Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72001) Soma01 válasza Soma01 (#71999) üzenetére


Soma01
veterán

Na, most állítottam át "Bill me in the currency listed on the seller's invoice"-ra. Ugye ezen kell lennie?

(#72002) V/ válasza Soma01 (#71999) üzenetére


V/
Topikgazda

Itt is benne van az Összefoglalóban: 14. Konverzió beállítás bankkártyához, hogy ne a PayPal árfolyam legyen használva

(#72003) V/ válasza Soma01 (#72001) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen.

(#72004) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

Lenne egy olyan kérdésem, szeretnék EU raktárból venni egy nagyobb értékű dolgot, kb. 50 ezer.
Lehet bankkártyával meg paypallal is fizetni.
Inkább PP fizessem ki mert akkor van a PP által vmi védelmem gondolom.

Gondolok arra ha az eladó nem azt küldi ami a képen van, vagy ha hiányzik vmi.

風林火山

(#72005) V/ válasza Shingen (#72004) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha van PayPal fiókod akkor inkább azzal, bár mindkét fizetési mód esetében az eBay védelem rendelkezésedre áll, a PayPal csak egy + biztosíték lenne.

(#72006) Shingen válasza V/ (#72005) üzenetére


Shingen
addikt

Bocs, hogy ide írtam, de ez nem ebayes rendelés lenne.
Akkor PP fizessem, ezek szerint egyértelmű.

風林火山

(#72007) MrChris


MrChris
nagyúr

Ha egy németországi eladó csak Németországba postáz azzal lehet valamit kezdeni? Most nincs németországi ismerősöm aki tovább tudná hozni.

(#72008) V/ válasza MrChris (#72007) üzenetére


V/
Topikgazda

Én megszoktam kérdezni és súlytól függően megírom hogy DHL ennyiért hozná el, amit természetesen kifizetek. Legtöbbje belegyezik.
Ezek a mostani árak:

(#72009) ot93


ot93
senior tag

Üdv, van egy csomagom, amit dec. 21-én rendeltem és 23-án adtak fel...
Na most ez azóta nem jött meg, ami 36 nap már. Az Estimated delivery-nél jan. 31 az utolsó nap, addig nem reklamálhatok, ugye? viszont a 30 nap letelt, ami után úgytudom lehet reklamálni. Vagy utóbbit rosszul tudom? :)

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#72010) somnia válasza ot93 (#72009) üzenetére


somnia
őstag

...rosszul tudod....30 nap után akkor lehet reklamálni ha nincs estimated delivery....

(#72011) ot93 válasza somnia (#72010) üzenetére


ot93
senior tag

ja, így már értem. akkor magyarul jan. 31-én reklamálhatok.

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#72012) darvinya


darvinya
titán

Még várjak most szerdáig, ha Est. delivery:
Jan 18, 2018?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72013) V/ válasza darvinya (#72012) üzenetére


V/
Topikgazda

Igen, megint van valami lassulás a Nemzetközi Központban.

(#72014) V/ válasza ot93 (#72011) üzenetére


V/
Topikgazda

Adjál rá még 7-10 napot nyugodtan.

(#72015) ot93 válasza V/ (#72014) üzenetére


ot93
senior tag

okés. És amúgy van valami határidó, hogy meddig lehet reklamálni? (mert ugye örökké nem lehet ha mégsem jön meg.)
mert az összefoglalóban azt láttam, hogy ha nincs est. delivery, akkor a 30. naptól még 30 nap, de ha van, akkor az utolsó naptól 30nap? :)

[ Szerkesztve ]

Eladó: Sony HDR-AS20 akciókamera - 10k

(#72016) V/ válasza ot93 (#72015) üzenetére


V/
Topikgazda

Valójában minden le van írva az Összefoglalóban az is, hogy miként kell csinálni, de a te vásárlásodra ez vonatkozik: Case-t a legkésőbbi becsült - Estimated Delivery dátumtól vagy a megérkezéstől számított 30 napon belül tudsz nyitni.......
Tehát neked január 31-től számított 30 napon belül lehet. Február 2 a vége.

[ Szerkesztve ]

(#72017) darvinya válasza V/ (#72013) üzenetére


darvinya
titán

Csak az a fura, hogy ez 3 tételt vettem legelőször (amióta magam intézem), és ezek nem jöttek meg, azutáni 10 tétel megjött.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72018) V/ válasza darvinya (#72017) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem igazán tudni, hogy mi mikor érkezik meg, az biztos ha Sanghajból (Pudong a reptér) küldik ide, akkor legtöbb esetben nagyon lassú.
Némelyik szállító rugalmasan könyveli a nyomkövetési bejegyzéseket, a mi Nemzetközi Kicserélő Központunkban akár 1 hétig rá sem néznek, az országon belül is lehet 4 nap a kézbesítés.
Az eladók leigénylik a nyomkövetési számot, de lehet egy hét is mire elindul a csomag.
Az is biztos, ha a drága futáros szállítást vesszük igénybe, akkor azok tartják a vállalási időt.

(#72019) darvinya válasza V/ (#72018) üzenetére


darvinya
titán

Köszönöm, s remélem ez van.
Sajnos ezt csak ott kapható, itthon nincs. :(((

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72020) #54715584


#54715584
törölt tag

Sziasztok,

Találtam egy olcsó vga-t, a leírásában láttam, hogy vannak más típusok is. Írtam az eladónak, azt írja, hogy jelenleg kifutott a hirdetési helyekből, viszont el tudja adni ebayen kívül is paypal fizetéssel. 2 aktív hirdetése van és 268 csak pozitív értékelése.
Érdemes lehet vele foglalkozni vagy ez átverés lehet, esetleg várjam meg hátha kilistázza? Tudom kevés az infó és ennyiből nem biztos, hogy meg lehet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#72021) V/ válasza #54715584 (#72020) üzenetére


V/
Topikgazda

el tudja adni ebayen kívül is paypal fizetéssel. Igen és még ott is fizesd meg a jutalékátm mert azt a 15%-ot nem építette be az eladási árban és etetni kell a gyerekeket, meg a nagymamát stb....
Nálam ez egyszerű képlet, nem vásárolok tőle, mert nekem miért kellene a szerződési feltételeket megszegnem és természetesen jelzem az eBay-nek a szabályszegési ajánlatot.
Ha vásárlás ellenértékeként megy, a PayPalon is van védelem, de "barátilag" is kérheti a küldést, akkor meg már nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72022) #54715584 válasza V/ (#72021) üzenetére


#54715584
törölt tag

Értem, köszönöm. Az alacsony ár nagyon csábító volt, ilyenkor kevésbé vagyok óvatos. :B

(#72023) sharkypeti


sharkypeti
aktív tag

A német Ebay-en megtörtént az első vásárlásom. Nem kicsi összeget perkáltam ki egy telefonért, ezért meglehetősen izgatott vagyok. Eladó: price-guard. Péntek délután fizettem PayPal, ez a megjegyzés van a rendelésemnél:
Lieferung ca. Do, 01. Feb - Fr, 02. Feb
Ekkor fogom megkapni? Vagy majd kb ekkor fogják elindítani? A szállítás opciói: DHL, GLS, DPD.
A kifejezés magyarra fordítva ugye szállítást jelent, de persze nem mindegy, hogy ez a feladást vagy a kézbesítést akarja jelenteni. Gondolom ti azért jártasabbak vagytok.
(Amúgy még eddig meg se mozdult, csak annyi látszik, hogy kifizettem a terméket.)

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#72024) V/ válasza sharkypeti (#72023) üzenetére


V/
Topikgazda

A várható érkezés becsült ideje, statisztika. ca.
A szállításnál mit fizettél ki a 3 közül? Az fogja hozni. De amikor feladják lesz egy Sendungsnummer számod és abból kiderül, hogy kiszállítja.
Kapni fogsz egy e-mailt is ha el lesz küldve, a négy ikon közül a 2. a szürkéről feketére vált.

Sajnos a német eBay felületen nem látható a vállalt postára adási idő, a Lieferung időtartam alatt, de ha a COM oldalon lépsz be, akkor látni fogod a Seller ships within X days after..... szöveget.

[ Szerkesztve ]

(#72025) NorbertoEco válasza tbalint3 (#71873) üzenetére


NorbertoEco
tag

Köszönöm az infókat azért van sok dolog amire kell figyelni. Először próbálok olyan dolgokat eladni amik beleférnek egy postakész borítékba (pontosabban a borítékon belül egy kis doboz és abba bele a cuccot).
Ha esetleg ebbe mégsem férne bele akkor fel lehet adni úgy külföldre csomagot mint anno itthon hogy kis dobozba az eladni kívánt termék és nem szabványos levélként feladni? Tudom, hogy itt 2 kiló a max határ. Valamint gondolom buborékos borítékban is fel lehet adni ez rám van bízva hogy miben adom fel ugye?

Még egy olyan kérdésem lenne, hogy hol érdemes feltenni hirdetéseket? Az angol ebay-en vagy inkább a német ebay vagy az USA ebay-en? Nekem anno az angolt javasolták, de olvastam már ellenpéldákat is. Szóval ti melyik ebay-on szoktatok hirdetni?

Gondolom rájöttetek, hogy elég kezdő sőt inkább amatőr vagyok ebben az ebay eladás világában (venni számtalanszor vettem), de nagyon kíváncsi vagyok hogy mit lehet eladni a "nagyvilágban". Mire van igény és kinek mit érnek meg azok a dolgok amik adott esetben alig keresett vagy nincs nagyon piaca.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

(#72026) V/ válasza NorbertoEco (#72025) üzenetére


V/
Topikgazda

Röviden ezt a postakész dolgot felejtsd el külföldreahhoz hogy biztosítva legyen kell az ajánlott. Az Európa elsőbbségi közepes az 940 Ft + az ajánlott 915 Ft, ez már akkor 1855 Ft.
Nem tudom hogy 250 g-nyi dolgot bele tudsz-e biztonságosan zsúfolni, de a dobozos levélküldemény ennyi súlynál 2385 Ft, nem sokat spórolsz meg, egyébként is a vevőd fizeti, akinek 1,7 €-val több a posta költsége, ami nem igazán vágja földhöz őket és biztonságosabb a szállítás.
Az Összefoglalóban szándékosan nem írtam be ezt a postakész csodát.
Legegyszerűbb ott feladni a hirdetést, ahol regisztráltál, de tökmindegy, hogy melyik. A német nehézkes, de ha tudsz németül akkor nem lesz gond. Ahol valamennyire ismered a nyelvet.
Ha van opció hogy más oldalon is megjelenjen akkor azt beállítod és kész.

Minden eladó és eladható, ha megtalálja a termékedet a megfelelő érdeklődési körű vevő.
No ez a kereskedelem örök talánya: Mire van igény és kinek mit érnek meg azok a dolgok amik adott esetben alig keresett vagy nincs nagyon piaca.
Erre én nem tudok válaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#72027) sharkypeti válasza V/ (#72024) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Köszi a választ! Kifizettem a 14.90 EUR szállítási díjat, de azt csak az eladó honlapjáról tudom, hogy kikkel szoktak szállíttatni. (DHL, GLS, DPD). Most kaptam egy 21 számjegyű sendungsnummert, csak számok vannak benne, betűk nélkül. Egyelőre egyik futárcég nyomkövetési rendszere se ismeri a számsort.

OnePlus 12

(#72028) V/ válasza sharkypeti (#72027) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de az eBay-n mi volt a szállítási módnak az összegnél beírva? A 14,9 az DHL postára utal, nem futáros szállításra. Bár az sincs kizárva.
Jellemzően leigénylik a szállítást, ekkor lesz azonosító, de konkrétan pár nap mire valójában a szállítócéghez kerül a csomag és lesz valami változás a nyomkövetésnél.

[ Szerkesztve ]

(#72029) atua válasza V/ (#72026) üzenetére


atua
aktív tag

A postakészt is küldheted ajánlva, csak ezért nem kell elfelejteni.
Illetve nem mondom, hogy mindig, de bizonyos esetekben tökéletes megoldás a postakész.

(#72030) L.Szabi


L.Szabi
tag

Első rendelésem ebay-ről. UK-ból rendeltem 24.-én fel is adták(shipped), azóta a követésnél a "✓ Shipping info received" zöld. Gondolom az "in transit" az a szállítás alatt ez viszont szürke. Normális, hogy ennyi ideje nem történt semmi?

A pisztácia kifogyott.

(#72031) V/ válasza atua (#72029) üzenetére


V/
Topikgazda

Szerintem írtam. Az Európa elsőbbségi közepes az 940 Ft + az ajánlott 915 Ft, ez már akkor 1855 Ft.
Attól függ hogy mit teszel bele.
Ezekkel úgy "bánnak" mint egy levéllel és nincs tartása a boríték külső részének, könnyen kiszakad.

(#72032) V/ válasza L.Szabi (#72030) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem GSP-s szállítás?

(#72033) L.Szabi válasza V/ (#72032) üzenetére


L.Szabi
tag

Royal mail

A pisztácia kifogyott.

(#72034) V/ válasza L.Szabi (#72033) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem Rx999999999UK a szám akkor nem lesz változás valójában, a csomag ikont meg az eladónak kellene bekattintani.
Kérdezz rá, de szerintem elfelejtette.

(#72035) L.Szabi válasza V/ (#72034) üzenetére


L.Szabi
tag

Egyébként pozitívot is adott és írta, hogy feladta, szóval ezt a hetet még kivárom és aztán írok az eladónak. Egyébként postától kell e-mailt kapjak, ha átvették vagy majd hívnak?

A pisztácia kifogyott.

(#72036) sharkypeti válasza V/ (#72028) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Ez van szállítási infónak kiírva: EUR 14,90, Ungarn, Standardversand (Standard Int'l Versand)
Ebben az esetben milyen opciók vannak a kézbesítésre magyarhonban? Futárcég okés, a postának viszont annyira nem lelkendeznék.

OnePlus 12

(#72037) V/ válasza L.Szabi (#72035) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha nem GSP-s nem kapsz értesítést senkitől., majd egyszer viszi a postás.

(#72038) V/ válasza sharkypeti (#72036) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a Magyar Posta kézbesítés lesz.

[ Szerkesztve ]

(#72039) L.Szabi válasza V/ (#72037) üzenetére


L.Szabi
tag

Rendben, köszi, akkor várok türelmesen! :)

A pisztácia kifogyott.

(#72040) sharkypeti válasza V/ (#72038) üzenetére


sharkypeti
aktív tag

Hát, ez nem jó hír. Örülhetek, ha egyáltalán megkapom a csomagot.
Mindenesetre köszönöm a segítségedet!

[ Szerkesztve ]

OnePlus 12

(#72041) V/ válasza sharkypeti (#72040) üzenetére


V/
Topikgazda

Már miért? Nem olyan rossz az elvesztési arányuk, inkább lassúak szoktak néha lenni.

(#72042) Fehercsoki


Fehercsoki
aktív tag

Feladtak nekem egy csomagot, amit Hollandiából a DHL szállít, a DHL oldalán azonban a csomagkövetésnél az ékezetes karakterek helyett egy A betű és egy space szerepel (azaz "A "), például a keresztnevem "Máté" helyett "MA TA ", a DHL oldala nem tudja rendesen megjeleníteni, vagy lehetséges hogy alapból így címezték meg a csomagot? (eddig is mindig ékezetes karaktereket használtam, paypalon is minden ékezettel van megadva, és a paypalos shipping addresst használta az oldaluk rendelésnél, viszont eddig még nem volt gondom ezzel) Ha ez gond, akkor mit tehetek?

[ Szerkesztve ]

(#72043) V/ válasza Fehercsoki (#72042) üzenetére


V/
Topikgazda

És ez miért gond? Az számít ami a csomagcímkén van, nem az amit a nyomkövetésnél olvasol.
Esetleg rossz a karakterkód megjelenítés (Unicode, UTF)
Nem kell ezzel semmit sem kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#72044) Fehercsoki válasza V/ (#72043) üzenetére


Fehercsoki
aktív tag

Én nem tudom, hogy ez gond-e, azért kérdeztem. Mert hát lehetséges, hogy a DHL oldala nem tudja megjeleníteni, de akár az is, hogy így címezték meg, DHL-el még sosem küldtek nekem semmit ezért nincs vele tapasztalatom. Köszönöm a választ, akkor nem foglalkozok vele.

(#72045) totyak


totyak
aktív tag

Üdv. Van egy csomagom, ami nem érkezett meg. Az utolsó érkezési napnak Január 18-at írja az oldal. Vártam még 1 hetet, aztán írtam az eladónak, hogy mi a gondom. Azt írta felveszi a kapcsolatot a brit postával, e-mailben. Jól van, gondoltam, bár nem tudom miért mailben, de akkor majd csak mondanak neki valamit. Ma írta, hogy kapott egy ügyfélszolgálati telefonszámot (gondolom a mailjére válaszként), felhívja őket holnap. Következő biztos az lesz, hogy bemegy személyesen, úgy érdeklődik. (Persze ez lehet, hogy csak én rosszindulatom)

Nem igazán tudom eldönteni, hogy tényleg segíteni akar, vagy csak az időt húzza. A helyzet ugyanis az, hogy nemzetközi standard levélként adta fel, mutatja az eBay, és ezután szerintem hiába érdeklődik, nem tudják majd megmondani hol van.

Én ha így járok, hogy a feladott pakk nem ér oda, rögtön a postára megyek, minimum egy panaszkönyvet elkérek.

Szerintetek?

(#72046) V/ válasza totyak (#72045) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudnak neki információt adni, így nem érdemes várnod. 14-16 napon belül itt kell lenni a normál levélnek is.

(#72047) totyak válasza V/ (#72046) üzenetére


totyak
aktív tag

Gyanítottam, hogy ezt a választ kapom, köszönöm. Egyébként normálisnak tűnt, rögtön felajánlotta, ha nem sikerül előkeríteni, visszaadja az árát, csak nekem úgy tűnik, hogy kicsit időhúzásra játszik. Követelőzni nem szeretek, tehát azt nem írom neki, hogy most azonnal adja a pénzemet, de még ezt a hetet kivárom és hétvégén megírom neki, hogy ne haragudjon, de muszáj vagyok case-t nyitni. Szerintem elég korrekt vagyok így.

(#72048) darvinya válasza darvinya (#72019) üzenetére


darvinya
titán

A tételből 1 megjött, 2 nem.
Írtam eladóknak, viszont listámból törlődött.

Lejárt a hirdetés amiatt törölték?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#72049) V/ válasza darvinya (#72048) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem a vásárlási lista 60 napos megjelenítés idejét lépte át a vásárlás napjától számítva?
A Resolution Center-n keresztül sem látod?

(#72050) darvinya válasza V/ (#72049) üzenetére


darvinya
titán

Nov. 30-án vettem, s akkor valószínű az lesz.

Resolution Center ezt merre találom?

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.