Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33992) inf3rno válasza emvy (#33953) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem biztos, hogy jó lenne, ha versenyen változtatna. Ha eddig 10km-enként vitt be cukrot az edzésen, akkor nem feltétlen olyan nagyok a glikogén raktárai, hogy kibírjon 20-30k-t. Én csak magamról tudom, hogy tavaly tavasszal a 25-30k lement frissítés nélkül, idén meg max 15k menne, utána pótolni kellene a vizet és az energiát is, mert tavaly nyár óta szinte csak 10k-t futottam, és ezt a távot szokta meg a szervezet.

@Vertigo18
Megszokás kérdése, meg sokan csinálják versenyen, hogy frissítőponttól frissítőpontig futnak, aztán betolják a szőlőcukrot meg az iso-t, és a következő frissítőpontig pont kibírják vele. Csak akkor borulnak meg, amikor elmennek a Pétfürdő-Öskü félmaratonra, és leesik, hogy a táv közepén van egy 10km-es szakasz frissítőpont nélkül a félmaratonistáknak, és előtte csak azért volt néhány km-enként, mert vannak kisebb távok is. Ráadásul pont ez a szakasz, ahol 40 fok van a pusztában délibábbal (komolyan, tényleg volt délibáb, pedig erre nem gyakori). ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.