Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) radi8tor válasza Agostino (#31000) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha sok eladása van az eladónak, akkor szerintem nem kell attól tartani hogy nem adja vissza a pénzed.
Fontos neki hogy ne legyen negatív értékelése...

⭐ Stella

(#31002) SUPREME7 válasza radi8tor (#31001) üzenetére


SUPREME7
őstag

Erre gondoltam én is. Nem érdeke, hogy ilyen apróságokon essen az átlagértékelése.

(#31003) jerry311 válasza Agostino (#30995) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ilyenkor általában a fordított sorrend javasolt, bár ez már csak eső után köpönyeg.

Szóval ha valami gondod van a termékkel, akkor írni az eladónak. Letárgyalni a dolgokat még ebay/PayPal határidőkön belül. Ha nem vezet eredményre a tárgyalás, akkor mehet a negatív feedback + ebay/PayPal szinten is lehet indítani az ügyet pénzvisszaszerzésre.

Régebben pont a buyer protection miatt mentem bele rizikósabb ügyekbe. Volt termék ami megjött, volt aminek visszakaptam az árát. Viszont ami megjött, az nagyon olcsó volt. :DDD

(#31004) Agostino


Agostino
addikt

hm, ez gyors volt, már vissza is küldte a pénzem és elvileg küldött requestet hogy állítsam át a feedet. ezt hol kell ilyenkor látnom? oh, nevermind

[ Szerkesztve ]

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#31005) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Nem értem az ecell_accessorize -t. Azt hittem, hogy korrekt, megbízható cég, de a március 22-én rendelt 2 telefon védőház a mai napig nem érkezett meg. Gyanús volt, amikor egy később rendelt cucc már megérkezett Angliából (kb. 2 hete), akkor írtam is nekik, hogy mizu. Egyből válaszoltak, hogy biztosan meg fog érkezni, de a biztonság kedvéért másnap újrapostázzák.
Még mindig nem érkezett semmi, és lassan elérjük a case beadás határidejét. Jóval később rendelt kínai cuccok is megérkeztek már pedig :(
Arról nem is beszélve, hogy ha "I haven't received my item yet"-re megyek, azon belül pedig mindenképp az eladónak szeretnék írni, náluk minden alkalommal ez vár:
Resolution Center
System Not Available
These is something wrong with the system, please wait a minute. We will repair it as soon as possible.

De csak náluk.
Létezik, hogy eladói oldalról lehet tiltani az így indított kommunikációt? :F

[ Szerkesztve ]

(#31006) bul07 válasza Balázs1986 (#31005) üzenetére


bul07
nagyúr

Én is nemrég rendeltem tőlük(18-án) reménykedek benne hogy hozzám azért hamarabb megérkezik

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31007) Kari1


Kari1
aktív tag

Sziasztok,

van valakinek tapasztalata hogy mennyi az a maximális idő amíg Hong Kongból megjön egy csomag?
Röviden: rendeltem egy kamera objektív bögrét, ezen a hét szerdán lejárt a 45 nap (eladóval megbeszéltem hogy visszaadja a pénzt ami már meg is történt) de szeretném megtudni hogy van-e esélye annak hogy még megjön a cucc mivel ha igen addig nem rendelem meg újra.
Tehát arra lennék kíváncsi hogy kinek mennyi volt a maximális idő amíg megjött egy csomag?
Köszi.

(#31008) bul07 válasza Kari1 (#31007) üzenetére


bul07
nagyúr

Három hónap volt a maximum nálam ;] :DDD , de volt is más akinél még ennél itt hosszabb idővel jött, de ez ritkaság számba megy , 45-50nap után nem igen szoktak megjönni
Várj jövőhét vége feléig és ha nem jön meg rendelj még egyet , ha meg rendelés után megjön lesz kettő belőle

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#31009) randras válasza Kari1 (#31007) üzenetére


randras
veterán

Kicsivel több, mint 3 hónap.

(#31010) TaaT


TaaT
veterán

1x írt valaki 5-6hónapot, lehet rosszul emlékszem? :)

Give them hell Ukraine!

(#31011) kirkri válasza TaaT (#31010) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem volt 5 hónapos elkallódott csomagom. 15 dolláros termék volt benne, amire megkaptam az eladótól a refund-ot. Mikor megjött, újra kifizettem az árát és írtam az eladónak, hogy előkerült a csomag, ezért kifizettem megint.
Válaszra sem méltatott, nemhogy megköszönte volna...

Mondjuk a postai pecsétből nekem úgy tűnt, hogy csak a refund után adta fel a csomagot, tehát nem kizárt, hogy csak 3.5 hónap volt. (Amikor refund-olt, akkor írta, hogy ha mégis megérkezne a csomagom, akkor fizessem ki neki).
Mivel a terméket megkaptam, így azt éreztem korrektnek, ha a kifizetem az árát, akkor is, ha az eladó esetleg nem annyira egyenes.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#31012) Slownz válasza TaaT (#31010) üzenetére


Slownz
senior tag

Nekem is volt már 5 hónap :K

(#31013) Kari1


Kari1
aktív tag

Kösz az infókat, akkor szerintem még várok 1,5-2 hetet és ha nem lesz semmi akkor másik eladótól rendelek újra.

(#31014) somasz


somasz
addikt

Van egy termék, amit megvennék, megy az aukció, megkérdeztem az eladót, mennyiért adná egyből, vagyis mennyi lenne a buy it now price. Megmondta, ráraktam a licitet, erre azt mondja, hogy meg kell várnom, míg annyi nem lesz. Nem lehet ezt előbb lezárni és annyiért megvenni, amennyiben megállapodtunk?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31015) jerry311 válasza somasz (#31014) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nem, ez egy aukció.
Ha lezárja előbb, az neki plusz költség. Ha van "Buy it now" ár megadva, az is plusz költség.
Na meg ha elviszik többért, mint amit adnál érte, az neki csak jó. Ezért is hívják aukciónak.

(#31016) somasz válasza jerry311 (#31015) üzenetére


somasz
addikt

Nyilván, de rengetegszer látok olyat, hogy lezárja hamarabb, emrt volt, aki annyit ajánlott érte privátban, hogy megérje neki...
Sőt, van, hogy írok neki, hogy itt az ajánlatom, kéne egyből, amikor 2 perc múlva visszaír, hogy már eladta kevesebbért, hamarabb lezárva.

Én kérdeztem, hogy van-e villámár, azt mondta, 100 postával, mondom ok, mi a teendő? Tegyem rá a licitet, és várjam meg míg eléri...

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#31017) totyak


totyak
aktív tag

Lehet hülye kérdés, de szerintetek az lehetséges, hogy UK-ből 8 fontért elpostáz az illető hozzánk egy csomagot, amiben kb. 8-10 nagy dobozos játék csücsül (tudjátok, azok a régi 90-es évekbeli nagy dobozos játékokra gondolok)? Azok azért elég terjedelmesek és ehhez mérten kevésnek érzem a postát. Persze nekem ez csak jó, csak fura. Vagy jobban súlyra nézik, nem terjedelemre? De súlyra is biztos van vagy 3kg.

(#31018) kirkri válasza totyak (#31017) üzenetére


kirkri
addikt

Ne foglalkozz vele, ha meg tudja oldani, akkor örülj neki.
Nekem volt egy olyan csomagom az USA-ból, hogy biztos voltam benne, ennyiért nem tudja elküldeni (a szokásos árak kevesebb, mint feléért), aztán két hét múlva itt volt a küldemény.

21 éve a Prohardveren! ™

(#31019) totyak válasza kirkri (#31018) üzenetére


totyak
aktív tag

Ok, igazad van.

Mondjuk még várom az emberke válaszát, mert az egész csomagból engem csak egy játék érdekelne, amit már régóta hajtok és várom, hogy megírja teljes-e a pakk, vagy hiányzik belőle valami. Ha hiányos, akkor lehet kimarad a vásár. Jó lenne mielőbb tolna egy választ, nehogy valaki lecsapjon rá. A többi cuccot meg max. elpasszolom itthon olcsón.
Bár most dilemmázok kicsit, hogy vajon ezek csak a játékok dobozai, vagy bennük van a játék is, de csak lenne annyi esze, hogy ha üres dobozok, akkor azt kiírja.

(#31020) totyak


totyak
aktív tag

Tegnap írtam, hogy van az a játékpakk, amiből egy darab érdekelne és ezért szeretném megkaparintani. Írtam is még tegnap az eladónak, de nem válaszol.
Szerintetek az nagy köcsögség, ha leütöm (mert fix áras) és aztán várom az illető válasz levelét, majd ha nem tetszik, amiket válaszol, tehát nem teljes a játék (játékok), nincs meg minden gyári tartozéka, akkor elállok a vásárlástól? Mivel fix áras, így nem szeretném, ha az orrom elől elvinnék. A leírásban nincs semmi a cuccról, így nem tudok rájönni, hogy mit árul pontosan. Az is lehet, hogy csak a játékok üres doboza.

Ilyen esetben vajon negatívval jutalmazna, vagy kiegyeznénk egy semlegesben? Illetve, ha ő negatívat ad én is adhatok neki? Mint vásárló, számít egyáltalán, hogy van-e negatíovm, vagy nincs?

(Mellesleg a 10-én feladott DVD-m még mindig nem ért ide UK-ból. Bosszantó)

(#31021) SzlobiG válasza SzlobiG (#30625) üzenetére


SzlobiG
félisten

Most hozta a posta és korrekt termék szerintem megért ennyit mást is fogok onnét rendelni. :K

(#31022) pepe091 válasza totyak (#31020) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Vásárló csak pozitívat kaphat.

(#31023) totyak válasza pepe091 (#31022) üzenetére


totyak
aktív tag

Csak pozitívat?
És mi van ebben az esetben, amit leírtam? Leütöm a cuccot, de aztán adott esetben nem fizetem ki, mert nem teljes a pakk?

(#31024) radi8tor válasza totyak (#31023) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor kapsz egy unpaid item case-t.
Ha pár napon belül nem fizetsz neki, akkor felvésik az adatlapodra. Pár ilyen után kitiltanak eBay-ről.

⭐ Stella

(#31025) totyak válasza radi8tor (#31024) üzenetére


totyak
aktív tag

Bakker, az nem annyira nyerő.
De nem lehet kiegyezni az eladóval, hogy azért nem veszem meg, mert em volt kielégítő a termékleírás, vagy hasonló?

(#31026) radi8tor válasza totyak (#31025) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egyezkedni lehet, de semmi nem garantálja a pozitív megítélést.
Azzal hogy leütöd a terméket, te vételi szándékot teszel a termékre.

⭐ Stella

(#31027) jerry311 válasza pepe091 (#31022) üzenetére


jerry311
nagyúr

Miota?

(#31028) totyak válasza radi8tor (#31026) üzenetére


totyak
aktív tag

Az teljesen igaz és jogos is, de ha ez a fütyi nem ad rendes leírást és kiderül, hogy tök szar a pakk, akkr úgy gondolom, hogy jogosan elállhatok. Miért kéne megvennem egy full sz@r pakkot? Ha nincs leírva, hogy hiányos, akkor automatikusan úgy veszem, hogy teljes.

Legalább is én sehol nem látok a leírásban utalást arra nézve, hogy pontosan mit is tartalmaz a cucc. Esetleg átküldhetem neked privátban a linket, ránézel? De aztán nem ám lenyúlni előlem :DD

(#31029) radi8tor válasza totyak (#31028) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha teljes csomagot ír, és te megveszed, kifizeted, majd kiderül hogy nem teljes, akkor reklamálhatsz.

⭐ Stella

(#31030) totyak válasza radi8tor (#31029) üzenetére


totyak
aktív tag

Akkor már nem sokra megyek a reklamációval. ez a játék elég speciális, nem lehet naponta rábukkanni. Ha hiányos, mit sem ér számomra. Utána meg egyezkedhetnék vele, hogy ilyen-olyan kártérítést adjon, de azzal nem lennék kisegítve.

Utólagos engedelmeddel átküldtem PÜ-ben a linket. Ha ráérsz, nézz rá kérlek! Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#31031) TaaT válasza SzlobiG (#31021) üzenetére


TaaT
veterán

Írnál róla pár dolgot? (akár privátba ha itt nagyon off lenne) Lehet én is benevezek egy ilyenbe :)

Give them hell Ukraine!

(#31032) pepe091 válasza jerry311 (#31027) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Ez eddig is így volt... Nem olvastad félre? Vásárló csak pozitívat kaphat, nem adhat.. :)

(#31033) SzlobiG válasza TaaT (#31031) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ide írom inkább mer hátha akar majd más is venni és akkor látja.

Rendben megérkezett fekete csomagolásba és azon belül egy átlátszó csomagba mondjuk simán kilopható belőle ahogy néztem úgy hogy ne legyen nyoma. :U

Úgy néz ki mint a neten lévő és mellé kényelmes jó fogása van kicsit szoros nekem az M-es lehet az L-est kellett volna, de majd úgy is nyúlik ez a használat során szal jó lesz. A varrások minősége így ránézésre jó, kérdés hogy a használat alatt mennyire lesznek tartósak és mennyire kopik majd a tenyéren lévő réteg. A papírja szerint Vietnámba gyártották. Nem tudom igazándiból, hogy eredeti avagy nem.:)

Így néz ki.

(#31034) TaaT válasza SzlobiG (#31033) üzenetére


TaaT
veterán

Köszönöm az írást :R

Most nézem hogy motoros kesztyűnek árulják, (én meg bringás kesztyűt keresek) mennyire szellőzik? :)

Give them hell Ukraine!

(#31035) SzlobiG válasza TaaT (#31034) üzenetére


SzlobiG
félisten

Igen ez cross motorra ajánlják, de én se arra vettem, hanem robogóhoz. Délután elválik mennyire szellőzik.:)

Bringásnak inkább valami ilyesmit vennék.

(#31036) axioma válasza TaaT (#31034) üzenetére


axioma
veterán

En ilyet vettem (me'g tavaly 7 dolcsiert), egy bajom van, nekem az M is nagy... illetve inkabb csak az ujja hosszu. De amugy mint biciklis kesztyu nekem (laikuskent es szubjektive) megfelelonek tunik. [link]

[ Szerkesztve ]

(#31037) Frozzy


Frozzy
őstag

sziasztok. ha véletlenül (de nem tudom hogyan) vettem egy terméket de még nem fizettem ki azt nem lehet lemondani valahogyan ?

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#31038) SUPREME7 válasza Frozzy (#31037) üzenetére


SUPREME7
őstag

Írj az eladónak egy üzenetet, hogy véletlen volt. Küld majd neked egy felkérést a vásárlás törlésről amit elfogadsz és kész is vagy

(#31039) Frozzy válasza SUPREME7 (#31038) üzenetére


Frozzy
őstag

köszönöm szépen :)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#31040) teeem


teeem
aktív tag

Sziasztok!
Április 4-n feladásra került egy csomagom (cipő, 15.000Ft) ami azóta sem érkezett meg. Ellenben egy április 8-n rendelt, ugyanolyan csomag, csak más eladótól már a rákövetkező héten megérkezett. Az elsőként említett csomagról a netes követőrendszeren az utolsó infó április 4 ről van, míg a másikat mindig azonnal frissítették amikor átesett valami kezelésen. Kivéve a kézbesítést, azt a mai napig nem jegyezték fel. Mondták már többen is, hogy van, hogy hónapot is kell várni a kézbesítésre, meg hogy a szállítási infó frissítése is késik, de nekem rossz előérzetem van. Sosem késett még ennyit. Lehet, hogy fennakadt a vámon. Az érdekelne, hogy ilyen esetben mennyi időn belül kapok értesítést?

(#31041) SUPREME7 válasza teeem (#31040) üzenetére


SUPREME7
őstag

Honnan jött, milyen szállítással? Ezek fontosak lennének. Ha nem szupertitkos, akkor a követési számot is írd le, hátha más követési szolgáltatásnál látszik merre jár

(#31042) teeem válasza SUPREME7 (#31041) üzenetére


teeem
aktív tag

Amcsiból jön, USPS a szállító, a követési szám pedig LK039425845US :)

[ Szerkesztve ]

(#31043) SUPREME7 válasza teeem (#31042) üzenetére


SUPREME7
őstag

Hát igen itt valami gubanc van, az ott szerintem valahol elkeveredett. A szortírozóban valakinek megtetszett :) Mindenképp írj az eladónak, hogy nézzen utána!

(#31044) teeem válasza SUPREME7 (#31043) üzenetére


teeem
aktív tag

Rendben, köszönöm! :)

(#31045) Balázs1986 válasza teeem (#31044) üzenetére


Balázs1986
addikt

Még ne add fel a reményt! Ez lehet, hogy pont olyan, mint amit én kaptam nyomkövetési számokat USPS-nél:
LJ866738218US és LK038371377US.
Az elsőt március 22-én rendeltem meg, és április 20. táján érkezett meg.
A másodikat március 25-én rendeltem meg, és április 10 körül már itt volt.
Aggodalmamban írtam mindkét feladónak. Mindketten azt válaszolták, hogy az a fajta tracking, amivel ők feladták, csak USA-n belül frissül, már ha egyáltalán épp hajlandóak frissíteni. És ha megnézed az enyéimet, tényleg nem frissültek azok sem USA-n kívül. Sőt, az egyik USA-n belül sem.
Ahogy én észrevettem, nem mindegy, hogy USA-n belül hol adják fel, totál más útvonalat járnak be, esetenként ez nagyon hosszú is lehet.
Persze lehet, hogy elkallódott, de még ne add fel :)

(#31046) SzlobiG válasza SzlobiG (#31033) üzenetére


SzlobiG
félisten

Kicsinek bizonyul használat közbe, ennyit a méret táblázatról. :W Rendelem a nagyobbat ezt meg eladom.

Offot befejeztem. :)

(#31047) TaaT válasza SzlobiG (#31046) üzenetére


TaaT
veterán

Egy ilyenbe én is belefutottam nemrég, Mechanix szerelőkesztyű másolat, a leírás alapján L-es jó lesz, próba cseresznye, de a valóságban XL-es kellett volna :D

Give them hell Ukraine!

(#31048) jerry311 válasza Balázs1986 (#31045) üzenetére


jerry311
nagyúr

Jaja, nagyon sok tracking van,a mi csak a felado orszagan belul mukodik.
A semminel jobb, legalabb annyi latszik, hogy a csomag elerte a nemzetkozi postakicserelto felado oldalon.

(#31049) totyak


totyak
aktív tag

eBay-en meg lehet nézni, hogy adott eladó mikor lépett be utoljára az oldalra? Kíváncsi lennék, hogy csak simán köcsög és nem válaszol, vagy be sem lépett azóta, hogy kérdést intéztem hozzá.

(#31050) SzlobiG válasza totyak (#31049) üzenetére


SzlobiG
félisten

Már én is kérdeztem, nem lehet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.