Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80201) V/ válasza laskr99 (#80200) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha marad ez méret akkor pl Angliába ottani Royal Mail kézbesítéssel 3300 Ft, a Hermes kézbesítéssel 2665 Ft áron is ellehet juttatni a GLS is 7574 Ft-ért viszi. Nem 12000 Ft. Nem mindegy milyen szállítási költséget lát a vevő. Posta esetén 30,5 font GLS-nél meg 19,2 font.
Lehet hogy nehézkesebb feladni, de átgondolandó.

[ Szerkesztve ]

(#80202) xcvbxcvb válasza V/ (#80195) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ok köszi. Remélem megjön.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#80203) Beni2360


Beni2360
félisten

Az ebay-kleinanzeigen.de-n privát személynek hogyan lehet fizetni?

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80204) V/ válasza Beni2360 (#80203) üzenetére


V/
Topikgazda

Banki utalás vagy PayPal, de én nem ajánlom az onnan történő vásárlást, nem sok köze van ez eBay-hez. Olyasmi mint a Jófogás, csak valami eBay-es találta ki. Nincs vásárlói védelem.

(#80205) Beni2360 válasza V/ (#80204) üzenetére


Beni2360
félisten

Értem és köszi.
Ezek szerin a PayPal fizetés sem ad biztonságot?

[ Szerkesztve ]

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80206) gyulaszu válasza Beni2360 (#80203) üzenetére


gyulaszu
senior tag

Én ha ott vásároltam mindig személyes találkozó és próba után készpénzzel fizettem. (járok Németországba)

gyulaszu

(#80207) V/ válasza Beni2360 (#80205) üzenetére


V/
Topikgazda

Kevesen fogadják el és legtöbbször baráti fizetést kérnek, amire nincs vásárlói védelem.
A német polgári törvénykönyv szerint magánszemélynek nincs garanciaadás, szavatosság biztosítási és visszavételi kötelezettsége ha elad valamit ami ilyen magán eladás.. Lényegébe ahogy gyulaszu írja úgy biztonságos, ha személyesen veszed meg. Ha így kifizeted természetesen megint igaz amit fent írtam utólag nincs reklamáció.
Volt aki vásárolt és rendben ment a dolog, de többen meg át lettek verve.
Lényeg az hogy saját kockázatú az ottani vásárlás a legtöbb esetben.

(#80208) DeFranco válasza V/ (#80182) üzenetére


DeFranco
nagyúr

köszönöm, ráírtam, vázoltam a problémát, meglátjuk mihez kezd vele.

ma van az utolsó nap az estimated delivery time-ből (25-én adták fel) mikor érdemes komolyabb issue-t nyitni? (gondolom contact seller / didn't received my item lesz az első lépés)

(#80209) V/ válasza DeFranco (#80208) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha ez letelt azután van rá 30 napod. Én a mostani időszakban még várok vele 10 napot, ha még mozgásban lehet. Adok lehetőséget megérkezni.

[ Szerkesztve ]

(#80210) francois8


francois8
tag

Sziasztok! Próbaképp ráklikkeltem az "I didn't receive it" -re. Ez a kép fogadott:
Ezt azt fogja jelenteni, hogyha nem adja fel a vásárolt terméket a seller, akkor nem is fogom tudni visszaigényelni a pénzem? Sajnos azóta sem adta fel, vagyis ebay-en nem jelölte meg az eladó, hogy feladta volna a csomagot. Ettől még feladhatta? Múlt hétfőn fizettem.

[ Szerkesztve ]

(#80211) V/ válasza francois8 (#80210) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem azt jelenti, nem tudok németül így nem értem hogy mit kell itt jelölni.
De ha nincs várható szállítási időtartam megadva, akkor a vásárlás napjától számolt 30 napon belül nem lehet meg nem érkezett request-et indítani, ha nem törölt a vásárlás vagy az eladó.Ha van időtartama akkor meg annak az utolsó dátumától számolva lehet.
Ha nem adja fel akkor te kérheted a vásárlás törlését, de nem azt hogy nem érkezett meg.

A vásárlási tételsornál van 4 ikon melyik a szürke? Az első a € az fekete, ha utalással fizetted akkor neked kell bejelölni hogy fizetve, egyébként meg rendszer csinálja, a második a csomag az szállítás megkezdve, ha fekete akkor elküldve, de ilyenkor a tételsorban írva van Der Artikel wurde verschickt.

[ Szerkesztve ]

(#80212) francois8


francois8
tag

Köszi a válaszod! Igen, ezek az ikonok világosak számomra, sajnos nálam nem "feketedett" be a csomag ikon. Ezt mindig az eladó jelöli be, hogy feladta? Mert, ha igen, akkor gondolom, hogy a csomag akár úton is lehet. Meddig kell feladnia a csomagot a Seller-nek, ha a fizetés megtörtént?

[ Szerkesztve ]

(#80213) V/ válasza francois8 (#80212) üzenetére


V/
Topikgazda

Meg szokott lenni adva a hirdetésnél, szállítási lap fülön Versand und Zahlungsmethoden és a fő oldalon is, bár most nézem ezek lehagyták, de ha az ebay.com oldalon nézed a hirdetést és a Shipping and payments fülre kattintasz akkor látsz ilyet:
Handling time Will usually ship within 1 business day of receiving cleared payment.
Ez a fizetés (pénzmegérkezés) után 1 munkanap. PayPal esetén a fizetést követő nap utalás meg azután amikor jóváírják a számláján.

[ Szerkesztve ]

(#80214) Beni2360 válasza V/ (#80207) üzenetére


Beni2360
félisten

Köszönöm neked és gyulaszunak. Válaszolt az illető, hogy igen fizethetek PayPallal és a postázást is megérdeklődte, na itt jön a DE ma megrendeltem itthon amit szerettem volna és holnap hozza a GLS futár. :Y :C

Béni2360 - Redmi Note 8 Pro - Acer Aspire 5 A515-51G -- LG OLED55C8PLA - YAMAHA RX-V685 - Mission mx4 5.0 - Taga TSW-90 v.3 - QNAP TS-133 - Mini MX-G - MECOOL BB2 PRO- X96 MAX PLUS -ZIDOO Z1000 Pro

(#80215) francois8


francois8
tag

Sajnos szerintem ezzel az eladóval megszívtam, mára sem jelezte az ebay, hogy feladta volna a csomagot. Eddig sem volt túl kommunikatív, de most végképp elveszett, semmilyen levelemre nem reagál. Most már csak az a kérdés, hogy vissza tudnám-e igényelni a pénzem.. Ez a Bank transfer-es fizetés eddig nekem nagyon bevált, mert gyors volt, de úgy érzem, a vásárlói védelem ilyen tekintetben nem nekem fog kedvezni.
Mit kell tennem? Első körben az eladónak kellene egy levelet írnom?
Erről a tételről van szó: https://www.ebay.com/itm/Binoculars-Hensoldt-Wetzlar-Diagon-7x50-/224037368319?_trksid=p2047675.l2557&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&nma=true&si=U9keZhdNsN8K1tFGVOUfkffqzKg%253D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc

[ Szerkesztve ]

(#80216) V/ válasza francois8 (#80215) üzenetére


V/
Topikgazda

A pénz kézhez kapásától számolt 2 munkanapon belüli szállítást vállalt. A pénzt mikor utaltad el és biztos megkapta? Az rendben van hogy csak Németországba szállít? De ezt sem értem, a hirdetésnél nincs banki utalás fizetési mód, van PayPal és bankkártya.
De a legnagyobb gond hogy késve fizettél, így ha nem írtad meg neki és kértél türelmet, azért nehéz lekommunikálni a dolgokat.

Mivel nem került feladásra most neked az a lehetőséged van hogy kéred a vásárlás törlését.
A tételsor jobb szélén a More actions menüpontok közül kell kiválasztanod. A Contact Seller-nél lesz, mert azt hogy nem érkezett meg a szállítási védelmi idő után lehet választani, az pedig most még nincs. Vagy a Request to change an order vagy a Cancel order, nem tudom neked melyiket adja fel.
Erre lennie kell valami reakciójának, ha nem lesz, akkor majd amikor megjelenik (írják a dátumot) kérni kell az eBay közbelépését.

[ Szerkesztve ]

(#80217) maxxenergie


maxxenergie
senior tag

Sziasztok!

Biztos le van írva olvasgattam is csak nem vagyok biztos benne inkább kérdezek :R

Ha Ebay-ről rendelek magánszemélytől /Németországból/ egy használt számítástechnikai terméket mely cca. 250-300 euró érékű /licites/, akkor a szállítási díjon kívül kell még fizetnem valamit is /VÁM-ÁFA stb../ és ha igen mennyi jön rá a vételárra :F

Illetve valaki nem tudja véletlenül DHL-el mennyi cca MO-ra Németországból a szállítás, mert az eladó nem adta meg 5KG alatti csomag lenne.

Előre is köszönöm. :R

[ Szerkesztve ]

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#80218) V/ válasza maxxenergie (#80217) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül nincs Vám, ÁFA fizetés. 5 kg-ig 17,99 EUR 10 kg-ig 22,99 EUR

(#80219) atala


atala
addikt

Régebben többször rendeltem az ebay-en egy illetőtől memória kártyát, pendrive-ot, de elfelejtettem a nevét, és a vásárlás már nem látszik az ebay-en.
Valami s betűs volt. Tudnátok segíteni?

(#80220) DeFranco válasza atala (#80219) üzenetére


DeFranco
nagyúr

sinceritytrading

vagy courtesytrading, az is ő.

(#80221) atala válasza DeFranco (#80220) üzenetére


atala
addikt

Köszi! Ő lesz az. :)

(#80222) PitLee válasza V/ (#80211) üzenetére


PitLee
őstag

Jó, hogy szóba került, mert sajna én is belefutottam egy hasonlóba.
Már írtam neki egy levelet, de nem válaszolt, a mai nap írok még egyet.
jún. 10.-én vásároltam nála, bár szállítási határidőt nem írt, a termék készleten van nála, de a mai napig nem adta fel (nincs fekete ikon),
(hogy most beteg, autóbalesete volt...ect. nem tudom mi a gondja, de kellemetlen így első nemzetközi és ebay-es vásárlásnál mindjárt a közepébe beletrafáltam, főleg hogy reménykedtem 2hét max és kezemben a cucc, mert hát használnám a trakit :DDD )

A Contact Seller menüben
az elsőt választottam
I have a question about using my item or I want to send the seller a message (0)
vagy inkább az Other-be írjam vagy mindegy nincs ekkora jelentősége.

Ha második levélre sem érkezik válasz akkor indulhat "A pénz vissza hadművelet" :(((
ebay link a termékről

Ui: mivel kellet más alkatrész is, amit más eladótól rendeltem, ahol rendesen mennek a dolgok, írt kb.-i szállítási időt, válaszol a levélre, kaptam üzit mikor feladta, kaptam szállítási követést, így most már kezdek képbe kerülni, hogy hogyan is zajlana egy normál vásárlás.

[ Szerkesztve ]

(#80223) V/ válasza PitLee (#80222) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha rá akarsz kérdezni valamire akkor az a jó. Ha nem reagál semmit akkor mehetsz tovább.

(#80224) Véreshurka


Véreshurka
senior tag

Sziasztok!

Csak érdeklődnék, mégpedig afelől, hogy hogyan lehetséges az, hogy van egy licites tétel, és már harmadjára kerül meghirdetésre "Reserve not met." miatt. Ha jól olvasom ez azt jelenti, hogy a licit nem érte el a minimum összeget amiért az eladó eladná. De a logikáját sem látom az eladónak, mert először 400$-os kezdő áron volt meghirdetve, most meg már csak 250$-ért. Futottatok már bele hasonlóba? Igaz amennyiért vége lett a liciteknek nem venném meg a terméket, de úgy 300$-t még áldoznék is rá :) .

El Psy Kongroo

(#80225) PitLee válasza V/ (#80223) üzenetére


PitLee
őstag

Kösz.
Másik kérdés a levelezésnél van egy ilyen oszlop "Item Ends" ez mit jelöl.
Láttam, hogy napokat számol vissza egyik levelemnél.
(arra tippeltem az eladónak ennyi napja van válaszolni )
A most elküldött levelemnél azonnal "Ended" váltott.

[ Szerkesztve ]

(#80226) V/ válasza PitLee (#80225) üzenetére


V/
Topikgazda

Az item a hirdetés lenen, mennyi idő van hátra a meghirdetési időből, a tiednek vége lett amikor megvetted, így annál em lehet érvényes idő már.

(#80227) PitLee válasza V/ (#80226) üzenetére


PitLee
őstag

Kösz.
Számomra jó volna ha volna az Ebay oldalán amolyan régi fajta "?" jelet fölé húzok és ír pár részletet a "menü pontról" vagy csak ott tartom az egeret és kiírja egy szöveg buborékba, hogy mire is gondoltak.

(#80228) V/


V/
Topikgazda

Megjelent az EU Bizottságának a rendelete amelyben meghatározták, hogy nem 2021 január 1-től lépnek életbe a 22 €-os kis értékű küldemények vámkezeléseire vonatkozó módosítások, mármint az hogy eltörlik. Lényegében csak jövő nyártól (július) lépnek életbe.
(Zagyva szöveg, de a lényeg az előzőleg leírt)

[ Szerkesztve ]

(#80229) xcvbxcvb válasza V/ (#80228) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Köszi ! Ez jobb hír.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#80230) francois8 válasza V/ (#80211) üzenetére


francois8
tag

"A pénz kézhez kapásától számolt 2 munkanapon belüli szállítást vállalt. A pénzt mikor utaltad el és biztos megkapta? Az rendben van hogy csak Németországba szállít? De ezt sem értem, a hirdetésnél nincs banki utalás fizetési mód, van PayPal és bankkártya.
De a legnagyobb gond hogy késve fizettél, így ha nem írtad meg neki és kértél türelmet, azért nehéz lekommunikálni a dolgokat."

Amikor licitáltam és nyerésre álltam, vettem észre, hogy az nem az az eladó, akinek oda volt írva, hogy van szállítás Magyarországra. Elnézést kértem, és megírtam neki, hogyha megnyerem a licitet akkor természetesen fizetek neki, leírtam, hogy melyik szállítást használom. Erre ennyit írt, hogy "no problem". A végén természetesen megnyertem..Már akkor vasárnap szerettem volna neki fizetni, de akkor már nem reagált semmire. Kértem IBAN számot és a nevét, hogy utaljam a pénzt, semmi. A végén kérdeztem, hogy akkor hagyjuk-e az egészet, mert a kosaramba is megjelent már, hogy fizessek.... A hírdetésnél azt észre sem vettem, hogy VISA-val is fizethettem volna..., sajnos. Azonban hiába kilkkeltem a "Pay now"-ra, mindig a hibaüzenet oldal jött, hogy vegyem fel a kapcsolatot az eladóval, mert nem szállít Magyarországra. Végül pont 2 hét elteltével kért elnézést, személyes problémái akadtak, és, hogy tudok-e fizetni paypal-lal. Nem tudok, hanem csak bank transferrel. Annyit tettem meg, hogy PDF-ben elmentettem a transferwise.com-ról, hogy fizettem neki. De megkérdeztem, hogy megkapta-e a pénzt, mondta, hogy igen, ott van, kérte a pontos címem és nevem. Na ez már nem hallottam róla...
Bottal üthetem a pénzem vagy ezek után tehetek még valamit?

[ Szerkesztve ]

(#80231) V/ válasza francois8 (#80230) üzenetére


V/
Topikgazda

Leírtam a kezdeti lépéseket a 80216-nál, kezdd el aztán menet közben majd pontosítunk.

(#80232) francois8 válasza V/ (#80231) üzenetére


francois8
tag

"A tételsor jobb szélén a More actions menüpontok közül kell kiválasztanod. A Contact Seller-nél lesz, mert azt hogy nem érkezett meg a szállítási védelmi idő után lehet választani, az pedig most még nincs. Vagy a Request to change an order vagy a Cancel order, nem tudom neked melyiket adja fel."
Köszönöm!
Jelenleg ezeket ajánlja fel:
Melyik opciót kellene választanom, ha az általad említettek közül nem jelenik meg egyik sem?

(#80233) V/ válasza francois8 (#80232) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtam: A Contact Seller-nél lesz,
Az első menüpont? Csak rá kell kattintani a továbbiakhoz.

[ Szerkesztve ]

(#80234) francois8


francois8
tag

Igaz! Nekem a Request to cancel this order-rt ajánlja fel. Onnan pedig egy lehetőség van "contact seller".

[ Szerkesztve ]

(#80235) V/ válasza francois8 (#80234) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott írd be hogy kéred a vásárlás törlését.

(#80236) francois8


francois8
tag

Köszönöm! Erre mondtad, hogy kellene reagálni valamit a seller-nek? Ezzel mit indítok el az ebay-en?

(#80237) V/ válasza francois8 (#80236) üzenetére


V/
Topikgazda

A reklamációs folyamatot.

(#80238) francois8 válasza V/ (#80237) üzenetére


francois8
tag

Úgy látszik ez valami varázsige volt. Erre már tényleg reagált az eladó, az eddigi 6 levelmre semmit.... "Hi Sorry to hear that." Mégis mit kellene lépnem ilyen levélre... Ő tudja, hogy amint tudtam azonnal fizettem, jogosan kértem, hogy adja fel a csomagot..

[ Szerkesztve ]

(#80239) parkr


parkr
őstag

"Can you send us a new paypal account? We will refund you. Wish your reply"

Nem tudom hogy most csak teszi a hülyét a kínai, vagy miért nem tudja megnézni miről fizettem? évek óta ugyanazzal a paypallel fizetek :(((
Elküldtem neki az email címet, remélem nem lesz belőle gond az ebay felől...

[ Szerkesztve ]

(#80240) V/ válasza parkr (#80239) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha az automata védelem átengedte akkor nem, de eddig jó hatékonysággal blokkolta az e-mail címet tartalmazó üzeneteket.

(#80241) francois8


francois8
tag

Az lehetséges-e, hogy a Seller-nek pont ez volt a célja, hogy a csomagot fel akarta adni, de én közben töröltem a rendelést, és így nem kell visszafizetnie a pénzt? Ő nem jelölte meg, hogy feladta a csomagot, és a tegnapi levélből sem derült ki, abból, hogy feladta volna. Kinek lesz igaza? Nem tudom, hogy megy ebay-en ennek a menete.. A pdf-ben elmentettem utalásomnál egyébként nem írtam a közleményben semmit, ez szintén lehet öngól?

[ Szerkesztve ]

(#80242) Ijk válasza V/ (#80240) üzenetére


Ijk
nagyúr

Megjött a fényképező amit angol kereskedőtől vettem, be volt rendesen bugyolálva, külső sérülés nem volt a dobozon, mégis van egy rohadt nagy karcolás végig rajta: [link]
Hirdetésben így nézett ki: [kép]

Visszaküldeni nem feltétlen akarom, mert nagyon nehezen beszerezhető, de erre valami refundot kérnék mindenképpen. Először írjak az eladónak, vagy indítsak egy reklamációt? Illetve esetleg tipp hány százalékot kérjek vissza a vételárból ilyen felületi sérülés miatt?

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80243) V/ válasza francois8 (#80241) üzenetére


V/
Topikgazda

De vissza kell fizetnie. Azért törölted, mert nem küldte el. Ilyenkor a pénzt vissza kell adnia, vagy el kell küldenie azt amit megvettél.
Erre a sajnálom válaszra megírtad hogy utalja vissza a pénzt?
Kérted szépen, ha nem teljesíti önként, akkor július 15-én tudsz indítani I didn't receive it request-et.

[ Szerkesztve ]

(#80244) V/ válasza Ijk (#80242) üzenetére


V/
Topikgazda

Indíts a hibás a megérkezett termék request-et, de ez abban a menüpontban van hogy Return ezért azzal kezd a szöveget ,hogy nem akarod visszaküldeni, de kompenzációt vársz. Ennél azt kell eldöntened hogy mennyire befolyásolja a használatot. 5-10 % ?

(#80245) francois8


francois8
tag

Nem írtam még meg. Vártam, hogy ennél több infót adjon, de ebben kételkedem. Írjam meg neki?

(#80246) V/ válasza francois8 (#80245) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy gondoltam hogy valami indoklást csak írsz hogy miért kéred a vásárlás törlését és abból logikusan következik a pénz visszaadás, ezért írd meg mert lehet hogy nem tudatosult benne hogy a pénzt is kéred. De nem hiszem hogy nem tudná.

[ Szerkesztve ]

(#80247) Ijk válasza V/ (#80244) üzenetére


Ijk
nagyúr

A "return this item"-el indítsam?
[kép]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#80248) V/ válasza Ijk (#80247) üzenetére


V/
Topikgazda

Ott tudod kezdeni.

(#80249) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

apr 17-i postazasu amcsi (usps) cuccom 2.5 honap utan mutatott ujabb eletjelt (ekkor mar case volt ra es az elado is hivatalosan kerestette) es ma 3 honapra ra megerkezett... :Y

A camera does not make art, the artist makes art.

(#80250) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Hsa Usából rendelek úgy 100 ezer ft köröli telefont és megkérem az eladót,hogy ne futárcéggel,hanem simán ajánlott nélkül küldje,van rá esély,h úgy elküldi és arra,hogy igy nem kell áfát fizetni,magyarul nem akad fenn? Mert,ha kell fizetni,sajnos nem éri meg.. Ha nem kell,megéri..

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.