyjából annyi, hogy a második OPV-n beállítod a kívánt nyomást az előáztatáshoz, az időrelén meg az időtartamot és amikor tápot kap, akkor először a beállított nyomást adja a megadott ideig, majd visszakapcsol az eredeti vízkörre és adja a 9 bart. Nem egy full nyomásprofilozás de nekem bőven elég a HX-hez.
Így néz ki

[ Szerkesztve ]

O1G

(#73835) Bazsee71 válasza vTamas35 (#73834) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha csak a nyomásmérőt látnám, mondanám, hogy esetleg még valami csillapítással (pl. vízütésgátló) próbálkoznék, de ilyen lefolyás mellett nem nagy súlya lenne. :)

(#73836) mdav88 válasza vTamas35 (#73834) üzenetére


mdav88
senior tag

De itt sem maga a pumpa van buherálva, hanem egy plusz vízkör alacsonyabb opv-vel és egy időrelé.

A roto-t hajtó motor asszinkron motor, ennek a nyomatékveszteség nélküli vezérlése fekiváltóval oldható meg, mint az egyfázisú darálóknál. (legalábbis én így tudom, de sajnos ez nem kifejezetten az én tudásköröm csúcspontja).

Tehát egy olyan triac-os vezérlés, mint az ulkánál kizárt.

A mechanikus megoldás itt egy kívülről állítható nagyobb menetemelkedéssel állítható opv szelep lehet, mint azt már korábban írták.

A lelitnél nem tudom mi a működési elv, tűszelepet mozgat, vagy rheostat van oda beépítve, és az vezérli a triacot....

(#73838) mdav88 válasza mdav88 (#73836) üzenetére


mdav88
senior tag

Roto van benne, ott akkor valószínűleg egy tűszelepet állíthatsz, a marketing is water flow-ról beszél.

(#73840) mdav88 válasza paljoc (#73839) üzenetére


mdav88
senior tag

Szerintem ennyire ne vedd magadra. Reszemrol tenyleg nem errol szol.

De ha beindul a nyerskereskedelem, szeretettel latogatlak(mostanaban amugy nem jartam arra)

(#73841) Don77


Don77
tag

Siemens eq7-nél kérhetek segítséget? Teljesen ma reggelig, boldogan főzte a kávékat. Kírta a tisztítást, sorba mentem a szokásos lépéseken majd a fejet állítsd pozícióba ( position swivel arm) után nyema nyista semmi. Kb 30 percig forgattam jobbra balra a fejet de semmi. Ki-be kapcs után is ennyit ír ki... Mondjátok hogy valami nem bonyolult hiba!

(#73842) qvik27 válasza mdav88 (#73836) üzenetére


qvik27
tag

ha aszinkron motor hajtja, azzal valoban korulmenyes a mukodesi elve alapjan sima feszultsegalkitassal vagy triaccal. Ennek mellette sztem egy P vezerlovel akar meg is oldhato.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#73843) Koczó93 válasza mdav88 (#73838) üzenetére


Koczó93
őstag

Egy ilyet nehéz egy e61hez kivitelezni amúgy? Nem mintha nem lennék elégedett a rockettel :)

[ Szerkesztve ]

(#73844) Johnny70 válasza Bazsee71 (#73817) üzenetére


Johnny70
tag

Én is németektől rendeltem, de a Quijote Caffee már nem szállít csak belföldre, mert akkora a kereslet, a másik a Docklands Coffee Hamburgban, de onnan meg már 20 vagy 21 euró a szállítás 10 kg-nál. Volt még a Fausto is de most nagyon szűk a választékuk.

(#73845) Dolphin


Dolphin
tag

Sziasztok!
Kezdokent keresnek a Gaggia Classic-omhoz 58mm-es (ehhez valo) tampert. Van esetleg valakinek eladofelben levo esztetikus es jofele? :R (Ami bejon, Motta 58mm barna referenciakent...)

(#73846) koxx válasza Dolphin (#73845) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Tadamm, Joe Frex?

(#73847) mdav88 válasza Dolphin (#73845) üzenetére


mdav88
senior tag

Inkabb 58.5mm-t vegyel, jobb lesz neked. Nemreg szereztem egy tadamm tampert, nagyon minosegi az egesz, raadasul kisiparost tamogatsz vele. Ajanlom.

(#73848) tomci válasza Johnny70 (#73844) üzenetére


tomci
csendes tag

Rajtuk keresztül rendelni? https://www.mailboxde.com/

(#73849) koxx válasza mdav88 (#73847) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

+1

(#73850) looser válasza Clemi (#73832) üzenetére


looser
addikt

Az elmúlt napokban volt róla szó épp és többen más véleményen voltak. Én 3 evőkanállal teszek egy liter vízbe, ez elegendőnek tűnik. Tersonetezéskor pedig kapd ki a felsőszűrőt+tartót és azokat is tedd külön tesonetes vízbe ázni.

(#73808) Johnny70: nem volt komoly :-)

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.