Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#144551) #98221312 válasza Quetz (#144550) üzenetére


#98221312
törölt tag

Egyrészt nincs számítógép a lánconban, (nem tudom honnan vetted) másrészt nem mondtam, hogy a fázis okozta a változást...

Azt mivel magyarázod, hogy elhívtam több kollégát akikkel rendszeresen filmezünk, és anélkül, hogy megemlítettem volna nekik bármit is.. mindegyik megkérdezte, hogy valamit vettem-e? mert másabb a hang mint amikor utoljára nálam voltak..??

[ Szerkesztve ]

(#144552) Tonyka 2 válasza #98221312 (#144551) üzenetére


Tonyka 2
tag

A fázishelyesség egyértelműen hallható, ráadásnak ingyé van.

[ Szerkesztve ]

(#144553) Norbi 72 válasza szrobert (#144542) üzenetére


Norbi 72
veterán

Ahogy Devil írta,Ikon 7.

(#144554) mettek


mettek
addikt

Van valakinek tapasztalata hogy van e hangbeli különbség sima réz és ezüstözött réz hdmi kábelek között?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#144555) Quetz válasza #98221312 (#144551) üzenetére


Quetz
őstag

- Az AVR-ben van memória és CPU, tehát számítógép. Ahogy a TV-ben, a mobilodban és a média playeredben is (a legrosszabbak az új autok, azokban akár 30+ számítógép teszi a dolgát).
- Semmit nem írtam a hangról, pusztán azt elemeztem ami a számítógépen belül a digitális tartományban marad.
- Az utolsó kérdésedre nem tudom a választ, de saját példámnál maradva, ha a haverjaim átjönnének mozizni és virulna a fejem, biztos érdeklődnének, hogy na mit fejlesztettél :)

(#144556) Dorian válasza mettek (#144554) üzenetére


Dorian
félisten

kezdődik...

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144557) Quetz válasza mettek (#144554) üzenetére


Quetz
őstag

Nincs különbség, de attól még lehet, hogy hallani fogod. Vedd meg azt, ami számodra és a pénztárcádnak a legnagyobb örömet okozza.

[ Szerkesztve ]

(#144558) #98221312 válasza Quetz (#144555) üzenetére


#98221312
törölt tag

" ha a haverjaim átjönnének mozizni és virulna a fejem, biztos érdeklődnének, hogy na mit fejlesztettél."

Semmi jelét nem mutattam, mivel meg sem fordult a fejemben, hogy észreveszik, mivel mindegyiktől olyan messze áll a hangtechnika mint Makó Jeruzselemtől..
Meg is lepődtem amikor említették.

Egyébként te milyen tápkábelt használsz??

(#144559) Dagidög


Dagidög
senior tag

Éppen költözés végén vagyok. A jelenlegi szobában sokkal szerencsésebben tudtam elhelyezni a rendszert és a hallgatói pozíció is jobb, így hanganyagtól függetlenül nagyságrendekkel jobb lett a térérzet.
5.1 rendszerben hagyományos polcsugárzókról van szó, rendelkezésre áll egy pár Vogel's VLB 200 falikonzol, amelyeket minden irányban teljesen szabadon tudok helyezni és forgatni.
A hallgatói pozíció a fal mellett van, ami tudom, hogy nem a legszerencsésebb, de ebben az esetben a háttereket hogy érdemes elhelyezni, irányítani?

(#144560) hm15 válasza Dagidög (#144559) üzenetére


hm15
senior tag

Én a hátoldali falra tettem, de nem szemben, hanem oldalvást helyeztem el benne a háttereket, így szépen fülre forgathatók. Mint a képen.

(#144561) Dorian válasza Dagidög (#144559) üzenetére


Dorian
félisten

A füleid irányába nézzenek.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144562) nubreed válasza hm15 (#144560) üzenetére


nubreed
veterán

Ezen én is elgondolkoztam. Jobb egy ilyenre helyezni a surround hangfalakat, mint mondjuk IKEA -s Lack [link] vagy ilyesmi polcra?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#144563) hm15 válasza nubreed (#144562) üzenetére


hm15
senior tag

Polc vagy konzol, megoszlanak a vélemények. Stabil polc rendben, de az IKEA cuccait nem szokták ajánlani.

(#144564) Dorian válasza nubreed (#144562) üzenetére


Dorian
félisten

Ez a konzol se valami stabil alátámasztású, de az Ikeás polc meg csak egy üreges papírdoboz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144565) #98221312 válasza Dorian (#144549) üzenetére


#98221312
törölt tag

Ok... :D

Akkor azt írd le milyen negatív hatással van/lehet az elosztó a hangra?? :)

(#144566) Dorian válasza #98221312 (#144565) üzenetére


Dorian
félisten

Mondtam, nem tudom, én nekem sosem kellett használnom.
Amúgy egymás melletti fali aljzatok is tulajdonképpen egy elosztó, úgyh tök mindegy.

[ Szerkesztve ]

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144567) python1 válasza #98221312 (#144565) üzenetére


python1
veterán

Amennyiben jól megépített az elosztód semmi.

Ear001

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#144568) BBéci válasza Dorian (#144566) üzenetére


BBéci
titán

Volt Alcesed.

(#144554) mettek
Igen, van különbség, de annak mértéke akár elenyésző is lehet, ez rendszertől és kábelektől függ.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144569) Dorian válasza BBéci (#144568) üzenetére


Dorian
félisten

Az a szűrő-szerepe miatt volt érdekes, nem az elosztás miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#144570) Karel666


Karel666
tag

Leírom, hogy én hogy csináltam, hátha nem kapok fejbelövést.....
Villanyoszlopról elmű bekötötte a villanyóráig(földkábelen kértem). Onnan földkábelen megy be a házba 5x10 mm2-es kábel. Majd külön vonalon(6 méter) 2,5 mm-es vezetéken a hifi fali osztóhoz, ahol minden fali aljzatot (6 db)külön vezetékkel(1,5mm) kötöttem rá a 2,5mm-es ágra. Fali aljzatok Legrand márkájú, jó szerelhetőségű és viszonylag jó minőségű.
Tulajdonképp végig 10mm2 vagy több, csak az utolsó 6 méter 2,5, majd a legutolsó max 40 centi 1,5 mm2.
És mindenhol hagyományos villanyvezeték, semmi extra.

(#144571) Karel666 válasza Karel666 (#144570) üzenetére


Karel666
tag

Külön kismegszakító, amit kifelejtettem. (Schneider)

(#144572) lemmy9 válasza Karel666 (#144571) üzenetére


lemmy9
őstag

És milyen a kapott hang?

Szerintem!

(#144573) Karel666 válasza lemmy9 (#144572) üzenetére


Karel666
tag

Igazából nincs összehasonlítási alapom, mert az első "komolyabb" mozit már itt használtam!
Így építettem a házat. Az biztos, hogy a vastag vezeték miatt nincs feszültség ingadozás. Egyszer kell megvenni a jó kábelt, utána már nem kér enni. Gondoltam ennyit megérdemel a rendszer, meg minden egyéb fogyasztó.

De lehet egyszer kipróbálom, hogy a villanyórától behúzom a hosszabbítót, lesz-e visszalépés. :)

[ Szerkesztve ]

(#144574) BBéci válasza Karel666 (#144573) üzenetére


BBéci
titán

Ha már homár...
A 10 négyzetmilliméteres 2,5-re váltása ésszerűtlennek tűnik, 4 alá biztosan nem mentem volna.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144575) Karel666 válasza BBéci (#144574) üzenetére


Karel666
tag

legyen kövér. Erre az esetre, meg van az a lehetőségem, hogy kicseréljem, mert 20-as symalen csövet tettem be az aljaztba, s abba minden belefér, bármikor áthúzhatom. Én nem tartom rossznak azt a 2,5-ös vezetéket, mert a hossza elenyésző. Sok helyen 1-es vagy max 1,5-ös vezeték van szobákon át fűzve.....(20-30 méter) s abból indul a csodakábel.
Egyelőre jó így, ahogy van.

(#144576) Csabroncka válasza Karel666 (#144573) üzenetére


Csabroncka
addikt

1. Attól, hogy növelted a vezetőd keresztmetszetét, semmivel nem kaptál stabilabb feszültséget a készülékednél. A felvehető teljesítményed viszont értelemszerűen nőtt, hiszen a keresztmetszet növeléssel növelted az átvihető áram erősségét.

2. BBéci és a többiek írásaiból és linkelt cikkek, beszámolókból egyre jobban kitűnik, hogy valójában nem is feltétlen a vezető és anyaga lehet sokszor a befolyásoló tápellátás esetén, hanem az összes oldható kötés és fémanyag váltás (igazából még a hangfalkábel esetén is sokszor a dugók nagyobb változást okoznak mint maga a kábel). Szerintem meg kell választani a teljesítménynek megfelelő keresztmetszetet egy normál hálózati vezetékkel és a pénz javát beleölni a minőségi csatlakozókba és dugókba.

[ Szerkesztve ]

"in medias res"

(#144577) Karel666 válasza Csabroncka (#144576) üzenetére


Karel666
tag

Értem. Vedd figyelembe, hogy egy átlagos családi házról beszélünk, ahol nem csak a hifi a fogyasztó, ezért van a nagy bejövő keresztmetszet. Nem csak azt kell nézni, hogy egy adott keresztmetszet névlegesen mennyivel terhelhető, pl 1,5 - 16 A vagy 2,5 -20 A. Én csak abból indulok ki, saját tapasztalat, s nem is akarok szakbarbár lenni(vegyétek úgy, hogy a belépőbe írom), például a "nagy flex" sem pörög rendesen, ha van előtte 80 m hosszabbító. (terhelés mellett mérj feszültséget a kábel végén)
Másik példa, ha bekapcsolom az indukciós főzőlapot teljes teljesítményre, meg minden mást, akkor sem esik a feszültség. Ez így egészséges akármilyen fogyasztóra nézve.
Ez csak saját vélemény.

És a dugókról megegyezik a véleményem. :)

(#144578) Quetz válasza #98221312 (#144558) üzenetére


Quetz
őstag

Emlékeim szerint földeletlen kábelt, amit a cambridge soundworks 2.1-hez adtak még vagy tizenX éve. Viszont THX-es :DD

(#144579) farkangyal


farkangyal
csendes tag

Sziasztok

Abban kérném a segítségetek, hogy vásárltam egy Onkyo tx-nr555 erősítőt konzolokhoz(Xbox one x, Ps 4 Pro)és nem tudom hogy miket állítsak be a különböző eszközökön, illetve az erősítőn. Nem akarok tök hülyének tűnni, de eddig nem használtam erősítőt, szeretném a maximumot kihozni. ARC-t használok. Kezdjük a tv-vel. Samsung Ks7000-HDMI audio formátum Bitstream vagy pcm? Akkor utána ott az audioformátum, az is Pcm vagy DTS Neo 2:5? Az Xbox One X-nél van Stereo Uncompressed vagy bitstream, 5.1 uncompressed, stb..
Playstation 4 Pro Linear PCM vagy Bitstream(Dolby, vagy DTS). Hangfalak-Eltax Universe 5.0+Sony Subwoofer
Azért sem értem ezeket, mert fateromnak régebbi Onkyo erősítője van, annál, amikor elindít valamit, az mindent beállít magának automatikusan, nálam meg amit állítottam az eszközökön, azt engedi az erősítőn.

Remélem érhetően írtam le, bármilyen tanácsnak, segítségnek örülnék.

Köszönöm

(#144580) WaterWave válasza farkangyal (#144579) üzenetére


WaterWave
veterán

Akkor röviden:

Samu tv: bitstream
DTS neo, ha nincs dolby digital
Xbox x: bitstream, 5.1 uncompressed
Ps4: Bitstream(Dolby, vagy DTS)

így megadod hogy minden hangot az erősítőd kezeljen, MIndent hdmi-vel köss össze

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144581) BBéci válasza farkangyal (#144579) üzenetére


BBéci
titán

Felesleges volt ide is beírni! :(

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144582) Yocee


Yocee
aktív tag

Tegnap jöttem rá, hogy gyerekkorom óta szerelmes vagyok a Technics erősítők hatalmas VU métereibe. Nézegettem Jófogáson, ebayon, de úgy látom, hogy a komoly darabok plátóiak maradnak.
De egy Technics SA-TX30 5.1-es erősítőért kiraknék még egy kis pénzt. Szerintetek az milyen kategóriás készülék? Jobban, vagy rosszabbul szólna sztereóra, mint a Pio Sc-Lx58? Azt is el tudom képzelni, hogy ha lecserélem a Pio-t, egy olyanra, aminek a processzor már 11 csatornás (Pl. Pio. 701), akkor ez a Technics lehetne annak a kiegészítő végfoka.

Más: Ha az erősítőm, a mélynyomóm és a tévém is földeletlen (kettős szigetelésű dugalj, vagy hiányzó föld láb a készülékből), egyedül a Számítógép az, és mérhető feszültségek vannak csatlakozók között, akkor nem lenne szerencsés összeföldelni a készülékeket a burkolat csavarjain át?

(#144583) WaterWave válasza Yocee (#144582) üzenetére


WaterWave
veterán

Pio Sc-Lx58 egy középkategóriás házimozi erősítő, mondjuk már nem mai gyerek, de azért elég patent kis gép... Az inkább házimozira, de általában az AV receiverek házimozin alkotnak maradandót, az hogy stereot is tudnak, az egy másik dolog, és persze az is, hogy milyet... Általában a magamfajták akiknek elég egy jobb házimozi erősítő sztereoja, azok elvannak a spotify és egyébb tartalmakkal, de én is hallottam már, hogy egy 40-50-60w-os kis sztereo erősítő köröket ver a 4-5-6 százezres házimozi erősítőkre... Akinek fontos ez a része, az vesz különn egy stereo erősítőt és problem solved. Akinek nem fontos, az meg elvan a házimozi erősítő nyújtottal stereo lehetőséggel is.

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144584) tamasgal válasza Yocee (#144582) üzenetére


tamasgal
senior tag

Nehogy lecseréld a három éves Piódat egy ilyen stk ic-s "mjuzikcenter"-re. Szép a nagy műszer de ez nem az mint aminek kinéz!!! És akkor még a Pióban lévő Sabre dac-ról nem is beszéltem...

[ Szerkesztve ]

(#144585) Yocee válasza tamasgal (#144584) üzenetére


Yocee
aktív tag

Mellé tenném, nem a helyére, csak zenére, vagy a surroundokat tenném rá.

(#144586) BBéci válasza Yocee (#144582) üzenetére


BBéci
titán

Ahogy előttem írták, mókusvakítás annak a készüléknek az előlapja, beltartalma említést sem érdemel.
Ne foglalkozz a földeléssel, nem véletlenül nincs a készülékeken.

Ha annyira tetszenek a VU-k, akkor ezeket nézegesd: [link] [link]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#144587) lemmy9 válasza Yocee (#144585) üzenetére


lemmy9
őstag

20 éve megbabonázta az embert a kinézete, de itt véget is ért. A hangjuk a legrosszabb a konzummárkák közt. Amúgy 1,5 méterről nem látható a mutató olyan vékony. Elé kell húzni egy széket, és nézni, hallgatni úgysincs értelme. :D
Álmom egy deperz műszeres Accuphase, folyamatban van, csak az elindít egy körítéslavinát attól félek. :)

Szerintem!

(#144588) Lacielvtárs válasza BBéci (#144586) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Azok azért komoly 'ketyerek' :Y
Szívesen meghallgatnek a dobozaimmal olyan erositoket :K

Uraim : gondolkodoba estem.
[link]

Ha jól emlékszem Norbi72 kollégának is ilyen projektora van...
Ha esetleg volna velenyetek, meghallgatnam, illetve olvasnék róla :R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144589) #54715584 válasza Lacielvtárs (#144588) üzenetére


#54715584
törölt tag

:D Nagyon jó! :K

(#144590) Lacielvtárs válasza #54715584 (#144589) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, en is igy gondolom, erősen elgondolkodtam rajta...
Es szerintem az ára is baráti

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144591) hm15 válasza Lacielvtárs (#144588) üzenetére


hm15
senior tag

Tökéletes kezdésnek, vágj bele.

(#144592) WaterWave


WaterWave
veterán

3D nálam nem pálya... bohóckodni a szemüvegekkel....

• PlayStation 5 • PSN: waterwave0122 • Thinkpad X1 Yoga • LG 48 OLED C1 • Samsung Galaxy S9+ • Tp Link AX6000 • Marantz SR8015 AV Receiver • Synology Nas 718+ 6GB • Klipsch R-28F 7.1.2 Dolby Atmos •

(#144593) Q válasza Lacielvtárs (#144590) üzenetére


Q
senior tag

Azért itt is igaz, hogy ajánlott megnézni személyesen. Ha minden rendben a cuccokkal, akkor tényleg jó szett lehet belekóstólni a vetítésbe. Sőt akár hosszabb távon is jó lehet.

(#144594) Lacielvtárs válasza Q (#144593) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm neked is, mindenkinek a választ :R
Most már csak fel kellene ülnöm a mozihoz :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144595) motoroskanál válasza Lacielvtárs (#144588) üzenetére


motoroskanál
tag

Ha nem zavar, hogy aránytalan lesz a rendszered. Amennyit locsolgattál a hangrendszerre, gondolod 200k elköltésével letudod a vetítő+vászon párost?

(#144596) Lacielvtárs válasza motoroskanál (#144595) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Hát nem tudom, alapvetően igaz amire gondolsz, de akkor mi volna 'méltó'?
Igazából kiprobalni gondolnám, kezdesnek...
Vagy lehet komolyabban volna értelme gondolkodnom?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144597) hm15 válasza Lacielvtárs (#144596) üzenetére


hm15
senior tag

Epson 9300, mint nagyon jó mindenes és illő a rendszeredhez. De ez nem jelenti azt, hogy ne lehetne a Benq-val kezdeni, de a feketét OLED után hiányolni fogod.

[ Szerkesztve ]

(#144598) Lacielvtárs válasza hm15 (#144597) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Ohh, tényleg, a projektorok nem tudnak olyan feketet mint az oled...
Szóval lehet inkább nagyobb oled lenne nálam a megoldás...
Hát így azért alaposabban át kell gondolni ezt a kérdést...

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#144599) Tonyka 2 válasza Lacielvtárs (#144598) üzenetére


Tonyka 2
tag

A proji valami olyat tud amit az Oled nem, varázsol. ;)

(#144600) Lacielvtárs válasza Tonyka 2 (#144599) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igen, igazad lehet, es egy 3D-s filmnel, oled ide vagy oda, azért a méret igen is számíthat :K
Már csupán azt kell eldontenem hogy akarok egy igazi, látványos mozit itthonra...
Mert a 3D miatt gondolkodom projiban

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.