Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29001) kirkri válasza jjeahh (#28999) üzenetére


kirkri
addikt

Nekem ugyan még semmimet nem vámolták, így csak mások tapasztalatára hivatkozhatok, de ez nem így működik, ahogy elgondoltad.
Ha a küldeményed megakad a vámon, akkor első körben hoz neked a postás egy nyilatkozatot, amiben nyilatkoznod kell arról, hogy megbízod a postát a vámköteles árú kapcsán az ügyintézéssel. Illetve információt kell szolgáltatni a vámhatóságnak, hogy mennyiért is vásároltad a terméket (postaköltséggel együtt). Ha mindezek megtörténtek, történik a küldeményed vámkezelése. Ha neked a küldeményed a helyi postán van, akkor azt már senki nem fogja vámkezelni, mert kijött a vámról. Inkább azt tudom elképzelni, hogy sérült a csomagolása a küldeménynek esetleg valahol felbontották útközben, ezért be kell menned személyesen, hogy megvizsgáld megvan-e minden a csomagban, mert amennyiben hiányzik, akkor ott rögtön felveszik a jegyzőkönyvet.
Nekem már két ilyen esetem is volt.

Szerk: (#29000) Zozzant: Vagy arra gondoltak inkább, hogy a Royal Mail honlapján nem követhető tovább a küldemény, ami jelen pillanatban is igaz.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29002) jjeahh válasza kirkri (#29001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

kösz szépen :R

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29003) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Jött a mail, hogy a tag beállította a szállítás árát és így azonnal hozzá adódott az árhoz amit paypalon tudtam is fizetni. Már csak el kell küldenie. :))

(#29004) jjeahh válasza kirkri (#29001) üzenetére


jjeahh
nagyúr

na, most kiderült, legalábbis egy ebay fanatikus ismerősöm szerint, hogy itt vámolják... :DDD egyre zavarosabb nekem ez...na meg ő azt alítja, hogyha levélként jött akkor nem kell fizetnem, ha meg nem, akkor viszont fizetnem kell... :U mostmár egyáltalán nem értem...ez így abszolút hüjeségnek tűnik, és nem is hasonlít arra, amit a neten összeolvasgattam a témáról...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29005) szilard28 válasza jjeahh (#29004) üzenetére


szilard28
aktív tag

a vámolásnak semmi köze ahhoz, hogy miként jön.
levélben is lehet egy gyémántgyűrű és a csomagban meg fél tonna sóder.

nyomtasd majd ki a számlát vagy a paypalos fizetési tranzakciót.

(#29006) kirkri válasza jjeahh (#29004) üzenetére


kirkri
addikt

Most nézem csak, hogy a lakhelyed Komarno.
Akkor sztorno az egész, nem tudom Szlovákiában miként történik a vámolás és milyen értékhatárokkal.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29007) jjeahh válasza kirkri (#29006) üzenetére


jjeahh
nagyúr

:D a lakhelyem komarno, és erdélyben tartózkodom jelenleg...bocs, azt hittem, eu-n belül ugyanazok a törvények vonatkoznak erre a témára...amúgy hihetetlen, hogy semmilyen vám-rendelés-tájékoztató jellegű oldalt nem találok az egész neten...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#29008) Flashcash válasza jjeahh (#29004) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Valószínűleg azt akarta mondani az ismerősöd, hogy a vámolás esélye függhet a választott szállítási módtól is.
Minél extrább szállítással érkezik egy ÁFA mentes határt túllépő csomag, annál nagyobb az esélye arra, hogy befut a VÁM-ba és megfogják.

pl. nekem 2-300USD értékű csomagom többször is simán átment a vámon USPS Priority Mail szállítással, míg hasonló értékű csomag Express Mail-el szinte biztosan a vámban köt ki.

Persze a fenti tapasztalat sem garancia semmire, csak az esélyek mások egy First Class Mail - Priority Mail - Express Mail - vagy egy prémium csomagküldő DHL, Fedex, UPS, illetve ennek más országi megfelelőinél a vámba érkezésre. (gondolom, hogy az átnézendő csomagok mennyisége lehet a háttérben, ami egyre csökken a drágább szállítási módok felé haladva)

[ Szerkesztve ]

(#29009) baluka26 válasza Flashcash (#29008) üzenetére


baluka26
veterán

Persze, mivel már express mail ára is simán meghaladja az értéket.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29010) fesii


fesii
aktív tag

Ha a terméket feladja az eladó arrol kapok email-t? Vagy nekem kell zargatnom, hogy ugyan már feladtad-e?
Sima posta kinából (30napos)

(#29011) kirkri válasza fesii (#29010) üzenetére


kirkri
addikt

Kapsz egy automata mailt róla, de ez nem minden esetben fedi a valóságot. Van olyan eladó is aki abban a pillanatban átállítja a csomag státuszát kiszállítottra, amint kifizetted a terméket.

Illetve a My purchase history-ba belépve is láthatod ezt az infót.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29012) dReFiX válasza fesii (#29010) üzenetére


dReFiX
senior tag

Posta is attól függ menyit ül a csomagon az eladó, ha feladja időben akkor 14-19 nap HK.

[ Szerkesztve ]

(#29013) kirkri válasza fesii (#29010) üzenetére


kirkri
addikt

Nem árt azzal is számolnod, hogy az elmúlt két hétben ünnep volt Kínában, ilyenkor elő szokott fordulni némi torlódás a kiszállításoknál, tehát ne ess pánikba, ha kicsit később érkezik meg a csomagod.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29014) Zozzant


Zozzant
addikt

Lezárul a karkötős csaló ügye, hacsak valaki helyben nem hagyja valami szűk sikátorban.... Kínába a magyar posta nem tud küldeni nyomkövetett levelet... vége, Cancel case. Minden rendben van a vásárlásommal, legalábbis a paypal szerint. Viccc.... (If you've resolved this problem, you can cancel this claim anytime.)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29015) kirkri válasza Zozzant (#29014) üzenetére


kirkri
addikt

Akkor továbbra sincs tracking Kínába, ez nem változott az elmúlt hónapokban. :(((
Sajnos ennek a claim-nek valóban itt a vége. :((

21 éve a Prohardveren! ™

(#29016) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#28995) üzenetére


SUPREME7
őstag

Na most már rendben van, Németországba ért a GLS-hez. Elvileg akkor holnap fog ide érni, és szállítják is talán. Remélem telefonon tudom kérni másik címre mert baromi mérges leszek ha nekiállnak ide-oda hurcolni.

(#29017) Zozzant válasza kirkri (#29015) üzenetére


Zozzant
addikt

Mit írt be a cancel után a paypal?:) Hát ehhez csak gratulálni tudok nekik.

"This case has been closed because you reached a resolution with your seller."

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29018) pepe091


pepe091
MODERÁTOR

Ma végre megjött egy 25-én rendelt levelem Indiából. Jolokia magot rendeltem ( Szellem chili :D), 20 magot vettem, ami benne volt egy kis visszazárható zacsiban, összegöngyölve (kb 200 FT-os átmérőjének megfelelő méretű volt így) erre belerakta egy A/4-es borítékba.. :D Lényeg, hogy itt van.

(#29019) kirkri válasza SUPREME7 (#29016) üzenetére


kirkri
addikt

Szólj nekik még időben, ha másik címre kéred a küldeményt. A szállítmányozó cégek ilyen dologban rugalmasak szoktak lenni, ha időben jelzi nekik az ügyfél, hogy máshova kéri a küldeményt. Annak gondolom már nem örülnek, ha a futár már felvette a csomagot és akkor kéri az ügyfél a szállítási cím módosítását.

(#29017) Zozzant: Legalább ők elégedettek voltak az ügyintézéssel. :((

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29020) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Telefonszámot milyen előtaggal adtok meg külföldinek?

Mer kérte a tag én megadtam neki 003630-xxx-xxxx és azt írta nem fogadja el neki. A csomag miatt kell.

+3630-al kell már külföldről hívni?

(#29021) atleticofan


atleticofan
tag

Sziasztok!

Amazon rendeléssel lenne egy kérdésem. (Az amazonos topic eléggé kivan halva azért írok ide)

A postaköltséget hol tudom megnézni hogy pontosan mennyi Magyarországra?
Beteszem kosárba, végig megyek a lépéseken, mikor a szállításhoz érek csak annyit enged kiválasztani hogy Standart és semmi ár.

Valaki tudna segíteni?

(#29022) Tamás88 válasza SzlobiG (#29020) üzenetére


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

+36-os előtaggal kell.

(#29023) SzlobiG válasza Tamás88 (#29022) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor megváltozott, mert régen még 0036 kellett.

Köszi.

(#29025) hun620 válasza SzlobiG (#29023) üzenetére


hun620
aktív tag

Elvileg mindkettő működik, de a +36 rövidebb ;)

>> Galaxy Tab 2 7.0 P3100/P3110 matt/fényes (klasszikus) fólia, Galaxy S WiFi 5.0 fólia >> http://bit.ly/11HvvRU <<

(#29026) kirkri válasza atleticofan (#29021) üzenetére


kirkri
addikt

Még egy lépést nyomj tovább a Pay oldalra. Ott lesz egy olyan, hogy "You can review this order before it's final." annál rányomsz a Continue gombra és megmutatja mennyit kellene fizetni a termékért és a postaköltségért együtt. (Itt már ne nyomj a Place your order gombra, ha nem akarod megvenni!) Sajnos korábban nem mutatja meg a postaköltséget. Egyesével ugyan minden ajánlatnál ki lehet bogarászni, hogy milyen régiókba mennyiért szállít, de az kicsit macerás.

De itt ez nagyon off, így ha kérdésed lenne, akkor inkább privátban! (Bár én is csak a hétvégén regisztráltam még csak be az Amazonra, szóval nincs nagy tapasztalatom :D )

21 éve a Prohardveren! ™

(#29027) kirkri válasza Enszuke (#29024) üzenetére


kirkri
addikt

Mert nem akarja növelni a veszteségét teljesen bizonytalan kimenetelű akciókkal. :N
Az eBay felé azt kell bizonyítani, hogy a terméket visszaküldte. Ha megad egy olyan tracking numbert ami semmilyen rendszerben nem található meg, akkor az nem bizonyíték.

21 éve a Prohardveren! ™

(#29028) szilard28 válasza Zozzant (#29014) üzenetére


szilard28
aktív tag

tegyél feljelentést a rendőrségen.
pénzt nem kapsz vissza, de növeled a gdp-t :)
tanúként meg nevezd meg John Donahoe-t.

(#29030) kirkri válasza Enszuke (#29029) üzenetére


kirkri
addikt

Már hogy lenne? :F
Annak van nyoma, hogy valaki feladott valamit valahová. Ha végig lekövethető lenne a küldemény útja, akkor miért mondja a posta, hogy nincs Kínába nyomonkövetés?

A magyar nyelvű tudakozvánnyal meg nem hiszem, hogy sokat tudna kezdeni az eBay. :(

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29031) randras válasza Zozzant (#29017) üzenetére


randras
veterán

Még a végén a PayPal a hülye.

(#29032) baluka26 válasza randras (#29031) üzenetére


baluka26
veterán

Amúgy ebből kiindulva bárki ki tudja jászani a vásárlóvédelmet.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29033) kirkri válasza baluka26 (#29032) üzenetére


kirkri
addikt

Így van, ez valahol minden esetben egy kicsit lutri. Meg kell próbálni maximálisan körültekintőnek és óvatosnak lenni, illetve bízni a szerencsében. :K
És jóban lenni a postással, aki engedi a borítékot megtapogatni, mielőtt átvenném a küldeményt. :D Persze a kemény doboz esetén ezt buktam. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29034) faresz5 válasza Zozzant (#29014) üzenetére


faresz5
senior tag

Érdekes, én már küldtem nem egy trackinges elsőbbségi ajánlott levelet Kínába,(RCxxxxxxHU tracking numberrel) és szépen láttam is a posta oldalán,hogy átvették a csomagot, a pénzt is visszakaptam.

(#29035) randras válasza baluka26 (#29032) üzenetére


randras
veterán

Nem, szerintem ez olyan, mintha egy védőszemüvegben arccal nekifutnál egy ipari fűrészgépnek. :DDD

Tudtátok, hogy csalás lesz, mégis belementetek. Valamit gondoltam már az elején, hogy lehet, hogy nem lesz olyan egyszerű visszakapnotok a pénzetek, de ki is derült hogy: jobban ki volt ez találva.

Lehet, hogy valamelyikőtök jól is járt ezzel, és később nem fut majd bele egy ilyenbe. :DDD

(#29036) Zozzant válasza randras (#29031) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem hülye, csak olyan biztonságos hogy egyben nem is az.

- letiltott ebay eladó, security üzenet ebay-tól
- nem válaszol a kérdésekre, paypalnak se, nekem se
- karkötő érkezik tőle wifi player helyett
- megad egy TÓ címét a visszaküldéshez

tényleg nem a paypal hülye hanem én... nehogymár kitaláld.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29037) axioma válasza Zozzant (#29036) üzenetére


axioma
veterán

Mar olvasgatom egy ideje, de ez is ebay volt, nem? Nekem ebay reklamaciora visszafizetett a paypal. Igaz, amint jott a level, tettem amit irtak benne. Sot, amikor (hetvegen) vegulis itt a forumban kiderult, hogy ez akar az is lehet hogy elloptak a fiokjat, akkor en magam jelentettem is a termeket az ebay-nel, utana jott a level hogy toroltek a usert.
Szoval nem feltetlen igaz, hogy nem mukodik, most vagy az ebay-en kellett volna reklamalni, vagy esete valogatja.

[ Szerkesztve ]

(#29038) pepe091 válasza randras (#29035) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

Elképesztő ez a cikk...
Az a félelmetes benne, hogy rengetegen hisznek még a csodában, sajnos..

(#29039) randras válasza Zozzant (#29036) üzenetére


randras
veterán

Tekintsünk el az esetedtől, szerinted ki viselkedik normálisan: aki önként odaadja a pénzét valakinek, aki nyilvánvalóan csaló, vagy aki ehhez a nem éppen normális vásárlói magatartáshoz nem tartja a hátát?

pepe091: Rengeteg ilyen van, és lesz is, valószínűleg mindig. :(

[ Szerkesztve ]

(#29040) baluka26 válasza axioma (#29037) üzenetére


baluka26
veterán

Én is jelentettem eBay-en, és egyből nyitottam ügyet. A hiba ott volt, hogy nem eBay-en nyitottam, ha ott nyitaom visszakapom pénzt. Tanulság levonva.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29041) Zozzant válasza randras (#29039) üzenetére


Zozzant
addikt

Milyen vásárlói magatartásról van szó? Hogy van akinek nem elég a karkötő a másik termék helyett? Felháborító. Védjen a paypal csalók ellen, leszarom a háttérben ki tartja a hátát. Nyilvánvaló csalóktól, helyett kártérítsen, ne adja oda a pénzem neki csak ha minden pozitív pl.... Azt mond meg mennyivel másabb lenne a szitu ha visszaküldöm? Semennyivel, ugyanott lennénk, de a trackinges visszaküldésre kényszerít rá egy tuti csaló ellenében.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29042) baluka26 válasza randras (#29039) üzenetére


baluka26
veterán

Normális az, aki leugrik nagyon magasról a mélybe? Nem hiszem.

Aki bungee jumpingol? Igen, hiszen tudja, hogy ott a kötés, ami megvédi.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29043) szilard28 válasza Zozzant (#29041) üzenetére


szilard28
aktív tag

te nem voltál vele tisztában hogy gyanúsan olcsón kínálja a terméket, vagy tudtad ezt, de leszartad mondván megvéd a paypay/ebay?

(#29044) randras válasza Zozzant (#29041) üzenetére


randras
veterán

+baluka26: Nem tudjátok objektíven nézni a dolgot, mert a pénzetek bánta, szóval részemről befejeztem a témát. Remélem legközelebb megint leütitek a tizenxdolcsis tableteket, aztán majd várjátok a csomagot. :(

Amíg ilyen összegekről beszélünk, talán nem is lesz nagy gáz belőle.

[ Szerkesztve ]

(#29045) baluka26 válasza randras (#29044) üzenetére


baluka26
veterán

Engem csak a PayPal hozzáállása zavar. Az én felelősségem, ha elszakad a kötél bungeejumping közben :)

Az zavar, hogy formalizált, faszom emaileket küldözgetnek, és élő emberrel még véletlenül sem tud beszélni az ember.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29046) Zozzant válasza szilard28 (#29043) üzenetére


Zozzant
addikt

Ismerősömnek vettem nem magamnak, különösen nem is volt olcsó, de én is hibáztam amiért kb 25 pozitívos eladótól megvettem. Érdekes hogy pont a problémás esetben nem kapom vissza a pénzt, amikor az eladó rendben van akkor szokott működni... akkor a védelemben mi a pláne? SEMMI

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29047) Zozzant válasza randras (#29044) üzenetére


Zozzant
addikt

Nem érzem magam azon a szinten aki "bedől" az olcsó cuccnak... te sem tudom honnét gondolod hogy ez az a történet volt. Ez a mondat semmiképp nem normális megoldás:"This case has been closed because you reached a resolution with your seller." mert ilyet senki nem állított ami ebben a mondatban van... csak nincs más lehetőség.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#29048) randras válasza Zozzant (#29047) üzenetére


randras
veterán

Legkevesebb durván harmadáron vetted, és fel sem tűnt? :U

[ Szerkesztve ]

(#29049) kirkri válasza baluka26 (#29045) üzenetére


kirkri
addikt

Az ember is formalizált, sokra azokkal sem mennél.
Én egy eset kapcsán beszéltem velük pár alkalommal néhány évvel ezelőtt, de csak azt fújta ami a semmitmondó levélben volt, tehát nem lennél előrébb a telefonos megoldással sem. :(

Általánosságban:

Nem akarom magam ismételni, de meg kell érteni, hogy addig nem fognak fizetni egy csaló helyett, amíg a lefektetett szabályoknak nem tesz eleget a vásárló. Akkor sem, ha nyilvánvaló, hogy jól kitalált csalásról van szó. És ott a kulcsszó, hogy jól kitalált. Ezzel az eBay is le van fedve, hiszen az eladó nem létező címén senki nem fogja átvenni a terméket, márpedig ebben az esetben nem teljesült az, hogy a hibás/téves terméket a vevő köteles saját költségén visszajuttatni a vásárlás helyére. Az eBay megnyugodva felteszi a kezét, hogy próbálok én segíteni, de nem tudok. És biztosan van a dolognak egy olyan oldala is részükről amit randras fórumtárs írt, hogy aki teljesen felelőtlenül vásárol azt nem fogják a saját hülyesége miatt kárpótolni. (Itt nem a konkrét esetekre gondolok, hanem csak általánosságban értem!)

Szerintem a témát már többször körbejártuk, sajnos a két fórumtárs esetéből kellett tapasztalatot nyernünk.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#29050) Zozzant válasza randras (#29048) üzenetére


Zozzant
addikt

Nézd ismerősőmnek kb 200 db körüli terméket vettem már (neki is van realitás érzéke) mindenféle cuccokat, most ez kellett neki, bejött:) A jó pap is holtig tanul, de legalábbis senki sem tökéletes minden percben.

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.