Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38001) cs.gege válasza somnia (#37976) üzenetére


cs.gege
újonc

De ha nem tudnak semmi értéket, csak azt ami rá volt írva, akkor mi alapján hajtják be?

(#38002) zoli03 válasza cs.gege (#38001) üzenetére


zoli03
őstag

Megbecsülik. Utánanéznek, mennyibe kerül, aztán olyan árat vesznek alapul. Most jut eszembe, hogy már megkaptad a csomagot. Akkor ha nem küldöd el nekik a számlát, nem tudom, hogy mi alapján kell fizetned, de én biztos, hogy nem szórakoznék a NAV-val.

[ Szerkesztve ]

(#38003) üszök válasza Zirowe (#37983) üzenetére


üszök
őstag

Most nézem én is,hogy nekem sincs ott. Szerintem délelőtt még ott volt. Lehet valami gebasz van az Ebaynál.

Lehet az a gond,hogy ugye okt 24-el megváltoztak a feltételek,és idáig az azután vásárolt cuccokra is simán 45 napot számolt.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#38004) raziel01 válasza Siriusb (#37982) üzenetére


raziel01
veterán

Nekem nincs megerősítve még de már vagy 80 ezret fizettem azzal.

(#38005) zsiga007


zsiga007
csendes tag

Sziasztok ! Vatera.hu weboldalról rendeltem egy kabátot "közvetítőn" keresztül ! Adott hozzá az illető csomagszámot is , hogy nyomon tudjam követni a csomagot ! Az én címemet adta le a rendeléskor név stb. és ha beírom a csomagszámot ezt dobja ki a nyomkövető oldal :

Dátum Információk
2013.11.10
09:56

Küldemény információ:
Küldemény felvéve / Item accepted
2013.11.13
00:19

Küldemény információ:
Célországba elküldve / Item sent abroad
2013.12.04
23:31

Küldemény információ:
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country
2013.12.04
23:32

Küldemény információ:
Küldemény vám elé állítva / Item presented to customs
2013.12.05
12:54

Küldemény információ:
Bejövő küldemény vámkezelve / Inbound item customs procedure
2013.12.07
11:00 Budapest 62 posta

Küldemény információ:
Kézbesítés regisztrálva / Delivery registered

És ez mit jelent ? Más vette át a csomagom ? Rossz címet írtak rá ? Elkallódott ? Ellopták ? Ezután fogják nekem küldeni ? Telefonon érdeklődtem fel sem veszik ! Ilyenkor mi a teendő ?! Valószínű Budapestről még ezután fogják küldeni Debrecenbe ? Előre is köszönöm a választ !

iPhone 5 16GB White

(#38006) kirkri válasza zsiga007 (#38005) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos ez azt jelenti, hogy a Pesten a Teréz körúti postán valaki átvette.
Lehet, hogy a közvetítő véletlenül (bízzunk benne, hogy nem szándékosan) a saját címére küldette a csomagot. Ezt a posta nem fogja már neked továbbküldeni. Ha abban maradtatok, hogy direktben hozzád jön a csomag, akkor gyorsan vedd fel vele a kapcsolatot.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#38007) Abesszin válasza zsiga007 (#38005) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Szerintem kérdezd meg a Magyar Postát az a tuti, de igaza lehet kirkrinek mivel Vaterás a vásárlás és az eladó a saját címére kérte és még ő majd onnan fogja neked elpostázni (így gondolom kb a duplája lett a végösszeg neked mint az eredeti amin ő megvette)!

Telefonon
Lakossági ügyfeleinknek: 06-40-46-46-46 (helyi tarifával hívható telefonszám)
Hétfőtől szerdáig, pénteken 08:00-17:00, csütörtökön 08:00-20:00 óráig.

(#38008) kirkri válasza Abesszin (#38007) üzenetére


kirkri
addikt

Azt írta a fórumtárs, hogy abban maradtak, hozzá megy direktben a csomag.
Ha már volt olyan balf@sz a közvetítő, hogy véletlenül rossz címet állított be, akkor alap, hogy szólok a vevőnek, hogy én fogom küldeni a csomagot. A küldeményt pénteken vette fel, ma szerda van...

21 éve a Prohardveren! ™

(#38009) Siriusb válasza raziel01 (#38004) üzenetére


Siriusb
veterán

Ez érdekes. Akkor nagyon félreértettem valamit, amikor regisztráltam. :(

(#38010) Gezakekazeg


Gezakekazeg
csendes tag

sziasztok

most találtam erre a topicra, látom sok kedves segítőkész ember jár ide.
Egyből segítséget is szeretnék kérni.

rendeltem 2 terméket kínából november 20-án (vám értékhatár alatt)
az eladók írtak tracking numbert, de több oldalon ellenőrizve is az a válasz,
hogy nincs ilyen csomag :(

utána nézne valaki más is, hogy csak nálam van gond a lekérdezéssel ?
ahol kerestem: track-trace.com , intmail.183.com.cn , 17track.net

a két kód: RC075461068CN és RC075461125CN

a másik, hogy ha tényleg kamu kódok és nem érkeznek meg, akkor tudja később is ellenőrizni az ebay ?

segítségeteket előre is köszi

(#38011) hidroponi válasza Gezakekazeg (#38010) üzenetére


hidroponi
aktív tag

szerintem nem erdemes tovabb varni. nyiss az ebaynal claim-et. ird le nekik hogy 3 hete kaptal egy nem mukodo trackinget. lehet probalkozni hogy eloszor az eladonal erdeklodsz, de kamu trackszam eseten.. hat nem tudom erdemes-e.

(#38012) V/ válasza Gezakekazeg (#38010) üzenetére


V/
Topikgazda

Kell néha több nap mire bekerül a rendszerbe, szerintem nyugalom, nekem is volt ilyen, volt több olyan is, hogy végül egy RExxxxxxSE jött meg az eBayen RByyyyyyCH számon beírt, de egy rákérdezés azért nem árt.

[ Szerkesztve ]

(#38013) buherton


buherton
őstag

Mindig ez jelenik meg a címemben:

...
Budapest, ALAPÉRTELMEZÉS
...

Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan eltüntetni?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#38014) hidroponi válasza V/ (#38012) üzenetére


hidroponi
aktív tag

3 het.. 21 nap. :Y

(#38015) hidroponi válasza buherton (#38013) üzenetére


hidroponi
aktív tag

probald meg mind az ebay-en mind a paypal-nel modositani a cimedet.
en pl. a state (allam, itthon megye) helyere egy - kotojelet szoktam irni.

[ Szerkesztve ]

(#38016) bul07


bul07
nagyúr

Ennél az eladónál ti láttok termékeket , mert én sehogy nem tudtam elővarázsolni
Pedig ezt(Red) most rendeltem meg tőle

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38017) Winner_hun válasza bul07 (#38016) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#38018) bul07 válasza Winner_hun (#38017) üzenetére


bul07
nagyúr

Nekem még így is csak 242 tételt hoz be , közben meg 4805 tételt van neki
Például amit megvettem azt se hozza a UK-n

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#38019) hidroponi válasza bul07 (#38018) üzenetére


hidroponi
aktív tag

a storejaban erdemes nezelodni : Itt

(#38020) magedla


magedla
tag

Sziasztok Urak!

A tanácsotokra, tapasztalatotokra lenne szükségem.
Rendelnék egy Go Pro-t EU-n belülről, eBay-ről. Az ÁFA- és vámszabályok átolvasása után úgy gondolom, hogy egyik sem érinti ezt a rendelést, de kérlek erősítsetek meg ebben.

Az alábbi adatokat találtam a hirdetésben:
- "Item location: EU -, United Kingdom"
- "Item location: UK, Germany or Poland. We will ship from either locations depending on the availability by GLS, delivery usually takes 2-4 business days."

- Az eladó profiljában viszont ez szerepel:
"Based in United States, km_motosports has been an eBay member since 30 Jan, 2007"
- A kiváló összesített értékelés (99,6%) ellenére megnéztem a negatív értékeléseket is. 33-ból 10 éppen Go Pro-kat érint. Volt aki üres dobozt kapott, volt, akinek csak lassú volt a szállítás, vagy nem kapott választ minden kérdésére, esetleg lemaradt a számla, netán hibás termék érkezett. Feltételezem, hogy ezek többsége bármelyik eladónál előfordul, de azért érdekelne a véleményetek.

Érdemes lenne megkérdeznem az eladót, hogy pontosan honnan fognak Magyarországra szállítani? Ugye jól gondolom, hogy a "Based in USA" ellenére EU-n belülről fognak postázni?

Előre is köszönöm a segítséget.

True victory is victory over oneself

(#38021) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

A Paypalon mennyi idő után jár le egy fizetés , higy ne vesssen el a dispute indítása? Lehet nem volt érthető a fogalmazásom...szóval az van ,hogy van egy külföldi videojátékokat áruló bolt : Game.co.uk , megbízhatóak, többször rendeltem már tőlük,8-10 napos szállítási intervallumban megjönnek a csomagok , a fórumról is többen is tőlük rendelünk. Viszont most az a helyzet , hogy november 14. és 15-én is rendeltem tőlük, és nem érkeztek meg a mai napig sem...valszeg a magyar posta közrejátszott...lehet ennek az oldalnak irni és reklamálni ,viszont csak vásárlástól számított 45.nap után mondanak érdemlegest ...viszont addigra már a PP nem lehet inditani disputét ha jól sejtem ugye? Lejár ott is az a bizonyos idő ha reklamációra kerülne a sor?

(#38022) V/ válasza hidroponi (#38014) üzenetére


V/
Topikgazda

Amiről írtam az 43 napos volt :C

(#38023) Abesszin válasza Abesszin (#37993) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Írt ez eladó hogy az ő e-mail címére tudom küldeni a pénzt a PayPalon keresztül szóval nem küldött olyan e-mailes számlát ami egy klikkes lenne :(

Ha így fizetek a PayPalon keresztül e-mail címre az nekem +pénzbe fog kerülni???

Most hogyan tovább?? Van egy mail címem... és USD-ben kell visszafizetnem mert abban vettem

(#38024) hidroponi válasza V/ (#38022) üzenetére


hidroponi
aktív tag

azt mondod 43 napig nem kaptal mukodo tracking numbert? neeeee...

(#38025) kirkri válasza Abesszin (#38023) üzenetére


kirkri
addikt

Nem fog neked többe kerülni. Ha elküldesz 10 dollárt, akkor a PayPal levonja belőle a saját jutalékát, és ennyivel kevesebbet kap az eladó.

PayPal-re belépve "Send Money", beírod a kapott email címet és az összeget, kiválasztod, hogy dollár és már mehet is. Esetleg írhatsz a megjegyzéshez szöveget, hogy tudja miért is kapta.

Alul ezt választod: I'm paying for goods or services

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#38026) Abesszin válasza kirkri (#38025) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Köszönöm szépen! Már kezdtem izgulni hogy még én jövök ki rosszabbul... max bukok pár Ft-ot a két fizetés közti átváltáson de az belefér...

De az nem lesz gond ha ő nem kapja meg a teljes összeget??? Mindig a fogadó félnek vonja le a jutalékát a paypal??

Nagyon szépen köszönöm!!!!! :C :R

Ugye ez akkor is műxik ha a PayPal egyenlegem 0 viszont hozzá van rendelve a bankkártyám amin viszont van fedezet?

[ Szerkesztve ]

(#38027) kirkri válasza Abesszin (#38026) üzenetére


kirkri
addikt

Hogy levonja azzal ne foglalkozz.
Így is maximálisan korrekt voltál.

21 éve a Prohardveren! ™

(#38028) Abesszin válasza kirkri (#38027) üzenetére


Abesszin
csendes tag

What are you sending money for?
I'm paying for goods or services
I'm sending money to family or friends

Mi a különbség??

(#38029) tonyrulez válasza Abesszin (#38028) üzenetére


tonyrulez
őstag

[link]

4 8 15 16 23 42

(#38030) kirkri válasza Abesszin (#38028) üzenetére


kirkri
addikt

Megkaptad a választ. :)

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#38031) Abesszin válasza tonyrulez (#38029) üzenetére


Abesszin
csendes tag

Nagyon köszönöm!
Így már teljesen világos :K

(#38032) 426os


426os
őstag

Sziasztok,
Elektronikai alkatrészeket (pl kondenzátorok) rendelt már valaki Kínából?
Ebay/Aliexpressz stb helyekről. Mennyire megbízható minőségűek, mert árban jóval az itthon kapható alatt vannak. Esetleg valakinek bevált eladója van ilyen témában?

.

(#38033) kirkri válasza 426os (#38032) üzenetére


kirkri
addikt

Én most várok 20-20 darab SMD tekercset, az Aliexpressz-en vettem.
Azt állítja az eladó, hogy eredeti, bízom benne, hogy valóban az lesz.

21 éve a Prohardveren! ™

(#38034) V/ válasza hidroponi (#38024) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem, 43 nap után megkaptam a küldeményt, de nem a megadott kínai postás track számmal, hanem egy svéd postaival, az eBay -en még mindig a kínai van beírva.

(#38035) lolka1980 válasza zoli03 (#37979) üzenetére


lolka1980
aktív tag

Így is történt.Mármint fölbontattam velük mert halovány fogalmam sem volt mit küldtek.
A csodálatos az volt,hogy olyan terméket ami benne volt nem is rendeltem.
Így megírtam nekik,hogy passzolom az ügyet mert én nem rendeltem ilyet.

(#38036) ®Sapphire


®Sapphire
csendes tag

Sziasztok!

November 29.-én rendeltem Angliából egy terméket (Anglia volt megadva,de az eladó adatlapján Kína szerepel).

Ő az eladó:
http://www.ebay.co.uk/itm/UK-3-PIN-EU-2-PIN-12V-DC-2A-3A-6A-Power-Supply-Charger-Adaptor-Plug-LED-Strip-/221299342332?pt=UK_Home_Garden_Night_Lights_Fairy_Lights&var=&hash=item338677fbfc

Ma írtam neki,hogy még nem érkezett meg.

Ez volt a válasz:

we send you by Royal Mail Airmail International (no tracking number),which needs about 8-12 business days according to the postman.

if you have not get it till the next Wednesday,can you go to the local office for a check,it may be delayed at the post office. it now should be on the way to you:))

if you can not get it at then, pls let us know here, we will be responsible.

Intézkedjek,vagy várjak még?

Elég sok negatívat kapott az utóbbi időben.

Köszi!

(#38037) radi8tor válasza ®Sapphire (#38036) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

December November 20-tól számított 30 napon belül tudsz case-t nyitni, ha ez az ismételt feladása sem érkezne meg.
Döntsd el te mit szeretnél. :)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#38038) ®Sapphire válasza radi8tor (#38037) üzenetére


®Sapphire
csendes tag

Ismételt feladást nem látok.

29.én utaltam,ez pénteki nap,lehet hétfőn postázta,de már akkor is itt kéne lennie Angliából.

(#38039) radi8tor válasza ®Sapphire (#38038) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Bocs, félre olvastam.

Akkor neked 29-én indul a számláló. Szerintem nincs okod nem várni még 1 hetet rá. Karácsony az ilyen, kb annyi levél indul útnak, mint egész évben.

⭐ Stella

(#38040) attiati


attiati
veterán

hol tudok feliratkozni hírlevélre, hogy egy adott keresőszóra beállított új hirdetésekről azonnal kapjak e-mail értesítést?

ugyanez lenne a kérdésem leszűkítve egy adott eladóra: ha az adott eladó felvisz egy adott keresőszóra hirdetést, akkor kapjak mailt.

:R

(#38041) Siriusb


Siriusb
veterán

Vettem egy terméket november 2-án (Estimated delivery Monday, 18 Nov, 2013 - Monday, 9 Dec, 2013), s most ez a figyelmeztetés olvasható mellette:
Don't forget to leave Feedback. If there is a problem, please go to the Resolution Centre by 16/12/13.

Ha jól tudom, 60 napom van visszajelzést adni, illetve 30 napom van december 9-től, hogy ügyet nyissak. Akkor mi ez a dátum?

(#38042) kirkri válasza Siriusb (#38041) üzenetére


kirkri
addikt

A case nyitásra 45 napod van a vásárlástól számítva, ezért kaptad ezt az emlékeztetőt.
A december 9-i dátum nem tiszta, hogy honnan jön neked.

21 éve a Prohardveren! ™

(#38043) Siriusb válasza kirkri (#38042) üzenetére


Siriusb
veterán

Dec 9 a becsült érkezés utolsó napja.

timelines

(#38044) kirkri válasza Siriusb (#38043) üzenetére


kirkri
addikt

Értem.

Annak nincs köze a határidőkhöz. Ha megnézed a tájékoztató szövegben is a vásárlástól számított 45 napot írják a case nyitására rendelkezésre álló határidőnek.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#38045) Siriusb válasza kirkri (#38044) üzenetére


Siriusb
veterán

Bemásolnád, hol írják?

(#38046) fardem válasza Siriusb (#38045) üzenetére


fardem
aktív tag

itt olvasd el!

ez az uk ebay-ről van. látható a timeline résznél, hogy a fizetéstpl számított 45-ig napig kell case-t nyitni.

http://pages.ebay.co.uk/help/buy/item-not-received.html

(#38047) tonyrulez válasza kirkri (#38044) üzenetére


tonyrulez
őstag

Ez így ebben a formában már nem teljesen igaz, október végén változtattak a dolgon, az estimated delivery utolsó dátumától számítva van 30 nap case nyitásra, topik összefoglalóban is át lett már írva. Van egy vízválasztó dátum, amit már nem találok sehol, de azelőtt még régi rendszer = 45 nap volt, azután már az új rendszer = e.d. +30nap él.

Persze ettől függetlenül Siriusb esetében úgy látszik, még a régi rendszer érvényes. Csak más, új vásárló ne éljen a 45 napos tévhitben, ha már nem annyi.

eBay-nél meg nagyon lassan dolgoznak, valahol még mindig a 45 napot nyomatják a support/help oldalakon.

[ Szerkesztve ]

4 8 15 16 23 42

(#38048) tonyrulez válasza tonyrulez (#38047) üzenetére


tonyrulez
őstag

Meg is vannak az időpontok

4 8 15 16 23 42

(#38049) fardem válasza tonyrulez (#38047) üzenetére


fardem
aktív tag

ez ha jól látom csak az ebay.com oldalon van érvényben. az ebay.co.uk-n nincs ilyen. végigolvastam a bejelentéseket. ott semmi változás nincs.

persze minden ebay-n mások a szabályok. .de .co.uk .com-on is.

(#38050) Siriusb válasza fardem (#38049) üzenetére


Siriusb
veterán

kirkri, tonyrulez, fardem
Köszönöm, hogy segítettek fényt deríteni erre az anomáliára. Ha tényleg különböző szabályzattal dolgozik a com és a uk (elég durva lenne), akkor jobban járok egy case-t nyitni még ma (nem kaptam meg az árut), ugyanis utánanéztem az emailekben és a co.uk-ről jöttek a visszaigazolások. Máskor nem keverem, hol vásárolok, maradok a com-nál véglegesen. :(
Azért a support-nál rákérdezek.

Még soha nem nyitottam case-t. Mit tegyek? Írjam meg, hogy még mindig nem érkezett meg a csomag, de szívesen várok még egy hetet, s ha nem változik a helyzet, refund?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.