Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80301) parkr válasza V/ (#80299) üzenetére


parkr
őstag

más oldalakon is nem lehet megvenni gondolom? (com, co.uk)
én ott csak eladni szoktam, az euró miatt

(#80302) V/ válasza parkr (#80301) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem lehet, mert nincs. De ez a német nyelvű üzenet közvetlen a fizetés előtt jön be akármelyik oldalról indulok.
Ha elfogadnám amit írnak -de nem lehet mert nincs ilyen a szerződési feltételeikben és nem kezdő vásárló vagyok- akkor ne a fizetési folyamat végén legyen hiszen már akkor a pénzt rendeltem hozzá.
Ne hangos beszéd, mert mi van a hallás sérültekkel és a németül nem tudókkal, hiszen nincs Németországra korlátozva az oldalukon a vásárlás. Az SMS elfogadott a Világon a normális helyeken egyértelmű és nem lehet manipulálni.
Ha biztonságos vásárlásokat szeretnének akkor talán harcolhatnának a csaló eladók ellen, ha nekünk kötelező a PayPal fizetési mód biztosítása, akkor legyen már kötelező a német eladóknak is.
De eleve a fizetés korlátozása a legnagyobb baromság amit kitaláltak, ezt semmi nem indokolja.
Update:
4:44-kor és 4:51 jött az e-mail hogy elfelejtettem kifizetni, német és Usa eBay-től.
Ja persze hogy elfelejtettem, az anyátokat. Ha nem engeditek hogy tudnám?

[ Szerkesztve ]

(#80303) francois8 válasza V/ (#80298) üzenetére


francois8
tag

Tegnap jött válasz automta válasz, hogy kapcsolatba lépnek az eladóval stb. Az utolsó mondat viszont azért kissé furcsa nekem:
"Ihr Kauf ist zwar nicht über den eBay-Käuferschutz abgesichert, wir empfehlen aber, dass Sie gemeinsam mit dem Verkäufer versuchen, eine Lösung zu finden."

Nem értek németül, de elég szép lefordítja a szótár, hogy "az én vásárlásom nem vonatkozik az ebay vásárlási védelméhez, de javasoljuk, hogy próbáljon megoldást találni az eladóval... "Magyarán, most arról van szó, hogy az eladón múlik méltóztat-e visszaadni a pénzem?

(#80304) V/ válasza francois8 (#80303) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt már megáll a tudományom, nekem nem engedik kifizetni ráadásul eladói oldalakra terelnek pedig vásárolni szeretnék, nálad azt írják hoy nem érvényes a vásárlói védelem, ami hazugság, mert ha belépsz mindenhol ezt vágják a képünkbe. De nem a mondatok a lényegesek, hiszen a hirdetésnél még most is látod az eBay védelmet.
Mivel Transferwise-el utaltad lehet hogy biztonság kedvéért pontosítani kellene velük hogy abban az esetben ha nem kapod meg az utalással kifizetett terméket miként lehet a pénzt visszaszerezni.

[ Szerkesztve ]

(#80305) warezxts


warezxts
senior tag

Csak érdekelne mert már másodszor futok bele:
Rossz terméket küldtek (benézték van ilyen), szólok, megígérik hogy küldik a jót.
várok, várok várok... semmi.
Viszont ez időben olyan hosszú, hogy az eredeti rendelésemmel már SEMMIT nem tudok csinálni.
Se csillagozni, se reklamálni, sőt már írni sem. Csak megtekinthetem mint egyszer valaha volt vásárolt termék. (ebay sem segít, nekik is megpróbáltam írni de már csak ilyen termékvisszaküldés menüpont van)
Így igazából akár jó fej akarok lenni akár nem, az első -eladó részéről - bekövetkezett hiba után ha nem nyomsz refundra, benne van a pakliban hogy futhatsz a pénzed után.

(#80306) francois8 válasza V/ (#80304) üzenetére


francois8
tag

Egyébként is kicsit furcsa számomra német ebay.. Jó, hogy beléptem a purchase historyba, mert ott megjelenlent a resulotion center egy lezáratlan esettel, amelynél ki kellett jelölni melyik itemről van szó. Legalább történt valami...
Olyan régen követeltem vissza a pénzem, hogy már magam sem emlékszem mit, hogyan kellett csinálni. Pedig jó pár dolog nem érkezett meg Kínából.

(#80307) V/ válasza warezxts (#80305) üzenetére


V/
Topikgazda

Abba a termék visszaküldés menüpontba vonták össze a probléma rendezést az átvételt követően, nem kötelező visszaküldeni. Régebben külön menüpont volt amikor csak pénz kértünk és amikor vissza akartuk küldeni.
Értékelni 60 nap a vásárlástól. Itt 30 nap a reklamációs idő a várható szállítási idő végétől, míg ha PayPal fiókodon keresztül fizettél 180 nap a vásárlás napjától.
Nem véletlenül javaslom hogy az újraküldés az felejtős opció. Ritka ha tényleg meg is csinálja az eladó, de arra már ugye nincs a megérkezés utáni reklamálási lehetőség.

(#80308) PitLee válasza PitLee (#80222) üzenetére


PitLee
őstag

Folytatásos teleregény.

A lengyel eladó a Júl.07-én írt második levélre sem válaszolt, az árút az ebay ikon alapján még nem adta fel és nem is érkezett meg.
Így most az Összefoglalóban írt "eBay-en Case indítás, ha nem érkezett meg a vásárolt termék" lehetőségem van gondolom.

Másik vásárlás Olasz postával kapcsolatban.
Szépen ment minden az eladóval, a termék eljutott az Olasz posta nemzetközi részlegére és ott ácsorog Júl.04 óta.
Az eladó felhívta figyelmem a vírushelyzet miatti lehetséges késésre, ez eddig tiszta sor.

A kérdés az olasz postának kell e valamilyen egyéb adat visszajelzés esetleg ?

A nyomkövetői oldalukon olasz telefonszámot vagy egy emailt lehet megadni, az email-t elvileg tudják, mert ők küldték nyomkövető számot, vagy van valami más lehetőség is csak elkerülte a figyelmem?

(#80309) Kékes525


Kékes525
félisten

Miért nem tudok az ebay-en paypallal fizetni? Amikor a paypal fizetést választom bejön a paypal, kéri a hitelesítő kódokat (jelszó, majd sms) megadom úgy tűnik elfogadja, de visszadob az ebay belépéshez. Letiltottam a uBlock origin-t is, de akkor is ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80310) V/ válasza Kékes525 (#80309) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem az eBay belépéshez, hanem a fizetési oldalra kell vissza kerülni, ha van elegendő pénz az adott devizában, mert nem írtad hogy egyenlegről vagy hozzárendelt kártyáról kell neki és mennyi.
Egyébként meg eBay probléma is lehet.

(#80311) V/ válasza PitLee (#80308) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eladóhoz tartozik még az olasz posta dolga, hiszen övé a csomag, így nem egészen értem hogy te mit akarsz annak a postának írni, vagy hogy érted ezt a visszajelzést, ha történik a küldeménnyel valami azt nekik kell beírni a postai adatbázisba, ha azt írták hogy elküldve, akkor pedig amikor megérkezik azt a Magyar Posta írja be az adatbázisba. Feltéve ha könyvelt küldemény.

A lengyelnél a feladást nem tudod kikényszeríteni, ha van várható szállítási idő megadva annak letelte után lehet reklamálni. Vagy annyit lehet tenni hogy reagáljon kéred a vásárlás törlését.

(#80312) Kékes525 válasza V/ (#80310) üzenetére


Kékes525
félisten

Eddig a PayPalnál mindig megállt bemutatva a számlát és engedélyt kért a tranzakcióra. Most ezt nem teszi, el sem jut ide , hanem visszadob az ebay belépéséhez. A paypalomon hozzárendelt kártya van, gondolom ezért kért mindig engedélyt a levonáshoz. 7,754.34 HUF forintról lenne szó. 35 ezer forintig van beállítva az interneten a vásárlásom a hozzárendelt számlán. Azért is furcsa a visszalépés, mert be vagyok lépve az ebayen most is, megnéztem. A műveletek külön konténerben folynak a 78.0.2-es Firefox alatt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80313) V/ válasza Kékes525 (#80312) üzenetére


V/
Topikgazda

Változtattak, nemrég írtam is hogy eltárolja az eBay a PayPal fizetést és azután nem a megszokott módon fizetsz. Csak akkor megy ha kiütöd ezt a tárolást, de ad-hoc megint eltárolhatják, tehát ellenőrizni kell.
Nézd már meg ezt a hsz-t.

(#80314) Kékes525 válasza V/ (#80313) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen, erre rá is kérdezett. Először nem engedtem neki, azután igen, de úgy is visszadobott. Most már nem kérdezz, gyorsan átugorja a kérdést, úgy megy a paypal-ra, ott mindig megáll a kétfaktorú beléptetéshez, majd az adatok megadása után visszadob az ebay belépéshez és nem jön SMS a levonásról és nincs a fizetések között sem a PayPalon. Mégegyszer próbáltam. de a PayPal ezt adta ki:

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80315) Kékes525 válasza Kékes525 (#80314) üzenetére


Kékes525
félisten

Csessze meg! Mostmár a Paypalra sem tudok belépni. Megváltoztattam a jelszót, sikeresnek mondja, de amikor megpróbálok vele belépni újra jelszó változtatást akar. :W

Na most a régi jelszóval végig játszottam és beengedett. :F

A számlámon nincs mai napi levonás.

PayPalt átállítottam One Touch® -ra de az is ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80316) V/ válasza Kékes525 (#80315) üzenetére


V/
Topikgazda

Amit írtam azt nem kérdezte. Maguktól állítják.
A One touch nem jó ötlet volt. Ha nem az ott megadott eszközt használod el fog hasalni a fizetés. Bőven elég összerendelni a PayPalt és az eBay-t a vásárlási fizetéshez, de sem a fizetés eszközének, se gyors fizetésnek ne legyen a PayPal beállítva. Majd választunk mi.

[ Szerkesztve ]

(#80317) Kékes525 válasza V/ (#80316) üzenetére


Kékes525
félisten

Csak próba volt, utána azonnal visszaállítottam.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80318) rednifegnar válasza PitLee (#80308) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem is all az olasz csomim, juli 13 ota Send item abroad,
masik spanyolbol hasonlo, annak 2 kovetesi szama is van de hasonlo az eredmeny, DELEGACION DESTINO
mar 2 hete uton vannak, nagy ez az EU...

A camera does not make art, the artist makes art.

(#80319) Kékes525 válasza V/ (#80316) üzenetére


Kékes525
félisten

Tudok valamit csinálni, hogy működjön, vagy várjak, hátha valami külső hiba?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80320) PitLee


PitLee
őstag

(#80311) V/
Kösz.
Az olasz meló
Csak azon agyaltam nincs-e valami háyosság vagy nem értenek valamit a címzésen és azért dekkol ott, de gondolom ilyenkor vagy nekem vagy neki csak írnának, hogy pontosítsunk.
Közben "rednifegnar" írta, hogy az ő csomagjai is álldogálnak már egy ideje.

A lengyel eladó
Elnézést csak mikor azt a levelet írtam elment a villany, így az újraírásnál kimaradt, hogy kb 36napja tart a "mosoly szünet".

(#80318) rednifegnar
Köszi, sajna a nemzetközi vásárlásban nincs még tapasztalatom így "kicsit " túlaggódom a dolgot.

[ Szerkesztve ]

(#80321) V/ válasza Kékes525 (#80319) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen értem azt hogy be vagy lépve az eBay-re, persze hiszen ott kezded a fizetést a Checkout-al, miután beléptet a PayPal-ra ugyan azon helyre (ablakba) kerül vissza simán, bezáródik a PayPal miután a fizetésre kattintasz. Ha nálad nme megy vissza akkor az böngésző gond is lehet. Ha nyilvános hálozaton próbálsz fizetni ott akkor privát ablakban kell lenned.
Ha ott ahol írtam nincs a PayPal beállítva fizetési eszköznek akkor a folyamatnak jónak kell lenni főleg ha van PayPal fizetési lehetőség az eladónál.
A banki váltás van a kártyához állítva vagy PayPal váltja a devizát? Öf 14. pont.
Ha eladói korlátozás sincs és nem megy a PayPal fizetés akkor kártya móddal kifizetheted., de ott majd neked kell beállítani hogy a bankod váltson. Összefoglaló 15. pont

Most nálam megint megjegyezte a PayPal-t fizetési módnak, kezdem már unni a hülyeségüket, 2 hetente ki kell törölnöm.
De megint jött a végén a rohadt német eBay pin kódos baromsága.

[ Szerkesztve ]

(#80322) Kékes525 válasza V/ (#80321) üzenetére


Kékes525
félisten

"miután a fizetésre kattintasz. "

Odáig nem jutok el. Azt látom, hogy valamiket csinál, de nem áll le és bezáródik, majd visszakerül az ebay belépésére. Saját gépen, otthon vagyok, itt indítottam el a fizetést.

" PayPal váltja a devizát?"

Alapból a PayPal váltja a devizát, de ha jól emlékszem a fizetés előtt ezt módisíthatom, mielőtt a transzakciót elfogadnám a paypalon.

"akkor kártya móddal kifizetheted"

Biztonságos az ebayon így fizetni? Biztonságos, ha engedem neki a kártyám megjegyzését?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80323) V/ válasza Kékes525 (#80322) üzenetére


V/
Topikgazda

A végéről kezdve az csak vész fizetési mód lenne, nem kell megjegyeztetni és törölheted is a megjegyzést. Annyi hogy így csak az eBay vásárlói védelmed marad.

Ha fixre állítod a bank váltást akkor fizetéskor nem kell állítani.

Akkor tisztázzuk.
eBay az eladó szállít maygarországra, a termék kosárba vagy buy it now, eBay Checkout képernyő.
Ott jelölöd a PayPal rádió gombot, ekkor az eBay felület háttérbe kerül, megjelenik az előtérben a PayPal belépési ablak,
ha van valamelyik 2 lépcsős védelem, mondjuk sms-es, akkor jön az sms kérési ablaka, majd az sms beíró ablak, megadod a közben megérkező kódot beléptet,
ott én választom a Maybe later gombot, eltűnik a PayPal téma,
a háttérből aktív lesz a Checkout ablak, bal oldalon ott a PayPal-nál a bankkártya és a card issuer...... szöveg és jobb szélen rá lehet kattintani a fizetés gombra.
Ebben a folyamatban hol akadsz el?

(#80324) Kékes525 válasza V/ (#80323) üzenetére


Kékes525
félisten

"eltűnik a PayPal téma"

Itt történik az elakadás. Ezután az ebay belépési ablaka jön.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80325) gyulaszu válasza Kékes525 (#80324) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Az ebay.com ahol az egész kezdődik? A kép szerint most oda akar beléptetni...

gyulaszu

(#80326) Kékes525 válasza gyulaszu (#80325) üzenetére


Kékes525
félisten

Igen ebayon indítom a fizetést és utána az ebay beléptetésére tér vissza.

Lépései: [kép] [kép] [kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80327) V/ válasza Kékes525 (#80326) üzenetére


V/
Topikgazda

Az PayPal fiókodra az írják hogy Verified? Account setting, Payments-nél a PayPal Account és alul a Become Verified gombra kattintás ez beléptet a PayPal-ra a Security kis ablak után kiírja hogy az vagy-e és a Return-ra katt.
Én viszont a PayPla-t angol nyeéven használom esetleg lehet még emiatt is eltérés.
De nálam a Firefox böngészőt, ugyanazon verziót használva egyáltalán nem így néz ki. A PayPal az mindig egy kis felugró ablak, az egyébként nálad engedélyezve van?
Nekem rendesen megy a fizetés dolog.

[ Szerkesztve ]

(#80328) rednifegnar válasza Kékes525 (#80326) üzenetére


rednifegnar
senior tag

nekem is volt olyan hogy nem tudtam fizetni barhogy is akartam, pl a pp login utan mindig kartyat akart hozzaadatni velem, vagy kiirta hogy hiba tortent de semmi info hogy milyen hiba, lehet meg ilyen is volt mint neked. ekozben mas eladotol problema nelkul tudtam vasarolni. nem biztos hogy nalad van a hiba.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#80329) Kékes525 válasza V/ (#80327) üzenetére


Kékes525
félisten

"De nálam a Firefox böngészőt, ugyanazon verziót használva egyáltalán nem így néz ki. "

A felületet az alapértelmezetthez képest megváltoztattam.

"A PayPal az mindig egy kis felugró ablak, az egyébként nálad engedélyezve van?"

Nálam nem volt soha felugró ablak, mindig így nézett ki. A reklámblokkoló pedig ki van kapcsolva.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80330) Kékes525 válasza rednifegnar (#80328) üzenetére


Kékes525
félisten

Elképzelhető, hogy nálam is valami hasonló van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80331) V/ válasza Kékes525 (#80329) üzenetére


V/
Topikgazda

mármint engedélyezve a felugró ablak, próbáld már ki úgy. Hogy mi volt az egy dolog, a biztonsági rész változtatva lett.
Nálam nincs kikapcsolva az UBlock, csak a PayPal átengedve ott és mindenhol, tűzfal stb. Gondolom VPN-t sem használsz, vagy ip cím rejtő valamit.
Az biztos hogy nem külön ablak a fizetési metódus ablak az ablakban, mert lehet hogy nem talál vissza.

(#80332) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok! Végig olvastam az összefoglalót, de nem találtam megoldást a problémámra.
Rendeltem egy terméket és paypallal kifizettem. Kaptam egy emailes visszaigazolást a rendelésről. Másnap meg, hogy szállítás alatt van, ez volt tegnap.
Ma meg kaptam egy emailt, hogy rendelések törölve és ebay fiókom felfüggesztve. :F
Így most azt sem tudom megnézni miért törölték a rendelést és be sem tudok lépni a fiókomba.
Mit követhettem el, amiért kiraknak. :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80333) kisza25 válasza kisza25 (#80332) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

"After reviewing your eBay account, we've noted several concerns with your recent activity that pose a unacceptable risk to our community. As a result, we've taken the following action on your account:
- Your eBay account has been suspended.
- Item listings have been removed. A list of removed items is available further down in this email." :F

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80334) V/ válasza kisza25 (#80332) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt amit írtak, nincs bővebb indoklás.
Ha kaptál visszaigazolást valahogy fel kéne venned a kapcsolatot az eladóval, hiszen a PayPal-on keresztül elment a pénz, megkapta az adataidat hogy hova küldje.
Lényegében az eBay-től függetlenül is megkaphatod és még a PayPal vásárlói védelem is élő, ha a fizetésedet nem sztornózták. Lépj be a PayPal-ra és ellenőrizd hogy ott most mi van ezzel a vásárlással.

[ Szerkesztve ]

(#80335) kisza25 válasza V/ (#80334) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A paypalon el van utalva, ott van a számla, de a rendelést törölték, kaptam róla emailt.
Amúgy milyen okkal függeszthetik fel a fiókom?
Azért is érdekes, mert most regisztráltam, megrendeltem, kifizettem, majd két na múlva felfüggesztettek.

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80336) V/ válasza kisza25 (#80335) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha a PayPal-on ott a vásárlás akkor hiába törölték az eBay-en, azt kifizetted és az eladónak el kell küldenie. Minden információt megkapott hogy tudja teljesíteni.
Csak pontosítás végett lenne célszerű vele felvenni a kapcsolatot, természetesen az eBay az kiesik hiszen kizártak.
Mivel bármikor bárkit indoklás nélkül kizárhatnak, találgatásokba nem mennék bele. Ezzel az e-mail címmel már nem tudsz regisztrálni.

(#80337) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
[link] Ennél a telefonnál mit takar,hogy nyitott doboz? Használták,vagy miért nyitották ki? Illetve számlát ad szerintetek a garanciához?

(#80338) Spet válasza Remekelek28 (#80337) üzenetére


Spet
addikt

Nagy eséllyel azért nyitották ki, hogy megnézzék benne van minden kiegészítő és/vagy egyezik a dobozon és a készüléken található IMEI szám.

Kérdés az, hogy a garancia csak hozzájuk, mint céghez szól (akkor neked kell állni az oda-vissza postát), vagy Európa/világgarancia van rá. Erre érdemes náluk rákérdezni.

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#80339) parkr válasza Remekelek28 (#80337) üzenetére


parkr
őstag

visszaküldött termék is lehet

(#80340) somnia válasza Remekelek28 (#80337) üzenetére


somnia
őstag

...oda van írva, hogy bemutató darab...

(#80341) V/


V/
Topikgazda

Úgy néz ki hogy megint feltörték az eBay felhasználói adatbázisát. Természetesen úgy adják elő hogy az én védelmem érdekében történt, szó szerint idézem: To help protect your account from unauthorized use, we’ve reset your eBay password and secret questions.

Ha még a jelszót reseteli egye fene, de a titkos kérdéseimet és a válaszokat is, az már azért durva dolog. Menjenek akárhová.
Nem véletlenül írom hogy az eBay-en senki ne tároltassa el a bankkártya adatait és, ne engedje hogy megjegyezze fizetési módként sem a PayPal-t sem a kártyát.
Az alábbi a jó állapot ennél a résznél Payment options :

Semmi nincs:

(#80342) Kékes525 válasza V/ (#80341) üzenetére


Kékes525
félisten

Lehet, hogy ez volt a problémám oka?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80343) kisza25 válasza V/ (#80336) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ok köszönöm :R

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#80344) V/ válasza Kékes525 (#80342) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudom. De legfeljebb lecseréled.
Nálam azzal kezdődött hogy a német eBay-en közvetlen a fizetés előtt kért fiók hitelesítést, ami elsőre nem sikerült, mert nem tudtam a német számokat felismerni. No tegnap eset 24 óra blokkolás után megoldva. Őket sem lehet felhívni, visszahívást kérni, mert Magyarország nincs listájukon
Erre az előbb jött ez a jelszó és biztonsági kérdés cserélési móka.
Az is érdekes hogy nem mindenkinek küldik ezt.
Az első nem volt az elmúlt 10 év alatt egyszer sem, emez volt már, de utólag mindig kiderült hogy illetéktelenek fértek hozzá az adataikhoz és ezzel a reset-el kényszerítik ki a módosításokat.
Beállítanám itt is a kétlépcsős azonosítást, csak az baj ha valamiért nem jönne meg az sms nincs semmi olyan elérhetőségük, ahol ki lehetne kapcsoltatni.

(#80345) Kékes525 válasza V/ (#80344) üzenetére


Kékes525
félisten

Melyik országban van a székhelyük? Ott nem szabályozzák őket? Az EU igazán megbüntethetné, rájuk férne egy kis bírság.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80346) Almacska


Almacska
csendes újonc

Nekem pl nem érkezett semmi ilyesmi. Érdekes.

(#80347) Kékes525 válasza Almacska (#80346) üzenetére


Kékes525
félisten

Gondolom attól is függ, hogy melyik ország ebay oldaláról rendelsz. [Országok eBay oldalai]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#80348) V/ válasza Kékes525 (#80345) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-s, de Németországban valahogy elkerülik a hatóságok figyelmét, az angol a brexit miatt azt sem tudja hogy mit is csináljanak, az USA meg úgy el van. De most kapnak egy adatvédelmi problémát, mert nincs jogalapjuk az EU-s állampolgárok adatainak tárolására, mozgatására. Hatálytalanította az egyezményt az EU bíróság.

(#80349) t420s


t420s
aktív tag

Nem tudok semmit venni az ebayen? Mi az oka? There's a restriction on your account, so we can't process your request.
Ez a hibaüzenet ha meg akarok venni valamit:
There's a restriction on your account, so we can't process your request.
De semmi egyéb.
????

(#80350) V/ válasza t420s (#80349) üzenetére


V/
Topikgazda

Be tudsz még lépni? De írtam a sztorimat az előbb. #80341
De az is lehet hogy az eladó egyik vevő korlátozásába futottál bele. Az Öf 8.a-ban van erről ismertető, lehet hogy valamelyik érvényes rád.
A vevői korlátozás beállítása, ha el szeretnénk adni valamit, de szűrni szeretnénk a vevőinket. Leírás itt olvasható.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.