Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-24 06:10:35

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79251) -szabi- válasza V/ (#79250) üzenetére


-szabi-
őstag

Szia
Kicsivel drágábban megtaláltam a német amazonon.
Mivel ott még sosem vásároltam megkérdeztem a topikjában.
Ha azt a hozzáértők rendben találják akkor onnan lesz ezt meg elengedem.
Ha a válasz nem akkor írni fogok az eladónak.
Előfordult már veled ez az anomália?
Köszönöm a tanácsot.
üdv

(#79252) V/ válasza -szabi- (#79251) üzenetére


V/
Topikgazda

Természetesen, fel is nyomtam a havert az eBay-en és bizony negatív értékelést kapott.
Nem tudom mennyi a kicsit drágább, de az biztosabb, én inkább ott venném meg, mert gyorsabban is ideér és ott nem igazán lehet sumákolni.Megfelelő a vásárlói védelmük, bár ott nincs PayPal, de nekem sosem volt gondom. Angliából a németen vett hangszórópár 3 nap.

(#79253) -szabi- válasza V/ (#79252) üzenetére


-szabi-
őstag

Amazonos topikban rendben találták szóval ebay-t elengedem.
Köszönöm.

(#79254) t420s


t420s
aktív tag

Hova tűnnek el külföldi trackable biztosított küldemények miután beléptek az országba? Tömegével tűnnek el
Időtlen idők óta rendeltem az ebayről de leszoktam róla mert a bejövő, „simán „ feladott kínai küldemények 90%ban eltűntek soha nem jöttek meg.
De azért ami biztosítottan, trackable módon lett feladva az meg is jött.
Eddig.
De az utóbbi kb 1 évben a veszteségem gyakorlatilag 100%.
Minden létező csomagom eltűnik és minden ugyanúgy és ugyanakkor.
Ebay gearbest amazon book depo aliexpress stb
Trackable küldemények szőrén szálán eltűnnek ahogy belépnek az országba.
Mindig ugyanaz a forgatókönyv. feladják elindul belép az országba eddig követhető és ott megáll. És soha nem kerül elő. Hónapok alatt se.
Minden eltűnik.
Épp most tűnt el és kaptam meg a refundot egy Németországban feladott laptop kapcsán.
Bammeg, EU-n belül is eltűnik. Itt semmiféle vám meg semmi nem szólhat közbe.
Belép az országba és köddé válik.
NYILVÁN a postai dolgozók lopják el ott a budaörsi küldeményfeldolgozóban mert OTT TŰNIK EL mindig, oda még megérkezik és onnan tovább nem megy.
Ott lopják el.
Csak kérdés hogy merik ezt megtenni trackable biztosított nem kétfilléres csomagokkal?
Miféle ellenőrzés van ott?
Talicskával járnak a melósok dolgozni oda vagy hogy néz ez ki?
Már ott tartok hogy át kell gondoljam rendelek-e bármit is mert MINDEN eltűnik.
Azért csak 2019ben a 120 körüli rendelésemből 85 végződött refunddal....
Érdekes számok!

(#79255) V/ válasza t420s (#79254) üzenetére


V/
Topikgazda

Mielőtt itt alaptalanul vádolná meg mindenkit, mi a bizonyítékod arra hogy hogy a OLK-ban tűnik el a csomagod? Hány esetben indítottál panaszt, kerestetést a nem kézbesített csomagodra?
A NYILVÁN -al kezdődő mondatod így nem fogadható el, nem lehet még cégeket sem rágalmazni.
HA belép az országba akkor nem válik köddé, mert az OLK-ba eljutott, ha szerinted ott tűnik el.

(#79256) t420s válasza V/ (#79255) üzenetére


t420s
aktív tag

"mi a bizonyítékod arra hogy hogy a OLK-ban tűnik el a csomagod? Hány esetben indítottál panaszt, kerestetést a nem kézbesített csomagodra?"

1)
EGYETLEN esetben sem indítottam panaszt mivel a posta MAGA MONDTA hogy azt a feladó indíthat(na) mivel az ő kezében van a feladási okmány. És a kártérítés is az ő zsebébe megy minek indítsak én....

2) a refundot megkapom minek indítanék panaszt

3) Honnan tudom hol tűnik el a csomag? Track info. Honnan máshonnan. Ott szerepel belép az országba majd Hungarian package deposit (na az mi is....) és ott vége. Onnan tovább sehova.

Azért röhej hogy ez Németországból Angliából Hollandiából feladott értékbiztosított trackable cucc csak úgym eltűnhet.
Most kaptam 289 EUR refundot egy eltűnt német laptop kapcsán.
3 nap alatt eljutott az országba. ... és ott hello eltűnt.

(#79257) cof válasza t420s (#79256) üzenetére


cof
veterán

Tehát a postahu keresőbe beírod a trackinget és ez az utolsó bejegyzés, hogy "a bejövő küldemény átvétele a kicserélőben" és ennyi? Nincs tovább? Az érdekes.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#79258) V/ válasza t420s (#79256) üzenetére


V/
Topikgazda

Megadnád a nyomkövetési számot, mert sajnos vannak kamu azonosítók is és bejegyzések. Ez is akár az lehet: Hungarian package deposit. Mert arrived lenne az itt kezdődő dolog.

Lehet hogy máshol tűnt el. De elsőként a NPKK-ba Vecsésre kell érkezni a csomagnak, ha ott átesik az országba történő beléptetésen azután megy az OLK-ba ahonnan küldik a kézbesítő postákra.

(#79259) t420s válasza cof (#79257) üzenetére


t420s
aktív tag

", hogy "a bejövő küldemény átvétele a kicserélőben" és ennyi? Nincs tovább? Az érdekes."

Így van!!! És hány és hány esetben! Most is egy GPS karórát várok (többek között...) ami elvileg belépett az országba jan 18-án és azóta nem mozdul... na az se jön meg soha! Azt is ellopták!

(#79260) t420s


t420s
aktív tag

"Megadnád a nyomkövetési számot"

És melyiket? Vagy 80 ilyen számmal tudok neked szolgálni. Melyiket kéred....

(#79262) V/ válasza t420s (#79260) üzenetére


V/
Topikgazda

A 289 EUR-os laptop amit említettél, meg akkor ez a GPS akármi.
De ne értsd félre, tényleg bosszantó ha eltűnnek a csomagjaid, de nálam 2013-óta számolva 2000 vásárlásból 100 csomag nem érkezett meg, ebből 2 futárszolgálatos még az országba érkezés előtt és a többi sem érkezett meg Magyarországra, a nyomkövetettek esetén (28 db) egyértelműen nem került a Magyar Posta kezelésébe.
A 70 db csak küldemény azonosítósok közt lehet eleve olyan, amit fel sem adtak, de olyan arány ami nálad van az számomra elképzelhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#79263) dentalux


dentalux
csendes újonc

Üdv!

Refundot kaptam eltűnt ebay-es küldemény miatt de később mégis megjött a küldemény ráadásul aláírós átvétellel-teendők?
Az ebay-es refund kérelem vagy 1 hete lezárult. Nem jött meg az estimated shipping time időkeretében tehát eltűnt refundot kértem és kaptam.
Majd 1 hét és itt a csomag. Ráadásul international registered vagyis ajánlott aláírós átvételű volt, az eladó láthatja az átvételt. Csak kérdés van-e ennek jelentősége most hogy az ebay döntött és az eset zárva, refund megadva?
Teendőim? Hagyjam a francba?

(#79264) V/ válasza dentalux (#79263) üzenetére


V/
Topikgazda

Kiszoktuk fizetni, hiszen volt egy adás-vételi szerződés, az eladó teljesítette a részét, a késedelmes kézbesítés nem az ő sara, te megkaptad a terméket, viszont mivel a pénz visszakaptad ez nincs kifizetve.Tehát ez az eladó full veszteséges jelen pillantatban, mert a pénzt tőle szedték vissza.
És téves az értelmezésed, amit megkaptál az nem tűnt el és várható kézbesítési idő az várható, nem kötelezettség, lehet kevesebb vagy több.

(#79265) dentalux válasza V/ (#79264) üzenetére


dentalux
csendes újonc

"l és várható kézbesítési idő az várható, nem kötelezettség, lehet kevesebb vagy több."

Nana! Mit vállalt az eladó? Idézem:
"On-Time Delivery
Full refund if product isn’t received in guaranteed delivery time"

És amit rendeltem az 60 napos guaranteed frame-ben volt. Túllépte.

(#79266) V/ válasza dentalux (#79265) üzenetére


V/
Topikgazda

Akkor egyszerűsítem, minek hívják azt ha a boltban nem fizetsz ki valamit és elviszed?
Ha ilyet is olvasol akkor azért a tisztességet nem szoktuk a sarokba dobni.
Ez melyik eBay-ről van? Ilyet nem igazán látok a hirdetéseknél.
De azt tudod hogy ez az időtartama nem vonatkozik arra az időszakra amíg vámolják a küldeményt, természeti katasztrófa, egészségügyi karantén, háború miatt késlekedik a szállítás.

[ Szerkesztve ]

(#79267) headhunter válasza dentalux (#79263) üzenetére


headhunter
addikt

Nálam is volt hasonló és utólag visszautaltuk...

"...Egy héttel többet kellett volna várnom...

Mai napon 2016.04.29-én (Pénteken) megérkezett a 40xCR2032-es megrendelés (2016.02.15.)

74 nap alatt ideért, ami új "rekord"...

Nem akarok belépni a tipikus magyar vásárlók táborába, akik átverik az eladót, hogy nem érkezett meg a termék, miközben megkapták..."

[ Szerkesztve ]

(#79268) bombibmw


bombibmw
veterán

Sziasztok!
Licitáltam egy termékre Ebay-en és szeretném visszamondani, viszont eltelt 1 óra a licit óta és kevesebb, mint 12 óra van a licit lejártáig.
Ilyenkor elvileg már csak az eladónak tudok írni, amit többször meg is tettem pár órája, de nem válaszol.
Mit tudok még tenni?
Most fog lejárni a licit.
Mi van, ha nem fizetem ki?
Köszi a választ!

(#79269) V/ válasza bombibmw (#79268) üzenetére


V/
Topikgazda

Várd meg a lejáratát. Más licitáló nincs? Többször kérted a licittörlési űrlapon?

[ Szerkesztve ]

(#79270) bombibmw válasza V/ (#79269) üzenetére


bombibmw
veterán

Most járt le.
Nincs más licit.
Kértem volna, de már csak az eladó törölhette volna a licitet, viszont nem válaszolt több levél után se.
Most megnyertem a licitet, de nem örülök.

[ Szerkesztve ]

(#79271) V/ válasza bombibmw (#79270) üzenetére


V/
Topikgazda

Oké, akkor megnyerted? Kérd a vásárlás törlését, arra remélhetőleg már reagál.

(#79272) bombibmw válasza V/ (#79271) üzenetére


bombibmw
veterán

Igen.
Írtam neki.
Mi van, ha erre se válaszol?

(#79273) V/ válasza bombibmw (#79272) üzenetére


V/
Topikgazda

Biztos fog, mert ha nem fizetsz akkor csak kideríti hogy miért és esetleg elolvassa a többi értesítőt is nem csak azt hogy eladta neked.
De az az eljárási rend hogy 48 órán belül fizetni kell, ha nem fizet a vevő, akkor mivel az eladási jutalékot a rendszer előjegyezte neki indít egy nme fizetett vevő case-t, ekkor kapsz egy felszólítást hogy 4 napon belül fizesd ki. Ha ez nem történik meg akkor az 5. napon sztornózzák az előjegyzett díjat. Neked meg előjegyeznek egy nem fizetési tételt. Ha valakinek rövid időn belül sok van azt kitiltják, illetve van ilyen korlátozási számláló a vásárlásnál, amit az eladó beállíthat és akkor nem lehet nála vásárolni. Pl 2 nem fizetett tétel 1 hónapon belül

(#79274) bombibmw válasza V/ (#79273) üzenetére


bombibmw
veterán

Nekem nem gond, ha kitiltanak.
Akkor csak ne fizessek és kész?
A regisztrált email címem sok fiókhoz van hozzárendelve.
Azzal nem tudnak semmit kezdeni, ugye?

(#79275) V/ válasza bombibmw (#79274) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem egészen azt írtam, hogy egy miatt tiltanak ki.
No azért amit írsz még hamarabb kitilthatnak, egy személyes és egy üzleti fiók ami kötődhet egy személyhez. Egyértelműen megsérted a szerződési feltételeket.
Leírtam hogy mi történik, a megfelelő következtetést nem nekem kell kimondani.

(#79276) bombibmw válasza V/ (#79275) üzenetére


bombibmw
veterán

Nem Ebay-en belüli regisztrációra gondoltam.
Ez csak egy Google fiókkal való belépés volt, ezzel vásároltam.
Majd eldöntöm akkor, hogy mi legyen.
Köszi!

Kíváncsiságból rányomtam a fizetésre.

[ Szerkesztve ]

(#79277) Golyobis


Golyobis
aktív tag

Megjött a csomagom!

Ezt a terméket rendeltem.

Kibontás után, a használati utasításból derült ki hogy a készülék nem képes videófelvételre. (Bár ebben még nem vagyok 100% biztos, csak olyan 80-90, várom az eladó válaszát.)
Ez a leírásból nem derült ki, és mivel több helyen is szerepelt az hogy "tf card" többek között a "package list" alatt is, ezért arra következtettem hogy képes rá. Meg úgy magától is értetődik hogy egy ilyen jellegű készüléknek képesnek kellene lennie rá, ennek ellenére a leírásból sehol sem derült ki hogy ez a változat nem.
Így közel használhatatlan.

A kártya sem volt a csomagban, most jobban megnézve a package listben a két legfelső tétel más betűtípussal van írva. Talán ebből kellett volna tudnom hogy nincs benne?

A képen és a leírásban is szereplő napellenző is hiányzik bár ez mellékes.

Én voltam tudatlan, vagy tényleg félrevezető a hirdetés?

Szerk: annyira felzaklatott a dolog, hogy ki se próbáltam, egyből elcsomagoltam.

[ Szerkesztve ]

(#79278) V/ válasza Golyobis (#79277) üzenetére


V/
Topikgazda

Videó felvétel nincs említve, akkor nem képes rá. A képeken sem látszik sem felirat, sem luk.
Ha hiányzik a 8 GB sd kártya, bár nekem csúszott már be a doboz rétegek közé, akkor annak az árának megfelelő kárpótlást kérhetsz1800-2000 Ft körül van itt árusítva. De a használati utasítás mit ír a kártya használatról?
Pedig próbáld ki, mert lehet hogy nem jó és akkor is visszamehet.
60 napos visszaküldés van akár meg is gondolhatod magad, ha nem felel meg.
Ha a PayPal-on keresztül lett vásárolva 9300 Ft-ig a visszaküldési költséget is visszakapod.

[ Szerkesztve ]

(#79279) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

Szeretnék rendelni Ebayról Németországból, de az eladó nem szállít hozzánk.
Tudtok ajánlani olyan céget akihez lehet küldetni és kispénzért elhozza és én itthon felvehetem?

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79280) somnia válasza Bacusuz (#79279) üzenetére


somnia
őstag

...mailboxde.com..

(#79281) Bacusuz válasza somnia (#79280) üzenetére


Bacusuz
őstag

köszi
nem rossz de picit olcsóbbat nem tudtok?
mint a mindentangliabol csapata akik ezért a csomagért pont a harmadát kérik el, csak az uk ból szállít..
ha kell fel is veszem, nem kell címre szállítani

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79282) Golyobis válasza V/ (#79278) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Nem a kártya hiánya a gond, hanem az hogy megtévesztőleg szerepel a hirdetésben, amikor nincs is köze a termékhez. Az ember arra következtet belőle hogy nyilván ha van kártya akkor tud felvételt is készíteni.
Meg amúgy ha az ember vesz egy százezer forintos kamerát, nem alapvető funkciója hogy felvételt is készítsen?

Szerintem ilyen esetben nem azt kell kiemelni hogy tud, mert az alap lenne, hanem azt ha nem tud.

Ennyi erővel bekapcsológombnak se kell lennie benne. Szerintem ha egy amúgy jogosan várható és fontos funkció hiányzik akkor azt jelezni kellene valahol a leírásban.

(#79283) darvinya válasza Golyobis (#79282) üzenetére


darvinya
titán

Leírásban nincs külön kiemelve a felvétel.
De specifikáció utáni csomag listában benne van, hogy kártyával van felvétel (Digital Video Recording).

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79284) Golyobis válasza darvinya (#79283) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Tehát erre hivatkozhatok reklamációként?

Amúgy megnéztem a postánál horror áron, 30000 Ft-ért tudnám visszaküldeni. Itt még a paypal 9000-es visszatérítése sem kárpótol.

[ Szerkesztve ]

(#79285) darvinya válasza Golyobis (#79284) üzenetére


darvinya
titán

Csak kártya hiányára, mert azt nem kaptad meg.
Viszont, ha kártyával sincs felvétel, akkor hibás a termék és megreklamálható, de ezt bizonyítanod kell másik videó felvétellel.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79286) Golyobis válasza darvinya (#79285) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Hiányzik a kártya helyéül szolgáló foglalat, és nincs felvétel gomb.

(#79287) darvinya válasza Golyobis (#79286) üzenetére


darvinya
titán

Ha ezt levideózod, hogy semmilyen foglalat nincs az eszközön.
Ez legyen kártya nyílás az eszközön, vagy az eszköz hátsó fedlapot lepattintva belül van a foglalat.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79288) V/ válasza Golyobis (#79284) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért postában gondolkodsz? Nézd meg az Összefoglaló 8.b Ha eladtuk a terméket azt el is kell juttatni a vevőnek.
Az hogy minken kellene kiemelve lenni az nem objetív dolog. Ami nincs leírva azt nem tudja, de még egyszer utalok rá a képeken te hol látsz sd-kártya bedugó helyet? A leírásban sincs hogy videó felvétel. Van ilyen luk egyébként rajta?

Arra hivatkozva hogy láttál sd kártyát a készlet leírásban és te arra gondoltál hogy annak ellenére hogy nem írt felvételi lehetőséget és fizikailag sem lehet csatlakoztatn látható a képeken és te arra gondoltál hogy képes rá, no ez nem indok.
Ha ez neked nem felel meg visszaküldöd és visszakapod a pénzed, van olcsóbb szállítás, a GLS még alapáron is 5-7000 Ft

[ Szerkesztve ]

(#79289) V/ válasza darvinya (#79283) üzenetére


V/
Topikgazda

Hát ez akármi is lehet 1 × 8G TF Card(DVR)
Te már hozzáadtad a funkciót, de ez nem számít, mert a hirdetés lényegi részében nem szerepel videó felvétel funkció, mi van ha a típusa a kártyának? Ez nem egészen használható.

Ne szedesd már szét. Ha nincs foglalat és gomb akkor nincs videó.

[ Szerkesztve ]

(#79290) V/ válasza Bacusuz (#79281) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez a cég még működik? AZ írt MPL-es árak nem igazán követik az áremelést, így valóban olcsónak tünnek.

[ Szerkesztve ]

(#79291) Bacusuz válasza V/ (#79290) üzenetére


Bacusuz
őstag

Igen működik, tegnap beszéltem velük.
Végül rajtuk keresztül hozom amit szeretnék, mert olcsóbban jövök ki.
15 GBP a termék ára és 0 GBP shipping mert UK-n belüli a postafiók, és kb 800-1000 HUF lesz az hogy átveszik kint és ideszállítják Üllőre.
Majd ha van velük tapasztalatom jelzem.

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79292) V/ válasza Bacusuz (#79291) üzenetére


V/
Topikgazda

Azt megköszönném. Biztos az UK-n belüli ingyenes szállítás? Ha beírod az irányítószámukat akkor nincs postaköltség?

(#79293) Bacusuz válasza V/ (#79292) üzenetére


Bacusuz
őstag

nagyon remélem, lehet valamit benéztem?
ez a rendelt termék és ez a szállítás. szerinted?
https://www.ebay.com/itm/Genuine-Zebra-AC-Adapter-PSU-For-GK420d-GK420t-ZP455-GT800-GT810-GT820-REF-T2541/254463191457?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
nem számolt fel pluszköltséget, lehet mégfizetnem kell valamennyit?

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79294) V/ válasza Bacusuz (#79293) üzenetére


V/
Topikgazda

Csak biztonság kedvérét írtam, mert sajnos jártam már úgy hogy ezt elfelejtettem megnézni ennél tényleg van ingyen posta:

(#79295) Bacusuz válasza V/ (#79294) üzenetére


Bacusuz
őstag

fú de jó , már tiszta ideg lettem :C
köszi

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#79296) Golyobis válasza V/ (#79289) üzenetére


Golyobis
aktív tag

Tehát csak úgy random beleraknak a csomagba egy 8gb sd kártyát ajándékként?
Ennyi erővel a leírásba beleírhatták volna hogy van rajta egy videófelvétel gomb, de valójában a gomb csak úgy rajta lenne, nem csinálna semmit, és akkor utólag el lehetne mondani hogy a leírásban nem szerepelt hogy csinál is valamit muhaha.
Ez szerintem kimeríti a megtévesztés fogalmát.
Konkrétan valóban nem mondták ki, hogy tudna felvételt, csak utalást helyeztek el a hirdetésben.
Az hogy beleírták a nem létező sd kártyát a hirdetésbe, kizárólag azt a célt szolgálta, hogy megtévesszék a vevőt.

Az megint csak vitatható hogy ha egy "kameráról" beszélünk akkor nem- e magától értetődő hogy van rajta felvétel. Olyan mintha késről beszélnénk, ott magától értetődik hogy van nyele is neki.
Tehát a kérdés, hogy nem-e alapfunkciója neki. Én úgy gondoltam hogy egy alapfunkciót nem kell külön kiemelni a leírásban, mert magától értetődik, és volt rá utalás (kártya) de persze lehet hogy szigoróan nézve tévedek.
De abban viszont nekem van igazam lehet hogy megtévesztő volt a hirdetés.

Az meg hogy a képen nincs foglalat... Akár a hátulján is lehetne neki, a képekből nem megállapítható egyértelműen hogy hova kellene kerülnie a kártyának, főleg egy műszakilag kevésbé jártas palinak. Én eredetileg arra gondoltam hogy abba a zöld kocka alakú szerkezetbe kerül.

Nem csak a készlet leírásban szerepel az sd kártya.

"Please copy your information before connecting with the TF Card."

Ez arra utal hogy képes fogadni sd kártyát.

"Specifications:

TF Card: Max. Support 32GB, Factory Standard 8GB"

Ez is arra utal.

"Item specifics

TF Card: Max. Support 32GB, Factory Standard 8GB"

+ az összetevők listája.

Persze el lehet mondani hogy képes sd kártyát fogadni (DVR), de azt senki se mondta hogy mi célból, az meg a vevő hibája ha tévesen arra asszociál hogy esetleg videó felvételre. Egy kameránál.

[ Szerkesztve ]

(#79297) V/ válasza Golyobis (#79296) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem akarom tovább magyarázni a hirdetés egyértelmű nincs videó felvétel funkció, mert ilyet nem írtak.
Lehet reklamálni, de a végeredménye a visszaküldés, ha neked videó felvételre van szükséged, ha a kártya kell, akkor meg annak az árát kérheted, mert nincs értelme elküldetni.
Nem engem kell meggyőznöd, bizonyítsd be az eBay-nak az igazságod.
De mondjuk ez így megtévesztés, annak az megoldása összhangban a fogyasztóvédelmi szabályozással hogy semmissé kell tenni az adás-vételt, tehát termék vissza a kereskedőhöz és pénz vissza a vevőhöz.
Te mégis milyen megoldásra gondoltál? Nálad marad és adják vissza pénzed mert megtévesztő a termék leírás?

[ Szerkesztve ]

(#79298) merqree válasza Golyobis (#79277) üzenetére


merqree
őstag

A kijelző oldalál nincs memória kártya foglalat esetleg?
Mert a leírás szerint 8-32 GBos kártyát tud kezelni.
Szerintem kell tudnia rögzíteni.

(#79299) darvinya válasza V/ (#79289) üzenetére


darvinya
titán

(DVR) írás egyértelmű.

Amúgy nem szedettem szét, csak annyit írtam, hogy ha hátulja lepattintható, mint régebbi telefonoknál.
Abban igazad van, hogy leírást nem írtam, amiben le van írva hogyan rakható be a kártya.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#79300) V/ válasza merqree (#79298) üzenetére


V/
Topikgazda

Valószínűleg neked lesz igazad, arról nincs kép, de tabletszerűség és akkor annak van kártyafogadóhelye. Nézegettem más hasonló hirdetést emlegetik a kártyát bár videó felvételt meg nem.
Ennél viszont egyértelmű a hirdetés és hogy van videó, a kijelzőn ott a REC feliratú gomb.
Viszont a reklamált kijelzőjén is az első gomb balról felvételesnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.