Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Ha valakinek lenne egy felesleges 3 járatú ( solenoid ) szelepje Gaggiához, megvásárolnám! Amennyiben a 2011 utáni, kisebb verzió lenne, akkor a mágnestekercs nem feltétlenül kell, csak a szelep!

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72302) Koczó93 válasza mester6 (#72300) üzenetére


Koczó93
őstag

Ez kikapcsolt gőzbojlerrel jelentkezik. Több külföldi oldalon írnak a jelenségről.

(#72303) CB válasza Nixon18 (#72299) üzenetére


CB
senior tag

Köszönöm. Azt hiszem, lekáderezem mindkettőt. Lesz időm bőven.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#72304) mester6 válasza Koczó93 (#72302) üzenetére


mester6
tag

A külföldi oldalakon mire vélik a" hangoskodást"?

(#72305) Koczó93 válasza mester6 (#72304) üzenetére


Koczó93
őstag

A viszonylag kis bojlernek és a hozzá párosított 1400wattos fűtőszálnak ha jól értettem, meg a bojlerben levő levegőnek. Azt írták megoldja ha bekapcsolás után indítasz egy nagyon rövid csapolást, ezt próbáltam, működik.

(#72306) mester6 válasza Koczó93 (#72305) üzenetére


mester6
tag

Közben én is rákerestem a külföldi oldalakra. Igen belátom, itt valóban más a helyzet mint a vízköves fűtőszálnál.
Akkor nincs mit tenni együtt kell vele élni, remélhetőleg apró ügyeskedéssel ki lehet kerülni a bosszantó hangokat.
Néhány éve volt itt a fórumon valaki aki hangszigetelő táblákat szerelt be a házba. Most már jobban megértem miért tette.

(#72307) hifis50 válasza hifis50 (#72037) üzenetére


hifis50
csendes tag

Dugattyús - motoros kávégép folytatás. Összehegesztettük az állványt, így egy nyers szerelést is megcsinálhattunk. Ebből már látszik, hogy fog nagyjából kinézni a készülék. A két fogantyúból az egyikkel (ami a fej felett van), kézzel emeljük fel a dugattyút, amikor indítjuk a kávé készítését. A másikkal pedig vezéreljük a léptető motort.




(#72308) Parci válasza hifis50 (#72307) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

alakul, mint púpos gyerek prés alatt!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72309) soldier2 válasza hifis50 (#72307) üzenetére


soldier2
őstag

Ezzel a két karral elég furán néz ki, de ki bánja, ha a végeredmény kárpótol :)

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72310) Parci válasza soldier2 (#72309) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

apropó, nem lehet elhagyni vajon a felhúzó kart? (azt is csinálhatná a motor, úgy, hogy az alsó karral szabályzom :F)

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72311) hifis50 válasza Parci (#72308) üzenetére


hifis50
csendes tag

Most már biztos, hogy összeáll, csak még azt nem tudjuk, hogy működni fog-e. A La Marzocco (joggal) büszke, hogy először rakott kávégépbe fogaskerék szivattyút. Ha ez a csodamasina működőképes, akkor pedig ez lesz az első (és lehet utolsó) léptetőmotoros kávéfőző.

(#72312) hifis50 válasza Parci (#72310) üzenetére


hifis50
csendes tag

Nem tudjuk még, mire képes a léptető motor. Most a bolygóműves áttételt úgy választottuk, hogy egész alacsony fordulaton is legyen ereje. A felhúzáshoz viszont, bár ott nincs terhelés, de pont nagyon gyorsan kell forgatni. A próbák alatt kiderül, hogy ennyire széles fordulatszám tartományt tud-e a motor. Ha igen, elmaradhat a kézi emelés, azt is a motor csinálhatja.

(#72313) pacuha69 válasza djboris (#72122) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Átfolyás- kontra nyomásprofil témára reagálva:

A nyomásprofilozást tartósan használóként szólnék hozzá a témához. Direkt nem „támogatót” írtam, mert az úgy lenne igazságos, ha legalább annyit tudtam volna használni egy átfolyás profilos gépet, mint a mostanit. Kicsit bő egy éves LM Shot Brewer EP használat után azt tudom mondani, hogy azért nem olyan tragikus a helyzet, sőt… Azt aláírom, hogy ha az előkészítés nem elég alapos, akkor büntet, de már egy jó ideje nekem simán sikerül automata programban is ugyan annyira egyformákat húzni, mint akár egy normál fix 9 bar-ra képes géppel. Ez természetesen a szükséges WDT-vel, és a nagyon egyforma erejű tömörítéssel együtt sikerül. Sőt, jelenleg 4 különböző profil van feltöltve a gépre, és az azok közti daráló átállásra is jó érzékkel rá tudok állni, úgy hogy nem lesz 10mp-es csapolás belőle. A másik nagy előnyét kihasználva a gépnek például manuális módban használva, ahogy már páran írták, meg lehet menteni azt az egy-két félre csúszott csapolást. De a gép precízsége (mármint a szivattyú vezérlésre gondolok) és az egyszerű kezelhetősége miatt kiválóan reprodukálhatóak vele kézzel is a csapolások egymás után. Például a legtöbbet én filter pörkölésű kávékból készítek presszót, és az erre rendszeresített „nyújtott” csapolással esetenként akár 80-90 másodpercre is el tudok nyújtani egy 1:2-es arányban készült italt, ami egy elképesztően édes, mindenféle bántó íz nélküli zseniális ital lesz. Ehhez persze kiváló alapanyag kell, jól eltalált pörkölés, és persze egy kiváló daráló is. Az utóbbi „csak” egy robur, nem EK43, de érdekes módon…működik ;) . (üzenet a Daráló fórumra. Nem fricskaként, távol álljon tőlem, csak úgy megjegyeztem)
Egy másik szemszögből nézve, véleményem szerint külön kéne bontani az ilyen vezérelt fogaskerék szivattyúval szerelt gépeket, mint az SB vagy a Vesuvius és a QuickMill Andreja Profiles, valamint a roto szivattyúval szerelt, valamilyen szeleppel szabályozott nyomásprofilos gépeket (LM GS/3 MP, Rocket R60v, stb), és persze ide értendő a fragola féle halál Gaggia-k is. Szerintem az utóbbi technikák megbocsájtóbbak, mint az SB, viszont ugyan úgy tud egy olyan plusz szolgáltatást amivel kitágíthatjuk a kávé készítés határait.
Szerintem mind az átfolyás- mind a nyomásprofilozásnak meg van a létjogosultsága, és lassan kialakul majd egy hitbéli kérdés a két technika között, de a lényeg úgy is az alapanyagon fog múlni.
Egy kérdés a Mina-val kapcsolatban:
Írtad hogy:
"Ahogy megnő a tömegáram visszavesszük, hogy csökkentsük ezt a hatást."
Ezt értsem úgy, hogy a Mina-t is manuál módban használva lehet variálni az árfolyáson? Mert akkor a képlet ugyan az, mint a nyomásprofilt manuál módban használva. Ha túl sok van valamiből, akkor vissza vesszük. Gondolom van automata mód a Mina-ba is. Ha auto módban valami nem klappol, akkor ott is lehetnek galibák ebből kiindulva. Egyszer Dewla prezentálásában láttam egy Mina-t, de kicsit elvesztem a tabletes működtetés részleteiben, és erről a lényegi dologról lemaradtam, vagy nem is került szóba.

(#72314) pacuha69 válasza soldier2 (#72309) üzenetére


pacuha69
csendes tag

A Kees van der Westen gépeken is hasonló van, és mégis milyen jól néznek ki (szerintem) ;)

(#72315) pacuha69 válasza hifis50 (#72307) üzenetére


pacuha69
csendes tag

Hm, jól felgyorsultak az események. Gratulálok, kíváncsi leszek a végeredményre, ez így tényleg elég forradalminak tűnik.

(#72316) mdav88 válasza hifis50 (#72307) üzenetére


mdav88
senior tag

Ez annyira indusztrialis, hogy minosegi kivitelezes utan siman betennem a konyhaba.(feleseg szemet meg kinyomom :DDD )

Akkor en is bekoszonok a napi pavoni tuninggal:

Eredmeny: csuda latteart kompatibilis tejhab.

(#72317) hogyaza


hogyaza
csendes tag

Mennyire elterjedt az itteni kávékészítök kötében a wdt-zés?
Úgy nagyjából százalékosan.
Csak mert van ötletem egy eszközre,amivel sokkal hatékonyabban és elegánsabban meg lehetne oldani.Bizonyos mértékig még pluszban a szitálást és az örleményeloszlatást is megoldaná egyben.
Lenne rá igény?Vagy nem érdemes vele vrszödni?

(#72318) mdav88 válasza hogyaza (#72317) üzenetére


mdav88
senior tag

Új eszközre mindig van igény, ha hatékony, és belepasszol a munkamenetbe.
Lássuk-halljuk :)

(#72319) paramparya válasza paramparya (#72256) üzenetére


paramparya
őstag

Arra közben rájöttem, hogy talán azért nem mehet, mert ez a típusnál "Output type"-nak "Relay" van megadva, nem "Voltage (for driving SSR)" (ugyan E5CC-RX2AMS-nek van írva, a az E5CZ-R2MT-re hasonlít eléggé:

Kértem egy refundot és majd rendelek egy másikat. Ezzel tud valaki kezdeni valamit? Vagy akár én, máshogy használva? Fogalmam sincs, hogy mi a különbség, de tényleg nem sok hatása van az SSR-re :DDD :F

(#72320) Balus válasza Koczó93 (#72296) üzenetére


Balus
tag

Normális. Ha hidegen egy kicsit beindítod a szivattyút akkor nem csinálja. Nekem is csinálja a Profitec. De másnál is előfordul.

(#72321) paramparya válasza hogyaza (#72317) üzenetére


paramparya
őstag

Én nem csináltam még és szerintem nem is fogom, bár a minihabverő, amit a kávékalmárnál láttam beindította a fantáziámat :D

(#72322) Koczó93 válasza Balus (#72320) üzenetére


Koczó93
őstag

Szuper, köszi :)

(#72323) Parci válasza hogyaza (#72317) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha kényelmesen, egyszerűen használható, akkor szerintem lenne rá igény. ha meg amerikában lennénk, kicsit megsznobkodnád youtube-on és mehetne 139,99 usd áron ezerrel :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72324) hogyaza válasza mdav88 (#72318) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Jövö hét végén lesz rá egy kis idöm,és akkor csinálok egyet belöle.

Parci:
Nem üzletszerűen gondoltam.Természetesen megosztom az itteniekkel,aki akarja használja.

Na le is írom inkább.

Az egész úgy nézne ki mint egy palm tamp,csak a tamper rész helyén kb 30 tű szerü tüske.A makolat alatt egy 4-5mm perem,ami éppen belelóg a kosárba.Ez pozicionálja.A tüskék hossza=kosár mélység-perem-2mm
Darálás után belenyomod az örleménnyel teli kosárba,megforgatod,és kész is.
Én fából fogom csinálni,mert természetes,szép és szeretem a fát.Télen mikor nagyon hideg van,akkor is fázok.

(#72325) vicces válasza hogyaza (#72317) üzenetére


vicces
addikt

Én ki nem hagynám. De csak fogpiszkálóval szoktam. Már egész megszoktam de azért jobb lenne valami elegánsabb módszer. a fogpiszkálót egy pálinkásüvegdugóba szúrtam bele. Mivel fa vagy valami parafa szerűség, ez is "elegáns" megoldás :D

:)

(#72326) Bazsee71 válasza hogyaza (#72317) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem itt elég sokan, elő a farbával! :)

paramparya: Nekem az a mini habverő nem vált be, csak rontani tudott a helyzeten (vagy a Major volt túl jó), persze sok jó vélemény is van róla. Szóval olcsó, kipróbálni érdemes. Talán joltitól loptam az ötletet, de szerintem hatékonyabb, ha egy parafadugóba beszúrsz pár gombostűt, és azzal kavarsz (nálam 3 van benne).

(#72327) Parci válasza hogyaza (#72324) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

jolti csinált már ilyesmit, persze az talán parafában szurkált tűkkel lett barkács módon megoldva. meg mattperger csinált, elnököt, "the hog" néven, gondolom dollárért.

Bazsee: a mini habverő nálam is csak rontott

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72328) hogyaza válasza Bazsee71 (#72326) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Kutyafáját.Azt hittem most feltaláltam a spanyol viasztAz elv ugyanaz.

Na mindegy van még késöbbre más is a tarsolyomban....

(#72329) Bazsee71 válasza hifis50 (#72307) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha már működőképes lesz, és valahol esetleg ki lehet próbálni, akkor arra bejelentkeznék. Nekem így csupaszon is piszkosul tetszik, nagyon ötletesnek tartom a konstrukciót is. :)

hogyaza: Az ötlet megszületett, most már próbáld ki, na meg akár tovább is lehet gondolni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#72330) Parci válasza hogyaza (#72328) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért ebből a sünis verzióból itthon senki sem csinált kész terméket, szóval, ha meg tudod csinálni szépen és igényesen, érdekes lehet ám. nem csak az a kérdés, hogy ki talál ki valamit, hanem, hogy ki tökéletesíti :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72331) djboris válasza pacuha69 (#72313) üzenetére


djboris
csendes tag

Itt a szabályzás a kérdés. A Mina nem tud tömegáramot szabàlyozni csak vezérelve van. A Decent lenne erre hivatott de kiderült megint kihoznak egy újabb változatot mert gondok vannak a precíz flow méréssel és a kalibrációval. A Minánál pl. manuális módban a user oldja meg ezt a flow szabályzást. Ezt természetesen manuál módban nyomás vezérléssel is megoldható a nyomás vezérelt gépeknél. A nyomásprofillal a probléma, hogy ott a nyomást akarjuk tartani ha szabályzási kört akarunk megvalósítani. Ez pl. azt jelenti csökkenő nyomás esetén növelni akarja a rendszer ami nem mindenesetben jó. Amint kilépünk ebből a nyomás szabályzási körből természetesen nem áll fent ez a probléma.

[ Szerkesztve ]

(#72332) hifis50 válasza Bazsee71 (#72329) üzenetére


hifis50
csendes tag

Remélem lesz rá alkalom, csak ehhez várjuk meg, mit tud. Ha nyerő a helyzet, szívesen benne lennék egy közös próbában.

(#72333) Peti...(16v) válasza hogyaza (#72328) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Hajrá! Lesz itt rá kereslet, ha sikerül valami jót konstruálni.

Én fejben így fejlesztettem tovább ezt a sok tűs palmtamp-szerűséget: két részből állna és egy nagy emelkedésű menettel kapcsolódna a két fél egymáshoz. Alaphelyzetben egymásba tekerve tennéd a szűrőre, majd a tűvel teleszórt középső részt elkezded kitekerni, így a tűk szépen egyenletesen emelkednének ki az őrleményből, és talán egy jól eloszlatott közeget hagynának maguk mögött. Persze a tűk számát, formáját és egymástól való távolságát nagyon jól el kéne találni. De persze az is lehet, hogy rögösítene, vagy akár feltapadna az őrlemény. Az említett bonsai habverő például nálam pont ezt a két dolgot váltja ki, ezért nem is használom.
Még az is lehet, hogy különböző tűprofillal, vagy silverknight/redspeed bevonattal lehetne a kávé ízét befolyásolni! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72334) paramparya válasza vicces (#72325) üzenetére


paramparya
őstag

Kell venni egy ilyet, hogy majd jó lesz az asszonynak limonádét rakni bele, aztán "véletlenül" összetörni. A dugó még menthető :DDD

(#72335) hogyaza válasza Peti...(16v) (#72333) üzenetére


hogyaza
csendes tag

Én az igényt nem úgy értettem,hogy majd csinálok sorozatban ha kell.Még a saját dolgaimmal is állandóan el vagyok havazva.
Csak nem tudtam,hogy legyintetek-e rá,hogy hülyeség az egész.De ez számomra kedvezö fogadtatás volt,így 2db-ot biztosan csinálok.Lefotózom a folyamatot,és akinek tetszik,csinál magának.
Vagy próbára szívesen odaadom.

(#72336) yazoo1


yazoo1
tag

Sziasztok!

most olvastam a légtelenítésről.Ezt mindig meg kellene csinálni vagy csak a gőzölés után?!(Csapolás előtt mindig kieresztek egy kis vízet a gépből..)

"- Gőzölés után, mikor kikapcsoltad a gőzgombot, azonnal ki kell engedni a maradék gőzt (a fejen keresztül, fejöblítéssel, mintha kávét főznél). Ezzel légteleníted a bojlert."

Csináltam a fejen keresztül,de jött a gőz mint az állat.Gyorsan el is zártam,gondoltam nehogy szétolvassza a tömítéseket...
Nos,segítséget kérnék...
ui.ja és a pumpa elindítása mit takar:a gőzkapcsolót vagy a "kávécsapolást indító"kapcsolót?!Amin egy gőzőlgő csésze van...
köszi!

(#72337) Parci válasza yazoo1 (#72336) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

légtelenítés: elindítod a szivattyút, és közben kinyitod a gőzcsapot. ha már egyenletes vízsugár jön a gőzcsapon, akkor elzárod, aztán leállítod a szivattyút is.

ámde, ha 140 fok van a bojlerben, nyilván gőzt fog fújni a fejből is, azzal nemigen tudsz mit csinálni. lehet, hogy helytelen, de én szoktam csapolni gőzölés után, hogy minél hamarabb hűtsem vissza a bojlert. a tömítéseknek gondolom mindenképp rossz már a 140-150 fok, nem hiszem, hogy a csapolással bármin rontani tudok, viszont annyit talán nyerek, hogy nem marha lassan hűl vissza a cucc.

(fragola most biztos magához nyúl, hogy miért kell gőzölni a halálcsillaggal... feleség kéri néha. és egyébként nagyon szép habot csinál a gép.)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72338) vicces válasza yazoo1 (#72336) üzenetére


vicces
addikt

Ha nem gőzölsz, akkor is lehet néha rányitni a gőzcsapot, mert simán a vizmelegitéstől is levegősödhet. Legalábbis a Sylvia ezt a kis mennyiségű gőzt vagy később levegőt nem dolgozza ki ha csak kvt készítek vele. 3-4 naponta kieresztem a gőz.

[ Szerkesztve ]

:)

(#72339) yazoo1 válasza Parci (#72337) üzenetére


yazoo1
tag

Köszönöm szépen!A szivattyú itt a "csapológombot" jelenti,ugye?

(#72340) yazoo1 válasza vicces (#72338) üzenetére


yazoo1
tag

Köszi szépen a választ!

(#72341) jveres válasza hifis50 (#72307) üzenetére


jveres
csendes tag

Látom szépen haladsz :C Marad ez az ipari kinézet?

(#72342) Parci válasza yazoo1 (#72339) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen :K

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72343) PeterAgos válasza hogyaza (#72317) üzenetére


PeterAgos
csendes tag

Nekem van egy kis kételyem a WDT-zéssel kapcsolatban.
Azt értem, ha sztatikus töltődés miatt rögös az őrlemény és azt el kell oszlatni. Bár erre van egyéb megoldás, pl. "nedvesítés".
Ifjú koromban, amikor még talicskában kevertük a betont, megfigyelhető volt, hogy ha megpróbáltuk először a sódert elkeverni, akkor az apraja lement a talicska aljára, a nagyobb kavicsok fenn maradtak.
Az őrlemény ugye nem homogén, csak - őrlőtől függően - jobban, vagy kevésbé jobban közelít a homogén eloszláshoz. WDT-zéskor nem lehetséges, hogy az őrlemény porszerű része "leszállhat" a szűrőkosár aljára? Ha igen, akkor nem lehetséges, hogy a réteges, egyenletlen eloszlás (alul a finomabb, felül a durvább szemcsék) károsan befolyásolja a kioldódást?
Lehet, hogy butaság, amit leírtam, de kíváncsi lennék, mások hogy látják ezt?

(#72344) soldier2 válasza PeterAgos (#72343) üzenetére


soldier2
őstag

Nem kevered hosszú ideig, csak pár kör. Ez alatt nem igazán indul el a por az alja felé. Majd csinálok egy videót a saját rutinomról. A daráló miatt kötelező a wdt, pedig rögnek híre hamva nincs.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72345) Parci válasza PeterAgos (#72343) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

lényegesen kisebb az őrleményben a szemcsék közti különbség, mint a sóder "homokja" és "kavicsa" között. a kevergetéstől nem száll le, inkább az a tapasztalatom, hogy a kevergetés rögösíthet annak függvényében, hogy milyen a kiinduló őrlemény. ha rögös, segít, ha nem rögös, picit akár ronthat is.

amitől leszáll a finom por a szűrő aljára, az a kocogtatás. akkor történik az, amit a sódernél is megfigyeltél.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72346) fragola.6035 válasza Parci (#72337) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Azt kérem, hogy a Halálcsillagot lehetőleg ne csúfoljuk meg gőzöléssel, tejeskávé készítéssel! A következő daraboknál ki lesz iktatva a gőzgomb.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72347) Rush77


Rush77
aktív tag

Gondoltam kipróbálom a French Press-szel való habosítást a Dritan videó alapján.
Háááát. Úgy látom maradok a gőzölésnél.
Érdekes, hogy a videóban azt említi, hogy kb. 60 fokosnak kell lennie a tejnek. Ez megvolt de mégis megégett. Ráadásul a hab sem olyan lett mint kellett volna. Bármennyire próbálkoztam csak hatalmas buborékok voltak.
Lehet, hogy csak szimplán sokat kellene gyakorolni ezt is, de a gőzöléssel ráadásul kevesebb a mosatlan is :DDD

[ Szerkesztve ]

(#72348) Parci válasza fragola.6035 (#72346) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

tetszik a gaggia, egy elég különleges gépet adtam el érte..., de elválni azért nem szándékozom miatta :B

(én nem ittam cappuccinót azóta, hogy vagy 6-7 éve kipróbáltam egyszer-kétszer, szóval van alibim)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#72349) Keresztapper válasza Parci (#72348) üzenetére


Keresztapper
senior tag

A kérdés költői, de ugyan miért kell alibi?

http://palscoffeetech.com/

(#72350) Parci válasza Keresztapper (#72349) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem kell, természetesen, csak hülyültem :)

remek habot csinál a gaggia, évekig használtam rendesen gőzölős gépet, ehhez képest abszolút meglepett. nyilván nem bírja akármeddig szuflával, de a 4 decis edényt kicsordulásig tudja pörgetni és krémes hab a végeredmény.

a gyerek is imádja, márpedig nincs az a szülő, aki, ha a gyerek imádja, ne csinálná meg neki akárhányszor :)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.