Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) gghrtz válasza Cassidey (#64449) üzenetére


gghrtz
őstag

Együtt érzek! :O
Én ez alapján tippelem be, de valljuk be őszintén, ez nem túl pontos.

(#64452) Cassidey válasza N.Ferry (#64450) üzenetére


Cassidey
senior tag

Neh. Még az a kevés izom is ugrott nyáron ami volt, és szedtem fel mellé egy kis zsírt bónuszba. Na majd jövőre. ;]

[link]

[link]

(#64453) nuke7 válasza gghrtz (#64451) üzenetére


nuke7
veterán

Fuh, ez elegge elnagyolt...

https://youtube.com/user/nuke7

(#64454) gghrtz válasza nuke7 (#64453) üzenetére


gghrtz
őstag

Eléggé.

@Cassidey
Ez 28-30%? :U

(#64455) N.Ferry válasza Cassidey (#64452) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Teljesen rendben van szerintem... Jól nézel ki! :R

a kád szélén állós képek különösen aranyosak :B

Walking Dead

(#64456) corres78 válasza Cassidey (#64452) üzenetére


corres78
tag

Le ne ess onnan ;]
Teljesen jó ez, olyan 20-21% lehet. Ha fogynál 3 kilót (nem mintha kellene), akkor már 16% körül lennél bőven.

(#64457) Cassidey válasza gghrtz (#64454) üzenetére


Cassidey
senior tag

Még az is lehet, hogy több, kb.

Ez 27%. (Nem én vagyok nyilván.)

[link]

Ez 16%

[link]

Ez 32%

[link]

A netes képek elég félrevezetőek, amik a cikkekben szoktak lenni, ezek a lányok dexával mértek. :) Szóval ezvan..

corres78: nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#64458) corres78 válasza Cassidey (#64457) üzenetére


corres78
tag

Sorrendben: ~17%, ~13%, ~29-30%

Cassidey: Mindhárom képen ugyanaz a lány van?

[ Szerkesztve ]

(#64459) gghrtz válasza Cassidey (#64457) üzenetére


gghrtz
őstag

Az élet igazságtalan. A csajok még 30%-kal is jól néznek ki. :K

(#64460) corres78 válasza gghrtz (#64459) üzenetére


corres78
tag

Ez azért van mert minél kisebb a súlyod, annál kevesebb kiló jut 1%-ra. Ha egy 50 kilós nő 15% testzsírral rendelkezik x időszakban, akkor ha edzés nélkül felszed 5 kilót, akkor már 25% körül lesz, pedig az a plusz 5 kiló nem egy nagy tragédia. :K

(#64461) Cassidey válasza corres78 (#64458) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem. :)
1. kép 172cm, 54kg
2. kép 175cm, 62kg
3. kép 160cm, 54kg

Én egyébként 165cm, 53-54kg.

(#64462) gghrtz válasza corres78 (#64460) üzenetére


gghrtz
őstag

Ja ebben van valami. Pl. egy férfi azért izmosabb, mint egy nő (általánosan) szóval ja. Az meg nyomja a súlyt. Ebbe így még soha nem gondoltam bele. :R (meg egy nőn amúgy is máshogy áll a zsír is. Tény ami tény, guszta a férfi szemnek a mői kerek formák.)

[ Szerkesztve ]

(#64463) corres78 válasza Cassidey (#64461) üzenetére


corres78
tag

Tehát az első és a harmadik képen szereplők ugyanolyan súlyúak, 12 cm a különbség, de csak 5% az eltérés köztük? Ez így sántít. ;)
A harmadikról elhiszem a 32%-ot (bár 160 centihez inkább 60 kilónak saccolom), de akkor az első nagyon max 18% (nincs értelme fogynia tovább, ha guszta akar maradni). ;)

(#64462) gghrtz: A nőknél a 15% ugyanakkora érdem, mint a férfiaknál a 8-9% :K Egy 10-11%-os testépítő nő bőven színpad képes már.

[ Szerkesztve ]

(#64464) Cassidey válasza corres78 (#64463) üzenetére


Cassidey
senior tag

12cm nagyon nem kevés ha két nőt egymás mellé teszel, és ugye nem mindegy milyen izommennyiség van a zsír alatt. Ne hidd el, magyar lány, ennyit mért a dexa, ezen igazából nincs különösebb értelme vitatkozni. :) 20% alatt egy nő karján már kezdenek kiugrani az erek és kockás a hasa.

[ Szerkesztve ]

(#64465) nuke7 válasza Cassidey (#64457) üzenetére


nuke7
veterán

jó az a 27% :)
Szerintem lányoknál 25-27% körül van az ideális.
Annál sokkal lejjebb sztem már néznek olyan jól ki - persze van kivétel, meg szubjektív is.

https://youtube.com/user/nuke7

(#64466) Cassidey válasza nuke7 (#64465) üzenetére


Cassidey
senior tag

Igazából úgysincs ráírva senkire a testzsírszázaléka.. Mindenki diétázzon le addig ameddig tetszik neki meg ameddig tud. :D

(#64467) Gergosz2 válasza Cassidey (#64466) üzenetére


Gergosz2
veterán

ameddig tetszik neki meg ameddig tud .

Ez a kettő elég gyakran nem jelenti ugyan azt.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#64468) corres78 válasza Cassidey (#64464) üzenetére


corres78
tag

Az első képen lévőnek látszik, hogy kockás a hasa, pedig nem is feszített rá.
Azzal egyetértek, hogy a tzs % önmagában semmit sem jelent. Sok esetben az összkép x-nél 25% jobbat mutat, mint 15% y-nál. :K

(#64469) -Mike- válasza Cassidey (#64452) üzenetére


-Mike-
addikt

Sültkrumplis mobiltokkal sosem leszel szálkás. ;]

[ Szerkesztve ]

(#64470) nepszter1


nepszter1
addikt

valaki Győr, Colosseum ? :D

(#64471) L1ZRRR válasza nepszter1 (#64470) üzenetére


L1ZRRR
senior tag

Jelen ;]

You see, u believe that if a fridge falls off a minivan, you better swerve out of its way. I believe it's the fridge's job to swerve out of mine.

(#64472) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Valaki Pécs? :)

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#64473) Tenken válasza Cassidey (#64466) üzenetére


Tenken
őstag

Otthoni 7 pontos vizsgálattal nem mérted? Én azzal szoktam magam meg párom is.
Szerintem saccra neked egy 25-26% vagy kicsit kevesebb jönne ki. Azokon a dexa-s linkelt képeken a szőke nem mérvadó, mert rajta semmi izom nincs, a hasát meg épp behúzza...
Te meg edzel stb, szóval simán lehet félrevezető is a két kép összehasonlítása.

Redő mérésnél amúgy nekem az a tapasztalatom, hogy reálisabb értéket ad, ha nem kalipert, hanem egyszerűen vonalzót használok és szemmel állapítom meg a vastagságot.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#64474) gghrtz válasza Tenken (#64473) üzenetére


gghrtz
őstag

És mennyire kell összecsípni a hájat? Mert össze lehet nagyon, meg kicsit is. Teljesen össze kell? :D

[ Szerkesztve ]

(#64475) Tenken válasza gghrtz (#64474) üzenetére


Tenken
őstag

Igen, ezért szar a kaliper, mert azzal nagyon be lehet vágni. Szerintem amit 2 ujjal 3-4cm-es redőt tudsz "kihúzni" az már mérvadó mennyiséget ad. Nyomni nem kell, csak annyira amennyi a megtartáshoz kell.

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#64476) gghrtz válasza Tenken (#64475) üzenetére


gghrtz
őstag

Köszönöm a segítséget! :R
3 pontos tud adni valami támpontot gondolom. Persze nem egy 10 pontos mérés, de azért nagyjából be lehet vele lőni? (Gondolom azért van 10 pontos, mert mindenki más helyre hízik jobban)

(#64477) Tenken válasza gghrtz (#64476) üzenetére


Tenken
őstag

Én 3 meg 7 pontosról hallottam eddig, de lehet van 10 is. Minden esetre, ha már 3 helyen leméred, akkor nem látom akadályát még 4-en lemérni a pontosabb képért...
Csomó helyen találsz kalkulátort hozzá. Pl ITT letölthető excel is van. Ennek lányos változatát még nem találtam mondjuk.
Szerintem otthonra elég közelítést ad a 7 pont. Ha nem is tökéletesen pontos, azért tudja kicsit árnyalni a képet a mérleg mellett, ha rendszeresen nézed.
Meg mondjuk az alsóhát két szélét ez sem nézi külön, ami kb minden férfinak a legrosszabb pontja. Sokan tudatában sincsenek kb, mert sunyi módon elölről nem látszik a tükörben. ;]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#64478) Cassidey válasza Tenken (#64473) üzenetére


Cassidey
senior tag

Nem, úgy nem próbáltam, csak szemre saccoltuk be az edzőmmel. De előbb-utóbb ráveszem magam, csak most diétában vagyok, kis zsírt még ledobok és elmegyek. :) Nem viszem túlzásba, mert úgyis itt az ősz/tél, inkább óvatosan tömegelnék, csak a oldalháj eléggé zavar. :) 1-2 hónap múlva megnézem, meg mondjuk júniusban majd, aztán az is kiderül, mennyi izmot sikerült magamra pakolni, inkább ez a necces nálam szerintem, diétázni nem nehéz.

szerk.: Nekem is az a legnecessebb, még a legjobb formámban is maradt ott zsír, nagyon le kell majd mennem, hogy az eltűnjön. De én férfiasan hízom, úgy hallottam az csak jó, kicsit magasabb teszto szintet sejtet mint az átlag nőnek. :D

[ Szerkesztve ]

(#64479) Tenken válasza Cassidey (#64478) üzenetére


Tenken
őstag

Olyan szempontból jó, hogy a nők combról rohadt nehezen vesztenek zsírt, neked meg így az kevésbé problémás. :)
Amúgy meg szerintem pont diéta alatt is jó így mérni. Jó kajával, okos edzéssel simán tudsz 3-4%-ot leadni úgy, hogy gyakorlatilag a mérleg szinte semmit nem mutat.

Pl nálam májusban 82 kg és 1 hónappal ezelőtt, meg trikó nélkül szintén 81-82 kilósan.

Mérlegen meg 7 pontos méréssel nézegettem és az elsőképen kb 16-17% a másikon meg olyan 12-3% körülre mértem, ami szerintem ha nem is teljesen pontos, de legalább vitathatatlanul mutatta, hogy a súlyvesztés hiányában is volt mérhető változás.
Más dolog, hogy ud2-es program mellett hétközben volt, hogy 76-ot mértem csütörtök reggel, és 82-t péntek este. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#64480) gghrtz válasza Tenken (#64479) üzenetére


gghrtz
őstag

Ezt én is tanúsíthatom. A mérleg szerint alig fogytam, de láthatóan több zsírt elvesztettem, és az izomzatom is fejlődött. (régen edzettem, aztán most kezdtem újra)

(#64481) Cassidey válasza Tenken (#64479) üzenetére


Cassidey
senior tag

Igen. :) Én egyébként ezért fotózgatom magam, ha nem is látszik a tükörben, egymás mellé téve a képeket már egyértelmű, ha nem is változott a súly, azért történt változás. :) Szerintem ez a legegyszerűbb módja a csekkolásnak. Van olyan barátnőm, aki centizik, de egyrészt, kinek van ahhoz türelme, másrészt a centi is lehet csalóka, ha nem pont ott méred, épp be vagy vizesedve picit a sok edzéstől, vagy akár izmot is építettél stb.

(#64482) Dazsar


Dazsar
aktív tag

Van aki követi a trendet? Télen tömegel, nyáron szálkásit? :)

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#64483) N.Ferry válasza Dazsar (#64482) üzenetére


N.Ferry
senior tag

jah én tuti most így fogom, sőt dec.-ben szerintem heti 2 edzés lesz max.

Walking Dead

(#64484) Dazsar válasza N.Ferry (#64483) üzenetére


Dazsar
aktív tag

Az nem lesz kevés egy picit? :)

"Akárki lopta el a bankkártyám, kevesebett költ mint a feleségem"

(#64485) Ijk


Ijk
nagyúr

Az élelmiszerek Szent Grálja

Pénteki hátazástól olyan izomlázam van még a bordáim között is, hogy alig bírtam kifújni az orrom. :DDD
Aki azt hiszi kemény, próbálja ki a T-rudas evezés-csigás lehúzás és döntött törzsű evezés - szűk csigás lehúzás biszetteket.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64486) mayday00 válasza Ijk (#64485) üzenetére


mayday00
őstag

Arnold Schwarzenegger mondta egyszer, hogy ha tudná, hogy attól lesz hatalmas, akkor egy vödör szart is megenne. :C

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#64487) b.daniel


b.daniel
senior tag

Sziasztok!
Pár hete kezdtem el edzeni rendesen, heti 3 kondi és 2 kettlebell edzéssel. Szeretnék felszedni pár kgot, úgyhogy eszerint táplálkozom is, és ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Kiszámoltam a makrókat, mert mindenhol azt írják hogy így kiadja a kalóriatobbletet is, de kiszámoltam és 2,3 g/tskg fehérje és 3,7 g/tskg szénhidráttal csak kb 2200 kcal. 90 kiló vagyok.
Hízékony vagyok, és könnyen zsirosodom, azért gondoltam, hogy ennyi ch elég lenne.
TTehát azt szeretném kérdezni, hogy mivel növelhetném még a kcal -t, anélkül, hogy a ch jelentősen megnőne?

(#64488) Ijk válasza b.daniel (#64487) üzenetére


Ijk
nagyúr

1. A kettlebellt hagyd a picsába. Vagy gyúrj, vagy kettlebell (amit mi itt szarba se nézünk ;] ) de egyszerre a kettő nem fog menni.
2. CH legyen maximum annyi mint fehérje.
3. Zsírbevitellel tudsz emelni a kalórián, lehetőleg növényi olajokból mint lenmagolaj vagy tökmag. De ha hízékony vagy nem tudom minek akarsz ennyire kalóriát bevinni. Mindenesetre valamennyi zsír is kell a szervezetnek.
4. Zöldségeket sem szabad kihagyni, például napi 1 kiló kígyóuborka.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64489) gghrtz válasza b.daniel (#64487) üzenetére


gghrtz
őstag

Zsírral. :K Lenmagolaj pl.
Egyébként ha hízni akarsz én tuti nem kettlebelleznék.
Rostbevitel sem árt. Reggel zanpehely+fehére. A bajnokok reggelije. :D

[ Szerkesztve ]

(#64490) Cassidey válasza Ijk (#64485) üzenetére


Cassidey
senior tag

(#64491) b.daniel válasza gghrtz (#64489) üzenetére


b.daniel
senior tag

És Ijk :

Köszönöm a válaszokat, akkor veszek valami növényi olajat. Egyébként azért gondoltam arra, hogy még kell több kcal, mert úgy olvastam, hogy ehhez a testsulyhoz azért 2300-400 legalább kellene. Plusz ugye bell közben nagyon sokan elegetek.

A bellt már egy éve csinálom egyébként, és azt nem azért hogy hizzak, hanem mert nagyon szeretem :D

Gghrtz :bajnokok reggelije alap nálam is :D

[ Szerkesztve ]

(#64492) N.Ferry válasza Dazsar (#64484) üzenetére


N.Ferry
senior tag

Dehogy, ilyenkor kell kicsit lazázni, terem sincs mindig nyitva, pihi is fontos év végére, és egyébként alap gyakikkal heti 2 edzés szint tartáshoz bőven elég.

Walking Dead

(#64493) gghrtz válasza b.daniel (#64491) üzenetére


gghrtz
őstag

Egyébként amit most eszel kajákat, biztos abban is van zsír. Azt beleszámoltad? Mert 1 gramm zsír az 9kcal. Persze attól még a lengmag mehet simán. Valaki tud olcsón? Eddig a legolcsóbb amit láttam, az 1200Ft/500ml.

[ Szerkesztve ]

(#64494) Ijk válasza b.daniel (#64491) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nincs olyan hogy X testsúlyhoz Y kalórabevitel kell. Függ a kortól, függ az anyagcserétől, függ a napi fizikai aktivitástól. Neked kell kitapasztalnod mennyi számodra a szükséges bevitel. Mellesleg krva jó hogy kiszámolod, de azt be is kell tartani. Egész életedben.
Gyúrás mellé keress valami kardiót, úszás, futás. Ha te egy edzés után másnap le tudsz nyomni egy kettlebell edzést és másnap megint egy konditermit, akkor azok az edzések szart sem érnek. Legalábbis izomtömeg növelé szempontjából.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#64495) Cassidey válasza b.daniel (#64491) üzenetére


Cassidey
senior tag

Vegyél mogyoróvajat inkább, az finom is.:) Egyébként a zsír/szénhidrát arány majdnem mindegy, amíg deficitben vagy, inkább azon múlik neked mi a jobb. Én magas szénhidráton, alacsony zsíron szeretek lenni, van aki pont fordítva..

[ Szerkesztve ]

(#64496) ludsimon


ludsimon
veterán

itt vagyok! péntek óta tiszta izomláz a karom. :D

undefined

(#64497) gghrtz válasza ludsimon (#64496) üzenetére


gghrtz
őstag

A sok poresz. ;]

(#64498) b.daniel válasza gghrtz (#64493) üzenetére


b.daniel
senior tag

Hm, azt nem számoltam eddig. Akkor majd belekalkulálom azt is, köszi :)

Ijk:
Köszönöm a tanácsot, ha nem történik előrelépés 1-2 hónap alatt így, akkor meglépem ezt :)

Cassidey :
AA mogyoróvaj az nutella vagy vmi gyúrosabb verzió? :)

[ Szerkesztve ]

(#64499) BÁ Nutrition


BÁ Nutrition
addikt

[link]
legyen már valami értelmes dologról is szó ;]

mingyá hátedzés, holnap meg csöcs. egész hétvégén pihi volt.(péntek hajnaltól) kíváncsi leszek hogy megy

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#64500) Cassidey válasza b.daniel (#64498) üzenetére


Cassidey
senior tag

Mogyoróvaj konkrétan, nem nutella. Peanut butter. Tesco, spar.. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.