Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 13:57:53

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Móci


Móci
addikt

Én tegnap előtt elkövettem életem első hibáját ebay-en, azaz nem figyeltem, s megvettem egy terméket, amit ugye csak usa-ban postáz a tulaj. Rendeltem már 'sokszor' (kb. 33), s mindig alaposan átnéztem az adatlapot, de most nem sikerült. Közös megegyezéssel érvénytelenítve lesz a vásárlás, kíváncsi vagyok, hogy milyen negatív következménye lesz, ha lesz.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9002) PoLizei válasza Móci (#9001) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Hm, ennyi erővel közös megegyezéssel el is küldhette volna neked :U

P*L****

(#9003) Móci válasza PoLizei (#9002) üzenetére


Móci
addikt

Már mindegy, örülök, ha sikerül megoldani a dolgot. Amúgy iszonyat lassan reagált eddig, 1 nap kellett, mire küldött üzenetet.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9004) juliabrilke


juliabrilke
addikt

A vámosoknak megváltozott a számuk? (Orczy tér 1)

Akármelyik számot hívom azt mondja a géphang, hogy nem kapcsolható. :F

mod.: megoldva. :B

[ Szerkesztve ]

(#9005) mhorvat


mhorvat
senior tag

900 Ft-os elő-hátlap ajándék számlappal és ingyen postával megjött HongKong-ból kerek 3 hét alatt, éljen. :C :C :C

Amiben az a vicces, hogy az $5.19-es árból elvileg $4.10 volt a posta (amit ugye ő állt), legalábbis a borítékon ennek az összegnek megfelelő bélyeg volt. Ja és az volt még a borítékon, hogy "By Air Mail", ez most tényleg légipostával repült MO-ra? :D

Az elő-hátlapról annyit, hogy messziről nagyon jól néz ki, megfogva már nem annyira. Kicsit meg kellett csiszolni a számlapot, hogy ne nyöszörögjön, de egyébként ahhoz képest, hogy pár száz forint volt, nagyon korrekt, fogásra igen finom anyag :K (ofkorsz, nem az én telefonomra kellett azért).

[ Szerkesztve ]

(#9006) dany27 válasza mhorvat (#9005) üzenetére


dany27
őstag

hi!

Akkor az én cumóm is lassan ide ér HK-ból ha tied most ért ide 3 hét után.... enyémet okt 16-án adták fel elvileg.

(#9007) PoLizei válasza mhorvat (#9005) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Ha HKD-ben van, akkor nem annyi, mint USD-ben. Árfolyamok
Ennyire olcsó lenne a hong-kongi posta :F

[ Szerkesztve ]

P*L****

(#9008) hunjah13 válasza dany27 (#8989) üzenetére


hunjah13
csendes tag

hello
soxor van hogy elküldi, de a akármelyik csomag küldő hozzá szinte mindig 2 3 nappal késöbb tudod megnézni a követést, volt olyan irt 19én hogy feladta, küldte a számot, és 24tudtam elöször megnézni, hogy felvette a posta kint, és 26irták elhagyta hongkongot de nűlam már nálam volt 28án

a hongkongi postára nagyon kiváncsi lennék, rengeteg cuccot rendelek, aminek ára postával együt 35 50 forint, de a rekord, az a 4forintos kártya olvasó volt, free shippingel és meg is kaptam, 8nap alatt
de most télleg nagyon lassú én amerikábol várok 1csomagot 19e óta, onnan mindig gyorsabban jön, hong kongbol meg kb 5öt, de mostanába nem ritka az 1hónapos szállitási idő sem, de áltag 10nap volt az emult 1évbe

(#9009) mhorvat válasza PoLizei (#9007) üzenetére


mhorvat
senior tag

Igen, ezt el is felejtettem, de így talán még durvább, ha légipostával jött.

(#9010) bme


bme
tag

Sziasztok!

Ha rendelek valamit ebay-ről 150$ értékben (1 termék) akkor arra még fizetnem kell vámot rá? Usából jön egy óra.

köszi

bme

(#9011) dany27 válasza bme (#9010) üzenetére


dany27
őstag

Arra már kell fizetni de ha szerencséd van átcsúszik kis összeget írass rá meg ajándéként legyen feltüntetve mit tom én $40 dollár meg GIFT. És vagy átcsúszik vagy nem!

Am nekem még mindíg csak azt írja a USPS hogy electronic shipping infó received.(Már okt 31 óta)... Mennyi időn belül szokták befrissíteni?? Mert elvileg fel van adva...

[ Szerkesztve ]

(#9012) #95904256


#95904256
törölt tag

Na, elakadt egy csomagom a vámhivatalnál. Azt mondja a levél, hogy USA feladású, ismeretlen ragszámú, 0.300 kg súlyú, SZTGÉP ALK vámtartalmú küldemény érkezett. Számlát kérnek! Ok... Kb. 12 ilyen csomagom van ami mostanában esedékes onnan. Ráadásul a számlát a küldemény mellé szokták csomagolni. Vajon melyikre lehet kíváncsi a vámhivatal? Ha meg már egyszer hivatal, akkor miért nem bontják fel? :U

(#9013) Imperator999


Imperator999
aktív tag

Jó estét!

Lenne egy problémám, és nem tudom mit tegyek,
vásároltam hardver alkatrészeket egy amerikai eladótól, PayPal-al lett fizetve, október 6-8 körül, most pontosan nem tudom. USPS szolgáltatással, felszámolt 55$-t plusz 5$ "service" költséget, ma van November 4, tehát majdnem 1 hónapja várom már a csomagot, ami nem jött meg.

Hogy tudok utána járni a dolognak?
Privibe is irhattok köszi

UI: Már vásároltam európán belül pár országból és nem volt probléma, 1-2 héten belül megkaptam amit vártam, de most az USA-ból vásároltam és várok várok....

(#9014) Krissz88


Krissz88
csendes tag

Sziasztok!
Pénteken fizettek nekem PayPalon, és még mindig "pending" a status, és nem hagyja elfogadni. Így is el merjem postázni a tagnak a cuccát? (2100-as 100%-os)

[ Szerkesztve ]

(#9015) DJTJ válasza #95904256 (#9012) üzenetére


DJTJ
tag

elfaxolod nekik a paypal fizetési tranzakciót és kész :) jelen esetben az a számla

(#9016) Torry


Torry
addikt

Hi all
Hogyan tudok csak EU-n belül keresni?
Istennek sem tudok rájönni.

(#9017) dany27 válasza Torry (#9016) üzenetére


dany27
őstag

szia!

Ne az ebay.com-ra menny hanem pl az ebay.co.uk-ra(Mivel csak az eu-s oldalakon lehet választani h csak EU-s legyen) és ott katt az advanced search-re és ott lesz majd egy olyan h location az pipáld be és a from prefered locations-nál válaszd az europen uniont ennyi! REmélem segítettem!

Én is kérdeznék! A csomagom amit állítólag feladtak már pénteken még mindíg így áll:

Label/Receipt Number: CQ00 1299 127U S
Class: Priority Mail International Parcels
Service(s): International Parcels
Status: Electronic Shipping Info Received

The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on October 31, 2009 to expect your package for mailing. This does not indicate receipt by the USPS or the actual mailing date. Delivery status information will be provided if / when available. Information, if available, is updated periodically throughout the day. Please check again later.

Már 4nap eltelt és még mindíg semmi :F

[ Szerkesztve ]

(#9018) Torry válasza dany27 (#9017) üzenetére


Torry
addikt

Áhh, köszi a segítséget, ezt akartam.

(#9019) L.T. válasza Torry (#9018) üzenetére


L.T.
aktív tag

Itt még egyszerűbb keresni, még magyarul is tud :)
A Tételek keresésének helye-nél legördíted az Európai Unióra.

(#9020) dany27


dany27
őstag

Hi!

Szöszmötölhet 4 napot a USPS azzal h még mindíg nem írta ki hogy átvették csomagot csak azt hogy The U.S. Postal Service was electronically notified by the shipper on.......
??
Máskor nem szokott ez ennyi lenni.... :F

(#9021) #95904256 válasza DJTJ (#9015) üzenetére


#95904256
törölt tag

Egyelőre azt sem sikerült kideríteni, hogy mennyibe került és kinek fizettem ezért a csomagért, így elég nehéz eldönteni, hogy melyik paypal-es tranzakcióról faxoljak. :(

(#9022) dany27


dany27
őstag

November 5 és még mindíg csak azt írja a USPS hogy electronic shipping info recived... Okt31-óta van ez kinn....

Normális ez még? Eladónak írtam azt mondta h ne aggódjak, de szerintem nem normális dolog ez!

(#9023) #95904256 válasza dany27 (#9022) üzenetére


#95904256
törölt tag

Szerintem normális dolog. Én is kaptam USPS-szel úgy csomagot, hogy egy hónapot is vártam rá. ( Gondolom az árba az fért bele, hogy hajóval hozzák... )

(#9024) dany27 válasza #95904256 (#9023) üzenetére


dany27
őstag

de nincs acceptance csak electronic shipping info received..... me ha lenne acceptance akko tudnám h postán van de így.....
De ezt írta nekem ma az eladó mikor ráírtam h mi a bánat van már:
Don't worry, I will send email to the post office right now
, the post office will send u the email to confirm the status of this shipment

[ Szerkesztve ]

(#9025) 1010


1010
őstag

AAAA

segitseg!

paypal al fizettem egy cuccert
nov 4 en es most 6an azt irja a seller hogy meg nem kapta meg a penzt.
az ebayen keresztul fizettem ki.
Ez hogy lehet?

(#9026) horvathd válasza 1010 (#9025) üzenetére


horvathd
aktív tag

A PayPal oldalán nézd meg, hogy mi történt a tranzakcókkal. Ha ott minden rendben van, akkor majd a tranzakció azonosítóra tudsz hivatkozni, az eladónak azt kell keresnie.

"The Kid just rages for a while."

(#9027) 1010 válasza horvathd (#9026) üzenetére


1010
őstag

paypal az irja hogy

Completed

most mi van?

megkapta?atver?

[ Szerkesztve ]

(#9028) Winner_hun válasza 1010 (#9027) üzenetére


Winner_hun
félisten

Lehet összekever valakivel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9029) 1010 válasza Winner_hun (#9028) üzenetére


1010
őstag

hat...lehet
ha elkuldom neki a az ID-t
aztan meglatom erre mit ir,ha nagyon kavar akkor kerem vissza a penzt
van ra 45nap plusz meg tobb ha akarok valamit

(#9030) errerr


errerr
tag

Sziasztok!
Abban tud nekem segíteni valaki, hogy tegnap nyertem egy aukciót, fizettem is rögtön 54 dollárt, majd reggel nézem, hogy refund lett belőle...
Nem nagyon értek ehez a részéhez, annyit láttam, hogy a pénzt visszatöltötték a bankszámlámra, vagy a paypalomra.
Na most a paypal egyenlegem nulla, sms-t pedig még nem kaptam, hogy történt volna jóváírás a bankszámlámon.
Kérdeztem az eladót, hogy ilyenkor mi van, azt írta, hogy ez a paypal hibája, de ha akarom, fizethetek újból. Kéne is annyiért a cucc, csak nem merem kifizetni mégegyszer, amíg nem tudom, hogy most hol is lehet a pénzem, amit már egyszer kifizettem..
Ha valaki járt már így, vagy átlátja ezt az egészet és tudja, hogy mi történt, hálás lennék, ha megírná nekem, hogy mi is a helyzet...
Előre is köszönöm! :R

(#9031) Winner_hun válasza errerr (#9030) üzenetére


Winner_hun
félisten

Néhány munkanapon belül a számládra visszakapod a pénzt, ne aggódj;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9032) errerr válasza Winner_hun (#9031) üzenetére


errerr
tag

Remélem...még nem jártam így, pedig már rengeteg dolgot vettem ebay-en...
Köszönöm a választ!

(#9033) dany27


dany27
őstag

Hi!

Járt már valaki úgy hogy úgy jött csomija USPS-el h nem frissítették sosem a tracking info-t??

Mert a csomimnál még mindíg csak electronic info recieved van! Ráírtam a csávóra hogy mi a bánat van és azt írja h feladta! Ha nem hiszem elküldi mailbe a bizonylatot! És ha esetleg nem jönne meg nov 16-ig akkor szóljak neki!

(#9034) 1010


1010
őstag

baszki kuldtek uzenet hogy nivember 4 amit vettem fizessem ki
de en kifizettem paypal al
kaptam emilt is rola hogy papyal elfogadta,stb
:O
most mi van
ID szamot kuldjem a sellernek vagy mit csinaljak,en kifizetem le is vonta a penzt

(#9035) Akiii válasza errerr (#9030) üzenetére


Akiii
tag

Szia,

Nekem is van sms értesites hozzarendelve a szamlamhoz mégse kapok a paypalos refundokrol sms-t pedig mar eleg sok volt. Nezd meg a netes szamladon \ Netbankodon hogy visszautalták-e mar a zsét. Altalaban 1-2 nap alatt visszautaljak

(#9036) errerr válasza Akiii (#9035) üzenetére


errerr
tag

Nekem úgy van beállítva, hogy még egy 100ft-os kezelési költségről is külön kapok sms-t és azóta sokszor használtam a kártyámat, látom az egyenlegem, nincs még rajta az összeg.
Arra gondolok, hogy mivel ez pénteken volt, majd csak hétfőn, vagy kedden fog megjelenni rajta..

(#9037) Akiii válasza errerr (#9036) üzenetére


Akiii
tag

Nekem is mindenre jön az sms, minden kis szir-szarra de paypal az kizarva nalam. Igen valahogy ugy fog megjelenni ha szerencsed van, mert a hetvege az globalis :)

(#9038) errerr válasza Akiii (#9037) üzenetére


errerr
tag

Remélem...:)
Egyébként nekem jön minden paypal tranzakcióról sms, elvileg a refundról is kéne jönnie, mert az is jóváírás a bankszámlámon...
Nah remélem majd kiderül.
Azért köszi:)

(#9039) Akiii válasza errerr (#9038) üzenetére


Akiii
tag

Igen, nemvágom én se refundon kivul mindenre jon :( Nincsmit :)

(#9040) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Sziasztok!

Szeretnék vásárolni ebay-ről, de kellene némi segítség is. Ha valaki szánna rám egy kis időt azt nagyon megköszönném :K

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9041) Winner_hun válasza BITBOYS (#9040) üzenetére


Winner_hun
félisten

[KLIKK]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9042) BITBOYS válasza Winner_hun (#9041) üzenetére


BITBOYS
addikt

Amint átlépek hardveraoprora láthatatlanná válik a ph! :(
apn-t már átneveztem :(

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9043) Winner_hun válasza BITBOYS (#9042) üzenetére


Winner_hun
félisten

Válts szolgáltatót:P
Írd privátban;)

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9044) BITBOYS válasza Winner_hun (#9043) üzenetére


BITBOYS
addikt

Ennek az lesz a vége :)

Küldtem pü-t. :)

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#9045) dany27


dany27
őstag

hi!!

Létezik az hogy nem frissítik egyáltalán a csomagom trackingjét?? Még mindíg csak azt írja hogy értesítve lett e posta h csomit szertne feladni de acceptance sem volt 31-től fogva ezt írja! A csávesz azt írja ha nem hiszem akkor elküldi a bizonylatot meg ha nem érkezne meg 16ig akkor írjak neki!
Ebay-en is kérdeztem a answer centerbe és azt írták többen is hogy előfordul hogy amit neten nyomtatnak ki címkét afelett átsiklanak...

Előre is kössz!

(#9046) Winner_hun válasza dany27 (#9045) üzenetére


Winner_hun
félisten

Létezhet.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9047) dany27 válasza Winner_hun (#9046) üzenetére


dany27
őstag

de akkor egyáltalán nem is fogom azt sem meglátni mikor ér be a mi kis hazánkba??
Csak egyszer majd hozza a postás??
Végülis kockázat nincs mert ha addig nem jön meg akkor még a 45napba is benn vagyok!

(#9048) Winner_hun válasza dany27 (#9047) üzenetére


Winner_hun
félisten

Van rá esély;)

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9049) dany27 válasza Winner_hun (#9048) üzenetére


dany27
őstag

azé durva h csak úgy átsiklanak egy csomag felett és nem csippantják le még akkor sem amiko átveszi a USPS kézbesítésre.... Legalább acceptance de még az se....

Kiv leszek magyarok mit alkotnak... Mennyi idő alatt kell kb elérjen a vámosokhoz?

(#9050) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Üdv!

Egy angolost megkérhetnék hogy lényeget fordítsa le nekem?
Próbáltam programmal de kicsit zagyva lett.
Azzal kapcsolatban írtam nekik hogy 2hét telt el, és még semmi nem jött.
köszönöm

Your item was sent out a few days ago now and should really have arrived. As some of our posted items have been held up by the strikes, please give it until Monday, and if it doesn't turn up, let me know and I'll get a replacement sent out to you.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.