Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-10 07:11:01

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#83001) V/ válasza totyak (#83000) üzenetére


V/
Topikgazda

A tétel ára és a postaköltség meg a 27% áfa, ha kereskedőtől vásárolsz, de azt ha van, az eBay automatikusan hozzászámolja. Mivel EU-n belüli ezért vámkezelés nincs, így díja sincs..
Az esetek többségében egyébként nem a Magyar Posta kézbesíti.

(#83002) totyak válasza V/ (#83001) üzenetére


totyak
aktív tag

EU-n belül is van ÁFA? Nincs közös piac, vagy mi a manónak nevezik? Igazából nem tudom, hogy az illető, aki elad, kereskedő-e vagy sem, szerintem ez egy francia bolt, mert a termékleírás alatt van egy kis ablak, ami "Business seller information" névre hallgat. De feltételezem magánemberként postázza a tulaj a terméket, ha megnyerem.
A tételnél ki tudom választani Magyarországot, megjelenik a postaköltség, de semmi egyéb költséget nem jelez ki. Tehát akkor most nem tudom, hogy mennyi lenne az annyi.

(#83003) V/ válasza totyak (#83002) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért ne lenne? Vám nincs a közös piacban, viszont az áfamentesség nem igazán létezik. Július 1-től annyi változott hogy vevő országa szerinti mértékűt kell beszedni.
Business seller az üzleti eladó, így áfa az lesz, legfeljebb az árba van beépítve. Fizetésnél szokott előjönni.

[ Szerkesztve ]

(#83004) totyak válasza V/ (#83003) üzenetére


totyak
aktív tag

Az árba nincs beépítve, mert licites. A postaköltségbe meg nem tudom, nincs külön részletezve.
Tehát lehet, hogy úgy járok, hogy megveszem, majd fizetésnél még extraként bedob nekem egy vaskos kis összeget? Az áfa gondolom nem csak az ár, hanem a postaköltség után is fizetendő, ami meg elég magas összeg.

(#83005) mokus1


mokus1
addikt

Hogy tudom átállítani a termékeim árát dollárról eurora?

(#83006) V/ válasza totyak (#83004) üzenetére


V/
Topikgazda

Az előbb azt írtad hogy a szállítási költség az megvan. A posta költség csak az import áfánál számít bele, EU-n belül a szállítás díja eleve áfás ár minden postánál, szállító cégnél. A hirdetésben utalni kell az áfa témára.

(#83007) totyak válasza V/ (#83006) üzenetére


totyak
aktív tag

Hű, akkor ezt most már nem értem, elnézést, ha értetlen vagyok.
Licites a tétel, jelenleg egy eurón áll, a Postage rész pedig 20 eurót ír. Nem ír egyéb összeget sehol.

(#83008) V/ válasza totyak (#83007) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem összegre gondoltam, hanem ha üzleti eladó akkor meg kell adnia ilyen információt is hogy miként veszi figyelembe az áfát, meg kell adni az adószámát és egyéb adatokat is.
A 20 € az pedig áfás szállítási díjnak tekinthető.

(#83009) totyak válasza V/ (#83008) üzenetére


totyak
aktív tag

Megnézem, de nem láttam ilyen adatokat, nem is igazán tudom hol keressem.
Ha áfás díjnak tekinthető, akkor erre már nyilván nem jön plusz 27%, így ez még bőven elfogadható számomra. Nagyon köszönöm a segítséget. Nekem szerintem sohasem lesz teljesen egyértelmű, hogy mikor kell pluszban fizetni valamit. Régen, brexit előtt nem is figyeltem erre soha, mindig a termék ára+posta volt a fizetendő.

(#83010) V/ válasza mokus1 (#83005) üzenetére


V/
Topikgazda

Úgy hogy €-os oldalon hirdeted meg.

(#83011) V/ válasza totyak (#83009) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha már áfás akkor persze hogy nem megy rá, de a licitálás az nettó áras hiszen nem csak magyar licitálhat rá ahol 27% áfa van Franciaországban meg 20%, ezért a licit összegre nem lehet áfát számolni, a leütési ár lesz áfás.

[ Szerkesztve ]

(#83012) mokus1 válasza V/ (#83010) üzenetére


mokus1
addikt

Valamit rosszul csinálok ha a német oldalon próbálom akkor is végül a .comos jön nyilván dollárral. Mármint a sellerhub német és ott ahogy létreakarok hozni új terméknek egy hirdetést.

(#83013) totyak válasza V/ (#83011) üzenetére


totyak
aktív tag

Tehát a vége 20 euró + leütési ár + leütési ár 27%-a???

(#83014) xcvbxcvb válasza V/ (#82991) üzenetére


xcvbxcvb
aktív tag

Ez van írva a fund status ablakba:
Your funds are on hold until 1 day after we can confirm delivery. We expect to release your funds on Nov 11.
Szerintem ez azt jelenti.

Neked van konkrét tapasztalatod ezzel kapcsolatban, hogy hány napra utalják ? Mondjuk lehet eltérő személyenként ?

Meg a fee-nél mi ez a vat :Y ? Ezt is leáfázzák ezek talán ?

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#83015) V/ válasza mokus1 (#83012) üzenetére


V/
Topikgazda

A német oldlon € az eladási deviza, ha ott belépsz és úgy teszed fel a hirdetést nem válthat $-ra, legeljebb ezt látod ha az eBay.com-on nézed EUR 59.90 Approximately US $71.17 az összeg kiírást $-ra váltva is mutatja.

(#83017) V/ válasza xcvbxcvb (#83014) üzenetére


V/
Topikgazda

Én nem olvasom azt hogy termék megérkezése, hanem azt hogy az összeg megérkezése után 1 napi várakozás. Az Item szó nincs a mondatban, funds viszont van.
Szerinted mennyire életszerű hogy egy augusztusi eladás ellenértékét majd november 11-én kapod meg? Addig mennyiszer érkezhet meg a vevőhöz?
De akkor én rosszul értelmezem. Ha úgy van ahogy te értelmezed akkor gyorsan bezárhatják boltot, mert senki nem fog hirdetni.
Maximum 30 nap visszatartást ír a szerződési feltétel.
Transaction holds are usually maintained for a maximum of 30 days.
Jelenleg nincs eladott termékem, de eddig nem volt ilyen hosszú időről tudomásom, ha mostanában változott volna akkor elkerülte a figyelmemet a változás.
A jutalék az 27 % áfás.

(#83018) gyulaszu


gyulaszu
senior tag

Nekem is visszatartják :(
30.-i eladás és kifizetés, errefel most így írják:

az "i" mögött nincs link, úgyhogy nem tudom megnézni, hogy milyen indokkal.
Van más lehetőség ügyfélszolgálattal felvenni a kapcsolatot és megkérdezni?
Annak a linkjét sem találom... :F

gyulaszu

(#83019) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Vettem egy vgat ebayen jó áron, de az eladó meggonolta magát, és visszamondta a bizniszt, ezzel semmi gond kaptam refundot ami 3-5 nap múlva jelenik meg a számlámon, eddig semmi se jött, a bankszámlámlán se a PayPalon nem jelent meg augusztus 27-én volt az eset
Ilyenkor mi van?
Köszi!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#83020) V/ válasza animatrix11 (#83019) üzenetére


V/
Topikgazda

A PayPal-on a refundról nincs értesítés sem? Mert ha kártya volt a pénzforrás akkor csak az látod hogy kaptál, a pénz megy tovább a bankkártya mögötti bankszámlára. Melyik bankról van szó egyébként ha a PP-n van nyoma?

(#83021) animatrix11 válasza V/ (#83020) üzenetére


animatrix11
őstag

OTP-s vagyok, bankszámlámláról ment az utalás, jobban átnézem a PayPalt (előbb csak az egyenleg néztem) megjelent a visszatérés, de a számlán még nem jelent meg, csak nem értem a 3-5 napot akkor :U

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#83022) V/ válasza animatrix11 (#83021) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, nem tudunk magyar fiókkal bankszámláról fizetni a PayPal-on, csak a PayPalhoz adott kártya vagy a PayPal egyenlegre feltöltött pénz.
Amikor jön visszafelé a pénz és refund bejegyzés megjelenik a PP számlatörténetben akkor 2-5 munkanap (ez a szokott idő) amíg a banki könyvelésben a számlára terhelik. Van amelyik bank még zárolja is pár napig.

[ Szerkesztve ]

(#83023) animatrix11 válasza V/ (#83022) üzenetére


animatrix11
őstag

Gondoltam, hogy késik, ha már pp-n látszik nagy baj nem lehet :C
Stori emögött találtam egy használt rtx 3080-as vgat lhr mentest, francia országban, mindennel együtt 470e ftért ami mai árakat figyelembe véve nagyon jó, de leütés után 15 perccel már jött az üzi, hogy a vga mégis kell valami haverjának blablabla, tehát nem jött össze

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#83024) parkr válasza animatrix11 (#83023) üzenetére


parkr
őstag

biztos eladta aprón drágábban :)

(#83025) rednifegnar válasza parkr (#83024) üzenetére


rednifegnar
senior tag

neked meg egy ilyen miatt ott ul beragadva a penzed, fel milla. azert ez nem a 2 dolcsis kinai xar kategoria. amugy a pp-nel mennyi most az osszeglimit visszateritesre?

A camera does not make art, the artist makes art.

(#83026) V/ válasza rednifegnar (#83025) üzenetére


V/
Topikgazda

Amennyit kifizettél, nincs korlátozás nagyobb összeg esetén lehet hogy több idő kell amíg a pénz eljut hozzád. Illetve van ahol ugye nincs vásárlói védelem ott sem kapod vissza.

(#83027) oil120 válasza oil120 (#82935) üzenetére


oil120
senior tag

Sziasztok Szeretnék segítséget kérni arra a vásárlásra, amire most válaszként írok.
Vásároltam egy tévé tápegységet, melyre az eladó azt írta:
The item may have some signs of cosmetic wear, but is fully operational and functions as intended.
De ez is szerepelt benne: Seller does not accept returns

Viszont ez a tápegység nem működőképes, tele van hibás, tönkrement alkatrésszel.
Írtam neki ma délután, hogy nem egy perfect egységet kaptam, de még nem válaszolt.

Miket tudok tenni, hogy a GBP 54 visszajusson a számlámra?

Köszönök minden segítséget!

(#83028) slippy válasza oil120 (#83027) üzenetére


slippy
tag

Ha nem válaszol (mondjuk elolvasta, de egy napon belül semmi reakció), vagy olyat ami nem elfogadható, akkor nyiss egy "dispute"-ot, ahol leírod a tényállást.
Ilyenkor ebay, mint békéltető testület vesz részt.
Ha itt sem reagál, akkor gyorsabb a folyamat.

Nem árt, ha vannak képeid a hibáról, print screen a levelezésről (még ha egyoldalú is), stb. ;)

d[oO]b - Eladó dolgaim: http://href.hu/x/gq2h

(#83029) oil120 válasza slippy (#83028) üzenetére


oil120
senior tag

Köszi,
Újra írtam neki:
Hi,
I didn't get any answer my problem yet. You wrote for the item : Item specifics

"Condition:
Used: An item that has been used previously. The item may have some signs of cosmetic wear, but is fully operational and functions as intended. This item may be a floor model or store return that has been used. See the seller’s listing for full details and description of any imperfections"

This item not operational nothing any function. Thi is wrong! FETs, ICs, resistors, fuse and transistors are defect.
I checked them with a multimeter and I didn't put in a plasma.
This power supply worthless and useless for my.
I payed a psu, which you claim fully operational and functions as intended of psu. But not!
So I send back you this power supply and I want to get back my money + the shipping back cost.
I do not want to turn to ebay, I hope you will pay me my money. If not I need to write to ebay,

Best regards

Sajnos az angolom nem egy nagyszám, remélem azért ez érthető volt

(#83030) oil120 válasza oil120 (#83029) üzenetére


oil120
senior tag

Kifizettem összesen GBP54.04 mely így áll össze
Order total
SubtotalGBP 25.00
ShippingGBP 15.10
Import chargesGBP 13.94
TotalGBP 54.04

Visszatérített most GBP28.50-et.
A többit visszakapom valahogy?

Köszönöm

(#83031) V/ válasza oil120 (#83030) üzenetére


V/
Topikgazda

A total 54.04-et akkor kapnád vissza ha visszaküldenéd úgy hogy az eBay-en keresztül megy a visszaküldési rész. Ha rész refund-ot, visszatérítést kapsz akkor arányosan visszakapod az import charges néven beszedett áfa részt is.

(#83032) oil120 válasza V/ (#83031) üzenetére


oil120
senior tag

Most így 28.50-et kaptam vissza, akkor még kapok ezek szerint?

Azt az ebay vagy ki fizeti?
Kell-e tennem valami érte?
A szállítás költséget meg be kell nyelnem.

[ Szerkesztve ]

(#83033) V/ válasza oil120 (#83032) üzenetére


V/
Topikgazda

Indítottál case-t ahol az lett előírva hogy küldd vissza? Ha az eladó önként küldött valamennyi pénzt az akkor ennyi, nincs több.
Téves a koncepció, mindig a kifizetett összeg jár vissza. Ha mondjuk ez egy új dolog, van visszaküldési lehetőség és garancia és mert nem azt kaptad amit kifizettél akkor ennél a esetnél minden visszajár.
A Subtotal GBP 25.00, Shipping GBP 15.10, Import charges GBP 13.94 tehát ami visszajönne az a GBP 54.04.
Ha vissza kell küldeni akkor a PayPal 9300 Ft értékig (ha rajtuk keresztül lett fizetve) kifizeti a küldés díját.
Ha bankkártyával fizettél (nem a PayPal fiók használatával) akkor persze ez nincs, de az eBay kötelezheti a vissza posta kifizetésére az eladót. Itt nálad az probléma hogy eleve úgy volt hirdetve hogy nincs garancia és visszaküldés.

(#83034) manu75


manu75
aktív tag

Megjött az ebay-ről rendelt videókártya ventilátorom. UG160391584YP tracking számmal volt. Ha jól emlékszem aug. 31-én rendeltem meg és ma hozta a DPD futár nagy meglepetésre. Postától semmi nem jött, hogy fizetnem kellene, amiatt kérdeznék rá mi van ilyenkor, nehogy 2 hét múlva meg keressék rajtam a párszáz forintjukat. Szám alapján mintha Kínából jött volna.

(#83035) V/ válasza manu75 (#83034) üzenetére


V/
Topikgazda

Mivel ez nem igazi postai nyomkövetési szám és a DPD 16408032307612 számmal volt az igazi nyomkövetés, így nincs félnivalód.
Nem létezik YP rövidítésű ország, a Yanwen logisztikai cég "trükközik" ilyennel.
Nem mindent a Magyar Posta kézbesít ami Kínából jön.

[ Szerkesztve ]

(#83036) manu75 válasza V/ (#83035) üzenetére


manu75
aktív tag

Köszönöm, már fel voltam készülve, hogy tuti nem lesz rendben a csomag ehelyett ámulok-bámulok. :)

(#83037) GAbre


GAbre
veterán

Ennyit romlott ebay,paypal?
Ma ismerős kérte adjam neki oda a paypalos pénzét volt 3 pénzneme,és volt euro.
Át akartuk magamnak küldeni euróban.De csak usd,és huf volt választható.

Illetve visszaküldtem 1 terméket,az eladó elfogadta,ő maga vette/kérte a tnt-s futárt.
De ebayen nem lehetett választani,csak végig tudtam nyomni a mark as shipped:
Most ez van:
CarrierOTHER Tracking number2034758
De ugyebár ezt nem lehet nyomkövetni,és nem is ez a csomagszáma :F

Avatar

(#83038) V/ válasza GAbre (#83037) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem értelek, több pénznemet lehet felvenni. Ha az €-os egyenlegről akarod küldeni akkor azt kell alapértelmezettnek megtenni (primary) és azt csinálsz az €-val amit akarsz.
A magyar fiók alapértelmezett devizája a forint és a $, azt adja fel automatikusan., ha a többiv 20 egy néhánnyal akarsz csinálni valamit akkor elsődlegessé kell tenni.
De természetesen akihez menne az € annak lenni-e kell €-os egyenlegnek is nyitva, mert egyébként az alap devizára konvertálja rögtön, Ez már rég óta így működik.

Az eBay-s témát sem értem. Ha úgy küldöd vissza hogy az eBay-en nincs nyitott visszaküldési eljárás akkor nem tudod megadni sem a szállítót, sem a nyomkövetési számot, egyébként meg eleve 5 napos határidővel kell visszapostázni ha rajtuk keresztül megy és ott eleve fel van adva a beíró mező, mert elvárt hogy be legyen adva a nyomkövetési azonosító.
Esetleg nem jelenítette meg a böngésződ azt az oldalt?

(#83039) GAbre válasza V/ (#83038) üzenetére


GAbre
veterán

Az is megvolt,beraktam alapértelmezettnek és akkor se.
De nekem se euró az alapértelmezettem,de utoljára abból küldtem,amiből akartam.Sőt volt,hogy 2 fiókom között mozgattam azt a valutát amit akartam nem 1x.
Ebayen eleddig mindíg én adtam fel.Én fizettem viszapostát,és kértem paypaltól vissza.
Nem sztem tökéletesen megy böngésző,de hiába kattintottam nyomkövetési azonosítóba,vagy akartam választani szállítót,meg se moccant/szürke volt.

Avatar

(#83040) V/ válasza GAbre (#83039) üzenetére


V/
Topikgazda

Nekem működik. Ha van €-om azt €-ban bárkinek elküldöm, a többi devizát is, nem tudom hogy neked miért nem ment.

Ha nálad van indítva a visszaküldés és az 5 napon belül vagy akkor be lehet írni, ezt sem tudom hogy neked miért nem működött.

(#83041) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Mennyi idő alatt szoktak megérkezni a rendelt áruk Kínából amióta bevezették az új szabályokat?
2 hónapja várok már egy csomagra, tracking szerint júli 24 óta Mo.-n van a csomag.
Pósta ügyfélszolgálat nem tud segíteni. Tracking: SY14107684057

(#83042) V/ válasza D@ny7 (#83041) üzenetére


V/
Topikgazda

7-30 nap a jellemző.Ez már július végén, augusztus elején megérkezett ide, de mivel nem könyvelt küldemény a sorsa ismeretlen.
Erről a fajtáról még tudni kell hogy nem mindig postai a szállítása, egy másik topikból idézem:

SyTrack (SunYou) esetén csak egy SMS megy az átvételi helyről. A Track24-en. követhető
Ha megérkezik akkor ez olvasható: Hungary, Arrived at Facility és ezután pár nappal megy az értesítő az átvételi lehetőségről.
A logisztikai szolgáltató a Sprinter.
Amikor átvehetővé válik akkor jön megint egy e-mail: Pick Pack Pont - Értesítés csomag érkezéséről és egy sms is: T.Címzett MST…….. csomagja megérkezett a PickPackPont-ra!

Sajnos már régi a számod, de ez volt az utolsó bejegyzése:
23 Júl 2021 22:39 Hungary, Arrived at Facility

(#83043) modflow


modflow
veterán

A hirdetés feladásánál most hogy van ez az ÁFA dolog?

Ezt látom:

Itt miért csak amerika van, miért nincs Hungary?
Az ÁFÁ-t én fizetem, vagy automatikusan ráteszi a vevőnek?

(#83044) parkr válasza modflow (#83043) üzenetére


parkr
őstag

az csak USA adó, rád nem vonatkozik. ott államtól függően változik.
ha te külföldre adsz el, nincs extra költséged.

(#83045) modflow válasza parkr (#83044) üzenetére


modflow
veterán

Ez tuti?
Most vettem valamit, erre rátett nekem ÁFÁ-t és magasabb árat fizettem....
Tehát nálam is max. a vevőnek dobja rá az áfát?

(#83046) V/ válasza modflow (#83045) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem mindegy hogy eladsz vagy vásárolsz. Mindig a vevő fizeti az áfát. Ha eladsz akoro csak aza gond hogy az eBay azt az összeget beszámolja a jutaláék alapba és amagasbb összeg alapján számolnak jutalékot amit mahkjd 27%-os áfával fizetsz ki.
Ha vásárolsz akkor ha az kereskedőtől (üzleti fiók) történik akkor 27 % áfát beszed az eBay tőled.
Hirdetés feladáskor magánszemélyként ha nincs adószámod ne töltögesd az áfa táblázatot, majd az eBay levonja a vevőtől azt amit kell az adott ország viszonylatában.
De egyébként sem, nem a te dolgod.

[ Szerkesztve ]

(#83047) modflow válasza V/ (#83046) üzenetére


modflow
veterán

Értem, köszönöm.

(#83048) animatrix11


animatrix11
őstag

Ez lehet kamu hirdetés? Kizárt, hogy ennyibe kerülne, mi van olyankor ha az eladó leveszi a pénzt a számlájáról, a paypal, hogyan kártérít?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#83049) V/ válasza animatrix11 (#83048) üzenetére


V/
Topikgazda

Az eBay is visszatérít, nem a második vonallal kell kezdeni a probléma rendezést.
De te fizetsz, nem az eladó veszi le a számládról.
Pár napja regisztrált, nincs semmi eladása. Akár teszt hirdetés is lehet. Kérdezz tőle valamit a termékről, akár azt is hogy miért ilyen olcsó, aztán ha reagál majd átgondolod hogy megveszed-e.

(#83050) animatrix11 válasza V/ (#83049) üzenetére


animatrix11
őstag

Megkérdeztem, várom a választ, akkor bármi van mindenképp visszakapom a pénzem?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.