Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#140151) tibcsi0407 válasza MrChef (#140148) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az nem olyan jellegű terhelés. Valamit persze formál, de nem úgy terheli az izmot, mint egy nagysúlyos edzés.

https://utdetailing.hu/

(#140152) Woodslave válasza MrChef (#140145) üzenetére


Woodslave
nagyúr

csuklya meg hátsó váll helyett egyik nap guggolás másik nap felhúzás és máris embernek fogsz tűnni a teremben ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#140153) bigmasterg válasza MrChef (#140145) üzenetére


bigmasterg
addikt

Hallgass wood-ra.
Plusz felhúzásnál úgyis kap a csuklya, hátsóváll és még minden IS. :DDD

Vagy csináld ennek két napját variálva. (Vagy csak az elsőt és harmadikat).

[ Szerkesztve ]

(#140154) Macka válasza MrChef (#140145) üzenetére


Macka
veterán

Nem akarok beleszólni, de mindenkinek arra van ideje, amire akarja. A többi kifogás.

[ Szerkesztve ]

(#140155) Deck válasza Macka (#140154) üzenetére


Deck
titán

+1

PS5

(#140156) Woodslave válasza Macka (#140154) üzenetére


Woodslave
nagyúr

lehet nem akarja annyira

[ Szerkesztve ]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#140157) kicsiogre


kicsiogre
tag

Ehhez mit szóltok ez egy fehérje : Tápértékek 1 adag (40 g)
Energiatartalom 553 kJ / 130 kcal
Fehérjék 20,1 g
Szénhidrát 9 g
ebből cukor 7,2 g
Zsírok 1,5 g
ebből telített zsírok 0,8 g
Kreatin monohidrát 1,6 g Összetétel

Csokoládé ízesítés: WPC 80 (szárított instant tejsavó fehérje koncentrátum), kalcium-kazeinát, glutamin peptidek, dextróz, kreatin monohidrát, zsírszegény kakaó, csokoládé aroma, édesítőszer (szukralóz). Nekem kicsit fura az összetétel ( minek a dextróz ,kreatin , meg a glutamin ) viszont az ára 2, 5 kiló 7000 forint. :F

(#140158) Macka válasza kicsiogre (#140157) üzenetére


Macka
veterán

Azt, hogy egy szar.

(#140159) Ļantos válasza Macka (#140131) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Vastagodik, nagyobb lesz. A kockákhoz nem szükséges napi szinten hasazni.

Marhacomb ledarálva, házilag fűszerezve, kisütve (nem túl esztétikus, de kit érdekel...):

Porciózva...

(#140160) kicsiogre válasza Macka (#140158) üzenetére


kicsiogre
tag

Akkor jól gondoltam :)

(#140161) aelod válasza Ļantos (#140159) üzenetére


aelod
veterán

Szerinted. Ahhoz, hogy tömege is legyen az egyenes hasizomnak ahhoz szét kell gyilkolni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#140162) Ļantos válasza aelod (#140161) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Nem tudhatom ki mennyit hasazik. A hasazás nálam rendes edzés, nem 50 hasprés és helló.

(#140163) bigmasterg válasza Ļantos (#140162) üzenetére


bigmasterg
addikt

Hogy néz ki nálad egy rendes hasazás?

(#140164) aelod válasza Ļantos (#140162) üzenetére


aelod
veterán

Miből gondolod, hogy nálam annyi?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#140165) Macka válasza Ļantos (#140162) üzenetére


Macka
veterán

Keresd vissza a képem, nézd meg a hasam. Minden nap hasazok. Római pad, lábemelés, kötéllel hasazás.

(#140166) kicsiogre válasza aelod (#140161) üzenetére


kicsiogre
tag

Lehet rosszul gondolom de nálad van értelme sokat hasani , mig nálam a rengeteg plusszkiló miatt nem kell szétgyilkolni, persze edzeni kell mert egy fontos izomzat de pl én heti 2- 3 - szor szoktam edzés végén hasazni. ( fittlabdán, labdaguritás, hasprés stb ) .

[ Szerkesztve ]

(#140167) Macka válasza kicsiogre (#140166) üzenetére


Macka
veterán

Nálad az elsődleges cél a fogyás. Majd le elérted a kívánt súlyt, akkor lehet gőzerővel izmot építeni. Persze addig is lehet/kell súlyokkal edzeni, hasazni.

(#140168) kicsiogre válasza Macka (#140167) üzenetére


kicsiogre
tag

Így van , erre gondoltam :)

(#140169) Ļantos válasza aelod (#140164) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Nem azt mondtam, hogy nálad ennyi a has. Mondandóm lényege az volt, hogy valaki heti 5x hasazik pl. 4 gyakorlattal, kétféle pad, lábemelés, fekve hasprés lábfelhúzással, kötél, akármi, az túlzás. Szerintem.

Csomó gyakorlat van ami a hasizmot is karbantartja anélkül, hogy direkt oda edzene az ember, ilyen pl a fekvőtámasz különböző formákban, harangozás csigán, stb. Ezért nem hasazok minden alkalommal.

[ Szerkesztve ]

(#140170) DrDobos


DrDobos
őstag

Sziasztok!
Remélem nem leszek megkövezve a kérdésemért. Most egy 20 éves egyetemista fiatal vagyok. Régen versenyszerűen teniszeztem, mellette úsztam, megvolt a kondim. Abba kellett sajnos hagynom a sportolást, de most újrakezdtem pár hónapja. Nézegettem a fehérjéket, hogy mi hogy van, de sajnos még nem igazán értek hozzá..:D Szóval tanácsot szeretnék kérni, hogy milyen fehérjekészítményt érdemes venni újrakezdőnek. Előre is köszi:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#140171) tibcsi0407 válasza DrDobos (#140170) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Tök mindegy igazából. Whey protein legyen, ne valami növényi fos.
Legyen olcsó, legalább 75% a fehérjetartalma.
Itt a kevesebb néha nem több, ha az elfogyasztott mennyiséget nézzük. :))
Nekem most pl Gymbeam truewhey van. 8000 Ft volt 2,5 kg és teljesen rendben van az állaga és az íze is.

https://utdetailing.hu/

(#140172) BÁ Nutrition válasza DrDobos (#140170) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

szia, szinte teljesen mindegy, akar szuksegtelen is lehet.
ha alapvetoen a mozgas a cel akkor tutira felesleges. nem kell a feherjebe(shake) tul sokat belegondolni nagyjabol annyi mintha megennel egy szelet hust, de arra gondolom mar rajottel h napi 1 szelet hustol semennyire nem lettel izmos. ugyanigy nem leszel izmos a feherjetol sem.

ha valami eredmenyt mondjuk strandformat akarsz elerni akkor egyreszt fontos lesz h milyen genetikad van amit ugye honna tudnank, masreszt azt h honnan indulsz, mondjuk egy magassag es testsuly nem artana infonak. szal ha nem tul katasztrofa szintrol indulunk ki akkor a nagy atlagot tekintve es legalabb atlagos iq szint mellett elkepzelheto h elegedett leszel nyarra. valoszinuleg tul sok izom nem jon fel mondjuk max 3-4 kilo hasrautes szinten de mondjuk minusz 10 kilo zsirral mar eleg utos formaba lendulesnek szamit, szal optikailag rengeteget dobhat, mondjuk ezt igy hasrautesre ugy mondom h voltal 80kilo 180 magasan es leszel 74 sokkal jobb formaban. de ugye mindez fikcio mert egyreszt lehet csepelrol szarmazol azaz 10000 kalorias dietaval es stb inkabb nem fojtatom :D

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#140173) Apollyon válasza tibcsi0407 (#140171) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Dettó, nekem most epres gymbeam fehérje van, myprotein után sem rosszabb, sőt szerintem jobb az oldódása is.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#140174) tibcsi0407 válasza Apollyon (#140173) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem van most itthon Myprotein vaníliás, meg kókuszos-csokis gymbeam. Egyik sem jobb a másiktól.
Egyébként ha lehet kedvenc fehérjét megnevezni, akkor az a Syntha 6 lenne számomra.

https://utdetailing.hu/

(#140175) DrDobos válasza BÁ Nutrition (#140172) üzenetére


DrDobos
őstag

Koszonom az infokat mindenkinek:)
Igazabol 184 vagyok 75 kiloval:) genetikat illetve szerintem atlagos lehetek, nincs kevesebb izomrostom mint egy atlagos embernek, ha erre gondoltal genetika alatt:)

Samsung Galaxy A55 5G

(#140176) Macka válasza Ļantos (#140169) üzenetére


Macka
veterán

Szerinted. Aki meg komolyan veszi, annak nem. De ezen az alapon vállat edzeni is felesleges, mert ha mellezel, dolgozik az is...

(#140177) God Vazzeg válasza kicsiogre (#140166) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Heti 1-2 x edzem a hasat, és csak annyit tennék hozzá hogy a hasat nem (csak) azért edzük mert jól néz ki ha fejlett, hanem mert segít a gerinc és a csípő tartásában. Nagy butaság elhanyagolni.. Túlsúly mellett hatványozottan szükséges szerintem, más dolog hogy túlsúllyal nem lehet normálisan hasat edzeni szerintem, legalábbis nekem egész más volt érzésre a has edzés mikor lefogytam :)

(#140178) gyuri860213


gyuri860213
tag

Sziasztok.

Már egy ideje diétázom, 86kg-ról fogytam ezidáig 78.8-ra, magasságom 175cm. Sajnos az elmúlt időben elég rendszertelen a fogyás, van hogy heti nulla vagy épp 0,5-1kg között mozog.

A makróim:
Fehérje: 200-210g
ch: 30/70/150g (pihenő napokon nincs közvelten szénhidrát csak ami a zöldségekben van, mexiko mix stb)
lábnapon van 150g ch, többi edzősnapon 70g. Kenyeret nem eszek, rizst vagy zabpelyhet.
zsír: 40g (főleg a pulyka, csirke, tojás, cottage cheese adja)

Súlyzós edzés heti 4x (kb 90-120 perc karidoval)
Heti 4x van kardio, reggel kávé után éhgyomorra 12 perc HIIT, ez főleg burpee és társai, illetve súlyzós edzés után 12 perc HIIT bicajon.
Ti mit változtatnátok? Emeljek a ch-n és csökkentsem a fehérjét vagy mi lenne a célravezető?

(#140179) BÁ Nutrition válasza DrDobos (#140175) üzenetére


BÁ Nutrition
addikt

nem egeszen, ha azert jarsz le gyurni h jobban nezz ki akkor genetikai szempontbol azt vesszuk figyelembe ami meghatarozo ez ugyben, ez pl vegtaghosszok, torzs es ezek egymashoz viszonyitott aranyai, az izmok aranyos fejlettsege, az izomtapadasok pl meghatarozoak az imaid formajara, vagy pl lehet h mondjuk asszimetrikus a tested, a gerinceddel stb lehet vmi problema, izuleti serulesek, ill letezik egyfajta hajlam h ki mennyire kepes gyorsan izmosodni pl izompolya vastagsagatol is fughhet, emesztestol meg persze h csepeli-e ;]

szzoval valojaban mi a celod, arra gondolom mar rajottel h a feherjeturmix onmagaban alig oszt szoroz valamit

youtu.be/KKSQtQqLVdU ill "az a 10 ember ide, aki benne van a "kis" csoportba, többiek meg huzzanak""

(#140180) DrDobos válasza BÁ Nutrition (#140179) üzenetére


DrDobos
őstag

Ertelek:)
Igazabol erosodni akarok, izmosabb testet persze a jobb kinezet erdekeben is. Ezt hallottam mar, hogy nem sokat segit a feherjeturmix, de ha mar picit segit is valamivel elorebb vagyok :D
A tobbi kriteriumra(vegtaghossz stb) nem tudom hogy viszonyithatnek, hogy szemleltessem neked :D

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A55 5G

(#140181) Zola007 válasza God Vazzeg (#140177) üzenetére


Zola007
veterán

Annyit még hozzátennék, hogy egyrészt a hasizomzat eltérő funkciójú izmok összessége, ebből kifolyólag nincs egyetlen dedikált gyakorlat rá, másrészt alapvető feladatuk nem a törzs flexiója, ahogyan sokan hiszik, hanem éppen az extenzió gátlása, éppen ezért funcionális, stabilitási céllal edzve a statikus és extenziót gátló gyakorlatok hatékonyabbak lehetnek, mint a hajlítások.
Pl.
maximális erejét egy nagy súlyos overhead/push press jobban fejleszti mint a hasprés.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#140182) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

Tejsavó fehérjébe Creatin monohidrátot keverni "szabad"? Be lehet venni a kettőt együtt? :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#140183) tibcsi0407 válasza AMD Power (#140182) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Persze. Csak legalább fél liter víz legyen az 5g kreatinhoz.

https://utdetailing.hu/

(#140184) AMD Power válasza tibcsi0407 (#140183) üzenetére


AMD Power
titán

Akkor ne tejjel vegyem be mint eddig.... :N Ha utána külön iszok vizet? Az nem jó?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#140185) tibcsi0407 válasza AMD Power (#140184) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem igazán tartom jó megoldásnak. A tej egyébként is ronthat a felszívódáson. Fehérje esetén is.
Én most a diéta miatt egy jó nagy adag kókusztejet vásároltam a Penny-ben. 400 Ft-ot nagyon megér.
(kép nem saját)

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#140186) kicsiogre válasza God Vazzeg (#140177) üzenetére


kicsiogre
tag

Igen ahogy irod a hasizomnak fontos szerepe van , én rendszeresen edzem is , ( igy a hátfájásom is megszünt )☺

[ Szerkesztve ]

(#140187) Ļantos válasza Macka (#140176) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Gondolom akkor minden nap van válledzés is ;]
Has miért kell minden nap 3-4 gyakorlat? A többi izomcsoportra akkor miért nem? Evidens, ha valamit minden nap edzel, jobban fejlődik mint amit csak heti 1x, ezért nem értem.

(#140188) Radnix válasza Woodslave (#140108) üzenetére


Radnix
senior tag

800 kcal 15g fehérjével, pompás lakoma :DDD

(#140189) Radnix válasza gyuri860213 (#140178) üzenetére


Radnix
senior tag

"Már egy ideje" ezt pontosítsd, az egyik legfontosabb információ.
A heti 0 vagy 0.5-1 közötti az még jó egyébként.
Fehérjén vagy a ch-n is csökkenthetsz. fehérje csökken: olcsóbb lesz a kaja, de kevésbé telít el majd a napi kaja, mintha a ch-t csökkentenéd, a ch viszont finomabb, egyikkel se hibázhatsz, a zsírt viszont már én se csökkenteném.

Ha kiderül, hogy már régóta nyomod a diétát, akkor szintentartóra állj rá 4 hétre aztán folyt köv.
Ennél több kardió már szerintem egyenlő lenne a pokol hetedik bugyrával, azt se növelném

(#140190) Radnix válasza AMD Power (#140184) üzenetére


Radnix
senior tag

Ez egy klasszikus szőrszálhasogató kérdés, szinte lényegtelen!
Mivel ennyire nem oszt nem szoroz, ezért azt ajánlom, hogy úgy told, ahogy jobban esik neked.

(#140191) Angel2014 válasza tibcsi0407 (#140185) üzenetére


Angel2014
addikt

Én írtam ezt korábban ,nehogy téged is megcáfoljanak mint engem.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#140192) Radnix


Radnix
senior tag

ma gyűjtöm a hozzászólásokat, most fél évig megint nem szólok hozzá majd semmihez, na de a has kérdéshez megint Dr Mike Israetelt parafrazeálom hipertrófia megközelítésből vizsgálva a kérdést:

Izommegtartáshoz szükséges minimum volumen az 0 sorozat, feltéve, ha egyébként edzel, tehát vannak olyan gyakorlatok, ahol kap terhelést (felhúzás, guggolás adja neki az ívet).
Sőt, ha egyébként komoly volument nyomsz és kezdő is vagy, akkor még lehet némi gains direkt hasedzés nélkül is!

Esztétikai szempontból nem feltétlenül érdemes edzeni a hasat, mert az arányokon ronthat.

Frekvenciáról: Heti 3-5 is mehet akár (ezek nyilván nem bukásig vitt sorozatokból állnak, és haladóknak heti kb 16-20 sor között van az MAV = maximum adaptive volume)

(#140193) tibcsi0407 válasza Angel2014 (#140191) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Mármint mit?
A lassabb felszívódást, vagy a kókusztejet?

https://utdetailing.hu/

(#140194) Ļantos válasza Radnix (#140192) üzenetére


Ļantos
aktív tag

Ennyi.... :R

Nekem minden héten van nap amikor hasizomlázat érzek, igaz csak alig, és nem is hasaztam külön. Pont ezt akartam megértetni, normális edzésnél kap a has is.

[ Szerkesztve ]

(#140195) Angel2014 válasza tibcsi0407 (#140193) üzenetére


Angel2014
addikt

Lassabb késleltetett felszívódást...

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#140196) tibcsi0407 válasza Angel2014 (#140195) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Most, hogy utánajártam angol oldalakon valóban rosszul tudtam, szóval igazuk van. :K
Attól függetlenül továbbra sem fogom tejbe keverni, mert több benne a kalória.

https://utdetailing.hu/

(#140197) Zola007 válasza Radnix (#140192) üzenetére


Zola007
veterán

"Izommegtartáshoz szükséges minimum volumen az 0 sorozat, feltéve, ha egyébként edzel, tehát vannak olyan gyakorlatok, ahol kap terhelést (felhúzás, guggolás adja neki az ívet)."

Magyarul nem 0 sorozat a volumen. Nulla akkor lenne a volumen egy adott izomra, ha semmilyen végzett gyakorlatban nem lenne érintett. Jelen esetben viszont compound volumenről van szó.

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#140198) Ļantos válasza Zola007 (#140197) üzenetére


Ļantos
aktív tag

De tudsz magyarázni.... ;]
Egyébként igazad van.

(#140199) Radnix válasza Zola007 (#140197) üzenetére


Radnix
senior tag

Így van, köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmet. Sajnos sokszor pontatlanul fogalmazok, amikor elfelejtem, hogy a gyúrós topicban vagyok. :))

(#140200) Angel2014 válasza tibcsi0407 (#140196) üzenetére


Angel2014
addikt

Én amondó vagyok tej nehezen emészthető...akinél ez fent áll be is túrósodik a gyomorban ..előbb azt égeti el a szervezet és csak később tud nyúlni a fehérjéhez...amire esetleg erre sor kerül, emésztetlenül a bélrendszerbe kerül...ha ezt vízzel iszod ez nem fordul elő.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.