Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#315870) Zsolt,72


Zsolt,72
Topikgazda

(rögzített hsz)

Kérünk benneteket, hogy a jövőben az iOS BETA-verzióval kapcsolatos érdemi kérdéseket inkább a Béta iOS-t használók topikja-ban beszéljétek meg.

Ide értendő a

- hogyan tudok csatlakozni a BETA-hoz?
- hogyan történik a telepítés?
- hogyan lehet visszatérni a stabil iOS verzióhoz?
- mi történik a mentésekkel, amik BETA alatt készültek?
- hogyan lehet visszajelzést küldeni?
- mely appok működnek megfelelően?
- mely appokkal van probléma?
- az akkuidő hogy alakul?
- mennyi a SoT (képernyőidő, Screen on Time)?

jellegű kérdéskör.

Ami maradhat itt, az iPhone-topikban, az pl ilyen kérdés: "mutassatok már egy screenshotot, hogyan néz ki a színezett ikon", vagy "vajon hogy néz ki az új híváslista".

Köszönjük!

 iPhone 15 — https://hardverapro.hu/apro/iphone_15_tok_elado_2/friss.html

Hozzászólások

(#247351) tboldi válasza st3v3np3t3r (#247350) üzenetére


tboldi
nagyúr

De a build number gyakorlatilag mindig megegyezik, ergo ugyanaz. :)

(#247352) lugosi válasza Eqinox (#247321) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia! Hasonló gondom volt nekem is nem sokkal az esim bevezetése után. Egy ideig próbálgattam és állítgattam de időről időre belefutottam ilyen nem fogadott hívásba. A voltera gyanakodtam én is de nem tudtam belőni a hibát. Jelenleg úgy használom a telefont hogy esim telekom, fizikai sim Vodafone, volte be, vowifi ki. Így nincs nem fogadott hívás problémám. Hívás másik eszközön szintén ki. Remélem segít valamit.

(#247353) pvzsombor


pvzsombor
csendes tag

Tisztelt Fórum társak!
2,5 éves IPhone XS 64Gb készüléken a kijelző pár hete egy kis területen nem reagált az érintésre, jelen pillanatban már a teljes kijelző felület használhatatlan. Bevitte a lányom a telefont az Istyleba, ott azt mondták, hogy a telefonon lévő összes adat elvesztésével tudják csak megbontani és javítani a készüléket. Laikus vagyok, de erősen túlzásnak tűnik számomra egy kijelző hiba miatti adatvesztés fennállásának lehetősége.
Van-e javaslata valakinek egy független szakszervízet illetően, akit felkereshetnék a hibás készülékemmel?
Tisztelettel
Zsombor

Csak hogy tudd, kiszámoltam! Már csak 1.465.286 gombócot kell eladnom és LEELŐLEGEZHETEM az új kamionomat!

(#247354) Sys85 válasza pvzsombor (#247353) üzenetére


Sys85
veterán

Apple service policyben benne van,hogy törölniük kell a telefont a személyes adatok védelme miatt.
Ha volt beállítva icloud automatikus mentés,akkor mindened megmarad egy teljes visszaállítás után is.

A független szervízekkel az a gond,hogy ott olyan kijelzőt kapsz amilyet adnak,de az nem gyári lesz.Ők nem kapnak gyári alkatrészeket,így a minőségben lehet eltérés,elég nagy is akár.
A “Gyári minőségű alkatrész” amivel hirdetik magukat nem egyenlő a gyári alkatrésszel.
A gyári kijelző icenternél (hivatalos szerviz) 120e,istylenál 131e,plusz a beviszgálás díja.
Megér ennyit neked egy 2,5 éves XS 64?
Az új kijelző annyiba kerül,mint amennyibe használtan mennek ezek a telefonok.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#247355) lugosi válasza pvzsombor (#247353) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia! Esetleg azt lehet megpróbálni ha nagyon fontosak az adatok hogy olcsóbban tetetsz bele egy akármilyen kijelzőt ami arra jó lesz hogy le lehessen menteni az adatokat pc-re vagy iCloudba, és utána ha nem lesz jó a telefon akkor veszel egy másikat és arra átteszed az mentést. Vagy használod az akármilyen kijelzővel.

(#247356) st3v3np3t3r válasza tboldi (#247351) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Lehet ugyan az, csak a célközönség más és az nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#247357) SharpSA válasza st3v3np3t3r (#247350) üzenetére


SharpSA
veterán

Kb igen és akkor látszik, hogy a megnevezés más, gyakran a build szám egyezik. :)

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#247358) FIREBLADE78 válasza pvzsombor (#247353) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ne vidd az istyleba! Tönkretették a telefonom! Még a csavarokat sem rakták vissza. Nálam semmilyen adatot nem töröltek,mivel csak kikapcsoltam a telefont és be sem tuftak lépni.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#247359) hitchins


hitchins
őstag

Nem iphonos-os de ios temaban szeretnek segitseget kerni.
Lanyomnak van egy 2019 tablete amirol “eltunt” az app store. Nem tudom pontosan mit csinalt vele.
Hogyan lehetne visszavarazsolni?

(#247360) lugosi válasza hitchins (#247359) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy a screen time alatt tüntette el: [link]

(#247361) atirag


atirag
őstag

Hátha valaki tud segíteni. Mivel a gyári mail kliens elég gyengén működik a keresés terén így letöltöttem az outlook app-et. A gmail fiók rendben is van,de a céges mail-em nem tudom beállítani. Az imap rész alatt tudom tudnám csak beállítani,de hiába állítom be a szervereket a felhasználó nevet és jelszót nem akar működni. Mit tudnék kezdeni vele?
Pedig a gyári mail alkalmazást már megszoktam,de megőrjít,hogy nem találok benne semmi régi levelet ha rá akarok keresni. Ha visszagörgetem a listát akkor ott a levél,de nem adja ki keresés alapján.

(#247362) Rage47 válasza atirag (#247361) üzenetére


Rage47
veterán

Nem tiltja a céged az Outlook appot esetleg?

(#247363) atirag válasza Rage47 (#247362) üzenetére


atirag
őstag

Nem tudok róla,de nagyon meg lennék lepve :) Nem annyira foglalkozunk az ilyen dolgokkal.
Miért tiltják máshol amúgy?

(#247364) Pyttawrx válasza atirag (#247361) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

mit ír ki? mi a hiba?

(#247365) atirag válasza Pyttawrx (#247364) üzenetére


atirag
őstag

Bejelentkezés sikertelen. Kérjük ellenőrizze az IMAP szerver beállításait.
De ezt már 10x megpróbáltam. És a portokat is ellenőriztem a webes oldalon.

(#247366) kssvirag


kssvirag
tag

Sziasztok.
Egy kis segítség kellene.
Lányomnak van egy 9hónapos iphone 11.
Még hivatalos garis.
A némító gomb 3-4 hónapja nem működik, de eddig halasztotta a szervízbe vitelt.
Hétvégén meghalt a face id vagy mi fene, amit a telefon is kiirt neki
Kedden elvittük a hivatalos szervízbe, ahol mondták szinte biztos csere lesz.
Ma hívtak, hogy mivel szerintük beázott a készülék igy nuku garancia
Lányom szerint sosem érte víz. Vigyázott rá.
Nem értem ezt az egészet.

Még annyi hogy a nyáron a nagy melegbe pár hete tobbszor be volt párásodva az első kamera.

Valaki segíthetne mit tudok tenni, ha egyáltalán tudok.
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#247367) Pyttawrx válasza atirag (#247365) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Az általában szerver rossz megadása szokott lenni. Ssl stb. Tudom nézted. Ha tudsz orj konkrétumot, mert lehet a kezdetnél van vmi

(#247368) kssvirag válasza kssvirag (#247366) üzenetére


kssvirag
tag

Azzán most ios frissités után halt meg a face id teljesen, és irta is ki.
A kamera parasodás meg. Pár hete hol előjött hol eltünt.

(#247369) atirag válasza Pyttawrx (#247367) üzenetére


atirag
őstag

[kép]
Ssl beállításra nincs opció. A végén ki is írja,hogy nincs titkosítás.

(#247370) kakuk.tamas válasza atirag (#247361) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Gyári mail appban ugye az exchange-el próbálkozol?

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#247371) herdsman12 válasza kssvirag (#247366) üzenetére


herdsman12
őstag

Küldtem egy privit.

(#247372) st3v3np3t3r válasza atirag (#247369) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Én nem erőltetném az Outlook-ot. Próbáld meg inkább Gmail-ben beállítani, de sokan szokták ajánlgatni a Bluemail-t is

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#247373) st3v3np3t3r válasza kssvirag (#247366) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Szia. Ha beázott, akkor az bizonyítania kell a szerviznek a tényt is és az okot is. Ha a belső folyadék indikátor elszineződött, akkor bizony nincs mit tenni, valahol elengedett a tömítés és bejutott a pára. Ha a LDI elszíneződik, akkor ugrik a jótállás. A tömítés meggyengülhet kisebb erőhatásra, túlzott melegre ami azt jelzi. Meg kell próbálni, hogy kérvényezel egy teljes felülvizsgálatot készülékre, hogy kiderüljön az oka. Ezt nem intézhetik el annyival, hogy "nem".

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#247374) Wiz Khalifa válasza st3v3np3t3r (#247373) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Az a durva hogy egy XY méterig stb... vízálló telót ha még a nyári izzadság is, eső stb... éri miért "ázik" be attól hogy ha a tömítés kicsit szétment valami miatt. :)

Én amúgy eddig nem mertem vízbe tenni stb... a telóm. De az iPhone XS Max-om ami novemberbe tölti a 3. évét egy 3 hete bele mártottam egy folyóba. Olyan klassz fotókat, videókat csináltam hogy már bánom hogy még nem mertem ezt megtenni. :C

Smoke some weed nigga!

(#247375) Rage47 válasza atirag (#247363) üzenetére


Rage47
veterán

Nálunk eleinte nem találták biztonságosnak az appot. Idővel viszont engedélyezték, valszeg sokan kérték.

(#247376) atirag válasza kakuk.tamas (#247370) üzenetére


atirag
őstag

Mármint microsoft exchange? Mert nem. Az egyéb opciót választom vagy a google opciót. De mindegy melyik fiókban keresek nem találja a leveleket. Pedig ott van és ha manuálisan görgetek a levélhez akkor érdekes mód ott van. És nem egy egy alkalommal hanem sokszor. És a kollégámnak is. És sajnos nagyon zavaró mert sok sok info van amit vissza kellene nézzek.

st3v3np3t3r :

Gmail nem tetszik. Egybemosódik a felület. Persze ez szubjektív. De Azt nem is tudom,hogy abban is lehetne kimenő szervert állítani,hogy arról küldjem amire kaptam.

[ Szerkesztve ]

(#247377) fasirTTT


fasirTTT
őstag

Sziasztok, az alábbi problémára szeretnék megoldást találni
iphone XS max. független
2-3 napja a mobil netem random belassul
Letöltöttem a Speedtest alkalmazást és a szokásos 3-6mb/s letöltési sebesség lemegy 0,7mb/s re is, de ez még annnyira nem is baj, de a feltöltés 0,1mb/s vagy van hogy 0 a packet loss meg ilyen 7% vagy ki sincs írva

a másik meg hogy telefonáláskor a másik fél néha nem hall, vagy ha én hívok valakit akkor nem mindig jelzi ki a számom a hívott félnél.

a tererőt maxon jelzi 4G mellett és 3G mellett is.

A Wifi az teljesen jól működik.
masik telefonba a SIM kártya jól működik, de más SIM ebbe a telefonba ugyan ezt produkálja

factory reset se segített rajta .
remélem minden lényeges infót leírtam és érthető is
mindenféle segítséget és tippet meghallgatok

(#247378) st3v3np3t3r válasza Wiz Khalifa (#247374) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

ezt ne nekem mond, hanem a szervizesnek, aki megállapította

#247366-ban le van írva a story

Nekem most lesz 1éves a 11... lekopogom, eddig tökéletes... Szerintem valami nagyon durva dolognak kell történnie, hogy 11 bepárásodjon vagy beázzon.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#247379) hitchins válasza lugosi (#247360) üzenetére


hitchins
őstag

Ez volt a gond koszononom!! :R
Vajon mitol allitodott el? Nem hiszem hogy gyerek a beallitasokban szorfolt.

(#247380) kakuk.tamas válasza atirag (#247376) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem MEX-el működik a céges levelező (szintén MS), a keresés is frankó.
esetleg a mail beállításainál ezt a részt erre állítsd.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#247381) Wiz Khalifa válasza st3v3np3t3r (#247378) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Tudom csak mint érdekesség írtam. :)

Hogy azért ez durva lenne hogy a semmitől az indikátor elszíneződne.

Mondjuk igaz nem most volt, A Sony Ercsson W595 telómba magától színeződött el egyszer az indikátor. :C Soha egy csepp víz se érte és még is halvány pink lett.

Smoke some weed nigga!

(#247382) HoldfenyLuna válasza Wiz Khalifa (#247381) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Itt nyugszik a fiókban egy SE W595 is :D

(#247383) Noxy válasza pvzsombor (#247353) üzenetére


Noxy
veterán

Nincs semmi túlzás az adat vesztéssel kapcsolatban. Nyilván ha működne a kijelző meg tudták volna nézni hogy a fotók, meg az iCloud mentés be van e kapcsolva. Gondolom a lányod meg nem tudott egyértelmű választ adni arra, hogy mindezek be voltak e kapcsolva. Rossz kijelzővel már az iTunes-na sem lehet menteni, mert nem lehet a kijelzőn jóváhagyni az USB kapcsolatot.
Az adatok megléte, mentése mindig a felhasználó felelősége, mert ott van 2 lehetőség is, csak élni kellene vele.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#247384) Wiz Khalifa válasza HoldfenyLuna (#247382) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Nekem is megvan még. Álom teló volt régen, nem váltam meg tőle. :)

Smoke some weed nigga!

(#247385) st3v3np3t3r válasza Wiz Khalifa (#247381) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

elég hozzá egy gyenge pára lecsapódás. ha valahol, valamiért meggeyngül a tömítés, elég egyszer beszivárognia.
Ezért nem tanácsos:
- a telefont farzsebben hordani
- ráülni
- leejteni
- túlzott melegnek kitenni

ezek közül bármelyik gyengíthet a kijelzőragasztáson mivel ott találkozik műanyag fémmel és ez hely tud a legkönnyebben utat nyitni egy beázásnak.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#247386) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Már egy ideje nem működik a hívás fogadás és indítás a macosen.
Mac mini M1 és a telefon iXs.

Hívni enged, de amikor felveszi a másik fél, akkor hibára fut. Válthatok át a telefonon kihangosítóra. Fogadásnál eleve hiba, válhatok át kihangosítóra a telefonon.

Mini:
* aktuális béta
* kábelen és wifin is csatlakozik a hálózathoz (elsődleges a kábel)
* handoff bekapcsolva

Telefon:
* aktuális béta
* handoff bekapcsolva

Hálózat:
* Ubiquiti AP-AC telefon
* Telefon is 5Ghz hálózaton és a készülék is

Munkahelyi hackintosh esetén szuperül megy.

Tudnátok javasolni valamit :F

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#247387) kakuk.tamas válasza kleinguru (#247386) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Ne használj bétát… Bétánál lehetnek ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#247388) kleinguru válasza kakuk.tamas (#247387) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van.

A baj az, hogy nem bétával sem ment.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#247389) SharpSA válasza kleinguru (#247388) üzenetére


SharpSA
veterán

Csak wifin használd és jó lesz.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#247390) kleinguru válasza SharpSA (#247389) üzenetére


kleinguru
addikt

Kipróbálom, köszi. Ezzel együtt jó lenne, ha a stabilabb és gyorsabb vezetéken is működhetne, főleg, ha az van priorizálva.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#247391) SharpSA válasza kleinguru (#247390) üzenetére


SharpSA
veterán

Akkor kapcsold ki a wifit és nézd meg úgy is. A lényeg, hogy elvileg az a probléma ha egyszerre több hálózati csatlakozás is van.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#247392) divan válasza atirag (#247376) üzenetére


divan
senior tag

Én átálltam a Sparkra, mikor jöttek a nincs értesítés, csak ha belépek az appba problémák a gyári mail appban. Nekem bevált.

(#247393) Navaren válasza divan (#247392) üzenetére


Navaren
aktív tag

Én nemrég váltottam vissza gyárira Spark-ról.
Van egy ilyen para vele, hogy ha files-ból, vagy galériából osztasz meg Spark-ban valamit, akkor sokszor 'nem megy el az email', csak pár perc múlva kapok egy értesítést, hogy 'message wasn't sent'.

Mikor többször is előfordult, felvettem a kontaktot a Readdle-lel, és ott mondták, hogy ez egyelőre ilyen, a Spark nem tud a 'háttérben futva' emailt küldeni, de még ha közvetlen az appból küldöd, akkor sem szabad 'rögtön' lecsukni az appot a 'küldés' gomb megnyomása után, csak miután kiírta, hogy 'elküldve' :).

Ez persze még tavaszi/koranyári státusz volt, lehet azóta javultak a dolgok, de ha nem, akkor lehet, hogy valakinek ez szintén para lesz, jó ha tud/tudnak róla.
Én olyan vagyok, hogy rábökök, hogy 'küldés', és már valahol egész máshol jár az eszem - meg a telefonom, így ez itt gond volt :).

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#247394) kakuk.tamas válasza kleinguru (#247388) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Akkor passzolom. Nálam akkor szokott gebasz lenni, ha bétázok.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#247395) matehajagos


matehajagos
tag

Sziasztok! Tavaly nyáron vásároltam a Telekomnál egy 11 pro maxot aminek most a hangszórója brutális módon elkezdett recsegni. Szeretnék érdeklődni hogy ebben az esetben érvényesíthető -e rá a második évben járó jótállás vagy buktam és saját költségen kell megjavíttatnom?

(#247396) nord_ válasza matehajagos (#247395) üzenetére


nord_
veterán

Ha magánszemélyként vetted és megvan a nevedre szóló számla, akkor igen.

(#247397) Noxy válasza atirag (#247361) üzenetére


Noxy
veterán

Itt [kép] be van kapcsolva a tartalom megjelenítése.
Érdekes mert nálam a 10 éves e-mail-ban is megtalálja amit keresek.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#247398) antocskin válasza Navaren (#247393) üzenetére


antocskin
tag

Érdekes!

Pedig a Spark-ban időzített küldést is be lehet állítani.
Nem használtam mostanában ugyan ezt a funkciót, de régen többször kipróbáltam.
Megírtam a mailt, kiválasztottam a később küldést és az időpontot pl hajnal 3 ra. Rámnyomtam a küldésre. Aztán bezártam a programot. Sőt olyan is volt, hogy a netet is vagy magát az egész telefont kikapcsoltam.
Reggel ellenőriztem és hajnali 3 kor ott volt a mail a címzett fiókban.

A Spark-nak nekem a mellékletkezelésével vannak gondok inkább. Sokszor a pdf vagy jpg fájlokat nem kezeli, helyette .dat -ként jeleníti meg a mellékletet, amivel nem nagyon lehet mit kezdeni.

(#247399) divan válasza Navaren (#247393) üzenetére


divan
senior tag

Na ezt a funkciót viszont én nem szoktam használni, céges levelezésre használom, általában csak olvasom a leveleket, ritkán küldök.

#247398 antocskin
Ilyen gondom nekem a gyári klienssel is volt. Ehhez megvettem aprópénzért a winmail.dat opener nevű programot, és azzal megnézem.

(#247400) kleinguru válasza kleinguru (#247386) üzenetére


kleinguru
addikt

Clean install lett a minin (szintén aktuális béta), hibátlanul működik. Vezetékes lan (ez az elsődleges) és wifi is aktív. A fene se érti.

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.