Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52001) havri1 válasza gabo9201 (#52000) üzenetére


havri1
félisten

Meg ne vedd, ez jó esetben 8gbos felpufferelve 64-re.

havri

(#52002) ccs2929


ccs2929
senior tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy szeretnék megvenni egy használt terméket ebay-en azonnali vásárlással. Viszont az árnál van egyszer 21***Ft a "buy it now" lehetőség mellett, rá is kattintottam, ott is ez az összeg szerepel, de van egy "tranding at :27***ft-al, és nem tudom, ha megveszem azonnal akkor a kevesebb összeget kell fizetnem, vagy a többet? Ilyennel még nem volt dolgom, és az olcsóbbik áron be is vállalnám. Szerintetek? Beszúrom képként is, hátha úgy érthetőbb, mert nem biztos, hogy tökéletesen fogalmaztam meg a kérdést :B

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#52003) htc07 válasza ccs2929 (#52002) üzenetére


htc07
addikt

Az a trending ár azt mutatja, hogy átlagban milyen áron van ez a termék ebay-en, természetesen a 80 dollárt kell kifizetned.

(#52004) ccs2929 válasza htc07 (#52003) üzenetére


ccs2929
senior tag

Ezer köszönet, akkor azt hiszem belevágok :) :R

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#52005) htc07 válasza ccs2929 (#52004) üzenetére


htc07
addikt

Egyébként amikor a fizetésre mész, a paypal oldalán látod, hogy mennyit fizetsz végül. ;)

(#52006) ccs2929 válasza htc07 (#52005) üzenetére


ccs2929
senior tag

Odáig nem mentem, csak a buy it now-ra kattintottam, ott is 80$-t írt, de mondom inkább kérdezek, minthogy utólag még valamennyit ki kelljen csengetnem. :)

Flickr: http://goo.gl/V53ntj Ha korrekt volt az üzlet,akkor várom az értékelést!

(#52008) V/ válasza #46372352 (#52007) üzenetére


V/
Topikgazda

Jelezd az eladónak, érdeklődj, egyébként február 27-től 30 napod van reklamálni.
Van ami 35-40 nap alatt ér ide.Főleg úgy, hogy közben volt a kínai újév.

[ Szerkesztve ]

(#52009) somnia válasza #46372352 (#52007) üzenetére


somnia
őstag

Írtál neki, hogy nem jött meg?
Az utolsó nap után még 30 napos van refundolni.
Lehet, hogy vámon van, nem?

(#52011) somnia válasza #46372352 (#52010) üzenetére


somnia
őstag

Ahogy gondolod...

(#52013) somnia válasza #46372352 (#52012) üzenetére


somnia
őstag

Te most az órát vagy a pénzt akarod?
Van még több, mint 3 heted a refundra.

(#52015) somnia válasza #46372352 (#52014) üzenetére


somnia
őstag

És mit csinálsz, ha refund után mégis megjön?

(#52017) V/ válasza #46372352 (#52016) üzenetére


V/
Topikgazda

Ezt írtad: Az eladó gondolom feladta, de ha március közepéig nem jön meg, szerintem korrekt a refund.
Szerintem nem korrekt. Ha feladta és késik a posta miatt, elsődlegesen nem az eladó tehet róla.
Egy hét minimum kimaradt az ünnep miatt, rosszkor vetted meg.
De jó eséllyel március 13-ig megjön.

(#52018) htc07 válasza V/ (#52017) üzenetére


htc07
addikt

Szerintem korrekt, írjon olyan szállítási időt az eladó amit vállalni tud.

Természetesen nem arra gondolok, hogy nem illendő visszafizetni (ismét) az árát ha refund után megjön a cucc.

Egyébként szerintem is várhatsz még 3 hetet mielőtt refundoltatod, dantre.

[ Szerkesztve ]

(#52019) sanzi89


sanzi89
addikt

Tudtok olyan eladót, ahonnan garantáltan eredeti memóriakártyákat lehet venni?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52020) pepe091 válasza sanzi89 (#52019) üzenetére


pepe091
MODERÁTOR

sinceritytrading vagy courtesytrading. Mindkét acc. egy céget takar, elég megbízható nagyon sokan rendeltünk már tőle innen a fórumról is.

(#52021) htc07 válasza sanzi89 (#52019) üzenetére


htc07
addikt

pár órája volt téma a topikban,

[link]

(#52023) sanzi89 válasza sanzi89 (#52019) üzenetére


sanzi89
addikt

Köszi szépen!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#52024) Nestor16


Nestor16
senior tag

Üdv!

Az a tervem, hogy a már meglévő ebay és paypal regisztrációmmal összekössek egy másik bankkártyát is, ami nevezetesen Barclays (angol) kártya, amin font van természetesen és ezzel fizetnék, mivel így praktikusabb és olcsóbb. Ez megvalósítható?
A lényege az lenne, hogy a forint helyett fonttal vásárolnék (ha már van ilyen lehetőségem is).

Üdv, Dávid

(#52025) agroman válasza Nestor16 (#52024) üzenetére


agroman
senior tag

magyar PP accal nem fog menni

------

(#52026) V/ válasza agroman (#52025) üzenetére


V/
Topikgazda

És ha fontra váltja az alapértelmezést?
Lehet adni hozzá másik bankszámlát, másik kártyát, ezek lehetnek bármilyenek.
Ha nem akar pénzt kivenni, akkor fizetésnél lehet más valutás kártya is. Ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#52027) V/ válasza V/ (#52026) üzenetére


V/
Topikgazda

Bocsánat, figyelmetlen voltam.
Ezek a kártyák jöhetnek szóba:
Maestro
Visa
MasterCard
American Express
Discover

Ha Barclays ezek közül valamelyik.

[ Szerkesztve ]

(#52028) Nestor16 válasza V/ (#52027) üzenetére


Nestor16
senior tag

Köszönöm, igen ezt pont lefelejtettem, hogy VISA-s. Tehát akkor simán beregisztrálom a kártyát PP-hez és menni fog? (Esetleg még azt teszem alapértelmezetté :F ) :R

Üdv, Dávid

(#52029) Marci79


Marci79
aktív tag

Sziasztok!

Az volna a kérdésem, hogy aukció közben (bid) lehet-e módosítani a szállítási költséget? Az eladó tudja-e változtatni? Pl. ingyenesről fizetőssé.

(#52030) Marci79 válasza Marci79 (#52029) üzenetére


Marci79
aktív tag

Még valami.
A vám illetve áfavonzata a rendelgetéseknek hogyan működik? Csak csomagonként számolják, vagy azt is figyelembe veszik, hogy pl. havonta mennyit rendelek? Ha egy hónap alatt sok kis csomagból összejön az áfa köteles értékhatár, azt számít a "vámon"?

[ Szerkesztve ]

(#52031) fardem válasza Marci79 (#52030) üzenetére


fardem
aktív tag

az nem érdekel senkit, hogy mennyit rendelsz, nem adódik össze semmi.

Caak az számít, hogy egy adott csomagnak mi az értéke. átvilágítják, és ha úgy néz ki hogy nagyobb értékű, akkor bekérik az adatokat a fizetésről. általában áfaköteles+vámkezelési díj kell ha az értékhatár fölött van.

nyisd le a topik tetejét, ott le van jól írva.

(#52032) Marci79 válasza fardem (#52031) üzenetére


Marci79
aktív tag

Köszi!

Olvastam az összefoglalót is, de sehol nem írták, hogy kizárólag csomagonként van és nincs, úgymond havi kvóta.

(#52033) havri1 válasza Marci79 (#52032) üzenetére


havri1
félisten

Szerencsénkre még idáig nem jutott el a vámkezelés.

Ma kellett 2 caset nyitnom sincerititradingre, nem érkezett meg a csomag amit jan 09-én rendeltem.
Leveleztünk, fel is ajánlotta a refundot, de amikor rávilágítottam, hogy 2 termékről van szó, nem egyről, azóta nem írt. )Egy Transcend 32gb és egy transcend olvasó) 23$
24-én írt utoljára, azóta 3 levelet is küldtem neki.
Most rányitottam, mert kifutok a hivatalos időből, és hát valljuk be, ez nem túl pozitív, hogy még válaszra sem méltet :O
Sajnálom, mert sokat rendeltem tőle.

[ Szerkesztve ]

havri

(#52034) zeon.hu válasza havri1 (#52033) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

ez elég rosszul hangzik ilyen megbízható eladóval kapcsolatban.

#?*@&!

(#52035) havri1 válasza zeon.hu (#52034) üzenetére


havri1
félisten

Van sorstarsam is, pár nappal később rendelte a kártyákat. Kíváncsi vagyok, neki hogy alakul.
Pár negatív feedback-nél is olvasni, hogy stop communicating.

[ Szerkesztve ]

havri

(#52036) zeon.hu válasza havri1 (#52035) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

eddig minden ilyesmi terméket tőlük rendeltem, másnak is őket szoktam javasolni.
a fene se érti ezt a nagy hallgatást részükről, főleg törzsvásárlóval szemben.

#?*@&!

(#52037) Shingen válasza havri1 (#51986) üzenetére


Shingen
addikt

Szia!
Légy szíves küld el a linket melyik eladótól rendelted meg.
Köszi

風林火山

(#52038) havri1 válasza Shingen (#52037) üzenetére


havri1
félisten

(#52039) Shingen válasza havri1 (#52038) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi! :)
Akkor a régi kazettás video kameráról ezzel a kütyüvel tudom rögzíteni pc vmilyen video file-ba a kazetták tartalmát?
Kamerán csak egy audio és video kimenet van.

[ Szerkesztve ]

風林火山

(#52040) V/ válasza Shingen (#52039) üzenetére


V/
Topikgazda

"Kamerán csak egy audio és video kimenet van."
Annyi pont elég. :)
Te választod meg, -attól függ, hogy melyik szoftvert használod- a formátumot.
Pl: az amit Havri1 elsőnek linkelt, DV, MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4 with DivX codec, SVCD/VCD, DVD, AVI, WMV tudja.
Én a MPEG-4 with DivX codec-el használom (mp4)

[ Szerkesztve ]

(#52041) Shingen válasza V/ (#52040) üzenetére


Shingen
addikt

Köszi!
nekem az avi tökéletes lesz akkor én is megrendelem az első linket :)

風林火山

(#52042) V/ válasza Shingen (#52041) üzenetére


V/
Topikgazda

Az MPEG-4, MP4-hez jobb minőségű codec-ek vannak, kisebb méret és jó kép minőség.
Egy 40 perces tökéletesen nézhető film 720 x 406 felbontással H264 codec-el 774 kbps bitrátával csak 268 MB, az AVI nagyobb lesz. Arról nem is beszélve, hogy bármilyen eszközzel tudod nézni.

(#52043) BaLee válasza havri1 (#52033) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem is volt ilyen tapasztalatom ebay-es eladóval és nem tudom hova tenni a dolgot.

Nem is ilyen vitás helyzetben, hanem csak írtam neki hogy nincs fent valamilyen terméke, van-e még neki. Erre belinkel egy másikat, hogy persze. Mondom nekem nem ez kell hanem X termék. Elnézést kér és feltesz egy Y terméket. Írok neki hogy ez nem az, nekem olyan kell amit eddig árult. Erre nem jött válasz. Újra írtam neki, semmi válasz. A gond az hogy ez a pár üzenetváltás kb. 1.5 hét csúszás volt így megvettem máshol a cuccot.
De nem tudom hova tenni a dolgot. Teljesen lelkes volt előtte mindig ez az eladó.

Ami érdekes, hogy azóta vásároltam tőle olyan terméket ami fent volt aukción, küldte is rendben, meg is érkezett.

Furcsa az egész, mert elvileg az ebay rendszerében ki is van írva, hogy az eladónak válaszolnia kell 1-2 napon belül.

(#52044) havri1 válasza BaLee (#52043) üzenetére


havri1
félisten

Én arra tudok tippelni, hogy - az esetemben - nem egy személlyel történik a levelezés.
Roy-ként írta alá. Lehet olvassák többen az "ügyfélszolgálaton", de mivel Roy - vélhetően a tulajdonos - válaszolt utoljára, nem akarnak beleszólni a távollétében.
Semmi okot nem adtam neki erre, caset sem akartam nyitini, de szűkül a kör, és már tuti nem érkezik meg a termék. És nem kevés pénzről van szó, ezt nem nyelném le.

havri

(#52045) priti


priti
addikt

Belefutottam egy német eladóba az e-bay.com-on, aki international free shipping -el hirdetett az EU-ba. Vásároltam tőle és vásárlás után írt egy üzenetet e-bay-en németül, hogy ő a leírásban írja (németül), hogy csak németországi címre tud kiszállítani a hirdetéssel ellentétesen és mondjak neki német címet. Nővérem szerencsére felsőfokon beszél németül és megírtuk neki, hogy akkor bocs, pénz vissza, de nem válaszolt még egyelőre.

Létezik, hogy valaki több mint 9000 eladás után olyan sötét, hogy rosszul hirdet és azt hiszi, hogy mindenki beszél németül vagy ez egy csaló lesz és ez valami bevált trükk és nagyon legyek észnél? (PayPal)

Hardverlesen

(#52046) Dluinet válasza priti (#52045) üzenetére


Dluinet
nagyúr

nem akar MO-ra postázni, de ezt nem mondja ki (írja le)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#52047) x_o_n válasza priti (#52045) üzenetére


x_o_n
veterán

Küldesd hozzám,én meg tovább küldöm,ha ez segitség és nem tudod máshogy megoldani.

(#52048) priti válasza Dluinet (#52046) üzenetére


priti
addikt

Közben lefordíttattam nővéremmel, hogy mit ír a hirdetésben (több képernyőnyit kell scrollozni az egérrel lefelé) de tényleg írja németül két sorban, hogy nem tud portázni csak német címre, szóval én azt nem értem, hogy ha ezzel tisztában van, akkor miért így hirdet, tehát az neki miért jó, hogy international free shipping van az ebay rendszerében, ha egyszer nem tudja elküldeni? Milyen előny megszerzése miatt hirdet így?
Szóval ha abból indulok ki, hogy nem csaló, akkor miért így van fent a cucca?
Nehezen hiszem, hogy 9000 eladáson túl tényleg akkora gyökér, hogy nem tudja mit jelent angolul az international free shipping és ezért idegesít a dolog.

Hardverlesen

(#52049) agroman válasza V/ (#52026) üzenetére


agroman
senior tag

teljesen mindegy mire valt. magyar accal csak magyaro-on kibocsajtott kartyat es csak magyar bankszamlat fogad a PP

------

(#52050) Hintalow válasza Nestor16 (#52028) üzenetére


Hintalow
senior tag

Erre pontos választ senki nem fog tudni adni, mert 1000+1 féle szabályozás van a paypal-nál, keresztbe kasul nemzetközi szinten, és még az ÁSZF-jükből sem lehet mindent egyértelműen kibogozni.
Azt pl. biztosan tudom, hogy magyar acc-hoz csak magyar v. usa bankszámlát lehet hozzáadni pénzkikérés céljából.
Magyar devizaszámlához tartozó kártyát is megeszik.
Külföldi kártyával magyar acc-hoz még nem találkoztam. (mivel országonként eltér a hitelesítési metódus kártyáknál, nem biztos hogy menni fog)
Viszont ha megy is arra készülj fel, hogy jó esélyel kiválthat biztonsági triggert a paypalnál, kérhetnek be iratokat, esetleg lekorlátozzák arra az időre a számlát.
Azért nem létfontosságú vásárlás elött próbálkozz vele, de nyugodtan próbáld meg, vesztenivalód nincs, az eredményt meg is írhatod, hátha jól jön másnak késöbb.

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.