Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16401) manchester85 válasza r3dsnake (#16400) üzenetére


manchester85
addikt

Mire feloldom nekem is ott van. Mikor megnyomod a home-ot, abban a milliszekundumban is ott van? :U Akkor nektek kivételes iPhone-otok van, mindenesetre szerintem ha itt most mindenki beírná, hogy nekik lekapcsolja-e, akkor nagyon döntő többségben lennének azok, akiknek igen.

i6 Silver

(#16402) Blyan válasza r3dsnake (#16400) üzenetére


Blyan
félisten

Töltőn vagy anélkül? Mert töltőn bekapcsolva marad a wifi.

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16403) M@te válasza Blyan (#16402) üzenetére


M@te
senior tag

nekem töltő nélkül is bekapcsolva maradt. ios 6óta viszont nem. falhoz tudnám vágni..

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#16404) r3dsnake válasza Blyan (#16402) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Itt van az asztalomon töltő nélkül. Kinyomtam a wifit, visszanyomtam most 12 óráról elindult a dhcp leasetime. Megnézem 10 perc múlva a routerben mit ír, addig nem oldom fel.

[ Szerkesztve ]

(#16405) M@te válasza r3dsnake (#16404) üzenetére


M@te
senior tag

én ezt nem nagyon értem amit írtál. mit jelentenek ezek és hogy lehet megnézni vagy beállítani?

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#16406) Blyan


Blyan
félisten

Nem tudom srácok, csak azt, hogy nekem mindig kikapcsol sleep módban, sőt, az apple fórumán is ezt olvastam, ahol ugyanezt a kérdést dobta fel valaki. Szóval gyári, nem JB-kelt állapotban szerintem ez a default.

Szóval, én így tudom, lehet másnak nem ez van, de nekem így történik.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16407) Rol123 válasza r3dsnake (#16310) üzenetére


Rol123
csendes tag

Hát általában mindig elmegy 3 napot ,és holnap lesz 1 éves a teló :)
szerk: ja és 3G-n használom .

[ Szerkesztve ]

Sony W300i->Nokia 7610->Nokia N73->Samsung S5620 Monte ->LG KM900 Arena ->Samsung S5660 GIO +Apple Ipod Touch 4G+Samsung Galaxy Tab->Iphone 4 + Samsung Galaxy Tab P1000->Iphone 5 soon

(#16408) manchester85 válasza Blyan (#16406) üzenetére


manchester85
addikt

Mindenkinek így van, hidd el, csak neki és az öccsének nem. :U Évek óta használok iPhone-t, mindig lekapcsolt, és minden ismerősömnek is, ő pár hete, neki nem.

R3dsnake!

Rajtad kívül mindenkinél lekapcsol. Nem olvastam még olyat, hogy valakinél folyamatosan tartja. Nem értek a műszaki részéhez, lehet, hogy routerfüggő is. Ettől még ahol az enyém lekapcsol, ott a tied is le fog, ebben biztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#16409) r3dsnake válasza r3dsnake (#16404) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Íme

A kép készítése előtt feloldottam a telót, nem indult újra a leasetime. Ha manuálisan ki és bekapcsolom a telón a wifit, akkor újra 12óráról számolja. Tehát nem kapcsolja ki. (De tuti, hogy standby-ban van, mert csak a standby ideje növekszik a usage alatt, a használaté nem)

manchester85: engem nem érdekel, hogy nem hiszed el, nem próbállak győzködni innentől. Olvashattad, hogy másnál is ugyanígy működik, mint nálam.

[ Szerkesztve ]

(#16410) Silverss válasza Ragnar95 (#16399) üzenetére


Silverss
aktív tag

Nem enged semmit tenni redsn0w-ban. Kezdek pánikba esni. :(

(#16411) Blyan válasza r3dsnake (#16409) üzenetére


Blyan
félisten

Megnéztem, nekem is változik a lease time, ám feloldva a telefont 3g-ről akkor vált át éppen wifire. Hogy mi az oka, azt nem tudom, de tény, hogy az indikátor szerint a wifi nem aktív sleep módban.

Na, részemről befejeztem, bárhogy van, nekem minden értesítés megjön, és nincs semmi gondom.

Szerk:

Megnéztem újra, ha feloldom a telefont, akkor a lease time elölről indul.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16412) Keksz válasza r3dsnake (#16400) üzenetére


Keksz
senior tag

Itt le van írva hogy működik:

http://www.net.princeton.edu/apple-ios/ios41-allows-lease-to-expire-keeps-using-IP-address.html

(#16413) Kommy válasza r3dsnake (#16409) üzenetére


Kommy
veterán

Itt a baj, hogy nem értesz a hálózatokhoz, a lease time akkor újúl meg ha lejár, tehát addig fenn van tartva a hálózaton az az iP cím ahhoz a Mac addresshez. ( nem 100%-osan így működik, de ez most nem lényeges ha visszatér a hozzárendelt akkor újraindulhat az idő)

Töltsd le az angry IP Scanner programot és meg fogod látni, hogy bontja a kapcsolatot a telefon mivel nem fog válaszolni a programnak.

Felesleges próbálkoznod akárkit is meggyőzni mivel egyáltalán nincs igazad.

Szerk: lépjél ki minden programból és utána próbáld meg könnyen lehet, hogy valami használja a netet, vagy be van kapcsolva a diagnosztikai adatok küldése

[ Szerkesztve ]

(#16414) r3dsnake válasza Kommy (#16413) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Újracsatlakozásnál is újul a leasetime, direkt kipróbáltam.

Kikapcsoltam a mobilnetet, de a push ugyanúgy jön gyönyörűen, több perce lezárt telefonnál is.

[ Szerkesztve ]

(#16415) Kommy válasza r3dsnake (#16414) üzenetére


Kommy
veterán

De akkor sem próbáltad meg amit írtam, elég ha pingeled a telefont max 30 másodperc utána lecsatlakozik a hálózatról

(#16416) manchester85 válasza r3dsnake (#16414) üzenetére


manchester85
addikt

"Kikapcsoltam a mobilnetet, de a push ugyanúgy jön gyönyörűen, több perce lezárt telefonnál is."

Ebből még nem következik az, hogy ha lezárod a telefont, nem kapcsol le a wifi, akkor se, ha nincs rá szüksége. De neked beszélhet az ember. :U

i6 Silver

(#16417) tomy25


tomy25
tag

Hello!

Haverom elhagyta az iphone-ját.(i4) Van valami lehetőség amivel esetleg megtalálhatjuk? Mobilnet nincs, tehát find my iphone kilőve :/ Valaki megtalálta, mert ki van kapcsolva a készülék, tehát nem tudom milyen módon lehetne még esetleg keresni/kerestetni.

Köszi a segítséget.

(#16418) ittakary válasza tomy25 (#16417) üzenetére


ittakary
nagyúr

Kb beletörődni tud a dologba :( Ha kikapcsolták akkor az azt jelenti, hogy szándékában sem áll visszaadni...

(#16419) zerone


zerone
tag

Sziasztok,

amatőr kérdés: UK T-Mobile függő iPhone-t lehet használni magyar T-s kártyával? Ha igen, minden modellt/iOS verziót?

[ Szerkesztve ]

(#16420) tomy25 válasza ittakary (#16418) üzenetére


tomy25
tag

Hát sajnos mi is erre gondolunk. :/
Abba reménykedünk, hogy fellép valahol egy wifi-re és akkor küldi a poziciot a find my iphone.

(#16421) kali válasza zerone (#16419) üzenetére


kali
legenda

nem!

(#16422) Kicsirics77 válasza tomy25 (#16420) üzenetére


Kicsirics77
veterán

de az is ha jól tévedek csak az első restore-ig mert utánna ha ujra aktiválja egy másik apple id-vel akkor fújhatod azt is ha jól tévedek
max imei alapján tiltassátok le a szolgáltatóval,legalább használni ne tudja max ipodnak

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16423) samgar válasza r3dsnake (#16414) üzenetére


samgar
őstag

"muveletnel ahol szukseg van ra, gondolom mukodesbe lendul. Amugy meg minek menjen? Takarekossagi okokbol van letiltva ha jol remlik."
Esetleg nezz mar utana mas forumokon mit irnak, ok?

Oppo Find X5 PRO

(#16424) zerone


zerone
tag

GEVEY Ultra / Ultra S-sel van valakinek tapasztalata? Magyar SIMekkel működik?

(#16425) manchester85 válasza zerone (#16424) üzenetére


manchester85
addikt

Tiltott téma.

i6 Silver

(#16426) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Ha apró szösz van a fólia és a kijelző között (és emiatt hólyagos), az tehet bármilyen kárt a kijelzőben? Sajnos még a borzalmas gyári fólia van rajta, mert nem jött, meg amit rendeltem, de amúgy meg nagyon parázok, hogy mi van, ha megkarcolódik emiatt alatta...

(#16427) bobooo válasza r3dsnake (#16426) üzenetére


bobooo
addikt

Ha nem csúszkál rajta a fólia, akkor semmi baja nem lesz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#16428) Blyan válasza r3dsnake (#16426) üzenetére


Blyan
félisten

Képes vagy azzal a szarral használni? :U

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16429) r3dsnake válasza Blyan (#16428) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Inkább, mint hogy karcos legyen. Az előzőt lazán megkarcolta a zsebem, most nem kap rá esélyt...

(#16430) manchester85 válasza Blyan (#16428) üzenetére


manchester85
addikt

Lehet, nekünk is rajta kellett volna hagyni, és akkor nem kapcsolna le a wifi. :DDD De abban nem is hallani a másikat, takarja a mikrofont, vagyis nekem úgy rémlik, hogy funkcionálisan gátolja a telefon használhatóságát.

szerk:

Zseb biztos hogy nem karcolja. Volt ott más is, amit nem vettél észre.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#16431) bobooo válasza manchester85 (#16430) üzenetére


bobooo
addikt

A home gomb, az előlapi hangszóró és a kamera is le van takarva a gyári fóliával.

[ Szerkesztve ]

(#16432) pcnet


pcnet
addikt

Nem akatok beszállni a vitába, csak leírom nálam hogy van. Nekem egy iPod touchom és egy iPhone 4em van. iPod touchon nonstop be van kapcsolva a wifi és mindig jelez ha emailem jött. Még akkor is ha huzamosabb ideig nem oldom fel. Pl este leteszem és reggelre van 3-4 spamem. Tehát éjszaka is megjönnek az emailek. Szerintem lezáráskor kikapcsol, de ha szükség van rá vissza kapcsol majd ha végzett újra ki. iPhonera is megjönnek az értesítések, szintén csak wifit használom, mobilnetet csak akkor ha nem vagyok wifi közelben (nagyon ritkán). Mindkét eszközön iOS 5.1.1 van.

Mondjuk az érdekes, hogy wifiről mobilnetre vált, mert amellett, hogy mobilnet jobban merítí az akksit, még költséghatékonynak sem mondható, mert míg wifi jellemzően nem forgalmi keretes, mobilnet 90%ban az.

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#16433) manchester85 válasza pcnet (#16432) üzenetére


manchester85
addikt

Pontosan így van, ahogy írod.

i6 Silver

(#16434) manchester85 válasza pcnet (#16432) üzenetére


manchester85
addikt

"Mondjuk az érdekes, hogy wifiről mobilnetre vált, mert amellett, hogy mobilnet jobban merítí az akksit, még költséghatékonynak sem mondható"

Nem mobilnetre vált, hanem lekapcsolja a wifit. Ez nem ugyanaz, hisz amint feladata van, pl. pusholni a leveleket, azonnal wifire vált. Attól, hogy ott van a 3G vagy E, még nem jelenti, hogy aktív feladatot is ellát.

i6 Silver

(#16435) privacy99


privacy99
senior tag

Sziasztok! Lenne egy gyors kérdésem, a 32GB-os iPhone-ból pontosan mennyi, amit szabadon fel lehet használni(tárhely)? Elvileg az iOS ugye 1 GB, de alapból nem 32GB hanem kb. 28 gondolom, szóval a pontos adatra lennék kíváncsi, ahogy elindul a telefon elsőre.

Előre is köszönöm szépen!

(#16436) r3dsnake válasza manchester85 (#16434) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

De honnan tudná, hogy mikor jön bármilyen push adat, ha nincs felcsatlakozva, és mobilnet sem megy?

(#16437) M@te válasza pcnet (#16432) üzenetére


M@te
senior tag

"de ha szükség van rá vissza kapcsol majd ha végzett újra ki" ezzel csak az a baj hogy honnan tudja hogy mikor akarnak nekem imessage-t küldeni vagy épp viber üzenetet? sehonnan..
ezért kéne folyton aktívnak lennie és ne kelljen bekapcsolva hagyni a mobilnetet, mert azért úgy mégis csak jobban merül, mint folyamatosan bekapcsolt wifi mellett.

így van berendezve a Világ..Minden energia a Nagy Mágnes szeszélyei szerint működik. | Regisztrált 2004-06-23 13:35 :)

(#16438) D@niel


D@niel
addikt

van itt olyan aki G/GS-t adott le szervízbe, és cserénél más modellt választhatott? dobjon egy pü-t.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#16439) pcnet válasza manchester85 (#16434) üzenetére


pcnet
addikt

Értem, ezt nem tudtam. Azt hittem ha be van kapcsolva syncel is.

M@te: Jogos!

iOS-re nincs esetleg program mint androidra a Keep Wifi Alive vagy hasonló?

[ Szerkesztve ]

“A szervizben munka folyik, nem víz. Ezért a szerviz rövid i.” by Fagyallo

(#16440) manchester85 válasza r3dsnake (#16436) üzenetére


manchester85
addikt

Szerintem ha nincs mobilnet, akkor fenn hagyja a wifit lekapcsolt kijelző mellett is. Ha viszont van, akkor a wifit csak akkor kapcsolja be, ha feladata van.

HUTCHDB!

Előfordulhatnak kimaradások, de ez nem egyértelmű. Számtalan alkalommal arra ébredtem az éjszaka közepén, hogy a wifis iPad-em jelzett, mert jött egy email. A telefont éjszakára ki szoktam kapcsolni, az semmiképp nem lehetett. Nem kételkedem abban, hogy így jártál, de nem törvényszerű, hogy így történjen, neked valamiért nem érkezett meg.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#16441) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

én is "beleszólnék " ebbe a wifi, push, mobilnet témába.
egyszerűen érthetetlen számomra ez a "funkció".
egyébként minden téren azt vettem észre pár hetes iphone használat után, hogy sok helyen a mobilnetre épít a rendszer és az egyes programok is.
de miért?
más op.rendszeren nincs ilyen.
ha wifi, akkor wifi, ha mobilnet akkor mobilnet.
az is bosszant, hogy pl. egy-egy alkalmazás letöltése előtt nem tudom megnézni, hogy az mekkora méretű.
de visszatérve az eredeti témához, most kipróbáltam, hogy vajon működik-e mobilnet nélkül a levelező rendszer, vagy sem.
hát NEM!
kikapcsoltam a mobilnetet majd kb. 15-20 perce küldtem magamnak e-mailt, de semmi nem jött.
ahogy feloldom a képernyőt, azonnal megérkezett...vagyis, ahogy wifin megkapta a netet.
szóval szerintem ez óriási marhaság volt a fejlesztők részéről, még ha a wifi többet eszik is....amit én kétlek!

(#16440) manchester85!
szerintem próbáld ki, amit írtam az előbb!

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#16442) bobooo válasza manchester85 (#16440) üzenetére


bobooo
addikt

Szerintem mobilneten kap egy 0 egész valahány kilobájtos információt mondjuk egy értesítésről az iPhone/iPad/iPod stb., ilyenkor bekapcsolja a Wifi-t és azzal tölti le. Aztán lehet nagy marhaság amit írtam. :B

megema: nálam jó. :K

[ Szerkesztve ]

(#16443) megema


megema
őstag

AppStore megy normálisan nektek? Bármilyen appra megyek "Nem lehet csatlakozni az iTunes Store áruházhoz" hibaüzenet fogad. Letölteni/venni tudok, de az app oldalát nem nyitja meg. Illetve akkor megnyitja, ha böngészőből irányítódik át. Magyar store. Ki-bekapcs és ki-bejelentkezés volt. Pár napja nem elérhető üzeneteket dobálgatott vásárlásnál, de akkor bejött az adott app oldala...

(#16444) Totheground válasza HUTCHDB (#16441) üzenetére


Totheground
addikt

Az fura, mert időnként akkor is felkapcsolja a wifit, hogy megnézze a dolgokat, de az intervallumot nem tudom.
Egyébként meg többek közt ezért mondjuk, hogy legyen iphonehoz mobilnet. Mert kell, annélkül kb felesleges is.
Az appoknál meg itt van a méret a storeban, max nem láttad meg.

Egyébként meg az üzemidőben sokat számít.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#16445) Blyan válasza r3dsnake (#16429) üzenetére


Blyan
félisten

Ezt értem, de én is rajta hagytam 10 percre, aztán rájöttem, hogy nem hallom amit mondanak híváskor. :D
Azért pár napot kibír a telefon fólia nélkül.

(#16441) HUTCHDB

A WP7 is ilyen, sleep idején nincs wifi (csak töltőre dugva), sőt Androidon is ICS előtt ez volt a default beállítás (azóta nem tudom), és csak változtatással lehetett elérni, hogy aktív maradjon.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#16446) manchester85 válasza HUTCHDB (#16441) üzenetére


manchester85
addikt

Ha nem olvasnád vissza, amit szerkesztettem: fölösleges kipróbálnom, ezerszer jött már meg így email wifis iPadről. :K

i6 Silver

(#16447) r3dsnake válasza HUTCHDB (#16441) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nálad van a gond akkor, tökéletesen megy a mail push is kikapcsolt kijelzővel, letiltott mobilnettel, wifin AZONNAL.

(#16448) HUTCHDB válasza r3dsnake (#16447) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

háát én nem tudom, nekem nem működik...... :( de akkor mindjárt ismét írok magamnak.....

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#16449) r3dsnake válasza HUTCHDB (#16448) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Mit használsz? Én gmailt, az alap mail appal, de microsoft exchange-en keresztül. Így egyből megjött eddig minden. Általában egyszerre jön a popup pc-n, és a csippanás az iPhone-on.

[ Szerkesztve ]

(#16450) vagamo


vagamo
őstag

Van rá mód, hogy az IP4S-t analóg modemként tudjam használni? Ki tudjak vele tárcsázni és egy analóg modemmel tudjon kommunikálni? A modem rá van kötve egy hűtési rendszerrel és csak azon keresztül tudnék rácsatlakozni.
Ha lenne vonalas telefonom, akkor azzal megcsinálnám.

Köszi a segítséget.

Minden nagy utazás, egy kis lépéssel kezdődik... android---->Iphone4S

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.