Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) V/ válasza Tikakukac (#66000) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez posta lesz és igen. De 50% - 50% az esély.

[ Szerkesztve ]

(#66002) Tikakukac válasza V/ (#66001) üzenetére


Tikakukac
titán

2.5k akkor ahogy olvasom. Hát-hát, így már az 5k-s kijelző 15k-s lesz. Az már nem nagyon tetszik a szememnek :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66003) V/ válasza Tikakukac (#66002) üzenetére


V/
Topikgazda

Mekkora a mérete a kijelzőnek?

[ Szerkesztve ]

(#66004) Tikakukac válasza V/ (#66003) üzenetére


Tikakukac
titán

14,1"

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#66005) denko


denko
senior tag

sziasztok!

Van e valakinek tapasztalata ing eladokkal ebay-en?

Megbizható érdekel aki valóban eredeti cuccokat küld: hugo boss,tommy hilfiger,polo.
Mert tudom hogy kintről sokkal olcsobbak az ingek. Itt Bp-n15k nál kezdődnek az ilyenek.

(#66006) Elektrosokk válasza V/ (#65848) üzenetére


Elektrosokk
addikt

Tegnap visszaért a termék és este kaptam refund-ot. ilyenkor mennyi idő alatt ér vissza az összeg a számlára?

egyébként elnézést kért az eladó, azt írta nem tudja miért nem működhetett a termék, nála még jó volt... szerinte az úton történhetett vele valami.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#66007) havri1 válasza Elektrosokk (#66006) üzenetére


havri1
félisten

3-5 munkanap

havri

(#66008) szemmelver


szemmelver
aktív tag

sziasztok!

tudja valaki, hogy sincerity-nél miért lettek drágábbak a dolgok mint pár hónappal ezelőtt?

Sok minden egy ezressel drágább, persze így is jobban megéri mint itthon, csak gondoltam megkérdezem. :)

(#66009) havri1 válasza szemmelver (#66008) üzenetére


havri1
félisten

Minden accountján drágább minden?

havri

(#66010) szemmelver válasza havri1 (#66009) üzenetére


szemmelver
aktív tag

igen.

(#66011) pimmi


pimmi
senior tag

egy régi 11. havi rendelésem most érkezett meg, erre már nem tudok visszajelzést adni? nincs olyan gomb, :F

DJ. Ru$y köszi az letelt...

[ Szerkesztve ]

(#66012) DJ. Ru$y válasza pimmi (#66011) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

60 napig lehet értékelni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#66013) Zola007


Zola007
veterán

a vásárlási előzmények vagy megfigyelt termékek listáján hogy tudom kikapcsolni az átváltást, hogy ne akarja nekem mindenáron forintban kiírni a tételek árát?
nem a keresőre gondolok, ott már kikapcsoltam, hanem arra a 2 listára amit írtam

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#66014) eigentum


eigentum
csendes tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem. Ebay-en be van regisztrálva a paypal-om egy webkártyával. Régóta technikai okok miatt nem lehet beállítani, hogy a paypal a banki árfolyamomon számoljon. Ezt tudom. Kiválasztottam a kártyás fizetést és megadtam a webkártya adatait, mégis ugyanazzal az árfolyammal számolt. Így nem értem, hogyan kaphatnám meg a banki árfolyamot. Most például USD-ben vásároltam és több mint 301 Ft.-os árfolyammal kalkulált. 284 Ft. amit írt az ebay átváltottan, a számlámon meg 298 Ft. terhelődött. Ez csak 1 teszt vásárlás volt, mert több mindent szeretnék venni. Mit tudok tenni???

[ Szerkesztve ]

(#66015) eigentum


eigentum
csendes tag

Ali expresszen is teszteltem, ott csak 290 Ft. körüli árfolyammal számolt, az ebayen is ennyinek kellene lennie, ha a kártya adatait adom meg, vagy nem???

(#66016) V/ válasza eigentum (#66014) üzenetére


V/
Topikgazda

Egy hete működik rendesen. Tegnap is vásároltam és még továbbra is jó volt. De nézz rá erre a hsz-re.
Az árfolyamokat honnan veszed, mert a zárolási összeg nem fog megegyezni a ténylegesen pár nap múlva levont összeggel.

[ Szerkesztve ]

(#66017) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok,

Vettem egy laptopot az USA-ból, amit az Ebay Global Shipping-en keresztül szállítottak, tehát előre ki lett fizetve minden. Ma hozta a DHL, és egy csomó olyan dolgot mondott a futár, aminek semmi értelmét nem látom. Sajnos nem én vettem át, úgyhogy nem beszéltem vele. Valami olyasmiket mondott, hogy nekem kéne átvenni a csomagot, mert a rajta levő papírt ki kell tölteni és visszaadni a futárnak, mert majd kell rá vámot/áfát fizetni. Aztán végül is odaadta enélkül is, de majd "keresni fognak", mert valamit kell fizetni.
Na most az lenne a kérdésem, hogy ez mégis mi volt? :D Ennyire nincs képben a futár, vagy mi? Mert fizetni tuti hogy nem kellhet rá semmit, ha meg azt a lapot mindenképp ki kellett volna tölteni, akkor végül miért adta oda a csomagot csak úgy simán? Nemrég jött egy másik csomagom is ugyanígy az USA-ból Global Shipping-gel, annál semmi ilyen nem volt, csak odaadta a csomagot a futár (szintén DHL), aztán kész.

(#66018) eigentum


eigentum
csendes tag

mindkét helyen 0,99 USD összegért vásároltam tesztként. Ali 290 Ft-os árfolyamon zárolt ebay 301-en...

(#66019) V/ válasza Real93 (#66017) üzenetére


V/
Topikgazda

Talán egy telefon a DHL ügyfélszolgálatra segít.

(#66020) V/ válasza eigentum (#66018) üzenetére


V/
Topikgazda

Amíg konverziós ráta szöveget írt, addig is át kellett állítani. Ha a PP fiókodban banki váltás az alapértelmezett, akkor az utóbbi napokban állítani sem kellett. De a mai napra elromolhatott.

[ Szerkesztve ]

(#66021) eigentum


eigentum
csendes tag

csináltam még 1 tesztet immár paypal és nem kártyás fizuval. Valóban ott jól működik... Kártyás tranzakciónál felvilágosítottak, hogy ott a bank zárol többet... :D

(#66022) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Valaki átnézné nekem ezt a hirdetést ?
Egy vadi új kesztyűről van szó ugye ?

Köszönöm.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#66023) szemmelver válasza rostiron (#66022) üzenetére


szemmelver
aktív tag

szia!

igen

(#66024) rostiron válasza szemmelver (#66023) üzenetére


rostiron
őstag

Köszönöm, akkor megpályázom. :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#66025) VinoRosso


VinoRosso
veterán

Sziasztok,

a napokban eladói limit növelése érdekében fordultam az e-bayhez, és dokumentumokat kérnek hozzá (személyi, bankszámla kivonat másolat). Azért találom ezt furának mert már több éves ebay accountom van, adtam-vettem, és eddig nem kértek ilyet a verifikációhoz.
Szoktak ilyet kérni ? Nem szivesen ugranék bele valami phishing cuccba.

A cím amiről jött a levél: customerhelp@ebay.com
A levélben megadott link: http://ebay.to domainre mutat és https://ocs.ebay.com-ra visz

(#66026) V/ válasza VinoRosso (#66025) üzenetére


V/
Topikgazda

Hányszor kértél már limit emelést? Ha ez az első, akkor talán ezért kérik. De benne van a üzletszabályzatban hogy mikor kérnek ilyet és mi lesz vele.
Honnan tudná egy "phisinges" hogy épp most kértél limit emelést és már rögtön le is csap rád?

Jók a linkek egyébként.

[ Szerkesztve ]

(#66027) jenei1994


jenei1994
addikt

Sziasztok!

Szerintetek ilyen [link]hangszorót megfognák a vámon ?

(#66028) VinoRosso válasza V/ (#66026) üzenetére


VinoRosso
veterán

Először kértem limit emelést. Köszi a választ.

(#66029) bl4ze válasza jenei1994 (#66027) üzenetére


bl4ze
veterán

50/50

.:. bl4ze .:.

(#66030) VinoRosso válasza bl4ze (#66029) üzenetére


VinoRosso
veterán

Miért ? Magánszmélytől 45 €-ig áfa és vámmentes.

(#66031) lupus_l válasza VinoRosso (#66030) üzenetére


lupus_l
aktív tag

Ahogy nézem nem magánszemélytől rendelne.

(#66032) V/ válasza VinoRosso (#66030) üzenetére


V/
Topikgazda

Ne vezesd félre. Csak ajándékként kapott dologra érvényes.
Itt a pontos meghatározás: Magánszemélytől magánszemélynek érkező küldemény (térítésmentesen kapott)
0-45 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény
Ami rá vonatkozik az pedig ez:
Magánszemély által megrendelt áru (vásárolt áru)
0-22 euró között vámmentes/vámeljárás alá nem tartozó küldemény

[ Szerkesztve ]

(#66033) bl4ze válasza VinoRosso (#66030) üzenetére


bl4ze
veterán

22 EUR a vámmentes határ, a 27 USD pedig ezen már túl van. Ezért mondtam 50/50.
Kis szerencse és átcsúszik, de lehet, hogy nem.

.:. bl4ze .:.

(#66034) ace05


ace05
senior tag

Egy ilyet szeretnék rendelni, mennyi az esélye, hogy működik androidos telefonon?

(#66035) V/ válasza ace05 (#66034) üzenetére


V/
Topikgazda

A telefonod USB-C csatlakozós? De ezt írják: support windows XP, windows 7, 8 and Mac OS,Linux

[ Szerkesztve ]

(#66036) ace05 válasza V/ (#66035) üzenetére


ace05
senior tag

Igen az, tudom olvastam leírást, csak gondoltam valaki vett ilyet és kipróbálta androidos telefonon, ezért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#66037) vasi89 válasza ace05 (#66036) üzenetére


vasi89
addikt

telefonra szeretnél vezetékes netet? Az miért jó? :F

(#66038) ace05 válasza vasi89 (#66037) üzenetére


ace05
senior tag

Félig rendszergazda állásba vagyok, ahol dolgozok. Az internet, enyhén szólva kibaszott szar, mert antennás. Ezért ha lassú, ellenőrizem kell sebességet, hogy nálunk van-e a hiba. Ezért fel kell mennem a padlásra laptoppal, ahol szinte nulla hely van, hogy ellenőrizhessem. Sokkal egyszerűbb lenne az adapterrel meg a telefonommal.

[ Szerkesztve ]

(#66039) ANOka


ANOka
őstag

Hali!

Rendeltem két db SD kártyatartót két különböző színben, de ugyanattól az eladótól.
Természetesen időben nem érkezett meg. Vártam a vége határidő után még ~1 hetet, majd írtam az eladónak egy request-et, hogy a pénzt szeretném visszakérni. (Majd megrendelem még egyszer, de egyre jobban úgy néz ki, hogy azt már nem tőle.) Azt is beleírtam a levelembe, hogy ha közben megérkezik, akkor visszafizetem az árát.
Azt írta, hogy várjak, mert most ünnepekkor a postázás "behalt". (Ok, tudom.)

Valamennyit még várnék is vele, de az a gond, hogy tegnap új életre kelt a nyomkövetési szám (RS339784996CN), ami eddig ehhez a megrendeléshez tartozott: ismét feladásra került Kínában! Az ebay felületen meg már nem is látom ezt a TN adatot. (Lehet, hogy nem tudom, hogy hol kellene keresnem/néznem...)

3 kör levélváltáson már túl vagyunk. Lényegében mindig azt írta válasznak, hogy várjak.
Meddig várjak még? (A vásárlás 2016.11.18-án történt.) Vagy most már vigyem a Resolution Center-be az ügyet?

Utolsó üzenet az eladótól:
"Hi anoka**, Thanks for your message. We notice this information and have contacted the courier to investigate this package and are waiting for their feedback. Could you please wait for the feedback? Please don't worry, we will take responsibility for the item if you don't get it. Hope to hear from you, thank you! Best Regards, Daisy "

[ Szerkesztve ]

(#66040) VinoRosso válasza V/ (#66032) üzenetére


VinoRosso
veterán

miért ez nem magánszemélytől magánszemélynek megy ?

(#66041) Sinisi


Sinisi
senior tag

Menet közben lenne egy olyan nyűgöm, hogy valamiért elálállítódott a termékek árának HUF-ban való mutatatása a böngészés közben. Most csak azt a nyavalyás NOK-ot látom hol tudom visszaállítani HUF-ra?

(#66042) V/ válasza VinoRosso (#66040) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a menetel a lényeg, cserél-e pénz gazdát vagy nem. Fizetsz érte vagy ajándék.

(#66043) V/ válasza Sinisi (#66041) üzenetére


V/
Topikgazda

A listázási beállításoknál. Convert prices to HUF

[ Szerkesztve ]

(#66044) VinoRosso válasza V/ (#66042) üzenetére


VinoRosso
veterán

Én ezt ebből nem így olvasom ki. Itt egyértelműen cég-magánszemély és magánszemély-magánszemélyről viszonyok közt tesznek különbséget.
Vagyis ha nincs számla és garancialevél mellékelve akkor 45 euró alatt nem kell érte fizetni semmit.
Azért is furcsállom, mert rengeteg hasonló rendelésem volt már (30 felett biztos) és soha nem kellett pluszt fizetnem érte.

(#66045) herrká


herrká
senior tag

Beírom ide is, hátha jobban pörög mint a másik fórum...

Sziasztok!

Valaki segítsen már! Egy hete, életemben először, rendeltem az ebay-ről egy akku készletet, töltővel. Ingyenes szállítás volt feltüntetve. Angolul nem tudok, de feltűnt, hogy semmi nem jelenik meg, a várható szállítási időpontról. De a számlámról még a rendeléskor le lett emelve a pénz... Ma megdöbbenve látom, hogy az eladó nem szállít Magyarországra! Mi van ilyenkor? Hogy kapom vissza a pénzem? Valaki segítsen már, hogy mit tegyek? Lehetőleg alaposan, mert mint írtam, angol tudásom 0!

Köszönöm előre is!

(#66046) V/ válasza VinoRosso (#66044) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy mit olvasol, a Vámkódex és a törvénye azt tartalmazza amit írtam. EU-n kívülről jövő kereskedelmi termék, amiért fizetett az illető, akkor 22 € a vámmentes határ
Ez hülyeség: Vagyis ha nincs számla és garancialevél mellékelve akkor 45 euró alatt nem kell érte fizetni semmit.
Az eBay-n arásítok túlnyomó része nem ad ilyen papírokat.
De segíthet elolvasod azokat jogszabályi helyeket amelyek a 2017 évre vonatkozó vám értékhatároknál van le írva.
Szerencséd volt vagy EU-n belül vásároltál ha nem kellett fizetned.
És frissítsd az ismereteidet a Posta Vámos oldalán ez az érvényes tájékoztató

[ Szerkesztve ]

(#66047) Sinisi válasza V/ (#66043) üzenetére


Sinisi
senior tag

:R

(#66048) VinoRosso válasza V/ (#66046) üzenetére


VinoRosso
veterán

Ázsiából jött minden. Ezentúl akkor majd ráiratom, hogy gift.

(#66049) dugynok válasza VinoRosso (#66048) üzenetére


dugynok
senior tag

Sokat nem ér....

(#66050) V/ válasza herrká (#66045) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay vásárlási történetben mi látható a vásárlásnál? Ha nem szállít Magyarországra, akkor ki sem lehet fizetni.
A banki történetben már látható a tényleges levonásról a tételsor?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.