Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) parkr


parkr
őstag

Megvettek tőlem egy árut, de eddig nem fizették ki.
Most írt a figura hogy "free-nek látta szállítást" és most már visszamondaná a dolgot.
Buy it now-val volt feltéve és egységes árat adtam meg szállításnak, szóval a free az ki van zárva.
Gondolom csak benézte a dolgot, mert a szállítás volt jóval több, mint a direkt alacsony vételi ár és most nem akarja kifizetni.
Tudok vele valamit kezdeni? adhatok neki negatívot? :F

(#43002) upsyka válasza parkr (#43001) üzenetére


upsyka
aktív tag

sztem, ha egyből jelezte a gondot felesleges, biztos veled is volt már - akár mással kapcsolatban is - , hogy benéztel valamit...

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#43003) parkr válasza upsyka (#43002) üzenetére


parkr
őstag

hétfőn "vette meg" azóta várok rá..

(#43004) Degeczi válasza parkr (#43001) üzenetére


Degeczi
nagyúr

pláne, h az sem teljesen korrekt (vannak is területek, ahol maximalizálják ezt ilyesmi ellen), ha a szállítási költségbe rejted az ár egy részét

(#43005) Tikakukac válasza Degeczi (#43004) üzenetére


Tikakukac
titán

Az ilyenek ellen hál' Isten már itthoni portálokon is kezdik a szállítással sorba rakást. Vatera agyig van/volt rakva ezekkel. Nyilván a sügért át lehet verni, aki meg használja az agyát meg bosszankodott, hogy 650 hirdetést kellett végignyalni, mire meglett a jó ár. A valódi, nem a mutyis. :U

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43006) parkr válasza Degeczi (#43004) üzenetére


parkr
őstag

Igazából nem szakítani akartam a dolgon, hanem csak belekalkuláltam, azt is ha esetleg a világ másik végére kell küldenem.
De szerintem megbeszélem vele hogy akkor cserébe adjon nekem pozitívat és akkor törlöm.
Lehet Paypal fizetés nélkül is payed-nek jelölni a cuccot, igaz?

(#43007) Winner_hun válasza havri1 (#42965) üzenetére


Winner_hun
félisten

Buy&Pay, PayPal login macera nélkül. Ha éppen jó és megy..

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#43008) hidroponi válasza vbbb (#42999) üzenetére


hidroponi
aktív tag

keress a topikban a refund szora es akkor meglatod hogy tortent-e mar ilyen. (igen. de vannak feltetelek)

(#43009) thomasa


thomasa
senior tag

Szerintetek ha valamit nem trackingoltan adtak fel, és nem jött meg, van esély refundra? Vagy az eladót ilyenkor nem kötelezik rá? 100%-os lehet a tag, lehet, hogy tényleg elveszett....
Köszi a válaszokat előre.

[ Szerkesztve ]

(#43010) raziel01 válasza ollie (#42991) üzenetére


raziel01
veterán

Mondjuk ez vicces szó, mert szerintem a magyarok 70%-a trükközik ilyen dolgokkal. Ez eltörpülne a nagyobb dolgok mellett.
Amúgy ismerősnek azt mondta a Logitech, hogy fényképezze le, hogy szétverte a billentyűzetet és úgy küldtek másikat.

[ Szerkesztve ]

(#43011) CoolBoy323 válasza thomasa (#43009) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Én még nem találkoztam emiatt problémázóval. Úgy szokták, h refund, és ha megjött, kérik h fizesd vissza ki.

(#43012) Degeczi válasza thomasa (#43009) üzenetére


Degeczi
nagyúr

persze, erre való a védelem: az eladó kötelessége a vevőhöz eljuttatni a terméket - ha kínál tracking nélküli postázást, akkor az övé a kockázat, nem a tiéd

(#43013) thomasa válasza Degeczi (#43012) üzenetére


thomasa
senior tag

Uniós, csak az a baj, hogy fizetésnél én jelöltem meg az olcsóbb szállítási opciót,
mert gondoltam, hogy nem lesz gond. Ez egyébként egy használt alkatrész, amiből csak 1 db volt neki, azaz nem tudja újraküldeni.

(#43014) havri1 válasza Winner_hun (#43007) üzenetére


havri1
félisten

Ó, nekem ilyen még sose volt. Mindig be kellett lépnem paypal-ba :-(

havri

(#43015) dave93


dave93
őstag

Sziasztok!

140 dolcsi értékű + 30 dolcsi szállítási költség értékű cuccot rendelnék Izraelből. A neten talált adatok alapján erre vámot nem kell fizetnem, "csak" áfát. A termék ebay-es leírása viszont azt írja, hogy minden vásárló 16%os vámmal számoljon. Most akkor melyik a frankó? A végösszeget 27%-al növeljem meg és az lesz a végösszeg, vagy 16%-al vagy esetleg mindkettővel? :O

Köszi :R

(#43016) somnia válasza dave93 (#43015) üzenetére


somnia
őstag

Mennyi nálunk az Áfa?

(#43017) ollie válasza raziel01 (#43010) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hát én nem röhögnék rajta, ha ennyi csaló lenne az országban.

***

(#43018) Sandross


Sandross
csendes tag

Üdv!

Ez a 22 EUR - 6000 HUF áfamentes határ pontosan hogy működik manapság? Ha (nem ebay-en) euro-ról készült számlát kérek, akkor azt is átszámolják forintra, vagy ott a 22 EUR a mérvadó?

Illetve más pénznemnél hogy van, eddig azt hittem, hogy napi árfolyamon átszámolják forintra, és 6000 HUF a határ, de valahol ebben a topikban olvastam a 39$ határt, az hogy jön ki?

(#43019) bl4ze válasza Sandross (#43018) üzenetére


bl4ze
veterán

jó az USD 29-nek is , USD 39 az már közel 10 E ft.

.:. bl4ze .:.

(#43020) Sandross válasza bl4ze (#43019) üzenetére


Sandross
csendes tag

valóban sok a 39, ezért nem értem a 39981-es hozzászólást, gondoltam valaki tudja, hogy mi újság ezzel

(#43021) SUPREME7 válasza Sandross (#43020) üzenetére


SUPREME7
őstag

Szerintem 29 akart az lenni.

(#43022) Stanley-B. válasza thomasa (#43009) üzenetére


Stanley-B.
őstag

igen, így vissza fogod kapni.

(#43023) thomasa válasza Stanley-B. (#43022) üzenetére


thomasa
senior tag

Köszi, azért még várok a lejáratig, adok esélyt :)

(#43024) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Mért írja ezt a termék postazas infó?

Shipment Arrived At Tnt Location

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43025) krikka válasza enginev3.0 (#43024) üzenetére


krikka
csendes tag

Lehet hogy beérkezett egy TNT raktárba.

(#43026) enginev3.0 válasza krikka (#43025) üzenetére


enginev3.0
félisten

és az mit jelent? Vagy is mennyi időt? :)már egy hete ezt írja

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#43027) raziel01


raziel01
veterán

Kaptam emailt az ebay-től, hogy ha eladok 50 dollárnál többért egy telefont akkor kapok egy levásárolható 50 dolláros kupont mellé.

Még el is gondolkoztam rajta de szinte már lekéstem róla: between 12:00AM PT on April 16, 2014, and 11:59PM PT on April 26, 2014

Nem értem miért csak most küld emailt róla. Esetleg felraktam volna a régi telómat amit meg leütött volna ismerős. De most így hirtelen nem fogok kapkodni. :(

(#43028) somnia válasza raziel01 (#43027) üzenetére


somnia
őstag

(#43029) LordVader80


LordVader80
senior tag

Hali!
Vettem egy terméket, kértem új totalt az eladótól, mert a szállítási költség nincs benne a végösszegben, de az eladó nem reagál. Írtam neki üzenetet, arra sincs reakció. 1 hete megy a dolog.
Mi a teendő?
:R

May The Force Be With You!

(#43030) matyi19 válasza raziel01 (#43027) üzenetére


matyi19
őstag

Szerintem mindenki kapott ilyen uzenetet mivel en is...
De nem tudom...ennyiert adna 50$-t az eBay?
Ha megcsinaltad es kapsz erte 50$-t szolj, lehet en is megkernek innen valakit hogy "vegyen" tolem egy telefont...

(#43031) fardem válasza LordVader80 (#43029) üzenetére


fardem
aktív tag

semmi. várhatsz. én is így állok éppen. nyertem valamit, és nem tudom kifizetni, csak ha az eladó küld invoice-t vagy az uk ebayn postage details-t a postaköltségről. én is írtam neki, de két hete nem reagál.

(#43032) LordVader80 válasza fardem (#43031) üzenetére


LordVader80
senior tag

na jó,csak nem akarok a végtelenségig várni,akkor megrendelem mástól... :U viszont nem akarom, hogy utána meg negatívot adjon, mondván nem fizettem.... nincs vmi hivatalos mód az aukció lezárására?

May The Force Be With You!

(#43033) #65537792


#65537792
törölt tag

Ha angliából rendelek laptopot, akkor van vám, áfa, minden mi?
Valaki írta múltkor, hogy van valami kinti magyar cég akik behaozzák az országba, ha az eladó nem tudja küldeni ide.
Erről hol lehet érdeklődni?

(#43034) fardem válasza LordVader80 (#43032) üzenetére


fardem
aktív tag

látom nem igazán vagy tájékozott az ebay körökben.

szóval:

-az ebayen az eladó 45 napig kérheti a fizetést a vevőtől addig köteles vagy fizetni utána nem. ha indít ellened unpaid item case-t ,akkor nem tudsz mit csinálni, ha nem küld postaköltséget. 45 nap után nem vagy köteles fizetni.

-az eladó nem tud negatív feedbacket, csak pozitívot adni. szóval neked nem lesz ebből gond.

-hivatalos mód nincs az aukció lezárására. mivel a licit sikeres volt, a vevő megnyerte az árut , az ebay már számolja is fel a jutalékát az eladótól. az ebaynél nem számít hogy volt-e fizetés vagy sem. szóval, ha te nem is fizetsz, a jutalékot akkor is levonják az eladótól.

[ Szerkesztve ]

(#43035) parkr válasza matyi19 (#43030) üzenetére


parkr
őstag

én nem kaptam semmi ilyesmit

(#43036) somnia válasza #65537792 (#43033) üzenetére


somnia
őstag

Anglia meglehetősen régen EU tag, ergo nincs se ÁFA se VÁM:

(#43037) Degeczi válasza somnia (#43036) üzenetére


Degeczi
nagyúr

ha olyan cég adja el, melynek nagy az ideirányuló forgalma (pl. amazon.co.uk), akkor sajnos az ottani 20 helyett az itteni 27% áfát kell fizetni

(#43038) #65537792 válasza somnia (#43036) üzenetére


#65537792
törölt tag

De még egy 600+ fontos laptopra se lenne semmi?

(#43037) Degeczi

Magán személy(az a gép)

Akkor azt mondod érdemes érdeklődni az eladotól, hogy sok volt ide a forglama? Gondolom Asus g750-bel nem sokat rendelnek itthon. :D

[ Szerkesztve ]

(#43039) matyi19


matyi19
őstag

Akkor nem mindenki...
Szoval ha meghirdetek egy telefont 60$-ert es valaki megveszi, mennyit kell fizessek az eBay-nak?
Illetve hajlando lenne valaki kozuletek licitalni ra? (Termeszetesen vissza kuldenem a penzt)

(#43040) Degeczi válasza #65537792 (#43038) üzenetére


Degeczi
nagyúr

Ha magánszemély, akkor semmi gáz, nincs extra költség
(elég nagy az erre vonatkozó limit, úgy rémlik 10 MFt körül meghatározva)

Egyedül arra gondolj, h eltérő a UK konnektor, tehát adaptert is szerezz be (vagy EU zsinórt a laptop tápjához, mert az kényelmesebb, mint adapterrel vacakolni)

[ Szerkesztve ]

(#43041) LordVader80 válasza fardem (#43034) üzenetére


LordVader80
senior tag

Köszi :R

Tehát: ha indít ellened unpaid item case-t ,akkor nem tudsz mit csinálni, ha nem küld postaköltséget -->indíthat ilyet, hogy nem fizetek, annak ellenére, hogy ő nem küld új számlát? Ez jár valami negatívummal felém?

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#43042) #65537792 válasza Degeczi (#43040) üzenetére


#65537792
törölt tag

Na, akkor az 1. kérdesemre kaptam választ. Köszi!

2--ra valaki esetleg?

(#43043) matyi19 válasza matyi19 (#43039) üzenetére


matyi19
őstag


parkr
Ezt válasznak akartam...

Más:
Itt az üzenet:

"This promotion is by invitation only and applies to pxxxxx0; it is not transferable. Receive a $50 Coupon toward a future eBay purchase when you sell an item for $50 or more in the Cell Phones & Smartphones category. Invited sellers who list a phone on eBay.com in the auction-style, auction-style with Buy It Now, or fixed price format between 12:00AM PT on April 16, 2014, and 11:59PM PT on April 26, 2014 ("Promotion Listing Period"), and receive payment from their buyer by May 5, 2014 are eligible to earn one Coupon. The Coupon will be issued within two weeks after May 5, 2014. Users will have until the specified date on the Coupon to redeem it on eBay.com. Other Terms & Conditions apply.

*The $420 eBay price is the average price (excluding shipping and handling charges, sales tax, and eBay fees) rounded down to the nearest $5 point, for an iPhone 5, 64GB, black, unlocked phone sold in used condition on eBay.com by non-professional sellers on February 27, 2014. All other eBay prices are the average price (excluding shipping and handling charges, sales tax, and eBay fees) rounded down to the nearest $5 point, for the identified item sold in used condition on eBay.com by non-professional sellers on February 27, 2014. No guarantee is made that a particular item will sell at a particular price. No affiliation with, sponsorship or endorsement by any referenced brand or brand owner is implied."

[ Szerkesztve ]

(#43044) parkr válasza matyi19 (#43043) üzenetére


parkr
őstag

gondoltam :D

(#43045) fardem válasza LordVader80 (#43041) üzenetére


fardem
aktív tag

indíthat ellened. neked max ez akkor lesz gáz, ha jó sok unpaid item-et gyűjtesz össze, akkor az ebay felfüggesztheti a fiókod. de egytől nem lesz semmi gondod.

mondjuk unpaid item ellen fel lehet lebbezni az ebaynél. "appeal unpaid item case" van valahol ilyen opció.
sajnos ha indított az eladó unpaid item case-t akkor te már nem adhatsz értékelést ha nem fizeted ki.

az egész bosszantó persze, ha a megvett cuccot nem tudod kifizetni. lehet hogy túl olcsón sikerült megvenned, ezért nem reagál az eladó. nem tetszik neki az ára...

(#43046) SPF


SPF
senior tag

Ez eredeti lehet? Esetleg rendelt már valaki pont ilyet?

[ Szerkesztve ]

(#43047) somnia válasza SPF (#43046) üzenetére


somnia
őstag

Az eddigi 140 vevő közül nem mindegyik volt elégedett.

(#43048) fardem válasza SPF (#43046) üzenetére


fardem
aktív tag

vedd meg, nem drága. max selejtest fogsz ki... akkor mehet a refund, vagy tagadd el hogy megjött! NEM TÁMOGATOM az utóbbi megoldást :(

[ Szerkesztve ]

(#43049) LordVader80 válasza fardem (#43045) üzenetére


LordVader80
senior tag

köszi a segítséget :R

May The Force Be With You!

(#43050) SPF válasza somnia (#43047) üzenetére


SPF
senior tag

Ezt hol tudom megnézni?

(#43048) fardem
Ha selejtes, akkor is kérhetek refund-ot? Utóbbit biztos nem csinálnám meg...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.