Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) rwin5 válasza Tamoo (#63700) üzenetére


rwin5
őstag

Mindig magasabb volt az átlagnál mikor nem sportoltam már akkor is. (családból öröklött) Pulzus az szerintem még oké az 80-as. ( ha úgy nézzük, hogy elvileg "sportolói" akkor szerintem jó is)
Ez a nyaram nagyon stresszes volt, alig volt benne relax szerintem azért is magasabb most szerintem. Aztán éreztem pár tünetet, hogy nagyon kicsit vérzett az orrom, meg kisebb olyan beszédülés de tényleg a legminimálisabb szóval nem az, hogy elkapom a falat.
Tesóm egyébként orvos vele simán tudnék erről beszélni, de mondom neki ne meséljen mutternak róla akkor úgyis mesélni fog neki az meg ráfogja egyből, hogy a proteintől van biztos amit jobb esetben 1 hónapban egy kilót becsapok :D Eléggé hipochonder vagyok ezért nem is fekszik a koksz téma. Na szóval nem is szeretek olvasgatni semmilyen ilyen témáról mert 5 perc múlva már érzem, hogy az a betegségem.

(#63698) KoVee84: gyógyszer mellett lehet edzeni? Haverom aki kondizott egy 5-6 éve és kiderült, hogy valamije magas le is állították minden fizikai aktivitásról és csak a gyógyszert tolhatta, azóta nem is kell mondani úgy néz ki mint egy vasalódeszka, de nem is bánja állítása szerint, hogy nem edz :D

Most 1 hónapig ki akarom próbálni, hogy eljárok úszni amúgyis szét vannak az ízületeim nagyon. Vettem omega 3-at, meg akkor kipróbálom a teázást..

Szerk: Valami orvossal biztosan beszélek a dologról, mert évek óta magas nem csak a nyári dolog miatt alakult ki. Jó volna valami újabb gondolkodásút találni nem az aki egyből letilt mindenről és csak tömi belém a gyógyszereket

[ Szerkesztve ]

(#63702) Woodslave válasza Ijk (#63694) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ehhez képest xar. :( a zinternet tele van kockahasú izmos emberekkel, akik pizzát esznek meg mekdonálcot :U

;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#63703) Tamoo válasza rwin5 (#63701) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez magas akár örökölt dolog miatt akár nem ... utána kell járni ... ha tesód orvos akkor hülye vagy ha nem beszéled meg vele.
Pulzusról meg csak annyit, minél edzettebb vagy kb. annál alacsonyabb. Mondjuk ennyire nem egyszerű a képlet. 80 belefér, de az már azért nem kimondottan alacsony nyugalminak.

(#63704) Ijk válasza Shadowbull (#63699) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerencsére nem kellett kitartás, egyáltalán nem hiányzik a szemét kaja. Nyilván én is be fogok nyomni néha egy jó pizzát, valami családi ünnepségen lesz sütemény, nem versenyre készülök. De valahogy fokozatosan rászoktam erre az életmódra és jól esik csinálni. Ha például valamelyik nap nincs zöldség, már borzasztóan hiányzik.

Wood: Nekem nincs olyan jó genetikám. ;]
Egyébként én is mekiznék, csak háromszor drágább mint ha magamnak csinálom meg.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#63705) rwin5 válasza Tamoo (#63703) üzenetére


rwin5
őstag

Akkor dumálok tesómmal aztán majd elmegyek a háziorvoshoz, már előre látom a kioktatását a sporttal kapcsolatban. Akkor egy kérdés még: ma edzés mehet vagy inkább hanyagoljam? :D 3 napja fizettem be a bérletet :U

(#63706) Tamoo válasza rwin5 (#63705) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én nem vagyok orvos. Ahhoz már azért nagy gáz kell hogy a sportról letiltsanak. Mivel ez általában inkább jót tesz a keringésnek amíg nincs összezuhanva annyira, hogy már "kockázatos" a terhelés.

[ Szerkesztve ]

(#63707) Woodslave válasza Tamoo (#63703) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és ezt ki mondja? Ja az orvosok. Annyira vicces, hogyha a vitaminokról meg a fehérjéről van szó, akkor qrávra hülyék, de ha a vérnyomás értékről, akkor az szentírás. Ki mondja hogy minden embernek 140/80 alatti az ideális, vagy a 30-as pulzus egészséges? :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#63708) Woodslave válasza rwin5 (#63705) üzenetére


Woodslave
nagyúr

negatív nyomás meg a hspu-kat hanyagold azért :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#63709) Tamoo válasza Woodslave (#63707) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ja igen, mert az normális ha beszédül meg vérzik az orra terheléstől.
Egy kardiológusi vizsgálat eredménye meg egy selejt vaskalapos háziorvos álláspontja a fehérjékről azért más tészta.

[ Szerkesztve ]

(#63710) Woodslave válasza Tamoo (#63709) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ha hc igen ;] :D (ne hülyéskedj nem olvasok el minden szót :N :C :DDD )

mondjuk engem se az alacsony vérnyomás és pulzus fog a sírba vinni. A teremben lévő denevérpadot nem nekem találták ki :D

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#63711) Tamoo válasza Woodslave (#63710) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Sejtettem hogy magas.... ;] Azért kardoskodsz.
Nekem is nagyon felmegy stresszhelyzetben, de a nyugalmi az rendben van. Neki viszont a nyugalmi is túl magas és az hosszútávon azért nagyon nem tesz jót.

[ Szerkesztve ]

(#63712) barisj


barisj
aktív tag

Meló miatt tegnap nem voltam gépközelben, 17 privátot kaptam,most kezdek rá válaszolgatni. Akinek kell valami privátban írjon és ne itt a fórumba! köszi ^^

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#63713) Woodslave válasza Tamoo (#63711) üzenetére


Woodslave
nagyúr

:D amúgy sztem le kell fogyni (igen a testúlyt csökkenteni kell, hiába hiszi vki hogy izmos) meg kell próbálkozni omega3 meg fokhagymával, meg kardió. Én biztos nem szedek vérnyomáscsökkentő gyógyszert, amíg szét nem pattannak az erek a fejemen

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#63714) Shadowbull válasza Woodslave (#63713) üzenetére


Shadowbull
addikt

Hosszutavon a belso szerveket is karositja, nem orulnel szerintem egy izmos kis stroke-nak.

Erdemes orvossal beszelni szvsz.

"A magas vérnyomás jelentős kockázati tényező az érrendszeri, szív- és vesebetegségek kialakulásában. A hipertónia az egyik legfontosabb kockázati tényező a stroke, a szívinfarktus (akut miokardiális infarktus; AMI) („szívroham”), a szívelégtelenség, az artériatágulat aneurizma[4] (pl. főverőér-tágulat aorta-aneurizma) és a perifériás artériás betegség esetén, és a krónikus vesebetegség egyik kiváltó oka. Már enyhe vérnyomás-emelkedés is károsodást okozhat a szervezetben, főleg ha egyéb érrendszeri kockázati tényezőkkel párosul. Az artériás vérnyomásnak még a mérsékelt emelkedése is összefügg a rövidebb várható élettartammal. Az étrend- és életmódbeli változások révén javítható a vérnyomás szabályozása, és csökkenthető a kapcsolódó egészségügyi szövődmények kockázata is, bár gyakran szükséges a gyógyszeres kezelés olyan személyeknél, akiknél az életmódbeli változtatások nem bizonyulnak hatékonynak vagy elégségesnek.

Becslések szerint évente 7 millió ember halálát okozza és további 1,5 milliárd ember életét nehezíti meg a túlságosan magas vérnyomás, illetve az ezzel járó szövődmények.[5] A magas vérnyomás az egyik vezető halálozási ok világszerte"

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#63715) _NCT


_NCT
őstag

Én napi 3-4 strong meg arabica kv után sem tudok magas vérnyomást produkálni. 120-130 körül van a diasztolés a szisztolés meg 68-75 között, pulzus olyan 60-80 körül.

Pedig régen azt hittem hogy húúú, majd a kv hogy felnyomja, szét fogom kúrni magam vele.

Az igaz h mióta kávézok, reggelente 108-115 körül van a vérnyomásom és úgy érzem magam mint akit leszoptak. Amíg nincs meg a reggeli kv, addig halál....

[ Szerkesztve ]

(#63716) rwin5 válasza Shadowbull (#63714) üzenetére


rwin5
őstag

Wood akkor csak gyarapítani akarja a statisztikát ;] :P

(#63717) Ribi válasza _NCT (#63715) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ezek szerint te nem élvezed, ha lecopnak? :U
Nem akarok következtetéseket levonni ebből...

(#63718) Shadowbull válasza _NCT (#63715) üzenetére


Shadowbull
addikt

nejemnek is alacsony a vernyomasa, a doki mondta neki hogy igyon kavet, jobb mint a gyogyszer.

Nekem inkabb kicsit magas, 130/80 korul szokott lenni, de amig a masodik ertek 80 korul marad az elso meg 140 alatt, addig nem aggodok.

Mivel apamnak es anyamnak is magas a vernyomasa es gyogyszert szednek ra, valszeg kesobb nekem is az lesz.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#63719) _NCT válasza Shadowbull (#63718) üzenetére


_NCT
őstag

Ez szerintem még normális 135-től magas elvileg...

Ismerek olyat is aki szúrt és beállt 140 alapra a vérnyomása, aztán most tömik az orvosok gyógyszerrel, mert nem egészséges a magas vérnyomása... Mondjuk a szuri biztosan az volt :D

(#63720) barisj válasza barisj (#63712) üzenetére


barisj
aktív tag

Válaszolva mindenkinek,még 2 ember kéne és meglennénk 10en a 6000res kiszerelésű omega3-ra! :D És akkor holnap le is adnánk a rendelést,amennyiben mindenki utalt! ^^

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#63721) KoVee84 válasza rwin5 (#63701) üzenetére


KoVee84
senior tag

Én is rá voltam parázva a gyógyszerrel edzés dologra, de mondták, hogy nem kell, sőt, még nyugodtabban lehet vele edzeni, mint anélkül. Úgy, hogy én nem is kondizom, csak crossfitezem, terepfutok, meg néha triatlonozom. Mondjuk nekem a pulzusom alap helyzetben ~50.

És úgy magas a vérnyomásom, hogy sosem cigiztem, világ életemben sportoltam.
(mondjuk a pia az csúszik rendesen) :DDD

(#63722) NORBl


NORBl
aktív tag

Fehérjék közül miket tudtok ajánlani, melyik a legjobb választás ? Nem tudok dönteni, annyi féle fajta tejsavó van, úgy, hogy inkább tapasztalatok alapján döntenék. Nagy kiszerelés, jó lenne ha lenne benne extra cucc. Ti mit szoktatok nyomni ?

(#63723) Tamoo válasza NORBl (#63722) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Impact Whey a legnépszerűbb.

[ Szerkesztve ]

(#63724) rwin5


rwin5
őstag

Egy kiadós kajálás után már "csak" 138/80" 80as pulzus. Akkó csak mehet a dupla adag edzés előtti ;]

(#63725) KoVee84 válasza rwin5 (#63724) üzenetére


KoVee84
senior tag

Az qwa érdekes, mert a kaja után elméletileg mindenkinek magasabb a vérnyomása...

(#63726) Tamoo válasza KoVee84 (#63725) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én éhesen ideges vagyok. :DDD

(#63727) FollowTheORI válasza Tamoo (#63703) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Hát azért a 80 se fasza egy elvileg valamit sportoló embertől... 60-70 körül kéne legyen a nyugalmi. :)

Szerintem ha nem jár futni meg valami erősebb kardió edzésre, akkor ideje lenne elkezdeni, mert kuka lehet a keringési rendszere/meg teljesítménye. :K

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#63728) Koczó93 válasza NORBl (#63722) üzenetére


Koczó93
őstag

Impact blend is jó.

(#63729) d3tox1c


d3tox1c
senior tag

Sziasztok
Rendeltem majpro omega3-at,bevallom,meg sose szedtem.
Mennyit kell bevenni belole/nap, es mikor?
Elore koszi a valaszt ;)

(#63730) adam432 válasza d3tox1c (#63729) üzenetére


adam432
tag

2 Tabi (1 adag) 1 - 3 alkalommal naponta, étkezéssel bevéve.

„Si vis pacem, para bellum.”

(#63731) Takuun válasza d3tox1c (#63729) üzenetére


Takuun
aktív tag

Én speciel napi 3x1-et szedek belőle (szintén myprotein).

(#63732) d3tox1c válasza Takuun (#63731) üzenetére


d3tox1c
senior tag

Koszi a valaszokat ;)

(#63733) FIREBLADE78 válasza KoVee84 (#63698) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tudjátok ez a magas vérnyomás és társai,koleszterin stb stb. Ez olyan egy szubjektív faszság (mondom ezt egészségügyi végzettséggel). Tehát van egy kibaszott seggbekúrt társaság aki meghatározta pl a koleszterin szintet vagy cukor,na most,ehhez mérjük a dolgokat és a kibeba.. gyógyszer ipar is erre épül. Tehát a lényeg,hogy "mindenki" beteg legyen,kell a pénz, egyből elkezdenek szedetni veled gyógyszert,mert 1 egységgel megaladja az xy szintet,amit egy társaság talált ki,akiknek az az érdekük,hogy te "beteg legyél",vegyed a gyógyszert. Senkinek nem lenne jó,ha a társadalom 95% egészséges lenne. Ez egy kibasz.. körforgás. Amcsiban is azt reklámozzák,hogy szedd ezt a gyógyszeet,mert ugye lehet benned van az a hajlam,hogy esetleg xy betegségben fogsz szenvedni,tehár már mérgeznek. Természetesen ha már 20 éves létedre irreálisan magas a systoles vagy diastoles értéked,akkor oké,de ha már 130 v netán 140 van akkor mi a tökömnek szedjük? Ugye kapja a házi dr a vény után,megveszed a patikában stb stb,mocsok egy világ. Oké,lenyugodtam :) :U

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63734) God Vazzeg válasza FIREBLADE78 (#63733) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Ezzel én is teljesen egyetértek, túl van sok minden lihegve. Nekem pl alacsony, de köszönöm szépen teljesen jól vagyok. Van még sok ilyen fasság, nem kell ezeket komolyan venni, illetve tudni kell szelektálni, mi fontos és mi nem.

(#63735) Tamoo válasza FIREBLADE78 (#63733) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nővérke vagy? :DDD

(#63736) FIREBLADE78 válasza Tamoo (#63735) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Szokás szerint megint nem talált :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63737) kk831228 válasza FIREBLADE78 (#63733) üzenetére


kk831228
addikt

Vigyázz az ilyen kijelentésekkel, mert köztünk élnek... :B :K

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#63738) Tamoo válasza FIREBLADE78 (#63736) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Akkor szólítsunk Dr. 2X-nek? :DDD

Amúgy nem írtál teljesen hülyeséget, hogy ne mindig a véred szívjam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63739) FIREBLADE78 válasza Tamoo (#63738) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Még ne :N
annak is örülök,ha nem basztatsz :D

[ Szerkesztve ]

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63740) FollowTheORI válasza FIREBLADE78 (#63733) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nyilván ez nem egzakt tudomány... vagyis sok esetben nem, az összes ilyen érték meg tartomány statisztikailag van felállítva.
Vettek x mintát és az egészségesnek vallott/tűnő emberek értékeit kb belőtték.
Kezdve az összes labor, vérkép, vérnyomás pulzus stb adatokat.
Aztán ahol találtak valami összefüggést ott betegségekre vagy valami szabályrendszerbe is esetleg beillesztették az egészet. :)
Aztán vagy jó ez a vélt összefüggés vagy nem... pl a koleszterin és a zsíros ételek máig vitatott és nem is bizonyított tény. A koleszterin amugyis ma már inkább elfogadott álláspont hogy egy védekező mechanizmus "tünete" és nem a betegségek okozója. Vagyis nem a koleszterint kell csökkenteni pl, hanem az okot felderíteni amiért nő és azt kiiktatni pl. A zsíros ételek mennyisége drasztikusan visszaesett szinte minden régióban mégis egyre több az ilyen beteg... a cukor fogyasztás ellenben nőtt... ez már anno is 60-70-es években megfigyelték és elkezdték vitatni, én olvastam mert van otton ebből a korszakból ilyen orvosi könyv (anyám eü-be dolgozott azért), mégis elsősorban a zsíros dolgokon pörögnek még mindig, meg margarin meg olaj meg stb stb.
Közben szerintem sokkal logikusabb hogy a cukrot kell pl kiiktatni, mert ott ha tudományosan nem is de vélt tendenciában összefüggés figyelhető meg a népesség eü állapot romlása és a mennyiség fogyasztása között.
És még rengeteg hasonló van...

Kisebb eltérések még persze nem baj, de amikor tartósan valami kilóg ebből a statisztikailag elfogadott tartományból akkor azért érdemes komolyabban venni, de persze nem kell egyből pánikba esni és kapkodni.
Nagy eltérésnél viszont komolyan kell venni, mert annak már valami háttéroka van.

Szóval nem egzakt, ezért él meg a természetgyógyászat, a kínai orvoslás meg a tudományos alapú orvoslás is... és szükség van mindegyikre, mert valszeg együtt a leghatékonyabb. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#63741) gghrtz válasza FollowTheORI (#63740) üzenetére


gghrtz
őstag

Én úgy tudom (ha jól emlékszem), hogy a koleszterinből a test tesztoszteront tud előállítani. Szóval azért szükség van rá, nem kell parázni tőle. (:

(#63742) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

végre egy jó cikk a kreáról

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63743) FIREBLADE78 válasza FollowTheORI (#63740) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igen, nem a zsíros könyértől fogsz elhízni,hanem az egyszerű ch-tól,lásd glukóz,csak ugye mindent a zsírra fogunk,holott az qva fontos a szervezet számára

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63744) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#63745) FollowTheORI válasza gghrtz (#63741) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Az lehet, ezt most így fejből én sem tudom... :)

Itt kimondottan arra kell gondolni, hogy a cukor pl káros a vérben, roncsolja a szöveteket, a csontokat stb stb. Ezért halnak el a cukorbetegek szervei, meg lábuk stb... és ez ellen védi pl a érfalat a koleszterin a lerakódásokkal stb. Igen a lerakódás oka a koleszterin is, de az egész oka pl a cukor... (meg még más is akár, de ez is).

Szóval én erre a részre gondolok itt...

(#63743) FIREBLADE78

Jaja én ezért is minimalizáltam már a cukros dolgokat... néha befigyel ez az, de az kb heti 1-2x.
Süteményt énis rég láttam mint pl Ljk... és stb. :)
Érdemes elhagyni nagyonis... sokkal jobban érzem magam azóta. Van egy durva időszak ami 1-2 hét amikor elvonási tünetek meg ingerek érik az ember hogy cukor után kapjon, de utána minden jó lesz.
Persze ch-t eszek, de rizs meg gyümölcs (nem lé, hanem valódi rostokkal megéve!) a legfinomabb formája a fő bevitelnek max... :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#63746) FIREBLADE78 válasza FollowTheORI (#63745) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Tudod, cocacola zerooo :DD :C

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63747) Dicker válasza FIREBLADE78 (#63742) üzenetére


Dicker
őstag

Több éve kint van már a cikk.

(#63748) FIREBLADE78 válasza Dicker (#63747) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

még nem láttam,a kis sunyik

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63749) BÁ Nutrition válasza Woodslave (#63713) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

ma megprobaltam felidegesteni magam edzes utan de nem ment :U
igaz izmos se lettem tole. de rajta vagyok az ugyon. a kreatin lassan elkezd hatni remelem :B

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#63750) Woodslave válasza BÁ Nutrition (#63749) üzenetére


Woodslave
nagyúr

sztem félreértetted :U Nem felidegesítem magam, hanem ideges vagyok edzés után. Biztos meglövi a tesztoszintet (bro ;] )

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.