Hirdetés

2020. június 2., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-06-01 14:56:13

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#78001) gyulaszu válasza V/ (#78000) üzenetére

gyulaszu
(aktív tag)

Én először egyedül erre a kijelentésedre reagáltam:
"Te is tudod hogy ezt nem számolhatja így, ezeknek benne kell lenni az eladási árban. A postázás díja meg a díjszabás szerint lehet,"
és nem is ragozom ezt tovább... :R

gyulaszu

(#78002) merqree

merqree
(senior tag)

Sziasztok,

Tegnap vettem 2 terméket ugyanattól az eladótól az ebay-en, összesen 6 USD értékben.
Paypal-lal kifizettem, a paypal és a saját bankom könyvelt tranzakciói között látom is az összeget.
Ma reggel azonban kaptam egy üzenetet, hogy fizessem ki újra ("Your payment didn't go through, so the order was canceled. Please pay for this item again."), és a termékek bekerültek a "Returns and canceled orders" részbe.
Az eladótól már korábban is vásároltam, nem volt ilyen gond.

A jelenlegi állás szerint kétszer fizetnék ugyanazért, vagy a tegnapi (2019.09.30) összeget visszakapom majd?

Még nem tapasztaltam ilyet.
A bankszámlámon rendelkezésre állt az összeg.

Ebay-el kezdjek levelezni, vagy a paypal-lal?

Válaszokat előre is köszönöm!

// Huawei Mate 10 Lite + Samsung Galaxy S10 // Panasonic X920 // Citizen CB0010-88E // Hyundai Tucson 2019 Travel 1.6 GDi // Sony KD55XF9005 //

(#78003) V/ válasza merqree (#78002) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Egyikkel sem. A bankodban ez zárolt tétel, nem levont. Mivel törlésre került a vásárlás majd a bankod felszabadítja ezt az összeget, minimum 24 óra szokott kelleni

(#78004) merqree válasza V/ (#78003) üzenetére

merqree
(senior tag)

Ok, a zárolással tisztában vagyok (bár a bank könyvelt tételként mutatja).
:R

// Huawei Mate 10 Lite + Samsung Galaxy S10 // Panasonic X920 // Citizen CB0010-88E // Hyundai Tucson 2019 Travel 1.6 GDi // Sony KD55XF9005 //

(#78005) V/ válasza merqree (#78004) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Mely bankról van szó? Mert a kártyatársaság is 24 órát ül rajta és a bankod sem utalta el ennyi idő alatt a pénzt. De nem is lényeges, nem teljesült vásárlás, a pénz visszafordul.
A PayPal tranzakció történetben nem látható a törlési állapot? Mert oda is el kell kerülni az eBay-ről ennek.

[ Szerkesztve ]

(#78006) merqree válasza V/ (#78005) üzenetére

merqree
(senior tag)

Gránit Bankról van szó (online felületen zárolva mutatja, applikációban könyveltként)
Paypal-on nem látszik (még) semmi a sikertelen műveletből.

(#78007) V/ válasza merqree (#78006) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Szerintem akkor rossz az applikáció. Az online banknál az online számlatörténet az igaz.

(#78008) anonymus89

anonymus89
(addikt)

Lenne egy kérdésem kedves V/.

Most, hogy voltak ezek a 10-20%-os kuponok rendeltem sincerity-től karit és amit Ebay-en vettem azt simán levélként adta fel 2 db 128GB-os, amit meg http://sincerity-trading.com/-rol azt meg RExxxxxxxHK Hongkong Posttal adta fel.
Van esetleg erre magyarázat ebay-ről miért nem nyomkövetéssel adta fel?
Egyébként 4 nap alatt már a Nemzetközi postakicserélő központban van. :K

AJAX vezetéknélküli biztonsági rendszer http://alfaalarm.hu/

(#78009) V/ válasza anonymus89 (#78008) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Milyen szállítást választottál?

(#78010) anonymus89 válasza V/ (#78009) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Amit standard ajánlott az eBay.

(#78011) V/ válasza anonymus89 (#78010) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Mármint ha nincs odaírva hogy registered akkor bármivel küldheti, az egyébként pénzes dolog, legalább 3 $ az ajánlott, nem mindegyik vállaja be.

(#78012) anonymus89 válasza V/ (#78011) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Hülye vagyok most nézem, hogy van RE szám mind2 ebayes rendelésemnél.

(#78013) dethroner

dethroner
(addikt)

Hello!
Rendeltem telefonhoz üvegfóliákat, de nem a kért típushoz valót kaptam, fogalmam sincs mire lenne jó. Egyből jeleztem az eladónak, nem reagált, majd pár nap múlva újra írtam, továbbra se méltat válaszra. Holnap fog lejárni a szállítási határidő, ha jól tudom csak ez után lehet hivatalosan visszatérítést kérni. Mivel volt szállítási díj is, azt szeretném kérdezni tőletek hogy a vételáron felül visszakérhetem a szállítás díjját is?

Mindenkinek barátság, kegyelem, Csak a királyoknak nem, sohasem! Lantom s kardom kezembül eldobom, A hóhérságot majd én folytatom, Ha kívülem rá ember nem akad – Akasszátok föl a királyokat!

(#78014) V/ válasza dethroner (#78013) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nem egy összegben fizetted ki? Amit kifizettél azt kapod vissza.

(#78015) dethroner válasza V/ (#78014) üzenetére

dethroner
(addikt)

De igen, egyben vonta le a paypal. Akkor ilyenkor visszajár ez is? Köszönöm :)

Mindenkinek barátság, kegyelem, Csak a királyoknak nem, sohasem! Lantom s kardom kezembül eldobom, A hóhérságot majd én folytatom, Ha kívülem rá ember nem akad – Akasszátok föl a királyokat!

(#78016) sz.zs.

sz.zs.
(aktív tag)

Sziasztok, iPhoneos eBay alkalmazáson keresztül vásároltam egy kávéfőzőt Angliából. A csomag kívülről sértetlen volt, de a kávéfőzőnek a rozsdamentes acél háza deformálódott, kvázi használhatatlan az egész úgy ahogy van. Nem valami kemény dobozba volt csomagolva, és kitöltő anyag sem sok volt belül, valószínűleg valami nehéz dolgot rá pakoltak és ez okozhatta a sérülést. Vásárlás után az eladó figyelmét direkt felhívtam arra, hogy gondosan csomagolja be a terméket. Rutinos vásárló vagyok, így az egész kicsomagolási folyamatot videóra vettem. Jeleztem az eladó felé a problémát, de teljesen elzárkózik mindentől, sőt azt állítja hogy én rongáltam meg a kávéfőzőt direkt, pedig a videóban jól látszik az ahogy sérülten kiveszem a dobozból. Szeretném elindítani a folyamatot, hogy megkapjam a visszatérítést, de a “Return The item” gombra kattintva az alábbi ablakot dobja ki :

Igazából nem értem, hogy miért az amerikai oldalra hivatkozik benne?!
Mit tehetek?
Köszönöm szépen előre is a segítséget.

Gaggia Classic, Gaggia Baby eladó

(#78017) sz.zs. válasza sz.zs. (#78016) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

Ja és még annyit, hogy nem GSP-el jött, Transglobal Express vette fel a csomagot, majd átadta a DPD-nek.

(#78018) V/ válasza sz.zs. (#78016) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ezt inkább ne app-ban intézd. Eddig az a tapasztalatom hogy ilyen témában használhatatlan. Böngészős eBay oldalon célszerű.
Lehet hogy az angol eBay oldalon volt hirdetés, lépj be oda és ott kezdd el, az is lehet hogy még korai az indítás, mert van amikor ha nem igazolod le hogy megérkezett a várható szállítási idő végéig nem reklamálhatsz.
A GSP az Global Shipping Program és nem egy szállító cég, a szállítás úgy van ahogy történt, a Pitney Bowes cég partnerein keresztül jön.

(#78019) sz.zs. válasza V/ (#78018) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

Köszi!
Próbáltam már honlapon keresztül is intézni, sajnos ugyanez a végeredmény bármit is csinálok, bármelyik ebay oldalra jelentkezek be.
Az ebay szerint kézbesítve van, mégpedig szeptember 26.-i dátummal, amikor is a Transglobal express- től a DPD-hez került.

Tudom, hogy a GSP nem egy szállító cég :K , de ez nem Pitney Bowes-os szállítás volt szerintem, bár ez most ebből a szempontból teljesen lényegtelen.
Megpróbálom most a DPD-nél elindítani az ügyet, de nem tudom mire fogok menni, mert az eladó nagyon nem együttműködő és folyamatosan engem rágalmaz hogy én ezt direkt csináltam mert az ő pénzét akarom visszacsalni. :((( Még azt is mondja hogy a kicsomagoló videót én meg hamisítottam

(#78020) gyulaszu válasza sz.zs. (#78019) üzenetére

gyulaszu
(aktív tag)

Szerintem a kicsomagolós videóval sem lehet bizonyítani semmit.
Nem derül ki például, hogy ki pakolt vagy ült rá...

gyulaszu

(#78021) V/ válasza sz.zs. (#78019) üzenetére

V/
(Topikgazda)

És mi a dátuma várható kézbesítési idő végső időpontjának?
Ha a külső csomagolás nem volt sérült, vagy ha sérült volt és átvételkor ezt nem jelezted a DPD-től ne várj semmit. Első körben az eBay-en kellene a vásárlói védelmedet aktiválni és ha ha ott nem juttok egyezségre ha PayPal-al fizettél akkor még ott lehet kezdeni valamit.

[ Szerkesztve ]

(#78022) sz.zs. válasza V/ (#78021) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

Okt 28., De akkor eddig nem is tudok a vásárlói védelem keretében semmit sem tenni? Az eladónak hiába írkálok.
Sejtem, hogy a DPD- nem fog nekem fizetni, de legalább valahol elindítottam az ügyet. Igen, PayPal-lal fizettem.

gyulaszu: persze, ez igaz, de eddig még mindig bizonyítóerejű volt. Volt már több ilyen esetem is és vagy az eladótól vagy az eBaytől visszakaptam a készülékek árát, ez az első hogy nem tudok semmit tenni.

(#78023) 8nemesis8

8nemesis8
(veterán)

Sziasztok!

Ezek a 10-20%os kuponok lejártak már ugye vagy csak én bénázok? :O

(#78024) V/ válasza 8nemesis8 (#78023) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Van belőle XXX darabszám a megadott időre, de hamarabb el szoktak fogyni.

(#78025) V/ válasza sz.zs. (#78022) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Az nagyon messze van még, lehet hogy fordított sorrend kell a PayPal-on reklamálni és ha nem jö össze a dolog akkor még ott az eBay.

(#78026) anadroid válasza 8nemesis8 (#78023) üzenetére

anadroid
(senior tag)

28-án már nem akarta elfogadni.

[ Szerkesztve ]

Kérd privát üzenetben a Curve regisztrációs kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Revolut regisztrációs kódot ingyenes kártyához, a Transferwise kódot az első, max. 150000 Ft-os utalás ingyenességéhez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#78027) Pierre75

Pierre75
(senior tag)

Sziasztok!

Egy AD900X fejhallgatót vennék az ebay-ről. Ez lenne az első vásárlásom. Sajnos Eu-n belül az ATH-k túlárazottak, ezért USA rendelés lenne. Amennyire utánaolvastam ezt a típust nem hamisították, és az ára is hihetőnek tűnik (wallmart-ban 109$). Ha megnéznétek ezt a két hirdetést, az egyik 100$, míg a másik 130$. Kérdéseim: vélhetően ez a tétel is fináncmágnes? Ha igen, mennyi lehet a fejhallgató áfá-val és vámmal megfejelt végösszege? Számotoknak reálisnak tűnnek a hirdetések?
Milyen esetleges buktatókkal kell számolnom rendelés esetén?
Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#78028) V/ válasza Pierre75 (#78027) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Mindkettőnél a vásárlással egyidejűleg fizeted a járandóságokat, itthon már nem kell érte fizetni semmit.Az import charges tétel lenne. Akkor látod ezt az összeget amikor a fizetési összesítő oldalon vagy. Ez a vételár és a szállítási költség úgy 20 %-a, jobban jársz így mert ebben benne van az áfa és a Pitney Bowes cég aki intézi nem kér jutalékot tőled.
Az ár annyi amit kifizetsz, az árfolyam függ a bankodtól ha annak a kártyáját használva fizetsz.
Mindkettőnek elfogadhatóak az értékelései, de visszaküldés vagy csere nincs egyiknél sem.
No returns or exchanges, but item is covered by the

(#78029) Pierre75 válasza V/ (#78028) üzenetére

Pierre75
(senior tag)

Nagyon köszönöm!
Amennyiben hibás a készülék, akkor mi a teendő, ha nincs visszaküldés? Ha nem sérült a csomag, de pl döglött a driver stb, azt csak kicsomagolás után vehetem észre. Ilyenkor előbb az eladóval kell felvennem a kapcsolatot és ha az nem vezet eredményre, akkor fordulhatok az ebay felé?

(#78030) V/ válasza Pierre75 (#78029) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Írta a hirdetésben az erre vonatkozó pontos dolgokat mindkét eladó, lényeg az hogy az alapján járnak el remélhetőleg.
Ebből a szempontból engem is megtévesztettek, ha van rá szabályuk ahogy olvasható alább, akkor mi a fenének azt jelölték hogy nincs.
Lényeg az hogy garanciális dolgokra ne számolj objektív okokból, de ha nem érkezne meg -kicsi a valószínűsége-, sérülten kapnád vagy az átvétel után hibás lenne akkor csere vagy pénzvisszaadás az van. Az eBay védelem eleve ezt biztosítja, függetlenül az eladótó által megadottak esetén is.
Az első:
Returns
Please make sure you have fully decided when you buy the item as we do not accept returns.
If the item was damaged during shipment, please let us know on the day that you received it so we can make the necessary arrangement for a refund or replacement.
Please note that we are not responsible for manufacturing defects. We will not be able to accept replacements of parts within the item. For such cases, kindly contact the manufacturer directly.

A második a hirdetésben alul a Terms & Conditions résznél a PAYMENT, RETURNS & CHECKOUT INFORMATION, ez sok nem idézném.

[ Szerkesztve ]

(#78031) anonymus89 válasza V/ (#78011) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Belekerült egy téves bejegyzés valszeg mert szept. 26-án vásároltam.

(#78032) Pierre75 válasza V/ (#78030) üzenetére

Pierre75
(senior tag)

Köszönöm a felvilágosítást!
Az általad hivatkozott részt meg se találtam, vagy elsiklottam felette.

(#78033) V/ válasza anonymus89 (#78031) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nem téves. Ha te nem Nyíregyházán laksz akkor ez nem a te küldeményed azonosítószáma.

(#78034) CoF válasza anonymus89 (#78031) üzenetére

CoF
(őstag)

Ezt 26-án? Akkor nem lehet a tied, mert 19-i az első bejegyzés.

"Ha nem találod meg azt a módszert, ami álmodban is pénzt fial, akkor életed végéig dolgozni fogsz." - Warren Buffett

(#78035) anonymus89 válasza V/ (#78033) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Így már látni fogjátok.

[ Szerkesztve ]

(#78036) V/ válasza anonymus89 (#78035) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Akkor nem értem, megkaptad és a Nyíregyházi postai átvételi bejegyzés a hibás? Mert a címzett átvette.
Ha nem te vetted át akkor rossz számot küldtek neked, írj rá az eladóra.
Az hogy az eladótól kaptál egy képet hogy szerinte ez a te nyomkövetési számod még az nem biztos információ, lehet hogy összekeverte a képeket. Azt írtad hogy 26-án vásároltad, ezt a nyomkövetési számot 19 Szept 2019 igényelték, ezeket nem lehet ennyi ideig nem postára bevinni.

[ Szerkesztve ]

(#78037) anonymus89 válasza V/ (#78036) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Bocsánat, félreérthető voltam szóval átvettem és ezek az én fotóim.

[ Szerkesztve ]

(#78038) CoF válasza anonymus89 (#78037) üzenetére

CoF
(őstag)

A posta nyomkövetőn is az első bejegyzés, 19-e. Előre nyilván senki nem tudta, hogy te vásárolni fogsz majd 26-án, ezt valakinek már kikérték, csak visszamondta valószínű, és így kaptad meg te a számot.

"Ha nem találod meg azt a módszert, ami álmodban is pénzt fial, akkor életed végéig dolgozni fogsz." - Warren Buffett

(#78039) anonymus89 válasza CoF (#78038) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Köszi, így már világos.

(#78040) V/ válasza CoF (#78038) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Valószínűleg ez lehet, de sok posta nem tartja ennyi ideig fent egy nyomkövetési szám életét felhasználatlanul.

(#78041) CoF válasza V/ (#78040) üzenetére

CoF
(őstag)

Sinci-nek vannak kapcsolatai szerintem, olvasok olyanokat, hogy néha 1 hét alatt megjönnek a csomagjai kínából. :)

(#78042) anonymus89 válasza CoF (#78041) üzenetére

anonymus89
(addikt)

Ez pont 1 hét volt. :K

(#78043) 8nemesis8 válasza V/ (#78024) üzenetére

8nemesis8
(veterán)

Köszi, nem tudtam, hogy limitált darabszámban is... :W
anadroid: Köszi neked is!

(#78044) V/ válasza 8nemesis8 (#78043) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Nemrég volt nekik egy olyan hogy 50 $ felett 10 $-t elengednek. Időben megkaptam az értesítőt, de addig gondolkoztam, válogattam hogy mit is vegyek, hogy a 28. percre mire sikerült a megfelelőt kitalálni, addig mind elfogyott, pedig 3 naposra hirdették.

(#78045) sz.zs. válasza V/ (#78025) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

Írtam az eBay ügyfélszolgálatnak, azt a választ kaptam hogy azért nem tudok elemet visszaküldeni, mert a magyar webszájton keresztül vásároltam. :F
Azt javasolták hogy a PayPalon indítsam el az ügyet, és hogy ők mindenben segítenek továbbra is.

(#78046) V/ válasza sz.zs. (#78045) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Ezt ugyan hogy csináltad magyar webszájton keresztül vásároltam. Ilyen nincs.
Meg nem visszaküldeni akartad, hanem indítani egy megérkezett de gond van vele dolgot, anak ellenére ahogy az menü pont neve hogy returün request. De szerintem meg a várható szállítási idő le nem járta miatt

(#78047) sz.zs. válasza V/ (#78046) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

Hát ezaz, ezt nem értem én sem.
Bemásolom ezt a részletet a e-mailből:
“Zsolt, I checked all the details of your account and found out that you have purchased the item in eBay Hungary website which is generally not support by eBay Customer Support system and the eBay Money Back Guarantee Program; ”

[ Szerkesztve ]

(#78048) V/ válasza sz.zs. (#78047) üzenetére

V/
(Topikgazda)

Én ilyenkor visszaírok adja már meg ennek az oldalnak az Internetes linkjét. Egyáltalán volt valami magyar vonatkozása akitől vásároltál?
A rossz poén az lesz hogy ha a PayPal-on akarod indítani ott meg majd ezt látod, az eBay-re utalnak.

[ Szerkesztve ]

(#78049) sz.zs. válasza V/ (#78048) üzenetére

sz.zs.
(aktív tag)

Én is visszaírtam, hogy ilyen nem létezik és egyébként mobil applikáción keresztül vásároltam, mint ahogy mindig, és minden más esetben tudtam ügyet indítani ha sérülten kaptam a terméket.
Nem, semmi magyar vonatkozása nem volt, egy angliai eladó…
Még nem próbáltam, majd otthon gépről, ha így lesz, akkor megint írok ennek az eBayes ügyfélszolgálatosnak.

(#78050) dugynok

dugynok
(senior tag)

Tàrgytalan :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.