Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#37001) Jazz


Jazz
veterán

Nektek sem jön be az ebay.hu? Automatikusan átdob az ebay.com-ra. :S

free your mind

(#37002) Melack válasza Jazz (#37001) üzenetére


Melack
veterán

Megszűnt. Erről ment is ki e-mail. (Fórumban volt már róla szó)

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#37003) V/ válasza Jazz (#37001) üzenetére


V/
Topikgazda

Átirányítva a com-ra. Megszűnt.

(#37004) radi8tor válasza Melack (#37002) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Sőt a téma összefoglalóban is ott van. :)

⭐ Stella

(#37005) bul07


bul07
nagyúr

Néztétek hogy eltűntek az akkumulátorok , vagyis 18650-as akut kerestem most és rendesen eltűntek vagyis sokkal magasabb lett az áruk
De azért ezzel teszek egy próbát hátha megjönne

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37006) veze válasza V/ (#37003) üzenetére


veze
őstag

használta egyaltalan valaki? :)
én pl. addigse, amig élt

(#37007) radi8tor válasza veze (#37006) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Halott ügy volt szerintem. Csodálkoztam is, hogy megéri eBay-nek fenntartani magyar oldalt/ügyfélszolgálatot.

Tényleg az ügyfélszolgálat maradt? (nem mintha lenne rá szükségem)

⭐ Stella

(#37008) .DLL válasza bul07 (#37005) üzenetére


.DLL
veterán

Az a ráírt kapacitás érték több, mint gyanúsan sok...
Van 3 cellás 2200mAh-s modell akkum, nincs is háza, épphogy csak egy fólia csomagolása van, de jóval nagyobb, mint ha három ilyet tennénk egymás mellé. A tömege kb. 170g, ebből is ki lehet indulni...
Szerk.: mondjuk nem mai darab...

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#37009) bul07 válasza .DLL (#37008) üzenetére


bul07
nagyúr

Tudom hogy fals de legyen csak 3000mAh akkor is jó
Pár hónapja 2$-ig kínált vagy 30-40 eladó , most meg egy két ajánlat van de, 5$ alatt is alig van

most akarok venni lámpát és ilyen való bele de meglátom mert ha ez nem jön meg akkor már kérdéses a lámpa rendelés is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37010) zoli03 válasza bul07 (#37009) üzenetére


zoli03
őstag

Szerintem inkább 1000-1500 mAh-t tudhat (jobb esetben). 2400 mAh-t tudó TrustFire FastTechen több, mint $4/db. Valós 3000 mAh kapacitású 18650-et nemigen fogsz kapni $5-6/db alatt.

(#37011) üszök válasza veze (#37006) üzenetére


üszök
őstag

Én vettem ott vagy 2-3x egy pár apróságot jó egy éve.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#37012) kaliber válasza bul07 (#37009) üzenetére


kaliber
aktív tag

Nincs 3000mah (talán 1000mah) annyit tud mint a világoskék nem szabad a legolcsóbbat megvenni.
ezt a tesztet nézd meg
Egyébként én is két hónapja várok 18650-es akkukra közben volt már egy refund mert két darab nem jött meg, de elvileg kétszer kettő 18650-es úton van.

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#37013) bul07 válasza kaliber (#37012) üzenetére


bul07
nagyúr

Lámpába nem mindegy, lemerül feltöltöm

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37014) bul07


bul07
nagyúr

Tényleg lámpa
Közületek rendelt már valaki Q5 CREE vagy XM-L T6 leddel szerelt lámpát?

Ezeket néztem ki de dönteni nem tudok
Q5 CREE [link], [link], [link], [link] (De hogy ezek között is mi a különbség?)

XM-L T6 [link], [link], [link], [link], [link]

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37015) Freddycom


Freddycom
őstag

Sziasztok

Rendeltem 25 különböző borotvapengét egy csomagban, sampler pack, de átnéztem a csomagot és 3 márka, ami volt a leírásban, h benne lesz, hianyzik. A 25 db penge megvan, csak némelyik márkát duplázta, így megvan a 25 penge, csak épp ha tudom, h nem mindegyiket kapom meg, nem rendelem meg (gyűjtöm a vilagon elérhető borotvapengéket).

Először csak az eladónak írjak, elmondom a problémám és pár dollár partial refundot igényelhetnék? Vagy rohadt zsugori vagyok?

[ Szerkesztve ]

(#37016) prannk


prannk
őstag

Üdv!

Nem ebayhez tartozik,de találtam itt cipőt.

[link]

Vki ismeri az oldalt?? ezek eredetiek vagy hamisak?

Galaxy s7 akksit és hátlapot vennék

(#37017) radi8tor válasza Freddycom (#37015) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne írjál rögtön partial refund-ot. Várd meg mit ajánl fel az eladó.
De igen, neki kell írni először.

⭐ Stella

(#37018) kaliber válasza bul07 (#37013) üzenetére


kaliber
aktív tag

Attól függ mire szeretnéd használni, lámpában bír negyedórát.

Más: Én ezt a fajtát vettem, hét dolcsiért liciten. [link]

Miért jársz futni? Mert az élet rövid, a futástól kicsit hosszabbnak tűnik :)

(#37019) magiii87 válasza tonyrulez (#37000) üzenetére


magiii87
csendes tag

Szia,

köszönöm a választ.

Ezt írta az ebay a termékek alá, melyek már a törölt eladó miatt nincsenek az Ebayen:

This listing was removed by eBay. If you already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives. If you did not pay,you are no longer obligated to pay for this item. If you have a problem with the purchase, you can resolve the problem by filing a claim through our resolution center.

Ezek szerint mégis meg kell várnom a várható szállítási időt, de én megpróbálok inkább már most case-t nyitni a tanácsod szerint. Azzal van bármi veszteni valóm, ha már most megnyitom? :F

Köszönöm a segítséget

(#37020) fulton


fulton
addikt

Sziasztok

Egy olyan kérdésem lenne, ha megnyerek egy aukciót olyankor fizetés nél vagy utána meg tudok adni az eladónak egy másik címet ahova küldje a csomagot?

Német ebayen találtam egy terméket amit úgy tüntetett fel hogy csak németbe szállítat. Ezzel nincs is gond mert van kint ismerősöm aki elhozná. Azonban nem tudom hogy van ez a cím megadásos dolog. Azt a címet fogja az eladóm látni amit beregisztráltam az ebay-hez? vagy nekem kellesz neki megírni? vagy hogy van ez?
köszönöm előre is.

Német a manus, de eddig hiába írtam neki...1 hete nem válaszolt, holnap meg lejár az aukció:S

(#37021) Brianiac


Brianiac
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Rendeltem ebay-ről telefonra egy hátlapot aminek elvileg eredeti, gyárinak kellet volna lennie, viszont ez utángyártott és nem is illeszkedik tökéletesen ezért vissza szeretném kérni az árát. Mi ennek a menete? Írjak először az eladónak és ő lehet visszaküldi magától? Láttam az első HSZ-ben, hogy ilyenkor Case-t lehet indítani, csak nem tudom, hogy eleve ezzel kezdjem vagy előtte inkább írjak neki?

Lumia 520

(#37022) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Akkor sorban.

magiii87
Vesztenivalód annyi van, hogy ha mégsem a te javadra döntenek, ugyanahhoz a termékhez már nem nyithatsz case-t. Ha biztosra akarsz menni, várj, nálam nem volt gond hogy a szállítási határidő előtt 30 nappal nyitottam case-t, bár ott látszott is hogy csaló az eladó.

fulton
PayPal címére küldik a csomagot, plusz címet a PayPalon belül lehet hozzáadni, de külföldi címet nem lehet. Ez megkerülhető azzal hogy felveszed a kapcsolatot az eladóval, és úgy adod meg a címet neki, hátha rendes és megteszi. Persze ha nem válaszol, akkor halott ügy.

Brianiac
A Case nyitása kezdetben még csak kapcsolatfelvétel az eladóval. Ha megoldjátok a problémát, lezárod a case-t, és ennyi. Ha nem tetszik a döntése/nem válaszol, akkor eszkalálod az ügyet, ezzel bevonva az eBay-t, akik elolvassák az eddigi üzeneteiteket és az alapján döntenek.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#37023) magiii87 válasza tonyrulez (#37022) üzenetére


magiii87
csendes tag

Köszönöm a gyors választ.
Sejtettem, hogy lehet valami probléma abból, ha már most nyitok case-t, és esetleg túl hamar van.
Ilyen esetben annyival lezárják, hogy te hülye hamar nyitottad a case.t, így nem jár vissza semmi, szevasz tavasz? :U Mert akkor tényleg várok inkább. :)

Amit írtak a törölt cuccokhoz: you already paid for the item, we recommend that you wait 10 days from the expected delivery date to see if the item arrives.

Ebből az derül ki, hogy ebben az esetben nem a 30 napos határidőt kell várnom, csak 10-et.

Viszont az nem világos nekem, hogy most honnan számoljam a 10 napot?
Mert a 30 napot a várható szállítási idő utolsó napjától kell, de a 10 napot???

(#37024) tonyrulez válasza magiii87 (#37023) üzenetére


tonyrulez
őstag

Nem fogalmazták meg valami konkrétan, a várható szállítási idő az szerintem a becsült szállítási idő vége, úgyhogy onnan kezdve 10 várj napot.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#37025) magiii87 válasza tonyrulez (#37024) üzenetére


magiii87
csendes tag

Úristen addig megőszülök :DD
Kb december 10 körül lesz, de sebaj akkor kísérletezni nem merek a mostani case nyitással, ha meg is szívhatom miatta.
Inkább biztosra megyek, remélem nem lesz gond.
Nagyon köszönöm a segítséget.

(#37026) tonyrulez válasza tonyrulez (#37024) üzenetére


tonyrulez
őstag

Istenem, mi a fene az a 10 várj napot :D

4 8 15 16 23 42

(#37027) Freddycom válasza radi8tor (#37017) üzenetére


Freddycom
őstag

Oké, így fogok tenni.

(#37028) V/ válasza bul07 (#37009) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fals, tényleg ennyi a kapacitása, én használom.

(#37029) V/ válasza bul07 (#37014) üzenetére


V/
Topikgazda

Én egy 2000lm-es CREE-T6-ot használok,szerintem nagyon jó, főleg az SOS fényjelzés része.
18650-ös akkuval vagy 3 db AAA elemmel megy.

[ Szerkesztve ]

(#37030) zoli03 válasza V/ (#37028) üzenetére


zoli03
őstag

Hogyan lenne valós a 4500 mAh? Nem is létezik akkora kapacitású 18650. Tudtommal a legnagyobb kapacitású Panasonic 3400 mAh, meg 1-2 hete olvastam 3600 mAh-sról, de ezt még egyik webshopban sem láttam még.

#37029 V/: éppúgy ez a lámpa se tud 2000 lument, az XM-L T6 maximum 975 lument tud. De ez a lámpa valószínűleg eléggé alul van hajtva, szóval még a 975-től is messze lehet.

[ Szerkesztve ]

(#37031) V/ válasza zoli03 (#37030) üzenetére


V/
Topikgazda

Akárhogy forgatom, ez annyi. Akitől vettem arra senki sem panaszkodott kapacitás probléma miatt.

(#37032) zoli03 válasza V/ (#37031) üzenetére


zoli03
őstag

"Akárhogy forgatom, ez annyi."

Ezt a mondatot nem igazán értem.

(#37033) V/ válasza prannk (#37016) üzenetére


V/
Topikgazda

Ilyen boltok esetén én először nem az árút valódiságát nézem, hanem a boltét.
Fizethetek-e olyan módon, hogy védve van a pénzem, visszakaphatom-e - elsődlegesen PayPal -
Ennél nem találtam.
Van-e telefonszáma?
Ennél nem találtam.
Amit meg akarok venni, arról kérek valami + információt, ha válaszol rövid időn belül az már jó pont.
Valószínűleg valódiak, de kép alapján nehéz eldönteni.

(#37034) V/ válasza zoli03 (#37032) üzenetére


V/
Topikgazda

Mármint ennyi van ráírva és használat közben is elég sokáig tartja magát.

(#37035) SUPREME7 válasza V/ (#37033) üzenetére


SUPREME7
őstag

+ egy komolyabb cégnek ne gmail-es email címe legyen ... szerintem hamisítványok egyébként, noname webshop, túl olcsón ad valamit, és 2013-ban nem lehet paypal-al fizetni. Ez szerintem eléggé "elrettentő"

(#37036) zoli03 válasza V/ (#37034) üzenetére


zoli03
őstag

Csak így még következtetni se lehet az akku kapacitására. Ha tudnád, hogy mekkora a lámpa áramfelvétele, abból már lehetne következtetni, de az se lenne teljesen pontos.

(#37037) V/ válasza zoli03 (#37036) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy, ez tovább bírja mint egy 2200-as. Mivel 2-szer annyi az idő, így jó nekem a 4500-asnak írt kapacitás

(#37038) El Gringo válasza V/ (#37037) üzenetére


El Gringo
senior tag

persze, jó... persze, ha a 2200 nem 2200 :D akkor... :)

ł----ł Myprotein regisztrációs kód belépésnél: 7UAY-R1 ł----ł Crypto.com meghívó (50$) ł-ł Revolut-meghívó (VISA ingyen posta) ł-ł CURVE meghívó (5 angol font ajándékba + MasterCard ingyen posta) PRIVÁTBAN ł----ł 5% iHerb kupon: LQV119

(#37039) bul07 válasza V/ (#37037) üzenetére


bul07
nagyúr

Én is így vagyok vele , ha célnak megfelel akkor jó

Persze ha speciális felhasználásra használnám, mondjuk pár napos túra(ami messzi áll tőlem :) ) ahol fontos hogy minnél tovább bírja akkor áldoznék rá többet is de addig jó az ebay-es ki tudja milyen

És jelenleg az se érdekkel hogy nincs bennük védelem

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#37040) axioma válasza fulton (#37020) üzenetére


axioma
veterán

Ha meg 1x se kommunikaltal vele, akkor nemeteknel eleve ugy kezdj, hogy latod, hogy nincs eu szallitas beirva, de nem lehet-e hogy megis elkuldi ide, es akkor mennyiert. Valtozo valoszinuseggel, de szoktak oyat is irni, hogy de persze. Viszont annak egy resze nagyon elszallt (lusta, igy az elso keze ugyebe kerulo) postadijat ad meg.
Es persze ha van kulfoldi ismeros, akkor masodlagosan meg lehet azt is emliteni.

(#37041) andatti


andatti
senior tag

Nna, megint született közel 800 hsz, mióta utoljára néztem...
Amiről lebeszéltetek (volna) igazatok lett. A két termék, amit 45 nap miatt újraküldésre kértem és nem pedig a pénzt vissza... Nos, azok nem jöttek meg. Az egyik megjött 45 nap után, így azt nem bánom, hogy nem küldték újra, de a másik 1$-os cucc se eredeti, se újraküldve nem jött meg... Pedig már kb. 60 nap körül járunk már... Utána még rendeltem 1 terméket külön, az rekord gyorsan ideért, viszont az október 11-ei rendelések közül egy csomó megint nem akar megérkezni. Nevezetesen: Október 11-ei rendelésekből 12 megjött 5 nem jött meg. október 23-ai rendelésekből 2 nem jött meg. október 26-ai rendelésekből 8 nem jött meg, október 27-ei 1 rendelés simán megjött, sok október 11-ei rendelés előtt... 1 kivétellel mind ázsiából lett rendelve, és csak onnan késnek a cuccok... Ez alapján szerintem még mindig nem állt ott helyre semmi se. 24-én meg már le is telik a 45 nap, így lehet refundolnom egy csomót, pedig jobb lett volna, ha inkább megjönnek a cuccok... :(
más
Áruljátok már el nekem, hogy nálam van a hiba, vagy az ebay is bezazult? Ugyanis a legelső termék rendelésen kívül (ami augusztus elején volt) semmit nem látok a summary alatt, csak a folyamatban levőket, vagy a nemrég leszállítottakat. Azaz az október 11-e előtti rendeléseim, (augusztus vége, szeptemberi rendelések) nem látszanak. MÉG AKKOR SE, ha átállítom 3 years-ra!!! (úgy, hogy 100-at mutasson egyszerre...
Ami azért is fura, mert októberben sem mutatta a szeptemberi rendeléseim, utolsó 60 nap beállítása esetén... Szóval ezt nagyon nem értem... :( Másnak se? Vagy valamit kéne állítanom még rajta?

Azt pedig megint külön és szomorúan jegyzem meg, hogy akiktől én vettem ezt-azt, már nem tudok újra rendelni, mert nem szállítanak Mo-ra... Pedig én adtam 5 csillagot és pozitív értékelést-jelzést mindig, ha nem volt gondom... Ezek szerint megint megszaporodott a refundok aránya, vagy sok volt a gond az ide irányuló rendelésekkel, hogy ennyire fekete listára kerültünk? :((((

[ Szerkesztve ]

(#37042) raziel01 válasza andatti (#37041) üzenetére


raziel01
veterán

Mindenki minden kis szart refundoltat akkor persze, hogy nem fognak Magyarországra küldeni.
Nekem is már meg kellett volna jönnie pár cuccnak de nem fogok vele foglalkozni. Ha megjön örülök amúgy meg 4-5 dollár veszteség nem vág földhöz.

Szerencsére most Angliából várok 5-6 csomagot az úgyis megjön 1-2 hét alatt.

(#37043) Freddycom válasza radi8tor (#37017) üzenetére


Freddycom
őstag

Valóban, írt is, h küld kettőt is a kimaradt pengékből. :)

(#37044) venge


venge
tag

Így, hogy megszűnt az ebay.hu, így hogy rendeltek Kínából, Koreából?

(#37045) student válasza venge (#37044) üzenetére


student
őstag

(#37046) zoli03 válasza venge (#37044) üzenetére


zoli03
őstag

Úgy, ahogy előtte. Szerintem nagyjából senki se használta innen az ebay.hu-t. Téma összefoglalóban ott vannak a hivatalos eBay oldalak.

[ Szerkesztve ]

(#37047) venge válasza student (#37045) üzenetére


venge
tag

De genya vagy! :B
Ne nevess ki!

[ Módosította: radi8tor ]

(#37048) student válasza venge (#37047) üzenetére


student
őstag

:B

(#37049) Winner_hun válasza zoli03 (#37046) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néhány van ott, messze nem az összes.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#37050) venge válasza zoli03 (#37046) üzenetére


venge
tag

Hát, barátom, minden bizonnyal én bénázok, de nem találom az összefoglalóban! :(

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.