Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#32001) totyak válasza kirkri (#32000) üzenetére


totyak
aktív tag

OK, hát akkor azt hiszem ebbe beletörődök. Köszönöm a tanácsot, úgy gondolom ez tanulságos lecke volt. Saját kárán tanul az ember.

(#32008) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Lapozzunk!

⭐ Stella

(#32009) bul07


bul07
nagyúr

Merjek egyszerre két pendrive-ot rendelni , félek hogy a hiányos csomagolás miatt elveszik a küldemény , és ha oda akkor mindkettő oda
De ha pár nap különbséggel külön külön rendelem meg akkor még ha az egyik el is vész a másik megjöhet
Egy olyat rendelek ami már megjött meg egy TRANSCEND 760-ast

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32010) GeoPhoto válasza attiati (#31996) üzenetére


GeoPhoto
tag

1. Szerintem pp konvertál, ha más a valutanem. Ha esetleg az eladónak jó a dollár akkor elméletben kérhetsz másra számlát, de szerintem nem éri meg a macerát.
2. Hacsak nem az évszázad üzlete én nem vennék használt laptopot. Nagyon kivételes esetben egy világgaranciás márkás cuccot féláron, de arra kicsi az esély, mert a posta is drága.
3. Mindkettôre igen. A származási országra tényeg muszáj figyelni, hiszen a kínaiak mindenhol ott vannak :)

(#32011) faresz5 válasza bul07 (#32009) üzenetére


faresz5
senior tag

merj nyugodtan nem lesz gond ha mégis lenne kártalanít.

(#32012) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Az első hozzászólásban nem találtam infót: próbáltam eladni ebayen, sikertelenül. A magyaron nincs eladás gomb. (Miaf...?)
A németen és az angolon (.de és .co.uk) pedig akármit választottam ki a szállításnál, mindig nyivákolt, hogy válasszak ki belföldi szállítási opciót. Ha olyat választottam ki, akkor is.

Bárkinek bármi tippje?
Láttam már itthonról meghirdetett cuccot ebayen, tehát valahogy biztos megoldható.

Same rules apply!

(#32013) Zirowe


Zirowe
nagyúr

sziasztok, at nem vett ebay csomag (kinai/hong kongi) mennyi ideig tarolja a posta?
sima levelszekrenybe dobos (ami nem fert be) es trackinges is erdekelne (ha esetleg nem ugyanannyi ido lenne rajuk).

10 napra emlkeszem, de most nincs nalam oan kis ertesito.

csak mert ma elutazunk, nem lesz otthon senki, es leghamarabb juni 11en leszunk otton (maival egyutt 9.napon tudnam atvenni).

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#32014) atesss válasza Hintalow (#31968) üzenetére


atesss
addikt

Ok, köszönöm az infót ! :R

(#32015) W1


W1
senior tag

Sziasztok!
Tudom nem feltétlen ide kapcsolódik, de PayPal.
Google AdSensetől utaltathatok PayPal-ra? Ha igen, akkor az ehhez kapcsolódó IBAN és BIC számot hol találom?

(#32016) kirkri válasza W1 (#32015) üzenetére


kirkri
addikt

Van PayPal topik, inkább ott tedd fel a kérdésed.

(#32013) Edenyke: Két megőrzési idő is szerepel a lapon, az egyik tuti 10 napos. A postának van információs száma, kérdezd meg inkább, az a biztos.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#32017) Hintalow válasza W1 (#32015) üzenetére


Hintalow
senior tag

Noha nem ismerem az adsense-t, valószinűleg nem a válasz, ugyanis az iban az nemzetközi bankszámlaszám, a bic pedig bankazonosító, a paypalnak pedig semmi ilyesmije nincs, mert nem bank. (vagyis nem a szó szoros értelmében, de ebbe ne menjün bele)
ha ilyen adatokat kér, akkor csak normál bankszámlára lehet kiszedni a pénzt

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32018) dvdbackuper válasza W1 (#32015) üzenetére


dvdbackuper
őstag

van paypal-en egy számlaszámod, sztem simán arra utalhatod

(#32019) evko


evko
aktív tag

Sziasztok!

Ez nem ebay, de talán valaki tud segíteni.
Van egy "korrekt" üzlettársam, aki USA-ból szokott nekem csomagot küldeni.
Lényeg a lényeg. Ugye van tracking number.
Elküldi nekem a tracking numbert, de csak kb 3-5 nappal később kezd el "működni" a tracking, akkor azt írja, hogy feladva postára és ott is áll a postán abban a pillanatban, de onnan kezdve már frissül naponta.
Ez minden alkalommal így van, amikor ő azt mondja, postára adta, onnan kezdve 1 hét kb, mire elkezd működni a tracking és 8-10 napra rá már itt is a csomag.
Na most, én kérdeztem tőle, hogy mi a f*sz van, bárhonnan rendelek, de teljesen mindegy, hogy kína, usa vagy akármi, mindig max másnap megy a tracking number...
ERRE Ő... Mert ő neten adja fel.. És ennek bizony ennyi az átfutási ideje...
A kérdés, hogy ez valóban lehetséges, vagy teljesen hülyének néz?
Véleményem szerint nem lehetséges, de nem tudhatom biztosra.
Mindenesetre ha kínából rendelek valamit (legutóbb egy érintő panelt), az 10-13 napon belül itt van. Na de nem 7 nap múlva működik a tracking és rá 13nap, hanem simán a fizetéstől 10-13 nap múlva itt a cucc.
Ehhez képest a korrekt üzlettársam ha küld valamit, akkor örülök, ha 5 nap után a trackingon azt látom, feladva..
Ja, rendeltem már mástól is, de az USA-USA volt. Fizetéstől számítva 2-3 napon belül ott volt a cucc. De ez volt a maximum.

Kíváncsian várom valaki válaszát, aki szakértője ennek, de legalább tudja, hogy mennek ezek a dolgok.

Üdv mindenkinek!

--- 2013...Ha valaki valami jó bizniszt tud, írjon rám mindenképp!!! ---

(#32020) randras válasza evko (#32019) üzenetére


randras
veterán

Interneten előjegyzést tud feladni a csomagra, talán ez a legjobb szó rá. Legalább annyira lehet igaz, mint amennyire nem, mert ha elküldi elektronikus úton, hogy lesz egy ilyen súlyú és méretű csomag, akkor megkapja a trackinget, de még nem él. Az, hogy a csomag ténylegesen mikor kerül feladásra, viszont függhet tőle is, de a fuvarcégtől is.

Ugyanis ha a csomagot ő viszi el felvevőhelyre az előjegyzés után, akkor azért is tarthat egy hétig, mire életbe lép a tracking, mert addig baszott levinni, de ha nála veszik fel a csomagot házhoz menő szolgáltatás keretében, az már lehet a szállító cég sara is. Ha nagyüzemben adogat fel, valószínűleg a saját munkáját könnyíti, hogy összevár X feladandó csomagot, és utána hív futárt, vagy viszi el valahova, mert mindkét esetben kevesebbe kerül neki, első esetben pénzben, második esetben időben.

(#32021) radi8tor válasza evko (#32019) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen ez így működik USA-ban. Van egy program rá, vannak forma nyomtatványok (matricás) és amikor leméri a csomag súlyát, kikattogtatja mivel adja fel, akkor kap egy tracking számot, amit ráragaszt a csomagra is.
Ezt küldi el neked USPS mivel az emailcímedet is megadja ott nekik.
Ekkor még semmi nem történt a csomaggal csak regisztrálták a rendszerben. (electronic shipping info received)
Ez után vagy feladja a postahivatalban vagy érte jön a postás házhoz. Ez után indul csak el a csomag hozzád. Szóval simán lehet, hogy 1 hétig áll az előszobájában a csomagod.

⭐ Stella

(#32022) Hintalow


Hintalow
senior tag

Ilyen itthon is van, évekkel ezelött egy garanciaszervízben dolgoztam fuvarszervezőként (is) ott is volt egy program amit a futárcég biztosított számunkra, szépen felvittem az adatokat a programba, ami összeköttetésben volt a fuvarcéggel, majd kinyomtattam etikettre a kódokat, aztán hívtam a futárt, ha elég csomag összejött.
Ergó a szállítási kód azonnal bekerült a rendszerbe, de lehet, hogy csak 1-2 nap múlva indult útnak.

[ Szerkesztve ]

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#32023) tamas1985


tamas1985
aktív tag

A következőben kéne egy kis segítség:
kerékpárra akarok prizmát venni az ebayen, de az istenért sem találok normális árba, egyet találtam: [link], de ennek is magasabb már az ára
esetleg valami tipp hogy hogyan kéne keresni?

(#32024) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!

Lett egy kis problémám az egyik eBay-es vásárlásomnál. Rendeletem egy fejlámpát, de sajnos nem a meghirdetett foncsorral küldték. (Foncsor az a tükröződő felület a led előtt). Létezik sima és narancshéjú foncsor: [link]
Néhány dollárt akarnék visszatéríttetni, de nem tudok angolul. :B Ezt le tudnátok nekem fordítani?:

"Kedves [eladó]!

Megkaptam a lámpát, de sajnos a foncsora(*1) sima(*2): (*3).
Ezzel szemben a terméklapon a lámpáról készített közeli fotón jól látszik, hogy az általad hirdetett foncsor narancshéj(*4), amit itt lehet külön vásárolni (*5), ára x dollár.

Üdvözlettel:.... "

*1: [angolul: reflector(?)]
*2: [angolul: smooth (SMO)]
*3: [ide illesztem a lámpáról készített fotómat]
*4: [angolul: orange peel (OP)]
*5: [belinkelem pontosan hol]

[ Szerkesztve ]

(#32025) peter889 válasza peter889 (#32024) üzenetére


peter889
őstag

Szóval azt várnám, hogy utalja vissza a durván 4 dollárt, a narancshéjú foncsor árát.

(#32023) tamas1985

Én a helyedben Cateye prizmát keresnék olyanokból. Én is Ceteye-t vettem, Magyarországon, és ha jól emlékszem 250 Ft-ba került darabja. De nem tudom, az ebay-en hogyan lenne érdeme keresni.

[ Szerkesztve ]

(#32026) EQMontoya válasza EQMontoya (#32012) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bárkinek bármi erre, illetve tudtok-e valakit, aki adott már el ebayen, stb?

Same rules apply!

(#32027) pepe091 válasza peter889 (#32024) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

(#32028) totyak


totyak
aktív tag

Valaki tudna segíteni egy hosszabb eBay levél értelmezésében (PÜ-ben elküldöm, ha valaki jelzi, hogy segít)? Még mindig a tegnapi problémámmal küzdök, de egyrészt nem akarok ilyen hosszú levelet ide bemásolni, másrészt pedig nem szeretnék megint feszültséget gerjeszteni az ügyemmel.

Tehát, ha valaki jól érti az angol és segítene, az kérem jelezze. Köszönöm

(#32029) peter889 válasza pepe091 (#32027) üzenetére


peter889
őstag

Tudom, oda tettem fel a kérdésem, de már 2 napja nem válaszoltak :U :
[link]

Kicsit tudok angolul :) : olvasni tudok (googlefordítóval :) ) csak írni nem.

[ Szerkesztve ]

(#32030) bul07 válasza tamas1985 (#32023) üzenetére


bul07
nagyúr

Tessék pát prizma vagy fényvisszaverő csík
[link] [link] [link]
[link] [link]

De keres magadnak [link]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32031) peter889 válasza tamas1985 (#32023) üzenetére


peter889
őstag

Kerestem, de nem találok Cateye prizmát normális áron az Ebay-en.

(#32032) faresz5 válasza totyak (#32028) üzenetére


faresz5
senior tag

[link]

ide bemásolhatod a levelet és a ki tud segít neked.

(#32033) totyak válasza faresz5 (#32032) üzenetére


totyak
aktív tag

Köszönöm, de egyszerűbb itt a PH-n megoldani.
Egyébként ez az oldal angolnak tűnik, hogyan tudnának itt magyarul segíteni?

(#32034) faresz5 válasza totyak (#32033) üzenetére


faresz5
senior tag

ez egy "internetes vágólap", bemásolod a szöveget és mások a linken eltudják olvasni a szöveged.
(evidens,hogy a kapott linket megkel osztanod azzal akitől segítséget kérsz.)
Sokan használhatnák ezt a lehetőséget a fórum teleszemetelése helyett.

[ Szerkesztve ]

(#32035) totyak válasza faresz5 (#32034) üzenetére


totyak
aktív tag

Értem, hát én nem ismertem ezt a dolgot.

(#32036) GeoPhoto válasza Zirowe (#32013) üzenetére


GeoPhoto
tag

Trackingos csomagra betelefonálhatsz a postára, hogy tartsák bent, mész érte, nekem 1x kellett ilyen nagyon rendesek voltak. Sima levélre nem tudom müködik-e, de meg lehet próbálni.

(#32037) tamas1985 válasza bul07 (#32030) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Köszi, csak az a baj hogy amit küldtél azok közül egyik sem olyan amit szeretnék. A boltban van 180Ft ért valahol az ebayen is kéne lennie csak nem tudom hogyan kéne még rákeresni.

(#32038) kacsip


kacsip
tag

Sziasztok,

Tudtok olyan elektronikai -onilne- üzletet ajánlani az USA-ban, mint itthon a Mediamarkt, Edigital? (ne Amazont)

[ Szerkesztve ]

(#32039) havri1


havri1
félisten

TRANSCEND JETFLASH 760 USB 3.0 16GB 16G 16 G GB USB FLASH DRIVE LIFE TIME WARRAN

Ez mitől lett több mint a duplája?
Én megrendeltem, de akkor még csak 12.49$ volt..
Szerk.: Remélem megérkezik..mert ~3k -ért elég jó vételnek tűnt. (Elvileg úton van...)

[ Szerkesztve ]

havri

(#32040) radi8tor válasza havri1 (#32039) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet az volt a beetetés. :U

⭐ Stella

(#32041) havri1


havri1
félisten

Lejárt már a szerkesztés.
Van még 1 termék, ami fura:

( A felső, a kártyaolvasó ) május 31-én fizettem ki, de még nem adta fel, se email, se itt nem jelzi. Ez gáz?

[ Szerkesztve ]

havri

(#32042) Zewa válasza havri1 (#32041) üzenetére


Zewa
senior tag

Nem tudom mi a teendő de nekem is volt már ilyen hogy 6-7 nap után adták fel.
Nézd meg nem-e ment véletlenül szabira. ;)

ps.: Rossz látni hogy nem adták fel de szerintem a többiek nagy részét sem adják fel aznap, szerintem megvárják hogy több darab összejöjjön. Az a termék amit 6 nappal később adtak fel, teljesen vállalható 2 hét alatt ért hozzám.

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#32043) TaaT válasza havri1 (#32039) üzenetére


TaaT
veterán

na bakker :W :W :W

Give them hell Ukraine!

(#32044) radi8tor válasza havri1 (#32041) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem minden eladó jelöli be a postázást. Ha nincs tracking szám, akkor gyakorlatilag felesleges, úgyis csak akkor jut a pénzéhez, ha értékelted.

⭐ Stella

(#32045) netseft válasza havri1 (#32039) üzenetére


netseft
aktív tag

Gyakran szokták így megoldani az ideiglenes készlethiányt is. Drágán senki sem vásárol, ezért nem kell érvényteleníteni a hirdetést.

Eladó termékeim: https://tinyurl.com/sefteles

(#32046) havri1


havri1
félisten

Köszi az infókat!
Feladás miatt az az 1$ miatt nem aggódom, majd lesz ahogy lesz:)
A készlethiány logikus, lehet az van, mert mind2 fajta amiket árul, sokkal drágább lett.

havri

(#32047) bul07 válasza havri1 (#32039) üzenetére


bul07
nagyúr

Én még tegnap rendeltem belőle
Szerintem átmeneti készlethiány, és így nem kell hogy zája a hirdetést hanem felemeli jól az árat hogy senki ne vegyen belőlle
Ha megnézed május 23-29 közzöt egyet se addot ell mert akkor is meg volt emelve az ára, várni kell és újra csökkenteni fogja majd az árat

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#32048) lajo


lajo
senior tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyi az esélye, hogy Los Angeles-ből, UPS Worldwide ExpeditedSM-del feladva egy boritéknyi csomag megérkezik jövő hét szerdáig, ha most kifizetem?

Gondolom a Standard Int'l Postage UK-ból esélyesebb.

(#32049) NY_A válasza lajo (#32048) üzenetére


NY_A
őstag

Nekem USA-ból 6 nap alatt érkezett meg cucc.

(#32050) tamas1985 válasza lajo (#32048) üzenetére


tamas1985
aktív tag

Hát nagy összegű fogadást nem tennék rá.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.