Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28699) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap elo laborgyakorlat jott ossze,laza napom volt 20km,GPS es pulzusmero nelkul,csak erzesbol,ahogy epp jon,legzes egyenletes (a lazanal az nalam kb 6-8 lepes a belegzes es kb 4-5 a kilegzes,lehet 145-147 a pulzus tereptol fuggoen).Fent voltam mar feltavon egyiranyban,nagyjabol ott melegedtem be,szoval jol is jott ez a visszafogott pihenos.Epp fordultam es elmorzsoltam egy jo kilometert,amikor odaert egy ifju titan - a mult heti picsogasbol,hogy a fiatalok nem igyekeznek ezennel legalabb felet visszavonom :P - lehetett 20-22 eves,valszeg nem el itt a varosban,mert soha nem lattam.Ram kerdezett,hogy hol lehet itt inni (ebbol is latszik,h nem itthon fut,mert ott fent mar nem iszol,vagy viszel vagy kibirod) mondom is neki,hogy itt fent mar nincs viz,20eve volt egy artezi kut nem olyan messze,de mar nem folyik.Meg is nezett,hogy mirol beszelek,nagyjabol akkor szulethetett.Hirtelen furan is ereztem magam,tudod amikor par orara elfelejted hany eves vagy aztan eszedbe jut,hogy siman a duplaja vagy a koloknek.Kerdezte futhat-e velem visszafele,mondom is neki,hogy "mi baj lehet?!" :DDD
Nem volt szivbajos tempoval kezdett,ez ugy 4:40-4:35 kornyeke lehetett erzesbol,beszelgetunk-beszelgetunk,hallom en hogy itt meg tud beszelni,nekem is ugrott egy tizet a pulzusom felfele.Eltellik egy ket-harom kilometer es puszta felebarati szeretetbol elinditottam az elo laborkiserletet.Nagyon ovatosan,oreg roka modjara az erdekes temaknal,amikor nyakig benne vagyunk a sztorizgatasban,csavartam a ritmuson kb 4:30-4:25 azon csurogtunk egy ket kilometert szinte eszre sem vette mikor fogyott el a levegoje.Egyszer csak hallom kezdi horogve venni a levegot,izzad mint a zsido a ladikban,epp kezdtem volna rapakolni meg egy lapattal megvizsgalva a 4:15-20-as savban mit mutat a feje,amikor latom,hogy elkezd lassitani es szol,hogy menjek ez mar neki feszes.Lassitottam en is,hiszen nem tempos nap volt a penzum es olyan 4:50-5:00 letotyogtuk a tobbit.
Laborvizsgalat eredmenye: a fiatalember 5:30-5:20-as tartomanyban futhat meg alapozos aerob zonaban,helyes mozgassal.4:50-5:00 a belepoje a laktatnak ez a konnyu tempo,a kilepoje pedig 4:20-30 (tavtol fuggoen). Mivel nincs kiepulve az alapja,igy az anaerob zonaba lep par kilometer tempotol,vagy gondolom egy 300-500m gyorsabbtol is oda kerult volna.
Magas legeny,erdekes h szinte full sarokra erkezik,igy szokta meg.A mozgasa laza,lehetne belole faragni valamit :K
Hat ennyi.... Mengele out ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.