Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#87001) DonMedve válasza V/ (#87000) üzenetére


DonMedve
addikt

Nagyon köszönöm. :R

"...Nekem nincs semmim ezen a világon,csak a tököm meg a puszta szavam...,és ezt a kettőt nem játszom el senkiért,megértetted?!..." <Tony Montana>

(#87002) Space marine


Space marine
aktív tag

SZiasztok!

Újra itt! USPS tracking érdekeset mutat:
Your item was delivered to an individual at the address at 3:10 pm on January 22, 2024 in GLENDALE HEIGHTS, IL 60139.
Pozitív vagyok: Másik szolgáltatónak adták át :C

Nagyon negatív vagyok: félre ment a csomagom :O

Remélem nem utolsó mert annak nagyon nem örülnék.. :W

(#87003) Phülöp válasza Space marine (#87002) üzenetére


Phülöp
addikt

Szerintem innentől lesz majd nemzetközi a fuvar, eddig csak az USA-n belül mozgatták. Ez esetben kapni fogsz új tracking number-t is.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87004) Space marine válasza Phülöp (#87003) üzenetére


Space marine
aktív tag

Ahaaa.. Nézzétek el, első usa rendelésem :R Köszi a gyors választ!

(#87005) Phülöp válasza Space marine (#87004) üzenetére


Phülöp
addikt

Pont így jártam magam is első alkalommal, és tán a cím is pont ez volt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#87006) V/ válasza Space marine (#87002) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem tudod ideérni, ha a csomag az ottani Európába induló csomagokat fogadó bázisukra (GLENDALE HEIGHTS) nem érkezik meg, majd onnan jön tovább akár egy másik azonosítóval, így biztos hogy azzal az azonosítóval kézbesítve lett. Így megy évek óta.

(#87007) Stanley-B.


Stanley-B.
őstag

valaki tudja esetleg hogy miért riogatnak további költségekkel mikor láthatóan felszámolja az ebay az áfát? És miért van az, ha a német címemet állítom be, ahol szintén felszámolja az áfát, de kifejezetten kiírja, hogy semmilyen egyéb költség nem lesz? :(((

(#87008) V/ válasza Stanley-B. (#87007) üzenetére


V/
Topikgazda

EU-n belül is van áfa 2021. július 1-től, de azt az eladónak kell beszedni, persze az eBay-en keresztül fizeted, ha nem EU-s a vásárló akkor pedig lehet vám is.
Van egy kötelező tájékoztatás amit tudatni kell a vásárlóval, azt olvasod egységes szöveg, ha nem vonatkozik rád akkor ne olvasd el és nem zavar.

(#87009) Stanley-B. válasza V/ (#87008) üzenetére


Stanley-B.
őstag

nem EU-s rendelés, USA-ból jön.
Ha német címet állítok be, van olyan lehetőség ahol nincs semmilyen hasonló "kötelező tájékoztatás", sőt, kifejezetten van olyan opció ahol az van kiírva, hogy semmilyen egyéb költség nem lesz :F

szóval miért van ez így magyar címnél és miért van olyan opció német címmel, ha a termék az USA-ból jön? Ugyanarról a termékről van szó. Hol van ebben a logika? Nem ennek kellene szerepelni magyar címnél is, ha előre kifizettem az importálással káró költségeket?

[ Szerkesztve ]

(#87010) V/ válasza Stanley-B. (#87009) üzenetére


V/
Topikgazda

A kiírt VAT az USA áfa, neked a 27% az import charges tartalmazza. Lehet eltérő a németbe vagy az ide szállítás módja és akkor azért van eltérés

(#87011) Stanley-B. válasza V/ (#87010) üzenetére


Stanley-B.
őstag

a kiírt VAT nem az USA ÁFA hanem a magyar szerintem, (35 + 25,68) * 0,27 = 16,38 USD. A másik esetben meg a 19%-os német ÁFA.

(#87012) V/ válasza Stanley-B. (#87011) üzenetére


V/
Topikgazda

Én 10,45 USD-t látok. Azt számoltam, de arra nem gondoltam hogy a német cím van megadva a képen lefestve.
Ha lenne link az is jó lett volna, mert így csak egy-két dologra gondolok

De van ez a két opció a képen a német szállításhoz:
1. Pay import charges now - Fizessen importköltségeket most és No additional import charges upon delivery tartozik hozzá
2. Defer import charges until delivery - Az importköltségek elhalasztása a kézbesítésig és
Authorities may apply duties and fees upon delivery tartozik hozzá

Magyar cím esetén egy fizetési opció van a másik képeden, ezt látom Authorities may apply duties and fees upon delivery akkor ez van oda megadva: Defer import charges until delivery és nem a Pay import charges now

Ha kifizeted az áfát és ennek ellenére azt újból kérnék akkor az eBay -től visszakéred, attól függetlenül hogy mi van kiírva a fizetési összesítőben, így teljesen mindegy.

Ha azért van így mert lesz valami adminisztrációs költség (ez nem kérhető vissza) mert mondjuk a Magyar Posta kézbesíti és ez IOSS rendszerű vámolású, akkor nem írhatnak olyat hogy nem lesz más import költség, No additional import charges upon delivery
mert van a Posta vámügynöki szolgáltatási díj 550/1100 Ft.
De ha EU-s postai azonosítóval érkezne akkor persze ezt nem kell fizetni, de ezt az USA eladó honnan tudná?

(#87013) trouble


trouble
senior tag

Hali, sziasztok!
Kinából rendelnék teát, (felébe kerűl mint itthon), de, hogy pontosan lássam a költség oldalt, kérdezem, hogy egy ilyen vásárlás után, mennyi költségel számoljak ha beérkezett az országba ? Nem tudom, hogy a Héa, az mentesít -e itthon bármitől is, vagy az csak az ebay sarca?
Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#87014) V/ válasza trouble (#87013) üzenetére


V/
Topikgazda

Az Összefoglaló 16. Vámügyintézésről néhány gondolat minden információt tartalmaz.
~164 USD-ig (150 €) az eBay van kötelezve az áfa beszedésre, de ez nem az eBay sarca, a vevőtől ők nem kérnek semmi díjat.
A kézbesítő szolgáltatótól függ hogy lesz-e még adminisztrációs díjad, ha a Magyar Posta akkor ők kének 550/1100 Ft-ot. Ha nem a Magyar Posta kézbesíti akkor nincs + költséged itthon.

[ Szerkesztve ]

(#87015) trouble válasza V/ (#87014) üzenetére


trouble
senior tag

:R
Tehát a Héa az áfa, és max még 550/1100 ft kltsg jöhet itthon rá, ha a posta szállít ki, jól értelmeztem?

(#87016) V/ válasza trouble (#87015) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól értelmezed, de a Posta is vócsak akkor kér ha konrétan Kínából érkezne, ha EU-n belüli postai azonosítóval jön akkor nincs ez a vámügynöki szolgáltatási díj.
Hozzáadottérték-adó (HÉA) az lényegében általános forgalmi adónak felel meg a szóhasználat szerint, mert a Az ÁFA-t hozzáadott érték alapon kell fizetnie az áfaalanynak

(#87017) trouble válasza V/ (#87016) üzenetére


trouble
senior tag

Ahogy néztem Kínából jönne!

(#87018) V/ válasza trouble (#87017) üzenetére


V/
Topikgazda

Jöhet úgyis hogy ott adnak EU-s azonosítót és azt az adott EU-s országból kapja meg a Posta és akkor ugye nincs import áfa és vám.

(#87019) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Volt egy vásárlásom egy németországi cégtől. A termék hibásan érkezett, nem működött megfelelően. Visszaküldést kezdeményeztem. Elfogadta az eladó.
Jött is a csomag címke.
Csomagoltam, nyomtattam, majd irány a posta. Inverz csomag, elvileg nem kell fizetni érte. Ott azt mondták nem tudják ezt a feladót értelmezni, vonalkódokat nem tudták beolvasni , nem ismeri ezeket a formátumokat. A rajta lévő 40-es szám is már kb. 7 éve nem él. Lehet ez valami régi formátumú szállító címke?
Írtam az eladónak. Találkoztatok már ilyennel? Vagy ebben az esetben a postán kellett volna kitölteni valamit. Mert a csomag címke tájékoztató részében az van, hogy a posta ad egy feladóvényt, amelyen lesz csomag azonosító. Mondjuk a postán pont ezt hiányolták.

Keresték, hogy kapcsolatban vannak-e ezzel a céggel, de az jött hogy nem. nem lehet hogy rosszul nézte, és a DHL-lel kellett volna valami kapcsolatot keresni? A felső vonalkódos azonosító, ami a leírásban is szerepel, az a németországi DHL oldalán már egy elektronikusan rögzített csomagazonosító.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87020) V/ válasza embe (#87019) üzenetére


V/
Topikgazda

Magyar Postával egyeztessél hogy akkor hogy is működik ez a szolgáltatásuk, de tudtommal csak belföldön megy nálunk és az a kép amit adtál az DHL-nél készült és úgy lehet hogy már nem él ez a dolog.
Ha a Magyar Posta már ezt a szerződést felbontotta velük akkor illene tájékoztatni téged és őket hogy ne használják.
Inkább a GLS-nél rendeljék meg a visszaküldési címkét, az még olcsóbb is.

(#87021) embe válasza V/ (#87020) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!
Közben beszéltem a posta ügyfélszolgálattal. Azt mondták, hogy ez így valóban nem jó, lenni kellene egy nyomkövetési számnak.
Az említett csomagkövetési számot beírva a DHL oldalán, látható. A DHL ügyfélszolgálattal - szombat van - viszont nem tudtam beszélni.
Hétfőn lesz 1-2 telefon, hátha megoldódik .. valahogyan!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87022) V/ válasza embe (#87021) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem fogják felvenni a küldeményt, eleve amit feltettél képet az előbb ott volt rajata a német nyomkövetési azonosító, a felső vonalkód és az 5. pont.
Csomagos részen akartad feladni mert ez nem levélküldemény? Lehet olyan csoda hogy ott értelmezni tudja a vonalkódot, bár az USA postával is ezen variálnak hogy hiába nemzetközi postai vonalkód, nálunk "nem tudják értelmezni" az eszközeik.

[ Szerkesztve ]

(#87023) embe válasza V/ (#87022) üzenetére


embe
nagyúr

Persze-persze, csomagos részen.
Igen ahogy írtam is, van egy német DHL csomagazonosító, amit a DHL lát. Viszont nincs olyan azonosító, amit az MPL látna. Itt max olyan lenne, hogy a posta tölti ki a feladó, és az úgy kapott azonosító kerül rá .Mondjuk ezt is írja a tájékoztató. Csak ezt cáfolta a csomagfelvevő, illetve telefonosügyfélszolgálat.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87024) V/ válasza embe (#87023) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, de pontosan megmondták hogy azt hogyan lehet megszerezni? A DHL szerintem nem kap az igénylésnél magyar postai azonosítót, azt nekik kell valahogy kiadni. Ezt azért tudniuk kellene.
De hogy jön ide az MPL, ez postai csomag, nem üzleti.

[ Szerkesztve ]

(#87025) embe válasza V/ (#87024) üzenetére


embe
nagyúr

Beszéltem a posta ügyfélszolgálattal, megint. Ugyanaz a kedves hölgy fogadta a hívást. Sokáig elbeszélgettünk, mondtam a variációkat - amiket én el tudok képzelni. De csak azzal zártuk megint, hogy ez így, ezzel az okmánnyal nem fog működni. Írtam az eladónak, még délelőtt, nem reagált. Magánál az esetnél, az eseményfolyamnál nem tudok bejegyzést írni, mert most az a lehetőség ("gomb") van csak, hoy feladtam a csomagot. nem tudok ott, oda bejegyzést tenni. Így az Ebay felületén írtam egy üzenetet az eladónak, és küldtem pár fotót a csomagról, amin látható a lenti cimke.
Most a válaszára várok.

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87026) V/ válasza embe (#87025) üzenetére


V/
Topikgazda

A lényeg nem az hogy ezzel nem működik, hanem az hogy mivel, gondolom az már magas labda volt neki, mert csak ügyfélszolgálatos, nem postás. Ha a DHL felületén ez a Magyar Posta sablonja érhető el akkor a DHL sem tud semmit csinálni, a Magyar Postának kellene a Posta Unió szabványait betartani, ez nem megy nekik. Te hülyékkel beszéltél, jó hogy van nekik Internet elérésük.

Egyébként ha rákeresel erre azt olvasom náluk hogy csinálnod kell ezt:
A feladáshoz szükséges az „KÖNYVELT KÜLDEMÉNYEK FELADÓVEVÉNYE” c. nyomtatványt kitölteni, mely bármely postán beszerezhető. Az utalványok értéke számmal és betűvel kerüljön feltüntetésre a nyomtatványon.
A küldemény átvételét „könyvelt küldemények feladóvevénye” szelvény igazolja a ráragasztott Küldeményazonosítóval.

De nézd meg az aktuális mintájukat Inverz Európa+ csomag címirata

[ Szerkesztve ]

(#87027) embe válasza V/ (#87026) üzenetére


embe
nagyúr

Nekifutok majd hétfőn az ügyfélszolgálatnak. Több helyen. Igaz melózok, lehet nem lesz rá módom, hogy félórákat telefonálgassak zavartalanul.
Írtam most a DHL-nek is egy üzenetet a felületükön.
Igen ők arra hivatkoznak, hogy ez a küldemény azonosító nem szerepel a rendszerükben.
Viszont a papíron az van, hogy a postán viszik ezt fel.
Rákeresek még, meglesem nincs-e erre valami online feladóvény kitöltési lehetőség erre az esetre.
Csak ugye sürget az idő, mert határidős a csomagviszzaküldés.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87028) V/ válasza embe (#87027) üzenetére


V/
Topikgazda

Van egy elméletem hogyan működik.

Van a csomagod és ez a "címke"és van az ajánlott feladóvevényed, átadod mindkettőt, ad neki egy CY999999999HU nyomkövetési azonosítót, azt oda ragasztja (írja, festi) ahol a helye van,


kiküldik Németországba és ott a DHL a saját azonosítójával kézbesíti.

Egyébként a másik minta link nagyon egyértelmű, hogy létezik csak épp elmulasztották a társ postának elküldeni az új kinézetű mintát, de a régin is mehet a dolog.

Mintha még nem vettek volna fel EU-s országba könyvelt küldeményt 2004 óta.

[ Szerkesztve ]

(#87029) embe válasza V/ (#87028) üzenetére


embe
nagyúr

Tulajdonképpen én ezt kértem a csomagfeladáskor, és ezt is kérdeztem a telefonos ügyfélszolgálattól. De az az elméletük, hogy ezt a címzettnek kell megcsinálni. Meg ugye ő azzal vállalja a szállítási díj kifizetését.
Hiába mondtam, hogy gyakorlatilag ha a DHL átveszi tőlük a csomagot, akkor már van aki fizet, nem jutottunk zöldágra.
De nem tudok nemzetközi csomaghoz címiratot úgy kitölteni, hogy ne én fizessek.
Igen, valószínűleg egy olyan címirat kellene mint amit linkeltél. Azt találtam meg a Google segítségével én is. Vagy legalábbis olyan formátumú.
És ráadásul nem egy kis postára vittem be, hanem a megyeszékhely un. "1-es postájára, a NAGY postára".

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87030) V/ válasza embe (#87029) üzenetére


V/
Topikgazda

Jó az ami neked van, csak ki kell töltened ezt is hogy felvegyék és tudjon adni követési számot, a címzett fizeti kategória, ekkor a küldeményfelvételnél nem kell neked fizetni semmit, egyébként meg ők írják hogy miként kell feladni és ott említik.
Egyszerű a dolog, adjanak formanyomtatványt (persze neked ez nem kell csak dolgozzanak már) vele) és amikor keresik előkerülhet olyan ember aki csinált már ilyet.
De erre sem a feladó írja a jobbra fenti azonosítót és vonalkódot

[ Szerkesztve ]

(#87031) embe válasza V/ (#87030) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi hogy így foglalkozol vele! 
De az első fotón, illetve a másodikon sem látok olyan lehetőséget, hogy a címzett fizeti. De lehet majd a helyi kis postára megyek. Valszeg ő sem fogja tudni a megoldást, de hátha talál egy okosat telefonon, aki már látott ilyet.
De van ilyen feladóvényem itthon, kitöltök egyet, aztán majd kiderül mire jutok vele.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87032) V/ válasza embe (#87031) üzenetére


V/
Topikgazda

Az inverz csomag lényeg az hogy a címzett fizeti, no mindegy.
Pedig ott van:

és a másikon is a Feladási díj összege

Inkább az lehet a gond hogy halványlila fogalmuk sincs arról hogy ez a postai szolgáltatás miként működik.
Addig amíg régen voltak sorszámozott ajánlott ragszám bélyegek még értették hogy rá kell ragasztani a boríték bal oldalára és onnan beírva a kockásfüzetbe alá tudták íratni hogy a kézbesítették, most is van ragszám készítés úgy hogy a feladó nem fizet semmit, csak a nyomtató rányomtatja a küldemény címkére az azonosítót és a vonalkódot. legbonyolultabb része papírt tenni a nyomtatóba.

[ Szerkesztve ]

(#87033) embe válasza V/ (#87032) üzenetére


embe
nagyúr

Azért is írtam, hogy lehet jobban járok a kispostával. Mert szerintem ott sem fogják tudni, de utána fognak menni. ;]
A 2. fotón lévő részt melyikből ollóztad ki?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87034) V/ válasza embe (#87033) üzenetére


V/
Topikgazda

Linkeltem, De nézd meg az aktuális mintájukat Inverz Európa+ csomag címirata

Még annyit hogy mindkét csomagfajtához van inverz szolgáltatás. Keresni kell,ehgy olyan írástudót náluk aki el tudja olvasni az erre az inverz csomag félékre vonatkozó technológiai leírást. Tényleg csak arra helyre kellene benyomni egy magyar ragszámot, hogy az NPKK-ba el tudjon jutni és onnan Németország irányába kiküldjék, a mintáknál is nem véletlenül emlegetik a belföldi és külföldi nyomkövetést különböző azonosítókkal.

(#87035) embe válasza V/ (#87034) üzenetére


embe
nagyúr

Ja-ja. Azt hittem valami újabb.
De a posta azt mondja, hogy igen valami ilyesmit kellett volna küldeniük.
Na ok. Hétfőn meló, kedden lehet nem lesz időm rá hogy bemenjek a postára. Akkor marad a szerda - a kis postán.
Köszi még egyszer hogy ennyit fektettél a zügybe! :R

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87036) embe válasza embe (#87035) üzenetére


embe
nagyúr

A német eladó azt írta, hogy beszélt a DHL-lel, jó amit küldött.
Beszéltem a magyar DHL-lel. Azt mondta a faszi, szerinte jó, de a múltkor is volt valami hasonló ügy, akkor is a posta egyik vezetőjével beszéltek, mert nem tudták mit kell csinálni. Próbálkozzak!
Holnap ez lesz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87037) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

nem tudok eligazodni a nyomorult otp oldalan, van egy cucc nemet ebayon kb 1720eur erteku (+posta), de magtalaltam hogy a kereskedo a sajat oldalan is arulja, ott is lehet fizetni utalassal es pp.
viszont pp fizetesnel rateszi a pp koltsegeket ugy nem sokkal lesz olcsobb mint ebayon megvenni (es mondjuk van kettos vedelem).
utalassal 1600 lenne. de nem birok rajonni mennyi ennek a koltsege ha utalnam, bena vagyok de nem talalom mennyi lenne a vege tenylegesen (iban ft alapurol eur-ba).
irnak utalasi szazalekot meg fix osszeget meg atvaltasi dijat. elvesztem, valaki tudja a tutit?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#87038) V/ válasza rednifegnar (#87037) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem véletlenül nem találod, de a számlakondícióknál van, ehhez tudni kellene hogy neked melyik számla, van de alább az általános hirdetmény a legtöbb számlájukhoz és abban a táblázat fejlécben láthatod a számládat
Lakossági fizetési számlák (bankszámlák) kamatai és díjai 2024.01.29. -

Ha szerncséd van akinek utalni kell annak mehet SEPA átutalás, mert a bankja benen van ebben a rendszerben, viszont előfordulhat devizaváltási díj +ba a most épp 393,4 Ft / 1 € árfolyam mellett.
A %-ot számolják de az nem lehet kevesebb a minimum díja és ők maximálják is ha az adott százalékkal több lenne akkor csak a maximum díjat számolják fel.

[ Szerkesztve ]

(#87039) rednifegnar válasza V/ (#87038) üzenetére


rednifegnar
senior tag

koszi, hat ettol se lettem sokkal okosabb :D

allitom azert ilyen ez az egesz, hogy ne igazodj el rajta. mint a mobilcsomagok amik alapban zavarosak es 2 evente kivezetik, ujat csinalnak helyettuk nehogy ossze tud hasonlitani barmit barmivel is.
kicsit az a félelmem, hogy a vege az lesz, hogy mire a tenyleges osszeget megtudom az majd annyi mintha pp-el kifizettem volna, cserebe meg vedelmem sincs :W

olyanokat nem is mondok, hogy ho kozben ad egy interjut egy ilyen nyomorult allamtitkar aztan masnap mar 2-3 ft-ot ugrott az arfolyam (e honap kozepen is ez volt) es nem talal vissza a korabbira. sot ahogy nezem az utobbi hetekben minden nap emelkedett egy kicsit lassan mar megint 400 ft lesz :W
szopo ez az egesz, nem is kellett volna a neten kersgelnem, hanem megvenni ebayon mihamarabb vedelemmel es boldog tudatlansagban elni... :B

A camera does not make art, the artist makes art.

(#87040) V/ válasza rednifegnar (#87039) üzenetére


V/
Topikgazda

Írd meg privátban melyik számlacsomagod van és megpróbáljuk kiokoskodni, de lehet hogy többe kerül mint a PayPal díja ami úgy 2,7% amit rád hárít az eladó. Wise vagy Revolut nincs az átutaláshoz?

[ Szerkesztve ]

(#87041) embe válasza rednifegnar (#87039) üzenetére


embe
nagyúr

Ilyen összegnél én azért ragaszkodnék a PP-hoz.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87042) rednifegnar válasza embe (#87041) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ja hat ezert is a dilemma...

az a baj hogy miota nezem es gondolkodok rajta hogy mi legyen, azota mar annyit buktam az arfolyamon hogy reg megvehettem volna az elso nap ebayon :W
mindig remenykedem hogy hatha elindul visszafele egy kicsit, de aztan minden nap csak feljebb megy ki tudja mennyi lesz megint a vege. persze ha megveszem tutter masnap leesik az arfolyam, ket eve is igy jartam, a leheto legrosszabbkor birtam megvenni tobb honapos nyuglodes utan.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#87043) rednifegnar válasza V/ (#87040) üzenetére


rednifegnar
senior tag

elengedtem ezt az utalas dolgot, sokat vacillaltam, vegul lenyomtam ebayon at pp. nem lenne sokkal olcsobb utalva se es amennyit buktam mar az arfolyamon abbol mar elegem van.

de egy jo hirt mondhatok, holnaptol bezuhan az arfolyam az tuti, mindig akkor veszek amikor a lexarabb ahhoz van erzekem :C

A camera does not make art, the artist makes art.

(#87044) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

ujra itt vagyok, mindenki oromere :D

szoval az elado belfoldi postat adott meg, ezt mondta is meg az elejen hogy nem ennyi lesz mo-ra, es meg is irta mennyi lesz a plusz koltsege.
ezt szeretnem kifizetni neki pp utalassal (aszongya nem birt kulon szamlat kiallitani errol a kulonbozetrol es mar nem is akarok ezen rugozni).

mit kell ilyenkor valasztani, termek vagy csaladi? mind a kettore azt irja hogy nincs dija, de mintha azt olvastam volna regebben hogy az egyik esetben ot terheli a masiknal engem. most mindkettore 0-at ir dijnak, nem tom mikent erdemes kuldeni, nem akarok most azzal szivni hogy elkuldom, aztan tole levonjak a jutalekot es akkor jon hogy nem jo igy. :W

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#87045) V/ válasza rednifegnar (#87044) üzenetére


V/
Topikgazda

Nálad nem lesz díja egyik esetben sem, de csak kereskedelmi tranzakciónál lesz vásárlói védelmed, neki meg jutaléka. Bár azt lehet hogy az eladási árba már bekalkulálta.
10 €-t sem szabad vásárlás esetén barát, családtag opcióval küldened, mert ha nem kapsz semmit akkor nem tudsz sehol reklamálni. Hiszen megbíztál az barátodban, ismerősödben, nincs rá védelem.

[ Szerkesztve ]

(#87046) rednifegnar válasza V/ (#87045) üzenetére


rednifegnar
senior tag

lehet felreertheto voltam, csak a szallitasi dij kulonbozetet akarom elkuldeni neki nem az egeszet (utolag helyesbitem magam, nem a belfoldi kulfoldi volt a dij difi mert nemzetkozire is adott volt es azt ki is fizettem).
a vasaralas megtortent ebayon pp fizetessel, en kertem hogy ne a standard szallitassal kuldje hanem valami rendesebb ceggel mert en mar az mpl-tol felek mint a tuztol (ami naluk ugye ems/sima dhl). irta hogy nem gond, csak ennek fizessem ki a plusz koltseget, ennyi a dolog lenyege.

A camera does not make art, the artist makes art.

(#87047) V/ válasza rednifegnar (#87046) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor teljesen mindegy, ez nem oszt-szoroz semmit, ezt én is barátként küldeném.

[ Szerkesztve ]

(#87048) rednifegnar válasza V/ (#87047) üzenetére


rednifegnar
senior tag

:R

A camera does not make art, the artist makes art.

(#87049) embe válasza V/ (#87034) üzenetére


embe
nagyúr

Na ma másik megye, Hajdú - Debrecen, 2 posta. Köztük a logisztikai központnál lévő, ahol már mindent IS láttak.
Mindkét helyen azt mondták, hogy na ilyet még nem láttak. Mondtam nézzék meg, próbálják. megnézték, próbálták, kérdezték - nem tudták.
DHL Express azt mondta, nem rájuk tartozik, de szerintük a posta a ludas.
Nincs mit tenni.
Ráírtam az eladóra, leírva ezt a sztorit. Hátha kitalál valami mást.
Ha nem, akkor megy vissza saját költségemen. Túl nagy értékű cucc, sokat bukok ha marad. :(((

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#87050) rednifegnar válasza embe (#87049) üzenetére


rednifegnar
senior tag

hany jegyu a nyomkovetesi szam amit kaptal hozza?

A camera does not make art, the artist makes art.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.