Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) emvy válasza Parci (#72695) üzenetére


emvy
nagyúr

PID-et kellene rakni a motorra. (Nem vicc.)

while (!sleep) sheep++;

(#72702) sz.zs. válasza Clemi (#72700) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az opv az a 9 bar nyomás beállításához kell, ugyanis ennyi az eszpresszó “szabvány”.
[link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72703) koxx


koxx
MODERÁTOR

Ebayes distributort próbált már valaki? [link] ennek még nincs annyira elmebeteg ára mint pl az OCD-nek.

(#72704) Wolfy999 válasza koxx (#72703) üzenetére


Wolfy999
tag

Nekem van ilyen. Nem igazán magasak a hullámok, ezért inkább tömörít mint egyenget. Vagy pedig csak a a felszín tetejét simítja el, ha úgy állítod. Szóval szerintem nem igazán ér semmit, ezért nem is használom.

(#72705) koxx válasza Wolfy999 (#72704) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

:( kár, pedig jó áron lett volna.

(#72706) bluesfan válasza koxx (#72705) üzenetére


bluesfan
tag

Ha igazán jót akarsz, a Keresztapper-féle disztribútort jó szívvel tudom ajánlani. Lehet, hogy nem a legolcsóbb, de korrektül teszi a dolgát. Ezek a kínai, emlékezetből tervezett utánérzések szerintem nem jók semmire.

(#72707) sz.zs. válasza bluesfan (#72706) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Így van! :K

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72708) koxx válasza bluesfan (#72706) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Kicsit körbenéztem és a Mottának is van, kipróbálom milyen. Tudom, hogy jó amit gyárt és azt is, hogy miért kerülnek ennyibe, de perpill ennyit nem ér meg nekem.

(#72709) Bazsee71 válasza koxx (#72708) üzenetére


Bazsee71
őstag

A Motta is csak egy "tamper". Szerintem előrébb lennél fragola PalmTamp-jával.

(#72710) koxx válasza Bazsee71 (#72709) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Erre gondolsz? [link] de ez nem distributor hanem tamper vagy nem jól gondolom?

(#72711) Bazsee71 válasza koxx (#72710) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen, ez egy nagyon jó kis tamper, konzisztensen tudsz vele tömöríteni. A Motta szerintem se disztribútornak, se tampernek nem jó.

(#72712) koxx válasza Bazsee71 (#72711) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az a baj, hogy tamperem már van, nem vennék még egyet. De ahogy nézem nem sok difi van a motta és az ocd között. Max az ára.

[ Szerkesztve ]

(#72713) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Eladó a Bazsee71-től tavaly ősszel vásárolt Mazzer Majorom.
Hirdetés itt!

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72714) soldier2 válasza koxx (#72712) üzenetére


soldier2
őstag

Már eldöntötted, hogy megveszed, tedd azt. Max bekerül a fiók mélyére, ahol mindannyiunknál lapul számos hasznos kütyü. Otthonra a wdt teljesen jól kiváltja ezeket az simogatókat, és olcsóbb is. Az ocd körül is volt egy nagy hipe, aztán néma csönd.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72715) Bazsee71 válasza koxx (#72712) üzenetére


Bazsee71
őstag

Lenne egy igen frankó tampered, szemben a Motta fióknehezékével. De nem akarlak lebeszélni, ez az olcsó tapasztalatok egyike, és nem is árt, ha a végső következtetést saját élmények alapján vonod le.

(#72716) koxx válasza soldier2 (#72714) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Dehogy :) csak korbenezek, hogy miket arulnak a piacon.

(#72717) cotagg válasza soldier2 (#72714) üzenetére


cotagg
tag

Azért szerintem azt érdemes megjegyezni, hogy függetlenül attól, hogy összefoglaló néven ‘distribution tool’-ként emlegetik a wdt eszközöket és ezt a ‘simogatót’ is, alapvetően tök más a funckiójuk. A wdt célja, hogy a kosárban egyenletessé tegye a szemcseeloszlást, a simogató pedig egy állandó vízszintes felületet hoz létre, előkészítendő a felületet a tömörítéshez (segít megelőzni a félretömörtést, illetve a tömörítés során végig ugyanakkora nyomóerő hat az egész pogácsára). Aztán, hogy melyiknek mennyi értelme van a gyakorlatban, azt mindenki döntse el maga.

(#72718) qvik27 válasza koxx (#72716) üzenetére


qvik27
tag

Akár a kínai vicc disztribútorokat néztem, akár a Mottát, egyiknél sem tetszett maga a geometria. Az egyik bajom, hogy középen van egy terület, ahol gyakorlatilag nem oszlatnak, csak lenyomnak és políroznak, ott tehát nem teszik azt, amit jó volna. A másik bajom velük, hogy a kifelé tartó sávok túl szélesek, így az őrleményre helyezéskor ezek alatt is történik egy kezdeti lenyomás (tömörítés), és szerintem ezeket a lenyomott sávokat az adott geometriával nem is lazítja/oszlatja újra a pörgetéssel. Szóval a következtetésem alapján nem kapsz ezekkel homogénnek tekinthető eloszlást.
...ellenben a Keresztapper-félével... Azzal várhatóan valóban egyenletesen oszlatott őrleményt kapsz. (Én is ezt nézegetem epként.)
Aztán jöhet a Fragola féle precíz tamper, hogy a tömörítés során is kvázi homogén maradjon a pogácsa.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72719) Bazsee71 válasza cotagg (#72717) üzenetére


Bazsee71
őstag

Szerintem a félretömörítést egyik sem akadályozza meg, legalábbis ha nem PalmTamp-ot használok, akkor lazán félre tudok tömöríteni. Lehet kicsit javít a helyzeten, de nem megoldás a problémára.

(#72720) bluesfan válasza qvik27 (#72718) üzenetére


bluesfan
tag

Így is van.

(#72721) koxx válasza qvik27 (#72718) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ha úgy állítod be az eszköz magasságát, hogy nagyon minimális lenyomást csináljon akkor sem jó? Mondjuk a szűrőkosár peremétől max 2mm.

(#72722) Bazsee71 válasza qvik27 (#72718) üzenetére


Bazsee71
őstag

Igen jól összefoglaltad, erről van szó. :)

koxx: Akkor kb. nem is csinálsz vele semmit, akár kézzel is igazgathatod. Tökéletes megoldás nincs egyébként, a teljes őrleményt egyik eszköz sem forgatja át. Itt jut igazán szerephez az őrlő.

(#72723) qvik27 válasza Clemi (#72700) üzenetére


qvik27
tag

Értem, és ezért is gondoltam, hogy beszállok a beszélgetésbe. A döntés a Tiéd.
A 15-18bar nyomástra képes pumpákkal OPV nélkül két lehetőséged van:
1. átszalad a víz az őrleményen - ha eltalálod valahogy- kb. megfelelő nyomáson;
2. megfelelő az időbeli lefutás, de a pogácsára ható legnagyobb nyomás túl magas lesz.
Előbbinél nem lesz krémes, jó állagú a kávé, utóbbinál -tapasztalatom szerint- szegényes ízű és leginkább zavaróan savanyú.
Számomra ez akkor körvonalazódott világosan, amikor a kis Pavoniban elromlott a gyárilag beletett OPV, és kiszedtem. Képtelen voltam elfogadható eszpresszót csinálni vele. Az új (FoT) OPV beszerelése után -láss csodát- kifejezetten élvezhető lett a kávé ismét, sőt, jobb, mint új korában. (Egyébként épp hirdetem a kis gépet.)
Szóval a döntésed, hogy az 1. vagy 2. valamelyike mellett megőrzöd a garanciát, vagypedig betetetsz és beméretsz egy OPV-t, és húzol jó kávékat nem garanciális gépen.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72724) von toth válasza Clemi (#72688) üzenetére


von toth
tag

Nagyipariból a Lavazzán kívül nem sok (gyakorlatilag inkább semmi) sem iható. A lavazzán van pörkölési és lejárati dátum, valamint a többihez képest azért jobb a zacskózás. Abból tudsz normálisat húzni, persze a pörkölés ideje mérvadó.

(#72725) And06 válasza Bazsee71 (#72715) üzenetére


And06
aktív tag

azért a levélnehezék erős túlzás nem? ha mezei tamperként vesszük a "régimódi" tampereket, akkor úgy működnek, nem? azzal is lehet jól tamperelni, csak lehet nem fog összejönni mindig.

(#72726) Bazsee71 válasza And06 (#72725) üzenetére


Bazsee71
őstag

A fióknehezék az OCD-re, Mottára és kínai utánzataira vonatkozott, nem a hagyományos tamperre.

(#72727) vicces válasza Bazsee71 (#72726) üzenetére


vicces
addikt

csak megjegyzés a téma margójára, hogy nekem is van egy motta fióknehezékem.
és igen.. egy fragola féle tamper váltotta ;]

[ Szerkesztve ]

:)

(#72728) von toth válasza Bazsee71 (#72726) üzenetére


von toth
tag

Érdekes nekem is egy háromezres motta van és tudok kávét csinálni.

(#72729) Bazsee71 válasza von toth (#72728) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én még kotyogóssal is tudok kávét csinálni!

Nem mondtam, hogy kötelező darab egy drágább egyengető. (Ez is mihez képest ugye: a fióknak 3e is drága, egy minőségi, jól kitalált, évekig napi szinten használható termékre 20e sem.) Csak arra utaltam, hogy pénzkidobásnak tartom a többit. Kávét akár vicctamperrel is lehet csinálni, wdt ingyen van, ezek kényelmi eszközök (vagy dísztárgyak).

[ Szerkesztve ]

(#72730) soldier2 válasza qvik27 (#72723) üzenetére


soldier2
őstag

Nagy kérdés, hogy egy ilyen gépben megéri-e a beruházást egy opv. Az én nunkahelyi műanyag csodámban van opv, de 12 bar-ra van belőve. Lehetne jobb, de erős a gyanúm, hogy nem az opv a szűk keresztmetszet.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72731) Clemi válasza qvik27 (#72723) üzenetére


Clemi
veterán

köszi átgondolom, a garanciavesztéstől azért tartok egy kicsit, de való igaz most egy kicsit savasnak érzem a kávét. Most egy kicsit várok még hogyha hibás lenne a kávéfőző akkor kijöjjön rajta de később lehet hogy beletettem az OPV-t.

(#72732) fragola.6035 válasza Clemi (#72731) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem nincs értelme pimpelni azt a gépet. El kell fogadni úgy, ahogy van.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72733) qvik27 válasza soldier2 (#72730) üzenetére


qvik27
tag

Nem állítom, hogy minden gépben, amiben nincs OPV, annak hiánya a "legszűkebb keresztmetszet". Abban viszont majdnem teljesen biztos vagyok, hogy 15+ bar-os pumpával nem lehet normális lefolyást elérni úgy, hogy kb. 9 bar nyomja a kávéőrleményt.
Egyébként egy FoT OPV kb, 2500-3000 Ft, persze kell még hozzá venni néhány kis bizbaszt néhány száz forintért, hogy be tudd építeni - ennyi az anyagár.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72734) qvik27 válasza fragola.6035 (#72732) üzenetére


qvik27
tag

Bevallom, ezt nem annyira értem.
Itt pusztán annyiról beszélünk, hogy egy szerényebb gépen egy apró kiegészítéssel normálisra állítod a nyomást. Ez pont a túlnyomás problémáját oldaná meg, Miért kéne elfogadni ehelyett azt, ami van?
Hangsúlyozom: a nyomásbeállításról beszélek.

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72735) soldier2 válasza qvik27 (#72734) üzenetére


soldier2
őstag

Azért, mert nem hozza azt a pluszt amit elvársz tőle. Az egész ha nem tudod megoldani otthon (a többségünk nem tudja) bőven 10k fölött jön ki (és szeretek számolni a saját elcseszett időmmel is, de anélkül sem hiszem, hogy 10k alatt lennél sokkal) viszonylag hosszú időre nélkülözöd a gépet, és ugrik a gari is (ezeket a gépeket a fórumos mesterek sem szívesen vállalják). Cserében hiába lesz stabil a nyomás, de továbbra sem hőstabil, rossz a vízterítés stb. A munkahelyi gépen a törött idom cseréje előtt pont 9-10 bar-ra állt be a nyomás, de érdemi különbség nem volt az ital ízében. Egyszerűen nem a nyomás a szűk keresztmetszet.

#72731 Clemi: arra a nyakamat teszem, hogy ennyi idő alatt még nem ismerted ki a gépet és van még javítani való a technikádon is. A legegyszerűbb mindig a gépben keresni a hibát, ezen mindegyikünk túlesett az elején, de ha odafigyelsz az előkészületekre (wdt, nem ferde tömörítés, mindig ugyanannyi őrlemény lehetőleg tizedgrammra mérve) akkor sokkal nagyobbat lépsz előre mint egy technikai tuningal. Ha meg kimaxoltad a lehetőségeket és úgy érzed nem elég, akkor add el a jelenlegi gépet (x hónap maradék garanciával, saját dobozában sokkal jobb hívószó a Jófogáson, mint egy opv-vel 9 bar-ra belőve, gari nélkül) vegyél egy Gaggia Classicot vagy Babyt és tuningoltasd szénné.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72736) fragola.6035 válasza qvik27 (#72734) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Mert valószínű, hogy észrevehető változást nem hoz. Aztán drága is egy ilyen értékű géphez képest.
Ugrik a garancia, ami egy Gaggia Classicnál nem nagyon számít, de ennél a gépnél ki tudja. Aztán később szervizbe viszi és elhajtják a francba a pimpelt géppel.
Az is kérdés, hogy ki tenné bele az opv-t. Itt a fórumos szerelők biztosan nem vállalják.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#72737) qvik27 válasza fragola.6035 (#72736) üzenetére


qvik27
tag

Bocs, most nem lesznek ekezetek.
Szoval azt mondjatok metakommunikative, hogy ha nem hostabil a gep es nem popec a vizteritese, akkor nem lenyeges, hogy 9 vagy 15 bar nyomason huzod a kavet. ?
Nekem vmi azt sugja, h nem mindegy ez sem, es ahogy irtam, tapasztaltam is.
Ha pedig az osszegekrol esik szo, hogye is megy egy rendberakott gc?

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik: aki érti a digitális világot és aki nem.

(#72738) fragola.6035 válasza qvik27 (#72737) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Igen, először kellene egy aránylag hőstabil gép. Aztán egy valamilyen vízterítés. El kellene takarítani a nyomásfokozót és kellene egy jó tamper. Ha ezek megvannak, akkor mehet a tuningolás.

Most adott egy 50-60 ezer Ft-os kommersz kávégép, amin lehet vitatkozni, hogy eléri-e a belépőszintet. Most ezen bármit tuningolok, vagy beépítek 10-15e. Ft árú cuccot, az értéke jó, ha eléri a 20e. Ft-ot. Azt a gépet ha kihozod a Media Marktból, onnantól kezdve lényegében értéktelen, eladhatatlan. Innentől kezdve nincs értelme pimpelésről beszélni. És akkor most nem leszóltam a kereskedelmi gépeket, hanem csak a hobbista szeméből nézem.
Itt aztán el lehet gondolkodni, hogy veszünk egy bolti gépet 50 ezerért, vagy veszünk szép használt alap Classicot 65-ért szzs fórumtárstól, vagy bárkitől. Mert amit egy Classicba beépítünk tuningot, az kb. ugyanannyival növeli a használtpiaci árát.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#72739) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#72738) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Eladó egy San Marco SM 95/A daráló. 83 mm-es kések, stb.. Ára: 60e. Ft. Részletek itt.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72740) adp válasza fragola.6035 (#72739) üzenetére


adp
őstag

Huu ez nagyon korrekt igy, mehet bele a ZM kes es megvan a tuti daralo

(#72741) mdav88


mdav88
senior tag

Sztaitkusság ellen ki mivel küzd?
Söpörhető is legyen a garat, miközben nem tölt fel... (csepp vizet leszámítva)

[ Szerkesztve ]

(#72742) sz.zs. válasza mdav88 (#72741) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én úgy gondolom hogy csak a csepp víz a megoldás...

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#72743) John3:16 válasza mdav88 (#72741) üzenetére


John3:16
csendes tag

RDT - egy spricc a mini pumpás műanyag flakonból.

Ilyesmi:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#72744) fragola.6035 válasza fragola.6035 (#72739) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Elkelt, köszönöm az érdeklődést!

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#72745) fragola.6035 válasza mdav88 (#72741) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem Majorod van? 83-as késnél nincs sztatikusság.

https://caffe35.webnode.hu/

(#72746) mdav88 válasza fragola.6035 (#72745) üzenetére


mdav88
senior tag

De, Major van itthon, viszont akkor hibás :DDD
(oké, friss malabar-t daráltam, de akkor is)

(#72747) soldier2 válasza fragola.6035 (#72745) üzenetére


soldier2
őstag

Ezt kifejtenéd?

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#72748) fragola.6035 válasza soldier2 (#72747) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Nem fejtem ki, de van itt pár 83-as daráló és egy se töltődik. Mondjuk szenet nem darálok, de nálam pl. az EVO kés se sztatikus.
Vagy van itt ez az SM 95, többféle késsel próbáltam tegnap, de egyikkel se töltődött, pedig púdert is daráltam vele.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#72749) GAgyiXyXy válasza fragola.6035 (#72739) üzenetére


GAgyiXyXy
aktív tag

"Mazzer ZM késsel kiváló gazdaságos filterőrlő. "
Presszóra nem ajánlott sem így, sem úgy?

"Syd Wichowsky szegedi szabadságharcos, aki a Szovjetúnióba emigrált"

(#72750) fragola.6035 válasza GAgyiXyXy (#72749) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

Szerintem ez a San Marco kissé korlátos a ZM késsel. Azért is nem azzal adom.
Sima Mazzer Major késsel ezen a fordulaton szerintem kiváló presszóra.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.