Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47001) Vasinger! válasza Vasinger! (#46799) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Nem tudom emlékeztek az előzményekre, de ha nem akkor arra a hsz.-re válaszoltam, ahonnan indult az egész.

Tehát ezt írta vissza az eladó múlt szombaton:

hi vasi7001,we had shipped you a battery for the second time on Sep.2nd.It's still on the way.Pls give it a few more time.I have added a pic for shipping details for u.Thank u!

Oké, valóban küldött ilyet, de ezzel sokat érek. Szerintem nem nehéz ilyet összedobni, másrészt meg ettől az nem jelenti azt, hogy nem veszhet el útközben.

Ti mit mondtok, hogyan tovább?

(#47002) randras válasza Vasinger! (#47001) üzenetére


randras
veterán

Szívat, rég case-t kellett volna nyitnod, valószínűleg semmit sem adott fel.

(#47003) Vasinger! válasza randras (#47002) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Ezt már a Case-n belül írja. Mához egy hete nyitottam a Case-t talán.

(#47004) randras válasza Vasinger! (#47003) üzenetére


randras
veterán

Akkor eszkaláld amint tudod. És főleg ne zárd be.

(#47005) Vasinger! válasza randras (#47004) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Elnézést a buta kérdésért, de ezt hol találom? Jelenleg meg van nyitva a Case előttem, de nincs ilyen opció. Most küldtem neki egy e-mailt, hogy nem akarok többet várni, lehet ezért nincs ott az opció?

(#47006) randras válasza Vasinger! (#47005) üzenetére


randras
veterán

A nyitástól számított X nap múlva lehet csak, majd ha az X letelt, látni fogod.

(#47007) zseko válasza randras (#47004) üzenetére


zseko
veterán

"Akkor eszkaláld amint tudod."

Az mi? :B

HR24.hu

(#47008) fretyusz


fretyusz
csendes tag

Sziasztok!

Körülbelül egy hete licitáltam egy termékre de sajnos nem nyertem meg, 1 euróval licitáltak felül.
Tegnap előtt kaptam egy "Second Chance Offer" üzenetet az eladótól, hogy megvehetem a termékét, mert a nyertes licitáló végül nem vette meg.
Éltem is a lehetőséggel, még az nap kifizettem ahogy megkaptam az ajánlatot az eladótól.
Tegnap este jött egy értesítés az ebay-től amiben az állt, hogy az eladó kérelmezi a vásárlás törlését és visszautalja a vételárat mivel a nyertes licitáló mégis kifizette a terméket.

Két lehetőség volt felkínálva az ebay részéről,

1. Elfogadom a törlést és le van zárva az ügy. (Ezt akkor javasolja az ebay ha még nem fizette ki a vásárló)

2. Nem fogadom el a törlést.

Nem fogadtam el a törlést hisz az eladó kínálta fel eladásra a termékét kimondottan nekem a "Second Chance Offer" opcióval mivel én voltam a második legnagyobb licitáló és az nap kifizettem, így elvileg engem illet ha jól gondolom!

A kérdésem az lenne, hogy most mire számíthatok megkapom a terméket vagy mindezek ellenére a pénzt kapom vissza?

[ Szerkesztve ]

(#47009) randras válasza zseko (#47007) üzenetére


randras
veterán

Továbbítod a reklamációt a PayPal felé, hogy ők döntsenek.

(#47010) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Rendeltem egy nadrágot németből és marhára nem azt a nadrágot küldtek hanem teljesen mást. Nyitottam egy case-t hogy kérem azt a terméket amit vettem. Na most volt 3000 ft szállítás. Meg most akkor visszakell juttatnom a nacit? Meg újra kifizetni a szállítást? az nekem 6-7 ezer lenne. Vagy ez az eladó költsége? Végülis ő rontotta el. van neki 24 ezer fb je.

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#47011) Siriusb válasza fretyusz (#47008) üzenetére


Siriusb
veterán

Ha te lennél az eladó helyében, mit szeretnél, megértő legyen a vásárló vagy ne?

(#47012) TaaT válasza prannk (#47010) üzenetére


TaaT
veterán

Ilyenkor a legjárhatóbb út ha kérsz partial refundot (visszakéred a pénz egy részét) és tovább értékesíted a terméket.

Ugyanígy jártam a héten, megrendeltem ezt [link] (a kissebb átmérő miatt) erre ezt kaptam [link] egyből nyitottam a case-t és írtam az eladónak hogy pénz fele vissza, és egyből vissza is utalták erős bocsánatkérés közepette.

Tehát kérj vissza annyi pénzt hogy a fenmaradó összegért gyorsan el tudd adni.

[ Szerkesztve ]

Give them hell Ukraine!

(#47013) peter889


peter889
őstag

Sziasztok!
A tanácsotokat szeretném kérni.
Kb. egy éve rendeltem az eBay-ről egy fejlámpát. A termékleírás nem pontosan felelt meg a küldött lámpának, ezért kártérítést kértem, és a PayPal által végül megkaptam. Értékelést végül nem adtam (lejárt az értékelési hat. idő az ügy végére).
Most viszont szükségem lenne, egy ugyanolyan lámpára, mint amit kaptam.
Kérdésem, hogy merjek-e ettől az eladótól rendelni, vagy inkább nézzek más terméklapot? Van egy ugyanolyan terméklap csak az eladó nickje más.

A terméklapon 2 picit eltérő lámpa van lefotózgatva, így eleve nem egyértelmű mit kapok.

Köszönöm szépen előre is.

[ Szerkesztve ]

(#47014) fardem válasza fretyusz (#47008) üzenetére


fardem
aktív tag

lehet hogy ügyeskedni akart azzal, hogy törlést kér. ilyenkor ugyanis visszakapja a jutalékot az ebayről.

kérdezd meg miért akarja törölni? ha meg nem válaszol és bizonyos idő múlva sem jön meg akkor case nyitás. mást úgysem tehetsz.

(#47015) peter889 válasza peter889 (#47013) üzenetére


peter889
őstag

Ja, ez az a terméklap ahonnan kb. egy éve rendeltem: [link]
Ez egy másik ugyanolyan terméklap: [link]

(#47016) Gépötty válasza peter889 (#47015) üzenetére


Gépötty
senior tag

Ezek dropshipperek (esetleg a vízjelen lévő logóval jelzett bolt affiliate-jei) mind, azért van ugyanaz a kép náluk. A lényeg, hogy egyikük sem találkozik közvetlenül a termékkel (lásd: a képet is kapják), hanem a hozzájuk beérkező rendelést továbbítják, és felveszik a jutalékot. Te valaki teljesen mástól kapod majd a terméket, akinek így nem kell marketinggel foglalkoznia.

Szerintem keresd meg a preferenciáidnak legjobban megfelelő terméket, és a neked legszimpatikusabb eladót, és rendelj attól. Nem hiszem, hogy a végén oda lyukadsz ki, ahonnan már vettél máskor is, én legalábbis ugyanattól az eladótól még csak egyetlen egyszer vásároltam újra eBayen.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47017) RBJ


RBJ
addikt

Én az ebay en eddig mindig top rated seller nél vásároltam. Ha valakinél nincs kint de 99% feletti a positive feedb. akkor az is megbízható lehet nem?

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#47018) Gépötty válasza RBJ (#47017) üzenetére


Gépötty
senior tag

Top rated sellertől (99,8% minősítéssel) vettem már kamus autó DVR-t, valszeg őt is átverték. Korábban úgy gondoltam, nem vásárolnék 95% alatti minősítésű eladótól, de abból ami engem érdekel annyi van, hogy még 97 alattitól sem kellett vásárolnom. Ilyen magasságokban sokkal inkább számít, hogy régi eladó legyen, és sok eladásból jöjjön össze a jó értékelés.

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47019) peter889 válasza Gépötty (#47016) üzenetére


peter889
őstag

:R

(#47020) peter889


peter889
őstag

Ja, és azt meg lehet valahol nézni, hogy egy bizonyos terméklapot mikor töltöttek fel vagy mikor módosítottak?

(#47021) CsCsákány


CsCsákány
újonc

Sziasztok!
Erre szerintetek kell valamit (vámot/áfát stb.) fizetni? A cég hongkongi, de az UK-ból postáz. Van valami kacifánt benne? Köszi a választ!
[link]

(#47022) randras válasza CsCsákány (#47021) üzenetére


randras
veterán

(#47023) Dluinet válasza CsCsákány (#47021) üzenetére


Dluinet
nagyúr

AVOID!! DO NOT BE FOOLED! THIS SELLER IS BASED IN HONG KONG NOT UK AS STATED

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47024) Kolondrum


Kolondrum
félisten

BID-et hogyan kell lemondani? Mert pl ide nem szállít. Telón nem láttam...

(#47025) Dluinet válasza Kolondrum (#47024) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Szívhez szóló levelet írni az eladónak.

Én már nem licitálok semmire, sohasem jöttem ki jól belőle.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47026) somnia válasza Kolondrum (#47024) üzenetére


somnia
őstag

"Önnek lehetősége van arra, hogy visszavonja ajánlatát, amennyiben a termék aukciójának lejárati idejéből több, mint 12 óra van hátra. Amennyiben a határidő lejárt és Ön nyeri meg a terméket, akkor föl kell vennie a kapcsolatot az eladóval és tőle kell kérnie a ranzakció törlését.
A problémával kapcsolatban a következő hivatkozásra kattintva kaphat bővebb felvilágosítást:
http://pages.ebay.com/help/buy/bid-retract.html
Amennyibenegy licit törlése után licitálni szeretne a termékre, újból kell kezdje a licitálást.
Kérem, másolja ezt a hivatkozást egy új böngészőablakba, majd jelentkezzen be jelszavával és felhasználónevével, a licit törlésének kérvényezése érdekében.
https://signin.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?SignIn&UsingSSL=1&pUserId=&co_partnerId=2&siteid=0&ru=http%3A%2F%2Foffer.ebay.com%2Fws%2FeBayISAPI.dll%3FRetractBidShow%26guest%3D1&pageType=563
Amennyiben még módjában áll visszavonni ajánlatát, a megjelenő űrlapot töltse ki értelemszerűen, adja meg a termék számát és az okot, hogy mi miatt szeretné törölni a licitjét (Entered Wrong amount –rossz összeget ütöttem be). Ezek után kérem, kattintson a „Retract Bid” (licit visszavonása) hivatkozásra.
Miután visszavonta a téves licitit értékét,amennyiben megszeretne vásárolni a terméket, újra kell licitáljon, mivel a termékkel kapcsolatos összes ajánlata törölve lesz."

(#47027) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok,

Innen a dealextremeről rendelt már valaki drágább cuccot? Kell vámot meg áfát fizetni? Mert úgy tudom ezek a motyók kínából jönnek és 20 guriga fölött mindkettőt kell fizetni.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#47028) Dluinet válasza Mr.Grincs (#47027) üzenetére


Dluinet
nagyúr

€25 felett kell ÁFA-t fizetni +1500Ft vámkezelés
€150 felett kell ÁFA-t ás Vámot fizetni +1500Ft vámkezelés

€10 alatti beszedendő ÁFA-tól eltekinthet a NAV, így valójában csak €47 elérése esetén kell fizetni

de a DX-nél vannak olcsóbb és gyorsabb eladok is

buyincoins.com
banggood.com

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47029) Degeczi válasza Dluinet (#47028) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Sajnos nem mindig tekintenek el, ha egyszer már belelendültek...
Írta itt vki, h épp csak 22 EUR fölötti cuccnál is behajtották

(#47030) vityax82


vityax82
tag

Ha licitálok valamire és utána valaki rám licitál akkor mi történik a licitált lóvémmal?
Egyből visszakapom vagy csak akkor ha letelik a licitálás?
Mondjuk ha a mai napon teszek egy ajánlatot de valaki rám licitál és a licit 2 nap múlva jár le, akkor 2 nap múlva visszakapom 1 az 1-be a lóvémat vagy már az árfolyamhoz képest lehet kevesebb vagy akár több is a visszakapott lóvé?

(#47031) Mr.Grincs válasza Dluinet (#47028) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Köszi az infót.

Kinéztem egy THL T6s telefont 89 dolcsiért és meg szeretném úszni a plusz költségeket.

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#47032) kaktuszok válasza vityax82 (#47030) üzenetére


kaktuszok
csendes tag

Attól még , hogy licitálsz, nem fizetsz ki semmit. Nem tűnt fel, hogy nem fizetsz? Egy "ígéretet" teszel, hogy annyit adnál érte. Ennyi.
De a nap hozzászólásának jó volt, köszönjük :-)

(#47033) vityax82 válasza kaktuszok (#47032) üzenetére


vityax82
tag

Jó van na :)
1x el kell kezdeni!
Még tanulom a dolgot! :R

(#47035) Dluinet válasza Mr.Grincs (#47031) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nem fogod megúszni a költségeket.
rendelj az antelife-ról és pár nap alatt megkapod és nincs ÁFA meg egyéb költségek

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47036) randras válasza kerekfej (#47034) üzenetére


randras
veterán

Rákerestem a cikkben az eBay szóra, és nem találtam, miért való ide?

(#47037) vacs


vacs
veterán

Sziasztok.

Az egyik rendelésem 45 napon belül nem érkezett meg, ezért visszakértem a pénzt, amit az eladó vissza is utalt. Viszont pár napja (a rendeléstől számított kb 2,5 hónap után) megérkezett a cucc, ezért szeretném az eladónak kifizetni.
Ezt hol/hogyan tudom megtenni?

(^)(>.<)(^)

(#47038) Intruder2k5 válasza vacs (#47037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Írj az eladónak, hogy adjon fizetési linket, vagy email címet... PP-n elvileg tudsz mail címre is fizetni!

(#47039) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Nálatok is halott az Ebay?

(#47040) kerekfej válasza Vasinger! (#47039) üzenetére


kerekfej
addikt

Már megint elcsesznek valamit szokás szerint. :W

[ Szerkesztve ]

(#47041) randras válasza Vasinger! (#47039) üzenetére


randras
veterán

Nem.

(#47042) Gergosz2 válasza Vasinger! (#47039) üzenetére


Gergosz2
veterán

itt minden rendben van.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#47043) Thome válasza Vasinger! (#47039) üzenetére


Thome
addikt

Itt is döglött.

(#47044) Mr.Grincs válasza Dluinet (#47035) üzenetére


Mr.Grincs
veterán

Ez milyen oldal?

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#47045) Dluinet válasza Mr.Grincs (#47044) üzenetére


Dluinet
nagyúr

a megbízható, spanyol raktárból dolgozik, kínaiak

keress rá a tapasztalatokra a topikban, vagy ezekben:
Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
eBay-es kütyük kis pénzért

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#47046) vacs válasza Intruder2k5 (#47038) üzenetére


vacs
veterán

Értem, köszi.

(^)(>.<)(^)

(#47047) Gépötty válasza randras (#47036) üzenetére


Gépötty
senior tag

Senkinek nem lesz csapágyas az egere, ha át kell tekernie, cserébe sokaknak lehet tanulságos.
Ne féltsd már ennyire az üzleted!

Azt hitted felnőttél, közben csak a játékaid lettek drágábbak

(#47048) randras válasza Gépötty (#47047) üzenetére


randras
veterán

Nem féltek én semmit, de a kolléga hozzászólásai ide nem tartozó dolgokból, alaptalan félelemkeltésből és hasonlókból állnak (a PayPal promós dologra gondolok).

(#47049) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Nálam nem jön be az angol ebay.

(#47050) Daywalker válasza Fancy-boy (#47049) üzenetére


Daywalker
addikt

Nálam egyik sem...de akkor úgy látom nem egyedi hiba.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.