Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144201) VoidXs válasza MasterMark (#144199) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szintén harmadszorra írom, hogy megoldható, de a tapasztalatom az, hogy nincs megoldva.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144202) Laposelemer válasza VoidXs (#144201) üzenetére


Laposelemer
tag

Bp. XIV. ker. UPC ... analóg a tv műsor nálam. 2x-3x analóg csatorna + pár rádió + pár ingyenes digitális csatorna
Persze digitális is elérhető a szokásos set-top box vagy CI modullal.

Azt ne is kérdezzétek miért van/jó nekem az analóg tv adás....

[ Szerkesztve ]

(#144203) tamasgal


tamasgal
senior tag

XV. kerület Digi: analóg és digitális adás is jön egyazon kábelen!

(#144204) Hohocali válasza WaterWave (#144184) üzenetére


Hohocali
aktív tag

Hello!

Technikailag a Marantz SR70x0 sorozat a 7010-estől tudja azokat a ficsőröket, amik - szerintem - a mai házimozizáshoz kellenek: hdmi2.0, hdcp2.2, 4k60Hz, hdr, atmos, dts-x, stb. A 7011-es hozta be azt, hogy mobil aplikációból valamilyen szinten bele tudsz nyúlni a szobakorrekcióba. Hangban nem gondolom, hogy jelentősebb különbség lenne, ha van egyáltalán. Szerintem nagy árkülönbséget nem érdemes fizetni az újabbakért.
Ez csak az én véleményem, SR7010-em van, és nem hallottam az újabbakat.

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#144205) WaterWave


WaterWave
veterán

Akinek kell Malac 7011-es Magyar kezelési útmutató, az írjon egy üzenetet és elküldöm neki... Mai nap szerencsére tudtam szerezni egyet.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144206) Yocee válasza Csabroncka (#144197) üzenetére


Yocee
aktív tag

Érthető, csak nem jó. A Hellohd, és az Antennadigital biztos nem koax, inkább műhold. Ráadásul az már Antenna Hungária, és a Mindigtv szolgáltatója.

(#144207) Karel666


Karel666
tag

Tanácsotokat szeretném kérni! Az lenne a kérdés, hogy 55 nm-es nappaliban egy Klipsch r115 sw megoldaná mozira az elsöprő mélyet, mert kicsit elegem van a félmegoldásokkal....
Úgy érzem, hogy a 38 cm-es mély, s a reflexes kivitel kívánja a nagyobb szobákat.
Vagy miben gondolkodjak? 200000 ft felső a keret. Külföldi rendelés vagy használt. Itthon drága minden új cucc.

(#144208) VoidXs válasza Karel666 (#144207) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Lehet, hogy még az a vadállat sem elég, ha valóban elsöprő szinten hallgatnád, 4 méterre a maximális 122 dB-ből lesz 110, ami már a referencia szint alatt van. Nekem 25 nm-en pont elég, de belefutottam már a limiterbe.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144209) BBéci válasza Karel666 (#144207) üzenetére


BBéci
titán

Akkora helyiségbe legalább két darab, nagyméretű és erős szubláda kell még akkor is, ha nem elsöprő hangzás a cél, hanem átlagos házimozis.
Sajnos a megadott keretösszegből még használtan sem kapni két olyan mélyládát, amire szükséged van. :(

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144210) Gmooe


Gmooe
csendes tag

Üdv mindenkinek! A kérdésem egy hibás Onkyo erősítővel kapcsolatos lenne. Kérdezhetek itt vagy van erre megfelelő topik?
Előre is köszönöm!

(#144211) VoidXs válasza Gmooe (#144210) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Nincs alkalmasabb topik.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144212) Gmooe


Gmooe
csendes tag

Az alany egy Onkyo tx sr308
Nem régen jutottam hozzá. Eddig minden jól működött semmi hibája nem volt.
Tegnap este mikor használni szerettem volna nem kapcsolt be, sőt standby lámpa sem világított.
Azóta sem reagál semmire. Ha bedugom a hálózatra nem hallani hogy áramot venne fel (nem hallani azt a jellegzetes sercenést).
A burkolatot levéve nem látni rajta semmi hibát, minden jónak tűnik.
Azt szeretném megtudni, hogy merre érdemes elindulni a hibakereséssel. Nekem táphibának tűnik, de hátha valaki járt már így és tud segíteni.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#144213) Karel666 válasza BBéci (#144209) üzenetére


Karel666
tag

Értem, csak hogy ne lépjek tévútra, merre induljak?
Kanapé a tv-től és a front hangfalaktól, 3 m-re van, tehát a nappali igazából felezve van ilyen téren. Majd készítek méretarányos képet, alaprajzot. Azért nem dedikált moziszobát szeretnék...
köszi

(#144214) Gmooe válasza Gmooe (#144212) üzenetére


Gmooe
csendes tag

Az lemaradt, hogy a biztosítékok is rendben vannak. Nincsenek kiégve, multiméterrel ellenőrizve.

(#144215) migabi24 válasza Gmooe (#144214) üzenetére


migabi24
nagyúr

hát innen senki nem fogja megmondani mi baja, szervízbe viszed aztán vagy javítható vagy nem

[ Szerkesztve ]

(#144216) Gmooe válasza migabi24 (#144215) üzenetére


Gmooe
csendes tag

Ezért is kérdeztem, hogy jó topic-ot választottam-e.
De egyébként, olyan sokan megfordulnak ezen a fórumon, hogy talán valaki járt már így és tud segíteni.

(#144217) Lacielvtárs válasza Gmooe (#144216) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Anno nálam is füstölt már el egy 616os vas...
Igaz nálam egyértelmű volt, vegfok füstölt el, mondjuk nálam volt tűzijáték, füst, és szag :D
Szervizet javaslom én is.... Persze hátha van itt olyan kolléga aki tud segíteni, de ha 'komolyabban' nem értesz hozzá, akkor csak óvatosan :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144218) WaterWave


WaterWave
veterán

Eladtam az Onkyo 818-as erősítőm... gyászolom, mert ritka jó vas volt... de muszáj fejlődni kicsit... Következő kiszemelt egy Marantz lesz.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144219) Gmooe válasza Lacielvtárs (#144217) üzenetére


Gmooe
csendes tag

Persze, most egy IC cserébe nem mennék bele, de ha esetleg csak valami "egyszerű" baja van ( ebben bizakodok), akkor bele mernék fogni. Nem vagyok egy műszaki analfabéta, de szét szakbarbárkodni sem szeretném természetesen.

(#144220) Lacielvtárs válasza Gmooe (#144219) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Amúgy semmi elojele nem volt? Kikapxsoltad, majd egyszer csak nem kapcsolt be?
Mondjuk a tápcsere lehet nem egy agysebészet :D
Kívánok sok sikert a megoldás megtalalasahoz :R

WaterWave: melyik malac a kiszemelt? :B
Anno én is nagyon szerettem az onkyo hangot, de haladni kell a korral...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144221) Tonyka 2 válasza WaterWave (#144218) üzenetére


Tonyka 2
tag

Két teljesen más világ, az elején tuti hiányérzeted lesz, de ha rááll a füled a Malacra, akkor még jól is járhatsz.

(#144222) nubreed válasza Lacielvtárs (#144217) üzenetére


nubreed
veterán

Erről jut eszembe... :)

Lehet füstölés abból, ha egy erősítő mondjuk 140W -ot tud csatornánként de a hangfalak terhelhetősége maximum 95w vagy a hátsók esetében 75?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#144223) Lacielvtárs válasza nubreed (#144222) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ha nem hajtod nagy hangerőn , akkor szerintem nem.
Anno én úgy tanultam, hogy a hangsugárzó terhelhetősége kb a duplája legyen az avr vegfokanak...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144224) WaterWave válasza Lacielvtárs (#144220) üzenetére


WaterWave
veterán

Malac 7011-essel szemezek... Azzal nagyon nem lőhetek mellé mozin... Zenén meg lehet jobb mint a 818.
Csak majd szokni kell mert más kávéház a kettő...
De tényleg rég volt ilyen jó erősítőm mint ez a 818. Ha tudná a hdr-t kezelni és a 4k-s dolgokat 60-hz-en tuti nem adom el.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144225) Tonyka 2 válasza nubreed (#144222) üzenetére


Tonyka 2
tag

Nem igazán, sőt kifejezetten jobb ha többet tud a vas. A gond inkább a szerényebb teljesítményből adódik.

(#144226) nubreed


nubreed
veterán

Köszönöm a válaszokat!
Holnapra elvileg megjön a Yamaha RX-A2040. Majd beszámolok. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#144227) Lacielvtárs válasza WaterWave (#144224) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szerintem az jó választás.
Igaz az onkyo hang karaktere eléggé magamutogatos, es ahogy Tonyka is mondja, elsőre 'fura' lesz, mert nem lesz mindennek 'ágyú dorrenes' hangja.
Viszont közelebb fog állni a termeszezes hanghoz.
Szerintem zenén nem csalódsz, lehet meg is fogsz lepődni, sokan szeretik itt azt a malac típust.
Az onkyo mozin nem rossz, sőt mozin oda tudja tenni magát, de sztereón azért hagy némi kívánni valót maga után a hangja :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144228) WaterWave válasza Lacielvtárs (#144227) üzenetére


WaterWave
veterán

Onkyo azért mozin patent volt, akárhogy is nézem... Meglátjuk mi lesz :)

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144229) Lacielvtárs válasza WaterWave (#144228) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Amúgy hallottál onkyo vason kívül másik avrt?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144230) megott


megott
tag

Ide is beteszem hátha valaki megmondja a tutit! :D

Segítségeteket kérném, mert bizonytalan vagyok. Egy Yamaha RX-A860 boldog tulajdonosa vagyok amit nagy megelégedéssel használok házimozira Tannoy (álló)) dobozokkal, mivel sztereóban nem hozta azt a minőséget amit szerettem volna ezért vettem egy régi Yamah A-500-as sztereó erősítőt gyönyörű állapotban. Mondanom sem kell hogy össze sem lehet hasonlítani a két hangot. Igen ám de most szeretném a nagyfelbontású (sztereó DSD, FLAC, stb) zenéimet is évezni a sztereó erősítőn. A lejátszó többségében a PC-m lenne amiben egy SB Audigy 2 Platinum EX zenél, természetesen a külső egységből továbbítottam eddig a digitális jelet. Az SB-nek analóg kimenete csak a kártyán van a külső egységen nincs.
Milyen alternatívát javasoltok?
-Hajtsam az SB analógjáról?
-Vegyek egy külső DAC-ot (Topping D30???)
-Maradjak a digitális átvitelnél a RX-A860-ba és annak analóg kimenetéről hajtsam az A500-at? egyáltalán milyen minőségű az AVR DAC-ja szetereón?

Köszönöm segítségeteket.

U.I.:Ha külső DAC, maximum 30.000 forint a keret jelenleg.

Üdv!

Megott

Aki másnak gedezbider, maga kenész fence!

(#144231) Gmooe válasza Lacielvtárs (#144220) üzenetére


Gmooe
csendes tag

Este zenehallgatás közben elaludtam. Időzítő beállítva így kikapcsolt magától.
Másnap este pedig semmi életjel. De most, hogy így kérdezted annyi még eszembe jutott, hogy ugyan abba az elosztóba volt bedugva egy ébresztő óra ami lenullázódott, talán áramszünet lehetett, (de ez csak tiip mert nem voltam otthon).

(#144232) Tonyka 2 válasza WaterWave (#144228) üzenetére


Tonyka 2
tag

Sokáig volt Onkyo-m, nagyon kedveltem őket, mert volt vagy 5. De aztán ahogy telik múlik az idő, formálódik az ember ízlése. Nem akarsz már turbós, nitros autót szpojlerekkel, lehiggadsz, aztán a letisztultabb dolgok jönnek be.

(#144233) Lacielvtárs válasza Gmooe (#144231) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohhh, dejavu...
Nálam is igy volt.
Sleep kikapcsolta, másnap bekapcsolom, rá egy két percre hatalmas pukk, fenyaradat es füst...
Hát nagyon érdekes az tény, az elosztó nem feketedett el?
Lehet tularamot kapott?
Kondi nincs felpuklisodva?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144234) WaterWave válasza Lacielvtárs (#144229) üzenetére


WaterWave
veterán

Denont hallgattam már, de az borzalmas volt... Mondjuk valakinek meg az jön be, szóval szubjektív

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144235) WaterWave válasza Tonyka 2 (#144232) üzenetére


WaterWave
veterán

Igazad van... kicsit eltúlzó de még mindig jó... kb így lehetne jellemezni...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144236) Lacielvtárs válasza WaterWave (#144234) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Akkor hasonlóan gondolkodunk, anno nekem sem jött be a denon hangja.
A denon és onkyo, ég és föld.
Lehet a malacot érdemes meghallgatni vásárlás előtt,ha van rá lehetőséged :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144237) WaterWave válasza Lacielvtárs (#144236) üzenetére


WaterWave
veterán

Max. berakom az ólba :DDD

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144238) Lacielvtárs válasza WaterWave (#144237) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Vegulis :C :DDD

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144239) VoidXs válasza Karel666 (#144213) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Oda akár elég is lehet, ha nem falat akarsz bontani.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144240) Gmooe válasza Lacielvtárs (#144233) üzenetére


Gmooe
csendes tag

Nincs semmi nyoma hibának. Nem látszik semmi rajta, megszaglásztam 😁 (az volt az első), de nem érezni azt a jellegzetes illatot.
Ez az ami leginkább zavar, hogy úgy néz ki mintha hibátlan lenne és mégsem működik!

(#144241) Lacielvtárs válasza Gmooe (#144240) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Az a jellegzetes illat, inkább szag, és iszonyat budos :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144242) BBéci válasza Karel666 (#144213) üzenetére


BBéci
titán

A helyiség teljes térfogatát kell figyelembe venni, a méretezés során.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144243) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok!

Pioneer VSX-LX302-k

Erről az erősítőről vélemény, esetleg van valakinek?

Sok zenére, házimozira...

Köszi!

(#144244) VoidXs válasza BBéci (#144242) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Ha ez így lenne, nekem majdnem 100 nm-re kellene terveznem. Számít, de nem annyira, kb 3 dB-t veszítesz, ha számolsz falat oda is, ahol nincs. Ráadásul a hangra többnyire pozitív hatása van, ha nem verődik mindenfelé olyan intenzíven.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144245) Gmooe válasza Lacielvtárs (#144241) üzenetére


Gmooe
csendes tag

Tudom, de azt mondják:
Szaga csak a sz.rnak van! 😀
Már elnézést a trágárságért

(#144246) WaterWave válasza szrobert (#144243) üzenetére


WaterWave
veterán

nem csúnya...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144247) Karel666


Karel666
tag

(#144248) VoidXs válasza Karel666 (#144247) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A surroundoknak nem tudsz jobb helyet?

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144249) Karel666 válasza Karel666 (#144247) üzenetére


Karel666
tag

Picit Móricka rajz, de szerintem érthető. Ilyen az elrendezés. 2.7m a belmagasság. Még régen a tervező betette a sarokba a tv-t, de azt már papír formájában el is felejtettük...

És ha nem a klipsch szub, akkor mik jöhetnek számba?
Electrowelt-en kívül, mely boltokat nézegessek?

(#144250) Karel666 válasza VoidXs (#144248) üzenetére


Karel666
tag

Rakhatnám az asztalra is, csak ráborulna a leves vagy a pacal.... :)
Sajnos nem, ez egy nappali, s eszem ágában sincs betenni a hálóba a házimozi rendszert.
Te hova tennéd?
A jobb hátsót tudnám előrébb hozni, de a balt nem. Inkább akkor szimmetrikus maradjon vagy nem?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.