Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) Dluinet válasza bul07 (#28000) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az autókereskedő sem úgy hirdeti az autót hogy x Ft +vám +vámügyintézés +vámnak az ÁFÁja
De természetesen ez bármilyen külföldi műszaki cikket behelyettesíthetsz.
Egyszerűen ki kell írnia hogy ennyi forint + áfa vagy ennyi forint és kész

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28002) szilard28 válasza bul07 (#28000) üzenetére


szilard28
aktív tag

ha a vaterás eladó mo-i illetőségű, akkor bizony neki kell fizetnie az áfát és a vámot, és a vevőnek semmit (ahogy a sarki boltban vásárlás után sem fizetsz semmit, hanem az eladó fizet)

olyan nincs, hogy te átutalsz nekem 20000 ft-ot, én rendelek 50 euróért egy bizbaszt, majd az áfát+vámot még utólag rajtad követelik, hiszen azt én kell befizessem, hiszen én rendeltem meg külföldről.

és ahogy írtam, az értékhatár nulla, a vaterás eladónak meg befigyel egy büntetőfeljelentés, ha a vevő szépen leírja, hogy ő belföldi honlapon belföldi eladótól vásárolt, és nem érti miért kérnek tőle áfát meg vámot.

(#28003) baluka26 válasza szilard28 (#28002) üzenetére


baluka26
veterán

ha a vaterás eladó mo-i illetőségű, akkor bizony neki kell fizetnie az áfát és a vámot, és a vevőnek semmit (ahogy a sarki boltban vásárlás után sem fizetsz semmit, hanem az eladó fizet)

Faszság, az egész áfát a végfelhasználó finanszírozza meg. Boltos visszatéríti az áfát, amit ő fizet, az ő hozzáadott értéke után meg te fizeted már a zsozsót.

Ettől függetlenül igazad van. Vaterás árusnak annyiért kellene adnia cuccot, amennyiért hirdeti. Áfát neki előre bele kellene kalkulálni, ha meg rábaszik, neki kellene lenyelni.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28004) bul07 válasza szilard28 (#28002) üzenetére


bul07
nagyúr

De ha beleírja a hirdetésbe vagy fizetés előtt megírja hogy ebay-ről rendeli az ő címére, tehát nem a terméket árulta csak a rendelés lehetőségét, akkor miért neki kellene fizetni, az nem mentesíti a vevőt hogy nem tudta hogy nem unióból érkező dolgokra fizetni kell vám+áfa -t

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28005) Dluinet válasza bul07 (#28004) üzenetére


Dluinet
nagyúr

magyar jogszabályok nem ennyire engedékenyek
teljesen mindegy hogy mit gondolunk vagy mit tartunk értelemszerűnek, a jogszabályok az irányadóak, és az alapján kell eljárni

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#28006) wlanbolha


wlanbolha
csendes tag

Alkotmányunk első sora:A TÖRVÉNY NEMTUDÁSA NEM MENTESÍT!

(#28007) thebarna9851


thebarna9851
csendes tag

Sziasztok pöppet újj vagyok az ebay rendelésekben de azért van ár érték érzékem.

ez megcsapta a szemem: http://www.ebay.com/itm/White-I9220-N9000-5-0-Capacitive-Android-4-0-MTK6575-3G-Dual-SIM-Smart-Phone-/251217722231?pt=Cell_Phones&hash=item3a7dbe3b77

szerintetek ez lehetséges hogy ennyi legyen? :Y én elhiszem hogy külföldön minden jobb de azért na...
Amúgy tudnátok adni pár tippet hogy hogyan ismerjem fel a csalókat? :)

[ Szerkesztve ]

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#28008) bul07 válasza thebarna9851 (#28007) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha visszaolvasol pár lapot pont erről ment a társalgás mi csalást vélünk felfedezni mögötte

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28009) hun620 válasza bul07 (#28000) üzenetére


hun620
aktív tag

Pontosítanék: kis hazánkban az biztosítja a garanciát, akitől megveszed. Semmi közöd ahhoz, hogy ki a beszállítója a boltnak, a bolt biztosítja a disztribútorán keresztül a garanciát. Ha üzletszerűen árulsz, akkor a tartós fogyasztói termékekre köteles vagy garanciát vállalni, ezt a PTK szabályozza, nézz utána. Szintén, ha üzletszerűen árulsz, köteles vagy adózni utána, illetve a vám és az ÁFA is téged terhel, hiszen te hozod az árut az országba. A vevő csak azt az összeget kell kifizesse, amiért megvásárolta tőled a terméket. Akit meg behúznak a csőbe, az nyugodtan elállhat a vásárlástól, hiszen szerződést szegsz azzal, hogy többlet költséget terhelsz a vevőre. Az ilyen eladót jelenteni kell a Vaterának, vagy ha már késő, akkor fel lehet jelenteni, vagy beperelni.

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28010) bul07 válasza hun620 (#28009) üzenetére


bul07
nagyúr

Attól hogy vaterán árul nem lesz üzletszerű , főleg ha nem több száz "terméke" van fent

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28011) thebarna9851 válasza bul07 (#28008) üzenetére


thebarna9851
csendes tag

köszönöma választ márolvasomis :)

ha egyszer valami a kezünk alá kerül miért is ne mókoljuk szét, főleg ha garanciás XD

(#28012) szilard28 válasza bul07 (#28010) üzenetére


szilard28
aktív tag

OFF

szja tv. gazdasági tevékenység definíciója. már néhány termék eladásánál gazdasági tevékenységnek minősül, akkor meg főleg, ha ő csak a közvetítő és direktbe szállíttat a vevőnek.

"3. § E törvény alkalmazásában az egyes fogalmak jelentése a következő:...
46 Gazdasági tevékenység: valamely tevékenység üzletszerű, illetőleg tartós vagy rendszeres jelleggel történő folytatása, amennyiben az ellenérték elérésére irányul, vagy azt eredményezi, és annak végzése független formában történik."
egész pontosan üzletszerű, és/vagy (=illetőleg) tartós vagy rendszeres. minden évben 1 termék is már rendszeres, de ezeknél valszeg több tucat lehet hetente.

A közvetítésnek meg két változata lehet, de mindkettő adóköteles:
1. az eredeti eladó számláz a vevőnek x ft/eur/usd-t és a közvetítő is külön számlázza a közvetítői díját (és szépen adózik).
2. csak a közvetítő számlázik.

(#28013) hun620 válasza bul07 (#28010) üzenetére


hun620
aktív tag

Az, hogy mi üzletszerű nem releváns, azt majd a NAV eldönti. Ha csak egyszeri árusítás az egész, akkor sem terhelhet téged a vételáron kívül más összeggel az eladó, kivéve, ha ezt a vásárló tudja, amikor megveszi a terméket. A vevőnek nem kell ismernie a vám összeghatárokat, ugyanis semmi köze a termék behozatalához.

Szép is lenne, ha a Tescoban a pénztárnál közölnék, hogy a 300 forintos tej az csak a tej ára, de még ki kell fizetned Tóth Pista tehenész reggelijét, napi doboz cigijét és az esti sörét is.

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28014) bul07 válasza hun620 (#28013) üzenetére


bul07
nagyúr

Nem az eladó terhel hanem az állam
De fenntartom aki vateraról ebay-ről érkező cuccot vesz megérdemli hogy áfát rajta követeljék

(#28012) szilard28
hiába linkelsz egy törvényt ahhoz hogy igazat adjak neked ismernem kellene az összes törvényt, mert lehet vannak kivételek vagy már ere vonatkozó rendeletek de nem ismerem

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28015) Ybron válasza bul07 (#27993) üzenetére


Ybron
senior tag

Ez akkor hülyeség hogy a közvetítő...
nem véletlenül vásárolta tőle, azért mert nem akart semmi ilyesmivel bajlódni, bár aki meg így vásárol azt se sajnálom, semmivel se bonyolultabb megvenni vaterán valamit mint ebay-en.
Ha meg benne volt írva a leírásba hogy ő bizony a vám procedúrát nem hajlandó intézni a közvetítő akkor meg nincs miről beszélni.
Sose értettem mire jó ez a közvetítéses dolog.

(#28016) hun620 válasza bul07 (#28014) üzenetére


hun620
aktív tag

Azt bizony te terheled rá, mivel te hozod be Kínából. A vevőnek semmi köze ahhoz, hogy azt te hogy oldod meg. Az állam azért veti ki rá az ÁFÁt vámot, hogy védje a hazai gazdaságot. Nem muszáj Kínából vásárolnod, megveheted itthon is, vagy az EU-ban, és akkor nincs ÁFA vám.

[ Szerkesztve ]

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28017) baluka26 válasza hun620 (#28016) üzenetére


baluka26
veterán

A vám hivatott védeni a gazdaságot. Vagy a magyar termékekre te nem fizetsz áfát?..

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28018) #59816064


#59816064
törölt tag

Sziasztok!

Küldött már vissza valamelyikőtök csomagot (gari miatt) HongKong-ba?
Mennyibe kerülne egy 100g os levél elsőbbségivel, és tracking számmal?
Van ilyesmi tapasztalat?

Köszönöm :)

(#28019) hun620 válasza baluka26 (#28017) üzenetére


hun620
aktív tag

Igaz, kicsit belezavarodtam :D

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#28020) baluka26 válasza #59816064 (#28018) üzenetére


baluka26
veterán

Keresd ki.
Ajánlott szerintem elég kell, hogy legyen "tracking" céljára.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28021) szilard28 válasza bul07 (#28014) üzenetére


szilard28
aktív tag

ja, mert biztos van arra vonatkozó szja, járulék, áfa és vámmentesség, ha valaki folyamatosan más embernek haszonnal értékesít termékeket a vateráról/ebayről

(#28022) #59816064 válasza baluka26 (#28020) üzenetére


#59816064
törölt tag

ajánlottan, elsőbbségivel 1445Ft, annyira nem is drága, köszi a linket :)

(#28023) V.Zoltán112


V.Zoltán112
tag

Bocsánat, a nagy hévben EBAY helyett vaterát írtam!

(#28024) Ybron válasza V.Zoltán112 (#28023) üzenetére


Ybron
senior tag

Bodottá :C

(#28025) V.Zoltán112 válasza V.Zoltán112 (#28023) üzenetére


V.Zoltán112
tag

Kínai eladótól rendeltem közvetlen, már sikerült emgoldani, nagyon segítőkészvolt, csupán egy új postai kísérőlevél mésolatra volt szükség, amit a gls-nek elfaxoltam, no problem, max lehúztak 1750 plusz áfa ügyintézési pénzzel.

(#28026) The DJ


The DJ
addikt

Na ilyet se láttam még... találtam ebay-en pár terméket egy eladónál, ami brutálisan alacsony árért van kinn. Megnéztem többször is, nem kiegészítő, hanem maga a termék van fenn ennyiért. Nem másolat, nem kamu, valódi termék, amiből több 100 eladásra került már és az eladó is 100%-os. Létezhet ilyen? Meg merjem venni? Vagy ez valami átverés lehet? Ha én kifizetem a terméket, akkor köteles az eladó a feltüntetett árért elpostázni nekem?

Olyat ír a termékleírás végén, hogy: "All items are sales promotion products in my store.It is absolutely worthy of more than itself price.When you receive the item,please you give me a positive feedback in my ebay if you are satisfied with it.When you receive it,you are not satisfied with it.Please you did not give me a negative feedback.Send an email to me,I refund the whole payment to your paypal account,or I send again the good item to you.Actally,you loss nothing.
If you truly want to purchase more items from my store.Please you give me one positive feedback every 7 days when you receive them. Doing business is not easy in ebay.Please you understand."

Tehát valami promócióról lenne szó és azért ennyire olcsók? Túl szép, hogy igaz legyen, de nem találom hol a buktató. :Y

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28027) baluka26 válasza The DJ (#28026) üzenetére


baluka26
veterán

Elég sok ilyesmi van mostanában, én is vettem most egy ilyet, de azért biztos ami biztos PayPal-on már jeleztem, hogy elképzelhető a scam, hogy a pénzem nem ússzon el.

Szerintem ami a 21. században túl szép, hogy igaz legyen, az nem igaz.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28028) The DJ válasza baluka26 (#28027) üzenetére


The DJ
addikt

Nekem is rögtön jelzett a pókösztönöm rögtön, mert senki nem olyan hülye, hogy az ár töredékéért adjon valamit, ami elvileg új és bontatlan, de egyelőre nem tudom hogy hol lehet a bibi.

Próbaképpen venni akarok én is egyet, de nem tudom hogy alakul a vám kérdés. A kiírt ár olyan alacsony, hogy nem kerülne a termék vám alá, de a reális ára szerint viszont igen. Ilyenkor mi történik a valóságban? Kibontja a vámos, rájön, hogy ez biza többet ér, mint ami rá van írva... kérni fogja a számlát, hogy igazoljam mennyit fizettem érte? Vagy mindenképp meg lesz vámolva? Már persze feltételezve, hogy a hirdetés és a termék is valódi.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#28029) TaaT válasza The DJ (#28028) üzenetére


TaaT
veterán

200-230$-os tablet 27$-ért? hihető :DDD

Give them hell Ukraine!

(#28030) randras válasza The DJ (#28028) üzenetére


randras
veterán

Tegyük fel, hogy megkapod 23$-ért (nem fogod), és kiszabják rá 250$-ra a vám-ot... mennyibe is lesz úgy a tablet?

baluka26: Aha... nem. Addig fogják húzni, még a végén rámondod az eredeti árat, csak adják már át. Volt, hogy többről nyilatkoztam már a végén, mert nagyon kellett a cucc, és még a space-ekbe is belekötöttek az e-mail-emben (nem túlzás). :W

[ Szerkesztve ]

(#28031) baluka26 válasza randras (#28030) üzenetére


baluka26
veterán

Csak általad beküldött dokumentum alapján vámoltak tavaly augusztusban még. (ez le is volt írva a levélben)

És ez így logikus. Jön egy fullos, párezer dolláros cuccod, de el van romolva, javításra szorul, 250 dollárért vetted, de külsőleg tökéletes.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28032) miroon


miroon
aktív tag

Sziasztok,

TheDj is írt erről az olcsóságról az eladónál, akinek eléggé sok terméke van marha olcsón... én nem gondolkoztam kapásból rendeltem is 2 táblagépet tőle,és ekkor kezdtem el gondolkodni,hogy itt bizony valami nem stimmel...

valaki tudna segíteni,hogy hol tudok claimet nyitni paypalen? soha nem csináltam még ilyet. Fontos lenne,és ha lehet minél előbb. :)

Várom a válaszokat,és előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#28033) bul07 válasza miroon (#28032) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha jól tudom a vásárlás után 7napig nem lehet ügyet nyitni, amúgy PayPal My Account/Resolution Center/Dispute a Transaction
Nekem egyszer volt ere szükségem mikkor az eladó egy nappal azután hogy vásároltam tőle több terméket eltűnt az ebay-ről

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#28034) miroon válasza bul07 (#28033) üzenetére


miroon
aktív tag

7 napig? :Y

és ilyenkor most akkor mi a teendő? nem szeretnék 12 ezer forintot bukni..még véletlen sem.

iPhone 13 Midnight Black

(#28035) W1


W1
senior tag

Valaki közületek szokott úgy ebayról rendelni telefon alkatrészt, hogy hibás telefonokat vesz és azokat javítja? Minden hátsó szándék nélkül kérdezem, sőt!

(#28036) marcedli


marcedli
tag

Ébredjetek már fel!

Mindenki írja, hogy gyanús, meg a valós ár töredéke, de azért megveszi..... EZÉRT VAN TÖBB SZÁZ/EZER ELADOTT DARAB!

Az ebayen történő biztonságos vásárlásnál maga az ebay mondja azt, hogy mielőtt vásárolsz, NÉZD MEG AZ ELADÓ ELŐZMÉNYEIT, FEDBACKJEIT, ÁRAT.

Hihető, hogy valaki 2 dolláros fülbevalókat árul, lesz 1000 pozitív visszajelzés, majd egyszer csak tabletekkel foglalkozik????? Egy rohadt visszajelzés nincs elektronikai termék megérkeztéről, de olyan is van, aki pozitív feedbacket ad, mert rohadt gyorsan meg tudta venni a terméket tegnap.

Ha a valós ár töredéke szerepel, akkor az adott aukció SCAM.

Az sem gyanús, hogy folyamatosan fent van az eladó, és 2-3 percenként növeli a készletet????????

Fölöslegesen listázzátok ide az ilyeneket, mert hülyeség ellen nincs orvosság. Igaz, hogy itt (és egyéb topikban) az utóbbi néhány napban számtalanszor leírták a tapasztaltabbak, hogy NE CSINÁLD, MERT ÚGYIS SCAM, azért csak csináljátok.

Ha nem lenne egyértelmű:

AZ UTÓBBI KÉT HÉTBEN MEGJELENT AZ EBAYEN TÖBB ELADÓ, AKIK A VALÓS ÁR TÖREDÉKÉÉRT ÁRULNAK ELEKTRONIKAI TERMÉKEKET.
Ezek vagy feltört, vagy megvásárolt accountok, vagy jól felépített accountok kifejezetten scam célból.

NEM TŰNIK FEL, HOGY A POSTAKÖLTSÉG NAGYOBB, MINT AZ ÁR? TE VÁLLALNÁL FREE SHIPPINGET ILYENKOR??????

AZ ELADÓ NEM HÜLYE, HANEM CSALÓ. TE VAGY A HÜLYE, HA ELHISZED.

Persze kár nem nagyon ér, max néhány hétig pihen a pénzed a PayPalnál vagy másnál. A végén visszakapod.

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#28037) miroon válasza miroon (#28034) üzenetére


miroon
aktív tag

Reggelre már az eladó is szépen eltűnt az ebayről illetve a hirdetés is, ebayen annyit ír,hogy 10 nap múlva menjek a resolution centerbe. szerintetek? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Midnight Black

(#28038) axioma


axioma
veterán

Ebay mostanra lepett, levette a termekeket, es szolt hogy kerjuk vissza (7 nap lejarta utan) a paypal-on keresztul a penzt.
Bocs, keresztposzt. Kerdes, ki mit kap vissza belole. Szerintem sorrenden mulik, kinek jut meg penz... ne 10 hanem csak az eppen minimum 7 napot vard csak ki te is, hatha lesz me'g money.

[ Szerkesztve ]

(#28039) marcedli válasza miroon (#28034) üzenetére


marcedli
tag

(#28040) marcedli válasza axioma (#28038) üzenetére


marcedli
tag

többen jelezték több helyen, hogy ezeknél a scam ügyleteknél mondjuk hétfőn belavágtak, kedden rájöttek, hogy scam, indították a visszatérítést, a Paypal AZONNAL claim-mé alakíttatta, majd fél óra múlva elbírálta pozitívan.

Ezeknél nem kell várni, azonnal lehet cselekedni, mivel nagyon rajta a van a PayPal, nem kell vizsgálódni, beszélgetni az eladóval, már tudják, hogy belefostak a ventillátorba.

[ Szerkesztve ]

#csakawaze

(#28041) baluka26 válasza axioma (#28038) üzenetére


baluka26
veterán

Nekem nem telt el hét nap, de már claimmé tudtam varázsolni PayPalon.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#28042) ugyeletes válasza matykooo (#27987) üzenetére


ugyeletes
tag

matykooo szidta itt a hittime_hk -t.
Nekem pozitiv tapasztalatom van vele, vettem toluk "
2 X CAT5 RJ45 Network Cable Extender Plug Coupler Joiner" -t es azota is hasznalom.
Tudom, rj45-ot hosszabbitani nem feltetlen egeszseges dolog, de... :)

(#28043) matykooo válasza ugyeletes (#28042) üzenetére


matykooo
aktív tag

Persze, hogy ki vagyok rá akadva, ha elolvastad volna az egész történetet sztem te is ki lennél, amikor az egyik ügyintéző azt mondja, hogy nov. 29.én lett feladva a 24.én rendelt dolgod, a másik meg azt írja, hogy 25.én és belinkel egy akkor megmahinált fényképet, egy feltépett legkisebb pufis borítékkal, amibe az általam rendelt 10x ugyanaz a dolog, egyszerűen nem fér bele, mivel lehetetlen belerakni egy 13x18-as borítékba, 10 ugyanolyan terméket tartozékokkal, és nagyképűen belinkeli, hogy nézzem bizony meg, mert itt van... (korábban linkeltem is)

Én ezen basztam fel magam a legjobban, hogy nem elég, hogy 2 hete veszekedek vele, és ugyanazt a hülye sablon levelet küldi állandóan, hanem az, hogy még ekkora hülyének akar nézni... Ez volt a borzasztó... Végül megoldódott, javítottam a negatívot, pozitívra. Viszont mint írtam is, nálam az utolsó dobása volt ez, többet nem rendelek tőle.
Természetesen mindenki azt csinál amit akar, viszont nekem nem 1 dolláros mókám volt vele, hanem 25$, ami azért kicsit jobban fájt volna mint 1-2 dolláros kacat, amiatt nem is bombáztam volna levelekkel állandóan, és kb leszartam volna.
Egy szó mint 100 nálam elásta magát örökre ezekkel a húzásokkal

''a walesi srác aki legenda lett''

(#28044) ugyeletes válasza matykooo (#28043) üzenetére


ugyeletes
tag

vilagos amugy, a kocsog kinaiak megprobalnak trukkozni. nekem is volt par negativ tapasztalatom a kinai ugyeskedokkel. de usa-bol vertek at a legjobban. vettem egy orat, szar volt, megjavittattam, azt mondtak alljak 20usd-ig a javitasi koltseget.
utana meg megsem alltak.
dobtam negativot, mondtak hogy visszafizetnek mindent, mondtam nekem nem minden kell, csak ami jar.
visszavontam negativot, erre nem csinaltak semmit sem. :)
timezone123 rulez. :(

(#28045) Lacza válasza thebarna9851 (#28007) üzenetére


Lacza
senior tag

Sziasztok!

Mi eben a csalás? Ezek nem az eredeti Samsungok, vagy akármilyen nevesített telefonok, csak koppintások.
Ne várj tőlük túl sokat és akkor nem fogsz csalódni.
Én amúgy az e-bay-ről való rendeléssel foglalkozom, tehát ha valakit érdekel valami, akkor PÜ és megy az oldal linkje.

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#28046) Lacza válasza Ybron (#28015) üzenetére


Lacza
senior tag

Arra jó a közvetítős dolog, hogy van aki bizalmatlan és nagyon tapasztalatlan az e-bay rejtelmeiben.
Ezért segíthet egy közvetítő, aki megrendeli és addig nem fizeted ki az árút, amíg meg nem érkezik hiánytalanul és sértetlenül.
Maradjunk annyiban, hogy jó ha van aki tud velük beszélni.

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#28047) lupus_l válasza Lacza (#28045) üzenetére


lupus_l
aktív tag

A fenti terméket már eltávolította az eBay, amit azon a linken látsz már, csak a hasonló termékek...

Fentebb 2-3 oldalon erről beszéltünk, hogy 1-2 dolláros termékeket áruló eladóknál megjelentek $18-25 áron telefonok, tabletek.

(#28048) faresz5 válasza matykooo (#28043) üzenetére


faresz5
senior tag

Megsugom, hogy nem ez az egyetlen nickje hanem kb 12van neki. Engem egy 10dollaros refund. után letiltott az összes nickjen. Szerencsére máshonnan is belehet szerezni.

(#28049) Lacza válasza faresz5 (#28048) üzenetére


Lacza
senior tag

Igen, ezt szokták csinálni, de mindenre van megoldás... :DD

Béláim!!! Gyúrunk vazze?

(#28050) randras válasza faresz5 (#28048) üzenetére


randras
veterán

Ezt mondjuk nem is igazán értem... én úgy tudom, 1-1 személyt nem tudnak letiltani. Nekem elérhetőek a termékei, neked most mit mutatnak?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.