Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144251) WaterWave válasza Karel666 (#144250) üzenetére


WaterWave
veterán

Így jó, ha falra rakod.. Azért mondom hogy jó, mert hát nagyon máshova nem tudnád rakni...

Ha állványra rakod, akkor meg közelebb kéne hoznod kb alulról az első-második székkel lenne egy szintben, de akkor megint ott vagy, ha tálalják a kaját, akkor bizony lehet pörköltszaftos is a surround ls az állvány miatt elvesz a hátsó részből egy kevés teret...

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144252) WaterWave


WaterWave
veterán

Az a szerencse nem dolby atmost vagy dts-x et építesz ki, mert akkor bajban lennél:D
jó az 5.1, bőven jó

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144253) Karel666 válasza WaterWave (#144252) üzenetére


Karel666
tag

Igen, pont azon igyekszem, hogy legyen egy viszonylag jó középszintű 5.1-em, mert ha atmost szeretnék, akkor az duplájába fájna. Így sem szeretnék már túl sokat költeni. Az elmúlt két évben 5x cseréltem avr-t.... :) 1x szubot, 1x hangfal szettet. Azért már lassan vissza kéne venni. Plusz a kábelek....

(#144254) VoidXs válasza Karel666 (#144250) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Én állvánnyal a kanapé közelébe hoznám őket. Klipschnél hangosabbat ennyi pénzért nem nagyon találsz, esetleg leselejtezett profi cuccot (ilyenből tudok eladót), de az egyrészt gigantikus és nem fér el, másrészt passzív, harmadrészt nagy valószínűséggel kizárólag hangerőre van tervezve, egyáltalán nem minőségre.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144255) Dagidög


Dagidög
senior tag

Tudtok kis hazánkban infinite baffle szubra extrém példát, amit meg is lehet hallgatni?
Láttam olyan "darabot" a neten, amelyben a láda maga a szobán kívül kialakított hatalmas légtér, beépítve több nagyméretű (talán 15" vagy 18") membránnal, megtámogatva brutális erősítőteljesítménnyel és a mért frekvenciamenete lineárisan valahol az egy számjegyű Hertzek alján volt.

(#144256) Karel666 válasza VoidXs (#144254) üzenetére


Karel666
tag

Azt nem tudod, hogy ez játszótér is a gyerekeknek.... Ha látnátok mi minden játék van itt!
A két lurkó biztos feldöntené az állványt, vagy a vezetéket cincálná... esélytelen
Azért küzdök, s nem adom fel! Az biztos, hogy egy darabig a falon lesznek a hátterek. Ha nagyobbak lesznek, akkor talán lehet másképp, most nem.

(#144257) VoidXs válasza Dagidög (#144255) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Szerintem ugyanazt láttam én is, egy csőszerű ház szélén 8 darab 18"-es sub zengette a szomszéd szobát is, viszont picit talán 10 Hz fölött állt meg. IB-t nem tudok, de extrém subokat igen:

Csepelen az 1-es teremben a frontokhoz tartozik 4x15" mély, illetve a 2 sub darabjához 4x18". A frontok 3x1500 Wattal vannak megtámogatva, a subok ugyanolyan erősítővel bridge-ben. Amúgy 7.1, a rack is kb. olyan magas, mint én (182 cm). Referencia hangerő alatt is úgy meg tudtam küldeni, hogy lebontotta a szomszéd termet (Valeriannal egyébként).

A CinemaPINK régi (Mammutos) Atmos termeiben pontosan nem tudom, hogy mi van, de 16800 Watt kell neki, ezt egyébként eléggé érezni is. A MOM-os termeik pedig minimum kétszer akkorák, csak sajnos a mozi maga lett egy gyalázat...

(#144256) Karel666: Fúrd bele az állványt a padlóba. :D

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#144258) Karel666 válasza VoidXs (#144257) üzenetére


Karel666
tag

Padlófűtés.....
Nem akarok medencét!

[ Szerkesztve ]

(#144259) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Tiszteletem !
Azt kérdezném,hogy Adott egy Denon AVR-X1400H erősítő amire két eszközt ( ps4 pro és Himedia q5 pro médialejátszó) szeretnék kötni,de az istennek sem boldogulok.
vagy valamit rosszul állítok be vagy a hdmi kábelek valamelyike nem tudja a HDR-t ?
ebben kéne egy kis segítség.
Előre is köszönöm.

(#144260) MasterMark válasza hjtz4t3wrseg (#144259) üzenetére


MasterMark
titán

De mi a gond? Mert azt nem írtad le.

Switch Tax

(#144261) hjtz4t3wrseg


hjtz4t3wrseg
senior tag

Bocsánat !
ma szereltem be az erősítőt,bekaribráltam,rákötöttem a két eszközt is ,csak éppen egyik eszközön sem tudom már aktiválni a HDR-t.
Valamint a tv menüjében a kép beállításokban az eddigi 4(mozi,normál,természetes.élénk) lehetőség közül csak kettő van(normál és élénk )
Próbáltam HDR játékkal és HDR filmmel is.

[ Szerkesztve ]

(#144262) Pew


Pew
tag

Sziasztok!!

Hol érdemes olcsó, de jó minőségű kábeleket venni házimozihoz/hangrendszerhez/Tv hez?
Igazából mindenféle kellene, HDMi, Optikai, Jack, USB, net, hangszóró... stb, lassan összeszerelném a rendszerem.
Nem egy extra, de kezdésnek megteszi :). A szett: Logitech z906, Samsung 4k TV(a TV portjait előre szeretném hozni, hogy ne kelljem tornászni ha használni akarom őket, ezért is kéne több kábel.
Tudtok ajánlani egy jó boltot, ahol jutányos áron megúszom?

Találtam párat: [link] [link] Innen, és ezekhez hasonló eebshopokból érdemes rendelni, vagy felejtős?

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#144263) BBéci válasza hjtz4t3wrseg (#144261) üzenetére


BBéci
titán

HDR nélkül nem élet az élet? ;]
Akkor kicsit több pénzt kellene erősítőre, kábelekre áldozni! Ez a haladó szint!

(#144262) Pew
Haladó szinten vagyunk, azokat a boltokat felejtsd el! Egy ajánlat: [link].

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144264) Lacielvtárs válasza BBéci (#144263) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144265) MasterMark válasza BBéci (#144263) üzenetére


MasterMark
titán

A logi cucccnak mégcsak köze sincs a házimozihoz, nem hogy haladó vagy nem haladó. :(

Switch Tax

(#144266) nubreed


nubreed
veterán

Van egy érdekes jelenség, amit nem tudom mivel kell magyarázni, elvileg mind két esetben digitális jelátvitelről van szó.

A számítógépem két módon kapcsolódik az erősítőmhöz: egy SB Audigy 2 ZS Platinum Pro hangkártya külső dobozából megy egy kábel a digitális koaxiális kimenetből az erősítő digit coax bemenetébe illetve a videokártyám HDMI kimenete csatlakozik egy erősítős HDMI bemenetbe. HDMI -n a hang egyszerűen sokkal teltebb, combosabb, dinamikusabb, pl. Foobar2000 alatt zene hallgatáskor ez nagyon kijön. Pure Direct módban is, ezerszer jobb HDMI -t használni, mint a Digit Coax -ot.
Pedig a digit coax kábel amit használok egy minőségi darab, a kácsában szereltettem még anno. A HDMI kábel pedig AmazonBasics, csak a pontosság kedvéért írom. A hangkártya amúgy SPDIF passthrough módban van, tehát az minden jelfeldolgozás az erősítőre van bízva.
Mindez amit fent leírtam vajon mivel magyarázható?

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#144267) cintula187


cintula187
addikt

Szoktatok néha itt filmeket ill. koncerteket ajánlani, amiket érdemes bepróbálni. Na én most pont az ellenkezőjét tenném. Az alábbi Mátrix verziót tették közkinccsé.

The Matrix 1999 BluRay 35mm 1080p CinemaDTS v2

Javították benne a color gradinget...kopás csíkokat teettek rá stb, hogy mozis érzést adjon.

Képek

Az eredmény iszonyat lett. Kerüljétek.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#144268) Dorian válasza nubreed (#144266) üzenetére


Dorian
félisten

Azzal magyarázható, hogy az egy tévhit, miszerint a digitális jelátvitel tökéletes, csak egyesek és nullák. A kábeleken a digitális jelek is csak analóg módon közlekednek ennek minden hátulütőjével, a hibajavítás nem mindig tökéletes, az akár bitre megérkező adatok időzítésében is mindig van eltérés.
A spdif szabvány amúgy is régi, rossz, korlátolt sávszélességű, zavarérzékeny, jitteres.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144269) hjtz4t3wrseg válasza BBéci (#144263) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

A válaszod viszont nemhogy nem haladó,de eléggé kezdő szinten van !
Ha ennél okosabb hozzászólásod nincs akkor inkább ne segíts vagy válaszolj senkinek.

Mellesleg 65 év alatt több pénzt öltem házimoziba ( tv-k,projektorok-lejátszók,kábelek stb...stb... ) mint amennyit te egész életedben fogsz,úgy hogy ne legyél oda nagyon a te "haladó szinteddel " kisbarátom !

Az általad linkelt kacsáéktól is van sok kábelem és attól eltekintve,hogy horror árban dolgoznak nem egy nagy durranás !!!
A Pew fórumtárs által linkelt boltokban is lehet jóminőségű kábeleket venni,negyedáron.
További szép napot és kimélj meg az okoskodásidtól ezekután. :W :R

[ Szerkesztve ]

(#144270) nubreed válasza Dorian (#144268) üzenetére


nubreed
veterán

Köszönöm!

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#144275) Ragadozó válasza hjtz4t3wrseg (#144269) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Szia!
Ne vitatkozatok.
Igazad van Bbéci nyers, de tapasztalatban nincs hiány nála.
Csak kulturáltan mindketten...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#144276) hjtz4t3wrseg válasza Ragadozó (#144275) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

ha annyira "haladó" szinten van akkor tudna segíteni egy "amatőr" problémáján .
Vagy mégsem ? ( akkora szakértő) :R

(#144277) MasterMark válasza hjtz4t3wrseg (#144276) üzenetére


MasterMark
titán

Miért, nem segített vagy mi? Ott a link.

Switch Tax

(#144278) hjtz4t3wrseg válasza MasterMark (#144277) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

milyen linkről beszélsz ?

(#144279) Norbi 72 válasza MasterMark (#144277) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az Pew-nek ment.

(#144280) MasterMark válasza hjtz4t3wrseg (#144278) üzenetére


MasterMark
titán

Norbi 72: Valóban. De attól még oda is jó.

Mindenesetre beállítani kellene jól a dolgokat, de már írták azt is.

szerk.: Ja látom ő az aki két topikban is egyszerre viszi a témáját mert annyira fontos.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#144281) mettek válasza MasterMark (#144277) üzenetére


mettek
addikt

Kicsit kioktató, lenéző stílusú volt az a hsz. Nem kéne anyagiakhoz kötni a haladó topikot. Plusz idetévedhet valaki úgy is hogy nem vette észre hogy van belépő topik. Amugy meg pontos ajánláshoz ismerni kellene a kérdező rendszerét mert nem biztos hogy kell neki a kácsás vagy audioquest kábel arany áron.

Hdmi-ből meg kifejezetten elég egy 3-4ezres aranyozott csatis high speed kábel. Többször megbuktak vakteszten a hdmi kábelek. Analóg és hangfalkábelnél kell jobb minőség de ott is rendszerhez mérten szabad beruházni.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#144282) MasterMark válasza mettek (#144281) üzenetére


MasterMark
titán

Kicsit kioktató, lenéző stílusú volt az a hsz.

Mindig is az volt, de mindig is túlreagálják ezt.

Nem kéne anyagiakhoz kötni a haladó topikot.

Nincs is.

Plusz idetévedhet valaki úgy is hogy nem vette észre hogy van belépő topik.

Mint írtam, mindkét topikban egyszerre viszi a témát.

Amugy meg pontos ajánláshoz ismerni kellene a kérdező rendszerét mert nem biztos hogy kell neki a kácsás vagy audioquest kábel arany áron.

Kácsás alap kábel olcsóbb, mint a kínai vackok. Az első kérdésébe még a problémát sem fogalmazta bele, nem hogy azt, hogy milyen rendszere van.

Hdmi-ből meg kifejezetten elég egy 3-4ezres aranyozott csatis high speed kábel.

Itt sem az ár, sem az nem számít hogy aranyozott. Az számít, hogy hitelesen High-speed legyen a kábel...

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#144284) mettek válasza MasterMark (#144282) üzenetére


mettek
addikt

:K :K

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#144285) hjtz4t3wrseg válasza mettek (#144281) üzenetére


hjtz4t3wrseg
senior tag

igaz ! :R

(#144287) Pew válasza MasterMark (#144280) üzenetére


Pew
tag

Ha tudom hogy ekkora baj hogy segítséget kérek inkább hagyom a francba és megcsinálom szarul. Bocsáat hogy fiatal egyetemistaként nem értek annyira ezekhez, ezért mertem kérdezni, de hát ha az is baj. Csak akkor tudnám mire vannak ezek a felületek.... Persze akinek egyértelmű minden könnyen hülyézi a másikat. Aki viszont segített annak köszönöm, jó hogy vannak segítőkész emberek is...

(#144289) MasterMark válasza Pew (#144287) üzenetére


MasterMark
titán

Semmilyen baj nincs, választ is kaptál.

Switch Tax

(#144290) Norbi 72 válasza Pew (#144287) üzenetére


Norbi 72
veterán

Az a válasz nem neked ment.Össze vagytok kavarodva. ;]

(#144292) k.zozo.


k.zozo.
tag

Eldőlt, megrendeltem, Thunder T-12 váltja a Psw110 - et. Olvastam, hogy jó tüskére cserélni a gyári lábakat. A kérdés, hogy milyen tüskét vegyek alá. Stream audióban ezt ajánlották [link]. Érdemes ennyit költenem rá, vagy nézzek a kácsánál valami becsavarozható alapot hozzá, nem lesz nagy különbség?
A másik dolog, hogy ti mivel portalanítjátok a subot, mert már előre tartok a hajszálkarcoktól. Ezen a lakkfeketén minden sérülés meglátszik.
Köszönöm a segítséget :R

(#144293) BBéci válasza mettek (#144281) üzenetére


BBéci
titán

Pew mindenféle kábelt venne, nem csak HDMI-t, tehát a megjegyzésednek nem sok értelme volt.
Szó sem volt Pew-nek címzett hozzászólásomban az anyagiakról. Az általa linkelt boltokban leginkább olyan kábeleket lehet kapni, mint tornacipőből egy kínai piacon. Ezzel szemben a KáCsa választékában megtalálhatóak olcsó és kiváló ár/érték arányú termékek is.
A haladó szint sem az anyagiakról szól, inkább a tapasztalatról, a kezdő pedig annak hiányáról.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144295) Norbi 72 válasza k.zozo. (#144292) üzenetére


Norbi 72
veterán

ti mivel portalanítjátok a subot

Nálam nem kell,magától lerázkódik. :DDD ;]

Mindjárt nézem a Thor 3-at,majd beszámolok. :)

(#144296) MasterMark válasza k.zozo. (#144292) üzenetére


MasterMark
titán

Pronto Duster az ilyen karcolás érzékeny dolgokra az ajánlott.

Switch Tax

(#144297) Lacielvtárs válasza Norbi 72 (#144295) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Abban biztos vagyok hogy nálad nem porosak a 'mozgó alkatrészek' ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144298) nubreed válasza BBéci (#144293) üzenetére


nubreed
veterán

Én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy bátran ajánlom az AmazonBasics HDMI kábeleit, jól megépített, minőségi kábelek, mindent visz és tud amit vinnie és tudnia kell, semmi gond nincs velük, nekem három is van 4.6 m hosszban. És UK-ből postával együtt is olcsóbbra kijön ebben a hosszban, mint a kácsás cucc.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#144299) Dorian válasza k.zozo. (#144292) üzenetére


Dorian
félisten

Proson tüske 5000-ért.

Simán letörlöm egy ronggyal. Igénytelen vagyok, használati tárgy nem műtárgy. Nem nagyon látok rajta karcokat, bár nem szoktam 10 centiről vizslatni.
Sőt, egyszer még egy gyertyáról a viasz is ráfolyt, akkor féltem, hogy a leszedésekor meglátszik valami, de semmi. Pedig akkor jól átnéztem.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144300) mettek válasza Pew (#144287) üzenetére


mettek
addikt

Hdmi kábelből nekem pl ilyen van 15 méter hosszban a projektorhoz és tökéletesen átviszi a jelet még ilyen hosszúságban is. (High speed, , elvileg 4k-t is viszi)

Link

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.