Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79801) Woodslave válasza HussarF (#79799) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Jó mondjuk 10x lemegyek nincs kifogás még akkor se ha nem a megszokott időben lesz...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79802) Jorus válasza pocokxx (#79800) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egy rántotta reggel 5 tojásból meg egy kis sajtból, sonkából máris 40 gramm protein, ebédre vmi hús megint simán 40, vacsira egyszerű saláta tonhallal, megint 40 és máris 120-nál vagy. Az ilyen lencsefőzelék meg lecsó meg ilyesmi kajákat felesleges megenni/megfőzni.

Egyébként a tej nem fehérjeforrás, a nagy része semmi, a többi (tej)cukor és zsír. Ha szereted, éppenséggel ihatod, bár megoszlanak a vélemények arról, hogy szabad-e egyáltalán és hogy ér-e vmit, ha iszod. Ha diétázol, ne igyál tejet, mert hizlal.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#79803) Dexar007 válasza pocokxx (#79800) üzenetére


Dexar007
veterán

A telyben sok-sok feherje van. :K

Give me your cum,bull!

(#79804) -Mike- válasza pocokxx (#79800) üzenetére


-Mike-
addikt

Tejet a kiscicák isznak.

(#79805) pocokxx válasza Jorus (#79802) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

A lencsében pont sok volt... Ráadásul sonkával ettem. Egyébként ez így ok, csak hát ezt sem lehet mindennap enni.. Vagy igen?

Tényleg megoszlanak a "tejes" vélemények. :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79806) python1 válasza Zola007 (#79789) üzenetére


python1
veterán

Na végre Doki! :C

Én meg vettem egy hegesztőt,amúgy nem vagyok hegesztő,de jól nézett ki,meg amúgy is rég szerettem volna egyet. Majd hegesztek sok kodigépet,igaz még alapszinten megy a dolog,ma hegesztettem először. :DDD

Nagyon tetszik,szép kék. :))

madle: ja volt. Mi az a salak? Igen,csak viccelek. ;]

[ Szerkesztve ]

(#79807) HussarF válasza pocokxx (#79805) üzenetére

Tej nem való diétába, jól tetted, hogy elhagytad. Én is szeretem, de a tej az diétában max csaló napon.

(#79808) madle válasza python1 (#79806) üzenetére


madle
őstag

akkor volt salak gondolom, kellett kopogtatni lefele :D

(#79809) pocokxx válasza HussarF (#79807) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Vízen kívül mit lehetne inni?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79810) HussarF válasza Woodslave (#79801) üzenetére

Ilyen hozzáállással lehet néha csalni, ahogy te csinálod. De ha valaki amúgy is ingatag, akkor sok kicsi sokra megy alapon, hol az edzésből marad el egy kicsi, hol a diéta megy el kcsiit. Aztán szépen összeadódnak ezek. Csak nekem is baromi fárasztó, hogy ha egyszer nem tartom a diétát, akkor az nem ugy van, hogy megtervezem, hogy csaló nap és legalább élvezzem, hanem jön az, hogy külföldi kiküldetés és ott ugy van csaló napom, hogy közben szenvedek, mert próbálok arra figyelni, hogy lehető legkevésbé legyen a csalónap csalónap.

(#79809) pocokxx
Tea, cukor nélkül, például

[ Szerkesztve ]

(#79811) Zola007 válasza pocokxx (#79809) üzenetére


Zola007
veterán

teát

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#79812) Jorus válasza pocokxx (#79809) üzenetére


Jorus
nagyúr

Teák mellett alacsony kalóriatartalmú gyümölcs-, zöldségleveket, lehetőleg, amik jelentős antioxidáns források is egyben.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#79813) -Mike- válasza pocokxx (#79809) üzenetére


-Mike-
addikt

Zérókóla.

(#79814) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Rendben. Köszi mindenkinek! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79815) sutyesz96 válasza pocokxx (#79800) üzenetére


sutyesz96
őstag

Kérdezd Bunny-t! ;]

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#79816) HussarF válasza -Mike- (#79813) üzenetére

Whiskey colát azzal szoktam mindig kérni. Tudatosan baszok be, ha muszáj

(#79817) Woodslave válasza HussarF (#79810) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ja csak nem Ennyit..:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79818) Radnix válasza pocokxx (#79809) üzenetére


Radnix
senior tag

Igyál nyugodtan tejet. Azt mondtad használod a myfitnesspalt, szóval tudod követni nagyon könnyedén milyen mennyiségű tápanyagot viszel be belőle. Nagyon le tudod redukálni a bevitt kalóriát belőle ha minél alacsonyabb zsírtartalmút veszel. Nincs olyan hogy ez a fajta étel hízlal vagy az a fajta étel hízlal...
Ha többet eszel, mint amennyit felhasználsz, akkor a brokkolitól is hízni fogsz akár.
Egyébként a kávét ajánlom, elveszi az étvágyat, édesítőszerrel, kevés tejjel, amit beleszámolsz ugyebár.
Diétás üdítők, minden ami cukormentes azt bűntudat nélkül ihatod. Cukros üdítőket viszont butaság lenne, hiszen annyival kevesebb laktató szilárd étel ehetnél, és akkor estére leküzdhetetlen éhség várna, ami tudjuk hova vezet. Sok sikert!

(#79816) HussarF: Én is úgy szoktam! Meg száraz fehér bor, de néha muszáj becsúsztatni pár sört "yolo" napokon :DDD

(#79820) sutyesz96: nem mondtam, hogy könnyű lehet! :)

[ Szerkesztve ]

(#79819) userxy válasza Jorus (#79802) üzenetére


userxy
őstag

Ezeket a body builderes agymenéseket rossz olvasni...

(#79820) sutyesz96 válasza Radnix (#79818) üzenetére


sutyesz96
őstag

Mondjuk ahhoz meg kell enned napi ~10kg brokkolit. :DDD

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#79821) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link]

“Consumption of low-fat milk appears to create an anabolic environment following resistance training and over the long term with training, it appears that greater gains in lean mass and muscle hypertrophy can be obtained. Furthermore, milk may also lead to greater losses of body fat when it is consumed following resistance training.”

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79822) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Ez erős vacsorára? 2 tojás, egy egész hagyma, 20 dkg trappista, fél paradicsom, egész paprika. Napi limitben még simán benne vagyok. (Ezzel együtt lett 1600kcal.)

Hát Woodslave sem segített sokat a döntésben... :)

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79823) Woodslave válasza pocokxx (#79822) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Ha a paprika erős...:D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79824) Woodslave válasza pocokxx (#79822) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Qrva egyszerű. Vizet kell inni. Egy két kv feketén vagy kis tejszínnel meg tea simán. Meg kell szokni hogy 90% ban ezt iszod. Ha szereted edzés után tej...

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79825) kolosanyi válasza Jorus (#79802) üzenetére


kolosanyi
veterán

Folyadékpótlás: Tej és kakaó

Szerintem jó fehérjeforrás. Ha valaki nem bírja, ne igya, de aki nem érzékeny rá, szerintem ihatja.

(#79819) userxy
Egyetértek. Kiscicák isszák, meg háború van és különben is csakaszájtek. :N

[ Szerkesztve ]

(#79826) Woodslave válasza kolosanyi (#79825) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Nekem most nincs fehérjém szóval kénytelen vagyok edzés után kakaót inni :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79827) marked one94


marked one94
őstag

Üdv!

Sokszor olvasom a topicot de írni nagyon ritkán írtam de most lenne egy kérdésem. Ma vettem lenmagot[link] de nem tudom mennyit kéne ebből enni. Úgy gondoltam a reggeli zabba raknák belőle de kb hány grammot kéne. Vagy totál feleslegesen vettem? :D

Tápérték: [link]

You'll Never Walk Alone

(#79828) kolosanyi válasza Woodslave (#79826) üzenetére


kolosanyi
veterán

Nekem az egyik fő fehérjeforrásom, főleg mióta nem veszek tápkieget és semmi bajom, nem esett le rólam az izom. :D

Itt látható a sima, 3,7-es tej aminoproflija. Szerintem semmi kivetnivaló nincs benne, ráadásul a bilológiai értéke is magasabb, mint a csirkének. Arra kell figyelni, hogy ne zsíros tejet vegyen az ember, nekem például a Riska 0,1-es teje tökre bejött. Mellette nyilván nézni kell a kalóriabevitelt.

(#79829) python1 válasza kolosanyi (#79828) üzenetére


python1
veterán

Régebben napi 2-litert csúsztattam le a gigámon. :K Semmi gondom nem volt vele.

[ Szerkesztve ]

(#79830) Zola007 válasza pocokxx (#79822) üzenetére


Zola007
veterán

Jó keveset ehettél eddig, ha 900 kcal-os vacsora után még benne vagy az 1600-ban.
Egyébként a 20 deka sajtot egy picit sokallom diétában estére.
Egyrészt mert sok benne a zsír, másrészt mert barátnőd hajnalban ki fog üldözni az ágyból.

#79827) marked one94: legközelebb inkább lenmagpelyhet vegyél, mert a töretlen lenmagot nagyrészt egészben fogod viszontlátni az "output"-ban.
Ha van turmixgép kéznél, akkor darálj meg belőle 50g-ot, az 3-4 napra jó lesz.
Napi 15-20g nyugodtan fogyasztható belőle, én turmixba is szoktam 10g-ot rakni vagy zabpehelybe 10-15-öt

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#79831) Zola007 válasza kolosanyi (#79828) üzenetére


Zola007
veterán

én is szeretem a tejet, szoktam is inni, bár mostanság annyira nem rendszeresen

2 gondom van csak vele
- egyszerre 3-4 deci felett mocskosul inzulinogén
- 30g fehérjéhez meg kell inni 1 litert

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#79832) userxy válasza Zola007 (#79831) üzenetére


userxy
őstag

Én reggel szoktam kb fél litert meginni a tojás, sajt, meg bacon mellé.

(#79833) Fandango

Valószínűleg a topicban az izomzata senkinek nem ezen fog múlni.

DE még a hobbigyúrósok 90%-nak sem.

[ Szerkesztve ]

(#79833) Fandango


Fandango
veterán

Ha már tej a téma, legtöbb helyen azt írják, hogy a protein port sima vízzel kell inni, ne tejjel. Tejjel tényleg nem olyan jó, rosszabb a felszívódás?

(#79834) pocokxx válasza Zola007 (#79830) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

20g... Elírtam...

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79835) python1 válasza Fandango (#79833) üzenetére


python1
veterán

Tudja a tököm,kb már vagy 6-éve tejjel ittam,most vízzel iszom,de térek vissza a tejre.

Deszar:

[ Szerkesztve ]

(#79836) Dexar007


Dexar007
veterán

A tej a kiscicaknak valo

De sok lett itt hirtelen a pussy.Eltunok par honapra,es mindenki elkurvul..Nem viszi tovabb senki a Bunny eszmet? :U

[ Szerkesztve ]

Give me your cum,bull!

(#79837) kolosanyi válasza Zola007 (#79831) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igen, ezt írtad a múltkor. Lehet ezért nem tudok tartósan 15 testzsírszázalék alá menni... :D

Én úgy szoktam, hogy kaja mellé megiszom 4-5 decit, ezzel is felturbózva a fehérjebevitelt. Lehet le kéne csökkentenem ezt is. Azt hadd kérdezzem már meg, hogy az vércukorszint emelkedés, meg az inzulin reakció az összefüggésben van a testtömeggel? Mert nekem az lenne a logikus, hogy egy 50 kilós lány nem ugyanúgy reagál fél liter tejre mondjuk, mint én a 115 kilómmal, vagy 112 vagy mennyi vagyok most.

(#79836) Dexar007
A protein turmixok és a tej között azonban van egy jelentős különbség: a proteinturmixnak van hasznos tápanyagtartalma, a tejnek nincs, ellenben van haszontalan része

A magasan képzett kolléga írását eddig olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#79838) Zola007 válasza Fandango (#79833) üzenetére


Zola007
veterán

Annyival nem rosszabb, 30g sima tejsavónak is kell több mint 1 óra, csak a reklámban lesz belőle instant izom
Egyébként attól függ milyen protein por.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#79839) kolosanyi


kolosanyi
veterán

Scooby elég szarul néz ki így befogyva. 5,75-ös testzsír, 95 kilóval.

[ Szerkesztve ]

(#79840) Fandango válasza Zola007 (#79838) üzenetére


Fandango
veterán

Hát a topik kedvenc márkája! (nem, nem a szkájtek :D )

(#79841) Zola007 válasza kolosanyi (#79837) üzenetére


Zola007
veterán

Két 50 kilós lány se ugyanúgy reagál rá.
Ezt ki kell tapasztalni mit érzel mondjuk egy bő tejalapú étkezés után.
Számszerűsíteni pedig csak vérvétellel lehet.

csináltam anno egy táblázatot, hogy a 100-as glikémiás és inzulin indexű fehér kenyérhez viszonyítva az egyes élelmiszerekből mennyit kell elfogyasztani azonos inzulinterhelés eléréséhez (►(g) to reach 100% IN score).
kiemeltem pár alapélelmiszert. Látszik, hogy 425g joghurt csak 33g cukrot tartalmaz, mégis akkor inzulinválaszt vált ki mint 10 dkg fehér kenyér vagy 550g teljes kiőrlésű főtt tészta vagy 70 deka alma. Pedig ezek egy fokkal jobban laktatnak.Mindez a tejtermékek egyedi aminosav arányai és a laktóz miatt.

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#79842) Woodslave válasza Zola007 (#79841) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Egyébént ennek milyen gyakorlati jelentősége van? Mert egyesek szerint az elhízás legfőbb oka az inzulin más nézet szerint meg nem..

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79843) pocokxx


pocokxx
Közösségépítő

Reggelente megszoktam megnézni, hogy hány kiló vagyok, viszont az utóbbi időben nagyon visszaesett a fogyás üteme... Mi lehet az oka?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79844) Rabbitf_24 válasza pocokxx (#79843) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Látom nem csak én vagyok excel fan. ;]
Lesznek stagnáló időszakok, ezeken több (esetleg másfajta) mozgással illetve az étrend változtatásával tudsz túljutni.

(#79845) Woodslave válasza pocokxx (#79843) üzenetére


Woodslave
nagyúr

Mert elfogyott a gyors anyag.. Viz glikogén.. Kb 2 nap kéne hogy megint 106 legyél betöltve :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#79846) pocokxx válasza Rabbitf_24 (#79844) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Min változtatnál? [link]

(#79845) Woodslave Ez nem túl biztató.... :O

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79847) -Mike- válasza pocokxx (#79843) üzenetére


-Mike-
addikt

Szerencsésebb esetben tartasz mindent ahogy eddig volt, éhgyomorra kis mozgás és kaja számolgatás, 1-1,5hét stagnálás után megindulsz ismét lefelé vagy valamit változtatnod kell, több mozgás vagy kevesebb táp. De egy nagy zabálás is segíthet, hogy adj egy nagy lökést a szervezetednek.

(#79848) python1 válasza pocokxx (#79846) üzenetére


python1
veterán

Én a több mozgásra szavazok,ha diétáról van szó. Bár diéta ellenes vagyok.
Nekem az hozott a legtöbbet fogyásban,mikor több aerob mozgást végeztem,így még kis izom is maradt.

(#79849) pocokxx válasza python1 (#79848) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Időtartam vagy gyakoriság? Tovább vagy többször?

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#79850) Zola007 válasza Woodslave (#79842) üzenetére


Zola007
veterán

Főleg az a jelentősége, hogy az emberek nem jól válogatják össze sem napi szinten, sem étkezés szintjén az ételeiket. Csak esznek ami ízlik vagy amit éppen készen kapni.
Jó részét genetikai adottságok adják, de ez nem feltétlen testalkat függő. Sovány ember is lehet cukorbeteg vagy extrémen elhízottat pedig elkerülheti jó ideig, de a metabolikus szindróma előbb-utóbb oda vezet.
Ellenben van olyan aki egész életében megissza a napi 2 liter tejet, süteményt eszik minden ebéd után, stb és mégsem elhízott, se nem cukorbeteg.

Az átlagember viszont hajlamos rá, mai mozgásszegény életmódja mellett. A heti 3-4 konditermi edzés még mozgásszegény életmódnak számít irodai munka és autóval közlekedés mellett. Sokszor felmerül a fórumban, hogy "én edzek heti 4x mégis alig bírok fogyni". Mert tegyük fel 4x 1 óra, de a maradék 164 órában pedig ül vagy fekszik. Régen a paraszti világban az emberek nem ennyit mentek, mozogtak, dolgoztak egy nap. Nem sportoltak, de mégis 4000 kcal felett volt a napi kalóriaigény. Ma meg ha valaki ennyit eszik szintentartónak, akkor ráfogják,hogy "extrém ektomorf".

3 dolgot kell alapvetően figyelembe venni.
napi kalóriabevitel
étkezések száma
étkezések glikémiás terhelése (GI * ch-tartalom) minden alkotóra
napi teljes glikémiás terhelés

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.