Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144901) hm15 válasza Dorian (#144899) üzenetére


hm15
senior tag

Ennyi a lényeg. Amíg régen kábelt ajánlottak volna csörgővisszhangra, ma tudod mihez kell nyúlni, milyen panelt milyen anyagból és hol alkalmazz. Még rosszabb, ha tapsikolt a kábel akusztikai hangoló hatására, és ma nem nevet rajta, hanem továbbra is kábelt ajánl. Szóval addig ne dobozokat és erősítőt cserélj, amíg nincs alapod, mert hülye következtetést fogsz levonni.

[ Szerkesztve ]

(#144902) Mankó


Mankó
veterán

Sziasztok!
Meglévő full hd-s rendszeremet 4k-sra cserélném és mielőtt belevágnék a projektbe, mindenképp jó lenne tisztában lenni néhány dologgal.
Az egész onnan indult, hogy a jelenlegi Beelink Mini MxIII-as lejátszómat akartam lecserélni egy 4k-t és hdr-t tudó masinára, (ez a Mecool K1 Pro lenne, lett volna), tv-ben pedig egy LG Oled B7-el kacérkodok. Még egyik sincs meg, csak úgy elméletben játszok a gondolattal, hogy miután letisztultak a kérdések, már csak be kelljen szereznem a cuccokat.
Elméletben mindent szépen elrendeztem, csak mikor végig mentem a részeken esett le, hogy a lejátszó képe az erősítőn keresztül megy ki a tv-re, amiatt is, hogy az erősítő megkapja a filmhez társított összes hangsávot (pl.: TrueHd, HdMa stb.).
Az erősítő egy Onkyo TX-NR609-es. Egy tesztben olvastam, hogy tudja a 4k felskálázást, de hogy ez csak felskálázást jelent vagy a 4k felbontás kezelését is, az már nem derült ki. A Hdr-ről pedig szó sem esett, valószínűleg hogy azt (s)nem tudja.

A kérdésem az lenne hozzátok, hogy ha 4k-ra váltok, akkor nagy eséllyel cserélnem kell az erősítőt is, vagy annak cseréjét esetleg megúszhatom?
Ha a lejátszót a tv-re kötöm majd, a hangot pedig optikán küldöm az erősítőbe, akkor elodázhatom az erősítő cseréjét, ez esetben csak dolby és dts lesz.

Nálatok hogy van ez megoldva, mire számítsak? Ötletek is jöhetnek a megoldásra! A segítséget :R előre is!

(#144903) Dondenis válasza lemmy9 (#144891) üzenetére


Dondenis
aktív tag

Köszönöm a választ.
Ezzel még nem próbálkoztam. Hogy lehet resetelni? A menüben? Vagy van más lehetőség is?

(#144904) Lacielvtárs válasza Mankó (#144902) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Szia, HDR és 4k miatt, szerintem avr csere lesz nálad.
Ha valóban mindenáron fontos a 'kifesto' színvilág :D

De az optika elmeleted, azt jól gondolod, ugy at tudod vinni a hangot a tvrol optikan.
De egyébként ha jót akarsz, akkor inkább a boxbol vidd optikan a hangot a jelenlegi avrbe es ne a tévéről.
Jobb lesz a hang minőség, persze, ahogy irod, marad a dolby digital es dts :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144905) #98221312 válasza Lacielvtárs (#144900) üzenetére


#98221312
törölt tag

Tökéletesen leírtad, maximálisan egyetértek minden szóval... :)

Talán annyit lehet felhozni a másik oldal védelmére, hogy akit nem fog meg az audió élmény, azoknak nyílván ezek a dolgok nem fognak kellő mértékben átjönni.
Nem tagadom engem nagyon beszívott a hang, és lehet, hogy abszurd, de szoktam filmet nézni magáért az audio élményért is... :)
Haverom mindig körbe röhög ezért. Neki a tartalom a lényeg.

(#144906) WaterWave válasza Mankó (#144902) üzenetére


WaterWave
veterán

mindenképpen cserélned kell az erősitőt...

én is ezen a projecten dolgoztam, régieket eladtam, és kihoztam az újakat...

sony bravia android tv 36o.ooo (régit nem adtam el, átkerült a másik szobába)
erősitot le kellett cseréni onkyo 818, lett helyette egy malac eladással és vétellel cirka 38o.ooo
popcorn hour 41o le kellett cserélni himedia q1o pro 2o.ooo
Nas 718+ 142.ooo
ps4 pro 12o.ooo
digi1ooo az uhd filmeknek 24oo
tp link ad72oo as router 88.ooo
Egy üveg jéger 36oo

ki se számolom, de igy 4k kompatibilis a lakás és akkor nagyon nem ment el velem a ló

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144907) Lacielvtárs válasza #98221312 (#144905) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Jogos, nem egyszer nézek meg olyan filmet aminek jó a keverése, mert tetszik a hangja :K
Igaz, kinek mi a fontos...
A tartalom sem elhanyagolhato tény, mert a mostani filmek, hát, őszintén... ;]
Nincs az a látvány vagy hang ami értékelhetőve tesz egy x...r filmet :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144908) Nemir Ombe válasza Mankó (#144902) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Nézz egy dupla HDMI kimenetes lejátszót vagy keress egy jobb minőségű HDMI elosztót és akkor nem kell AVR-t cserélned, ha nem akarsz .... így max. az objektumalapu hangokat bukod .... ;)

Hmm ....

(#144909) Mankó válasza WaterWave (#144906) üzenetére


Mankó
veterán

Nas adott (saját építésű, 4x1.6 Ghz, 8 Gb ram, 3 Tb wd red + Xpenelogy)
Router van - Tp Link wdr3600
Digi 500 van
Xbox One X van
Jéger beszerezhető :DDD

Ha a HDR-ről lemondok lehet az erősítő is elvinné a mókát, próba kérdése - de akkor ez csere lesz valamikor :O - optikával ki lehet húzni egy ideig.
Mecool K1 Pro kinézve
Oled hát ez még igen csak kérdéses, mert a jelenlegi 55-ös Full Hd-ről már csak 65-ösre cserélnék szívesen, annak az ára meg...

Úgy érzem ez egy lassabb projekt lesz akkor sajnos vagy lejjebb kell adni az igényeket.

Erősítőben mit ajánlotok, ami már 4k, hdr képes? S persze ha már másik erősítő akkor már tudja az Atmost is. (Mondjuk furcsa mód volt már olyan film ami azzal volt keverve és az erősítő ki is írta és a hang is rendben volt. Meg is lepődtem akkor, persze inkább a beépített mag szólhatott.)

ELACielvtárs: a hangot persze nem a tv-ről vinném. :DDD

Nemir Ombe: igen ez is megfordult a fejemben. De a dupla kimenetes lejátszók elég ritkák.

[ Szerkesztve ]

(#144910) WaterWave válasza Mankó (#144909) üzenetére


WaterWave
veterán

jéger fontos

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144911) lemmy9 válasza Dondenis (#144903) üzenetére


lemmy9
őstag

Van az interneten egy "google" nevű kereső.
Ide pötyögd be: "Denon avr 3808 reset". ;)

[ Szerkesztve ]

Szerintem!

(#144912) VoidXs válasza Dorian (#144889) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A HD hangok különbségének észlelhetősége szinte kizárólag a hangszórókon múlik, pontosabban azok frekvenciaválaszainak hibáin, de amint ezeket javítod, már bármilyenen meg kell hallanod, és nem kicsit, mert DD-n például teljesen elvesznek az igazi magasak. Mivel EQ-val a hangdobozok egyedi karaktere szinte teljesen semmissé tehető, közel nem mondhatjuk, hogy a legfontosabbak. Zenénél más a helyzet, mert nincs szobakorrekció, hanem egy sokkal nehezebb mérés, de most nem olyan topikban vagyunk. A torzítás 99%-ban az erősítő hibája szokott lenni. Mivel alaposan túlméreteztem őket, ilyen problémám már egyáltalán nincs.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144913) Dorian válasza #98221312 (#144905) üzenetére


Dorian
félisten

Rossz felé kapiskálsz, mindkét félnek fontos az "audio élmény" Csak az egyik fél ismeri a léptéket, a másik nem.
Amíg kábeleket, dugókat meg alátéteket olyan akusztikai környezetben vizsgálunk, ahol bődületes utózengések vannak, 20dB-t hullámzik a frekimenet össze-vissza, meg egyes frekvenciasávokban 10-15x-ös torzítások lépnek fel, addig ezzel foglalkozni a hiábavaló, még Sziszifusz is elsírná magát.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144914) Norbi 72 válasza Mankó (#144909) üzenetére


Norbi 72
veterán

Erősítőben mit ajánlotok, ami már 4k, hdr képes?

Ha tetszik az Onkyo hangzásvilága ezt.

(#144915) Nemir Ombe válasza VoidXs (#144912) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

A torzítás 99%-ban az erősítő hibája szokott lenni.

Hát egy "átlagos" erősitő torzítása (thd) is már közelít az ezrelékes nagyságrendhez, a jobb dobozok 3-5 és a kevésbé jobbak 10% körüli adataihoz képest (persze max. közelében minden erősítő többet produkál(hat), de itt már a teljesítmény megfelelő megválasztásáról van szó, ami más kérdés).... a HD hangokról még annyit, hogy ami nem jut el a dobozokig (részletek, dinamika, stb) az ki sem tud jönni belőlük, lehetnek bármennyire is jók vagy equzhatod akármennyire is őket .... szerintem .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#144916) VoidXs válasza Nemir Ombe (#144915) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Jó lenne, ha a teszteken mért THD-ből eredne a torzítás, de nem így van, hanem ha eléred a teljesítmény határát (ami gyakrabb, mint hinnéd), akkor rohamosan romlik:

A részletek pedig általában elérnek a hangszórókig, ha egy erősítőre mérsz rá, ott még nem sok veszett el.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144917) Csabroncka válasza MCGaiwer (#144895) üzenetére


Csabroncka
addikt

Sztereó módban nem kell bekapcsolnod az AVR-t, mert ez a része független tőle. Ez az átengedem a jelet nem értelmezhető fogalom ebben a tekintetben.

"in medias res"

(#144918) #98221312 válasza Dorian (#144913) üzenetére


#98221312
törölt tag

Igazad van, viszont azt azért tegyük hozzá, hogy az aki magát a lakást, megváltoztattja a kedvező hangzás miatt, vagy eleve úgy építi, az eléggé szűk réteg...

[ Szerkesztve ]

(#144919) BBéci válasza Dorian (#144913) üzenetére


BBéci
titán

A világ legelismertebb hifis szaktekintélyei szerint nem a hangdoboz a legfontosabb. Erről már a HiFi Magazinban is volt szó.

Kapiskál - [link]

(#144915) Nemir Ombe
"ami nem jut el a dobozokig (részletek, dinamika, stb) az ki sem tud jönni belőlük"
Más szavakkal írtam tegnap, de a lényege ugyanaz volt. :K

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144920) Nemir Ombe válasza VoidXs (#144916) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Erre céloztam is halványan, de ez csak egy részletkérdés a "nagy egészben" (ki meddig tekeri a hangerőt és mit bír a vasa), de ettől még a többi ott van .... pl. ua-okkal a dobozokkal egy Onkyo "ludneszesebb", egy pl. Marantz meg részletesebb (szanaszét eqzva is).... de persze ez nem (csak) a torzításról szól, hanem (nagyon is) tudatos mérnöki munka .... ;)

.... ezért (és szerintem) a lánc mindegyik eleme közel ua. fontos, de a megfelelő párosítás is legalább ennyire .... ;)

Hmm ....

(#144921) Dondenis válasza lemmy9 (#144911) üzenetére


Dondenis
aktív tag

:) igaz.
Köszönöm.

(#144922) Dorian válasza BBéci (#144919) üzenetére


Dorian
félisten

Más-más torzításokat tesz a rendszerbe egy hangdoboz, nagyságrendekkel kisebbeket egy erősítő, még kisebbeket lejátszó meg a többi. A hangdoboz sokkal fontosabb, ezt Én gondolom. Hifi magazin, mint hivatkozási alap engem nem hat meg :)

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144923) Nemir Ombe válasza Dorian (#144922) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért jók a kivételek, mert erősítik a szabályt .... :D .... mellesleg, a lejjebb és halványan említett dobozokat pl. én is hallottam jobb erősítővel, sok múlik rajtuk, de legalább annyi az elektronikákon és a forráson .... de ez csak egy példa és nem "általánosság" .... ;)

"Meglepetésünkre, a Nad után kötött Dali-k akkorát léptek előre hangban, hogy el sem hittük. Mind filmek, mind zenék alatt az volt az érzésünk, hogy jóval komolyabb dobozokra váltottunk. A magas hangok sokat finomodtak és olyan apró részletek kerültek elő, melyek eddig csak nyomokban voltak jelen. A közepek visszafogottsága eltűnt, a legalsó részek pontossága, feszessége javult és mintha még mélyebbre menne mint korábban. Sztereóban a tér szépen kialakult szélességben és magasságban, mélységben pedig már néha háromdimenziós hatást keltett, ami egy ilyen szerényen árazott doboznál nem kis teljesítmény."

[link]

Hmm ....

(#144924) MasterMark válasza VoidXs (#144865) üzenetére


MasterMark
titán

Melyik alakítja vissza digitálisra? A 3805 Ext.in bemenetére semmilyen beállítás nem érvényes az AVR menüjében kb.

Switch Tax

(#144925) Karel666


Karel666
tag

Kicsit off, de hátha járt már így valaki....
Elektrowelt24-ből rndeltem mélyládát. 2018.03.02 megrendeltem, másnap küldték a számlát, amit átutaltam és 7-én már megkapták a pénz.(küldtek mailt)
A mai napig még nem adták fel(írták, ha feladják jelzik). nyilván megvárom, nem akarom lemondani. Érdemes panaszkodni miatta? Nincs kedvem felesleges köröket futni. Köszi

(#144926) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

Urak, egy ilyen playeren agyalok.
[link]
Van számottevő vélemény róla részletekről?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144927) jeni válasza Lacielvtárs (#144926) üzenetére


jeni
félisten

Egy két topikban írtak a UHD más-más játékos képességéről. Árához képest kiemelkedő cucc,de...
Ami ma gond az a 100GB BD XL lemez kezelés.
A gyári 4K lemezekkel biztosan nem lesz gondja.

Azért megnézném.hogy ez miben menő manó?

a Denon cuccban az SACD és a DVD-audió támogatás nincs benne.

[ Szerkesztve ]

(#144928) Sz.Miki válasza Lacielvtárs (#144926) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Én megjelenése óta használom, imádom. A kép minőség nagyon sokat javult még Full HD esetén is az előző Sony 7200-hoz képest.
De a 4k HDR támogatás miatt vettem főleg. Szerintem jó vétel, a CXR 200 tökéletes társa :)

(#144929) Lacielvtárs válasza Sz.Miki (#144928) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Köszönöm mindkettőtöknek a véleményét, szerintem - ahogy ismerem magam ;] - ebből csere lesz :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144930) BBéci válasza Nemir Ombe (#144923) üzenetére


BBéci
titán

Ritka durva hiba a gyártó cégek nevének helytelen írása! A NAD, DALI, ELAC csupa nagybetűs, utóbbi kettő ráadásul mozaikszó. Aki ezeket nem tudja, inkább ne írjon nagy nyilvánosság számára! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144931) Ear001 válasza VoidXs (#144912) üzenetére


Ear001
addikt

"Mivel EQ-val a hangdobozok egyedi karaktere szinte teljesen semmissé tehető, közel nem mondhatjuk, hogy a legfontosabbak."

Hűbakker, minden nap alatt tanul valami újat az ember.

(#144932) Vikthor válasza Lacielvtárs (#144926) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Oppo 203-asok mentek meg még tán van is egy 200-ért, alig használtan. Ez amit mutatsz, kb ez a szint.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144933) Vikthor válasza Sz.Miki (#144928) üzenetére


Vikthor
nagyúr

hehe te is 7200-es Sonyról váltottál? Alátámasztom, kép-hang minőség ég és föld a kettő közt.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#144934) alphamooncam válasza Ear001 (#144931) üzenetére


alphamooncam
őstag

Bocsi hogy belevau... Aki használt már VST-t, az tudja, hogy kb. azt csinál a hangképpel, amit akar (pl.EQ-val), és kb. nem lehet ráismerni az eredetire, értsd a jól ismert hangsugárzód karakterét sem ismered fel...

pl.

Az, hogy meg melyik a fontosabb, a forrás, az erősítő, vagy a hangsugárzó nem lehet meghatározni, mindegyik fontos, pontosabban egyik sem elhanyagolható.

Retteg a szegénytől a gazdag s a gazdagtól fél a szegény. Fortélyos félelem igazgat minket s nem csalóka remény.

(#144935) Nemir Ombe válasza BBéci (#144930) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

De lehet annak se kellene írni, aki szerint csak az "utóbbi kettő" mozaikszó.... NAD = New Acoustic Dimension .... ;] :D

.... de ha zavar írd meg a szerzőnek, azt' majd javítja ha akarja, van komment rész a cikkek alatt ahogy láttam.... ;)

Hmm ....

(#144936) dualcore válasza Nemir Ombe (#144923) üzenetére


dualcore
őstag

Nem "csak" tőled kérdezem, de a link amit betettél a DALI dobozokról, az egyik kép felkeltette a figyelmemet.
Nevezetesen a hátuljába bekötött Nakamichi banándugó. Na most akkor ez valami oltári nagy hiba a tesztelőktől, vagy mégsem annyira sza... azok a banándugók mint ahogy itt sokszor olvasni lehet?

(#144937) Nemir Ombe válasza dualcore (#144936) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Gondolom a belépő kategóriában "még elmegy" .... bár én ott is inkább kihagynám .... ;)

Hmm ....

(#144938) dualcore válasza Nemir Ombe (#144937) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem is ez lenne a véleményem.
Éppen ezért gondoltam, ha már belépő kategóriás hangdoboz, akkor még érdemes e rontani a kábeleken ill csatlakozókon rajta?

(#144939) BBéci válasza Ear001 (#144931) üzenetére


BBéci
titán

Tőle aztán lehet tanulni, járj ide sűrűbben, de ne felejtsd el körbe abroncsoztatni a fejedet, szét ne durranjon a sok új ismerettől! ;]

(#144935) Nemir Ombe
Eredetileg az szerepelt a hozzászólásomban, hogy mindegyik mozaikszó, de kijavítottam, mert nem jutott eszembe a NAD három betűjének jelentése és nem akartam egy esetleges kérdés esetén tudatlannak bizonyulni. Szégyellem a pofámat. :o

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144940) Nemir Ombe válasza BBéci (#144939) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Spongyát rá .... csak nem bírtam kihagyni ....:D .... mellesleg egy rahedli oldalon van kisbetűvel és nagy kezdőbetűvel azoknak a márkáknak a neve, sok embert be kellene iratni Grétsy Lászlóhoz egy gyostalpalóra ezek szerint .... :D ;)

dualcore:
Belépő szinten meg kell/lehet próbálni, lehet semmi hallható különbség nem lesz .... feljebb meg már a drágább dugók is bele tudnak szólni a hangba, az meg vagy tetszik vagy nem .... ;)

[ Szerkesztve ]

Hmm ....

(#144941) BBéci válasza Nemir Ombe (#144940) üzenetére


BBéci
titán

Semmi köze az említett hibáknak a helyesíráshoz és Grétsy Lászlóhoz.
Az a minimum, hogy a gyártók és a termékek nevét pontosan úgy írják le, ahogy szabályos. Az nem mentség, hogy egy rahedli oldalon helytelenül írják a neveket.
KáCsa Audió helyett Kacsa Audio szerepel az egyik tesztben.
Mivel Te vagy a szóban forgó domain tulajdonosaként bejegyezve, nyilván Neked címzem a kritikáimat. :P
Ne játszd el az ártatlant! :N

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144942) Sz.Miki válasza Vikthor (#144933) üzenetére


Sz.Miki
őstag

Igen, direkt csináltam előtte utána tesztet, ugyan azokkal a tartalmakkal, és bizony a sony elmaradt képben, itt szigorúan FullHD -ről volt szó, uhd-ban a tv beépített lejátszójával teszteltem, ott is a CXUHD került ki győztesen, minden elfogultság nélkül.

(#144943) Nemir Ombe válasza BBéci (#144941) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Azért mert az "informatikai hátteret" mi adtuk, még nem én írom a szövegeket, de majd továbbítom az észrevételeidet.... csak kijavítják majd .... ;)

Hmm ....

(#144944) szrobert


szrobert
tag

Sziasztok lefuttattam az Audessey-t a Denon X4300-on és a frontokat large-ra állította, a sorrundokat pedig szintben nagyon magasra állította, szinte csak azokat hallani..
Mit lehet tenni, futtassam le még egyszer?
3 ponton mérettem vele..

Köszi!

(#144945) MasterMark válasza szrobert (#144944) üzenetére


MasterMark
titán

Hova tetted a mikrofont?

Switch Tax

(#144946) Dorian válasza szrobert (#144944) üzenetére


Dorian
félisten

Futtasd még egyszer, de csak egy, a fő hallgatási pontban. Frontokat nagyra állítja amúgy is, de azt manuálisan állítsd át.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144947) szrobert válasza MasterMark (#144945) üzenetére


szrobert
tag

3 helyre, a fő helyre és jobbra ballra mellé..
60 cm belül

(#144948) szrobert válasza Dorian (#144946) üzenetére


szrobert
tag

Ha azzal meg van kiléphetek nyugodtan a bemérésből?

(#144949) MasterMark válasza szrobert (#144947) üzenetére


MasterMark
titán

De úgyértem rendesen állványon volt fejmagasságban? :U

Switch Tax

(#144950) szrobert válasza MasterMark (#144949) üzenetére


szrobert
tag

Igen, természetesen, úgy csináltam, ahogy le van írva..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.